Усе, що треба знати про субсидії по-новому

Уже за декілька тижнів ми отримаємо платіжки із більшими сумами за енергоносії. Досі багато хто не оформлював субсидій. Але зрозуміло, що незабаром субсидії можуть стати порятунком навіть для тих, хто ними ніколи не користувався.
Адже в умовах, коли зарплати та пенсії не підвищують, багатьом сім”ям оплачувати комунальні послуги буде не під силу, і вони потребуватимуть допомоги від держави. Ось ця безоплатна допомога і має назву – субсидія.
З 1 травня запроваджують спрощений порядок надання житлових субсидій. Уряд вніс зміни у Положенняпро порядок призначення та надання жителям субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого пічного побутового палива.
Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, має подати до управління праці та соціального захисту населенняза місцем реєстрації лише два документи. Це – заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формами, затвердженими Кабміном. Бланки заяви та декларації кожне домогосподарство отримає у квітні цього року одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв, які необхідно буде заповнити та відправити до соціального захисту. Заяву та декларацію можна надати особисто чи поштою ( бажано рекомендованим листом з повідомленням, щоб уникнути непорозумінь). Всі інші необхідні документи для призначення субсидії будуть надавати відповідні органи влади на запит органів соціального захисту населення. Інформацію про доходи управління соцзахисту буде брати у Державній фіскальній службі та Пенсійному фонді.
Субсидія буде призначатися на підставі даних вказаних в декларації. Перевірку достовірності вказаних в декларації даних здійснюватимуть органи соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом надсилання запитів до відповідних органів, установ та організацій.
Громадянин нестиме відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення правана призначення субсидії та на визначення її розміру.
У випадку, якщо буде подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщені осіб, то може бути відмовлено у
призначенні субсидії або припинено її надання. А ще в такому разі заявник зобов’язаний повернути надміру перераховану ( виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.
Субсидія призначатиметься на дванадцять місяців з місяця звернення , а не на шість, як тепер.
Якщо є якісь зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціальному статусі, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, змінилися умови їх надання, виконавці житлово-комунальних послуг, то громадянин, якому призначено субсидію, повинен протягом місяця проінформувати органи соцзахисту, подавши відповідні документи.
Є ще одна важлива новація. У сукупному доході для призначення субсидії будуть враховуватися доходи, які особа отримала у грошовій формі без врахування сплачених податків.
На призначення субсидії мають право домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу. Соціальна норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 13.65 кв. м на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 35.22 кв. м на домогосподарство. Тобто 48.87 кв. м на одну особу.
Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщені осіб, яким нараховується плата за житлово – комунальні послуги. Кількість осіб і їхній соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
Субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю на суму, що на час купівлі перевищує50- кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. Субсидія також не надаватиметься, якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державний соціальний інспектор зя”сує, що будь-хто зі складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб має додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно.
Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо, приміром, громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, чи коли людина приховала або свідомо подала недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру.
За детальною інформацією потрібно звертатися до Славутського міського управління праці та соціального захисту населення за адресою вул.. Ярослава Мудрого, 47 або за телефоном 7-02-50з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 год. та в п’ятницю з 8-00 до 16-00 год.
Начальник управління П. М. Козелець.

Розміщенно в Без категорії