Шановні працівники торгівлі!

День працівників торгівлі – це свято тих, хто невтомною працею постійно задовольняють повсякденні потреби мешканців міста в необхідних товарах. Це непроста галузь та важка праця.

Саме від розвитку цивілізованої торгівлі залежить зростання рівня життя кожного жителя нашого міста та країни.
Впевнений, що і надалі працівники торгівельної галузі сприятимуть зміцненню економічного потенціалу рідного міста, підвищенню рівня обслуговування населення та насиченню споживчого ринку високоякісними товарами.
Хай з кожним днем зміцнюється престиж обраної вами професії.
Бажаю вам, шановні працівники торгівлі, міцного здоров’я, щастя, комерційного успіху, ділової ініціативи, здоров’я, родинного затишку, вдячних покупців, вагомих здобутків. стабільності і впевненості у завтрашньому дню!
З повагою, міський голова Василь Сидор.

Пам’ятнику українським Героям в Славуті – бути!

Сьогодні, 28 липня, у день, коли вся християнська Україна відзначає 1028-у річницю хрещення Київської Русі – України, біля каплички «Сім таїнств» відбувся урочистий мітинг з нагоди освячення пам`ятного каменю на місці майбутнього встановлення пам`ятника Героям АТО Славутчини.

«За Україну, за її волю, за її віру століттями боролися справжні патріоти, гинули кращі сини і доньки своєї землі», – такими словами розпочав захід депутат Славутської міської ради Роман Бачинський. На превеликий жаль, 12 героїв Славутчини загинули в сучасній російсько-українській війні…

Право відкрити пам’ятний знак надали голові міськрайонної громадської організації «Солдатські матері Славутчини» Таїсії Сускій, міському голові Василю Сидору, голові районної ради Леоніду Радзивилюку, учасникам АТО Руслану Ткачуку та Михайлу Синиці. Обряд освячення провів настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ КП отець Микола.

Привітавши присутніх з річницю хрещення Київської Русі – України, міський голова Василь Сидор закцентував увагу на необхідності дотримання християнських цінностей та закликав об’єднатися заради спільної перемоги над ворогом. Василь Богданович зазначив, що на освяченому місці обов’язково буде закладена справжня святиня; вклонився батькам воїнів, які загинули на Сході та оголосив хвилину мовчання.

Голова районної ради Леонід Радзивилюк говорив про тисячолітні спроби знищення української нації та необхідність вистояти. Він подякував батькам Героям АТО та вклонився мужності їх синів.

Про необхідність ніколи не забувати ціну мирного сьогодення закликав славутчан секретар громадського об’єднання учасників бойових дій в зоні АТО Ігор Храплюк.

Біль матері Таїсії Сускої, яка втратила у цій російсько-українській війні сина Вадима, передалася усім присутнім. ЇЇ щирі і хвилюючі слова не залишили байдужими нікого. Вона просила одне: пам’ятати їх синів за те, що ми не ховаємося в окопах, що на наші голови не падають бомби… Таїсія Іванівна подякувала славутчанам та міській владі, які долучилися до їх благородного почину щодо спорудження пам’ятника захисникам України.

Не менш зворушливим було звернення до присутніх Володимира Сковородіна, батька загиблого під час бойових дій Олексія Сковородіна. Слухаючи його, мабуть, для всіх стало зрозумілим – як важливо саме сьогодні, коли ще не закінчилася війна, якій не видно кінця і краю, увіковічнити пам’ять Героїв.

Під звуки міського муніципального духового оркестру присутні покласти квіти до пам’ятного каменю, на місці якого буде споруджено пам’ятник полеглим українським героям.

Найменше, що ми можемо зробити для загиблих Героїв АТО, увіковічнити їх пам’ять, вклонитися батькам, які виховали мужніх синів, та своєю відданою працею щоденно наближати перемогу.

Прес-служба Славутського МВК.

Виконавчий комітет Славутської міської ради висловлює щиру подяку за допомогу у виготовленні та встановленні пам’ятного каменю: члену громадської організації «Рідна Славутчина» Миколі Паламарчуку, приватним підприємцям Анатолію Казімірову та Павлу Темченку, громадській організації «Солдатські матері Славутчини».

З Днем Хрещення Київської Русі -України, шановні Славутчани!

День Хрещення Київської Русі -України – державна пам'ятна дата, встановлена згідно з Указом Президента України від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі-України», що відзначається щорічно 28 липня – у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

У 988 році князь Київської Русі-України Володимир назавжди обрав для свого народу не лише релігію, а й світові цінності європейських країн. Цей процес був непростий, часто сповнений трагічними подiями. Але саме з хрещенням Русі-України на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, яка була однією з найбільш потужних, великих і розвинених цивілізаційних складових Європи. Ми не лишень наблизилися до надбань європейської культури, а й поглибили її, розвиваючи свою власну.

Це дало нам змогу увійти в коло європейських народів, закріпити за собою місце в міжнародній політичній структурі і налагодити взаємовигідні, рівноправні стосунки з християнськими державами.

Мудростi й мужностi, любовi до рiдноï землі – нам є чому повчитися як і у тодішніх  правителiв так i простих людей.

Вітаючи зі святом, щиро сподіваюся, що воно об’єднає нас навколо справжньої духовної радості та національної ідеї.
Бажаю усім, щоб християнська мораль українського народу, заснована на культурі совісті, яка витікає з євангельських заповідей, очистила суспільство від брехні та злоби, навернула до вічних цінностей нашої історії.

Лише тоді запанує мир на нашій багатостраждальній землі.

Міський голова Василь Сидор.

В Славуті затвердили ескізний проект Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини

Рішенням виконавчого комітету Славутської міської ради від 21 липня 2016 року №229, за попереднім погодженням з батьками полеглих за Україну славутчан та учасниками бойових дій в зоні проведення АТО, затверджено ескізний проект Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини авторства Миколи Паламарчука.

Нагадаємо, що зазначений об’єкт благоустрою буде розташований на вулиці Соборності, 9 (поблизу Будинку рад), а його урочисте відкриття заплановано до Дня Незалежності України.
Примітка. Зміни до проекту – можливі.
Прес-служба Славутського МВК.

Реконструкція дороги по вулиці Соборності

На вулиці Соборності розпочалася реконструкція дороги. Ця ділянка вулиці потребує ремонту через її незадовільний стан та збирання стічних вод. Для того, щоб здійснити ремонт дорожнього полотна спочатку необхідно привести в належний стан комунікації, які розміщені на цій ділянці.

Комунальні служби міста приступили до виконання робіт: управління водоканалізаційного господарство проводить реконструкцію комунікацій водопостачання, а КП «Славутське ЖКО» здійснює ревізію системи теплопостачання з заміною труб. Славутський РЕМ, в свою чергу, працює над укладенням електромереж.

У цьому році на реконструкцію дороги виділено 1 млн. грн. з міського бюджету. За ці кошти відремонтують пішохідні тротуари з укладанням кісточки від вулиці Ярослава Мудрого до вулиці Кузовкова. Ще 3 млн. грн. буде виділено в наступному році, щоб здійснити ремонт дорожнього покриття до перехрестя з вул. Сокола.

Міська влада просить з розумінням віднестися до часткових незручностей, які виникли у зв’язку з перекриттям руху транспорту на ділянці дороги по вул. Соборності – від перехрестя вул. Я.Мудрого та вул. Соборності до перехрестя вул. Соборності та вул. Кузовкова.

Прес-служба Славутського МВК.

Роботи у місті

Роботи у місті

Комунальне підприємство «Славутське ЖКО» здійснює ямковий ремонт дорожнього покриття по вулиці Острозькій. На ділянці цієї ж вулиці міське управління водоканалізаційного господарства проводить заміну частини водогону.

Прес-служба Славутського МВК.

Доля майна військових містечок

У серпні 2006 року розпорядженням Кабінету Міністрів України №390-р від 08.07.2006 р. у власність територіальної громади міста Славути були передані комплекси військових містечок №21 та №22. 

 В період із 2007 року по 2016 рік міська рада передала у власність та на правах оренди ділянки зі складу земель колишніх військових містечок близько 500 фізичним та юридичним особам, пройшовши усі процедури, передбачені нормативно-правовими актами. Ще частина майна разом із землею площею 5 га була передана безкоштовно в державну власність – місцевому професійно-технічному ліцею. 
 Таким чином на території колишньої військової частини А1766 об’єктів комунальної власності міста не залишилось, окрім каналізаційно-насосної станції за обліковим №210. Відповідно, зобов’язання з належного утримання вищезазначеного майна несуть його нові власники.
 Щодо решти об’єктів військових містечок, розміщених на території міста, то всі вони є власністю Міністерства оборони України. Зокрема, це приміщення колишнього військового шпиталю та майно концерну «Військторгсервіс»: будівля кафе №2 по вул. Я. Мудрого, 47а (офіцерська їдальня), будівля ательє, по вул. Садовій, 10, приміщення магазинів №36 по вул. Я. Мудрого,37, №43 по вул. Я. Мудрого,49, №39 та №42 по вул. Садовій, 2. 
 Міська влада неодноразово зверталася до усіх державних інстанцій: самого Міністерства оборони, Кабінету Міністрів, Президента України, прокуратури, поліції щодо належного утримання об’єктів та можливості передачі фондів в комунальну власність територіальної громади міста, більшість з яких знаходяться у руйнівному стані та не використовуються і становлять загрозу життю та здоров’ю людей, особливо дітей. 
 Але жодних заходів відомством не було вжито. Від Міністерства оборони України надійшла відповідь про те, що ним «здійснюється перегляд чисельності, місць дислокації, принципів формування та структури Збройних Сил України, опрацьовується можливість використання за призначенням вивільненого нерухомого військового майна, в тому числі у місті Славута Хмельницької області».

На фото – споруди, які знаходяться у власності Міністерства оборони. 
Прес-служба Славутського МВК.

Передача будинку в управління співвласників

26 липня розпочато передачу з балансу КП «Славутське ЖКО» першої у місті дев’ятиповерхової будівлі, що розташована на вул. Здоров’я, 17, в управління ОСББ «Здоров’я, 17». 

 Варто зауважити, що в Україні є чимало випадків, коли місцеві житлово-комунальні господарства чинять спротив руху ОСББ, намагаючись залишити на обслуговуванні щонайбільше будинків, особливо нових. Але це не стосується місцевого ЖКО, який за словами його керівника Володимира Яцюка, «не пасе задніх», а безперешкодно передає будівлі власникам за їх бажанням. 
 Процедура передачі передбачає підписання членами комісії, яка утворена згідно з рішенням виконавчого комітету Славутської міської ради та складається з представників ЖКО, об’єднання співвласників та виконавчого комітету міської ради, актів приймання-передачі дахової котельні, мережевого та підживлюючого насосів, точок обліку (лічильників), ліфтів та іншої технічної документації з перевірки технічного стану будинку. 
 Мешканці будинку отримають право самостійно вирішувати питання обслуговування будинку, його комунікацій та внутрішньобудинкових мереж, дахової котельні, прибудинкової території, розраховувати тарифи та визначати найбільш оптимальні і приємлимі для себе, вибирати надавачів послуг або власними силами дбати про свої потреби, щобзабезпечити найбільш комфортні умови проживання. 
 Розпочинаючи процедуру передачі, голова комісії Володимир Яцюк зазначив, що житлово-комунальне господарство спокійно приймає виклик реаліям часу та вживає заходи, аби бути конкурентноздатним на новому ринку послуг. Створення здорового конкурентного середовища у місті з надання комунальних послуг на користь мешканцям міста, що покликане покращити їх якість. 
 На сьогодні більшість документів уже підписані. Процедура передачі будинку в управління об’єднанню співвласників багатоповерхових будівель «Здоров’я, 17» завершиться після погодження Акту списання багатоквартирного будинку з балансу ЖКО сесійним рішенням міської ради. 
 Прес-служба Славутського МВК.

Шановні славутчани!

Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства повідомляє,  що 29 липня 2016 року у зв'язку з виробничою необхідністю буде проведена позачергова профілактична дезінфекція водогону. 

ВМІСТ ХЛОРУ У ПИТНІЙ ВОДІ з 09 год. 00 хв. БУДЕ  ПІДВИЩЕНИЙ!
Адміністрація Славутського УВКГ.

В Славуті взялися за встановлення Стели пам'яті Героїв АТО Славутчини

В місті Славута розпочато підготовчі роботи по виготовленню та встановленню Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини.

За власною ініціативою, активну участь в роботах беруть батьки полеглих за Україну славутчан.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Славутської міської ради, за попереднім погодженням з батьками та учасниками бойових дій в зоні проведення АТО, зазначений об’єкт благоустрою буде розташований на вулиці Соборності, 9 (поблизу Будинку рад).

Серед запропонованих громадськістю трьох варіантів ескізного зображення Стели, члени виконавчого комітету, разом із представниками міськрайонної громадської організації «Солдатські матері Славутчини», зупинилися на пропозиції Миколи Паламарчука.

Нагадаємо, що урочисте відкриття Стели пам’яті Героїв АТО Славутчини заплановано до Дня Незалежності України.

Прес-служба Славутського МВК.

На місці спорудження пам`ятника полеглим Героям заклали пам`ятний камінь

Шановні славутчани та гості нашого міста!

28 липня 2016 року, у День Хрещення Київської Русі – України, на місці спорудження пам’ятника полеглим за Україну Героям АТО Славутчини (вулиця Соборності, поблизу каплички «Сім таїнств») відбудеться урочисте відкриття та освячення закладеного пам’ятного каменю.
Початок церемонії: об 11:00.
Запрошуються всі небайдужі.
Оргкомітет.

Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства повідомляє.

Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства повідомляє:  у зв’язку із проведенням земляних робіт з 27 по 30 липня буде повністю обмежено рух транспорту на ділянці вул. Соборності – від перехрестя вул. Я.Мудрого та вул. Соборності до перехрестя вул. Соборності та вул. Кузовкова.
Адміністрація УВКГ.

Відкрите звернення

Відповідно до плану здійснення перевірки об’єктів будівництва у місті Славута відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Славутської міської ради звертається до замовника будівництва торгово-готельного комплексу, що на вулиці Приміській, гр. Левчунця Віталія Віталійовича про надання можливості здійснити перевірку будівництва за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

У разі недопущення посадових осіб ДАБК на об’єкт будівництва у строк до 5 серпня 2016 року для здійснення перевірки – до Вас будуть застосовані повторні штрафні санкції відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Звертатися за адресою: вул. Соборності, 15, кб. №3, 
пн.-чт.: 8.00-17.00, 
пт.:  8.00 – 16.00,    тел.: 7-00-49    
 Відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету міської ради.

До уваги забудовників!

В Україні триває реформа у сфері здійснення містобудівної діяльності. Першу ластівку змін відчули славутчани з березня місяця цього року, коли архітектурно-будівельна інспекція України передала місту повноваження у сфері сертифікації, проектування, технічного надзору та архітектурного супроводу. Відтоді новоутворений у виконавчому комітеті Славутської міської ради відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) перейняв на себе обов’язки реєструвати дозвільні документи на будівельні роботи , а місцева влада отримала змогу контролювати законність будівельних робіт.

Зокрема, виконання будівельних робіт на об’єктах І-ІІІ категорії складності (крім індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв.м та господарських споруд) здійснюється після реєстрації вищезазначеним відділом декларації про початок виконання будівельних робіт, яка реєструється протягом п’яти робочих днів з дня її надходження.

Для будівництва індивідуальних житлових будинків площею не більше 300 кв.м. та господарських споруд передбачена спрощена процедура отримання дозволу шляхом надсилання повідомлення про початок виконання робіт, яке реєструється протягом 30-ти робочих днів. А термін реєстрації декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації становить 10 робочих днів.

На сьогодні віділом з питань ДБК зареєстровано 158 повідомлень і декларацій про початок та закінчення будівництва.

Держархбудконтроль – це орган, який через рішення суду може зупиняти незаконні будівництва, та накладати штрафи, що сягають чималих розмірів. Покласти край самовільному будівництву, незаконній зміні цільового призначення земельних ділянок, будівельним конфліктам, неякісному житлу, яке за шалені гроші продовжують купувати собі мешканці міста, – такі основні завдання стоять перед відділом ДАБК.

Під час здійснення планової перевірки з контролю за законністю здійснення будівництв у місті за період з 12 по 25 липня працівниками відділу проведено 31 обстеження.

Наразі перевірку одного із об’єктів будівництва – торгово-готельного комплексу, що споруджується на вулиці Приміській, не вдалося провести. Замовник будівництва Левчунець В.В. ухиляється від проведення перевірки, хоча завчасно був попереджений.

Подібні випадки у місті є неприпустимими. Будівництво у місті повинно відбуватися лише з дотриманням вимог нормативно-правових актів, містобудівної документації та Генерального плану міста. Це в інтересах самих забудовників та жителів міста. Часи безвідповідального керування забудовою у місті з кабінетів міністерських чиновників пройшли.

З іншої сторони, якщо у мешканців міста є зауваження чи нарікання на роботу посадових осіб Держархбудконтролю просимо надавати інформацію міському голові.
Для тих, хто ухиляється від перевірок, які здійснює інспекція ДАБК, повідомляємо, що та недопущення зазначених осіб на об'єкти будівництва передбачає накладення штрафу в межах 5100 грн – 6800 грн. як і невиконання вимог (приписів), виданих посадовими особами інспекції.

Законодавство передбачає штрафні санкції за виконання підготовчих робіт без повідомлення про їх початок, а також за наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання цих робіт замовниками будівництва та посадовими особами у розмірі від 17000 до 2550 грн.

Також передбачені штрафи за виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок їх виконання в залежності від категорії складності об'єкта, які становлять від 5950 грн. (І категорія) до 13600 грн.(ІІІ категорія).

Значно підвищилася відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (суб'єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудування:
виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт, а також наведення недостовірних даних у зазначеній декларації в залежності від категорії складності об’єкта (І-ІІІ категорії) тягне за собою накладення штрафу від вісімнадцяти мінімальних заробітних плат (26100 грн) до дев'яноста
мінімальних заробітних плат (130500 грн.).

На сьогодні процедура будівництва є зрозумілою для всіх, чітко прописаною та прозорою. Тому міська влада звертається з проханням до усіх забудовників – фізичних та юридичних осіб дотримуватися вимог законодавства: вчасного отримання дозволів, умов містобудівної та проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, аби запобігти негативним наслідкам – таким як накладення штрафних санкцій та дій щодо зупинення будівництва.

Прес-служба Славутського МВК. 

Славутський завод залізобетонних виробів отримав власника

Регіональне відділення Фонду Державного майна України повідомляє, що 16.06.2016 року на ПАТ «Східно-Європейська фондова біржа» на аукціоні без оголошення ціни був проданий державний пакет акцій ПАТ «Славутський завод залізобетонних виробів» (95,85% СК). Результати продажу затверджені наказом Фонду державного майна України «Про затвердження результатів продажу на фондовій біржі пакета акцій ПАТ «Славутський завод залізобетонних виробів» від 29.06.2016 №1240.

Відповідно до Біржового контракту № 357/1-Ф/216 на купівлю – продаж акцій від 16.06.2016 покупцем пакета акцій ПАТ «Славутський завод залізобетонних виробів» (95,85% СК) став мешканець Шепетівки Береза П. С.

Прес-служба Славутського МВК.