Стартував перший Міжнародний форум для сталого розвитку міст GREEN CITY

26 травня в місті Маріуполь Донецької області стартував перший Міжнародний форум для сталого розвитку міст GREEN CITY. Ініціаторами його проведення виступили всеукраїнська громадська організація «Жива планета» та громадська спілка «Зелений центр Метінвест». 

У роботі GREEN CITY – 2015 беруть участь понад 200 представників центральних та місцевих органів влади, провідних експертів з розробки та реалізації стратегій розвитку міст, фахівців у галузі сталого розвитку, розвитку інститутів громадянського суспільства і муніципального управління, будівництва, енергоефективності, озеленення і благоустрою, мери міст України. Серед запрошених – міський голова Славути Василь Сидор. 
Того ж дня Василь Богданович зустрівся з маріупольським міським головою Юрієм Хотлубеєм. 
Відкриваючи зустріч, голови обмінялися пам'ятними подарунками, що символізують їхні міста.
Далі Юрій Хотлубей розповів своєму колезі з західної України про основні напрями діяльності міської влади, про проблемні моменти, а також поінформував про ситуацію в Маріуполі в цілому.

Так, за його словами, місто, що знаходиться в непростому становищі, відчуває певні складнощі, зокрема, досі не відновлено залізничне сполучення з іншими містами країни. Крім того, міський голова зазначив, що через бюрократичну тяганину виникли проблемні питання із здійсненням виплат матеріальної допомоги, яка була виділена по лінії Уряду України. Однак, при цьому, Юрій Хотлубей звернув увагу на те, що в даний час робота казначейства відновлена в повному обсязі, проходять всі платежі і держава повною мірою виконує свої зобов'язання по субвенціях. Такі якісні зміни, вперше за кілька років, привели до перевиконання бюджету по дохідній частині на 50 млн. гривень. 

Говорячи про ситуацію в цілому по місту, Юрій Хотлубей підкреслив, що в Маріуполі йде нормальне життя, працюють комунальні і промислові підприємства, спостерігається висока відвідуваність у дитячих садках і школах. При цьому, міський голова акцентував особливу увагу на проблемі, пов'язаної з відсутністю зростання заробітної плати, як у Маріуполі, так і по всій Україні, в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Він висловив думку, про необхідність проведення роботи на рівні Уряду з підприємцями, спрямованої на встановлення нормальних розрахункових відносин між роботодавцем і працівником. 
 На завершення зустрічі, Василь Сидор озвучив пропозицію встановити між Маріуполем і Славутою партнерські відносини. Юрій Хотлубей підтримав дану ініціативу і дав доручення підготувати типову угоду про співпрацю між містами.
Розміщенно в Без категорії