Славута вітала «Козацький гарт-2012»

Минулого тижня місто Славута із гордістю приймало гостей зі всієї України, адже славутчанам випала честь вітати учасників команд із 24 областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на Всеукраїнському фізкультурно – патріотичному фестивалі школярів України «Козацький гарт – 2012», що проходив у нашому місті.
З 19 по 21 липня за підтримки Славутської міської ради вперше у Славуті відбувся ІV-й тур Всеукраїнського фізкультурно – патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт – 2012», що ставить за мету формування здорового способу життя, підвищення соціальної активності і зміцнення здоров’я учнівської молоді, поліпшення національно-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів, відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.
Цьогоріч, три дні поспіль, сучасний стадіон Славутської ДЮСШ став місцем зустрічі учасників команд, які разом зі своїми тренерами зібралися для того, щоб якнайкраще представити свою область у різноманітних спортивних змаганнях, серед яких «човниковий біг», стрибки у довжину з місця, стрибки через скакалку, перетягування канату та естафета. Крім того, юні спортсмени мали нагоду перевірити свою ерудованість, взявши участь у конкурсі знавців історії Українського козацтва «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе».
За організації управління освіти Славутського міськвиконкому у перший день фестивалю було проведено урочисте його відкриття. Під час святкового дійства парадом крокували сотні юних спортсменів, які пройшовши три попередні етапи відбору фестивалю, отримали честь гордо представляти свою область. Урочисту ходу розпочали козаки Славутської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».
У церемонії відкриття 7-го Всеукраїнського фестивалю взяли участь багато почесних гостей, які радо вітали юних учасників змагань та славутчан.
Звернувся до гостей та громади міста міський голова Славути, отаман Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорізьке» Василь Сидор:
– Ми раді вітати вас на Славутській землі. Впевнений, що славутчани гордяться тим, що мають нагоду прийняти патріотів та надію усієї України. Через п’ять років ми будемо відмічати 400-річчя першої згадки про місто Славуту. За цей час люди пережили як нелегкі, так і щасливі роки. Але як би не було важко, вони берегли традиції свого народу, не зраджували ні батькам, ні вірі, ні мові, ні волелюбному духу. Я зичу всім бути такими ж патріотами, як і наші батьки. Бажаю молоді достойно представляли Україну на теренах світу та гордо нести прапор нашої держави.
Долучилися до вітань й інші гості.
Голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України В’ячеслав Гамов:
– Сьогодні ви присутні на великому святі – святі традицій нашого минулого та гідного майбутнього. Україна достойно провела ігри футбольного чемпіонату «Євро-2012» і змогла надовго залишитися у серцях тисяч іноземних уболівальників. Впевнений, що здобутки нашого майбутнього покоління будуть засвідчувати те, що ми відбулися як держава. Щиро дякую Василю Богдановичу Сидору за таке свято та бажаю учасникам змагань вдалої та успішної участі.
Начальник управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Віктор Очеретянко:
– Сьогодні Хмельниччина зустрічає учасників кращих команд всієї України на святі здоров’я та віри у власні сили. Якщо такі заходи ще існують, то розумієш, що ще живуть традиції, культура та історія нашого народу. Окрема подяка славутському міському голові, міському управлінню освіти та учасникам відкриття за те, що подарували нам таке видовище.
Гетьман МГО «Козацтво Запорізьке», маршал козацтва Дмитро Сагайдак:
– Козацтво Запорізьке стоїть у витоків заснування держави, утвердження релігії, складає основу патріотичного виховання. Сьогодні ми переконалися, що ми маємо міцну віру у хороше майбутнє, яке достойна будувати молодь, що зібралася на цьому святі.
Також взяли участь у церемонії відкриття фестивалю начальники регіональних управлінь з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Коростенський краєвий отаман Павло Курельчук. Благословив учасників Козацького гарту духівник козацтва Шепетівської єпархії, протоієрей Богдан Нікітюк.
Під звуки Державного Гімну капітани команд Вінницької, Донецької та Миколаївської областей – призери Козацького гарту у 2011 році – урочисто підняли синьо-жовтий символ нашої країни, давши офіційний старт фестивалю. А яскраву творчу програму для присутніх та гостей влаштували талановиті учасники зразкових колективів Славутського Будинку дитячої творчості.
Святкове відкриття заходу Всеукраїнського масштабу відзначився для нашого міста новими рекордами. За участю сотні дітей відбулося незабутнє видовище – рушниковий флеш-моб, а над полем стадіону юні громадяни нашої країни пронесли 50-ти метровий прапор нашої держави, який протягом 2-ох днів невтомно шила костюмер Славутського БДТ Лариса Музиченко з допомогою ще кількох майстринь.
Такий вдалий старт змагань, без сумніву, зумів налаштувати кожну з команд на приємну участь та достойні результати, оголошення яких відбулося 21 липня у Славутському міському Палаці культури.
За рішенням суддівської колегії десятку переможців очолили команди Волинської обл. (10-те місце), Херсонської обл. (9-те місце), Хмельницької обл. (8-ме місце), Закарпатської обл. (7-ме місце), Рівненскої обл. (6-те місце), Миколаївської обл. (5-те місце), Донецької обл. (4-те місце). Третє місце посіли учасники Житомирської обл., 2-ге – команда Автономної Республіки Крим. Переможцями фестивалю «Козацький гарт-2012» почесно стали спортсмени Вінниччини. Для них були вручені подарунки від Українського ядерного товариства та ДП НАЕК «Енергоатом». Решта учасників змагань отримали титул лауреатів змагань.
У день закриття фестивалю лунали численні слова подяки організаторам. Від імені усіх учасників фестивалю звернулася до організаторів, зокрема, до міського голови представниця Миколаївської області Олена Хлібанова, яка із гордістю підкреслила, що якби всі міські голови в нашій країні були такими, як Василь Сидор, то Україна неодмінно стала б державою європейського зразка.
Отже, 7-й Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів України «Козацький гарт – 2012» дійшов до свого завершення. Позаду залишилися наполеглива та невтомна праця, витрачена на те, щоб достойно представити свій регіон. І хоча перемогла лише одна команда, кожен учасник фестивалю підтвердив своє право називатися гідним патріотом та щирим громадянином нашої країни.

Всеукраїнський захід залишив за собою безліч вражень у його організаторів та учасників, які з радістю ними поділилися.
Тетяна Бойко, заступник начальника Хмельницького обласного управління з фізичного виховання та спорту Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України:
– Цього року надано честь Хмельниччині, а саме місту Славута, провести Всеукраїнський фестиваль школярів України «Козацький гарт-2012». Його спрямування робить значний внесок у виховання та фізичний розвиток дітей. Хоч і проводимо цей захід на теренах нашого краю вперше, проте завдяки команді професіоналів Славути на чолі із міським головою Василем Сидором, усе вдалося здійснити на високому рівні. Василь Богданович – це людина, яка від дня початку і до завершення фестивалю постійно переймалася його організацією, про що відмітили й начальники регіональних управлінь з фізичного виховання та спорту всієї України. Незважаючи на те, що на фестиваль із запланованих 27 команд приїхало 26 (не прибула команда із Києва), його вдалося провести так, що практично як всі місцеві жителі, так і гості, були просто у захваті. Тому залишається пишатися тим, що у нашій області вдалося організувати такий захід. Хочеться подякувати начальнику міського управління освіти Валентині Сабінській за організовану роботу із проведення фестивалю, яка включала і розміщення команд, і харчування, і змістовне дозвілля та культурну програму. Без сумніву, цей захід залишиться в спогадах кожної дитини.

Богдан Коваленко (Чернігівська область):
– Наша команда бере участь у Всеукраїнських змагань уже третій рік поспіль, але проведення їх у вашому місті залишило найяскравіші враження. Відгуки про Славуту від кожного учасника нашої команди, і не тільки, лише позитивні, це місто дуже затишне, чисте та охайне. Навіть жаль його залишати. Щодо змагань, то вони були, на мою думку, цікавими та організованими. За три дні їх проведення вдалося знайти нових друзів та набратися цікавих вражень. Особливо запам’яталося відкриття фестивалю…у мене просто не вистачає слів, щоб його описати. Це було просто чудове видовище!
Анатолій Конофонський, тренер команди (Вінницька область):
– У Славуті я та учасники нашої команди вперше. За кілька днів перебування у вашому місті, ми вже встигли зробити висновок, що місцевим жителям притаманна гостинність, доброзичливість та доброта. Залишати Славуту ми будемо лише з позитивними враженнями, які отримали не тільки від змагань, а й від відкриття фестивалю та культурної програми, які були організовані на високому рівні. Я, як не лише тренер команди, а як і директор нашої місцевої школи, перейняв у славутчан багато цінного для свого професійного досвіду. Хотів би подякувати організаторам заходів за те, що зуміли подарувати нам приємне та комфортне перебування у Славуті та забезпечили кожному учаснику належні умови під час проведення змагань.

***
Подяка

Міський голова Василь Сидор висловлює слова вдячності усім, хто брав участь в організації Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт-2012», всіляко сприяв у його проведенні, допомагав у розміщенні учасників, забезпеченні їх харчуванням тощо, а саме: депутату Хмельницької обласної ради, начальнику управлінню освіти Славутського міськвиконкому Валентині Сабінській та працівникам управління, управлінню культури міськвиконкому в особі Сергія Сакалюка, колективам освітніх закладів міста Славути, директору ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей» Надії Ніжнік, директору Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату Олені Саприкіній, керівнику комунального підприємства «Славутське ЖКО» Василю Яцюку та керівнику Славутського УВКГ Леоніду Степанюку, директору ТОВ «Аква-Родос» Григорію Петровському, завідувачу кафе-баром «Остров» Тетяні Лук’янчук, начальнику районного управління освіти Жанні Зубовій та директору Берездівської школи-інтернату Галині Беренді.

Розміщенно в Без категорії