Громадські організації міста об’єднуються заради миру у Славуті та у всій Україні

– Ми маємо зробити все можливе, щоб не допустити дестабілізації суспільно-політичної ситуації в місті, особливо на час проведення позачергових виборів Президента України, – такими словами розпочав свою зустріч з громадськими організаціями міста міський голова Василь Сидор. У зібранні також взяли участь представники Славутської міськрайонної прокуратури, райвідділу міліції, міськрайонного військового комісаріату та інші служби міста.
Про військову ситуацію в Україні та стан проведення часткової мобілізації доповів військовий комісар Славутського ОМВК Ігор Євтушок:
– 6 травня знову оголошено про проведення часткової мобілізації протягом 45 діб. Поки що антитерористична операція на Сході України проходила без втручання Збройних Сил України, оскільки вони не можуть втручатися у внутрішні конфлікти в державі, а лише застосувати силу у випадку зовнішніх протистоянь. Ніде офіційно не визнано, що йде пряма війна Росії проти України, хоча це очевидно. Таким чином, до певного часу військові виступали як сила стримування – блокували міста, окремі об’єкти, щоб не допустити до них сепаратистів. Проте на днях уже введений в дію план територіальної оборони і з цього часу Збройні Сили мають вже право брати участь у локалізації терористичних (сепаратиських) груп. На сьогоднішній день план територіальної оборони є лише в Хмельницькій облдержадміністрації, сподіваємося, що і нашому військкомату дозволять його мати, як і раніше. Дуже прикро, що замість того аби в цей складний час спрямувати усі зусилля до охорони громадського порядку міста або йти служити у Збройні Сили України, допомагати охороняти державний кордон, деякі невідомі громадяни вриваються до військкомату зі зброєю, при цьому не показуючи жодного посвідчення їхньої особи. Інші ж організації пікетують правоохоронні органи, установи міста тим самим провокуючі дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в місті.
Як стало відомо, призвано по Славуті 86 військовозобов’язаних. Вже відновлено призив юнаків 18-25 років, який планово має відбутися вперше у травні, червні та липні. По всіх областях прийнято рішення створити батальйони територіальної оборони, у Хмельницькій області він за №7. Зараз проводиться запис усіх бажаючих служити.
Активісти громадських організацій міста, зокрема ГО «Майдан» виявили бажання допомогти у наборі добровольців для територіального батальйону. У той же час іншими учасниками зібрання висловлено сподівання, що у цей нелегкий для України час в Славуті не будуть відбуватися заходи, мітинги, які б могли підірвати авторитет українського народу. «Необхідно об’єднуватися, а не робити провокацій, які ще більше напружуватимуть суспільно-політичну ситуацію в місті», – сказано на зустрічі.
Заступник міського голови Василь Остапчук розповів про роботу громадського формування «Славутський курінь», члени якого багато зробили і роблять для охорони порядку у місті. Сьогодні вступити до громадського формування може кожний бажаючий.
Міський голова В. Сидор зауважив, що якщо в когось із членів громадської організації виникнуть питання, які б вони хотіли детальніше обговорити, то він готовий організовувати тематичні зустрічі на ту чи іншу тему. Лише у спільному діалозі можна дійти певного логічного рішення. Також було проінформовано, що на вулицях міста встановлено відеонагляд, завдяки чому можна буде детальніше слідкувати за ситуацією в місті. Завдяки такому впровадженню вже вдалося зловити зловмисників, які крали троянди з алеї «Небесної сотні» та державні прапори. Нагадаємо, що відеонагляд може здійснювати кожен громадянин в режимі онлайн на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua (від авт. – лише впродовж трьох днів відео переглянули 1169 громадян).
Отже потрібно мати лише бажання допомогти своєму місту та державі, а робота, як кажуть, знайдеться. Якщо Ви дійсно любите свою Батьківщину, своє рідне місто, то записуйтеся до громадського формування або йдіть служити до Збройних Сил України. Об’єднуймося заради своєї Батьківщини!
Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії