Пам’ять

21 листопада в місті Славута відбулася велелюдна акція вшанування пам’яті українських героїв загиблих на Євромайдані та жертв Голодомору.
Сотні небайдужих славутчан, представників трудових, учнівських колективів, громадських і політичних організацій, міської та районної влади, пройшли урочистою ходою вулицею Соборності.
Біля високого Хреста встановленого небайдужими городянами на честь героїв Небесної сотні відбулося Народне віче під час якого виступили: міський голова Славути Василь Сидор, депутати міської ради Роман Бачинський та Олег Костирко, керівник апарату районної державної адміністрації Ігор Крутенчук, громадський активіст Андрій Щурик. У своєму виступі очільник міста зазначив: «21-го листопада українці всього світу відзначають День Гідності та Свободи. Відповідно до Указу Президента України ця дата встановлена з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Переконаний, що спільними зусиллями ми побудуємо нову, сильну Україну, якою будуть пишатися наші нащадки».
Після «хвилини мовчання» учасники акції поклали до пам’ятного Хреста вінки і квіти. Далі колона рушила до пам’ятника жертвам Голодомору і політичних репресій на Славутчині, де відбулася поминальна панахида.
Під час мітингу-реквієму учнями навчальних закладів Славути були запалені жалобні лампадки. В ході мітингу виступили: міський голова Славути Василь Сидор, голова районної ради Леонід Радзивилюк та громадський активіст Юрій Брославець. «У ці скорботні дні, ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями. Ще й до сьогодні спогад про страшний геноцид в Україні – це незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин. Розбудовуючи нашу державу, ми повинні пам’ятати цю страшну сторінку нашого життя і робити все можливе, аби подібне ніколи не повторилося. Мир та злагода в суспільстві будуть сприяти розбудові нашої держави на принципах демократії, толерантності та гуманізму» – підкреслив голова міста.
На завершення заходу, до підніжжя пам’ятника були покладені живі квіти та вінки.
У цей складний для нас час як ніколи знову стоїть питання єдності всього українського народу, щоб ми спільними силами могли дати належну відсіч загарбникам. Головне наше завдання – докласти усіх зусиль щоб не допустити внутрішнього протистояння в Україні – ані політичного, ні релігійного. Важкі часи мають об’єднувати, а не роз’єднувати людей. Тому давайте добрими справами підтримувати один одного і тоді перемога обов’язково буде за нами. Лише задумайтеся: «як зараз нашим воякам?» та як для них важливо знати там на фронті, що на їх малій Батьківщині зараз панує мир і спокій. Підтримаймо їх – хто справами, хто молитвою!
Єднаймося брати-українці за честь і волю України та усім ворогам на зло! Слава Україні!

Славутський МВК

Розміщенно в Без категорії