Вшануймо Героя!

Шановні славутчани та гості нашого міста!

31 серпня 2016 року в районі н.п. Богданівка Донецької області, в бою з російськими окупантами впав смертю Героя наш земляк, сержант ЗС України ВЛАСЮК Роман Вікторович, 1994 року народження.

Панахида за місцем проживання Героя відбудеться 02 вересня о 10:00 за адресою: м.Славута, вулиця Сокола 2/а, кв. 14;

Відспівування Героя відбудеться 02 вересня об 11:00 в Храмі Покрови Пресвятої Богородиці (м/р-н Сонячний);

Громадське прощання з Героєм відбудеться 02 вересня о 12:00 в міському Палаці культури;

Поховання Героя відбудеться 02 вересня о 14:00 в селі Цвітоха Славутського району.

Оргкомітет.

Відбулася щорічна серпнева конференція педагогічних працівників Славути

Ключові показники розвитку освітньої галузі за попередній рік та перспективні завдання на майбутнє окреслили на традиційній серпневій конференції педагогічних працівників Cлавути, яка відбулася сьогодні у міському Палаці культури.

На конференції були присутні керівники дошкільних, шкільних та позашкільних навчальних закладів міста, педагогічні працівники, а також представники батьківської громадськості.

В роботі конференції взяли активну участь міський голова Василь Сидор, директор Департаменту освіти і науки Олег Фасоля, заступник міського голови Ігор Піголь, начальник управління освіти Ельміра Перепелиця, заступник начальника управління освіти Тетяна Вісик.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв, які загинули, захищаючи Україну від російського агресора.

Далі, власне, розпочалася конференція.
Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в 2015/2016 навчальному році та перспективи розвитку галузі в 2016/2017 навчальному році доповіла начальник управління освіти Ельміра Миколаївна.

Цікавими та пізнавальними були виступи завідувача інформаційно-методичного центру Тетяни Дубіни, завідувача ЦРРРД «Дивосвіт» Лариси Величко, вчителя початкових класів НВО «Дошкільний заклад – початкова школа», вчителя-методиста Інни Андрійчук, директора НВК «СЗОШ І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх» Інни Зайонц, завідувача ПМПК управління освіти Оксани Новоселецької, заступника директора з виховної роботи НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» Світлани Ліскової, директора Центру туризму та краєзнавства Олександра Лук’янчука.

Олег Іванович – директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА розповів про Концепцію нової української школи, яка повинна визначити освітній ландшафт країни на десятиліття та відзначив здобутки славутських освітян.

Підсумки роботи підвів міський голова Василь Сидор. Василь Богданович відмітив гарну підготовку усіх освітніх закладів до нового навчального року, подякував усім, хто долучився до роботи у літній період та наголосив на тому, що освіта є основою розвитку нації і держави, стратегічним ресурсом та запорукою майбутнього України.
Цього дня були відзначені кращі освітяни міста.

Прес-служба Славутського МВК

Увага! В Славуті тимчасово відключать газопостачання

Красилівське лінійно-вимірювальне управління магістральних газопроводів на газорозподільчій станції у Славуті проводитиме ремонтно-профілактичні роботи. 

Саме тому, протягом 3 діб, у славутчан буде відсутній газ. Про це повідомляють у прес-службі ПАТ Хмельницькгаз.
Блакитне паливо мешканцям Славути відключать З0 серпня о 9:00.
Після виконання необхідних робіт перевірять усе обладнання на герметичність та випробують його на працездатність.
Прес-служба Славутського МВК.

Інформаційна довідка: як подати проект

І етап в 2016 році.

Бюджет громадських ініціатив м.Славута – це частина бюджету міста Славута, обсяг якої визначається щорічно міською радою і складає до 1% затвердженого обсягу власних та закріплених доходів загального фонду бюджету міста. Кошти «Громадського бюджету м.Славута» спрямовуються на реалізацію кращих проектів, які надійшли до Славутської міської ради від мешканців територіальної громади міста Славута.
Хто може подати проектну пропозицію.
Автор проекту – фізична особа, дієздатна (або з неповною цивільною дієздатністю) віком від 16 років, яка є громадянином України та зареєстрована і проживає на території міста Славути. Від одного автора протягом одного року може надходити не більше одного проекту.
Проект складається: Проект – програма, план дій, комплекс робіт, задум, ідея, втілені у форму описання, обґрунтування, розрахунків, креслень, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації. Проект має за мету покращення після його реалізації зовнішнього обліку міста Славута та умов проживання у ньому громадян, які належать до територіальної громади міста Славута.
Тематика проектів.
Проекти мають відповідати основним пріоритетам розвитку міста Славута, визначеним стратегічним планом розвитку міста Славути та повинні бути спрямовані, зокрема, на комфортні умови проживання мешканців та естетичний вигляд міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста. Вимоги до проектів зазначені в «Положенні про Громадський бюджет м.Славути».
Проекти повинні відповідати наступним істотним вимогам:
– назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладеною лаконічно, не більше 20 слів;
– проект подається особисто автором проекту за встановленою Положенням формою проекту (додаток 1 до «Положення про Громадський бюджет м.Славути»);
– проект не суперечить чинному законодавству України;
– реалізація проекту належить до компетенції виконавчих органів Славутської міської ради;
– проект має відповідати стратегічним пріоритетам і цілям розвитку міста;
– в разі подання проекту у сфері просторового розвитку проект має відповідати Генеральному плану міста Славути;
– проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат;
– проект має отримати підтримку не менше 15 осіб – членів територіальної громади міста Славути (крім автора), що засвідчується відповідними підписами в Додатку до Форми проекту;
– при формуванні проектних пропозицій, які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам необхідно керуватись орієнтовними цінами на основні будівельні матеріали, вироби на конструкції, розміщеними на сайті Міністерства регіонального розвитку та будівництва України http://www.minregion.gov.ua (підрозділ “Ціноутворення» розділу «Ціноутворення, експертиза та розвиток будівельної діяльності»).
В рамках Громадського бюджету м.Славути не фінансуються проекти, які:
– суперечать чинному законодавству України; напрямкам діяльності, визначеним місцевими комплексними, цільовими та галузевими програмами;
– передбачають виключно розробку проектної документації;
– реалізація яких передбачає залучення додаткової штатної чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів бюджету;
– передбачають будівництво нової будівлі;
– передбачають запуск виробництв або носять комерційний характер;
– передбачають створення окремих комунальних підприємств, закладів, установ, організацій;
– передбачають виконання робіт на територіях, які не належать до комунальної власності територіальної громади.
Зміни та узагальнення декількох проектів в один можливо лише за згоди авторів відповідних проектів та не пізніше, ніж за 7 днів до кінцевого терміну приймання проектів.
Автор проекту може зняти поданий проект з розгляду не пізніше, ніж за 5 календарних днів до початку голосування. 
Фінансування проектів.
Проекти фінансуються з бюджету м.Славута та за обсягом фінансування розподіляються на:
– поточні – частина видатків бюджету, які забезпечують поточне функціонування органів місцевого самоврядування, бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів бюджету міста Славута, поточні міжбюджетні трансферти та видатки на фінансове забезпечення заходів соціального захисту населення та соціально-культурної сфери, а також інші видатки, не віднесені до видатків розвитку (обсяг фінансування одного проекту – до 80,0 тис.грн.);
– капітальні – частина видатків бюджету, які спрямовуються на: соціально-економічний розвиток міста; виконання інвестиційних програм (проектів); будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; придбання основного капіталу (обладнання та предметів довгострокового користування); розвиток дорожнього господарства; комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів; природоохоронні заходи; інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням (обсяг фінансування одного проекту – до 160,0 тис.грн.).
В 2017 році на реалізацію проектів заплановано витратити до 640 тисяч гривень у співвідношенні 50/50 між поточними та капітальними проектами.
Подання проектів.
Проектні пропозиції подаються відповідно до затвердженої Форми проекту:
• електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів на електронну адресу e-mail: invest_mvk@ukr.net з поміткою «Громадський бюджет»;
• у паперовому вигляді за адресою: м. Славута, вул.Соборності, 7, каб. відділу підтримки муніципальних ініціатив, інвестицій та міжнародних звязків або у ЦНАП за адресою: м. Славута, вул.Соборності, 15 – з поміткою «Громадський бюджет».
Проекти подаються з 08.00 до 17.00 години в паперовому або електронному вигляді з 01 вересня по 15 жовтня 2016 року.
Форма проекту.
Форма проекту з додатком.docx Форма проекту з додатком.doc Форма проекту з додатком.pdf 
Популяризація проектів.
Автори проектів самостійно організовують інформаційні заходи серед мешканців міста з розясненням переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців територіальної громади міста Славути.
Експертна оцінка проектів.
Проекти підлягають попередньому аналізу і оцінці робочою групою з питань реалізації громадського бюджету в м.Славута, яка створюється розпорядженням міського голови. До складу Робочої групи можуть входити фахівці виконавчих органів Славутської міської ради, представники громадськості, депутатського корпусу міста, незалежні експерти, діяльність яких стосується сфери реалізації поданих на розгляд проектів.
Проекти, які отримали позитивну попередню оцінку, розміщуються уповноваженим робочим органом у розділі “Громадський бюджет” на офіційному сайті міста Славута не пізніше за 7 днів до початку голосування ( з моменту розроблення та запровадження відповідного програмного забезпечення) та у місцевих ЗМІ.
Пропозиції, що містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміну конституційного ладу країни тощо, розгляду і розміщенню не підлягають.
Голосування за проекти.
Голосування за проекти триватиме з 15 жовтня по 30 жовтня 2016 року, з 8.00 до 17.00 години в ЦНАП, у часи роботи визначених пунктів голосування та на офіційному сайті міста Славута (з моменту розроблення та запровадження відповідної системи голосування).
В голосуванні за проекти мають право брати виключно мешканці міста Славути, які на законних підставах проживають, володіють нерухомим майном, працюють на території міста, здійснюють іншу діяльність, повязану зі сплатою податків до місцевого бюджету міста Славути. Кожен мешканець міста може проголосувати за 2 проекти – один поточний і один капітальний.
Голосування за проекти відбувається шляхом:
– передачі заповненого бланку для голосування у визначених на території міста Славута пунктах голосування;
– передачі заповненого бланку для голосування (тобто його паперової версії) до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Славутської міської ради, розташованого за адресою: м. Славута, вул.Соборності, 15;
– заповнення електронного бланку у розділі “Громадський бюджет” на офіційному сайті міста Славута https://www.slavuta-mvk.gov.ua (з моменту розроблення та запровадження відповідної системи голосування).
Результати голосування.
Результати електронного та паперового голосування по кожному окремому проекту підсумовуються. Робочий орган укладає списки з результатами голосування, окремо за поточними та капітальними видатками.
Підсумки голосування фіксуються у протоколі засідання робочої групи з питань реалізації громадського бюджету в м.Славута.
Проекти-переможці.
Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість голосів. Кількість переможців проекту обмежується обсягом бюджетних асигнувань у бюджеті міста.
Реалізація проектів
Пропозиції (проекти), які шляхом голосування були рекомендованими, виносяться на розгляд чергового пленарного засідання Славутської міської ради, після обговорення та погодження постійною комісією міської ради з питань планування бюджету і фінансів та регуляторної політики.
На засідання постійної комісії міської ради з питань планування бюджету і фінансів та регуляторної політики, а також чергове пленарне засідання Славутської міської ради обов’язково запрошуються автори пропозицій, що були рекомендованими, а також представники громадськості.
Пропозиції, які будуть затвердженні рішенням Славутської міської ради, підлягають фінансуванню за рахунок коштів громадського бюджету у місті Славута на 2017 бюджетний рік.
Виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів бюджету міста Славути відповідно до своїх функціональних (галузевих) повноважень, які повинні здійснювати контроль за реалізацією проекту на будь-якому етапі.
Інформація про перебіг актуальних подій, пропоновані проекти, проекти-переможці, результати їх реалізації в рамках «Громадського бюджету м.Славути» розміщується на офіційному сайті міста Славути https://www.slavuta-mvk.gov.ua.
Довідка за тел.: 2-13-59, 067-26-55-705. Контактна особа – Бондар Олена.
https://www.slavuta-mvk.gov.ua

Квартирно-експлуатаційний відділ м.Хмельницького подав касаційну скаргу

У серпні 2006 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №390-р від 08.07.2006 р. у власність територіальної громади міста Славути були передані комплекси військових містечок №21 та №22. 

 В період із 2007 року по 2016 рік міська рада передала у власність та на правах оренди ділянки зі складу земель колишніх військових містечок близько 500 фізичним та юридичним особам, пройшовши усі процедури, передбачені нормативно-правовими актами. 
Ще частина майна разом із землею площею 5 га була передана безкоштовно в державну власність – місцевому професійно-технічному ліцею.

Міська влада неодноразово зверталася до усіх державних інстанцій: самого Міністерства оборони, Кабінету Міністрів, Президента України, прокуратури, поліції щодо належного утримання об’єктів та можливості передачі фондів в комунальну власність територіальної громади міста, більшість з яких знаходяться у руйнівному стані та не використовуються і становлять загрозу життю та здоров’ю людей, особливо дітей.

19 липня Рівненський апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу 

Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Хмельницький на рішення Хмельницького господарського суду від 6 липня цього року про відмову у позові КЕВ щодо скасування рішення Славутської міської ради від 12.09.2006 року №14.1.2-4.2006. Зазначеним рішенням Славутська міська рада припинила право користування КЕВ земельними ділянками військових містечок №21 та №22 і прийняла вказані земельні ділянки від держави. 
 Та права громадян і юридичних осіб міста, а їх близько 500!, яким були передані земельні ділянки у власність та на праві користування, були відстояні в апеляційному суді. Рівненський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу. 
 Проте, квартирно-екплуатаційний відділ м.Хмельницького вважає, що рішення господарського суду Хмельницької області та Постанова Рівненського апеляційного господарського суду прийняті з порушенням вимог чинного законодавства, при цьому судом як першої інстанції так і апеляційної інстанції та подає касаційну скаргу на рішення Господарського суду Хмельницької області від 06.06.2016 р. та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 19.07.2016 р.
 Прес-служба Славутського МВК

Задля розвитку громади

25 серпня у міському Палаці культури для працівників бюджетної сфери, усіх зацікавлених осіб, представників громадських організацій було проведено інформаційно-методичний семінар «Проектна діяльність – важлива складова розвитку громади». Захід був проведений за ініціативи міського голови Василя Сидора.

Мета даного семінару полягала у навчанні представників територіальних громад щодо створення спільних проектів та програм, які сприятимуть розширенню партнерських зв’язків та залученню додаткових джерел фінансування, спрямованих на соціально-економічний та гуманітарний розвиток регіону.
Василь Богданович наголосив на важливості таких заходів, адже тільки ініціативні, грамотні управлінці, які вміють знаходити ефективні рішення і втілювати їх у життя, навіть у часи кризи, здатні вести свої громади до процвітання.

Робота з міжнародними організаціями не тільки дозволяє знаходити додаткові джерела фінансування для проектів, спрямованих на соціально-економічний або гуманітарний розвиток територій, але й реально покращувати умови життя людей та встановлювати партнерські зв’язки. Завдяки участі в проектах громади і представники органів місцевого самоврядування, що на практиці оволодівають сучасними методами адміністративного менеджменту, отримують корисний і важливий досвід.

Перед присутніми виступив В’ячеслав Третяк – координатор Хмельницького обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Він розповів про те, як написати проект для отримання гранту, про підтримку місцевої влади
в реплікації методології Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” та про залучення громадськості до вирішення актуальних питань розвитку села.
Алла Погонець – директор КП Нетішинської міської ради Агенція місцевого розвитку ознайомила з практичною реалізацією проектів розвитку та з досвідом роботи Агенції місцевого розвитку.
Загалом, атмосфера семінару мала невимушений і доброзичливий характер, що дозволяло учасникам вільно спілкуватися і дискутувати.
Майя Войт – начальник навчально-методичного відділу Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів підвела підсумки семінару та зазначила, що усі його учасники отримають сертифікат про навчання.
Прес-служба Славутського МВК.

Славутчани урочисто відзначили 25-ту річницю Незалежності України

24 серпня Славута разом із іншими українськими містами урочисто відзначила День Незалежності України. Цього разу урочистості були організовані спільно зі Славутським районом.

Перед початком святкувань на центральній площі нашого міста, делегація виконавчого комітету Славутської міської ради у складі міського голови Василя Сидора, його заступника Ігоря Піголя, в.о. начальника управління інформаційного забезпечення Павла Медведюка, а також депутатів Романа Бачинського та Олександра Мазуркевича вшанувала пам'ять українських повстанців в селі Стригани.

Для більшості славутчан головне державне свято вже перетворилося на родинне. Свідченням тому стала велика кількість людей, які завітали на площу біля Будинку рад цілими сім’ями.

Розпочалися святкові заходи презентаційним оглядом наметів, представлених сільськими радами та підприємствами міста.

Під час урочистої частини, присутніх привітали міський голова Василь Сидор, голова Славутської районної державної адміністрації Богдан Маршук та голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк.

У своєму виступі Василь Богданович подякував усім мешканцям Славутчини, які незважаючи на негаразди плідно працюють на благо рідної Вітчизни. Героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України було вшановано хвилиною мовчання.

Після офіційних промов відбулася церемонія нагородження. За проявлену особисту мужність під час виконання військового обов’язку, сумлінне ставлення до роботи, високий професіоналізм славутчани – учасники АТО, лікарі, освітяни, керівники підприємств, громадські активісти, працівники виконавчого комітету Славутської міської ради, робітники були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками.

Продовжилось свято п’ятигодинним концертним марафоном за участю творчих колективів міста, району та представників польського міста Голенюв.

Одночасно із святковими заходами на центральній площі, в місті відбулися захоплюючі змагання з міні-футболу, шахів, пляжного волейболу, армспорту, силового багатоборства та тенісу.

Детальніше про відзначення Дня Незалежності України читайте в наступному номері газети «Вісті громади».

Прес-служба Славутського МВК.

В Славуті урочисто відзначили День Державного Прапора України та відкрили Стелу пам’яті Героїв АТО Славутчини

23 серпня в сквері імені Т.Г.Шевченка – на місці першого підняття Державного Прапора України відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь представники громадськості, влади, підприємств, установ та організацій міста і району.

Присутніх зі святом привітали: міський голова Василь Сидор, голова Славутської районної державної адміністрації Богдан Маршук та голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк. Керівники міста та району побажали усім міцного здоров’я, добра і достатку, щастя й миру та наголосили на тому, що прапор є тим об’єднуючим символом, що незалежно від національності, мови спілкування, віри чи конфесії гуртує усіх в одне ціле – Український народ.
Урочистою ходою славутчани пройшли до центральної площі міста, де відбулася церемонія відкриття Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини.
Під трикратний залп салютної групи, одночасно із підняттям прапорів України, міста та району, міський голова Василь Сидор, голова Славутської районної державної адміністрації Богдан Маршук, голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк, спільно із батьками загиблих Героїв та учасниками АТО – Олексієм Павлюком та Владиславом Корольовим відкрили Стелу пам’яті.
Обряд освячення Cтели провели настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Микола та настоятель храму Петра і Павла отець Павло.
 
Ведуча заходу Ірина Сакалюк зачитала короткі біографічні довідки наших земляків – захисників новітньої української держави, чиї імена навічно влилися у стрункі лави безсмертних Героїв. 
Із виступами до присутніх звернулися: Міський голова Василь Сидор:
Дорогі батьки! Дозвольте висловити вам слова вдячності та шани. Ми не маємо права забути жодного імені тих, хто віддав своє життя за нас, за майбутнє наших дітей, за мирне небо над просторами нашої держави. Вірю, що пам’ять про наших Героїв житиме вічно, що наші діти ростимуть на їхніх історіях, бо вони поклали свої життя за нашу державу. Ми робитимемо все, аби бути гідними їх. Вічна пам’ять нашим Героям. Слава Україні!
Голова Славутської районної державної адміністрації Богдан Маршук:
Ми нація непереможних, нація, яка не скориться нікому та здолає усі труднощі. Я впевнений в тому, що наш народ захищатиме кожен клаптик нашої землі, не допустивши ворога на простори нашої держави. Я хочу подякувати батькам за те, що вони виховали Героїв, які стали на захист нашої держави, а також тим, хто не сховався від призову, а добровільно пішов захищати неньку Україну.
Голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк:
Хочу низько вклонитися батькам і рідним за ваших синів, батьків, братів, чоловіків, які пішли захищати нашу Батьківщину. На жаль, війна забирає найкращих. Вони віддали своє життя за нашу свободу, але наші Герої житимуть доти, доки про них пам’ятають.
Голова громадської організації «Солдатські матері Славутчини» Таїсія Суска, мати загиблого Героя:
Сьогодні в країні йде жорстока війна. З нами воює російський агресор, наших синів вбивають люди, які називали себе нашими братами. Дуже гірко чути те, коли питають «За що вони загинули?!». А я знаю – вони загинули за нашу Батьківщину. Але, за великим рахунком, наші сини не загинули, вони стали ангелами і охороняють нас, наших дітей та нашу країну.
Заступник голови громадської організації «Солдатські матері Славутчини» Володимир Сковородін, батько загиблого Героя зворушливо зачитав власний вірш, який присвятив усім полеглим захисникам України. 

Хвилиною мовчання славутчани вшанували пам'ять загиблих воїнів та поклали квіти до Стели.
Виконуючий обов’язки військового комісара, майор Чаплінський зачитав наказ про нагородження Володимира Дрозда Орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) та вручив нагороду його мамі. Посвідчення учасника бойових дій було вручено Миколі Радчуку.
За активну участь у споруджені Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини та з нагоди Дня Державного Прапора України грамоти та цінні подарунки цього дня отримали: директор Славутського територіального центру соціального обслуговування М.Паламарчук; Славутська міська організація ВО «Батьківщина» (керівник: О.Мазуркевич); О.Лукашук – засновник Благодійного Фонду Святого Володимира; громадська організація «Солдатські матері Славутчини» (керівник: Т.Суска); головний інженер ТОВ «Енергія» З.Печенюк; керівник ПП «Славута – Бетон» І.Красномовець; приватні підприємці: В.Недашківський та О.Заремський. 
Подяки були оголошені: начальнику КП «Славутське ЖКО» В.Яцюку, начальнику КП «Славутське УВКГ» Л.Степанюку, приватному підприємцю М.Бончуку, батькові загиблого Героя О. Повстюку, батькові загиблого Героя В. Сковородіну, батькові загиблого Героя П. Гончаруку, батькові загиблого Героя М. Сускому, батькові та сину Щурикам, приватному підприємцю О.Костюк та газеті «Сільський вісник», голові правління ПАТ «Горинь» В. Зайонцу, громадській організації учасників бойових дій в зоні проведення АТО.
По завершенню заходу міський голова Василь Сидор вручив відзнаку Славутської міської ради «Почесний громадянин м. Славута» родині загиблого Героя Михайла Балюка.
Прес-служба Славутського МВК.

До нового навчального року готові!

Незабаром у навчальних закладах міста пролунає перший дзвоник. І, хоча, влітку діти відпочивали та набиралися енергії перед навчанням, у колективах освітніх закладів була гаряча пора. Протягом літнього періоду освітяни активно працювали над тим, щоб створити оптимальні умови функціонування навчальних закладів та належним чином підготувати їх до нового 2016-2017 навчального року.

Минулого тижня було проведено обстеження освітніх закладів міста з метою перевірки стану їхньої готовності до зустрічі із дітьми. Об’їзд відбувся за участю міського голови Василя Сидора, його заступника Ігора Піголя, представників управління освіти виконавчого комітету на чолі із начальником управління Ельмірою Перепелицею та ін.

Основна увага при огляді закладів зверталася на стан системи опалення, покрівлі; якість поточного та капітального ремонтів; стан їдалень, харчоблоків; прилеглої території; оформлення фасадів шкільних будівель; впорядкованість квітників, озеленення території; стан спортивних майданчиків, огорожі; фінансово-господарську діяльність; навчально-методичне забезпечення закладу; дотримання санітарно-гігієнічних норм та вимог державного пожежного нагляду.

Керівникам освітніх закладів було про що звітували перед членами комісії. За період літа їм вдалося виконати більшість поставлених завдань. Завдяки злагодженій співпраці органів місцевого самоврядування, педагогічних колективів, технічного персоналу, батьків, підприємців вдалося оновити приміщення навчальних закладів, покращити естетичний вигляд класних кімнат. Крім того, цього року колективам освітніх закладів вдалося провести значний обсяг робіт, пов’язаних із благоустроєм прилеглої території.

Отож можна із певністю стверджувати, що у відремонтованих навчальних закладах міста новий навчальний рік розпочнеться вчасно і діти без будь-яких відволікань на несприятливі фактори приступлять до оволодіння основами наук у відповідності до чинних міністерських програм.

Прес-служба Славутського МВК

Особливості призначення пенсій державним службовцям

З 1 травня поточного року набув чинності Закон України “Про державну службу”, який містить деякі особливості призначення державним службовцям пенсій.

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень (розділ XI) зазначеного закону передбачено право державного службовця на призначення спеціальної пенсії, яку раніше надавали державним службовцям, за умови, що він має не менше 10 років стажу на посадах державних службовців і який на день набрання чинності цього закону працює на цих посадах.

Якщо працівник на день набрання чинності закону не обіймає посаду державного службовця, але має стаж державної служби більше 10 років, йому пенсія призначається на загальних підставах відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до Прикінцевих положень право на призначення пенсії як державному службовцю передбачено особам, які станом на 1 травня 2016-го матимуть не менше 20 років стажу на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідних категорій посад державної служби, або 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, та займатимуть посади державної служби. Їм пенсії мають призначатись згідно з нормою Закону України “Про державну службу”, яка діяла до 1 травня 2015-го, а це 60% від заробітної плати державного службовця.

До речі, у багатьох випадках уже недоцільно призначати пенсію як державному службовцю. Тому призначаються трудові пенсії за віком.
Зазначимо, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 внесено зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі – постанова), якими вилучено пункт 4 постанови щодо порядку обчислення заробітної плати при проведенні перерахунку пенсій державним службовцям у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України. Відтак, раніше призначені держслужбовцям пенсії не перераховуються.

За додатковою інформацією звертатись за тел. 7 03 59.

Славутське об’єднане управління Пенсійного фонду України

Оновлено редакцію списків виробництв, робіт, професій, які дають право на пільгову пенсію за віком

3 серпня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №461, якою затверджено нові Списки №1 і №2 виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Постанова сприятиме обґрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що в свою чергу дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян. 

У нову редакцію Списків увійшли тільки ті виробництва й галузі економіки, працівники яких реально зайняті на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день.
Насамперед із нової редакції Списків №1 і №2 виключено посади:
– керівників підприємств, установ, організацій та їх заступників;
– керівників структурних підрозділів: начальників цехів, головних інженерів цехів, головних енергетиків, головних механіків, головних електриків, старших майстрів, майстрів, вивільнених бригадирів та інших;
– працівників ремонтних і допоміжних груп, які не зайняті ремонтом та обслуговуванням обладнання в умовах діючого виробництва;
– професії робітників, які вже практично не існують (кочегари паровозів, кочегари суден тощо). 
Також урегульовано питання щодо визначення права на відповідну пенсію працівників Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості та працівників, зайнятих на підприємствах і організаціях атомної енергетики та атомної промисловості, у тому числі зони відчуження. Окрім цього, визначено порядок щодо зарахування пільгового стажу працівникам, зайнятим на підземних роботах 50% робочого часу на рік.
За додатковою інформацією звертатись за тел. 7 03 59. 
 Славутське об’єднане управління Пенсійного фонду України

До уваги славутчан та гостей міста!

З нагоди 25-ї річниці незалежності України, 24 серпня у місті відбудуться наступні спортивні заходи:

1.Змагання з міні-футболу, шахів, спортивні конкурси (Стадіон «Факел», вул. Сокола, 9, 10 год. 00 хв).
2.Дитячий турнір з настільного тенісу ( Клуб «Золота ракетка», 13 год. 00 хв).
3.Дорослий турнір з настільного тенісу ( Клуб «Золота ракетка», 15 год. 00 хв).
4.Вуличні шахи, армспорт, силове багатоборство, чемпіонат міста з пляжного волейболу (Міський пляж, 18 год. 00 хв.).
Оргкомітет.

Виконання робіт на особистому контролі міського голови

Минулого тижня у місті було виконано ряд господарчих робіт, а саме: 

1. Реконструкція водопровідної мережі на вул.Соборності. Наразі замінено 54 м труби ПВХ. 
2. Оформлення експозиції у історичному музеї. 
3. Облаштування тротуарів на вулиці Монастирській. 
4. Благоустрій мікрорайону «Військове містечко» (реконструкція вул. Я.Мудрого).
5. Реконструкція каналізаційних мереж в пров. Князів Сангушків.
Міський голова Василь Сидор наголосив на тому, що важливим питанням сьогодні є централізоване водозабезпечення проблемних мікрорайонів міста. Попередньо була підготовлена відповідна проектна документація, проведено тендер і розпочато роботи у пров. Князів Сангушків. В даному мікрорайоні знаходиться 124 дворогосподарств, де запланована реконструкція мереж каналізації загальною протяжністю – 2431 м та встановлення 66 каналізаційних колодязів. Кошторисна вартість виконання даних робіт складає 1 млн. 961 тис. 207 грн.
6. Встановлення 4 урн та 2 лавок в м-ні «Сонячний». 
Прес-служба Славутського МВК.

Відповідь на статтю «Для кого писані закони?!», що була розміщена в газеті «Трудівник Полісся» №33 від 11 серпня 2016 року

Прибудинкова територія багатоквартирного будинку призначена для розміщення й обслуговування житлового будинку та має задовольняти інтереси його мешканців. Нею в праві розпоряджатися люди згідно закону та взаємного погодження, в спільних інтересах та з повагою один до одного. 

Дуже прикро і неприємно, коли люди не можуть знайти порозуміння між собою, захоплюють і використовують землю в своїх інтересах, будують індивідуальні споруди. Адже розміщення будь-якого об’єкта на прибудинковій території не повинно порушувати права та інтереси інших мешканців будинку. 
Якщо це має бути гараж, то він повинен мати естетичний вигляд та не заважати під’їзду до будинку. Варто також задуматися над тим, що на місці розкинутого сараю могла б бути розміщена дитяча площадка чи гойдалка.
Мешканці багатоповерхівок мають усвідомлювати, що вони є господарями на своїй території і повинні відповідно відноситися до свого майна, дбати про порядок у будинку та благоустрій прибудинкової території, самостійно визначатися з тим, що саме повинно бути там розміщено.
 І тільки тоді, коли виникають непорозуміння, міська влада повинна вживати заходів. Проте дуже б не хотілося складати протоколи і карати людей, адже функції міськради є організаційними, а не каральними.
Міський голова звертається до жителів з проханням відноситися з повагою один до одного, бути толерантними, а при виявленні зловживань оперативно та своєчасно звертатися до міськради для вжиття заходів адміністративного впливу. Міська влада ніколи не стоїть осторонь питання благоустрою та розвитку міста і завжди готова сприяти ініціативам громадян, підтримувати цікаві ідеї та рішення щодо облаштування дворових територій.
 До прикладу, жителі будинків, що проживають на вулиці Чкалова та Плотиче самостійно визначилися з тим, який вигляд повинна мати дворова територія, звернулися до міської влади та долучилися до благоустрою і встановлення дитячого майданчика. Саме в цьому визначається рівень культури, свідомості, поваги та самовідповідальності. 
 Відтак, підняте питання не втрачає своєї актуальності, бо торкається інтересів санітарії і екології, безпеки та культури кожного жителя мікрорайону. 
 Прес-служба Славутського МВК

Роботи по облаштуванню Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини наближаються до завершення

Сьогодні бригадою робітників під керівництвом приватного підприємця Михайла Бончука був проведений монтаж каркасу зазначеної споруди. Посильну допомогу під час виконання робіт надали працівники виконавчого комітету та депутати Славутської міської ради.

Нагадаємо, що об’єкт благоустрою Стела пам’яті Героїв АТО Славутчини буде розташований на вулиці Соборності, 9 (поблизу Будинку рад), а її урочисте відкриття заплановано на 23 серпня 2016 року (День Державного Прапора України), орієнтовно об 11:30.

Застереження. В районі виконання робіт ведеться відеоспостереження.

Прес-служба Славутського МВК.