Шановні cлавутчани!

У житті кожного християнина Великдень – особливо шановане та величне свято. І не лише через те, що приходить воно з настанням квітучої та теплої весни, але й тому, що є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, віри – над безнадією.

Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях.
У цей день ми дякуємо Господу Богу за те, що у дні випробувань ми відчували його захист і підтримку.
З нагоди цього величного свята бажаю всім душевної чистоти і гармонії, миру та спокою.
Нехай Чудо Воскресіння Христового надихає нас на добрі та праведні справи, а Пасхальне Свято стане для кожного початком нового життя – кращого і добрішого.
З повагою, міський голова Василь Сидор.

Видано ордер

29 квітня міським головою видано ордер для заселення на житлову площу в гуртожитку Баленко Світлані Павлівні – учаснику антитерористичної операції.

Благоустрій міста

Доводимо до відома славутчан, що наразі в місті виконуються роботи з ямкового ремонту доріг, а також благоустрою мікрорайону «Військове містечко» (реконструкція вул. Я.Мудрого).

Прес-служба Славутського МВК.

Коронація успіху

27 квітня, у міському Палаці культури, управлінням освіти виконавчого комітету Славутської міської ради була організована урочиста церемонія нагородження учнів загальноосвітніх закладів міста, вихованців позашкільних закладів, вчителів, творчих наставників під назвою «Коронація успіху».

Головним приводом для проведення даного заходу слугували численні здобутки славутської молоді у навчанні, громадському житті та на ниві творчості.

Цього дня відзначили кращих із кращих, талановитих та перспективних молодих славутчан, які справді є золотим запасом нації, її інтелектуальною елітою, гордістю і надією України, а також вчителів, тренерів, керівників гуртків, які працюють з учнями і докладають багато зусиль для того, щоб вони досягли цих висот.

Детальніше про церемонію нагородження читайте у наступному номері газети «Вісті громади».

Прес-служба Славутського МВК.

Нагадуємо славутчанам, що місячник з озеленення, благоустрою та санітарної очистки міста триває!

Приємно бачити красу і порядок, відрадно чути добрі відгуки від гостей про місто. 

Наше завдання надалі підтримувати чистоту і порядок, а результат стане гідним надбанням всієї громади міста.
Висловлюємо подяку працівникам КП «Славутське ЖКО» за доглянуті клумби, чисті узбіччя, впорядковані вулиці!
Прес-служба Славутського МВК.

"Стрес на робочому місці: колективний виклик" — девіз Всесвітнього Дня охорони праці у 2016 році

Щороку 28 квітня, з метою сприяння попередженню нещасних випадків і захворювань на робочому місці в усьому світі, Міжнародна організація праці (МОП) відзначає Всесвітній день охорони праці. В усіх регіонах світу уряди, профспілки, організації роботодавців та спеціалісти-практики у сфері охорони праці організовують заходи з відзначення Дня охорони праці. 

Ця рекламно-роз’яснювальна кампанія спрямована на привернення уваги суспільства до проблем у сфері охорони праці та до кількості травм, хвороб і смертей, пов’язаних з трудовою діяльністю. 
Міжнародна організація здоров’я (ВООЗ) (World Health Organisation) відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров’я людини у XXI столітті. 
Проблема стресу існує в багатьох країнах. Так, у Сполучених Штатах Америки 20% збитків, які виникають від плинності персоналу, прогулів, падіння продуктивності праці, породжені професійними неврозами і стресами. Американці наводять цифри збитків від стресових факторів: 500 мільйонів доларів на рік. 33% канадських працівників повідомили, що їм доводилося брати відгули за власний рахунок, оскільки вони відчувають себе виснаженими. 
Тривожний показник сьогодення: більш ніж 90% працівників визнають, що їх психологічний стан визначають саме результати роботи, а не внутрішні ресурси, такі як, наприклад, впевненість в собі.
За даними досліджень страхової компанії St.Paul Fire and Marine Insurance Co, проблеми на роботі викликають захворювання частіше, ніж будь-які інші стресові фактори, такі як фінансові або сімейні проблеми. 
Стресовий вплив може стати і у багатьох випадках стає причинами виникнення небезпечних ситуацій, аварій і нещасних випадків на виробництві. 
Як сформувати культуру управління стресом на робочому місці, чи потрібно боротися з ним, як мінімізувати його вплив, як створити сприятливі умови праці на робочому місці – відповіді на ці та інші запитання будуть сформульовані під час заходів з відзначення Всесвітнього дня охорони праці у цьому році.

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів
з нагоди Дня охорони праці в Україні
до керівників і працівників підприємств, установ та організацій міста Славута.

Шановні колеги!
За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. 
Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.
У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”. 
Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту. 
Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників. 
Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.
За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %).
Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.
Питання психоемоційного стану, у тому числі стресових ситуацій на виробництві стало предметом розгляду 34 Міжнародного конгресу з питань безпечної життєдіяльності та виробничої медицини, який проходив 27 – 30 жовтня 2015 року у м. Дюссельдорф (Німеччина).
У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства.
Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.
Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 році порівняно з 2014 роком кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 % (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці. 
Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо. 
У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльності враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства.
Захистити і зміцнити здоров’я, добробут і продуктивність як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на людей та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.
Робоче місце одночасно є значним осередком психосоціальних ризиків і ідеальним місцем для їх усунення.
Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.
Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.
Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, організаційний комітет звертається до керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.

Славутське міськрайонне управління юстиції інформує

Процедура адміністративного оскарження рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора

01 січня 2016 року  набули чинності нові редакції Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», якими запроваджено процедуру адміністративного оскарження рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора до Міністерства юстиції України та його територіальних органів.

 
Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльність у сфері державної реєстрації бізнесу передбачено в статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», а у сфері реєстрації речових прав передбачено в статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У зв’язку з цим, Міністерством юстиції України та Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області створені комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та вже відбулись перші засідання.

До повноважень Міністерства юстиції України належить розгляд скарг у сфері реєстрації бізнесу на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду) та у сфері реєстрації речових прав на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підстав рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір), крім того, на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України. 

Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги у сфері реєстрації бізнесу на рішення (крім рішення, згідно з яким  проведено реєстраційну дію), у сфері реєстрації речових прав на рішення ( крім  рішення про державну реєстрацію прав), та, крім того, на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.

Оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора до органів юстиції можна протягом 30 календарних дів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю. Крім того, днем подання скарги вважається день її фактичного отримання органами юстиції, а в разі надсилання скарги поштою – дата отримання відділенням поштового зв’язку  від скаржника поштового відправлення із  скаргою,  яка зазначена  відділенням поштового зв’язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.

Законодавством визначені вимоги до оформлення скарги, зокрема, в сфері реєстрації бізнесу – частиною 5 статті 34 Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»,  в сфері реєстрації речових прав – частиною 5 статті 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

В разі  подачі скарги представником скаржника до скарги додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження, або його копія, засвідчена в установленому  порядку.

Чорнобиль не має минулого часу

Історія українського народу наскрізь пронизана, просочена, по вінця наповнена людськими жертвами. На нашій землі відбувались чи не найстрашніші рукотворні трагедії людства: Голодомор, війна, Чорнобиль…

30 років минуло з дня найбільшого світового екологічного лиха. У ніч на 26 квітня 1986 року ядерний вогонь вигукнув пекучі нищівні слова, понівечивши тисячі життів. Колись мальовнича місцина потонула в хащах, руїнах та радіації. Чорнобиль залишив «чорну мітку» багатьом поколінням… і ще не народженим.

Указом Президента України 2016 рік оголошений роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. 26 квітня чимало славутчан зібралось у залі міського Палацу культури, аби згадати тих, хто ціною власного життя та здоров’я захистив усіх нас.

Усього в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи взяло участь понад 600 тисяч осіб, із них, 350 тисяч українців. 272 славутчанина були учасниками ліквідації Чорнобильського лиха, 105 – не дожили до сьогоднішнього дня. Цього вечора зі сцени пролунало багато спогадів, ті чорні дні славутські ліквідатори запам’ятали назавжди. Може й хотіли б забути пережите в Чорнобилі та вирвати цю трагічну сторінку із свого життя вони уже не в змозі.

– Тоді всі готувались до свята – до першотравневого параду. Про вибух на атомній станції не було ані слова, – згадує голова міської організації «Союз Чорнобиль» Леонтій Васьковський, – І хоча 28 квітня поступила команда відправити колону із 14 автомобілів марки «КамАЗ» та 28 осіб для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виїхали ми зі Славути в ніч на 2 травня. Ніхто достеменно й не знав, що нас там очікує, лишень попередили, щоб ми мовчали, не фотографували та нічого не записували. Говорити про те, що працювали там без особливих засобів захисту – нічого не сказати. В чому приїхали – в тому і виконували поставлені задачі…

– Ми дуже багато прощаємо, забуваємо та, на превеликий жаль, не беремо з минулого ніяких уроків. На той час були молоді та талановиті люди, які працювали та розбудовували державу. Серед них хочу згадати працівника станції на прізвище Поляков. Він неодноразово наголошував керівництву атомної станції на тому, що реактор має низку недоліків, та його не слухали, вважали за божевільного. А далі, жахлива катастрофа… Пізніше скажуть, що дійсно, цей реактор мав аж сімнадцять недоліків, – розповів Юрій Брославець, громадський активіст, евакуйований з міста Прип’ять у 1986 році.

До слова запросили міського голову Василя Сидора: – В історії України були різні дати – було 22 червня, але було й 9 травня. 26 квітня… цю дату немає з чим поєднати. Того дня сталася непоправна техногенна катастрофа, яка виникла внаслідок багатьох причин. Ми не розглядатимемо їх сьогодні, адже наша основна задача – оцінити ту ситуацію та зробити усе можливе, щоб ніколи більше це лихо не пережив ні один народ. Славутчани, як і багато інших наших співвітчизників, також брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Розуміючи свою відповідальність перед майбутнім поколінням, усвідомлюючи масштаби трагедії та попри небезпеку, вони виконували свій обов’язок на прикладі довівши, що мужність та героїзм – не просто гарні слова. Низький уклін усім, хто боровся із атомним пеклом не думаючи про власне здоров’я та життя.

За поданням громадськості, за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, мужність, самовідданість, проявлені при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та в пам'ять про тридцяті роковини Чорнобильської катастрофи грамотою Хмельницької обласної ради нагороджено Миколу Бухонкіна.

За активну громадянську позицію, мужність, самовідданість, високий професіоналізм та з нагоди відзначення тридцятих роковин Чорнобильської катастрофи грамотами міського голови та цінними подарунками нагороджено Петра Смірнова, Олега Бовшеверова, Миколу Маліновського, Володимира Небжицького, Олександра Яворського.

– Тридцять років тому вибух на Чорнобильській АЕС став найбільшим світовим лихом. Чорнобильська катастрофа накрила своїм чорним крилом кожну українську домівку. Тисячі українців ціною власного життя та здоров’я, рятували нас з вами від ядерного лиха. Тож згадаємо сьогодні тих, хто загинув, вклонимось тим, хто живий та подякуємо усім ліквідаторам та їхнім родинам за те, що сьогодні ми продовжуємо жити, – зазначив народний депутат Роман Мацола. Більшість з нас добре знає історію Чорнобильської біди, відчуває на собі її наслідки та тим чи іншим чином взяли участь в битві із «мирним атомом».

«30-ті роковини Чорнобильської катастрофи мають стати для українського суспільства не приводом для певних ритуальних дійств, а насамперед тією критичною точкою, за якою звіряють громадську зрілість і відповідальність перед тими, хто пішов від нас, хто з нами, і хто прийде після нас. Пам’ятати, щоб не забути, пам’ятати, щоб не допустити», – пролунало з уст ведучих, залишилось в душах присутніх.

В. Чернега.

Відбулася відправка військовослужбовців до лав ЗСУ

26 квітня Славутський військовий комісаріат здійснив відправку 13 cлавутчан на службу за контрактом до лав Збройних Сил України.

Під час урочистих проводів майор Сергій Малярчук та радник-консультант міського голови Роман Бачинський побажали захисникам України міцного здоров’я та зразкового виконання військового обов’язку.

Міський голова Славути вивчав досвід Словаччини з енергоефективності

Упродовж тижня, із 17 до 23 квітня, представники 20-ти міст-членів Асоціації «Енергоефективні міста України»: міські голови, заступники мерів та керівники профільних департаментів і відділів у т.ч. і міський голова м. Славути Василь Сидор взяли участь у навчальній поїздці з метою ознайомлення із досвідом словацьких колег у сфері ефективного споживання та збереження енергії. Ця подорож стала можливою завдяки спільному проекту Словацької Асоціації Зовнішньої Політики SFPA та Центру вивчення глобалізації «Стратегія ХХІ», за фінансової підтримки Фонду «SlovakAid» та організаційних зусиль Асоціації «Енергоефективні міста України».

У рамках насиченої програми українські учасники отримали змогу на власні очі побачити практику реалізації європейської програми фінансування заходів з енергоефективності «ELENA» у 14 містах регіону Пряшів, новітню систему вуличного освітлення у м. Велкі Шаріш, де кожен світильник облаштований електронним блоком та та управляється єдиним комп’ютерним центром. Вони ознайомились з роботою електростанції у м.Нова Дубніца фірми DATATHERM, яка працює на відходах деревообробної промисловості, когенераційних установок – обладнання з комбінованого виробництва електричної і теплової енергії; потужностями фірми BIOPALIVO із заготівлі біомаси (деревної щепи); роботою котельні, яка працює і на газі, і на альтернативних видах палива, теплових насосів з відбору тепла із землі.

Також українська делегація відвідала Словацький Інститут дослідження і тестування будматеріалів – TSUS, лабораторію та майданчик безпосереднього впровадження розробок його спеціалістів при утепленні багатоповерхового будинку, а також здійснила візит до житлового будинку, де було здійснено комплексну реконструкцію: утеплення, впроваджено систему опалення на основі теплових помп, рекуперації та резервного живлення на основі фотовольтаїки .

Учасники заходу зустрілися з представниками Словацької агенції інновацій та енергетики – SIEA, малого та середнього бізнесу – виробниками енергоефективного обладнання, власниками гідростанцій, а також ознайомились із впровадженими новими технологічними рішеннями фірм Heloro для муніципального енергетичного сектора та COM-therm, яка презентувала уже реалізовані установки із виробництва тепла, в м. Комарно.

Завдяки успішним проектам словацькі міста можуть максимально забезпечувати себе електроенергією. 90 відсотків панельних будинків, збудованих ще радянськими спеціалістами під Братіславою, на сьогодні термомодернізовані. Заборона на рівні держави відключення від центральної мережі цілком компенсується доступною за ціною та якісною енергією. Форма власності енергетичних компаній аж ніяк не впливає на цінову політику. Змога отримати кредити під 2,7% річних є ще одним із стимулюючих факторів енергоефективності. Але найголовніше – в країні існує комплексний підхід до модернізації застарілого енергетичного устаткування, до впровадження новітніх технологій вироблення та використання енергії, утеплення будинків.

Україна ж, маючи значні природні ресурси та унікальне для Європи навколишнє середовище, водночас є однією з країн, де енергія використовується найменш ефективно. Тому досвід Словаччини, яка вже пройшла той шлях, яким сьогодні йде Україна в напрямку підвищення енергоефективності, є цінним та повчальним. Словацькі фахівці готові співпрацювати з українськими та надавати допомогу у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики.

Прес-служба Славутського МВК.

Славутчани взяли участь у Всеукраїнській конференції учнівської та студентської молоді «Україна – козацька держава»

22 квітня радник-консультант міського голови, депутат міської ради, козацький осавул Славутської Січі Роман Бачинський, завідувач ДНЗ №2 Ольга Дідушок та завідувач музеєм козацтва цього закладу вихователь Надія Сироїжко взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції учнівської та студентської молоді «Україна – козацька держава», що відбулася в Університеті «Україна» у м. Києві. Основними завданнями конференції є виховання в учнівської та студентської молоді патріотизму, залучення молоді до активної діяльності з вивчення історії рідного краю, козацтва та довкілля.

Славутчани організували для учасників конференції фотовиставку «Славутська Січ», презентували фотоальбом «Козацькими шляхами та кишенькову книжечку татуся, яку видала творча група дитячого закладу «Подоляночка». Також Роман Бачинський подарував членам організаційного комітету, головою якого є колишній міністр освіти України Петро Таланчук, чотири козацьких шапки, зшитих славутськими умільцями.

Довідник татуся славутських педагогів є настільною книгою для сучасних батьків дошкільників, які прагнуть виховати справжнього громадянина України, духовно багату і розумну особистість на вивченні звичаїв та традиції козаків за допомогою проведення домашнього дозвілля, ігор у родинному вогнищі. Організатори конференції завжди раді присутності посланців нашого міста, які мають чималий досвід з патріотичного виховання і дошкільнят, і старшокласників та запросили їх для проведення роботи з патріотичного виховання у вищих навчальних закладах Києва.

Доброзичлива атмосфера конференції, художні виступи дітей з усіх куточків України, їх цікаві презентації досягнутих успіхів, щире вболівання за виховання в дітей українського патріотизму подарували незабутні враження учасникам делегації міста.

Прес-служба Славутського МВК.

Роботи виконані КП «Славутське УВКГ» з 18 по 22 квітня

1. Промивка каналізаційних мереж на вул. Лісна, Соборності,
Острозька. 

 2. Ремонт каналізаційних колодязів та заміна люків на вул.
Острозька. 
3. Заміна водопроводу по вул. Собоності, 34 а в кількості 15 метрів.
 4. Закінчено проведення реконструкції по вул. Миру протяжністю 640 м. Встановлено 4 нових колядязі та переврізано 35 абонентів
на нову мережу. 

 5. Встановлення колодязя та підключення абонента по вул. Миру,
132 до водопровідної мережі.
 6. Ремонт водопроводу по вул, Сокола, 6 (на фото)
 Головний інженер УВКГ Д.А. Збаровський