Лист Відокремленого підрозділу Козятинської дирекції залізничних перевезень від 25.06.2012 №239 про стан невиробничого травматизму по Південно-Західній залізниці, в поточному році.

Ситуація із невиробничим травматизмом на залізничному транспорті залишається тривожною.
З початку 2012 року на ІІівденно-Західній залізниці травмовано 80 сторонніх громадян, 55 смертельно. Більше минулого року на І особу. На станціях травмовано 47 осіб, з них 12 смертельно; перегонах 33 особи, 23 смертельно.
Основними причинами травмування громадян с порушення ними правил поведінки на залізничному транспорті, які затверджені постановою KMУ від 10 листопада 1995 року HP 903 та правил безпеки громадян на залізничму транспорті України, затверджених наказом МТУ від 19.02.98р. HP 54.
Переважна більшість громадян мри знаходженні на залізничних коліях травмується в результаті неусвідомлення можливих наслідків від дії небезпечних факторів.
Всім добре відомо, що залізничний транспорт найзручнішим, найдешевшим і найбезпечнішим видом транспорту, та мало хтo задумується яку небезпеку він в собі таїть і не прощає тим громадянам, які нехтують елементарними правилами поведінки на залізничному транспорті та поблизу залізничних колій. Адже залізниця – це зона підвищеної небезпеки, при чому небезпека двох видів: наїзду рухомого складу і ураження електричним струмом високої напруги.
Матеріали службових розслідувань, які проводяться по кожному нещасному випадку, говорять, що переважна їх більшість трапилась внаслідок халатного відношення потерпілих громадян до свого життя і здоров’я: хтось прогулювався по залізничній колії, наче тротуаром, комусь було ліньки скористатися пішохідним мостом, переходом або дочекатись поки пройде поїзд, а деякі виходили на колії після гарного спілкування із «зеленим змієм».
Досвідчені залізничники говорять, що всі інструкції і привила на залізничному транспорті написані кров'ю. Про це говорить і сумна статистика травмування громадян на залізниці, в тому числі по Козятинській дирекції залізничних перевезень
В 2012 році на територіях станцій Козятинської дирекції залізничних перевезень, яка розкинула свої сталеві струни через територію семи областей: Київську, Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Черкаську та Тернопільську – травмовано 9 чоловік, з яких 8 – смертельно,. Прикро, коли в цих чорних цифрах молоді люди – 86 р.н. (в добу 15.04.2012 р. зі смертельним наслідком по станції Козятин-І) та 92 р.н. (в добу 15.04.2012р. зі смертельним травмуванням по станції Кожанка), в яких ЖИТТЯ ТІЛЬКИ розпочалося, а закінчилося болем на усе життя для батьків,
З метою активізації профілактики невиробничого травматизму, підвищення рівня безпеки громадян, керівництво дирекції хоче в черговий раз звернутися з Вашою допомогою, через засоби масової інформації до мешканців міст і сіл, прилеглих до залізниці під гаслом «залізниця не вбивця, але ніякі заходи не зможуть зберегти будь-кого від власної безвідповідальності», проінформувати населення про стан невиробничого травматизму по Південно-Західний залізниці та Козятинській дирекції залізничних перевезень в 2012році з приведенням заходів безпеки під час знаходження на залізничних коліях або поблизу них;
1. Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте до цього своїх дітей. Пам'ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки ї неможливо огородите тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об'єкти. Необхідно знати, що зупинити зразу поїзд як автомашину, не можливо, бо навіть при екстренному гальмуванні до повної зупинки поїзд по інерції проїде щонайменше 800 – 1600 метрів. Крім того, різке гальмування може призвести до аварії та травмування багатьох людей.
2. При переході через залізничні колії користуйтесь перехідними мостами або спеціально передбаченими для цього переходами. Не переходьте коли, коли наближається поїзд або локомотив, бо зекономлені хвилини можуть коштувати вашого життя.
3. Не дозволяйте дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу НИХ без супроводу дорослих .
4. Рухомий склад, який стоїть, обходьте на відстані не менше 5 метрів
5. Не перелазьте під вагонами,
6. Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупчені поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку уважно слухайте об'яви по гучномовному зв'язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.
7. Не залишайте без нагляду дітей,
8. При поїздці в поїзді не висовуйтесь з вікон і не викидайте сторонні предмети, оскільки можете бути самі травмовані, або травмувати працюючих на коліях людей.
9. Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і ТІЛЬКИ при повній зупинці поїзда.
Завдяки Вашій допомозі і нашої з Вами співпраці ми принесемо користь суспільству, відведемо біль і страждання від наших співвітчизників.
Керівництво Відокремленого підрозділу Козятинська дирекція залізничних перевезень завчасно Вам вдячне.
З повагою, заступник Начальника Відокремленого підрозділу
Козятинська дирекція залізничних перевезень В.Г.Микитенко

Розміщенно в Без категорії