І знову ми перші

Нещодавно, на березі Чорного моря в місті Скадовську Херсонської області відбувся Всеукраїнський відкритий конкурс-фестиваль дитячої художньої творчості «Єдина родина» на базі ДОТ «Бригантина». Учасниками фестивалю стали дитячі художні колективи позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів різних регіонів України. Фестивальна програма складалась з відкриття та закриття фестивалю, презентації творчих колективів (адже кожен колектив повинен був представити свою «візитну картку» у відповідному жанрі), з виступів учасників фестивалю, екскурсійних та оздоровчих програм. Місто Славуту на цьому фестивалі представляли учасники зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» на чолі з Аллою Григорівною Терентьєвою. Вихованці колективу з гідністю представили наше місто, адже повернулися з перемогою – I почесним місцем в номінації «Естрадна хореографія», середня вікова категорія.
За словами Алли Григорівни, їм усе дуже сподобалось, а колектив «Альянс» на фестивалі усі називали найкреативнішим. «Конкурс був дуже цікавий, насичений різноманітними розважальними заходами – ділиться своїми враженнями керівник ансамблю, – Діти мали змогу не лише взяти участь у фестивалі, а й відпочити. Адже конкурс проходив на базі дитячого табору «Бригантина». Усі отримали величезне задоволення. Щовечора проводились різноманітні розважальні масові заходи і жоден з них не пройшов без участі наших дітей. Нас навіть запросили до участі у гала-концерті в сусідньому таборі. А ще для учасників фестивалю був проведений танцювальний майстер-клас».
Також Алла Григорівна поділилась досвідом керування колективом у 157 дітей: «До кожного має бути індивідуальний підхід. Адже кожна дитина є своєрідним окремим світом, який має свої особливості. Тому й ставитись до них потрібно по-особливому. Часом похвалити, а часом і насварити, – розповідає Алла Григорівна, – Можу сказати, що дуже мало дітей йдуть з колективу. Практично лише ті дітки, в яких справді не виходить. І це є високим показником. Керівникові творчого колективу треба викладатись на повну. Часто забувати про відпочинок і брати роботу додому».
Серед вихованців-випускників ансамблю уже є й ті, які бажають поєднати своє життя з хореографією і на даний час навчаються в університетах професії хореографа.
Своє почесне звання «зразковий» «Альянс» отримав у 2008 році і з цього моменту розпочалось його бурхливе творче життя. Зразковий хореографічний ансамбль «Альянс» динамічно розвивається, постійно ставить перед собою все нові й нові завдання та впевнено йде до основної мети – бути кращими. Це не перша перемога в історії існування цього колективу. Ансамбль уже відзначився не лише в нашому рідному місті, а й далеко за його межами: «Обласний конкурс-фестиваль «Барви дитинства», «Обласний конкурс «Ритми часу» (I місце), «Ритми часу 2011» (I та II місця). Неодноразово, з успіхом, відвідував й міжнародні конкурси у Польщі, Італії, Австрії, Угорщині. У Болгарії, в місті Несебр «Альянс» став переможцем конкурсу «Сонце, радість, краса 2010». У його складі 6 навчальних груп, в яких навчаються мистецтву сучасного танцю 157 дітей від 5 до 17 років. Концертний репертуар ансамблю різноманітний, враховує виконавські можливості всіх вікових груп та налічує 20 номерів різного жанру. Шикарні різноманітні різнобарвні неповторні костюми, оригінальні новаторські постановки, професійно підібрана музика – усе зроблено власними спільними силами.
Під час розмови Алла Терентьєва неодноразово говорила про те, що їхній колектив наче одна велика сім’я. А натхнення вона черпає саме у них, у своїх дітях. На запитання про головний секрет успіху зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» Алла Григорівна з посмішкою відповіла: «Їх просто треба любити!» І в цих словах було стільки тепла та щирості, що не залишилось сумнівів у сказаному.
Вероніка Чернега,
фото з архіву зразкового
хореографічного ансамблю «Альянс»

Розміщенно в Без категорії