Славутчани відзначили 20-ту річницю Конституції України та День молоді

28 червня у міському Палаці культури відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Конституції України та Дня молоді. 

Виконання державного гімну України під супровід муніципального духового оркестру знаменувало офіційний початок заходу. 
Гостей свята привітав перший заступник міського голови Сергій Микульський та секретар міської ради Світлана Медведєва, які побажали присутнім міцного здоров'я, добробуту, затишку у родинах, мудрості і далекоглядності, високих досягнень, успіхів у праці та нових звершень заради реалізації принципів Основного Закону нашої держави.
Почесною грамотою та цінним подарунком Хмельницької обласної ради нагородили начальника управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Ельміру Перепелицю. Подяку Хмельницької обласної ради було вручено приватному підприємцю Дмитру Черняку.
За вагомі досягнення у професійній діяльності, сумлінну працю, значний особистий внесок у соціально-економічну розбудову м.Славута, з нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України грамотою виконавчого комітету Славутської міської ради та цінним подарунком нагородили депутата Славутської міської ради Миколу Климковецького; за активне сприяння в реалізації державної молодіжної політики на місцевому рівні, вагомі досягнення у професійній діяльності, сумлінну працю та з нагоди Дня молоді – начальника відділу у справах молоді та спорту виконавчого комітету Славутської міської ради Олександра Косюка; за вагомі досягнення в спорті, активну громадянську позицію – ГО «Боксерський клуб «Патріот» (керівник: Світлана Холшевнік); ГО «Спортивний клуб «Кіокушинкай-карате» (керівник: Сергій Колесник); за вагомий внесок в культурний розвиток м.Славута, активну громадянську позицію – рок-гурт «Ремонт взуття» (керівник: Дмитро Джус). 
Програма заходу була насичена різноманітними творчими номерами, присвячувалася незалежній державі, мальовничій рідній землі, силі духу української нації та безцінним народним традиціям. 
Свої творчі виступи дарували славутчанам талановиті вихованці гуртків Палацу культури, Дитячої школи мистецтв та Будинку дитячої творчості. 
 Прес-служба Славутського МВК.

Славуту відвідала польська делегація

27 червня, за активної участі місцевого осередку Спілки поляків України, Славуту відвідала польська делегація з міста Любартів на чолі з міським головою паном Янушом. 

Мета візиту – налагодження соціально – економічної та культурної співпраці між нашими містами.
Відслуживши спільний молебень в костелі Св. Дороти та здійснивши прогулянку територією колишньої садиби князя Романа Сангушка, гості з Польщі відвідали міський Палац культури, де їм була запропонована невеличка культурна програма. 
В ході офіційної частини заходу сторони обмінялися символічними подарунками. 
Від імені польської делегації, міський голова Любартіва пан Януш щиро подякував славутчанам за теплий прийом та пообіцяв всіляко сприяти налагодженню подальших ділових стосунків. 
Прес-служба Славутського МВК.

Оголошення

01 липня 2016 року о 10 годині в Будинку рад відбудеться пленарне засідання дев’ятої сесії міської ради сьомого скликання.

Участь у роботі ХІІ Українського муніципального форуму

Міський голова Василь Сидор взяв участь у роботі ХІ І Українського муніципального форуму в Одесі, який тривав три дні (21-23 червня). Цей традиційний щорічний захід проводиться для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

У роботі Форуму брало участь близько 300 учасників, серед яких керівники органів місцевого самоврядування громад-членів Асоціації міст України, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, вітчизняні та закордонні експерти.

На Форумі оголошено про старт всеукраїнської акції «Децентралізаційний марафон , під час якої до кінця року буде проведено близько 1000 виїзних заходів з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад та надання допомоги в цьому.

Робота проходила у насиченому форматі трьох тематичних днів. У перший День Діалогу учасники Форуму обговорили з представниками органів центральної державної влади здобутки і наступні кроки у фіскальній та галузевій децентралізації.
В рамках форуму відбулося засідання круглого столу Міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування», де народні депутати – члени МДО та міські голови обговорювали законодавчі аспекти стимулювання формування спроможних громад.

Завершився перший день Форуму обговоренням тексту звернення Асоціації міст України до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів. У зверненні міські, селищні та сільські голови просять якнайшвидше вирішити нагальні питання органів місцевого самоврядування.

22 червня, У День місцевого економічного розвитку, представлено та обговорено інструменти стимулювання розвитку територіальних громад.

У третій день форуму під назвою «День стратегій» відбулася презентація напрацювань Стратегічного тижня, який проходив 30 травня – 2 червня за участі експертів із 10 європейських країн, обговорення стратегічних напрямів розвитку галузей: освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, фінансів, кадрів житлово-комунального господарства та комунального майна, земельних відносин, економічного розвитку та містобудування. Роботу засідання стратегічної групи «Сервісні послуги» модерував міський голова Василь Сидор.

Як голова Хмельницького регіонального відділення АМУ Василь Сидор взяв активну участь у дискусії з представниками органів центральної державної влади, піднімав перед ними найбільш проблемні питання територіальних громад. Його пропозиція щодо здійснення юридичного супроводу Асоціацією міст України міст, які відстоюють інтереси територіальних громад у судових інстанціях зі зверненнями про бездіяльність КМУ щодо внесення змін до ЗУ «Про державний бюджет на 2016 рік», що стосується фінансування державою своїх зобов’язань, була підтримана присутніми. Важливе питання про звільнення комунальних підприємств від сплати ними 20 % податку (ПДВ), озвучене міським головою, також схвалили учасники Форуму. Адже з 1 липня житлово-комунальні господарства опиняться в нерівних умовах поряд з іншими суб’єктами підприємницької діяльності – управителями, які зайдуть на новий ринок надання житлово-комунальних послуг.

Учасники форуму обмінялися досвідом у впровадженні реформи децентралізації у різних регіонах України, обговорили перші здобутки та наступні кроки на шляху майбутніх змін. За результатами Форуму підготовлені відповідні звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради.

Прес-служба Славутського МВК.

Герої не вмирають!

Міський голова, виконавчий комітет, депутатський корпус Славутської міської ради глибоко сумують з приводу передчасної смерті учасника АТО, жителя міста Нетішин Полякова Дмитра Олександровича та висловлюють щирі співчуття його рідним і близьким.

Герої не вмирають!

Шановні славутчани!

Щиро вітаю вас з великим державним святом – 20-річницею прийняття Конституції України!

Століттями українці прагнули до своєї незалежності, до свого законодавства, що засвідчує державність. Від Пактів та вольностей Війська Запорізького, першої Конституції Пилипа Орлика до Конституції незалежної України 28 червня 1996 року – такий довгий шлях найважливішого документа кожного українця, який закріплює фундаментальні положення організації й функціонування держави та суспільства.

Українська Конституція – одна з найпрогресивніших конституцій світу. Здавалося би, із таким законом на українських землях настане новий період. Утім, не все так просто. Конституційні норми, які б вони не були передовими і демократичними, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби втілити задеклароване в реальність, потрібна підвищена відповідальність від державних діячів, від кожного з нас, мир в країні та в наших душах.

Тому бажаю усім, щоб проголошене в Конституції: цінність людини, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека насправді стали в Україні найвищою соціальною цінністю.

Нехай мир, щастя, добро запанує в кожному домі, а почуття гордості за свою країну, за її Основний Закон додає сподівань на краще й благополучне життя у власній державі.

З повагою, міський голова Василь Сидор.

Шановна молодь Славутчини!

Молодiсть — це радісне свято життя, романтики, свiтлих мрiй про майбутнє, невичерпного запалу, час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.

Ви покоління нове, молоде, народжене у вільній Україні! Вас вирізняє незалежність і самостійність, уміння визначати для себе конкретну мету, гостре відчуття до несправедливості та прагнення до кращого життя! Попереду у кожного з вас довга життєва дорога, на якiй потрiбно зробити свiй гідний вибiр. Впевнений, що вiн буде вдалим.

Вiтаю усiх вас з Днем молоді, зичу невичерпної eнepriї, творчого натхнення, щирого кохання, незалежних думок та сил, щоб втілити в життя все, до чого прагне ваш розум та душа.

Хай прекрасне відчуття молодості не покидає вас ніколи і не згасне вiра у добру долю України, майбутнє якої у ваших руках!

З повагою, міський голова Василь Сидор.

В Славуті відкрили ще два дитячих майданчики

За активної співпраці міської влади, працівників КП «Славутське ЖКО» та мешканців міста 24 червня відкрито чергові дитячі майданчики у дворах будинків №20 – 22, що на вулиці Чкалова та 119, що на вулиці Плотиче.

Слід зазначити, що мешканці цих будинків справно сплачують за надані комунальні послуги та мають найменшу заборгованість перед комунальними підприємствами міста.

Але найголовніше те, що за активного сприяння депутатів міської ради Сергія Якимчука та Сергія Смерніна, люди долучились до робіт з благоустрою власних дворів.

За словами міського голови Василя Сидора, в планах виконавчого комітету придбання ще одного дитячого майданчика. Місце його встановлення визначатиметься за тими ж критеріями: активності залучення жителів до благоустрою прилеглої території та належної оплати комунальних послуг.

Прес-служба Славутського МВК.

Яким буде теплопостачання міста

У місті завершились роботи з паспортизації діючої системи теплопостачання. З цього приводу міська влада винесла на громадське обговорення проект нової схеми теплопостачання, розроблений на період до 2030 року фірмою ТОВ «АТОН Інжиніринг».

«Щоб мешканці почули владу і зрозуміли її дії, а ми почули людей і врахували усі пропозиції та спільно спланували оптимальну для людей і для міста систему подальших робіт, щоб найефективніше забезпечити городян теплом», – саме так окреслив міський голова Василь Сидор завдання зустрічі з мешканцями міста, яка відбулася 17 червня у місцевому кінотеатрі. На жаль, ця тема не зацікавила людей, окрім невеликої кількості жителів.

Детально, з обґрунтованими цифрами, визначеними коефіцієнтами корисної дії, повноти навантажень, рівня зношеності обладнання та пропозиціями доцільності подальшої експлуатації по кожній із 16-ти котелень міста, аналізу стану теплових мереж, виявлених аварійних ділянок, величин тепловтрат, теплового стану будинків, розрахунками, висновками та пропозиціями щодо модернізації і реконструкції існуючих джерел теплової енергії та теплових мереж, – таким було представлення генеральним директором фірми Ігорем Сліпцем результатів досліджень та робіт провідних спеціалістів, що тривали із січня місяця цього року.

Система теплопостачання міста є комбінованою – централізована в зонах багатоповерхової забудови та автономна в місцях садибної забудови. Вона включає 16 котелень системи централізованого теплопостачання ( 13 з зовнішніми мережами і 3 без зовнішніх теплових мереж); котельні окремих організацій, установ та підприємств; поквартирні та індивідуальні системи опалення окремих квартир та приватних житлових будинків садибної забудови.

За висновками експертів встановлена потужність джерел централізованого теплопостачання – 49,5кал/год, довжина теплових мереж (разом із вводами інженерних мереж до будинків) – 47448 м (у двохтрубному обчисленні). Промислові підприємства міста використовують власні котельні, частина з яких використовує відновлювальні джерела енергії.

У представленій схемі теплопостачання передбачається реконструкція котелень по вул. Козацькій, 41, Садовій, 4,Кн. Сангушків, 103, будівництво мініТЕЦ на території існуючої котельні «Сонячна» за адресою вул. Здоровя, 11 з метою комбінованого виробництва електроенергії та теплової енергії. Передбачувані витрати становлять 40,287 млн. грн.

Результати обстежень показали, що економічно та технічно доцільно відключити від централізованого опалення 46 із 207 будинків. 9 багатоповерхових будинків планується термомодернізувати, потреба в коштів становить 14,281 млн. грн.

Ступінь завантаження окремих котелень становить від 4,7% до 88,9%. Найбільші котельні, розташовані по вул. Здоров'я,11 (“Сонячна”), Козацькій, 41 та Садовій, 4 мають завантаженість 52,3%, 31,2% та 35,5% відповідно.

На окремих котельнях теплогенеруюче обладнання експлуатується з 1987, на більшості – з 2008 року. 7 котелень у місті модернізовані і використовують сучасне теплогенеруюче обладнання. Застосовуване обладнання інших котелень не проходило модернізації і на даний час морально застаріле та фізично зношене. Немодернізовані котельні виробляють 56,2% теплової енергії. Зношеність обладнання по окремих котельнях становить від 12 до 94%, в середньому 53,5%.

Більша частина газу, що споживається на котельних, споживається з ефективністю нижче 90% – 58% газу. 6 котелень потребують модернізації і заміни на котли з показниками ефективності використання природного газу вище 91%.

Щодо теплових мереж, то у ветхому стані знаходиться 2700 м або 5,7% від усіх мереж Для того щоб здійснити їх заміну необхідно 18 млн. грн. Значна частина теплової ізоляція наявної мережі в незадовільному стані і потребує ремонту або заміни.

Розрахункові втрати теплової енергії в мережах становлять 30,4%. Найбільші втрати в мережі котельні по вул. Сонячна, 11 – 27,6% втрат, а на долю чотирьох котелень припадає більше 74,3% втрат.

На думку фахівців оптимізацію системи централізованого теплопостачання м. Славута доцільно провести за наступними напрямками (з можливими варіантами):
1. Заміна низькоефективного котельного обладнання на сучасне високоефективне.
2. Встановлення котлів для використання відновлювальних видів палива – щепи деревної або пелети.
3. Заміна мереж теплопостачання.
4. Відключення окремих споживачів з високими втратами теплової енергії в мережах теплопостачання від системи централізованого теплопостачання.

Після представлення варіантів заходів із здійснення оптимізації свою думку висловили міський голова та жителі міста.

Участь в обговоренні взяли найстарші жителі міста, будинки яких у планах на відключення від центрального опалення. Літні жителі, серед яких і інваліди, занепокоєні такими планами, та категорично відмовились переходити на індивідуальне опалення, нарікаючи на те, що не спроможні самотужки обслуговувати індивідуальні котли і в свій час вкладали власні кошти для підведення централізованого опалення. Міський голова запевнив їх, що наодинці зі своїми проблемами вони не залишаться: «У таких випадках, де економічний аспект переплітається з людським фактором, визначальним буде соціальний чинник».

«Але, чи вигідно здійснювати заміну 200 метрів труби задля обігріву однієї квартири в будинку, витрачаючи на це щонайменше 600 тисяч гривень», – з таким питанням звернувся міський голова до присутніх. Звичайно, за ці кошти краще придбати індивідуальний котел та відключити її від центральної мережі. Адже місто має проблему з відключенням від централізованого опалення.

Питома частка автономного обігріву сягає 47%, що позначається на тарифі. Якби місто обігрівалось лише централізовано, тариф на опалення був би значно меншим. «Вкладаючи величезні кошти в модернізацію мереж та котелень, ми повинні бути впевнені у тому, що у будинках, де частина жителів перейшла на автономне опалення, кількість споживачів централізованого не зменшиться, що завтра мешканці не висловлять бажання відключитися від системи», наголосив міський очільник.

У своєму виступі міський голова зазначив, що комунальному господарству вдалося досягти досить вагомих результатів використання теплоносія в системі теплопостачання. Як альтернативу на перспективу в схему буде включено проект по здійсненню теплопостачання міста від Хмельницької АЕС, хоча це можливо лише за умови добудови 3-го і 4-го енергоблоків та заміни гідравлічної системи міста.

Василь Сидор наголосив на тому, що найбільші втрати тепла відбуваються саме у будівлях та сягають до 60 відсотків. Тому основне завдання для славутчан – це термомодернізація будинків. Але латкове утеплення у багатоквартирних будинках приносить шкоду як для власника квартири, так і для будівлі. Утепляти необхідно лише цілісно. Ці питання будуть спільно опрацьовуватися з об’єднаннями співвласників, залучаючи кошти грантів та програм. Першочергово необхідно спільними зусиллями з власниками встановити лічильники обліку тепла, що дозволить платити не лише за реально спожите тепло, а й стимулювати господарів.

Міський голова вкотре підвів до поняття взаємовідповідальності. Екологічна культура є не лише рівнем самосвідомості, а й запорукою економічного ефекту. Людина, яка вкладає гроші в енергозбереження будинку, повинна знати, що вона продовжує строк експлуатації свого будинку і має фінансовий зиск від цього – витрачає менше коштів на його обігрів. «Правда, постійні подорожчання енергоносіїв зводять нанівець зусилля заходів з енергоефективності, але ще гірше буде, якщо ми не будемо їх впроваджувати», – продовжив свій виступ Василь Богданович

Та найкращим ефектом, на його думку, було би, якби субсидії, яких не бачать ані жителі, ані комунальне підприємство і які потрапляють у кишені олігархів, що утримують енергогенеруючі компанії, пішли саме населенню. Тоді люди змогли би вкласти їх в енергозбереження будинку чи модернізацію того ж таки котла, а міська влада, зі свого боку, займалась би модернізацією мереж та енергетичних установок.

Зменшення втрат тепла на всіх ланках виробництва, транспортування та споживання дало б не лише економічний та екологічний ефект мешканцям, комунальному підприємству, місту, а й державі, яка прагне до енергонезалежності. Натомість – маємо комунальні господарства, які свідомо доводяться до банкрутства механізмом надання субсидій, аби за безцінь їх продати тим же олігархам, та людей – заручників держави, які просять «милостиню» на оплату комунальних послуг, бо їх частка в доходах пересічних українців становить не 10 %, як у країн, до яких ми рівняємо пенсійний вік, заробітні плати суддів та ін., а часто перевищує в кілька разів самі доходи.

Після затвердження схеми місцевими депутатами – вона стане вихідним та дозвільним документом, на основі якого розроблятимуться робочі проекти котелень і теплових мереж. Її наявність дає можливість на професійному рівні підготувати та запланувати проведення робіт задля досягнення технічного і господарського ефекту з надання послуг з теплопостачання. До затвердження схеми будуть проведені зустрічі з мешканцями усіх проблемних будинків.

Сьогодні у мешканців міста є шанси звернутися зі своїми пропозиціями, заявами про відключення від централізованого опалення. Варто нагадати, що згідно чинного законодавства, індивідуальне відключення в багатоквартирних будинках заборонене. Відключення можливе лише всього будинку за умови погодження такого рішення мешканцями. Після затвердженння схеми теплопостачання таких шансів не буде. У разі такого бажання, доведеться компенсовувати затрати, які будуть вкладені у модернізацію енергетичних установок та мереж.

За оцінкою генерального директора проектувальної фірми Ігоря Сліпця систему теплопостачання міста можна оцінити на «добре». За цим стоїть кропітка праця комунальників міста: за останні 10 років проведено заміну частини котельного обладнання, виконано заміну мереж теплопостачання та інше.

Але динаміка розвитку, над чим працює міська влада: розробка програм з енергоефективності, модернізація котелень, мереж, пошук коштів дають можливість впевнено дивитись у майбутнє і оцінена фахівцем високо. В інших містах, за словами науковця, такої динаміки розвитку і близько не спостерігається. Звісно, така оцінка є похвальною, але, з іншого боку, необхідно докласти чимало праці, зусиль та коштів, щоб впровадити заплановане. Без розуміння і підтримки мешканців міста це зробити не вдасться.

Прес-служба Славутського МВК.

Шановні славутчани!

21 вересня наше місто відзначатиме чергову річницю з дня свого народження. З метою належної організації відповідних заходів просимо надати власні пропозиції. Пропозиції надсилати на електронну адресу info-mvk@ukr.net. 

Прес-служба Славутського МВК

Шановні державні службовці!

Від щирого серця хочу привітати вас з професійним святом – Днем державної служби! 

 Це нелегка робота служити людям, країні, бути на сто відсотків відданим громаді, кожну хвилину пам'ятати, що від тебе залежить доля багатьох людей. Це не пафос та гучні слова, це – принцип, за яким живуть справжні державні службовці – чесні, порядні та професійні. 
 Державний службовець – це особлива професія, представник якої володіє, з одного боку, широкими повноваженнями, а з іншого – несе подвійну відповідальність за стан справ у суспільстві. 
Це нелегка праця, яка потребує професіоналізму, бажання служити людям та справжньої відданості своїй справі.
Сердечно бажаю вам наснаги, здоров’я, вагомих успіхів у справі сумлінного служіння громаді.

З повагою, міський голова Василь Сидор

Повний текст рішення Господарського суду Хмельницької області

До виконавчого комітету Славутської міської ради надійшов текст рішення Господарського суду Хмельницької області від шостого червня 2016 року у справі за позовом Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Хмельницький до Славутської міської ради , у якому позивач просив скасувати рішення міської ради від 12.09.2006 року “Про припинення права користування земельною ділянкою військового містечка №21 та №22”, яким вона розпорядилась отриманими землями та прийняла вказану земельну ділянку від держави. 

 На прохання залучених до участі у судовому процесі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Славутської міської ради, публікуємо повний текст рішення.
 Прес-служба Славутського МВК.

В Славуті вшанували пам'ять жертв німецько-радянської війни

22 червня в місті Славута відбулася велелюдна акція з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Хвилиною мовчання пам'ять загиблих вшанували керівництво міста і району, працівники виконавчого комітету Славутської міської ради, райдержадміністрації та районної ради.

Український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом та, водночас, став одним із найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни. З перших днів вторгнення вермахту на територію СРСР Україна стала ареною запеклих бойових дій.

Перемога над нацизмом без України і без українців була б неможливою. Про це свідчать величезні втрати, яких зазнала Україна в роки Другої світової війни. До кінця літа 1941 року з території України до Червоної армії було призвано майже 3,2 млн. осіб. Німецько – радянська війна забрала життя кожного п'ятого українця.

На жаль, у ті роки, українці потерпали не лише від нацизму, але й від радянської влади. Масштаб сталінських репресій у передвоєнні роки та в перші місяці війни в Галичині й на Волині, у період відступу радянської армії, був не менш вражаючим. Багато сотень тисяч репресованих, розстріляних, депортованих у Сибір і Казахстан – українців, поляків, євреїв… За 1944-1953 роки в Галичині, на Волині й Рівненщині було репресовано лише за офіційними даними 500 тисяч осіб, із них заарештовано 134 тисячі, убито понад 153 тисячі, виселено за межі України 203 тисячі…

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, ми в черговий раз згадуємо загиблих синів і дочок українського народу, наших дідів, бабусь, батьків, братів і сестер. Вшановуючи їх світлу пам’ять, пам’ятаймо також й про те, що сьогодні в Україні йдуть бойові дії та щодня гинуть українські захисники й мирні мешканці.

Прес-служба Славутського МВК.