Обговорюємо вартість проїзду в міських автобусах

3 квітня в приміщенні сесійної зали Будинку рад відбулася робоча зустріч представників міської влади, перевізників міста та громадськості Славути.
Присутні обговорили одне з найбільш актуальних питань міста – пільгові пасажирські перевезення.
Розпочав зустріч міський голова Василь Сидор:
– Дійсно, сьогодні ситуація з пасажирськими перевезеннями доволі складна. Ми бачимо як швидко змінюються ціни на газ – основне джерело палива для міських автобусів. Ми знаємо, що підвищення тарифів завжди лягає важким тягарем на людей. Довгий час перевізникам не відшкодовували кошти за пільгове перевезення, що довело їх до вкрай скрутного становища. Введення механізму пільгових рейсів було одним із кроків, спрямованих на збереження пасажирських перевезень міста. Сьогодні, коли, у зв’язку із зростанням цін, знову постає питання перегляду тарифів на перевезення, необхідно водночас думати і про перевізників, і про пасажирів. Наше спільне завдання – зробити все можливе, щоб перевізники не збанкрутіли, а пасажирські перевезення і надалі здійснювалися стабільно.
Про стан розрахунків за пільгові перевезення доповіла начальник відділу пільг управління праці та соціального захисту населення Тетяна Базан:
– На 1 квітня перевізники вже склали акти взаєморозрахунків. Проведений аналіз говорить, що в держказначействі на 1.04.2014р. зареєстровано заборгованість у сумі 421 тис.грн. За 2013 виникла кредиторська заборгованість у сумі 361 тис.грн., спочатку виплачується заборгованість за попередній 2013 рік, потім відшкодовується поточний 2014 рік. За лютий 2014р. вже відшкодовано 103 тис.грн, за березень місяць – 37 тис.грн. Проте ще з 2013 року залишилося відшкодувати 221. тис. грн.. та 200 тис.грн. вже за 2014 рік. На 2014 рік план асигнувань згідно бюджету затверджений в сумі 1 млн. 208 тис.грн. Транспортна прокуратура взагалі вимагає відмінити пільгові рейси. Якщо ми відмінимо «пільгові рейси», значно збільшаться перевезення пільгової категорії населення, збільшиться і заборгованість перед перевізниками. Згідно проведеним розрахункам за кожний місяць перевізникам відшкодовується 75% від перевезених пасажирів, а при умові зняття пільгових рейсів буде відшкодовуватись 35% від перевезених пільговиків, тому що кошти на 2014 рік ніхто не добавить. Введення «адресної допомоги» дасть можливість зняти напругу по перевезенню пільгової категорії населення.
Остапчук Олександр, підприємець-перевізник:
-Я вчора був на зібранні автоперевізників області, на якому було піднято питання цінової політики і пільгових перевезень. Стало відомо, що з 1 квітня одне з комунальних підприємств, яке займається пільговими перевезеннями у Хмельницькому, вже призупинило перевезення пільговиків. Тимчасово призупинено перевезення до відшкодування коштів або з’ясування питання по цільовій дотації також у м.Тернопіль і в Житомирській області. Завтра в Хмельницькому проходитиме форум між перевізниками, представниками влади, антимонопольного комітету і прокуратури, де буде дана правова оцінка даним діям. Я спілкувався з представниками м. Старокостянтинів, м.Хмельницький і інших областей. Сьогодні ціна, в зв’язку з різким підняттям цін на пальне, була запропонована 3 грн. з подальшим ростом, бо найближчим часом газ буде коштувати уже 10 грн.
Підприємець-перевізник Віктор Ковальчук навів розрахунок тарифів на послуги з перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування, обґрунтувавши нові ціни на перевезення:
– Тариф на послуги з перевезення згідно останнього розрахунку складає 2 грн.57 коп. Із ростом вартості пального собівартість перевезення відповідно зростає. За інформацією Кабінету Міністрів України газ в Україні подорожчає для підприємств приблизно на 50%, до травня місяця очікується ціна вже 10 грн. Запчастини та комплектуючі за останній місяць подорожчали на 30 %. Отож, ви маєте розуміти в якій ситуації ми нині знаходимося.
Усі присутні перевізники прокоментували ситуацію, в якій вони опинилися. Після детального обговорення питання перевезень міста і перевізники, і присутні громадяни дійшли спільної згоди висловивши спільні пропозиції:
1.Звернутися до Кабінету Міністрів України і Асоціації міст України щодо введення державою адресної допомоги на перевезення. В такому випадку люди змогли б використовувати отримані кошти на власний розсуд. Сьогодні реальна картина така – один пільговик може декілька разів на тиждень їздити, а інший жодного разу навіть і не скористається своїм правом на пільги.
2. Запросити представника Держказначейства на наступну зустріч.
3. Встановити окремий графік для школярів (обмежити в часі).
4. Залишити механізм пільгових перевезень.
5. Скоротити кількість рейсів і відповідно працівників.
6. Відкоригувати графік руху.
Головний спеціаліст управління економіки Ігор Піголь:
– Ми повинні сьогодні зробити усе, щоб зберегти пасажирські перевезення в місті і при цьому якомога менший тягар покласти на людей.
Перший заступник міського голови Сергій Микульський:
– Проблема перевезень – це проблема всієї України. Сьогодні ми багато говорили і отримали слушні пропозиції. Я їх підтримую. Ми повинні бути згуртованими, вистояти разом і знайти оптимальний варіант вигідний усім.
Питання буде обговорено і на громадських слуханнях, які відбудуться 16 квітня, а потім винесемо на засідання міськвиконкому, щоб довести позицію перевізників і громадськості.
Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії