Літо – час напружений

Чим живе місто сьогодні, які новини житлово- комунального господарства та як йде підготовка до нового навчального року в освітніх закладах міста – на ці та інші питання ми спілкувалася з міським головою Василем Сидором.

– Попри те, що літо асоціюється із відпочинком, для комунальних служб це не менш відповідальний період, ніж зимовий. Найперше, коли як не у цю пору року ремонтувати дороги. Василю Богдановичу що заплановано зробити і що вже зроблено?
– Зі скасуванням транспортного податку нас позбавлено ресурсу для утримання внутрішньоміських доріг, а разом з ним і впливу на стан доріг у місті. Практично усі місцеві податкові збори спрямовуються до Держбюджету. На жаль, ми лише на кінець травня отримали кошти на ремонт доріг та змогли розпочати роботи на вулицях Поліській та Монастирській. За рахунок міського бюджету ми змогли попередньо провести ямковий ремонт доріг та ремонт пошкоджених зупинок. Розпочаті також роботи по об’єктах, що фінансуються за рахунок субвенції з Державного бюджету на соціально-економічну компенсацію ризику населенню, яке проживає в 30-кілометровій зоні Хмельницької АЕС. Зокрема, це проведення ремонтних робіт на дорогах вулиць Волинська, Д. Галицького, Церковна, Сковороди, Миру, Острозькій, Набережна, Лисенко, Ломоносова, Миньковецькій, Грушевській та Спаській. Також в планах роботи із будівництва тротуарів на вул. Островського, Сагайдачного.
Варто відмітити, що законодавець значно ускладнив цьогорічні умови процедури оформлення документації на проведення ремонтних робіт, в тому числі і поточних, яке передбачає виготовлення проекту, проходження експертизи та оформлення відповідних дозвільних документів. Проте, незважаючи на цю ситуацію, заплановані роботи уже розпочаті і переконаний, що невдовзі будуть виконані.

– Останніми роками в Славуті не було проблем із теплопостачанням. Та затишні оселі взимку – це результат постійної копіткої роботи теплокомунальників. І якраз саме за лаштунками залишається підготовчий період, що припадає на літо тоді, коли проводяться ремонтно-профілактичні роботи. Зуміємо підготуватись до зими і цьогоріч?
– Вважаю, що це питання є першочерговим, адже ми повинні зробити все можливе, щоб в наших оселях було тепло та світло. На сьогодні по котельнях міста зроблено великий об’єм робіт із встановленням енергозберігаючого обладнання. Той об’єм робіт, що заплановано виконати перед початком нового опалювального сезону виконано. Вкрай важливим залишається питання стосовно того, якою ж буде вартість газу у цьому сезоні, адже 82% складової тарифу на теплопостачання є ціна на газ. Це буде головним чинником формування тарифів. За дорученням Президента України та Кабінету Міністрів України Міністерством вивчається питання щодо встановлення єдиних тарифів на житлово-комунальні послуги. Цей підхід є виправданим, адже із цими провадженнями буде введено механізм компенсації для підприємств, які є найбільш збитковими.
Особлива увага зараз приділяється нами питанню заміни мереж по трьох котельнях Комбінату «Будфарфор», переданих у комунальну власність міста. Хоча ми попередньо зверталися до жителів цього мікрорайону із пропозицією встановити індивідуальне опалення, що дозволило б значно скоротити витрати на виконання робіт. Проте, більшість споживачів відмовились. Окрім того, на сьогодні встановлення індивідуального опалення у багатоквартирних будинках заборонено Постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 року № 630. Неодноразові наші звернення до Кабміну про відміну даної заборони не були підтверджені згодою.
До опалювального сезону ми технологічно готові, але виникають проблемні питання у виконанні доручень вищих органів влади, зокрема, мається на увазі доручення Прем’єр-Міністра України щодо необхідності додаткового встановлення на всіх 14-ти котельнях міста приборів обліку тепла на, що потрібно близько 1 млн. грн. Разом з тим дані прибори фактично не потрібні, адже завдяки уже існуючим технологічним карткам ми можемо цілком точно розрахувати кількість виробленого теплоносія на наших котельнях.

– Як не прикро констатувати, але навіть в Україні останнім часом якість питної води стала проблемою. Наше місто в цьому плані благополучне, хоч і змушені піднімати тарифи на водопостачання. Над чим сьогодні працює міськводоканал і на які ресурси може розраховувати, модернізуючи виробництво та підвищуючи якість послуг?
– Перед нами стояло основне завдання – це стовідсоткове забезпечення людей водопостачанням. Ми це зробили у 2010 році і тепер немає проблем із підключенням до централізованого водопостачання. Проблемним залишається питання вторинного забруднення, яке виникає через застарілі мережі водопостачання яким понад сімдесят років. Це залізні та азбестоцементні труби, а також застаріли внутрішньо будинкові мережі. Нашою задачею є подальша заміна мереж з метою збереження якості води, яку ми отримуємо із свердловин.
В наших планах також – зменшення витрат електроенергії, адже при вартості 1 куб. м. води, 36% – це є саме вартість електроенергії. При підняті вартості електроенергії на 1 коп. водоканал уже втрачає 30 тис. грн. В собівартість тарифу попередньо закладено ціну електроенергії 78 коп/1кВт, проте, на сьогоднішній день вона становить 1,02 грн/1кВт. Це означає, що міськводоканал зобов’язаний додатково сплатити енергопостачаючій організації 600 тис. грн. Разом з тим, за останні три роки ми зменшили споживання електроенергії на мільйон кіловат – від 4,5 млн. кВт до 3,5 млн. кВт.
Серед головних наших завдань на сьогодні – завершення водогону на вулиці Козацькій, З. Космодемянської. В планах – реконструкція водозаборів Південний та Центральний, станції знезалізнення води та системи управління аераційними повітродувками. Це досить великий обсяг робіт.

– Крім цього, які ще роботи нині проводяться комунальними підприємствами по місту?
– В цьому році плануємо силами працівників комунального підприємства «Славутське ЖКО» повністю завершити роботи з освітлення вулиць, а саме – виконання робіт по вулицях М. Жукова, Паперника, Паркова, Першотравнева, Острозька, В. Стуса та поточні ремонтні роботи на вул. Кошового, Плотиче, Т. Шевченко. Значна увага приділяється ремонту покрівель будинків, зокрема, заплановано виконати такі роботи на вул. Сокола, 2, Чкалова,8, Соборності, 32а.
На стадії завершення проект із благоустрою мікрорайону «Сонячний» і вже наступного року маємо по ньому розпочати виконання робіт. Проведений тендер з реконструкції Площі Шевченка. Розглядаємо можливість запровадження такого ефективного методу вироблення дешевої електроенергії як будівництво малих гідроелектростанцій. Уже виготовлено техніко-економічне обґрунтування малої ГЕС з детальним дослідженням гідроенергетичного потенціалу річки Горинь. На даний час працюємо над інвестиційним проектом, адже, переконані, що вкладати гроші в даний напрям енергетики вигідно як для вітчизняних, так і для іноземних інвесторів.
Варто відмітити, що вже виділено Хмельницькій області субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на територіє зони спостереження, в тому числі на проведення капітального ремонту гуртожитку Славутського спеціалізованого ліцею-інтернату та поточного ремонту терапевтичних корпусів №№ 4,1 та поліклініки Славутської центральної районної лікарні.
Комунальні служби міста роблять все можливе, щоб наша рідна Славута виглядала ошатно та красиво. Проте, на жаль, знаходяться громадяни, які, не цінуючи працю інших, безсоромно руйнують зупинки, гойдалки, ліхтарі, лавки. Впевнений, що славутчани також засуджують такі вчинки. Тому прошу усіх членів нашої славутської громади: якщо ви стали свідками подібних дій, повідомте про це правоохоронні органи за номером «102». Сподіваємося, що об’єднавши зусилля, ми зможемо вберегти наше місто від таких правопорушень.

– Час спливає непомітно. Здається лише вчора лунали останні шкільні дзвінки, а вже добігає кінця другий місяць літа. Не так далеко до 1 вересня. Чи встигнуть школи підготуватись до початку нового навчального?
– Цьогоріч бюджетні призначення на утримання та розвиток освіти зменшені на 3,8%. При тому, що збільшилися видатки на зарплату, харчування та енергоносії. Незважаючи на це, ми взяли на себе виконання робіт по ЗОШ№4, ДНЗ№1. Також плануємо виконати утеплення приміщень початкових шкіл №6 та №4, забезпечити належним водопостачанням ДНЗ№7. На стадії завершення виготовлення проектної документації по реконструкції навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа, гімназія" №2. Велика увага освітніми закладами приділяється благоустрою їх території. Гарні результати у цьому напрямку є в ДНЗ №6, 9, 2 та ЗОШ№3. Без сумніву, 1 вересня діти почнуть навчання в комфортних умовах.
– Щиро вдячна Вам, Василю Богдановичу, за надані ґрунтовні відповіді.
Розмову вела Ірина Стамбульська
редактор ТРК «Контакт-Славута»

Розміщенно в Без категорії