Неправдиву інформацію – спростовано!

Минулого тижня в місцевих засобах масової інформації була поширена неправдива інформація про те, що начебто міський голова Славути Василь Сидор не хоче аудиту комунальних тарифів (газета «Трудівник Полісся» №33 від 13 серпня 2015 року та газета «Пульс» №33 від 14 серпня 2015 року).

У ній невідома для широкого загалу читачів авторка Світлана Климович, від імені народного депутата України Романа Мацоли, поставила під сумнів компетентність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та звинуватила міського голову, чи не у блокуванні доступу незалежних аудиторів до відповідної тарифної документації.

Мовляв, після багатьох звернень громадян щодо обґрунтованості комунальних тарифів, Роман Миколайович особисто ініціював незалежні аудиторські перевірки та направив своє звернення до міського голови Славути з проханням, цитуємо: «…забезпечити доступ аудиторів до документації».

«…Оскільки йшлося про комунальні підприємства, то депутат звернувся до власника в особі міського голови, аби він допоміг отримати доступ до відповідної документації. На жаль, до сьогодні такої можливості аудиторам надано не було…» – зазначила авторка.

Насправді ж, після отримання звернення від народного депутата України Романа Мацоли про надання можливості проведення аудиту порядку нарахування витрат на послуги з водопостачання, водовідведення та теплопостачання на підприємствах житлово-комунального господарства міста Славути, в терміни визначені чинним законодавством (!), міський голова Василь Сидор надіслав народному обранцю обґрунтовану відповідь в якій, зокрема, зазначив наступне, цитуємо: «…щодо питання проведення незалежного аудиту розрахунків витрат, встановлення дати і часу, доступу до первинної документації, на основі якої формувалися розрахунки на житлово-комунальні послуги, то з даного питання Вам слід звернутися безпосередньо до керівництва Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства та комунального підприємства «Славутське житлово-комунальне об’єднання», оскільки виконавчий комітет Славутської міської ради не уповноважений встановлювати дату та час проведення аудиту…»

І далі: «…звертаємо Вашу увагу на те, що при зверненні до підприємств з питання проведення аудитів Вам слід надати сертифікат аудитора чи аудиторської фірми , що визначає її кваліфікаційну придатність на заняття аудиторською діяльністю на території України, а також свідоцтво відповідного зразка, чи включений аудитор або аудиторська фірма до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів».

Іншими словами, міський голова Василь Сидор аж ніяк не заперечив проти проведення так званої незалежної аудиторської перевірки існуючих у місті Славута тарифів, а лише вказав народному депутату України на необхідність дотримання з цього приводу певних правових вимог, як то: звернення за належністю до керівників комунальних підприємств міста, а також відповідну сертифікацію аудиторів. І кому, як не законодавцю, про це знати!

Бо ж з певною метою та за гарні гроші, прислати на перевірку можна будь-якого «незалежного» аудитора. Питання лише в тому, чи буде така перевірка об'єктивною?!

До речі, щодо об’єктивності.

А чому б у несамовитій боротьбі за полегшення життя пересічного споживача, Роману Миколайовичу не ініціювати в стінах парламенту такий само незалежний аудит собівартості українського газу та електроенергії? Адже не секрет, що саме ціни на енергоносії стали головною причиною підняття комунальних тарифів для населення! Чи цього очевидного факту народному депутату України також не відомо?

Втім, про що в даному випадку можна говорити, якщо з приводу цього надболючого для людей питання, наш обранець не відповів навіть на офіційне звернення до нього Славутської міської ради!

Довідково. Василь Сидор не є власником комунальних підприємств міста Славута. Власником зазначених підприємств є територіальна громада.

Додаток: копія відповіді народному депутату Україні Роману Мацолі від 16 липня 2015 року № 04-29/1530.

Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії