Немає на світі нічого страшнішого, аніж війна. Розруха після неї ще довго лунає у віках…

Жителі нашого міста та району долучилися до Всесвітньої мирної акції «Ланцюг Миру», який символізує єдність українського народу в боротьбі за цілісність України, за мир і спокій на українській землі. За повідомленням управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, участь в акції взяли близько півтори тисячі осіб. Педагоги, учні, представники громадських та політичних організацій стали пліч-о-пліч та виступили за єдність та неподільність рідної держави. Виступили проти анексії Криму Росією та нелегітимного референдуму, який відбувся наступного дня, 16 березня, на території Автономної Республіки Крим.
Організаторами акції виступили освітяни Хмельниччини. Вони звернулися до людей всіх націй та національностей на всіх континентах Землі, щодо створення Всесвітнього Ланцюга Миру о 10 годині ранку, 15 березня 2014 року. «Люди доброї волі, люди всіх націй і національностей на всіх континентах, братній нам російський народе, люди, які хочуть миру на всій планеті! Звертаємось до Вас і щиро протягаємо руки дружби та єдності і закликаємо о 10 годині ранку, 15 березня 2014 року в переддень проведення незаконного референдуму в Криму, результати якого вже відомі наперед, створити Всесвітній Ланцюг Миру, як символ єдності з українським народом у боротьбі за цілісність України, за мир і спокій на нашій Планеті», – йшлося у зверненні.
«Необхідність організації Всеукраїнської мирної акції будь-якого формату напередодні проведення незаконного референдуму в Криму надзвичайно важлива… Люди в Криму «кричать» про допомогу. Це розуміє Нємцов, збираючи багатотисячну акцію в Москві. Це розуміє світова громадськість і дивно, чому в нас досі не проведена жодна загальнодержавна акція, яку підтримав би весь світ. Її проведення є надзвичайно важливим етапом у боротьбі за цілісність і незалежність України. По-перше, вона надихне і згуртує українців і, особливо, кримчан у боротьбі проти політики Аксьонова та Константінова, проти політики Кремля. По-друге, буде стимулювати в прийнятті кримчанами активної участі у мирній акції та ігноруванні виборчих дільниць в день проведення референдуму. По-третє, це буде яскравий приклад всьому світу про те, що Путін аж ніяк не рахується з думкою українців, татар, росіян та людей інших національностей, які проживають в Криму і хочуть залишитись у складі української держави. І останнє, що необхідно зрозуміти всім нам: стоячи осторонь, виражаючи байдужість, ми сіємо сумніви щодо рішучих дій збоку світової спільноти і надаємо впевненості Кремлю у злочинних діях проти України», – наголосила педагогічна громадськість Хмельницького району Хмельницької області у своєму зверненні.
Учасники акції поділились своїми думками щодо ситуації в Україні та актуальності подібних заходів у нашій державі:
Лідія Гуменюк: «Сьогодні я прийшла на цю акцію, аби підтримати наш народ. Я проти війни, адже не з чуток знаю, що це таке. Голод, розруха, тисячі вбитих солдат… Нехай Путін йде з території України. Не потрібно нам «допомагати». Український народ сам здатен вирішити свою політичну та економічну кризу».
Аліна Мухарська: «Сьогодні чудова новина для того, щоб зібралась уся Україна. Україна нарешті об’єднається, а український народ – переможе. Адже Схід та Захід, Північ та Південь є невіддільними частинами нашої держави».
Анастасія Семенюк: «На мою думку, акція «Ланцюг Миру» є надзвичайно доречною та потрібною з огляду на нинішню ситуацію в нашій державі. Ми повинні об’єднатися, задля збереження цілісності України, задля миру на українській землі».
Катерина Ольшановська: «Я вважаю, що Україна є неподільною. Тому ми повинні стояти до останнього за свою свободу та єдність».
Світлана Тарасюк: «Я вважаю, що для наших дітей – це зразок того, що попри все потрібно відстоювати свої права мирним шляхом і недопускати воєнних конфліктів. Адже діти бачать усе, неодноразово запитують на уроках та на виховних годинах про те, що відбувається у нашій державі та розуміють, що це неправильно та неприпустимо. Сьогодні наші учні взялись за руки аби показати усім, що вони проти війни, хочуть миру та свободи, хочуть гарно та щасливо жити. Можливо саме нашим дітям вдасться достукатись до сердець політиків та зупинити агресію, яка останнім часом панує на території нашої держави».
Лілія Горбатюк: «Сьогоднішня акція є надзвичайно важливою для України. Оскільки ми підтримуємо мир. Також ми щиро вдячні військовим, що знаходяться на території Автономної Республіки Крим та тримаються попри тиск, попри окупацію їхніх частин чужоземними військами, залишаються вірними присязі українському народові. Ми любимо нашу країну і хочемо одного – єдності».
Марина Мельник: «Україна єдина та неподільна держава. І ми повинні зробити усе від нас можливе аби зберегти мир на нашій землі. Таким чином ми намагаємось підтримати наш народ, підтримати українських військових. Вселити у їхні душі надію, що вони не самі, що за ними український народ – єдність, сила, дух».
Людмила Поліщук: «На мою думку, це дійсно важлива акція, яка несе в собі поняття миру. Усі, хто бере в ній участь, а це не лише наше місто та район, а й уся Україна, виступають за єдність своєї держави, її неподільність та благополучне майбутнє без війни та руйнації».
Ольга Коробчук: «Ця акція є значущою для нас. Оскільки вона показує, що не лише у великих містах підтримують єдність України, але й у таких невеличких, як Славута. Хочу висловити щиру повагу нашим військовослужбовцям. Вони справді показали силу та мужність українського військового. Подібні заходи повинні підняти їхній дух та патріотизм. Ця акція є також надзвичайно важливою для нашої молоді, яка повинна розвивати нашу державу, з гідністю представляти її перед світовою спільнотою. Чесно кажучи, мене трішки здивувала така велика кількість патріотично налаштованої молоді. Та після Євромайдану, після трагічних подій, що відбулися в нашій державі, приємно стояти поряд з однодумцями за єдність України, за мир на її території».
Тетяна Мельник: «Головне, ми повинні зберегти цілісність нашої держави та не допустити бойових дій на її території. Ми усією родиною прийшли підтримати цю надзвичайно важливу акцію. Якщо ми будемо мовчати та стояти осторонь, будь-хто зможе завтра прийти та заявити про свої права на ту чи іншу область нашої держави. Україна єдина країна. Ми за мир».
Антоніна Полончук: «Дуже добре, що проводяться такі акції по всій Україні, а головне, що наше місто не лишається осторонь. На жаль, війни роблять не народи, а лише окремі постаті. Ми знаємо, що дуже легко підбурити на національну ворожнечу, але дуже важко зупинити кровопролиття. Ще чути відголоски жертв Великої Вітчизняної війни, на якій загинув мій дід. А мій батько ще дуже довго чекав свого захисника… А тому, я не хочу, щоб моя донька випроводжала свого тата воювати… Ми пишаємося тим, що він український військовослужбовець, що він наш захисник. Але разом з тим ні його батьки, ні я, ні тим більше донечка не хочемо, аби він брав зброю і воював, бо воювати – це знищувати чиєсь життя. Тільки чиє?… У чоловіка у Росії проживає сестра з сім’єю, у мене – сестра і брат з сім’ями і ще багато хороших, прекрасних людей. Тому я сьогодні тут і чітко та свідомо наголошую: «Війна українцям не потрібна! Ми хочемо миру!»
Володимир Захарчук: «Ми пишаємось нашими військовослужбовцями, які знаходяться на території Криму. Ця акція – за мир, за їхню витривалість, за те, щоб вони не зрадили своєї присяги. Усі події, що відбуваються в Автономії – не що інше, як окупація гаранта. Він мав би гарантувати недоторканість та цілісність нашої держави. Натомість – постукав у наші двері зі зброєю у руках».
Михайло Лозинський: «Акція «Ланцюг Миру» – є виразом патріотизму нашого народу, жителів нашого міста та району зокрема. Вона організована на захист нашої Вітчизни. Над нашими головами зависла реальна загроза. І як будуть далі розвиватися події залежить тільки від політичних рішень. Наша держава розвивалась так, що на сьогоднішній день оборона країни практично знищена.
Для молоді ця акція показує, як треба любити свою Батьківщину та як потрібно за неї боротися. Останні події в нашій державі показали, що наш народ уже «виріс зі штанців» меншого брата. Ми хочемо бути рівноправними, і ми будемо рівноправними у світовому співтоваристві».
Також прокоментували акцію Миру й начальник управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Наталія Пшетоцька та начальник відділу освіти Славутської райдержадміністрації Жанна Зубова.
«Подібні акції є надзвичайно важливими для нашої країни, особливо в такий складний для неї період – окупації частини території військами іншої держави. У мене три сини і я не хочу виховувати їх для війни.
Сьогодні наша молодь краще нас розуміє що їх чекає, якщо ми не переможемо. Тому вони виходять на акції, мають та відстоюють свою громадянську позицію. Тому вони сьогодні з гідністю співають Гімн та тримають у руках Державний Прапор України. Вони є справжніми громадянами України», – наголосила Наталія Анатоліївна
«Я думаю, що від того яку ми сьогодні країну побудуємо, яку ми її відстоїмо залежатиме майбутнє наших дітей та онуків. Вони – майбутня еліта нашої держави. Наша молодь чудово розуміє важливість сьогоднішньої акції і тому активно бере у ній участь. Вона хоче жити у вільній державі, без війни та будь-яких загроз», – зазначила Жанна Олександрівна
Також Наталія Анатоліївна наголосила, що усі учні та вчителі добровільно взяли участь у цій акції. Адже вони розуміють усю серйозність ситуації, яка склалася в нашій державі та просто не можуть стояти осторонь, коли чужоземні війська вільно поводяться на території України та, більше того, загрожують її суверенітету та територіальній цілісності.
Цього дня до акції долучились і дорослі і діти. Водії, що проїжджали повз «Ланцюг Миру» підтримували усіх учасників гучними сигналами. Звідусіль лунав Гімн України…
Шкода лише, що малечі довелося жити в умовах зовнішніх загроз. Шкода, що матерям у XXI столітті доводиться ночей не спати, чекаючи на повістку для сина. Шкода, що жінки повинні здригатися від кожного телефонного дзвінка та в оціпенінні чекати повідомлення про початок війни. Шкода, що хвора уява одного може призвести до непоправної катастрофи. Можливо росіяни звикли до «вантажу 200». Громадяни України ж зроблять усе можливе, аби зберегти мир на своїй землі, аби кожен солдат повернувся додому цілим та неушкодженим. Україна – Єдина Країна!
Вероніка Чернега,
фото автора

Розміщенно в Без категорії