Світ здібностей і праці Світ здібностей і праці

Традиційно на зимових канікулах в СЮТ відбулись змагання, присвячені Дню науки, техніки, винахідництва і раціоналізаторства.
Конкурсні випробовування проводились у трьох номінаціях: авіамоделювання, автомоделювання та домашнє завдання, що полягало у представленні власноруч виготовленого аеромобіля за кресленнями, розробленими керівниками гуртків СЮТ. Участь у змаганнях взяли 8 команд загальноосвітніх навчальних закладів міста – 24 учасника.
Молодші учасники мали змогу продемонструвати свої початкові технічні навички у конкурсі авіамоделювання, де їхнім завданням було регулювання дальності польоту найпростішої авіамоделі за допомогою зміни навантаження на передню частину літака. Весело та жваво літали планери. Журі враховували точність та дальність польоту. Після тренувальних спроб, за підсумками змагань призові місця розподілились наступним чином: І місце – Пухальський Денис, учень 5 класу ЗОШ № 3; ІІ місце – Єрьоменко Олег, учень 6 класу НВК «ЗОШ, гімназія» №5; ІІІ місце – Поночовний Павло, учень 5 класу ЗОШ№7 .
Завдання для старших школярів були більш складними, динамічними і азартними. Зокрема, у змаганнях з автомоделювання переможця визначали за швидкістю прибуття моделі до фінішу в три етапи. І місце у цій номінації виборов Коцюба Кирил, учень 6 класу НВК «ЗОШ, гімназія» №5; ІІ місце – Костюк Владислав, учень 6 класу НВК «ЗОШ, гімназія»; ІІІ місце – Состін Дмитро, учень 8 класу ЗОШ № 3 .
Третя номінація – домашнє завдання, що полягало у створенні власноруч учасником змагань (з допомогою шкільного вчителя трудового навчання) моделі аеромобіля.
– Звісно, в магазині зараз можна придбати найрізноманітніші моделі – і радіокеровані, і на електродвигунах. Втім, конструювання і виготовлення такої техніки власноруч, розвивають у дітей самостійність мислення, увагу, наполегливість і практичні навички, – переконаний керівник гуртка «Автомоделювання» Борис Пантелеймонов, призер Кубка України з автомодельного спорту.
За підсумками третіх конкурсних випробовувань у номінації «Домашнє завдання» переможцями стали: І місце – Сірук Данило, учень 3 класу ЗОШ №6 ; ІІ місце – Калюжний Артур, учень 5 ЗОШ № 4 ; ІІ місце – Главацький Василь, учень 6 ЗОШ № 7; ІІІ місце – Гоцюк Дмитро, учень 8 класу ЗОШ №3.
Після завершення спортивно-технічного блоку змагань юні техніки разом з педагогами оглянули виставкові роботи вихованців Станції юних техніків, відвідавши музей «Історії розвитку технічної творчості», що створений та функціонує на базі закладу.
Заступник директора СЮТ з НВР Олена Бережна

Розміщенно в Без категорії