Важливо!

9 вересня, під головуванням міського голови Славути Василя Сидора, відбулося засідання Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.

Серед питань, які піднімалися на зібранні, його учасниками було ухвалено звернення до найвищого державного керівництва щодо протизаконних дій Центральної виборчої комісії, яка позбавила Славутську та Нетішинську міські об’єднані територіальні громади виборчого права.

Подаємо текст зазначеного звернення у повному обсязі.

Президенту України Порошенку П.О.
Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б.
Прем’єр-Міністру України Яценюку А.П.
Голові Центральної виборчої комісії України Охендовському М.В.
Заступнику голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Мельнику С.І.

ЗВЕРНЕННЯ

13 серпня цього року Хмельницька обласна рада прийняла рішення про утворення Нетішинської та Славутської міських об’єднаних територіальних громад і призначення відповідних перших місцевих виборів депутатів на неділю 25 жовтня 2015 р. Це рішення не скасовувались, в судах не оскаржувались, і на даний час залишаються діючими.

Проте, не зважаючи на даний факт, Центральна виборча комісія 28 серпня 2015 року приймає постанову №192 «Про відсутність правових підстав для оголошення початку виборчого процесу перших виборів депутатів Нетішинської та Славутської міських об’єднаних територіальних громад і Нетішинського, Славутського міських голів».

Відповідно до наведеного обґрунтування відмови, ЦВК не знайшла правових підстав для оголошення початку виборчого процесу зіславшись на частину 9 статті 7 Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад” (зміни меж суміжних районів потребують відповідного рішення Верховної Ради України, яке не прийнято).

Звертаємо Вашу увагу, що висновок на відповідність Конституції та законам України проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад надає виключно відповідна обласна державна адміністрація.

В даному випадку Хмельницька обласна державна адміністрація затвердила висновки на відповідність вимогам законодавства проектів рішень усіх рад, які прийняли рішення про об’єднання у вищевказані громади.

Варто наголосити, що Нетішинська міська об’єднана територіальна громада створена з адміністративних одиниць в межах однієї області.

Щодо складу створеної Славутської міської об’єднаної територіальної громади то до неї увійшли виключно села Славутського району та місто Славута, яке не знаходиться на території суміжного району.

Таким чином, неприпустимим є посилання на ч.9 ст.7 вищевказаного Закону, оскільки відсутня необхідність внесення Верховною Радою України змін до меж районів. Підтвердженням цього факту є відповідна інформація з облікової картки, розміщеної на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

Крім цього, ЦВК протизаконно ігноруючи розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації та рішення Хмельницької обласної ради, привласнила собі непритаманну функцію – надавати висновок щодо правомірності об’єднання громад.

Вважаємо, що своїми діями ЦВК порушує конституційні гарантії місцевого самоврядування, нехтуючи волевиявленням громад, які добросовісно реалізували своє право на добровільне об’єднання в єдину громаду.

Також прийнята постанова ЦВК фактично блокує подальше повноцінне функціонування громад з огляду на приписи ч.7 ст.8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Наслідком невідворотно настане гальмування бюджетного процесу, реалізації прав громадян та деструктивні процеси в усіх без виключення сферах господарських відносин.

Враховуючи усе вищенаведене, в межах законних повноважень, прошу Вашого сприяння – невідкладно усунути ситуацію, безпідставно та протизаконно створену Центральною виборчою комісією, яка обмежує права громад, шляхом скасування Постанови ЦВК №192 від 28.08.2015 р.

Крім цього, включити Славутську та Нетішинську міські об’єднані територіальні громади Хмельницької області до переліку громад у яких оголошено початок виборчого процесу перших виборів депутатів міської ради об’єднаної територіальної громади та відповідно міських голів 25 жовтня 2015 р.

З повагою та надією на розуміння, міський голова м. Славута, голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Василь Сидор

Розміщенно в Без категорії