Розвиваємо творчість у дитини

Доля людини може залежати від того, яке вона мала дитинство. В дошкільному навчальному закладі № 6 «Золота рибка» це розуміє кожен працівник. Тому метою колективу є створення найкращих умов для розвитку дітей. Педагоги закладу постійно дбають про те, щоб їхнім вихованцям було затишно і цікаво в рідному садочку.
Розуміючи слова великого педагога В.О. Сухомлинського, що «витоки здібностей та обдарувань дітей на кінчиках їх пальців, а від пальців їдуть струмочки, які додають наснагу творчій думці…» педагоги закладу, готуючись до нового навчального року, довго міркували над тим, що нового і цікавого зробити для дітей, щоб вони могли максимально розкрити даровані природою таланти та розвинути свої творчі здібності.
І ось з’явилася цікава та оригінальна новинка – облаштувати в дошкільному закладі художню студію! Тут малята зможуть опанувати хитрощі мистецької діяльності, створювати та реалізовувати власні задуми.
Розпочали, звичайно, із створення матеріально-технічної бази нашого «острівка творчості». Силами працівників закладу, завдяки їх енергії та ентузіазму, був проведений ремонт спеціальної кімнати, виготовлений робочий стіл, мольберти, стіл для малювання піском з підсвіткою, мольберт з оргскла для колективного малювання.
Батьки зробили спеціальні станочки для ліпки, допомогли придбати матеріали для малювання, ліпки, аплікацій та конструювання, наповнили студію природним матеріалом.
У студії зібрано картини художників, з якими за програмою мають ознайомитися діти дошкільного віку. Власноруч виготовлено демонстраційні тематичні книги з видами архітектури, пейзажу, скульптури, народно-прикладного мистецтва, графіки та мозаїки, підібрано зразки дивовижних виробів з картону, пластиліну, глини та паперу. Особливе місце у художній студії відводиться кераміці, а також багато уваги приділено матеріалам для навчання дітей нетрадиційним технікам малювання. Тут є воскові олівці, штампи, свічки, гафрований папір, яєчна шкарлупа, інструменти для граттажа (подряпування) та інше.
У художній студії наші малята зможуть займатися вишивкою, бісероплетінням, лозоплетінням, ліпити з солоного та прісного тіста, використовувати у своїх роботах елементи флористики, навчитися техніці оригамі, кляксографії, монотипії тощо.
Ми сподіваємося, що знання і вміння, які діти отримають на заняттях, проведених у художній студії, пробудять у кожній дитині творчі здібності, індивідуальність, неповторність, віру у те, що вона прийшла у цей світ творити добро і красу, приносити людям радість.
І в далекому майбутньому, можливо, нові «шишкіни» та «яблонські» з’являться саме із випускників нашого дошкільного закладу.

Методист по дошкільній освіті управління освіти Славутського МВК
Валентина Буряк, Фото – Юрій Харь

Розміщенно в Без категорії