Поділись любов’ю до України

За незалежність нашої неньки України загинули мільйони кращих її синів і доньок. Багатовіковий духовний геноцид, голодомори та репресії не знищили в нас український дух. І в результаті силою єдності нам вдалося здобути бажане. Сьогодні знову на нашій Святій Українській Землі проливається кров українців. І у цей складний для нас час як ніколи знову стоїть питання єдності всього українського народу, щоб ми спільними силами могли дати належну відсіч загарбникам.
Як і більшість міст України, Славута теж не стоїть осторонь проблем сьогодення. Славутчани об’єднують свої зусилля, щоб допомогти своїй Батьківщині, співвітчизникам, які зараз воюють за мир і спокій на нашій землі. Не залишаються осторонь і освітяни міста та засоби масової інформації. Про свої напрацювання вони розповіли на круглому столі «Поділись любов’ю до України», який пройшов минулого тижня у міській бібліотеці.
Як зауважила начальник управління освіти Наталія Пшетоцька, зараз ми спостерігаємо небувалий сплеск патріотизму і зміцнення громадянської свідомості українців. Не оминає ця хвиля і освітні заклади міста, кожен з яких докладає багато зусиль у патріотичному вихованні молоді, проведенні низки благодійних акцій на підтримку учасників АТО та членів їх сімей.
Представники загальноосвітніх закладів та навчально-виховних об’єднань міста цього дня особисто розповіли про проведену роботу. Так, стало відомо, що з метою підтримки дітей учасників АТО в закладах освіти забезпечується необхідна психологічна та соціально-педагогічна допомога, а саме: проведення бесід, консультування, проведення корекційних та розвивальних занять, психологічні тренінги. Проводяться зустрічі, виховні години з учасниками АТО.
Управлінням освіти внесено пропозиції щодо змін в міській Програмі «Піклування» в частині забезпечення безоплатним харчування в ЗНЗ та звільнення від плати за харчування в ДНЗ, забезпечення безоплатним відпочинком в пришкільних таборах та таборі праці та відпочинку.
Педагогічні колективи та учні навчальних закладів активно підтримують учасників бойових дій АТО та їх сім’ї. Батьківська громадськість, педагоги, діти стали учасниками проведення ряду благодійних акцій: «Допоможи пораненому», «Турбота. Допоможи солдату», «Зігрій солдата», «Милосердя», «Допоможи українській армії», «Молитва за Україну!». Було зібрано 47 972 грн. Кошти передані родинам , рідні яких знаходяться в АТО, використані для придбання одягу, обладнання учасникам АТО:
– ЗОШ І-ІІІ ст.№1 – 13 929 грн., з них 3100 грн. переказано безпосередньо в зону АТО.
– НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» – 8300 грн. З них – адресна допомога 2-ум родинам .
– ЗОШ І-ІІІ ст. № 3- адресна допомога чотирьом родинам на суму 2885 грн.
– ЗОШ І-ІІІст. №4 – надано адресну допомогу чотирьом родинам бійців АТО на суму 3165 грн., 1521 грн. використано на зібрання посилки в АТО.
– НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназії» №5 – 1330 грн.
– ЗОШ І-ІІІст. №6– 2 900 грн. надано пораненимбійцям, випускникамзакладу.
– ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – 1542 грн., адресна допомога випускнику навчального закладу.
– НВК « СЗОШ, ліцей «Успіх» – 11 800 грн.
– ДНЗ №4 «Сонечко» – 600 грн.
При відкритті сезону роботи позашкільних закладів було проведено низку творчих акцій на підтримку славутчан-учасників АТО: «Напиши лист пораненому», прикріпи на «Дерево єднання» жовто-блакитну стрічку, прикрась обличчя та зроби зачіску в акції «Краса врятує світ», зроби «Оберіг воїну». Були організовані виставки-продажі робіт вихованців Будинку дитячої творчості, Екологічного центру школярів, Станції юних техніків, обласного професійно-технічного ліцею. Усі кошти, зібрані під час акцій (860 гривень), листи та малюнки адресно передані славутчанам-воїнам АТО. Школярі активно беруть участь в акції «Ми плетемо сітку». За їх участі виготовлено 10 маскувальних сіток. В кожному дошкільному навчальному закладі відбулась акція «Підтримаємо наших бійців!». Діти в своїх роботах звертаються до вояків із словами любові, гордості, побажання перемоги та повернення додому живими.
10 числа кожного місяця управління освіти направляє через Департамент освіти і науки облдержадміністрації листи, малюнки, обереги воїнам. За цей час зібрано чималу кількість одягу, засобів гігієни, медикаментів, продуктів харчування. Речі передавались безпосередньо бійцям. Для прикладу, за ініціативи колективів дошкільних навчальних закладів міста Славута 20 жовтня проведена акція «Зігрій солдата» в підтримку наших славутчан, які находяться в зоні АТО. Працівниками зібрані речі: шкарпетки, шарфи, шапочки, светри, рукавиці, взуття, тощо. Багато теплих речей було зв’язано педагогами та технічними працівниками. Все зібране передали у виконавчий комітет Славутської міської ради для подальшого відправлення в зону АТО.
Зі слів директорів закладів було зрозуміло, що робота освітян на цьому не завершується і вже визрівають нові плани як допомогти співвітчизникам.
Не залишилися осторонь обговорення й засоби масової інформації міста. Усі ми бачимо мало не в кожній телепередачі ТРК «Контакт-Славута», газетах «Пульс», «Трудівник Полісся» та «Вісті громади» інформацію про сучасні події в Україні, роботу славутчан-волонтерів та історії із життя учасників АТО. Представники місцевих ЗМІ вкотре закликали до співпраці в інформаційному просторі усіх волонтерів міста.
Підвів підсумки зібрання міський голова Василь Сидор:
– Ми усі повинні розуміти, якщо ми не захистимо наших співвітчизників, які зараз на передовій, то вже скоро загарбники будуть і в наших краях. Свята українська земля споконвічно є власністю нашого народу й завдання сучасників – зберегти те, що нам залишилося у спадок від пращурів та передати майбутнім поколінням. Всім нам хочеться жити в мирі, в правовій демократичній державі, де немає місця корупції. Разом з тим, якщо ми хочемо мати чесну владу, то маємо і самі бути чесними, однак останні вибори до Верховної Ради показали зовсім протилежне. Нині ми маємо докласти усіх зусиль щоб не допустити внутрішнього протистояння в Україні – ані політичного, ні релігійного. Важкі часи мають об’єднувати, а не роз’єднувати людей. Тому давайте добрими справами підтримувати один одного і тоді перемога обов’язково буде за нами. Переконаний, що добрі починання й освітян і засобів масової інформації обов’язково будуть продовжені.
За підсумками проведення круглого столу були підготовлені відповідні рекомендації щодо посилення патріотичного виховання молоді в освітніх закладах міста, вдосконаленні волонтерської роботи та співпраці із засобами масової інформації.
Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії