За незаконний посів маку – кримінальна відповідальність

Протягом 2010 року у Славутському районі співробітники сектору по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Славутського райвідділу внутрішніх справ зафіксували 11 незаконних посівів маку та, як наслідок, порушили 11 кримінальних справ. Найбільше таких посівів зафіксовано у селах Ставичани та Бачманівка.
Цей рік не є виключенням, тож в період з 20 травня до кінця вересня триватимуть відпрацювання з метою виявлення незаконних посівів маку по всій Україні і в Славутському районі в тому числі.
Шановні громадяни, вкотре нагадуємо, що незаконний посів маку чи конопель відповідно до ст. 310 Кримінального кодексу України карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 850 грн.), арештом на строк до шести місяців чи обмеженням волі строком до 3 років. Якщо ж кількість вирощених рослин маку чи конопель перевищує 500 рослин, то неминуче позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Зберігання наркотичних засобів навіть без мети збуту тягне за собою обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років, якщо ж наркотичні засоби зберігались повторно чи у великій кількості, то особа несе покарання у вигляді позбавлення волі строком від 2 до 8 років. І найбільше покарання настає тоді, коли особа продала комусь наркотичний засіб чи просто віддала, без матеріальної винагороди (законом це також трактується, як збут наркотичних засобів), – позбавлення волі на строк від 3 до 12 (!) років.

За повідомленням групи із роботи з населенням Славутського РВ УМВС.

Розміщенно в Без категорії