Обговорили доцільність підвищення вартості проїзду в міських автобусах

Минулого тижня відбулися громадські слухання по обговоренню проекту регуляторного акту «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі руху по м. Славута».
Перший заступник міського голови Сергій Микульський поінформував про ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день:
– 28 березня ц.р. було оприлюднено проект регуляторного акта, яким пропонувалося встановити тариф на рівні 2,25 грн. На час початку проведення процедури вартість палива, яка становить 60% собівартості послуг, складала 6,60 грн. На даний час цей показник сягнув вже 8,00 грн. З цього приводу від голови галузевої ради підприємців з питань транспорту ПП Ковальчука В.К. надійшла пропозиція встановлення тарифу на рівні 2,50 грн. та надано відповідні розрахунки і підтверджуючі матеріали, які ми опрацювали і дійшли висновку, що вони є економічно обґрунтовані. Ми вимушені ставити питання підвищення тарифів на перевезення, бо існує реальна загроза взагалі втратити автобусні перевезення в місті. Це питання буде невдовзі розглянуто на засіданні виконавчого комітету Славутської міськради. Окрім того, в умовах глибокої соціально-економічної кризи, додатковим фінансовим тягарем для приватних перевізників є залучення їх транспортних засобів до виконання державних мобілізаційних завдань.
За інформацією підприємця-перевізника Віктора Ковальчука:
– Ви усі розумієте, що сьогодні значно подорожчало пальне, мастильні матеріали, запасні частини – основні складові вартості перевезення. Розрахунок був розроблений згідно методики запропонованої міністерством транспорту. Вартість проїзду 1,75 грн. була довгий час фактично найнижчою у регіоні. До питання встановлення ціни ми підійшли враховуючи мінімальні потреби, для того, щоб взагалі зберегти ці перевезення в місті. Тому на сьогоднішній день ми вимушені підняти ціну до 2,50 грн. Без підняття тарифів просто не буде змоги обслуговувати транспорт. Пільгові перевезення ми залишаємо, хоча уже звернулися в КМУ і ВРУ з вимогою ввести адресну допомогу. Сподіваємося, що найближчим часом це питання вирішиться. Якщо ціна на пальне зростатиме і надалі, може виникнути необхідність зменшення маршрутів, щоб далі не піднімати вартість на перевезення. Якщо вчора ще були думки про придбання нового транспорту, то сьогодні про це навіть не може бути мови. Сьогодні працюємо над тим, щоб утримати те, що маємо.
Головний спеціаліст управління економіки Ігор Піголь від імені військового комісара висловив подяку перевізникам за те, що долучилися до виконання мобілізаційних завдань і надали 2 автобуси для доставки призовників у м.Володимир-Волинський. Ігор Дмитрович також звернувся до перевізників з проханням на поминальні дні збільшити кількість автобусних перевезень в сторону кладовища.
За інформацією управління праці та соціального захисту населення, протягом 2013 року, перевізниками фактично надано пільг населенню міста по перевезенню пільгових категорій пасажирів на суму 1392,5 тис.грн. До відшкодування взято зобов’язання в розмірі 1222,9 тис.грн. Відшкодовано в межах кошторисних призначень 584.9 тис.грн., то становить 42% від потреби. Станом на 01.04.2014 року борг перед перевізниками за перевезення пільгових категорій громадян становить 421932 грн. Прогнозовано, що цей борг буде зростати.
Учасники обговорення обмінялися думками з приводу питання підвищення вартості проїзду в міських автобусах, яке буде остаточно заслухано на засіданні виконавчого комітету міськради.
Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії