Турнір з пішохідного туризму в пам'ять В. В. Ущаповського

Згідно рішенню Організації Об’єднаних Націй щорічно 27 вересня відмічається Всесвітній День туризму – свято тих, кого приваблюють близькі та далекі подорожі, активний та змістовний відпочинок.
Цього осіннього дня Славутським міським Центром туризму і краєзнавства для школярів міста був про¬ведений Турнір з пішохідного туризму в пам'ять В. В. Ущаповського та з метою вшанування пам’яті людей, які займалися і розвивали туризм у місті.
Володимир Володимирович Ущаповський – знана в місті людина. Він працював вчителем географії та малювання в ЗОШ № 5 та ЗОШ № 1, керівником гуртка «Юний турист» Центру туризму і краєзнавства. Захоплювався художньою фотографією, а ще – туризмом. Декілька разів на рік зі своїми дітьми або з учнями шкіл, де працював, ходив у пішохідні, лижні, велосипедні походи по Карпатах, Криму, Малому Поліссю. Неодноразово брав участь в обласних туристичних змаганнях серед працівників освіти в складі збірної команди вчителів нашого міста.
Ініціаторами проведення щорічного Турніру в пам'ять друзів виступили рідні та друзі Володимира Володимировича, центр туризму та краєзнавства, де він працював.
У змаганнях взяли участь команди всіх загальноосвітніх шкіл міста. До складу команди обов’язково входив один вчитель.
До програми змагань входили види: „Командна смуга перешкод” (дистанція ІІ класу складності), «В’язання нош» та «Розпалювання вогнища».
Першорядне місце на змаганнях належить подоланню за допомогою спеціального туристського спорядження і застосування техніки страховки командної смуги перешкод, вмінню долати складні природні перешкоди, яких достатньо в районі Танкової гірки: спуск, підйом та траверс схилу, спуск по вертикальних перилах, переправа через яр по навісній переправі та по паралельних мотузках, крутопохила переправа. Дистанцію «Командна смуга перешкод» ставили наші гуртківці – Б.Гайдук, К.Чаюн, О.Слюсарчук, які вже пройшли «випробування» в якості суддів змагань під час Чемпіонату України зі спортивного туризму серед дорослих, що відбувся поблизу Камянця-Подільського в липні 2011р. За активну участь та допомогу в проведенні Чемпіонату України хлопцям була оголошена Подяка президента Хмельницької обласної федерації спортивного туризму.
Високий рівень підготовки на дистанції «Командна смуга перешкод» виявили ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 (тренер К. Вакульчук), ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тренер О. Стасюк ) та ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (тренер О. Сукач).
У виді «В’язання нош» кращими були команди ЗОШ № 7, НВК «ЗОШ І – III ст., гімназія» № 5 та СЗОШ № 9 «Успіх».
У конкурсі «Розпалювання вогнища» призові місця отримали НВК «ЗОШ І – III ст., гімназія № 5», НВК «І-ІІІ ст., школа, гімназія», ЗОШ №4.
Щорічне проведення міських та регіональних змагань в Славуті, успішна участь міської команди школярів в Чемпіонаті області сприяли тому, що в 2011 році 12 наймолодших гуртківців МЦТК виконали ІІ юнацький розряд зі спортивного туризму, 36 туристів виконали ІІІ дорослий розряд на змаганнях різного рівня та за участь в поході І категорії складності по Карпатах, 10 гуртківців виконали ІІ дорослий розряд. Але це ще не все! Вперше в історії міста двоє наших гуртківців – Гайдук Богдан та Чаюн Кирил (тренер О. Лук’янчук) виконали нормативи І-го дорослого розряду зі спортивного туризму. Їхні наступні сходинки – це звання кандидата в майстри спорту та звання майстра спорту України.
Побажаємо нашим туристам подальших успіхів та радості перемог!

А.СЛІВІНА, методист центру туризму і краєзнавства м. Славута

Розміщенно в Без категорії