Вибори без вибору?

«Межі Славутського району не порушені, а отже відсутні правові підстави для відмови у проведені перших виборів до Славутської міської об'єднаної територіальної громади», – саме таку думку висловив міський голова Василь Сидор у листі-вимозі до голови Центральної виборчої комісії України Михайла Охендовського:

Лист-вимога

Шановний Михайле Володимировичу!

28 серпня 2015 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову №193 «Про початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року».

Даним нормативним актом затверджено перелік громад у яких з 5 вересня 2015 року оголошено початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.15 р.

Однак, безпідставно та всупереч діючому законодавству до цього переліку не включено Славутську міську об’єднану територіальну громаду
у складі суміжних територіальних громад міста Славута та сіл Марачівка, Іванівка, Пузирки, Жуків, Бачманівка, Варварівка, Голики, Ногачівка, Цвітоха, Кам’янка, Ташки, Губельці, Волиця, Хоровиця, Миньківці, Романіни, Шевченко, Хоровець, Гута, Пашуки, Дятилівка.

Відповідно до наявної інформації, ЦВК не знайшла правових підстав для оголошення початку виборчого процесу перших виборів депутатів зіславшись на частину 9 статті 7 Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад” (зміни меж суміжних районів потребують відповідного рішення Верховної Ради України, яке на даний час не прийнято).

Проте, звертаю Вашу увагу, що до складу створеної Славутської міської об’єднаної територіальної громади, увійшли виключно села Славутського району та місто Славута, яке не знаходиться на території суміжного району.

Таким чином, відсутня необхідність внесення Верховною Радою України змін до меж районів. Підтвердженням цього факту є відповідна інформація з облікової картки, розміщеної на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

Враховуючи усе вищенаведене, в межах законних повноважень, прошу Вас невідкладно внести зміни до постанови ЦВК №193 від 28.08.2015 р., якими включити Славутську міську об’єднану територіальну громаду Хмельницької області до переліку громад у яких з 5 вересня 2015 року оголошено початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.15 р.

В іншому випадку, Славутська міська рада буде вимушена звернутись до суду із позовом про оскарження необґрунтованих та незаконних дій Центральної виборчої комісії, які обмежують право на місцеве самоврядування та не відповідають вимогам Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

З повагою та надією на розуміння, міський голова Славути Василь Сидор

Розміщенно в Без категорії