Розширюємо партнерство

Нещодавно делегація зі Славути у складі 22 чоловік відвідала місто Андрихув (Польща). Поїздка відбувалася у рамках Програми Європейської комісії «Єдність у різноманітті» та з метою відзначення святкування дня міста Андрихув. Окрім представників із нашого міста, до Польщі були зарошені представники із Латвії, Чехії, Італії, Нідерландів. За чотири дні перебування в Андрихуві учасники славутської делегації отримали приємні враження та цінний досвід від поїздки.
На запрошення бургомістра (голови) польського міста Томаса Жака до Андрихува вирушили представники влади (голова Василь Сидор, заступник міського голови із гуманітарних питань Г. Фурманчук та керуючий справами В. Крута), депутати міської ради (Василь Недашківській та Анатолій Грабарчук), учасники творчих гуртків позашкільних закладів міста (Ліана Аспіна, Юлія Шашок із міського Палацу культури та колективи «Водограй», «Альянс», що при будинку дитячої творчості) та їх керівники (Ірина Сакалюк, Оксана Турчак та Алла Терентьєва).
Щоденна програма перебування у Польщі була насиченою та присвячувалася різноманітним напрямкам. Серія заходів розпочалася із офіційної церемонії «Партнерська зустріч у рамках програми «Єдність у різноманітті». Головна мета зустрічі – презентувати своє місто, познайомити представників міст-партнерів із стратегічними напрямки його розвитку та пріоритетними галузями, а також поділитися з майбутніми планами.
На заході наше місто представляв міський голова В. Сидор. Василь Богданович, презентуючи наше місто на європейському рівні, познайомив присутніх гостей із символікою Славути, історією міста, його економічним та освітнім потенціалом, культурним життям та з іншими важливими сферами нашого міста. Бургомістр Андрихува Том Жак відзначив достойний рівень представлення Славути. Після презентацій представники запрошених міст-учасників мали можливість взяти участь у конференції, присвяченій темі «Активне населення Європи».
По завершенню конференції відбулися зустрічі за різноманітними напрямками. У приміщенні адміністрації м. Андрихува голови міст-партнерів
провели обговорення різноманітних питань, що стосувалися, головним чином, апарату органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Також представники влади під час зустрічі ділилися думками щодо можливої співпраці та партнерства.
Крім офіційної частини поїздки, була організована зустріч із молоддю країн, що завітали до Польщі. Головна мета такого заходу – розвинути співдружність творчих колективів, обмінятися народними традиціями, звичаями, досвідом запрошених міст-учасників. Для реалізації цієї мети були проведені спільні концерти народних колективів запрошених міст-учасників. Також були організовані різноманітні спортивні заходи.
Особливо цікавим та пізнавальним виявився вечір міжнаціональної культури, який полягав у представленні культурних традицій, музики, національних страв та багато іншого. На цьому заході наше місто продемонстрували продукцію провідних славутських товаро-виробників, серед яких КП «Славутський пивоварний завод», ВАТ «Славутський цикорієсушильний завод», ВАТ «Славутський хлібзавод», рекламні матеріали ТОВ «Аква-Родос», ТОВ «Ювента», ЗАТ «Комбінат «Будфарфор». А подарунками, які підготували представники славутської делегації іншим гостям свята, були обереги, виготовлені руками дітей навчальних закладів міста як приклад славних українських традицій та звичаїв.
Ще одним цікавим етапом програми поїздки були візити до парків Андрихува як прикладів нової туристичної інфраструктури. Після пізнавального екскурсу на центральній площі міста відбувся фестиваль рок-гуртів, на якому наше місто представляла талановита Юлія Шашок. Юна славутчанка, достойно виконавши чотири композиції, була нагороджена дипломом фестивалю.
Останній день перебування у Польщі був не менш насиченим. Святкові заходи, організовані на честь дня міста Андрихува, супроводжувалися виставкою промоційних матеріалів, які надали представники делегацій запрошених міст-учасників. Завершальним заходом святкування дня польського міста був спільний виступ вихованців міського Палацу культури та будинку дитячої творчості у фестивалі народних виконавців, саме: Ліани Аспіної, Анни Шлапак, Антона Остапчука, Андрія Албул, Марини Дячук, Анни Романюк, Анни Кавунець, Антона Волошина, Дениса Сініцина, Валентини Савчук, Вєроніки Березюк. Юні славутські виконавці досить професійно представили наше місто, а численні оплески підтвердили їх майстерність та високий рівень творчої роботи, за що молоді таланти були нагороджені дипломами.
Обмін подарунками, лунання слів вдячності, висловлення вражень – все це знаменувало урочисте закінчення заходів. Крім приємних вражень, учасники славутської делегації отримали цінний досвід, нові знайомства, а також закріпили перспективи на майбутню співпрацю та партнерство.
Своїми враженнями від поїздки поділилися молоді славутчани – учасники фестивалів:
Юлія Шашок:
– Участь у подібних заходах – це шлях до отримання безцінного досвіду для особистого та творчого розвитку. За організацію поїздки хочеться щиро подякувати міському голові Василю Сидору, а також усім іншим, хто цьому сприяв та допоміг.
Антон Волошин:
– Враження, які залишилися у мене від поїздки, лише приємні. Впевнений, що вони допоможуть мені у майбутній творчій роботі.
Ірина Сакалюк:
– Участь у заходах, які виходять за рамки українського рівня, допомагають здобути додатковий досвід, важливий для розширення творчих горизонтів та творчих процес. Славутські колективи-учасники заходів мали нагоду продемонструвати та поділитися власним, добре відпрацьованим, рівнем ведення творчої діяльності. А враження дітей від участі у фестивалях та святкових заходів стали міцним стимулом для подальших перемог на ниві творчості.

Подяка

Міський голова Василь Сидор висловлює слова вдячності депутатам міської ради Василю Недашківському, Анатолію Грабарчуку та Петру Максимчуку за допомогу та сприяння в організації поїздки славутської делегації до польського міста Андрихув. Окрема подяка керівниками творчих гуртків Ірині Сакалюк, Оксані Турчак та Аллі Терентьєвій за високий рівень підготовки учасників творчих колективів, що приймали участь у фестивалях.

Розміщенно в Без категорії