Шановні жителі міста Славути!

З початком морозів все більше зростає «рятувальний ажіотаж» серед славутчан, стурбованих долею лебедів, що живуть на міських водоймах.

Комунальна установа «Славутська міська рятувально-водолазна служба» інформує вас про те, що робити при зустрічі з лебедями і чи усіх птахів необхідно «рятувати» взимку.

В осінній період деякі лебеді не відлітають в теплі краї разом з родичами у тому числі тому, що люди з кращих мотивів та спонукань підгодовують птахів взимку. Лебеді звикають до людини і абсолютно не бажають розлучатися з «хлібними місцями».

Попереджаємо вас, що підгодовуючи лебедів, ви надаєте їм «ведмежу послугу». Птахи продовжують чекати «годувальників» навіть з настанням суворих морозів і замерзанням водойм, проте не можуть відразу зорієнтуватися і відлетіти до інших місць, в результаті починають хворіти і навіть гинуть.

Тому, підгодовувати птахів з метою порятунку слід тільки в екстремальні періоди зимівлі – наприклад, при різкому зниженні температури (нижче -15 градусів), а також за наявності у птахів фізичних ушкоджень, коли водоплавні дійсно можуть опинитися на межі загибелі. З дієтологічної точки зору птахам у таких випадках найкраще давати вівсянку з сирими і вареними овочами, пророслі злаки – овес, ячмінь, пшеницю. Але навіть і цей корм неприродний для водоплавних птахів і, за деякими даними, негативно позначається на травленні і, в цілому, на обміні речовин. Що вже говорити про білий і чорний хліб, що використовується для підгодівлі найчастіше!

Таким чином, водоплавні птахи, як правило, самі можуть про себе подбати, а допомога їм потрібна лише в дійсно екстремальних ситуаціях.
Птахові потрібна допомога людини, якщо: є явні ознаки поранення чи пошкодження, птах лежить на льоду і його пір’я вкрите кіркою льоду чи бурульками.

Крім того, необхідно пам’ятати, що підгодовуючи водоплавних, ми відбиваємо у них мотивацію до самостійного пошуку прожитку, привчаємо їх до людини, чим можуть скористатися зловмисники.

В. Гулеватий,
начальник КУ «Славутська міська рятувально-водолазна служба»

Відбулися громадські слухання

28 листопада відбулися громадські слухання по обговоренню проекту містобудівної документації «Детальний план території обмежений вулицями Ярослава Мудрого і Володимирська в м. Славута Хмельницької області». Зазначені слухання є завершальним етапом процедури громадського обговорення містобудівної документації перед її затвердженням.

Після завершення даної процедури надання та розгляд пропозицій громадськості щодо внесення змін до проекту містобудівної документації згідно чинного законодавства не передбачено.

Головним архітектором Віктором Гедзюком був представлений проект детального плану розбудови військового містечка площею 60 га, розроблений рівненською філією інституту проектування міст «Діпромісто». Ним передбачена розбудова мікрорайону, розрахована на проживання близько 7 тисяч мешканців, де планується розташувати 4-х та 5-типоверхові сучасні житлові будинки на 2370 квартир. Дворові території багатоквартирних забудов передбачається використовувати для забезпечення потреб мешканців в комфортних умовах проживання шляхом облаштування тротуарів, заїзних та виїзних під’їздів, озеленених територій, влаштування ігрових та господарських майданчиків та майданчиків для занять спортом.

Разом з тим проект виключає можливість розміщення на цій території дисгармонійних об’єктів, таких як: господарські будівлі, окремо розташовані гаражі і т.п. Дитячий садочок на 160 місць для зручності малечі планується розташувати у центрі мікрорайону, школу – біля існуючого стадіону. Передбачена у проекті і паркова зона із облаштуванням зони відпочинку та новий для міста заклад – торгівельно-розважальний центр. Особливістю мікрорайону має стати багатоповерховий наземний гараж для автомобілів, віддалений від житлової зони.

За результатами обговорення було схвалено проект рішення зазначеної містобудівної документації.

Прес-служба Славутського МВК

Ще один будинок передано на баланс ОСББ

У п’ятницю, 25 листопада, успішно пройшла процедура передачі з балансу комунального об’єднання «Славутське ЖКО» п’ятиповерхової будівлі, що розташована на вул. Сокола, 2а на баланс ОСББ «Солодовий».

Процедура передачі передбачала підписання членами комісії, яка складається з представників ЖКО, об’єднання співвласників та виконавчого комітету акту приймання-передачі відповідної документації з технічного стану будинків, а також акту списання багатоквартирного будинку з балансу ЖКО і передачі його на баланс ОСББ «Солодовий».

Таким чином, мешканці будинку отримали право самостійно вирішувати питання обслуговування будинку.
Варто звернути увагу на те, що на даний час в Україні в аспекті діяльності ОСББ надзвичайно актуальною є тема впровадження заходів із енергоефективності. Тут важливим є те, що Ощадбанк відновив кредитування ОСББ у рамках програми «Ощадний дім».

Скориставшись програмою «Ощадний дім» Ви зможете:
– зменшити комунальні платежі
– утеплити свій будинок
– покращити зовнішній вигляд будинку
– отримати державну компенсацію частини затрат
– заощадити для себе і всієї держави дорогоцінну енергію

Які заходи компенсує уряд?
• утеплення зовнішніх стін будинку, підвалів, горища;
• встановлення вікон з енергозберігаючим склом у місцях загального користування;
• встановлення у багатоквартирних будинках індивідуальних теплових пунктів, регуляторів теплового потоку за погодними умовами;
• модернізацію системи освітлення у місцях загального користування.

Умови надання кредиту
Валюта кредиту: гривня
Мінімальний початковий внесок: від 0%
Процентна ставка: від 21% річних
Разова комісія банку: від 1% від суми кредиту
Максимальна сума кредиту: до 42 тис.грн. на 1 квартиру
Строк кредиту: від 6 до 60 місяців
Компенсація: від 40% до 70% вартості матеріалів та обладнання, придбаних за кредитні кошти, але не більше 14 тис.грн. за 1 квартиру

Є дві важливі речі, які Ви маєте знати:
1. Комплексна модернізація та утеплення Вашого будинку можуть значно скоротити щомісячні рахунки за енергію.
2. Від 40% до 70% вартості матеріалів та обладнання для модернізації за Вас готова заплатити держава.
Якщо у багатоквартирному будинку модернізувати систему зберігання тепла (утеплити стіни, дах, поставити енергозберігаючі вікна, вентиляцію, регулятори тепла тощо) та встановити лічильники енергії – щомісячна вартість опалення може скоротитися до 50%!
Звичайно, утеплення багатоквартирного будинку коштує недешево. Тому Ощадбанк пропонує неординарну кредитну пропозицію для ОСББ та ЖБК. Завдяки урядовій підтримці даної кредитної програми, власники багатоквартирного будинку мають можливість отримати компенсацію від 40% до 70% вартості матеріалів та обладнання, необхідних для модернізації.

Хто може отримати кредит?
1. ОСББ або ЖБК з моменту реєстрації.
2. Співвласники будинку, 2/3 голосів з яких на загальних зборах проголосували «ЗА» виконання проекту за рахунок кредиту.

Як ОСББ та ЖКБ отримати кредит?
1. Оберіть необхідні заходи з підвищення енергоефективності.
2. Ухваліть рішення про реалізацію.
3. Надайте пакет документів до банку.
4. Отримайте згоду банку на надання кредиту.
5. Реалізуйте проект із підвищення енергоефективності.
6. Надайте до банку документи, що підтверджують цільове використання коштів.
7. Отримайте відшкодування частини кредиту.

Відшкодування за такими кредитами становить від 40% до 70% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Розмір відшкодування залежить від кількості квартир у будинку, власники яких отримують субсидії.

За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого відділення Ощадбанку або шукайте на офіційному веб-сайті Ощадбанку www.oschadbank.ua.

Прес-служба Славутського МВК

Роботи в місті

Нещодавно працівниками КП «Славутське ЖКО» проводилися роботи із реконструкції мереж вуличного освітлення по вул. Я.Мудрого, а саме – заміна світильників на енергозберігаючі лампи (фото 1).

***
Минулого тижня бригада Славутського УВКГ працювала над ліквідацією прориву тепломережі поблизу перехрестя вул. Козацька та площею Шевченка (фото 2).

Прес-служба Славутського МВК

Славутчани вшанували пам`ять жертв Голодоморів

Найчорнішим періодом в житті українського народу були роки Голодоморів. Це велика трагедія, яка назавжди залишиться живою раною на тілі України.

Офіційно День пам’яті жертв Голодоморів щорічно відзначається в четверту суботу листопада. Отож, 26 листопада представники виконавчого комітету, депутати міської ради, освітяни та громадськість Славути зібралися біля пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодоморів для того, щоб взяти участь у мітингу-реквіємі та вшанувати пам’ять мільйонів українців, які стали жертвами Геноциду в Україні.

Із словами скорботи та жалю звернувся до присутніх заступник міського голови Ігор Піголь:

– Сьогодні український народ відзначає сумну дату – День пам’яті жертв Голодоморів. Говорячи про Голодомори, ми маємо на увазі три конкретних злочини тодішньої влади – голодомори 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років ХХ ст. Безперечно, Геноцид 1932-1933 рр. був найжахливішим в історії українського народу. Щорічно ми збираємося на цьому місті не лише для того аби вшанувати пам’ять замордованих комуно – більшовицьким режимом співвітчизників, але й для того, щоб більше ніколи не допустити подібного в нашій історії.

Приєдналися до скорботних слів депутат Славутської міської ради Роман Бачинський та голова Славутської громадської організації «Спілка офіцерів України» Володимир Скомороха.

Схиливши голови, із запаленими свічками учасники мітингу вшанували співвітчизників – жертв Голодоморів – хвилиною мовчання.

Завершився захід покладанням до пам’ятника замордованим українцям колосків, вінків та живих квітів.

Прес-служба Славутського МВК

І знову про тарифи

В Україні триває шокове підвищення тарифів. Постійним зростанням цін на газ, тепло, воду і світло ознаменувався весь 2015 рік. Ця політика отримала продовження і в 2016 році.

Попередньо ми інформували населення про формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Наразі розповімо про те, як формується тариф на теплопостачання.

Складові частини тарифу на теплопостачання

№ п.п.

Статті витрат

Теплопостачання, грн./Гкал без ПДВ для населення

1.

Газ

977,88

84.9%

2.

Електроенергія

65,42

5.7%

3.

Заробітна плата з відрахуваннями

72,40

6.3%

4.

Інші витрати

23,51

2%

5.

Інвестиційна складова

12,12

1.1%

Всього

1151.33

100%

Як ми бачимо основну частину тарифу, а це 97 %, складають заробітна плата та енергоносії, головна роль у формуванні ціни яких належить державі, а саме Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Станом на 01.10.2015 р 1 кВт електроенергії коштував – 1,80 грн. за кВт*Год , а вже з 01.10.2016 р. – 2.36 грн. за кВт*Год.

Ціна на природний газ для підприємства збільшилася майже у два з половиною рази, в порівнянні з попереднім періодом 2015 року, коли коштував 2994,34 грн за 1000 м3 та уже сьогодні складає 6809,64 за 1000 м3.

Середня заробітна плата на підприємстві станом на 1 жовтня 2015 року була 1378 грн., станом на 1 жовтня 2016 р. – 1450 грн.

Минулого року населення за централізоване опалення сплачувало 696,86 грн/Гкал (19 грн. 14 коп. за 1 м2 опалювальної площі), а вже сьогодні змушене віддавати 1381,60 грн/Гкал (37 грн. 95 коп. за 1 м2), тому що вдвічі зросла ціна на газ та електроенергію.

Чому заручниками цієї ситуації стає міська влада та комунальне підприємство, і яким чином вони можуть вплинути на цей процес?!

P.S. І ще одна «приємна» новина – вже з 1 січня 2017 року для бюджетних установ та промислових підприємств газ коштуватиме – 9456,04 грн. за 1000 м3, а з 1 березня 2017 року нас чекатиме чергове підвищення тарифів на електроенергію.

Шановні славутчани!

Для забезпечення на території міста охорони громадського порядку та законності, на базі управління житлово-комунального господарства, енергозбереження, благоустрою Славутською міською радою було прийнято рішення про створення відділу муніципальної поліції.

Чекаємо на Ваші пропозиції та ідеї щодо зразка форми майбутніх працівників відділу.

Ваші пропозиції просимо надсилати за адресою: м. Славута, вул. Соборності, 7, індекс: 30000, або на електронну адресу sl_mvk@ukr.net.

Оголошення

Шановні славутчани та гості нашого міста!

4 грудня в міському Палаці культури відбудуться урочистості з нагоди міжнародного Дня волонтерів та Дня Збройних Сил України.
По завершенню офіційної частини на Вас чекає яскравий концерт естрадно-симфонічного оркестру Хмельницької обласної філармонії.
Початок заходу о 15:00.
Вхід вільний.
Оргкомітет.

Комунальне підприємство «Славутське ЖКО» у «золоті» рейтингу

За результатами загальнодержавного фінансово-економічного аналізу діяльності суб’єктів господарювання України, який проводив Союз Національних бізнес-рейтингів (офіційний сайт www.nbr.com.ua), КП «Славутське ЖКО» здобуло «золото» рейтингу серед суб’єктів господарювання України та Хмельницької області у номінації «Фінансові показники успішної діяльності». 

У ТОП-100 (золото) серед державних і комунальних підприємств України Славутське житлово-комунальне об’єднання зайняло 42-гу позицію, і 2-ге місце у ТОП-10 серед державних і комунальних підприємств Хмельницької області. 

Виконавчий комітет Славутської міської ради щиро вітає колектив підприємства із досягненням високих рейтингових показників та бажає подальших успіхів у трудовій діяльності.
Прес-служба Славутського МВК

Увага! Африканська чума свиней

24 листопада у кабінеті заступника міського голови Тетяни Солохи відбулося робоче засідання за участю Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській міській раді спільно з відповідною комісією при райдержадміністрації.

Причиною послужило те, що 21 листопада 2016 року в с. Черниця Корецького району Рівненської області, що за 2 км від Славутського району, зафіксовано спалах африканської чуми свиней в індивідуальному господарстві.

Як вдалося дізнатися, вживаються активні заходи з профілактики та локалізації вогнища хвороби у Славутському районі, недопущення занесення збудника захворювання на інші території.

На даний час до зони нагляду увійшли 32 населених пунктів Славутського району та застосовано ряд заходів: переорано польові дороги в зоні нагляду, які межують з Корецьким районом Рівненської області; встановлено ветеринарно-поліцейський пост санітарного контролю; ведеться ретельний облік усього поголів’я свиней тощо.
Застерігаємо громадян купувати свинину та інші продукти свинарства лише за наявності супровідних ветеринарних документів та ветеринарного клеймування.

При виявленні зараженого м’яса або підозрі на захворювання у тварини, потрібно негайно повідомити про це спеціалістів ветеринарної медицини (тел. 7-04-86) і не вчиняти ніяких дій до приїзду ветеринарів.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини та надзвичайно небезпечний для свиней!

Прес-служба Славутського МВК

До уваги суб’єктів господарювання!

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області доводить до відому, що в ряді випадків, суб’єктом господарювання, на розгляд в управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, а також у відповідні відділи міських та районних управлінь, надається не весь пакет документів, передбачений Постановою КМУ від 13.03.2002 р. N 302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, повязаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян – підприємців, які отримали такі дозволи», а також Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.03.2006 N 108 «Про затвердження Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців», необхідний для видачі «Рішення щодо можливості видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря». Це призводить до затримки у видачі даного документу. Перелік необхідних документів, які повинні надаватись на розгляд в пакеті підготовлених матеріалів:

1. заява на ім’я начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області для (Городоцького, Деражнянського, Кам’янець-Подільського, Полонського, Чемеровецького районі), або на ім’я начальників управлінь Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інших міст та районів області (крім вищеквазаних);

2. пакет документів в письмовій та електронній формі в кількості, з розрахунку, що один із них залишається в архіві управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області або у архівах міських та районних управлінь Держпродспоживслужби;

3. повідомлення держадміністрацій про розгляд та відсутність зауважень громадських організацій, щодо наміру суб’єкту господарювання отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

4. результати моніторингових (інструментальних) досліджень викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проведених акредитованими (атестованими) лабораторіями.

Сучасному спортивному майданчику в Славуті – бути!

Завершено спорудження металевої огорожі навколо майбутнього спортивного майданчика зі штучним покриттям по вулиці «Сокола».

З огляду на чисельні прохання мешканців Славути, міська влада приділяє даному об’єкту максимальну увагу.

Як зауважив міський голова Василь Сидор, це перший, але не останній майданчик такого типу в нашому місті.

Прес-служба Славутського МВК.

Славутчани відзначили День Гідності та Свободи

21 листопада, на центральній площі міста, представники органів місцевого самоврядування та громадськість Славути урочисто відзначили 3-ю річницю Революції Гідності.

Цей день, що знаменував початок подій, які стали для нашого народу історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, встановлений з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів та європейського вибору.

Провівши короткий історичний екскурс, про ті буремні дні нагадали ведучі заходу Ірина Сакалюк та Леся Мельник.

З нагоди державного свята до присутніх звернувся міський голова Василь Сидор:

«Ми маємо в історії України та українського народу ще одну визначну дату, дату перемоги та свободи. Минуло три роки від тоді, як ми, українці, об’єднані однією метою, правдою, вірою, відстояли право жити на своїй землі. Хочу висловити окремі слова щирої вдячності славутчанам, які активно відстоювали право на краще майбутнє, були учасниками національно – визвольної боротьби, а також тим, хто всіляко допомагав здобувати перемогу».

До привітань також приєдналися – голова громадської організації «Рідна Славутчина» Роман Бачинський, депутати Славутської міської ради Віктор Закурдаєв та Микола Олійник, керівник громадської організації «Фонд сталого розвитку «Стара Волинь» Наталія Гнатюк та представник громадської організації «Інститут солідарності громад Романа Мацоли» Людмила Васильєва.

Учасники мітингу вшанували пам’ять усіх героїв, які загинули за Україну, хвилиною мовчання, поклали вінки до пам’ятних знаків, пов’язаних із подіями на Євромайдані.

Під час урочистого зібрання було презентовано картину Ігоря Кондратюка «Фантом», на якій зображено Палац князів Сангушків у сучасному вимірі. Спільним рішенням громадськості та міської влади було вирішено розмістити зазначену роботу у стінах виконавчого комітету Славутської міської ради.

З нагоди Дня Гідності та Свободи між Славутською міською радою, громадською організацією «Фонд сталого розвитку «Стара Волинь», громадською організацією «Інститут солідарності громад Романа Мацоли», громадською організацією «Рідна Славутчина», за участю волонтера Корпусу Миру Андре Мейсон, було підписано відповідний Меморандум. Сенс документу – об’єднати зусилля з метою ефективного використання та розвитку туристичного і культурного потенціалу Славутчини. Як зазначили активісти – Меморандум відкритий для подальшого підписання усім зацікавленим в розвитку Славутчини організаціям.

Того ж дня надвечір, громадська організація «Майдан» організувала для славутчан перегляд документального фільму про події Революцій Гідності.

Прес-служба Славутського МВК.

На робочій зустрічі

Минулого тижня відбулася робоча зустріч міського голови Василя Сидора з депутатським корпусом, керівниками комунальних підприємств, працівниками виконавчого комітету. Головне завдання, що зібрало присутніх у залі засідань, стосувалося обговорення депутатських звернень та запитів, що надійшли до виконавчого комітету, з’ясувати перелік виконаних робіт, та тих, що вдасться завершити до кінця поточного року.

Не одне звернення, які надійшли до депутатів, стосувалося благоустрою деяких мікрорайонів міста, зокрема ремонту доріг водовідведення, вуличного освітлення тощо. Так, до кінця року будуть виконані роботи щодо вуличного освітлення на вул. Кн. Сангушків. Тельмана, П. Орлика. На наступний рік розроблена проектна документація щодо реконструкції мереж вуличного освітлення на пров. Здоровя, пров. Кузнєцова, вул. Спаська, вул. Затишна, пров. Затишний, вул. 8 Березня.

Як вдалося дізнатися, мешканців мікрорайону «Маршала Жукова» турбує питання стану утримання доріг – вимощування, підсипання ям, грейдування, прочищування від снігу у зимовий період. Враховуюче те, що ця проблема виникає і в інших мікрорайонах міста, міським головою було дане доручення для керівництва КП «Славутське ЖКО» розробити графі проведення вищевказаних робіт по місту Славута, донести його та громади та строго дотримуватися.

Активно обговорювали під час зустрічі питання водовідведення. На сьогодні для міської влади забезпечити кожного громадянина такою технічною можливістю – питання № 1. Але перешкоджає цьому те, що в більшості це технічно складний та дороговартісний процес. Так, у питанні реконструкції гуртожитку під житловий будинок на вул. Б.Хмельницького. 156 вартість водовідведення складає майже 7 млн. грн.

Щодо поточних робіт, то за рахунок субвенції з державного бюджету міським бюджетам частково завершаться роботи із капітального ремонту кінотеатру ім. Шевченка, заміни вікон на енергозберігаючі у ДНЗ № 6. Також по мірі надходження коштів 30-км зони планується завершити роботи по об’єктам протирадіаційного укриття. За кошти обласного бюджету – утеплення фасаду ЗОШ № 1, водовідведення у районі ЗОШ № 3.

Виставити пріоритети та скласти приблизний план робіт на наступний рік – ще одне важлива мета зустрічі. Міський голова акцентував увагу депутатів на необхідності стратегічного та комплексного підходу до виконання майбутніх завдань, адже за попередніми розрахунками потреба в коштах на 2017 рік – близько 180 млн. грн. (для порівняння, у 2016 році ця сума складала 140 млн.). Також додатково для бюджету міста потрібно 40 млн. грн. Ускладнює ситуацію й те, що у той час, коли витрати збільшуються фінансування державою на делеговані та власні повноваження є недостатнім.

Прес-служба Славутського МВК.

Оголошення

Шановні славутчани!

26 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, біля Памятника жертвам політичних репресій і Голодомору на Славутчині (вул. Соборності, 3) відбудеться мітинг – реквієм.

Початок заходу о 15:30.

Запрошуються усі небайдужі.

Під час проведення мітингу – реквієму просимо використовувати виключно державну символіку.

Оргкомітет.