Актуально

Актуальним для нашого міста залишається вирішення проблемного питання стосовно безпритульних собак. Адже, опиняючись на вулиці, вони з найкращих друзів людини можуть перетворитися на її злісного ворога. Зграї бездомних собак можуть нападати на людей та розносити різні інфекції.
Нещодавно на адресу виконавчого комітету Славутської міської ради надійшли звернення від громадян, в яких йде мова про випадки отруєння в місті собак. Славутчани, захищаючи своїх домашніх тварин, висловили прохання з’ясувати причину виникнення вказаних випадків. Адже Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє застосування негуманних методів умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задухи, електричного струму, больових ін’єкцій, отруєння та інших больових методів.
З даного приводу ми спілкувалися із начальником комбінату комунальних послуг «Славутське ЖКО» Сергієм Смерніном, який зауважив:
– Для вирішення проблеми бездомних тварин у Славуті уже не перший рік діє притулок для бездомних собак, що знаходиться на території комбінату комунальних послуг. На даний час у притулку утримують 25 собак. Потрапляють бездоглядні тварини до притулку шляхом вилову, адже, наголошую, що застосування інших методів боротьби з ними (отруєння, відстріл) є не лише не законними, але й не гуманними.
У нашому місті дане проблемне питання на так просто контролювати, адже безвідповідальність деяких славутчан, які дуже часто свідомо викидають на вулицю собак, призводить до збільшення кількості безпритульних тварин. Потрапляючи до притулку, собаки постійно перебувають під наглядом працівника комбінату. Крім того, Сергій Петрович розповів, що працівники комбінату в більшості випадків знаходять та виловлюють безпритульних собак власними силами, хоча інколи надходять звернення від жителів міста із проханням забрати до притулку собак, які є загрозою жителям тієї чи іншої вулиці.
Шановні славутчани! Будьте уважними до своїх домашніх улюбленців та відповідально ставтеся до них. У разі, якщо ви володієте інформацією про безпритульних собак, або стали свідками їх агресивної поведінки просимо звертайтеся за тел.: 7-04-75, 7-04-76.

Розміщенно в Без категорії