Дорогі славутчани!

Дозвольте щиро привітати усіх Вас із Новим роком!

2016 рік був складним, але разом із тим – результативним.

Я хочу сьогодні, в першу чергу, подякувати всім воїнам, які стоять на захисті територіальної цілісності нашої держави, їхнім батькам, дітям. Героїзм наших людей викликає гордість та радість.

Читати далі…

Корисна інформація

Утеплення будинку може окупитися уже за 3 опалювальні сезони! Маєте сумніви? Перегляньте відеоролик @Екоклуб та переконайтеся, що вкладати гроші в утеплення вигідніше, аніж тримати на депозиті. І тепліше 😉
https://www.youtube.com/watch?v=lOxrR29DTo0&feature=share

Роботи у місті

На разі працівниками КП «Славутське ЖКО» виконується цілий ряд робіт, пов’язаних із реконструкцією мереж вуличного освітлення. Тепер Новий рік мешканці пров. К.Сангушків, пров. П.Орлика, вул. П.Орлика зустрінуть із освітленими вулицями, на яких проводиться заміна старих світильників на світильники з світлодіодними енергозберігаючими лампами в кількості 37 штук.

Шановні жителі нашого міста!

Скоро Новий рік, а, значить, настає час створити дійсно святкову та новорічну атмосферу. 

Виконавчий комітет Славутської міської ради закликає жителів міста, керівників торговельних центрів, магазинів, аптек та всіх суб’єктів господарювання прикрасити будинки, магазини, вікна, вітрини новорічною атрибутикою . 
Згідно зі східним календарем, символ прийдешнього року – Вогняний Півень, який, як стверджують астрологи, любить буйство фарб, безліч вогників і різноманітність handmade. Тому сміливо експериментуйте із яскравими кольоровими гамами, блискучими аксесуарами й ошатними новорічними атрибутами.
Не впустіть шансу перейнятися чудовим настроєм і передати його іншим!
З повагою, міський голова Василь Сидор

Оголошення

У зв’язку із запланованою розбудовою нового мікрорайону на території колишнього військового полігону приймаються пропозиції на визначення кращої назви.

Пропозиції просимо надсилати до 27.01.2017 року на електронну адресу info-mvk@ukr.net, або надавати в кабінет №12 виконавчого комітету Славутської міської ради.

Прес-служба Славутського МВК

Оголошення

Протягом усіх новорічно-різдвяних свят в закладах культури міста будуть відбуватися святкові заходи, як для дітей, так і для дорослих. А саме:

30 грудня о 15 год. в міському Палаці культури відбудеться загальноміський дитячий ранок «Новорічні чудеса»

1 січня – в Новорічну ніч о 2.00год відбудеться святкова розважальна програма з привітаннями від Діда Мороза та Снігуроньки на центральній площі міста.

З 25 грудня по 14 січня в міській бібліотеці для дорослих будуть організовані книжкові виставки «Зимова круговерть», а 10 січня працівники бібліотеки запрошують Вас на Урок народознавства «Зимові свята та обряди»

Міська бібліотека для дітей запрошує усіх бажаючих
на виставку дитячого малюнку «Зима», а 11 січня всіх допитливих та кмітливих чекає Година творчості «Різдвяні подарунки».

З 1 по 15 січня у Міському центрі культури та дозвілля (кінотеатр імені Шевченка) буде проходити кінофестиваль під назвою «Добра різдвяна казка». Початок сеансів о 13.00 та о 15.00 год.

Славутський міський історичний музей пропонує вам тематичні екскурсії Обрядові традиції на Різдвяні свята», а також спільно з працівниками Славутської дитячої Школи мистецтв запрошує на Мистецьку акцію Дух щедрого Різдва, яка відбудеться 14 січня.
Святкуймо разом любі славутчани!

У Славуті встановлено інформаційне табло

Приємним сюрпризом для міста та його жителів стало нове, сучасне світлодіодне табло, встановлене над входом у виконавчий комітет Славутської міської ради.

Прокоментував таку подію міський голова Василь Сидор: «Зважаючи на потребу славутчан в інформуванні щодо стану радіаційного фону, до Хмельницької АЕС було направлене відповідне звернення. Розглянувши його, керівництво станції пішло нам на зустріч і вирішило встановити у нашому місті інформаційне табло, яке забезпечить славутчан цілодобовим доступом до інформації щодо гаммафону, температури повітря, дати та часу.

Василь Богданович подякував директору ХАЕС Миколі Сергійовичу Панащенко та головному інженеру станції Віктору Петровичу Макєєву за допомогу у встановленні табло.

На фото: міський голова Василь Сидор та майстер групи АСКРО (автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки) ХАЕС ЦРБ Василь Андрющенко.

Прес-служба Славутського МВК

До уваги славутчан!

Із наближенням новорічних свят споживання спиртних напоїв населенням значно зростає. 

За повідомленням Славутської ЦРЛ, цього тижня славутчанин доповнив сумну статистику отруєнь сурогатним алкоголем. У важкому стані він був госпіталізований та транспортований у відділення детоксикації Хмельницької обласної лікарні. 
Виконавчий комітет Славутської міської ради закликає громадян не купувати алкогольні напої з рук, утримуватися від вживання сурогатного алкоголю, берегти своє здоровя та життя. 
 Головний спеціаліст з питань охорони здоровя
Броніч О.В.

Із сесійної зали

23 грудня відбулося пленарне засідання п’ятнадцятої сесії міської ради сьомого скликання.

Розпочалася сесія з розгляду блоку бюджетних питань, про які доповіла начальник фінансового управління Юлія Долішна. Місцеві бюджети на сьогодні є вкрай напруженими. Бюджети розвитку громад зменшаться приблизно на 70%, а дефіцит загального фонду місцевих бюджетів сягатиме понад 20% власних надходжень. Зокрема у м.Славута він становитиме 20 мільйонів.

Особливу увагу депутати приділили питанню встановлення ставок податку на нерухоме майно. Пропозиція зменшити зазначений податок у два рази, оскільки він прив’язаний до розміру мінімальної заробітної плати, яка має збільшитися вдвічі, не набрала голосів. Та після роз’яснення депутата Валерія Мельничука наслідків такого кроку депутати змінили свою думку і проголосували за дане питання.

Про виконання міської програми розвитку освіти м. Славути на 2012-2015 роки, продовженої на 2016 рік та про затвердження Програми розвитку освіти м. Славути на 2017-2020 роки поінформувала присутніх начальник управління освіти Ельміра Перепелиця.

Міський голова Василь Сидор наголосив на тому, що потрібно максимально об’єднати усі зусилля та виконати заплановані роботи до кінця цього року, попрацювати над впровадженням електронних щоденників, продовжувати впроваджувати заходи з енергозбереження та акцентував увагу на військово – патріотичному вихованні дітей.

Викликало дискусію питання надання дозволу Славутській центральній районній лікарні на списання основних засобів комунальної власності територіальної громади міста Славути, які перебувають на балансі та непридатні для подальшого використання. Депутати відмовили закладу у цьому, знайшовши чимало порушень у процедурі, в тому числі і фінансових. Вони висловились за передання повідомлення до компетентних органів, які мали б дати правову оцінку діям адміністрації лікарні.

Керівник Славутського РЕМу Олександр Гетьман пояснив причину відключень вуличного освітлення – борг КП «Славутське ЖКО», який становить 568 тис. грн. Начальник житлово-комунального об’єднання Василь Яцюк доповів, що борг створився через несвоєчасне повернення підприємству субсидій та різниці у тарифах. Міський голова назвав таку позицію енергопостачальної компанії шантажем і спекуляцією.

Про зміни в структурі комунальної установи «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» розповів заступник міського голови Ігор Піголь.

Із блоком земельних питань присутніх ознайомила Оксана Деревенчук – голова постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, екології, комунального майна, приватизації та адміністративно-територіального устрою.

А також депутати:

• Затвердили детальний план території обмежений вулицями Ярослава Мудрого і Володимирська міста Славути Хмельницької області.
Міський голова запропонував провести опитування щодо визначення кращої назви для майбутнього мікрорайону.
• Затвердили програму забезпечення безпеки перебування людей на водних обєктах міста Славути на період 2017-2021 років.
• Проголосували за виділення 25 тисяч гривень на придбання слухового апарату для чотирирічного Михайла Власюка.
• Підтримали пропозицію депутата Лілії Джуренко про звернення до Хмельницької обласної державної адміністрації щодо підтримки нагородження відомої волонтерки, вдови Героя небесної сотні з Старокостянтинова Тетяни Боднарчук державною нагородою.
• Від імені громади Славути звернулися до Президента, парламенту та уряду України з вимогою захистити інтереси місцевого самоврядування та гарантувати умови для його належного функціонування. Вони вважають, що надмірна концентрація влади та бюджетних грошей в руках центральної влади є однією з головних причин появи системи політичної корупції в Україні. (Текст звернення додається).

Із усіма рішеннями Славутської міської ради ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Прес-служба Славутського МВК

Мати загиблого Героя Славутчини отримала кошти на придбання житла

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І- ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов», для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, передбачається субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла. 

Протоколом засідання комісії для розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення, яке відбулося 16.11.2016 року, було винесене рішення про надання Марковській Ліні Василівні – матері загиблого військовослужбовця Марковського Володимира Геннадійовича – грошової компенсації для придбання житла.
15 грудня 2016 року кошти надійшли на рахунок Марковської Ліни Василівни, за які вона сама має підібрати собі житло в межах передбаченої суми.
Т. Базан, начальник відділу пільг міського управління праці та соціального захисту

Оголошення


Шановні славутчани!

У зв’язку із розробкою Плану заходів з нагоди відзначення 400-річчя першої писемної згадки про місто Славута, просимо Вас надавати власні пропозиції.

Пропозиції просимо надсилати до 20.01.2017 року на електронну адресу info-mvk@ukr.net, або надавати в кабінет №12 виконавчого комітету Славутської міської ради.

Управління інформаційного забезпечення Славутського МВК

Привітали енергетиків із професійним святом

23 грудня у Міському палаці культури відбувся захід, присвячений Дню енергетика.

Працівників Славутського РЕМу ПАТ «Хмельницькобленерго», ветеранів енергетичної галузі привітав міський голова Василь Сидор.

Василь Богданович подякував «винуватцям свята» за нелегку працю та побажав їм міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії, нових трудових здобутків та витримки.

За сумлінне ставлення до виконання своїх обов’язків та з нагоди Дня енергетика грамотами міського голови та цінними подарунками були нагороджені працівники Славутського РЕМу – Артем Жибуль та Сергій Бондарчук.

Із вітальним словом до своїх колег також звернувся начальник Славутського РЕМу Олександр Гетьман.

Насиченою концертною програмою привітали усіх присутніх творчі колективи міського Палацу культури та їх наставники.

Управління інформаційного забезпечення Славутського МВК

Пріоритет – кардинальне покращення якості надання медичних послуг

21 грудня міський голова Василь Сидор, голова районної ради Леонід Радзивілюк, голова райдержадміністрації Богдан Маршук, спільно з головними лікарями Славутської ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги Віктором Іващуком та Олегом Гаврилюком, провели обстеження лікарняного комплексу аби перевірити які умови праці працівників щодо надання ними медичних послуг міста та району та перебування пацієнтів у відділеннях ЦРЛ.

Одне із першочергових питань стосувалося роботи поліклінічного відділення, де знаходяться дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини та усі консультативно-діагностичні кабінети. Для оптимізації роботи потрібно провести технічне розділення ПМСД та консультативної допомоги. Позитивно розглянули варіант застосування системи електронного запису та ведення картотеки, створення особистого кабінету кожного пацієнта тощо.

Варто відзначити, що певні успіхи були в реорганізації системи ведення роботи у дитячому поліклінічному відділенні, де запис до лікаря проводиться попередньо як у телефонному режимі, так і безпосередньо за письмовим записом. Це, разом із іншими нововведеннями (окремий денний стаціонар, день здорової дитини), є комфортним для лікарів і пацієнтів.

Разом із тим гостро стоїть питання щодо забезпечення належних умов перебування хворих у відділеннях лікарні. Наприклад, у хірургічному відділенні, а саме у деяких палатах гнійної частини хірургії, потрібно вжити негайних заходів щодо ремонту даху прибудови, адже пацієнти не можуть перебувати у палатах, де «цвітуть» стеля та стіни. А питання відсутності у палатах гарячої води, наприклад в інфекційному відділенні, незадовільний стан санвузлів у травматологічному, неврологічному тощо взагалі є не припустимими. Хворих людей, а особливо дітей, що потрапляють до стаціонарів, необхідно забезпечити належними умовами. Надання необхідних послуг – це першочергове завдання працівників та адміністрації лікарні.

Попередньо міським головою було надано доручення головному лікарю ЦРЛ щодо усунення незручностей, пов’язаних із гарячою та холодною водою. Наразі в інфекційному та дитячому відділеннях виконана частина робіт із забезпечення гарячого водопостачання у палатах.

Ще один важливий момент, на який звернули увагу учасники обстеження, стосувався матеріально-технічної бази. Так, проблемним є стан автоклавів – обладнання, що дозволяє досягнути максимального ефекту в обробці медичних інструментів та матеріалів. На жаль, два автоклава уже давно вичерпали термін своєї експлуатації. При щоденному навантаженні – 180-200 біксів працює лише три автоклава, при цьому тільки один з них дозволяє обробляти великі бікси. Заміни на новий потребує й дистилятор, який уже давно неналежно справляється зі своєю роботою.

На цьому проблеми з матеріальною базою не закінчуються. Ремонту потребує основний рентгенівський апарат, який дозволяє проводити рентгендослідження шлунку, легенів, інших органів. Як вдалося дізнатися, необхідно замінити трубку – ціна питання в районі 25 тис. грн. – це не такі великі затрати, які, наприклад, необхідні для придбання дороговартісного біохімічного автоматичного аналізатора для клініко-діагностичної лабораторії, ціна якого коливається в межах 700 тис. грн. або пересувного рентгенівсього апарата, який коштує близько 4 млн. грн.

У свій час на медицину з міського бюджету закладалися великі кошти на ремонти приймального, дитячого, гінекологічного, пологового, хірургічного, реанімаційного, терапевтичного, кардіологічного, відділень, відділення швидкої допомоги, закупівлю цифрового флюорографа, лабораторного та стоматологічного обладнання тощо – а це десятки мільйонів гривень. Але чи вплинули витрачені на медицину кошти на якість надання славутчанам медичних послуг? Це питання залишається відкритим.

Хоча фінансування медицини є обов’язком держави, місто та район не залишаються осторонь її проблем. З боку керівників лікарняного комплексу необхідно звертатися до усіх державних інстанцій, депутатів Верховної Ради, Кабінету Міністрів, адже право на існування потрібно доказувати, захищати свій колектив на рівні Верховної Ради та Кабінету Міністрів, особливо зараз. В той же час покращення якості надання медичних послуг має бути у рівному співвідношенні із станом взаємовідносин «медичний працівник – пацієнт».

Головою районної ради, головою райдержадміністрації та міським головою прийнято рішення про створення спільної комісії щодо необхідності проведення обстеження використання майна, об’єктів, ефективність їх використання та коштів, які виділялися на галузь медицини, яких тільки у 2016 році на галузь охорони здоров’я Славутчини було асигновано 50 млн. 683 тис. грн. Запропоновано керівникам визначитися із першочерговими завданнями та проблемами для їх оперативного вирішення у 2017 році.

Управління інформаційного забезпечення Славутського МВК

У Славуті відкрили Різдвяний вертеп

Третій рік поспіль у центрі нашого міста облаштовують яскраву різдвяну інсталяцію – Вертеп. Роблять це у переддень католицького Різдва, аби усі охочі, незалежно від віросповідання, могли відчути дух прийдешнього свята.

Цьогоріч Різдвяний вертеп встановлено спільними зусиллями громадських організацій – Інституту солідарності громад Романа Мацоли та Фонду сталого розвитку «Стара Волинь». А виготовили його місцеві майстри з меблевого цеху «Молоток».
З нагоди відкриття Вертепу до присутніх звернулися священнослужителі славутських храмів – Покрови Пресвятої Богородиці отець Андрій та Костелу Святої Дороти – отець Ян, які закликали усіх славутчан молитися за мир на нашій землі.
Із різдвяними та новорічними святами славутчан також привітали народний депутат України Роман Мацола, представники районної влади Богдан Маршук та Леонід Радзивілюк, а також член Фонду сталого розвитку «Стара Волинь» Валентин Гарбарук.
Від імені міського голови та депутатського корпусу Славутської міської ради до учасників заходу звернулася секретар Славутської міської ради Світлана Медведєва: 
– Шановні славутчани! Ми стоїмо на порозі Нового року, який, сподіваюся, буде доленосним та щасливим. Ми прийшли на відкриття Вертепу, щоб відчути себе частинкою об’єднаної територіальної громади, яка прагне жити в мирі та злагоді з усією Україною.
Світлана Володимирівна подякувала депутатському корпусу Славутської міської ради та усім славутчанам, які взяли участь у створенні споруди.
Згодом на присутніх чекала святкова програма – театралізовані дійства, колядки та конкурси. 

Озвучили захід – працівники управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради.
Управління інформаційного забезпечення Славутського МВК