Шановні педагоги Славутчини!

Щиро вітаю вас із прекрасним осіннім святом добра, мудрості та любові – Днем учителя, святом людей найгуманнішої мирної професії!

У всі часи до праці педагога предявлялися найвищі вимоги. Саме вчитель завжди був взірцем високої духовної сили, інтелігентності, ерудиції, творчого горіння!

Ваша праця водночас – відповідальна й невимовно виснажлива, бо немає нічого відповідальнішого ніж плекати добре й розумне в дитячих душах, важчого – ніж навчати. Але ви досконало володієте цим ремеслом і щедро віддаєте не лише свої знання дітям, а й закладаєте в них коштовні скарби людських якостей для створення надійної основи для духовного, соціального та культурного розвитку особистості.

Саме ви дбайливим і трепетним ставленням до вразливих дитячих характерів загартовуєте в них справжню Людину, вчите дітей пізнавати й опановувати нове і пам’ятати про те, якого ми роду. Ви працюєте на майбутнє!

Наше місто пишається яскравими прикладами самовідданої праці наших освітян – здобутками дітей, які прославляють місто на теренах області та України, міжнародному рівні.

Впевнений, що ваші зусилля обовязково принесуть місту, країні та світу величезну користь – учні прославляться визначними перемогами, збагатять суспільство новими досягненнями, або стануть просто хорошими, добрими, чуйними та відповідальними людьми.

Низький уклін вам за вашу натхненну і самовіддану працю, за непохитну віру у кожного учня, за частку душі, подаровану дітям.

Нехай нелегке, але благородне вчительське ремесло приносить вам справжнє задоволення. Бажаю вам професійних і творчих здобутків терпіння, оптимізму, натхнення, щастя, міцного здоровя та мирного неба!

З повагою, міський голова Василь Сидор

Відбувся день депутата

29 вересня відбувся виїзний день депутатів Славутської міської ради.
Спершу депутати відвідали нове приміщення міського Центру надання адміністративних послуг, ознайомилися з організацією роботи установи, з видами послуг, які надаватимуться для населення.

Наступним об’єктом, який відвідала делегація, стало стратегічно-важливе та економічно-потужне підприємство регіону – Хмельницька атомна електростанція.

Знайомство з атомною станцією депутати розпочали із навчально-тренувального центру ВП ХАЕС. В навчальних кабінетах їх ознайомили з основними етапами підготовки та підтримки кваліфікації персоналу атомної станції, а також продемонстрували елементи тренування на повномасштабному тренажері блочного щита управління.

Присутніх поінформували про виробничі показники, екологічні аспекти діяльності атомної станції, заходи з підвищення безпеки згідно з Комплексною програмою підвищення безпеки.

Також депутати побували в машинному відділенні другого енергоблоку та на будівельному майданчику третього енергоблоку.

Депутати переконалися, що на найпотужнішому підприємстві регіону працюють професіонали.

Міський голова подякував керівництву Хмельницької АЕС за підтримку Славутської міської ради у захисті інтересів громад, які проживають у 30-км зоні впливу атомної станції щодо виділення Кабінетом Міністрів України коштів від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, Хмельницькою АЕС.  На завершення депутати побували у Нетішинському міському краєзнавчому музеї, оглянули матеріальні пам'ятки і свідоцтва, ознайомилися з краєзнавчою спадщиною міста та широкою експозиційною палітрою.

Прес-служба Славутського МВК

ЦНАП відкриває двері для громад району

Сьогодні у новому приміщенні міського Центру надання адміністративних послуг зібралися представники виконавчого комітету Славутської міської ради, районної державної адміністрації та районної ради, суб’єктів надання адміністративних послуг, об’єднаних та сільських територіальних громад району, аби ознайомитися з організацією роботи установи та обговорити питання можливої співпраці в напрямку надання мешканцям Славутчини адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна»:  у сфері земельних відносин; будівництва та архітектури; міграційних питань; соціального захисту населення; реєстрації права власності, підприємницької діяльності, фізичних осіб тощо.

Спочатку присутні оглянули приміщення, в яких з 29 вересня в тестовому режимі розпочнуть приймати відвідувачів. Зручність, простота, комфорт – так коротко можна охарактеризувати місце, де люди зможуть звернутися зі своїми потребами

Усього 218 послуг буде запропоновано для мешканців Славути. А для жителів сільських та об’єднаних громад виконавчим комітетом Славутської міської ради запропоновано 78 послуг. Начальник ЦНАПу Анна Гав’юк розповіла присутнім про організацію роботи в ЦНАПі та ознайомила з видами послуг, які може отримати населення. Власною розробкою Центру є електронна інтернет-сторінка, де кожний громадянин може ознайомитися зі станом обробки його звернення. Усе – для населення: зручний графік роботи без перерви на обід, скорочення кількості документів, які потрібно для оформлення тієї чи іншої довідки, зручна зала для очікування, обладнана дитячим куточком. У приміщенні розміщено 26 робочих місць, за якими, окрім відповідних служб виконавчого комітету міської ради, є можливість безкоштовно розмістити інші державні суб’єкти надання адмінпослуг: з правової допомоги, земельного кадастру, міграційну та фіскальну служби та інші, щоб люди мали можливість одночасно отримати різноманітні послуги в одному місці.

Міський голова Василь Сидор запросив усіх до співпраці в наданні послуг за умови мінімальних видатків і звернувся до керівників об’єднаних та сільських територіальних громад з проханням відпрацювати питання можливості надання жителям району адміністративних послуг, передбачених законодавчими актами, через Славутський Центр. Звичайно, там де громади мають можливість та відпрацьований механізм задоволення потреб жителів і вигідні від цього надходження до бюджету, послуги мають залишитися на місцях. А там, де громади не мають змоги на місцях забезпечити своїх жителів необхідними послугами через відсутність кваліфікованих працівників, відповідних технічних ресурсів, можливості їх обслуговування і в силу малої кількості заявників, доцільно перемістити отримання послуг до міського ЦНАПу шляхом укладання між громадами відповідних угод про співпрацю.

Василь Богдановвич наголосив на тому, що завданням міської влади є створення таких умов у ЦНАПі, які б не передбачали контакту між споживачами та надавачами послуг, та максимальний перехід до електронної подачі документів там, де у людей є можливість. До речі, у Славуті не практикують паралельний прийом відвідувачів адміністраторами та виконавцями. Прийом заяв та документів від громадян здійснюють лише адміністратори, які не пізніше наступного робочого дня, передають отримані документи до виконавців, що підвищує ефективність їх роботи.

Перший заступник голови районної адміністрації Олександр Мельник наголосив на необхідності напрацювання точок співпраці між громадами та доцільності виїздів адміністраторів для прийому до жителів району.

Ще однією перевагою для такого об’єднаного Центру стане можливість залучення коштів інвестиційних грантів та програм, аби якнайкраще вдосконалити умови та процедуру надання адміністративних послуг жителям регіону.

«Наскільки у нас вистачить бажання та розумного підходу до співпраці громад, настільки якісніше та оперативніше ми зможемо задовольняти потреби населення», – підсумував міський голова Василь Сидор.

Отже, слово залишається за громадами, керівники, яких розійшлися на позитивній ноті.
У таких прозорих офісах держава повертається людей відповідальним, відкритим, обличчям, без жодного натяку на корупцію, саме таким, якою має бути влада.

Прес-служба Славутського МВК.

Підписано угоду між українським та польським містом

У Славуті з 20 по 23 вересня з офіційним візитом перебували делегації з польського міста Сулейов: радники міської ради Костянтин Ручінський та Іренеуш Кубинський, керівник з розвитку культури, туризму та спорту Славомир Рибак, та з міста Любартув: мер міста Януш Боджяцкій, директор середньої школи Славомир Здунек, заступник начальника Департаменту стратегії розвитку і зовнішніх коштів Артур Троцик.

Закордонні гості в рамках візиту відвідали славутські підприємства «Аква-Родос» та «Ювента», обговорили з славутськими колегами можливі питання співпраці. А від роботи міських дошкільних закладів «Росинка» та Золота рибка», загальноосвітньої школи №1 польські посадовці були в захопленні. Також представники польських міст знайомилися з історичною спадщиною Славути, побували в Острозькому історичному музеї, взяли участь у заходах з нагоди святкування Дня міста, разом зі славутчанами здійснили велопробіг вулицями міста.

З містом Сулейов дружні відносини тривають уже три роки поспіль. Тому ключовою подією візиту стало підписання партнерської угоди про співпрацю між Славутою та Любартувом, з яким наше місто налагоджує співпрацю. 21 серпня Славутський міський голова Василь Сидор та мер міста Любартув своїми підписами вже засвідчили дружні стосунки між містами, які мають спільне історичне минуле, що золотими рядками вписав рід князів Сангушків.

Після підписання угоди очікується розвиток відносин між жителями обох міст у галузях освіти, культури, спорту, екології, молодіжної та соціальної політики тощо. Василь Сидор та Януш Боджяцкій висловили сподівання, що дружні зв’язки, розвиватимуться і збагачуватимуться цікавими проектами на користь громад. На завершення урочистої частини гості та присутні представники облдержадміністрації, громад району, славутської спілки поляків послухали виступ маленької славутчанки з польським корінням Каролінки Опанасюк, яка зворушила серця дорослих дитячими надіями на радісне і щасливе майбутнє обох народів, бо «щиро кохає обидві мами – українську і польську».

«Якщо політики, здійснюючи помилки, роз’єднують народи, то прості люди повинні зробити усе, щоб їх виправити, бо цього хочуть наші діти, які часто розумніші за дорослих», – підсумував Василь Богданович.

Прес-служба Славутського МВК.

Роботи в місті

Наразі у місті ведеться виконання наступних робіт:

– будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям по вул. Сокола;
– благоустрій мікрорайону «Військове містечко» (реконструкція вул. Я.Мудрого);
– реконструкція каналізаційних мереж на вул.. К.Сангушків.
– реконструкції котелень:

Відтак в мікрорайоні Сонячний (Здоров´я, 11) заплановано встановлення парових котлів для роботи на твердому паливі (пелети, щепа, насіння).
Економічний ефект – заміщення 1552,0 тис. м3 природного газу.

На три твердопаливні котли будується котельня ЦРЛ (Я.Мудрого, 29). Паливо, що використовуватиметься – дрова, деревні відходи, деревні та торф’яні брикети, фрезерний торф, кам’яне вугілля, пелети, щепа.
Економічний ефект – заміщення 390 тис. м3 газу.

Планується встановлення парових котлів ДЄ для роботи на твердому паливі (пелети, щепа, насіння) на котельні Садова, 4.
Економічний ефект – заміщення 963,0 тис. м3 природного газу.

Прес-служба Славутського МВК

Міський голова Славути взяв участь у засіданні Правління Асоціації міст України

27 вересня у Київській міській раді відбулося засідання Правління Асоціації міст України.

У порядку денному було розглянуто питання врахування інтересів місцевого самоврядування в проекті Закону України “Про Державний бюджет України”, про стан підготовки до опалювального сезону 2016 — 2017 років, про Стратегію розвитку регіональних відділень АМУ, про судовий захист прав органів місцевого самоврядування щодо компенсації перевізникам витрат на пільгові перевезення окремих категорій громадян та інші поточні питання Асоціації міст України. 
Правлінням одноголосно було прийнято рішення підтримати Славутську міську раду по судових позовах з питань:
фінансування професійно-технічних закладів містами України (справа № 826/14219/16, судовий розгляд справи призначено на 01.12.2016 р), фінансування пільгового проїзду окремих категорій громадян (справа № 826/8975/16, судовий розгляд відбувся 22 вересня 2016 р. До 01.11.16 буде винесено рішення), та зобов’язання КМУ фінансувати заходи соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території спостереження, в розмірі збору, який сплачується відповідними об’єктами атомної енергетики (справа № 826/13358/16, судовий розгляд справи призначено на 17.10.2016 р. ).
Міський голова Василь Сидор висловлює подяку Правлінню за виявлену позицію, цивілізований, конституційний, законний метод у вирішенні питань захисту прав територіальних громад.
Прес-служба Славутського МВК.

Шановні вихователі та працівники дошкільних навчальних закладів!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди вашого професійного свята.

Дошкільний вік – особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, в цьому віці формуються її особистість, творчий потенціал та спосіб мислення.
Тому у ваших руках зараз доля цілого покоління славутчан, що завдяки вашій турботі, терпінню, мудрості стануть незабаром повноцінними членами міської громади.

Нехай доля сторицею віддячить вам за невтомну працю незмінною прихильністю. Від усього серця бажаю вам міцного здоров’я, щастя, натхнення, любові, здійснення мрій та сподівань.

З повагою, міський голова Василь Сидор

Як нас обманули…

8 вересня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розмістив на своєму сайті висновок яким визнав, що Центральна виборча комісія   неправомірно не призначила вибори до Славутської об’єднаної територіальної громади та до інших 10-ти громад, які висловили наміри об’єднатися.

ЦВК не призначила вибори до Славутської ОТГ, як і до інших 10-ти громад, обґрунтувавши це необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів і тільки після цього призначення виборів.

А через рік Комітетом Верховної Ради встановлено зовсім інше!

Рік тому, дотримуючись усіх вимог закону, ми провели усі необхідні процедури для призначення виборів до Славутської об’єднаної територіальної громади і на сьогодні б уже мали об’єднану територіальну громаду навколо Славути, сумніву немає – міцну і спроможну. Де були члени Комітету рік тому, коли одним розчерком пера ЦВК перекреслила сподівання громад та їх усі зусилля? Чи Україні не потрібні спроможні громади?

Законодавці не можуть вчасно розібратися в тому, що самі ж прийняли!
Майже рік часу(!) знадобилося народним депутатам, щоб дійти до протилежного висновку
Це є наслідки політичного шантажу, результат безвідповідальності законодавців-народних депутатів і центральних органів виконавчої влади!

Реформи, які і без того так важко даються Україні, які вкрай і уже необхідні Україні, наштовхуються на незрозуміле і розмите законодавство, яким можна ось так маніпулювати.

Ми повинні мати чіткі зрозумілі для всіх закони, які б виключали будь-яку можливість
таких махінацій! Хто понесе відповідальність за дискредитацію процесу децентралізації та відновить довіру до центральних органів влади – питання відкрите.

Висновок Комітет ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування додаю нижче.

Міський голова Василь Сидор.

РОЗ’ЯСНЕННЯ

КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОГО БУДІВНИЦТВА, РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ТА
МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛОЖЕНЬ
ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДОБРОВІЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД»
В ЧАСТИНІ ВИЗНАЧЕННЯ СТРОКІВ ЗДІЙСНЕННЯ ОКРЕМИХ ЕТАПІВ ОБ’ЄДНАННЯ ВІД 8 ВЕРЕСНЯ 2016 РОКУ

(відповідно до частини першої статті 13 та частини третьої статті 21
Закону України «Про комітети Верховної Ради України»)

У Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в межах предмету відання розглянуто звернення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо положень законів України у частині проведення перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах, розташованих на території суміжних районів, та у разі добровільного об’єднання територіальної громади міста обласного значення із територіальними громадами інших сіл, селищ, міст без внесення змін до меж відповідних районів.

Позиція Комітету ґрунтується на положеннях Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування (від 15 жовтня 1985 року, що ратифікована Законом України від 15 липня 1997 року № 452), законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» (від 21 травня 1997 року № 280), «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (від 5 лютого 2015 року № 157), «Про місцеві вибори» (від 14 липня 2015 року № 595) тощо.

Розглядаючи порушене питання, Комітет виходив з такого.
Стаття 7 Конституції України визначає, що в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Відповідно до частини першої статті 3 Європейської хартії місцевого самоврядування місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання та управління суттєвою часткою публічних справ, під власну відповідальність, в інтересах місцевого населення.

В розвиток положень частини першої статті 140 Основного Закону України та Європейської хартії місцевого самоврядування Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України (частина перша статті 2 Закону).

Рішенням Конституційного Суду України від 18 червня 2002 року № 12-рп/2002 встановлено, що питання організації місцевого самоврядування, які не врегульовані Конституцією України, у тому числі умови та порядок обєднання або розєднання територіальних громад сіл, селищ, міст, мають визначатися законом (стаття 146 Конституції України).

Враховуючи зазначене та з метою врегулювання відносин, що виникають у процесі добровільного обєднання територіальних громад сіл, селищ, міст, парламентом України прийнято Закон України «Про добровільне об`єднання територіальних громад».
На сьогодні на підставі положень цього Закону України відбувається активний процес формування спроможних територіальних громад.

Так, впродовж 2015 року було утворено 159 об’єднаних територіальних громад, в яких 25 жовтня 2015 року відбулися перші місцеві вибори.

Однак, для призначення таких виборів в низці інших об’єднаних територіальних громадах перепоною стало положення чинної на той час частини дев`ятої статті 7 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», якою було визначено, що якщо до складу обєднаної територіальної громади передбачалося входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласна рада мала звернутися з поданням до Верховної Ради України щодо зміни меж відповідних районів у порядку, визначеному законом. У такому разі питання про утворення обєднаної територіальної громади розглядалося Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою протягом 30 днів з дня набрання чинності рішенням Верховної Ради України про зміну меж відповідних районів.

Верховною Радою України 4 вересня 2015 року до зазначеного Закону були внесені зміни концептуального характеру, відповідно до яких об’єднана територіальна громада тепер вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне обєднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об’єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону. 26 листопада 2015 року Верховною Радою України частину дев`яту статті 7 було вилучено із Закону, чим фактично було знято необхідність зміни меж відповідних районів до оголошення перших місцевих виборів в об`єднаній територіальній громаді.

Разом з тим, на даний час, з огляду на попередню правозастосовну практику, продовжують виникати питання щодо послідовності дій в процесі утворення об’єднаних територіальних громад, у разі розташування територіальних громад, що об’єдналися на територіях різних районів.

Так, відповідними рішеннями Центральної виборчої комісії у 2016 році не призначено вибори в 11 об`єднаних територіальних громадах (далі – ОТГ) (Росошанська ОТГ – Вінницька область; Бахмутська, Андріївська, Очеретинська ОТГ – Донецька область;Гостомельська ОТГ – Київська область; Помічнянська ОТГ – Кіровоградська область; Воютицька ОТГ – Львівська область; Зорівська ОТГ – Черкаська область; Голопристанська ОТГ – Херсонська область; Нетішинська та Славутська ОТГ – Хмельницька область).

Свої рішення Центральна виборча комісія обґрунтовує необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів і тільки після цього призначення перших виборів сільських, селищних, міських рад об’єднаної територіальної громади та відповідних сільських, селищних, міських голів.

За інформацією Мінрегіону, отриманою від облдержадміністрацій, у зв’язку із зазначеною позицією, не подавалися звернення до Центральної виборчої комісії про оголошення перших виборів ще у 14 ОТГ.

Також, на думку Центральної виборчої комісії, необхідно змінювати межі району в процесі добровільного об’єднання територіальної громади міста обласного значення із територіальними громадами інших сіл, селищ, міст.

У зв’язку з цим, рішеннями Центральної виборчої комісії не призначено вибори у 4 ОТГ, які об’єдналися навколо міст обласного значення (м. Бахмут, м. Гола Пристань, м. Славута, м. Нетішин).

На думку Комітету, рішення парламенту про вилучення із законодавчого акта норми щодо обов’язкової зміни меж районів у випадку об’єднання територіальних громад, які належать до різних адміністративно-територіальних одиниць районного рівня, відкрило можливість для добровільного об’єднання територіальних громад і оголошення в них перших виборів без зміни меж суміжних районів.

До того ж, на погляд Комітету, абсолютно логічною є позиція, що спочатку має відбутися остаточна легітимізації ОТГ шляхом проведення перших виборів і лише після встановлення повноважності відповідної ради та обрання відповідного голови має розглядатися питання про зміну меж районів.

Важливо також відзначити, що за інформацією Мінрегіону лише до перерахованих 25 ОТГ входить 118 сільських, селищних, міських рад, в яких проживає понад 488 тис. жителів, і не призначення в них перших виборів обмежує їх виборчі права на формування власних органів самоврядування, стримує перспективу майбутнього розвитку цих громад.

Враховуючи наведене, а також з метою упередження дискредитації процесу децентралізації, реформування місцевого самоврядування та надання можливості жителям сіл, селищ, міст обрати сільські, селищні, міські ради новоутворених об’єднаних територіальних громад та відповідних голів і сформувати інші органи місцевого самоврядування, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування дійшов висновку, що законодавство України не містить правових підстав для не призначення Центральною виборчою комісією перших виборів сільських, селищних, міських рад об’єднаної територіальної громади та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів:
– у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, до складу об’єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах іншого району;

– у разі добровільного об’єднання територіальної громади міста обласного значення із територіальними громадами інших сіл, селищ, міст без внесення змін до меж відповідних районів.

Разом з тим, з метою визначення чіткого та однозначного регулювання зазначених питань та застосування окремих положень законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві вибори» та «Про добровільне обєднання територіальних громад» доцільно удосконалити положення зазначених законів України, зокрема, встановивши, що:
– у разі, якщо до складу обєднаної територіальної громади увійшли територіальні громади, розташовані на території різних районів, до зміни меж районів державні органи, компетенція яких поширюється на територію адміністративного центру об`єднаної територіальної громади, поширюють свою компетенцію на решту території об`єднаної територіальної громади;
– об`єднання територіальних громадах, суб`єктом утворення яких є, зокрема, територіальні громади міст обласного значення, зміни меж районів не потребують.

Славутчани відзначили День народження свого міста

21 вересня славутчани та гості міста зібралися разом, аби відзначити День народження Славути.

На святковий захід прибули делегації з міст Сулейов та Любартув республіки Польща, почесні громадяни міста, представники обласної та районної державної адміністрації, районної ради, гості з сусідніх міст та територіальних громад Славутського району.
Перед початком урочистої частини масового заходу свою програму представив Шепетівський муніципальний естрадно – духовий оркестр.
Розпочали свято його ведучі – Ірина Сакалюк та Ігор Піголь, коротко нагадавши присутнім історію міста:
«В різні часи в Славуті побували – видатна українська письменниця та культурна діячка Леся Українка; відомий український письменник, громадський діяч Михайло Коцюбинський; на славутських підмостках виступала зірка українського театру, актриса і театральна діячка Марія Заньковецька.
За роки незалежності України Славуту відвідали настоятель УПЦ, блаженнійший митрополит Київський і всія України Володимир; патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет; 3-ій президент України Віктор Ющенко; видатні політичні діячі, борці за національну ідею та свободу Вячеслав Чорновіл та Левко Лукяненко.
Славутчани офіційно двічі зареєстровані в книзі рекордів України: ми маємо найдовшу в Україні лавочку на набережній р.Утка та унікальний вишитий прапор міста, який вишивало понад 12 тисяч славутчан та гостей міста.
На території міста відкрито міжнародний меморіал «Поле памяті». В різні роки містом керували Петро Душкевич, Петро Дзюнь, Василь Жук, Микола Поліщук. І вже понад 10 років посаду міського голови обіймає Василь Сидор».
У стародавні часи та епоху князів Сангушків поринули учасники заходу разом із Мудрецем і хлопчиком – Романом Бачинським та Іваном Пелипеєм.
Незабутню атмосферу того часу відобразили хореографічний колектив «Оксамит» МПК, зразковий фольклорний гурт «Щедрик» ДШМ, вихованці БДТ, ансамбль «Фрістайл» МПК. Виступили на сцені й вокальні ансамблі МПК.
Одночасно з початком урочистої частини свята біля Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини в почесній варті стали громадський активіст Андрій Щурик та член виконавчого комітету Славутської міської ради Руслан Бойчук.

Хвилиною мовчання присутні на площі вшанували память загиблих воїнів АТО, які віддали своє життя за свободу і незалежність України.

Привітавши славутчан зі світлим днем Різдва Пресвятої Богородиці та престольним святом міста, міський голова Василь Сидор передусім подякував їм за добрі справи, які вони роблять на благо міста, виразив свою глибоку повагу, зазначивши те, що місто сьогодні має хороші показники та результати у багатьох сферах і нам є чим гордитися. «Саме об’єднання нації, любов до своєї землі допоможе вистояти нам перед тими лихоліттями, що випали на долю країни», – зазначив Василь Богданович.
Міський голова нагородив відзнакою виконавчого комітету Славутської міської ради «Знак пошани» Валентину Бурак – вихователя-методиста ДНЗ №9 «Теремок», відзнакою Славутської міської ради «За заслуги перед славутчанами» Андрія Смолійчука – директора ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Грамоти та цінні подарунки отримали славутчани, які своєю працею заслужили шану серед людей.
Приємним є той факт, що у нашому місті спостерігається позитивний приріст населення. Тож міський голова урочисто привітав сім’ю Черняків, у яких цього прекрасного дня народилася донечка.
Вже котрий рік поспіль за активну громадську роботу, високі досягнення в навчанні школярам Славути призначається стипендія міського голови. Цьогоріч її отримали 26 найуспішніших учнів загальноосвітніх шкіл міста.
Заступник голови – керівник апарату Хмельницької обласної державної адміністрації Олег Кузмінчук від імені голови обласної державної адміністрації побажав місту подальшого розвитку та вручив державну нагороду – відзнаку Президента України ювілейну медаль 25 років незалежності України учасниці Революції Гідності, волонтеру, яка допомагає українським воїнам на Сході, Неонілі Мацюк.
Мер міста Любартув Януш Боджяцкій, який підписав зі Славутою Угоду про співпрацю, радник міської ради м. Сулейова Костянтин Ручінський дякували за запрошення на свято, теплий прийом славутчан та подарували місту картину базиліки князів Сангушків, рід яких золотими рядками вписався в історію Любартова та Славути, а також пам’ятку із побажаннями славутчанам українською мовою.
Секретар міської ради Світлана Медведєва запевнила славутчан в тому, що депутати докладатимуть усіх зусиль, щоб Славута стала найкращим містом України. 
Присутні не втомлювалися слухати побажання гостей, які виділялися щирістю та захопленням Славутою: голови Славутської райдержадміністрації Богдана Маршука, голови Славутської районної ради Леоніда Радзивілюка, представника народного депутата України Романа Мацоли Людмили Васильєвої, міського голови м. Шепетівки Михайла Полодюка, який подарував місту ікону Пресвятої Богородиці, першого заступника нетішинського міського голови славутчанина Петра Скиби, голови Берездівської територіальної громади Віктора Васьківського, голови Ганнопільської територіальної громади Маргарити Медведюк, заступника міського голови м. Острога Оксани Ситницької, які разом з славутчанами розділили радість свята. Голова Крупецької сільської ради Валерій Михайлюк, вітаючи славутчан, запросив їх на святкування 630-ти річчя села.
Завершальним акордом святкування Дня народження нашого славного міста стали виступи ансамблю пісні та танцю «Родослав» (м. Житомир), заслужених артистів України Олександра та Світлани Зайченків, гурту «МЕРІ» та рок – гурту «FLIT». 
Цього дня, в рамках заходу було проведено велопробіг вулицями міста, кубок міського голови з міні-футболу, відкритий чемпіонат ДЮСШ м.Славута з кросу, виставка-продаж історичної літератури, екскурсія: «Стежками історичного минулого міста», різноманітні конкурси, виставки, змагання та ярмарки. А в міському Палаці культури була організована дитяча програма.
Прес-служба Славутського МВК.

ПОДЯКА
Висловлюю щирі слова вдячності за допомогу в проведенні святкування Дня міста Славути партнерам та спонсорам свята:
виконавчому комітету Славутської міської ради, управлінню культури, управлінню освіти, ВП ГУНП в Хмельницькій області, власниці кафе «Прем’єра» Т. Лук’янчук, громадській організації «Ліга керівників та роботодавців» (керівник М.Дубіна), депутату Славутської міської ради Ю.Федотову, керівнику ТОВ «Ювента» Г.Чижу, керівнику ПрАТ «Славутський пивоварний завод» С. Мосійчуку, керівнику ЗАТ «Комбінат «Будфарфор» В.Пьотровські, керівнику ПАТ «Славутський солодовий завод» М.Дубіні, керівнику ПрАТ «Славутський хлібозавод» І.Панчуку, директору ТОВ «Аква-Родос» Г. Петровському, керівнику ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод» Л.Сабінській, керівнику ПАТ «Горинь» В.Зайонцу, керівнику ТОВ «Сансервіс» П.Максимчуку, громадській організації Інститут солідарності громад Романа Мацоли та громадській організації «Ліга активних славутчан».
Міський голова Василь Сидор.

Славутчанам презентували унікальне науково-дослідницьке видання

Вийшов з друку черговий збірник документів кандидата історичних наук, доктора філософії, директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного Владислава Берковського «Націоналістичний рух Опору на півночі Хмельниччини (1943-1948 рр.)». Днями її презентували в міському Палаці культури.

В презентації взяли участь власне самі упорядники книги Владислав Берковський та канд. іст. наук, старший науковий співробітник відділу джерелознавства новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського Володимир Ковальчук, міський голова Славути Василь Сидор, доцент кафедри історії Національного університету «Острозька академія», кандидат історичних наук Микола Близняк, канд. іст. наук, доцент кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету Павло Кліщинський, член МАН м. Славута, учениця НВК «СШОЗ, ліцей «Успіх» Єлизавета Іванюк, міський голова м. Шепетівка Михайло Полодюк, освітяни та учнівська молодь.

– Вже 6 років поспіль до Дня міста Славута ми презентуємо науково-дослідницькі видання, які об’єктивно відображають історичну картину життя Славутчини в різні роки та містять документальні тому підтвердження. Основна мета цієї, без перебільшення, титанічної праці полягає в тому, аби найправдивіше розповісти про історію нашого регіону, його розвиток та розбудову, зрозуміти де правда, а де – ні, та хто насправді є героєм і патріотом своєї Батьківщини», – наголосив міський голова Василь Сидор на початку презентації.

Особливий збірник тим, що в ньому вперше розповідається про діяльність Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії на теренах Славутчини, їх боротьбу з радянським тоталітарним режимом. В книзі оприлюднені 179 раніше невідомих документів з історії сучасної півночі Хмельниччини, а саме – Славутського, Шепетівського, Полонського та Ізяславського районів. Вчені працювали у трьох київських архівах. Також для підготовки збірника були зібрані спогади бійців УПА. Виклад документів здійснено за хронологічним принципом. Збірник, зважаючи на складність та неоднозначність теми, пройшов рецензування та отримав позитивне схвалення і рекомендації до друку в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН, який, за словами Владислава Берковського, вважається однією із провідних наукових установ України з питань видання власне архівних документів. Унікальний збірник і тим, що в ньому представлені документи обох протиборчих сторін – ОУН-УПА та радянської.

– Завдяки вміщеним у збірнику архівним матеріалам ми можемо побачити всю проблематику діяльності націоналістів на теренах півночі Хмельниччини в повному обсязі беземоційно та безсторонньо, – зазначив Владислав Берковський. – До книжки зроблено невеликий вступ, аби кожен міг, ознайомившись із документами, зробити власні висновки. Насправді тема надзвичайно складна та суперечлива. Досі багато хто не сприймає бійців ОУН-УПА і не розуміє їхню боротьбу.

Зібрані документи відкривають нові сторінки в історії рідного краю, славутчани вперше мають змогу побачити повну картину того, що насправді відбувалось під час націоналістичного руху Опору на Хмельниччині в 1943-1948 роках. Також науковцям вдалося розвінчати контраверсійну радянську ідеологію про те, що Славутчина була колискою лише радянсько-партизанського руху і до початку 90-х років XX століття вважалось, що на цій території націоналістичного руху опору не було. Проте архівні матеріали свідчать про протилежне.

Свою авторитетну думку щодо збірника висловили й запрошені науковці. Вони відзначили й справді цінну роботу упорядників книжки, які представили документи двох ідеологій. Та наголосили, що не кожне місто може отримати такі безцінні знання про боротьбу за незалежність та соборність держави саме на території рідного міста чи району та за участю своїх прадідів.

Трагічні сторінки Другої світової війни сповнені гострими суперечливими фактами та вивчаються істориками вже давно. Для того аби об’єктивно дослідити та відновити історичну справедливість науковці наголошують на важливості саме архівних матеріалів. Славутчани можуть пишатися – закрито ще одну білу пляму в історичному минулому нашого краю.

Л. Магдич.

Інтерв’ю з міським головою Славути Василем Сидором

НАША ЗУСТРІЧ ВІДБУВАЄТЬСЯ НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ МІСТА. ТРИВАЄ АКТИВНА ПІДГОТОВКА ДО ВІДЗНАЧЕННЯ СВЯТА. ЯКІ ЗДОБУТКИ СЛАВУТИ ВИ МОЖЕТЕ ВИЗНАЧИТИ ЯК ГОЛОВНІ ЧИ НАВІТЬ СТРАТЕГІЧНІ, А ЩО НЕ ВДАЄТЬСЯ ЗРОБИТИ З РІЗНИХ ПРИЧИН?

– Складна політично-економічна ситуація звісно внесла свої корективи у розвиток міста, позначилася на стані людей. Найголовніше завдання, яке ми ставили перед собою, – це формування у місті відповідального власника. Але в цьому плані нам не вдалося зробити все, що було заплановано, в більшості – з незалежних від нас причин. Тридцять шість створених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків – це добре, але не достатньо. Ми будемо і далі направляти зусилля на розвиток почуття відповідального власника у мешканців міста, шукати з ними порозуміння.

А через те, що бюджет на 2016 рік був прийнятий не у вересні, а в січні, не вдалося вчасно виконати заплановані роботи, тому що після прийняття бюджету необхідно підготувати проектно-технічну документацію, провести відповідні експертизи, на що затрачається до 3-х місяців, далі – на затвердження документації йде ще стільки часу, після – проведення тендерних закупівель, які часто проводяться не один раз.

До речі, до цієї пори ще немає наказу з Міністерства регіонбуду про початок робіт з освоєння коштів, що виділяються на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, а їх необхідно встигти освоїти до кінця року.

Непорозуміння з передачею повноважень на місця, перекидання Урядом своїх обов’язків на плечі міського бюджету щодо фінансуванням пільгових перевезень, професійно-технічної освіти, різниці в тарифах, постійне підвищення тарифів на нічне освітлення, не кажучи вже про недофінансування медичної та освітянської галузі, – не лише забирали час та сили на відстоювання інтересів громад, а й звели нанівець сподівання на саму децентралізацію.

Задоволені тим, що до початку нового навчального року нам вдалося створити комфортні умови для навчання та розвитку дітей у школах, дитячих садочках в позашкільних закладах освіти.

Стратегічним завданням міської влади є стовідсоткове забезпечення жителів централізованим водовідведенням; зокрема, розпочато роботи по вул. Кн. Сангушків та Монастирській; готові проекти по мікрорайону «Південний» і вул. Привокзальній; розробляємо по мікрорайону «Мокроволя».

Триває відновлення системи водопостачання, здійснюється заміна азбестових водопровідних труб на поліетиленові, що дасть змогу покращити якість води.

Нагальною потребою є реконструкція та модернізація зовнішнього освітлення, заміна ламп розжарювання зовнішнього освітлення на світлодіодні; до кінця року буде замінено ще 300 ламп. Заплановано освітлення вулиць Мічуріна та Орлика.

Нам вдалося максимально виконати заплановане будівництво доріг; на сьогодні завершується прокладання під’їзних шляхів до дворових територій, заїздів до будинків. Триває реконструкція військового містечка, де частково будуть проведені роботи з водовідведення.

ЧИ СПРАВДЖУЮТЬСЯ ВАШІ СПОДІВАННЯ ЯК КЕРІВНИКА МІСТА, ГОЛОВИ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ АМУ ПРОГОЛОШЕНИМ ДЕРЖАВОЮ КУРСОМ НА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ? ЧИ СТАЛА ПОЧУВАТИСЬ СЛАВУТА ВІЛЬНІШОЮ У ВИБОРІ НАПРЯМКУ РОЗВИТКУ І СПРОМОЖНІШОЮ У РЕАЛІЗАЦІЇ СВОЇХ МОЖЛИВОСТЕЙ ТА БАЖАНЬ?

– Ні, звичайно. Проголошена децентралізація залишиться декларацією на папері, якщо містам не будуть передані відповідні ресурси, і громади не отримають права розпоряджатися землями поза межами населених пунктів.

А нехтування волевиявленням громад об’єднатися в Славутську об’єднану територіальну громаду є політичним шантажем. Хочу довести до відома усіх жителів громад що 8 вересня цього року Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування дійшов висновку, що чинне на сьогодні законодавство не містить правових підстав для не призначення ЦВК перших виборів сільських, селищних, міських рад в ОТГ, що об’єднують територіальні громади різних районів або територіальну громаду міста обласного значення з прилеглими сільськими територіальними громадами, який вони розмістили на своєму сайті!

Отже – Центральна виборча комісія не призначила вибори до Славутської ОТГ, як і до інших 10-ти громад, обґрунтувавши це необхідністю спочатку внесення Верховною Радою України змін до меж відповідних районів і тільки після цього призначення виборів. А через рік Комітетом Верховної Ради встановлено зовсім інше!

Чому у січні, як було обіцяно, не було внесено зміни до законодавства, що мали відкрити громадам зелене світло? Чому зміни до Конституції для можливості призначення генерального прокурора без відповідної освіти здійснюються за один день? Як можна реалізовувати волевиявлення за таких обставин? Хто понесе відповідальність за дискредитацію процесу децентралізації та відновить довіру до центральних органів влади.

Такі дії є результатом діяльності народних депутатів та Уряду, ціленаправленими спробами окремих груп та кланів високопосадовців, спрямованими на затягування часу, аби відібрати якнайбільше земельних ресурсів у громад. Довіри до влади немає, але є впевненість, що створення спроможних потужних громад – це правильний шлях розвитку держави.

Наразі йде процес спекуляції, який вносить дискомфорт в настрої населення, зокрема, народним депутатом Роман Мацолою створений інститут, який за сприяння державної адміністрації, веде роз’яснювальну роботу серед громад щодо свого тлумачення законодавства про об’єднані громади: мовляв, створюйте, до прикладу, об’єднану громаду в Крупці, а керувати будете нею зі Славути. Але суть децентралізації полягає в передачі повноважень на місця, наближенні послуг до людей. Законодавством чітко прописано, що не може бути створена громада в одному місці, а керівництво здійснюватись з іншого. Голова районної адміністрації повинен дотримуватися Законів України, а не виконувати чиїсь сумнівні доручення. Хіба може державна влада в особі адміністрації вводити в оману людей?

Я щиро сподіваюся, що будуть внесені зміни до законодавства і вибори до Славутської ОТГ будуть призначені. А поки що ми пропонуємо співпрацю для громад району на рівних. Ми готові ділитися своїми досягненнями, створювати спільні проекти, аби вирішувати нагальні питання, в першу чергу, екологічні: такі як вивіз сміття, його утилізація тощо.

Відвідавши об’єднані громади району, я побачив, що вони мають перспективи і уже живуть по-іншому та планують свою роботу так, аби жодна громада не була обділена, що не може не тішити.

ЧИ ВІДБУЛАСЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В ФІНАНСОВОМУ ПЛАНІ?

– Хочеться остудити ті гарячі голови, які сьогодні звинувачують нас у великому збільшенні прибутків міського бюджету і якомусь неправомірному їх витрачанні.

Ми маємо перекладання державою своїх повноважень на плечі міського бюджету – це недофінансування освітньої галузі, професійно-технічної освіти, пільгових перевезень, різниці в тарифах, шалене підвищення цін на нічне освітлення тощо. Звідки взяти 9,5 млн. грн.. на освіту, яких не вистачає, 5,5 млн. грн.. на професійно-технічний ліцей? З міського бюджету забрали 15 відсотків прибуткового податку, який уже був адміністрований, а це – 9 млн. грн.

Міський бюджет справді має додаткові доходи за рахунок проведення нами адміністрування податків, виявлення нових платників, але найбільше – за рахунок обкладання населення додатковими податками. Це не може радувати і приносити задоволення, та й, яка заслуга Уряду в тому, що збільшено податкове навантаження на кожного мешканця.

Сьогодні маємо проблеми у місті з підприємством «Будфарфор»: оренда приміщень ними закінчується, і КМУ прийнято рішення про приватизацію цих будівель.

Біля 3-х років тому ми вели активні переговори з фондом Держмайна про те, щоб прискорити передачу приміщень заводу, аби підприємство не витрачало кошти на будівництво нових. Та збільшивши оренду плату з 2,5 млн. грн. до 12 млн. грн.., держава практично унеможливила їх використання підприємством. Але нам необхідно зберегти підприємство для міста. Два тижні тому я зустрічався з керівництвом обласного Фонду Держмайна, щоб знайти компроміс, аби підтримати підприємство, зберегти робочі місця у місті. Зараз звернулися до обласної адміністрації. Також працюємо над тим, щоб передати соціальні об’єкти у власність громади міста.

Вважаю, що державні адміністрації повинні відстоювати інтереси населення перед державними органами влади. Двадцять другого вересня у Києві відбудеться суд за позовом Славутської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо невиконання ним обов’язків з фінансування пільгових перевезень. Категорично не підтримував дії попереднього Уряду, не розумію і дії цього Уряду.

Введення субсидій на житлово-комунальні послуги вважаю переведенням коштів, які належать усьому українському народу, до кишень корпорацій, окремої групи олігархів. Витратний кошик повинен формуватися на основі величини доходів, а не перевищувати його в декілька разів.

ВИ МАЛИ МОЖЛИВІСТЬ ПОБУВАТИ У БАГАТЬОХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДЕРЖАВАХ, ЗНАЙОМИТИСЬ З ЇХ УСТРОЄМ. НА ВАШУ ДУМКУ, ЩО ВАРТО БУЛО Б ПЕРЕЙНЯТИ У ПЛАНІ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ?

– Я мав нагоду побувати в багатьох європейських містах; вивчав досвід органів самоврядування, роботу комунальних підприємств, їх технології, заходи з енергозбереження. Але, щоб проводити реформи в країні, необхідна політична воля і діяв єдиний підхід до усіх регіонів та до усіх громад. Натомість, одні регіони отримують кошти, інші ж – обділені в силу якихось політичних вподобань чи причин.

Нам є чому вчитися в європейців; необхідно переймати їх досвід, але застосовувати не сліпо, а пристосовувати до своїх умов, зважаючи на українську культуру, менталітет та потреби. Лише таким чином ми зможемо не зашкодити собі. У свою чергу, ми повинні зберегти те, що маємо: безкоштовну позашкільну освіту, бо там народжується і розвивається дух нашої нації; гордитися тим, найкращим, що маємо, примножувати його і запозичати все, що корисне нам.

ЯКОЮ БАЧИТЕ СЛАВУТУ ЗАВТРА І ЧЕРЕЗ П’ЯТЬ РОКІВ, ЯКЩО ЗА ОСНОВУ БРАТИ НАЙОПТИМІСТИЧНІШІ І НАЙПЕСИМІСТИЧНІШІ ПРОГНОЗИ І ЗРОЗУМІЛО, ВРАХОВУЮЧИ ТУ СИСТЕМУ КООРДИНАТ, В ЯКИХ ДОВОДИТЬСЯ РОЗВИВАТИСЬ УКРАЇНСЬКИМ МІСТАМ?

– Про песимістичні прогнози не хотілося б говорити. Завжди є і будуть проблеми. Але війна вносить свої корективи. Ми повинні її зупинити. Вочевидь: влада не справилася зі своїм завданням. Ми не можемо більше хоронити дітей України через неспроможність політиків знайти дипломатичні рішення. Тому я вважаю, що нинішні політики вичерпали свої важелі, втратили довіру і повинні відійти з арени; це повинно відбутися цивілізовано, а не на Майдані. Це буде ознакою демократичного суспільства.

Лише нові вибори, свідоме голосування усіх громадян, а не пасивна позиція, розділена відповідальність виборців за ту владу, яку обрали. Інакше – війна не закінчиться. Бо сьогоднішній політично-економічний стан є результатом жовтневих виборів, підкупу виборців, ігноруванням багатьма громадянами виборчого процесу.

Щодо розвитку Славути, ми маємо багато амбітних планів в культурній освітянській, соціальній, медичній, екологічній сферах. Зробити все, щоб усі мешканці, не залежно від того, де вони проживають – у віддаленому селічи місті – мали однаковий доступ до послуг.

Але є багато питань, які без допомоги славутчан, не вдасться вирішити. Мало сидіти біля комп’ютера і писати про недоліки в інтернеті, а треба вийти і посадити квітку чи дерево, зупинити того, хто викидає сміття у лісі. Впевнений, що джерело пробивається там, де є позитив, а де панує зло й безвідповідальність – джерело всихає.

ОСКІЛЬКИ НАША ЗУСТРІЧ ВІДБУВАЄТЬСЯ НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ МІСТА, ЩО БИ ВИ ХОТІЛИ ПОБАЖАТИ СЛАВУТЧАНАМ?

– Перш за все хочу подякувати усім славутчанам за ті добрі справи, які вони роблять щоденно, за терпіння та порозуміння. Завдяки їх праці ми маємо сьогодні гарне місто і значні досягнення.

Особливі слова подяки воїнам АТО, тим, хто повернувся з фронту, хто захищає кордони країни.

У День народження нашого міста, у світле престольне свято Різдва Пресвятої Богородиці, зичу славутчанам міцного здоров’я, достатку, злагоди і радості у їх оселях, мудрості й натхнення у справах, сімейного тепла, щасливої долі, мирного неба. Хай Пресвята Богородиця своєю любов’ю і чистотою оберігає наше місто і всю Україну!

Прес-служба Славутського МВК.

У Славуті до Дня міста провели ярмарок «Дари Поділля і Полісся – 2016»

Не зважаючи на прохолодну осінню погоду, чимало славутчан завітали на ярмарок продажу сільськогосподарської продукції, промислових товарів місцевих виробників, сувенірної продукції тощо. Вітальним словом розпочав свято міський голова В. Сидор, який подякував усім, хто приїхав на славутський ярмарок. Адже окрім можливості придбати різноманітну продукцію, подібні заходи цінні можливістю простого людського спілкування, якого так бракує в повсякденному житті.

У порівнянні із минулим роком, цьогоріч значно більше підприємств та приватних підприємців, організацій, фермерських господарств та народних умільців з різних куточків, без перебільшення, України завітали до Славути. Представили свою продукцію ФГ «Обрій» (с. В. Правутин), СФГ «Манятин», СГП «Улашанівський», ПП Ребіцький (с. Перемишль), ПАТ «Славутський склозавод», ТДВ «Славутський цикорієсушильний завод», ПрАТ «Славутський хлібзавод», ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей», Славутське РайСТ, Улашанівське КП Славутського РайСТ, Подільський пасічник Пилип (Дунаєвецький район), ПП Микола Позняк (м. Луцьк), ПП Юлія Цибульська (м. Рівне), ПП Федорук «Бабусине насіння» (м. Хмельницький), ПП Ярмолюк (м. Луцьк), ПП Михайло Волобоєв (Новоград-Волинський), ПП Смірнова (м. Нетішин), ФОП Ігор Горчешнік (м. Рівне), ПП Катерина Тарасюк (м. Славута), ПП Валентина Антонюк (м. Славута), ПП Анатолій Дубов (м. Славута), Старокостянтинівський район (с. Ладиги), Ліна Прилуцька, Галина Семенюк (м. Славута), Ольга Князьєва (с. Улашанівка), Валентина Антонюк (м. Славута).

Що тільки не продавали на ярмарку? Хліб, мясо, борошно, гречку, овочі тощо. Від самого ранку розставляли різноманітний крам місцеві та заїжджі підприємці. Славутчанам та гостям міста було запропоновано широкий вибір продукції бджолярства – це і мед та медові напої, і лікувальні бальзами, і різноманітні солодощі. Народні умільці дивували предметами традиційно-народного та сучасного декоративно-прикладного мистецтва – виробами з дерева, кераміки, картинами з бісеру, різноманітними прикрасами та солодощами ручної роботи тощо.

Книжкову виставку «Славута – рідне місто» організували працівники міської бібліотеки для дорослих.
Славута пишається не лише краєвидами, історією та народними майстрами, ще вона багата й на таланти. Тож святковий настрій та приємну атмосферу на ярмарку створювали творчі колективи міського Палацу культури та Славутської дитячої школи мистецтв, Славутський муніципальний духовий оркестр, які підготували цікаву музично-розважальну програму. Усі бажаючі мали змогу покататись на конях у супроводі козаків Славутської паланки, а також повболівати за своїх фаворитів під час спортивних розваг.

Святковий ярмарок до Дня міста вже давно є символом Славути і щораз продовжує дивувати. Та з року в рік треба вдосконалюватись, тож очікуємо в 2017 нових вражень та цікавих подій.

В. Чернега.

Оголошення

30 вересня 2016 року о 10 годині в приміщенні Будинку рад відбудеться пленарне засідання дванадцятої сесії міської ради сьомого скликання.

Шановні славутчани та гості нашого прекрасного міста!

21 вересня наше місто святкуватиме свій День народження – день, який об’єднує всіх, кому дорога наша Славута, день, коли кожен з нас відчуває себе частинкою великої родини. Відрадно, що День народження міста ми святкуємо у світле та радісне свято – Різдва Пресвятої Богородиці, Божої Матері, заступниці людського роду, яка є Джерелом чистоти і святості.

Найбільше багатство міста – це його жителі. Пишаюся тим, що належу до славутської громади, родини працьовитих, талановитих, дбайливих, тактовних, добрих, щирих, з відкритим серцем людей, які створюють матеріальне й духовне сьогодення та майбутнє. Всі здобутки і позитивні зміни відбуваються лише завдяки вашій, славутчани, щоденній напруженій праці. За рік, що минув, ми довели, що ми – громада, сильна своєю єдністю, яка може відстоювати свої інтереси!

У свою чергу, й міська влада надалі докладатиме максимум зусиль для того, щоб життя у Славуті ставало комфортнішим і сучаснішим. Мені дуже хочеться, аби ми з вами зберегли таке ж порозуміння, взаємну повагу і підтримку для подальшого розвитку нашого міста.

Вдячний кожному, хто вкладає свою працю в його розбудову, вболіває за нього та шанує його.

Схиляю голову перед мужністю славутчан, які на Сході країни, ціною власного здоров’я та життя здобувають мир і право жити у вільній незалежній державі.

У День народження нашого міста від усієї душі бажаю Славуті стабільності та процвітання, а вам, дорогі славутчани, зичу міцного здоров’я, достатку, злагоди і радості у ваших оселях, мудрості й натхнення у справах, любові, сімейного тепла, щасливої долі, мирного неба і Божого благословення.

Хай вищою волею Пресвята Богородиця боронить наше місто, його мешканців від всього злого і недоброго та освячує наші діла і помисли!

З повагою – міський голова Василь Сидор