Із сесійної зали

31 травня чергова сесія міської ради розпочалася з виконання гімну України – естафети, прийнятої від Славутської районної ради та райдержадміністрації під назвою «Вільна Україна 25», впровадженої в Україні з нагоди відзначення 25-річчя Незалежності держави.

Працівники виконавчого комітету та депутати міської ради, вбрані у вишиванки, виконали гімн України та передали естафету містам Донецьку, Гола Пристань та українській діаспорі в Португалії.

Далі депутати взялися за нагальні справи.

Спершу внесли зміни до бюджету міста Славути на 2016 рік без збільшення обсягу бюджету. Основна зміна торкалася фінансування пільгових перевезень: у зв'язку із затягуванням вищими органами державної влади питання фінансування своїх делегованих повноважень у сфері пільгового перевезення окремим категоріям громадян за рахунок коштів державного бюджету України, та з метою зняття напруги в середовищі перевізників, за пропозицією управління праці та соціального захисту населення переміщено асигнування, що були передбачені на адресну допомогу пільговим категоріям населення міста в цільовій програмі «Піклування» мешканців міста Славути на 2016-2018 роки в сумі 300,0 тис.грн. для здійснення часткової компенсації означених втрат перевізників у відповідній сумі.
Місцеві обранці затвердили склад комісії по формуванню списку народних засідателів та список присяжних Славутського міськрайонного суду та новий склад Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Славутській міській раді; додаткову угоду до Договору про встановлення сервітуту з Приватним підприємством – фірмою «Радіопром»; Положення про онлайн трансляцію засідань сесій Славутської міської ради, надали дозволи на передачу електроліній ПАТ «Хмельницькобленерго», на продовження безоплатного строкового користування нежитловими приміщеннями комунальної власності громадськими та благодійною організаціями; прийняли ряд рішень з земельних питань та ін.
Депутатами також були внесені зміни до Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Славутській міській раді, яка наразі передбачає розгляд петиції за наявності 100 голосів.
Значним для освітянської галузі міста стало прийняття рішення про реорганізацію навчально-виховного об’єднання «Дошкільний заклад, початкова школа І ступеня» шляхом приєднання його до навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» в навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, гімназія» з 01.09.2016р. Таке рішення прийняте в інтересах дітей і дає змогу з початку нового навчального року максимально використати освітянський потенціал, впорядкувати мережу навчальних закладів, вирішити питання наповненості класів та зекономити кошти. 
Ще одним важливим рішенням в інтересах дітей стало внесення змін до Програми розвитку освіти м.Славути щодо фінансового забезпечення участі обдарованих дітей у різноманітних конкурсах та змаганнях. Ця програма передбачає фінансування участі обдарованих дітей, які займаються в освітніх закладах та беруть участь саме в державних заходах. Депутат Максим Свінтіцький вніс пропозицію про підтримку талановитих дітей, які займаються і в комерційних недержавних закладах. З цього питання необхідно розробити окрему міську програму.
Не лише для славутської громади, а й актуальним для всіх територіальних громад України стало схвалення звернення депутатів до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо негайного виконання Конституції та законодавства України в частині забезпечення життєдіяльності функціонування територіальних громад, що склалася в державі, а саме вимоги:
1) фінансувати перевезення пільгових категорій громадян та професійно-технічної освіти з державного бюджету України;
2) скасувати постанову НКРЕП про підвищення з 1 березня 2016 року тарифу на нічне зовнішнє освітлення;
3) повернути кошти соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в зоні спостереження Хмельницької АЕС;
4) відмінити підвищення тарифів для населення за використання природного газу та заплановане на житлово-комунальні послуги. 
«Цим текстом звернення, – зазначив міський голова, – ми спрацьовуємо на упередження, аби не допустити соціального вибуху».
Питання, які наразі намагаються самотужки вирішити громади, були поставлені Василем Сидором перед посадовцями вищих ешелонів влади, народними депутатами на останніх зустрічах, на правлінні АМУ, яке відбулося 27 травня. 
Добровільне об’єднання органів місцевого самоврядування «Асоціація територіальних громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС», зі своєї сторони, направили звернення до всіх державних інституцій з зазначених питань, що є спільними проблемами територіальних громад.
Міський голова також довів присутнім інформацію про те, що поверненням коштів компенсації ризику населення, яке проживає в зоні спостереження Хмельницької АЕС за 2014 рік та доплатами громадам до фактичного рівня платежів виробниками атомної енергії вкрай занепокоєні комітет Верховної Ради Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки і сам НАЕК «Енергоатом», які також звернулися з цього приводу до Кабінету Міністрів України.

У різному виступили: голова ГО ветеранів війни та праці Володимир Понамарьов, лідери чорнобильських громадських організацій Віктор Калашников та Петро Смірнов, депутат Роман Бачинський, які відстоювали свої погляди на питання політичного життя країни. А між представником Спілки інвалідів Чорнобиля та лідером депутатської політичної фракції «Самопоміч» відбулася гостра дискусія.

Про свій вихід із фракції заявив депутат політичної фракції «Самопоміч» Василь Пословський.
Риску у полеміці підвів депутат Мельничук Валерій, який закцентував увагу на тому, що проблеми громади мають вирішуватися не тільки у сесійній залі, а й у залі Верховної Ради України. А представляти інтереси територіальної громади мають люди, які добре знають її проблеми.
Прес-служба Славутського МВК.

До уваги мешканців міста!

9 червня 2016 року о 15-00 в кінотеатрі ім. Т. Шевченка відбудуться громадські слухання щодо роботи Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства. Запрошуються всі бажаючі.

Виконавчий комітет Славутської міської ради

Оголошення!

10 червня 2016 року о 15-00 в кінотеатрі ім. Т. Шевченка відбудуться громадські слухання щодо роботи КП «Славутське ЖКО). Запрошуються всі бажаючі.

Виконавчий комітет Славутської міської ради

До уваги мешканців міста!

17 червня 2016 року о 16-00 в кінотеатрі ім. Т. Шевченка відбудеться обговорення актуалізованої схеми теплопостачання міста. Запрошуються всі бажаючі. Детальну інформацію можна отримати за тел.: 2-35-02.

Виконавчий комітет Славутської міської ради

Дивосвіту – 5 років

30 травня відбувся ювілейний звіт Центру раннього розвитку дитини «Дивосвіт», якому виповнилося 5 років. Батьки малечі, присутні гості з міського управління освіти, виконавчого комітету міської ради мали змогу поринути у казку безтурботного світу дитинства, поставлену педагогами, головні ролі у якій виконували маленькі вихованці закладу.

Кораблик під назвою «Дивосвіт» поплив до островів дитячих мрій: до безлюдного острова, де відбулася зустріч з Робінзоном, до острова скарбів, де дітям вдалося поцупити коштовності у піратів . З не меншим захопленням малеча перевтілилась у морячків, папуасів та ягняток, станцювала танок біля шаманського вогнища, наловила метелеків на галявині, майстерно справилась з грою на дерев’яних ложках. Дитяча безпосередність, щирість та старання зворушили серця глядачів, які винагороджували їх оплесками.

Наприкінці заходу директор закладу Лариса Величко подякувала усім, хто вклав частину своєї душі у створення Центру. З найкращими побажаннями до присутніх звернулися міський голова Василь Сидор, начальник управління Єльміра Перепелиця, колишні керівники закладу Валентина Мартинюк та Наталія Грачова.

Усі виступи об’єднала одна думка: «Невідомо, ким стануть вихованці у майбутньому, але закладене почуття прекрасного у раньому віці – запорука їх подальшого розвитку».

Закінчився дитячий мюзикл флеш-мобом «Надія є!» та віршем Володимира Сосюри «Любіть Україну!».

Прес-служба Славутського МВК.

Оголошення

Територіальним відділенням ВГО “Асоціація платників податків
України” у Хмельницькій області оголошено обласний тур Всеукраїнського
рейтингу “Сумлінні платники податків” за наступними номінаціями:

1.“Сумлінний платник податків у аграрній галузі” 

1.1.“Сумлінний платник податків у аграрній галузі – платник податку на прибуток”
1.2. “Сумлінний платник податків у аграрній галузі – платник єдиного податку
4 групи “рослинництво” 
1.3. “Сумлінний платник податків у аграрній галузі – платник єдиного податку
4 групи “тваринництво” 
2. “Сумлінний платник податків у галузі будівництва та девелопменту” 
3. “Сумлінний платник податків у галузі культури та спорту”
 4. “Сумлінний платник податків у галузі інформації та телекомунікацій” 
5. “Сумлінний платник податків у галузі охорони здоров’я та соціальної допомоги”
6. “Сумлінний платник податків у галузі права, консалтингу, наукової та технічної
діяльності” 
7. “Сумлінний платник податків у галузі промисловості” 
7.1. “Добувна” 
7.2. “Переробна” 
7.3.“Машинобудування” 
8. “Сумлінний платник податків у сфері торгівлі”
 9. “Сумлінний платник податків у сфері послуг” 
10.“Сумлінний платник податків у сфері транспорту та зв’язку” 
11.“Сумлінний платник податків у сфері фінансової та страхової діяльності” 
12. “Сумлінний платник податків у сфері управління активами та нерухомістю” 
13. “Сумлінний учасник зовнішньоекономічної діяльності”

Кожна номінація передбачає визначення переможця окремо з кола малого, середнього
та великого бізнесу. 

 Основною метою рейтингу є, в першу чергу, відзначення на обласному та державному
рівні кращих здобутків юридичних осіб – платників податків, посилення їх ролі та авторитету
у житті регіону та країни. 
 Прийом заявок на участь у рейтингу триватиме до 20 червня 2016 року.
Визначення
переможців на обласному рівні відбудеться 28 червня 2016 року, а в подальшому буде
проведено обласну церемонію нагородження переможців. 
Другий тур – на всеукраїнському рівні проводитиметься з 30 червня по 30 вересня
поточного року.

Умовами участі у рейтингу є відсутність податкового боргу, наявність статусу
юридичної особи, платника податку на прибуток підприємств (для платників податків у
аграрній галузі можлива наявність статусу платника єдиного податку 4 групи), відсутність
порушень податкового законодавства, доведених у судовому порядку протягом звітного
року. 

 Основними критерії відбору є: співвідношення суми сплаченого податку на прибуток
від отриманих доходів, повнота та своєчасність сплати податків і зборів, податкова
дисципліна, середня заробітна плата по підприємству, кількість робочих місць,
співвідношення (у відсотках) сум витрачених на соціальні програми та благодійні акції до
суми отриманого прибутку, сума сплачених податків та зборів за відповідний рік.

Участь у конкурсі є безкоштовною. 

Детальніше з умовами участі у рейтингу, його номінаціями та категоріями, а також
критеріями оцінювання переможців можна ознайомитися на сайті www.appu.org.ua.

Консультацію щодо заповнення заявки на участь у рейтингу можна отримати за
номером телефону (096) 520-62-90 або у Територіальному відділенні за адресою:
м. Хмельницький, вул. Свободи, 29, офіс 43.

Обговорили проект схеми теплопостачання міста

 25 травня у кабінеті міського голови відбулася робоче засідання представників
виконавчого комітету, житлово-комунального господарства, депутатів міської ради
з
 генеральним директором ТОВ «АТОН Інжиніринг»
Ігорем Сліпцем, який ознайомив присутніх
 з 
результатами виконаних робіт з розробки оптимізованої схеми
перспективного розвитку теплопостачання м. Славути.
  

 На розгляд  присутніх представлена детальна
схема теплопостачання міста з конкретним
 
аудитом  котелень для визначення
по кожній окремо
 шляхів  подальшої ефективної експлуатації чи  доцільності закриття,  величини тепловтрат в теплових мережах, виявлення
проблемних ділянок тепломереж.
  Проектантами  складено тепловий баланс  щодо відповідності встановлених теплових
потужностей тепловим навантаженням споживачів, надано економічно-обґрунтовані
 розрахунки доцільності проведення тих чи інших
робіт та
 відповідні технічні пропозиції.
  

 В умовах постійного підвищення цін на енергоносії
нова
 схема теплопостачання   має
стати не
 лише  вихідним  документом, на основі якого  розроблятимуться робочі проекти котелень і
теплових мереж, а й повинна враховувати фінансові реалії сьогодення, можливості
переходу на альтернативні види палива та перспективу на майбутнє. Однією з
таких перспектив є можливість отримання послуг теплопостачання від Хмельницької
АЕС у разі добудови третього енергоблоку.

Обговорюючи детально енерговитрати по кожному
будинку міста та мережах, учасники наради розглядали можливості відключення
багатоквартирних будинків та будинків садибного типу від централізованого
опалення, якщо в мережах, які їх живлять, є чималі втрати, переведення котелень
на альтернативні види палива, передачі котелень
    ОСББ тощо. В усякому випадку, фінансовий
чинник- вартість палива (його складова в тарифі на теплопостачання до
подорожчання газу сягала до 80 %), економічна та енергоефективна сторона будуть
визначати вид обігріву будинку. При цьому, міський голова Василь Сидор
наголосив на тому, що у новій схемі повинні бути враховані взаємні
 інтереси і жителів, і теплопостачальників.

Даний проект після погодження профільними
депутатськими комісіями буде винесений
  на обговорення громадськості, аби врахувати пропозиції
мешканців міста, про що буде повідомлено додатково.

 Просимо громаду міста долучитися до обговорення даної схеми на форумі
виконавчого комітету:  
 https://www.slavuta-mvk.gov.ua/  

Прес-служба Славутського МВК.

 

До уваги мешканців міста та громадян пільгових категорій!

Виконавчий комітет Славутської міської ради інформує, що 8 червня 2016 року об 15 годині в залі засідань Будинку Рад (третій поверх) вулиця Соборності,7 відбудуться громадські обговорення питання перевезення окремих громадян, яким надано право на пільговий проїзд на автобусних маршрутах загального користування міста Славути.

 Просимо взяти участь мешканців міста, активістів громадських організацій, автоперевізників та усіх зацікавлених осіб.

Проекти для розвитку малого і середнього бізнесу

2,3 млрд євро програми COSME тепер доступні для українців

Україна офіційно долучилася до європейської програми підтримки малого та середнього бізнесу COSME.

Лорі Еванс, Генеральний директор з питань внутрішнього ринку, промисловості та МСП Європейської Комісії та Микола Точицький представник України в Європейському Союзі, підписали у Брюсселі Угоду про участь України у програмі ЄС COSME.

Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України: «Участь України у програмі COSME – це наступний крок у процесі української економічної інтеграції з ЄС та символ зростання ролі малих та середніх підприємств, як драйвера української економіки».

COSME (2014-2020) – це програма ЄС, що спрямована на зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих та середніх підприємств, загальний бюджет якої складає 2,3 млрд євро.

Програма COSME – підтримує проекти різноманітної тематики, які включають полегшення виходу на зовнішні ринки, поліпшення умов для конкурентоспроможності, формування культури ведення бізнесу, кластери, туризм, зниження адміністративного тягаря для компаній і захист прав інтелектуальної власності для компаній, що працюють у країнах, які не є членами ЄС. Реалізація проектів у рамках COSME також сприятиме просуванню нових можливостей у рамках поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, як для українських, так і для європейських компаній.

Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України: «Нарешті Україна підписала Угоду і наші підприємці можуть активно користуватися великою кількістю привілеїв, які надає програма COSME. Ми публікуємо переклад робочої програми на 2016 рік, тож рекомендую всім підприємцям, організаціям та установам, які зацікавлені у власному розвитку якнайшвидше ознайомитись із програмою та користуватись усіма можливостями, які ми сьогодні отримали».

Україна стала восьмою країною за межами ЄС, яка приєдналася до програми COSME. Також серед цих країн є Чорногорія, колишня Югославська Республіка, Македонія, Молдова, Туреччина, Албанія, Сербія та Вірменія.

Наступним кроком для України є ратифікація Угоди парламентом.

Ознайомитися з текстом програми можна за посиланням.

Детально про те, як долучитися до програми COSME можна дізнатися тут.

Нагадаємо, що на сайті Міністерства досі триває обговорення Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.

Джерело: www.me.gov.ua

Що таке COSME
Competiveness of Small and Medium Enterprises (COSME) – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу.

COSME – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро. Перелік програм, що визначаються Європейською комісією, щороку змінюється.

Які можливості це відкриває для українського МСП?
Доступна для України Програма на 2016 рік складається із 25 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками:
• полегшення виходу на зовнішні ринки;
• поліпшення умов для конкурентоспроможності;
• формування культури ведення бізнесу.

Серед цих програм: Європейська мережа підприємств EEN, Еразмуз для молодих підприємців, Інтернаціоналізація кластерів МСП, Розвиток туризму, Полегшення доступу до державних закупівель та багато інших.

Робоча програма COSME на поточний рік, а також строки подачі заявок доступні за посиланням: http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/15130

У відповідних розділах міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, що фінансуються коштом COSME, а також очікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів.

Більше про програму COSME можна дізнатися на веб-сторінці Європейського виконавчого агентства з МСП (Executive agency for SMEs – EASME):https://ec.europa.eu/easme/en/cosme.

Хто має право брати участь у програмах COSME та коли вона почне працювати?

Український малий та середній бізнес, громадські організації, установи, агентства регіонального розвитку, освітні заклади. Будь які українські бізнес-асоціації, профспілки, кластери, органи державної влади, отримують можливість і право брати участь в проектах COSME. Окремі вимоги до учасників прописані у спеціальних критеріях для кожної з підпрограм.
У березні 2016 року представники Європейської комісії почнуть обирати організації на території України, що будуть реалізовувати окремі підпрограми коштом бюджету COSME.

Для того, щоб взяти участь у будь-якому конкурсі в рамках проекту COSME, необхідно здійснити такі покрокові дії:

1. Зайдіть на сайт https://ec.europa.eu/easme/en/cosme та оберіть потрібний вам конкурс. Інформація постійно оновлюється, тому просимо слідкувати за оголошеннями на цьому сайті.
2. Переконайтесь у тому, що кінцевий строк подачі заявки ще не настав та ваша організація відповідає критеріям конкурсу.
3. Уважно прочитайте опис та умови конкурсу та завантажте для заповнення форми, які мають бути нижче під описом конкурсу. Подача проектної пропозиції відбувається лише онлайн.
4. Якщо у вас виникнуть запитання з приводу заповнення форм, ви можете звернутися за консультацією до контактного центру EEN.
Звертаємо вашу увагу на те, що заповнення форм для будь-якого конкурсу в рамках COSME має бути виключно англійською мовою.
Оцінка та оголошення результатів конкурсів здійснюється Єврокомісією.

Що таке European Enterprise network (EEN)?
European Enterprise network (EEN) – найбільша підпрограма COSME – європейська мережа підприємств (http://een.ec.europa.eu/). Мережа EEN створена у 2008 та працює за підтримки проекту COSME.

Приорітет EEN:
1) інтернаціоналізація МСП – пошук партнерів в 65 країнах світу;
2) комерціалізація інновацій – трансфер технологій, пошук інвестора/партнера закордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності.

Мережа EEN включає:
• понад 600 організацій з підтримки та розвитку бізнесу;
• понад 2 500 000 організацій-учасників;
• понад 6 000 технологічних профілів;
• понад 10 000 бізнесових профілів;
• понад 100 великих заходів та 18 000 b2b зустрічей на рік.

Як можна долучитись до EEN?
Надавати заявки та брати участь в EEN можна через членів консорціуму, який в Україні складається з:

 • Міністерство економічного розвитку та торгівлі;
 • Міністерство зовнішніх справ України (Представництво України при ЄС);
 • Інститут фізики НАН України;
 • Державна бюджетна установа «Київський міський центр з інвестицій та розвитку»;
 • Торгово-промислова палата України;
 • Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка;
 • ВГО «Споживач» (бізнес-асоціація з головним офісом у Дніпропетровську);
 • Нова Міжнародна Корпорація (високотехнологічна українська компанія).

  Консорціум був сформований Інститутом фізики у 2011 році та має досвід реалізації схожих проектів у рамках HORIZON 2020 та програми FP7, необхідні знання щодо підготовки технологічних профілів для пошуку партнерів у системі, має успішні приклади залучення закордонних партнерів до комерціалізації власних інноваційних розробок, пройшов необхідне навчання в Європі за даним напрямом.

  Консорціум EEN має своїм обов’язком максимально інформувати щодо можливостей програм COSME, HORIZON 2020 та усіх інших програм та проектів фінансової підтримки ЄС, доступних для України. Учасники консорціуму відповідають на запити європейських учасників EEN, роблять вибіркову оцінку проектів комерційних та технологічних профілів, що розміщуються учасниками в системі EEN, а також навчають, як користуватися усіма можливостями системи. Вони надають підтримку потенційним учасникам у пошуку партнерів у ЄС для участі у проектах (багато проектів COSME передбачають формування міжнародного консорціуму учасників, як правило, це не менше чотирьох організацій із не менш, як трьох різних країн).

  Це лише перший успішний досвід створення консорціуму в Україні. Відповідно до правил ЄС, на території України може бути створено ще 5-6 додаткових консорціумів у рамках EEN. Реєстрація нового консорціуму можлива під час відповідного конкурсу, оголошеного ЄС. Інформацію про це можна отримати у щорічній робочій програмі COSME.

Якщо ваша організація націлена на міжнародну співпрацю, ви можете використати можливості консорціуму EEN-Ukraine для пошуку партнерів.

Для цього вам необхідно:

 • звернутися до будь-якого з партнерів консорціуму EEN-Ukraine;
 • підписати угоду про співпрацю;
 • визначити потрібний тип пропозиції (технологічна чи бізнес пропозиція/ технологічний чи бізнес запит);
 • отримати у партнера консорціуму EEN-Ukraine форму для заповнення англійською мовою відповідно до типу пропозиції (форми можна завантажити нижче у цьому розділі);
 • заповнити форму та надіслати її до одного з партнерів консорціуму EEN-Ukraine, який після перевірки розмістить її у системі EEN;
 • ваша пропозиція проходитиме внутрішню та зовнішню оцінку експертів;
 • після необхідних правок, згідно з рекомендаціями експертів, вашу пропозицію буде розміщено у відкритому доступі на сайті EEN, де вона буде доступна для перегляду у 65 країнах світу.

  Контакти партнерів консорціуму EEN – Ukraine:
  1. Відділ Трансферу Технологій Інституту фізики Національної Академії Наук України
  Адреса: м. Київ, Проспект Науки, 46, 03680, тел: + 380 44 525 98 41
  Фесенко Олена, TechXfer@iop.kiev.ua
  2. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
  Адреса: м. Київ, вул. Горького, 174, 01008, тел: + 380 44 528 54 30
  Олександра Федорко, +38 044 528 5430; ofedorko@me.gov.ua
  3. Торгово-промислова палата України
  Адреса: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, 01601, тел: + 380 44 279 29 31
  Максим Даницький, dmn-ird@ucci.org.ua
  4. Державна бюджетна установа «Київський міський центр з інвестицій та розвитку»
  Адреса: м. Київ, вул. Семашка, 13, 03142, тел: + 380 44 423 03 52
  Дмитро Борисов; eenukraine@gmail.com
  5. ТОВ «Нова Інтернаціональна Корпорація»
  Адреса: м. Київ, вул. Ванди Василевської,7, 04116, тел: +380 44 236 07 70,
  Івана Небіус; led@innov-tec.com.ua
  6. Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
  Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 64/13, 01601, тел: +380 44 526 05 51
  Бедюх Олександр, depndch@univ.kiev.ua
  7. Міністерство закордонних справ України
  Адреса: м. Київ, Михайлівська площа, 1, 01018, тел: (044) 238-17-77
  Євген Пікалов, tem_eu@mfa.gov.ua
  8. ГО «Споживач»
  Адреса: м. Дніпропетровськ, вул.Чичеріна, 74, 49000
  Ольга Галушко, тел. +380 50 480 4836, info@spozhyvach.org.ua

Усі послуги членів консорціуму є безкоштовними. У випадку вимагання додаткової необґрунтованої оплати можна скаржитися до Європейського виконавчого агентства з МСП (https://ec.europa.eu/easme/en/contact)

***

ЄБРР та ЄС разом підтримають тисячі українських МСП (20/05/2016)

Згідно з підписаною сьогодні угодою між Європейським Союзом (ЄС) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) буде виділено до 28 млн. євро на бізнес-консультації, інформаційну, навчальну та іншу підтримку малих і середніх підприємств (МСП) в Україні в рамках програми «EU4Business». Ця допомога також передбачає створення мережі центрів підтримки бізнесу по всій Україні.

Тисячі українських МСП отримають пряму користь від цієї нової програми, що спрямована на зміцнення їх конкурентоспроможності на місцевому та міжнародних ринках шляхом надання поглиблених консультативних послуг, проведення навчальних та інформаційних заходів.

Ця угода є частиною ширшої ініціативи «EU4Business», що також включає у себе забезпечення доступу українських МСП до фінансування і надання значної технічної допомоги Урядові України в дерегуляції та реалізації ефективної політики підтримки приватного сектору.

«Мета ініціативи «EU4Business» – підтримати український бізнес, що створює робочі місця, шляхом надання малим і середнім підприємствам нових навичок та підтримки їх планів щодо експорту на найбільший сусідній ринок, тобто спільний ринок ЄС з більш ніж 500 мільйонами споживачів. Ми об’єднуємо зусилля з нашим давнім партнером ЄБРР для того, щоб значно збільшити нашу підтримку малого бізнесу в Україні та допомогти різноманітним компаніям у використанні можливостей, які з’явилися внаслідок створення Глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) з ЄС. Ми рішуче налаштовані допомогти місцевим компаніям стати рушійною силою економічного зростання в регіонах України та успішно конкурувати на світових ринках», – сказав Посол ЄС Ян Томбінський.

«Сьогоднішня угода відкриває перед українськими МСП шлях до ширших можливостей для розвитку. Консультативна та фінансова допомога з боку ЄС та ЄБРР зробить ці компанії сильнішими та більш конкурентоспроможними як на місцевих, так і на міжнародних ринках. Відкриття двох нових офісів та створення мережі центрів підтримки бізнесу по всій країні також відображає нашу відданість меті підтримки економічного зростання в Україні та увагу до цієї мети», – сказав директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

На додаток до вже існуючих офісів у Києві та Львові, останній з яких зосереджений на підтримці МСП, ЄБРР планує відкрити нові офіси у Харкові на сході країни та Одесі на півдні з метою поглиблення та розширення своєї діяльності, а також з урахуванням того значення, яке Банк та ЄС надають розвитку малих приватних компаній по всій країні. На додаток до використання вже існуючих структур підтримки ЄБРР сприятиме створенню мережі центрів підтримки бізнесу в контексті ініціативи «EU4Business». Такі центри мають з’явитися в 15 областях України.

Також передбачається, що до 12 млн. євро в рамках ініціативи «EU4Business» буде використано для підтримки прямого фінансування, яке ЄБРР надає малим підприємствам. Не менше 50 МСП мають отримати пряме фінансування від ЄБРР в межах спеціальної кредитної лінії обсягом 100 млн. євро.

Загальна інформація

В рамках ініціативи «EU4Business» МСП в Грузії, Молдові та Україні отримають 200 млн. євро у формі грантів. Очікується, що це сприятиме новим інвестиціям у цьому секторі в обсязі не менше 2 млрд. євро в усіх трьох країнах. Ці інвестиції будуть фінансуватися в основному з нових кредитів, підтриманих в рамках ініціативи.

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Розвиток сектору підприємств є одним із стратегічних пріоритетів діяльності Банку в Україні, що включає у себе потужну підтримку МСП в рамках Ініціативи ЄБРР з підтримки малого бізнесу. На додаток до фінансування Банк з 2010 року надав експертні консультації більш ніж 570 місцевим МСП, використовуючи кошти ЄС та інших донорів. Це сприяло підвищенню конкурентоспроможності, економічному зростанню та створенню понад 2500 робочих місць по всій країні.

***

Конкурс малих грантів до Всесвітнього дня паліативної допомоги

Програмна ініціатива «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» оголошуєКонкурс малих грантів «Підтримка ініціатив громадських організацій до Всесвітнього дня паліативної допомоги «Паліативна допомога дітям»».

Мета конкурсу – підтримати ініціативи громадських організацій до Всесвітнього дня паліативної допомоги у 2016 році, що відзначається у другу суботу жовтня, спрямовані на покращення поінформованості суспільства щодо права на отримання якісної паліативної допомоги всіма категоріями населення.

Учасники конкурсу – громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи, які працюють у сфері паліативної допомоги в Україні.

Загальний бюджет конкурсу – 510 000 гривень.

Максимальний розмір гранту – 50 000 гривень

Останній термін подання проектів – 2 червня 2016 року.

Оголошення результатів – до 2 липня 2016 року.

Додаткова інформація

Контакти: Програмна ініціатива «Громадське здоров’я»

Ксенія Шаповал, shapoval@irf.ua

Ярослава Шуляк, shuliak@irf.ua

Тел. (044) 461 97 09

***

Посольство США запрошує українські неприбуткові та неурядові організації взяти участь у конкурсі проектів

2016 Загальний конкурс проектів Фонду сприяння демократії

Посольство США запрошує українські неприбуткові та неурядові організації взяти участь у конкурсі проектів Фонду сприяння демократії. Фонд підтримує проекти, які сприяють демократичним перетворенням та побудові громадянського суспільства в Україні. Фонд сприяння демократії – це цілеспрямований, але гнучкий механізм, якій забезпечує фінансову підтримку унікальних та перспективних проектів, особливо таких, що сприяють розвитку спроможності та самозабезпечення НДО в Україні. Вибір проектів базується на спроможності організацій вказувати на конкретні досягнення та їхній вплив на певну сферу чи громаду. Починаючи з липня 1996 року, близько 1000 проектів від українських недержавних неприбуткових організацій одержали фінансову підтримку Фонду сприяння демократії. Грантові заявки приймаються на конкурс протягом року.

Головні вимоги до проектів

· Гранти надаються виключно українським організаціям, що мають статус недержавних та неприбуткових. До таких належать: громадські організації (асоціації), благодійні фонди та аналітичні центри.

· Організації та їхні працівники не можуть представляти політичні партії, бути призначеними або обраними на державні посади.

· Хоча максимальна сума фінансування одного проекту складає 24,000 доларів США, середні суми грантів становлять від 5,000 до 15,000 доларів США

· Американські та іноземні організації, а також громадяни інших країн не можуть претендувати на отримання фінансування за даною програмою.

· Грантові заявки необхідно подавати двома мовами: на англійською та українською.

· Крім даного конкурсу, Посольство США проводить регіональні та тематичні конкурси, де вимоги до організацій та проектів можуть відрізнятись від даного конкурсу. Слідкуйте за оголошеннями на веб-сторінці та у місцевих ЗМІ.

· Тривалість проектів не може бути більшою за один рік. Кошти, які були витрачені до початку або після завершення терміну проекту, не підлягають відшкодуванню.

Тематика проектів

Заявки мають відповідати одному або декільком тематичним пріоритетам Фонду:

· Економічні реформи: сприяння інноваціям, розвиток культури підприємництва, становлення гендерної рівності в Україні. Виховання поваги до інтелектуальної власності та захист прав на інтелектуальну власність в Україні. Покращення бізнес-клімату та сприяння розвиткові малих і середніх підприємств. Підвищення енергоефективності на рівні споживання та у міському господарстві.

· Антикорупційні програми та прозорість органів влади: просування системи електронного врядування на місцевому рівні. Здійснення регуляторної реформи для зменшення можливостей застосування корупційних схем.

· Антипропаганда: реалізація проектів із боротьби з дезінформацією.

· Допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО): освітні та просвітницько-пропагандистські програми у громадах, де мешкають ВПО, по всій Україні. Ці програми мають на меті інформувати ВПО про їхні права та пільги, в тому числі на житло, роботу, освіту, участь у виборах тощо).

· Допомога ветеранам: реалізація проектів щодо надання правових послуг та правової освіти ветеранам, а також захист інтересів ветеранів, які повернулися з передової.

Заявки на загальний конкурс приймаються постійно, не існує кінцевого терміну подачі заявок – конкурс є постійно діючим.

Щоб взяти участь у конкурсі, будь ласка завантажте, заповніть та надішліть нам електронну заявку (українськоюта англійською мовами). Просимо також додати до заявки копії реєстраційних документів організації, резюме основних виконавців проекту (з контактною інформацією та телефонами), форму SF424 (українську та англійськуверсії), та реєстраційний номер ДАНС. При розробці кошторису, ознайомтесь з доступними витратами по гранту. Заявка та усі супроводжуючі документи приймаються лише в електронному варіанті. Надсилайте пакет документів на адресу:KyivDemGrants@state.gov.

Організація може подати лише одну заявку одночасно. Дві та більше заявок від однієї організації розглядатися не будуть.

Якщо Ви не отримали підтвердження електронною поштою протягом 5-ти робочих днів, будь ласка, зверніться до грантового офісу Посольства США за телефонами 521-5565 та 521-5625, щоб дізнатися про статус Вашої заявки.

***

П'ятирічний канадсько-український проект з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) буде націлений на розширення експорту з України і заохочення канадських інвестицій в Україну.

Про це сьогодні в ході брифінгу повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська, передає “РБК-Україна”.

За словами торгового представника, проект буде спрямований на посилення та розширення співпраці між українським і канадським бізнесом, розрахований на п'ять років – до 2021, а бюджет становить 13,6 млн канадських доларів.

При цьому, як наголошується, Канадсько-український бізнес-форум, який відбудеться 20-21 червня 2016 року в м. Торонто буде здійснено в рамках такого проекту і стане своєрідним майданчиком для взаємодії представників канадського та вітчизняного бізнесу, а також для привернення уваги інвесторів до українського ринку.

Разом з тим, за словами надзвичайного і повноважного посла Канади в Україні Романа Ващука, канадські партнери зокрема мають намір зосереджуватися на підтримці малого і середнього бізнесу в Україні, надання йому консультативних послуг.

При цьому, як повідомила Микольська, в поточний час вже налічується близько 50 українських компаній, які зацікавлені у співпраці з канадською стороною.

Торговий представник також додала, що проект CUTIS стане своєрідним інтенсифікатором Зони вільної торгівлі між Україною та Канадою.

РБК-Україна

***

Нагода для малого бізнесу в Україні

ВАЖЛИВА НОВИНА для малого бізнесу, зацікавленого у Канадсько-українському бізнес-форумі у Торонто! У рамках цього першого заходу, проект CUTIS оголошує конкурсний відбір близько п'яти компаній для фінансування подорожніх витрат для участі у форумі. Якщо Ви – власник малого бізнесу, що працює в одному з пріоритетних секторів для форуму – інформаційні технології, сільське господарство/харчові технології, енергоефективність/відновлювальна енергетика – будь ласка, надішліть аплікаційну форму (див. посилання) організаторам форуму до 12:00 у четвер, 26 червня 2016 року. Жінки-власниці бізнесу та власники малого бізнесу, переміщеного з окупованих територій України, особливо заохочуються до участі. Конкурсний відбір відбуватиметься на рівних засадах.

Щоб заповнити аплікаційну форму натисніть тут

Проект CUTIS – п’ятирічний проект міжнародної технічної допомоги, що фінансується Міністерством міжнародних справ Канади та виконується Конференційною Радою Канади (КРК) у партнерстві з Канадсько-Українською Торговою Палатою (КУТП). Проект має на меті допомогти подолати бідність та стимулювати економічне зростання в Україні шляхом розширення експорту з України до Канади та заохочення канадських інвестицій в Україну. Зокрема, проект допомагатиме українському малому і середньому бізнесу, особливо тому, що належить жінкам, визначити і ефективно використати торговельні можливості на канадському ринку.

В Славуті пролунали останні дзвоники

27 травня для випускників загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста урочисто пролунали останні дзвоники. Цьогоріч із шкільними роками прощалися 218 одинадцятикласників. 

Попереду на випускників чекає шлях у самостійне життя, наповнене новим досвідом та життєвою мудрістю.
Традиційно, прощаючись зі стінами рідної школи, юні представники нашого міста щиро дякували своїм наставникам-педагогам, які протягом багатьох років навчання дарували їм безцінні знання, плекали любов до науки, виховували їх. 
Сподіваємося, що наші випускники увійдуть у доросле життя із впевненістю, оптимізмом і натхненням, а отримані у школі знання допоможуть досягти їм омріяних вершин! 
Вітаємо учнів із закінченням навчального року та бажаємо провести літо – весело, добре відпочити та оздоровитись, стати справжньою гордістю та радістю для батьків і вчителів, з гарним настроєм та новими силами повернутися 1 вересня до школи. 
Прес-служба Славутського МВК.

Будучи активними…

Працівниками КП «Славутське ЖКО» здійснюються монтажні роботи з встановлення дитячої площадки у дворі будинків №20, №20-А та №22, що на вулиці Чкалова.
Мешканці цих будинків справно сплачують за надання комунальних послуг та мають найменшу заборгованість перед комунальним господарством.

І найголовніше – люди долучились до робіт з благоустрою: згуртувались та за власні кошти пофарбували вхідні двері під’їздів, лавки, гойдалку. До роботи долучились молоді батьки, а також старше покоління. Маленькі і дорослі мешканці з нетерпінням чекають завершення встановлення площадки.

У цьому дворі підростає чимало маленьких славутчан. Відрадно, що дорослі показують дітям приклад хазяйновитості, а після завершення монтажних робіт візьмуться за наведення порядку у дворі. І у жителів, і у міської влади є великі сподівання, що ніхто не посміє ламати сучасну дитячу площадку. Адже це не чиєсь майно, а власне.

Найближчим часом буде придбано ще одну дитячу площадку. Місце її встановлення визначатиметься за тими ж критеріями: активності залучення жителів до благоустрою прилеглої території та належної оплати комунальних послуг.

Прес-служба Славутського МВК.

Оголошення

В зв’язку з розробкою актуалізованої схеми теплопостачання міста просимо фізичних та юридичних осіб, в термін до 10 червня 2016 року, надавати виконавчому комітету пропозиції щодо підключення/відключення від мереж централізованого теплопостачання окремих об’єктів, для врахування зазначеної інформації при проведенні техніко-економічних розрахунків.

Для подання пропозицій та отримання більш детальної інформації просимо звертатись до управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою виконавчого комітету Славутської міської ради, за адресою: м. Славута, вул. Церковна, буд. 46А, каб. №2, тел.: 2-35-02.

ПРОЕКТ_27.05.2015

«Схема теплопостачання міста Славута, Хмельницької області»

На основі техніко-економічних розрахунків та з урахуванням економічної доцільності і господарської можливості проектування і будівництва нових, розширення та модернізації діючих джерел теплової енергії і теплових мереж в схемі теплопостачання передбачено:

1. Можливість відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води (ЦО) житлових будинків (таблиця 1).

Таблиця 1.

Перелік житлових будинків які передбачені на відключення

від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води

Адреса будинку

Кількість квартир приєднаних до ЦО (шт.)

Загальна кількість квартир всього (шт.)

1

Б.Хмельницького, 3

4

8

2

Козацька, 5

3

6

3

Козацька, 7

1

2

4

Козацька, 11

2

2

5

Козацька, 12

1

2

6

Козацька, 13

2

2

7

Козацька, 17

1

2

8

Козацька, 93

13

14

9

Козацька, 95

18

18

10

Козацька, 134 а

1

4

11

Кузовкова, 13

4

8

12

Кузовкова, 15

1

12

13

Одухи, 15

2

2

14

Одухи, 23

1

2

15

Одухи, 27

1

2

16

Одухи, 29

2

2

17

Одухи, 37

1

2

18

Одухи, 42

1

2

19

Одухи, 48

2

2

20

Одухи, 54

2

2

21

Одухи, 56

1

2

22

Одухи, 58

4

8

23

Острозька, 2

13

16

24

Острозька, 4

11

18

25

Паперника, 16

10

50

26

Паперника, 62

10

18

27

Перемоги, 6

2

4

28

Перемоги, 8

2

2

29

Перемоги, 10

1

2

30

Перемоги, 39

14

45

31

пр.Робочий, 12

1

2

32

пр.Робочий, 14

1

2

33

Соборності, 17

13

45

34

Соборності, 33

2

12

35

Церковна, 7

8

8

36

Чкалова, 17

1

2

37

Чкалова, 19

1

2

38

Чкалова, 21

1

2

39

Ш.Алейхема, 2

1

2

40

Ш.Алейхема, 3

1

2

41

Ш.Алейхема, 4

1

2

42

Ш.Алейхема, 5

3

3

43

Ш.Алейхема, 7

1

2

44

Ш.Алейхема, 8

1

2

45

Я.Мудрого, 13

2

8

46

Я.Мудрого, 58

12

18

2. Будівництва нових, розширення та модернізації діючих джерел теплової енергії і теплових мереж:

Варіант 1 – модернізація існуючих котелень та мереж.

2.1. Котельня по вул. Здоров’я, 11 («Сонячна»):

– модернізація котельні з встановленням когенераційної установки, котлів на альтернативних видах палива, теплових насосів, біоТЕЦ;

– модернізація теплових мереж із заміною труб на попередньо ізольовані;

– термореновація будинків.

2.2. Котельня по вул. Садова, 4:

– модернізація котельні з встановленням когенераційної установки, котлів на альтернативних видах палива, теплових насосів;

– модернізація теплових мереж із заміною труб на попередньо ізольовані;

– термореновація будинків.

2.3. Котельня по вул. Козацька, 41:

– модернізація котельні з встановленням більш ефективних газових котлів;

– модернізація теплових мереж із заміною труб на попередньо ізольовані;

– термореновація будинків.

2.4. Котельня по вул. Мудрого, 29:

– модернізація котельні з встановленням твердопаливних котлів.

2.5. Котельня по вул. Кн. Сангушків, 103а:

– модернізація котельні з встановленням твердопаливних котлів.

2.6. Котельня по вул. Паперника, 16:

– модернізація котельні з встановленням більш ефективних газових котлів.

2.7. Децентралізація мережі котельні по вул. Перемоги, 25:

– будівництво котельні на твердому паливі (пеллета, дрова) для теплопостачання будинків №№119, 121, 123, 125 по вул. Плотиче, та дитячого дошкільного закладу №3.

Варіант 2 – постачання теплової енергії від Хмельницької АЕС.

2.8. Будівництво теплових мереж для постачання теплової енергії від Хмельницької АЕС (інвестиційний проект – за технічної можливості).

Оптимізована схема перспективного розвитку теплопостачання м. Славута, Хмельницької області розроблена згідно чинних законодавчих та нормативно-методичних документів:

– Закон України «Про теплопостачання» (№ 2633- IV від 02.06.2005р.);

– Методичні рекомендації з розроблення енерго- та екологоефективних схем теплопостачання населених пунктів України, затверджені Наказом Мінбуду України від 26.04.2006р. №147.

– Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 22.11.2005 N 4, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 р. за N 1478/11758).

Шановні школярі, вчителі, вихователі й випускники!

Від щирого серця вітаю вас зі Святом останнього дзвоника, радісно- тривожного дня, дня підведення підсумків і планування майбутнього.

Впродовж навчального року школярі міста пізнавали складний світ науки, долучалися до джерел культури й духовності, засвоювали уроки добра та людяності. Позаду контрольні роботи, домашні завдання; попереду – сонячні дні і канікули. Тож нехай гарним та чудовим буде ваш літній відпочинок, сповнений нових яскравих вражень, сподівань, цікавих знайомств.

Хвилюючі почуття переповнюють сьогодні наймолодших: взято першу сходинку на шляху пізнання. Випускники ж переступають поріг неповторного дитинства у нове, доросле та самостійне життя, в якому щодня доведеться робити важливий вибір, відстоювати власні думки та відповідати за прийняті рішення. З вами пов'язані великі надії і сподівання.

Висловлюю слова вдячності педагогам міста. Ви є тими, хто творить майбутнє України, бо від вихованості й обізнаності сьогоднішніх учнів залежить те, якою буде наша держава у майбутньому Бажаю вам насамперед мудрості, терпіння, міцного здоров’я.

По-особливому урочистий цей день і для батьків, дідусів і бабусь. Разом із дітьми вони пройшли роки шкільного життя: раділи їх успіхам, переймалися невдачами. Цінуйте їх любов і підтримку. Бажаю їм віри в своїх дітей і впевненості у завтрашньому дні.

Зичу усім добра, благополуччя та миру!

З повагою, міський голова Василь Сидор.

Роботи у місті

Працівниками комунального підприємства «Славутське ЖКО» проводяться роботи з ямкового ремонту доріг та тротурів по вулиці Козацькій.

 Також на цій вулиці було замінено 47 ліхтарів на світлодіодні.

Прес-служба Славутського МВК.

Оголошення

Шановні славутчани! Запрошуємо Вас на заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1-го червня 2016 року!

Назва заходу

Дата і час проведення

Місце проведення

Відкриття cвята

10.00

Сцена на центральному майдані міста

Заїзд на триколісних велосипедах

10.15 – 10.30

Центральний майдан міста

Заїзди на самокатах та велосипедах

10.30 – 10.45

Центральний майдан міста

Святковий концерт

10.45 – 12.00

Сцена на центральному майдані міста

Розважальний майданчик «Туристична смуга перешкод»

11.00 – 12.30

Майданчик біля Будинку рад

Весела естафета, спортивна програма «Веселий м’яч»

11.00 – 12.30

Центральна площа від сцени до магазину «Автограф»

Запуск повітряних зміїв

11.00 – 12.30

Майданчик між сценою та приміщенням бухгалтерії управління освіти

Майстер – клас сувенірних виробів, фейс – арт

11.00 – 12.30

Тротуар зі сторони Будинку рад (лавочка)

Флеш моб «Ура! Канікули!»

12.30

Центральна площа

Загальноміське свято випускників

17.00 – 19.00

Майдан біля Будинку рад

У міському Центрі культури та дозвілля (кінотеатр ім. Т.Г. Шевченка), для дітей нашого міста, відбудеться показ анімаційного фільму “РІО”.

Початок сеансу о 14.00. 

Вхід вільний.