Вишивайте на щастя, на долю

Гурток…Це дозвілля, захоплення чи навчання? Чим він є для сучасних дітей? Можливо, це розвиток творчих здібностей? Чи просто заповнення вільного часу? А якщо справа, якої навчається дитина в гуртку, стає не просто захопленням, а сенсом життя?
Три з половиною роки існує наш гурток декоративно – прикладного мистецтва «Художня вишивка» у Еколого – натуралістичному центрі школярів. Можливо не всі гуртківці оберуть професії, пов’язані зі стародавнім народним мистецтвом, але всім без винятку заняття в гуртку допоможуть визначитися, як прикрасити свій одяг, інтер’єр, обрати подарунок.
Рушники, сорочки,серветки, дитячі речі, побутові дрібнички – це далеко не все, що можливо і навіть потрібно прикрашати вишивкою, От і оздоблюють дівчата ( і хлопчики!) речі, які після дотику срібної голочки стають чарівними у повному розумінні цього слова. Адже наші пращури вважали, що вишиті речі – оберіг душі і долі свого господаря. Так воно і є!
Діти – наше майбутнє. І якщо вони нестимуть з собою в життя традиції нашого народу, передаватимуть їх прийдешнім поколінням – жити цим традиціям вічно.
Кожна дівчинка мріє бути нареченою, вийти заміж, мати добру родину. Колись по вишитій сорочці, рушнику вгадували дівочу майстерність, її характер, вдачу. От і зараз, на заняттях в гуртку я намагаюсь навчати своїх учениць вкладати в вишиті речі кусочок своєї душі. А якщо після першої вишиванки, їм хочеться вишивати ще й ще, то моя праця була не даремною.
Роботи моїх вихованців неодноразово були представлені на конкурсах декоративно – прикладного мистецтва і відзначені дипломами різного ступеня.
Вишивайте люди добрі, на щастя на долю! І нехай вишиванки завжди будуть з вами поряд, бережуть ваш рід і вашу домівку!

Розміщенно в Без категорії