Волиняни вдячні славутчанами за охорону кордону

Громадське формування «Славутський курінь» прибуло на Волинь, щоб охороняти кордон України з Білоруссю. Прикордонники позитивно оцінили допомогу козаків, які привезли з собою ще й коней. Адже ділянку протяжністю більше двадцяти кілометрів поблизу озера Біле легше проїхати верхи, ніж пройти пішки болотистою та лісистою місцевістю. Патрулювання козаки здійснюють групами разом із прикордонниками.
Начальник Луцького прикордонного загону, полковник Олександр Білюк, вдячний громадському формуванню, що проявило ініціативу допомогти в охороні рубежу. «Сьогодні це дуже актуально тим, що ми показуємо, що прикордонники не одні стоять на охороні державного кордону, а разом із українським народом», – зазначив він.
Допомога козаків «Славутського куреню» актуальна зараз ще й тому, що майже сотня службовців Луцького прикордонного загону вибула на посилення різних прикордонних ділянок Півдня та Сходу України.
Славутський міський голова, голова громадського формування «Славутський курінь» Василь Сидор, пояснив, чому вирушив на Волинь до кордону з Білоруссю, аби на конях охороняти межі країни, замість того, щоб перейматися турботами посадовця: «Ми всі розуміємо, що зараз такий час, що знаходитися в кабінеті, а не бути у збройних силах або на кордоні – це не нормально. Для мене це незрозуміло». Я, як міський голова, не можу чекати, коли в моє місто прийдуть з автоматами керувати там. Ми записалися добровольцями. На сьогодні у збройні сили викликають тих, хто підходить у відповідні війська. А ми визначилися, що повинні бути на кордонні», – додав він.
А також наголосив, що приїхали до мальовничого озера не на відпочинок. «Ми ж тут не граємося, ми несемо військову службу. І, якщо треба буде, ми будемо тут воювати і готові загинути. Ми готові ризикувати життям», – говорив Василь Сидор.
Отаман «Славутського куреня», козацький полковник Василь Остапчук, водночас зазначив, що, охороняючи кордон, все ж займаються улюбленою справою. Адже у сідлі їм знаходитися досить комфортно, бо вже більше десяти років вони ходять у походи верхи.
Окрім того, раніше члени формування займалися тим, що спілкувалися з молоддю, розповідали про козаків. «І сьогодні потрібні країні справжні козаки, які готові захищати свою неньку Україну там, де є необхідність», – зазначив Василь Остапчук.
Варто зазначити, що виконувати завдання на кордонні не є для нього незвичним. Адже свого часу він працював у міліції. До того ж, прикордонники провели для козацького загону навчання, роз’яснивши як себе вести, здійснювати маршрут, перевіряти документи і тому подібне. Допомагатимуть козаки прикордонникам до 25 травня, а при потребі і довше. Також вони готові залучати до охорони державного кордону додаткові загони.
Волинський
інформаційний портал

Розміщенно в Без категорії