Вічна пам'ять Герою!

Шановні славутчани!

30 січня 2016 року, в бою за незалежність України, впав смертю хоробрих славутчанин ДРОЗД Володимир Миколайович, 1991 року народження, старший солдат військової служби за контрактом.
Про час та місце поховання Героя буде повідомлено додатково.

Інформуємо

Працівниками КП «Славутське УВКГ» було очищено колектор від засмічення в мікрорайоні «Військове містечко». Робота виконувалась злагоджено і оперативно, аби жителі не відчули жодних незручностей.

Честь і слава Героям!

29 січня на території ЗОШ I-III ст. №1 міста Славута відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки Пам’яті захиснику України ГОНЧАРУКУ Миколі Павловичу.

Велелюдний захід відвідали сотні славутчан, серед яких були рідні Миколи, його однокласники і друзі, вчителі та представники міської влади.
Освятив меморіальну дошку священослужитель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Андрій.
Цього ж дня, в контексті відзначення Дня пам’яті Героїв Крут та за ініціативи батьків полеглих за Україну воїнів АТО, в місті було проведено акцію «Свічка пам’яті».

Біля меморіальних дошок славутчанам, які віддали своє життя за незалежність України, замерехтіли вогники…

Усвідомлюючи той факт, що на прикладі подвигу крутян народилося ціле покоління новітніх Героїв, лампадки були також запалені біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні.
Участь в акції взяли представники виконавчого комітету Славутської міської ради, учні та працівники освіти.

З цього починається громадянське суспільство

28 січня відбулися загальні збори представників громадських організацій міста з міським головою Василем Сидором, депутатами Славутської міської ради та начальниками відділів (управлінь) виконавчого комітету.

З метою налагодження конструктивної співпраці між міською владою і громадою в усіх сферах життєдіяльності міста, депутати Славутської міської ради ініціювали створення громадських консультативно – дорадчих рад.
Міський голова Василь Сидор запропонував новий формат спілкування з керівниками громадських організацій через обговорення проблемних, актуальних питань життєдіяльності міста. Зазначені ради діятимуть відповідно до визначених профілів, як то: з питань медицини, освіти, культури, спорту, правового та соціального захисту, житлово-комунального господарства тощо.
Передбачається, що питання, по мірі їх надходження, будуть першочергово обговорюватися з громадськістю, щоб громадяни давали своє бачення, пропозиції, механізм вирішення проблемних питань. В подальшому проводитиметься обговорення з депутатами, а в кінці відповідні рішення прийматимуться на засіданні сесії. Такий буде алгоритм відносин. Громадськість братиме участь у прийнятті рішень та контролюватиме їх. 
У ході зустрічі було обговорено питання проведення загальнодержавних заходів, які проводяться у місті та заслухано і враховано пропозиції активістів. Також керівники громадських організацій підписали чотири звернення, які будуть направлені народному депутату України Роману Мацолі, що стосуються наступних проблемних питань: 
– вжиття заходів щодо невідкладного повного фінансування компенсації перевізникам збитків за безкоштовний проїзд пільгових категорій громадян; 
– фінансування Славутського професійно-технічного ліцею за рахунок державного бюджету; 
– можливості використання за призначенням вивільненого нерухомого військового майна – недіючої військової частини А3845 (артбаза), яка знаходиться у м. Славута Хмельницької області або ж впровадження механізму безоплатного виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво для учасників антитерористичної операції на сході України, (які проживають як у місті Славута так і в Славутському районі) за рахунок земель цієї військової частини; 
– вжиття невідкладних заходів щодо обстеження, належного зберігання та отримання колишніх об’єктів оборони, які знаходяться на території міста, а також надання правової оцінки щодо неналежного використання майна держави. 
Василь Сидор відзначив допомогу та сприяння Романа Миколайовича у вирішенні питання підписання наказу Міністерством регіонального розвитку та будівництва стосовно отримання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально – економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. 
Також, Василь Богданович поінформував про те, що Роман Миколайович звернувся до Верховної Ради України щодо передачі до комунальної власності об’єктів цілісного майнового комплексу колишнього державного підприємства «Славутськиий комбінат «Будфарфор»» і вже навіть отримав відповідь. Сподіваємося, що і це питання буде вирішено на користь міста. 
На завершення міський очільник зазначив, що саме допомога громадськості сьогодні є надзвичайно актуальною. І реалізовуватись вона повинна в участі громадськості у роботі депутатських комісій, де думку фахівця від громади повинні почути завжди. Лише так можна дійти консолідованих рішень на благо громади.
Вже на наступному засіданні ради на порядку денному передбачається розгляд питання особливостей управління багатоповерховими будинками та форм обрання відповідальних власників.
Прес-служба Славутського МВК

До уваги батьків!

Міський голова Василь Сидор видав розпорядження про призупинення навчально-виховного процесу в освітніх навчальних закладах та закладах культури м. Славута з 25 січня 2016-го року.

Розглянувши лист головного лікаря Славутського ЦПМСД Гаврилюка О.В. №58/126 від 22.01.2016р. щодо зростання рівня захворювання школярів на грип та ГРВІ у зв’язку з погіршенням погодних умов, з метою створення безпечних умов для навчання та праці учасників навчально-виховного процесу, відповідно до статті 14 Закону України «Про освіту», статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту», на підставі п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

1. Начальникам управлінь: освіти (Перепелиця Е.М.), культури (Сакалюк С.П.) тимчасово призупинити навчально-виховний процес в освітніх навчальних закладах та закладах культури м. Славута з 25 січня 2016 року до окремого розпорядження міського голови.

2. Заборонити проведення групових та масових заходів з учнями та вихованцями зазначених закладів на період тимчасового призупинення навчально- виховного процесу.

3. Здійснити організаційні заходи щодо виконання навчальних планів, програм в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах культури міста з урахуванням вимог законодавства.

4. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника міського голови І.Д. Піголя.

Міський голова В.Б. Сидор

Робоча нарада

28 січня відбулася робоча нарада з представниками проектної організації по проектуванню каналізаційних мереж мікрорайону «Мокроволя».

Почесне звання «народний аматорський» у театру пісні «Сусіди»!

Вже 5 років поспіль дарує свої виступи для славутчан та гостей міста колектив міського Палацу культури театр пісні «Сусіди», який є незмінним учасником усіх культурно-масових заходів міста. А народився він з ініціативи Жанни Горячової та активної підтримки колег з творчого відділу Палацу культури як ансамбль народної пісні «Сусіди». Але так як кожен виступ колективу – це міні-вистава, яка вражає стилем виконання, оригінальністю та неповторністю, то з часом ансамбль змінив назву на театр пісні. 

За 5 років існування «Сусідів» змінювалися учасники колективу, але незмінним залишався стиль виконання художніх номерів театру пісні.
Масу позитивних емоцій отримують глядачі від виступів «Сусідів». Приваблює колектив багатогранністю репертуару, артистизмом учасників, веселою піснею та запальними хореографічними композиціями. Допомагають в цьому ростові ляльки та маски, які власноруч виготовляє керівник театру пісні Жанна Горячова.
Втілюють творчі ідеї у життя учасники колективу: Жанна Горячова, Ірина Марчук, Ірина Сакалюк, Лариса Холод, Валерія Кривомаз, Людмила Агєєва, Леся Мельник, Дмитро Сакалюк, Олександр Назаренко, Павло Медведюк, Олесь Сакалюк, Анастасія Щомак, Дар’я Голощук, Світлана Іванець, Ігор Коломійчук, Євген Агєєв
Знають театр пісні «Сусіди» не лише в нашому місті, а й за його межами. Неодноразово колектив був учасником обласних мистецьких заходів у м. Хмельницькому, багатьох конкурсів та фестивалів місцевого, обласного та всеукраїнського рівнів. Творча скарбниця театру пісні постійно поповнюється новими перемогами. 
 З приходом Нового року в житті колективу відбулася важлива подія: згідно з рішенням колегії обласного управління культури від 30 грудня 2015 року за вагомі досягнення, активну концертну діяльність театру пісні «Сусіди» Славутського міського Палацу культури присвоєно звання «народний аматорський». 

Народний – значить визнаний, тож вітаємо колектив з цим почесним званням. Бажаємо творчих успіхів і чекаємо на нові цікаві виступи.

Христина Коцуба, інструктор МПК.

Із сесійної зали

21 січня відбулося чергове пленарне засідання Славутської міської ради сьомого скликання. Перед початком засідання виступив Славутський військовий комісар Михайло Євтушок, який вручив високу державну нагороду захиснику Донецького аеропорту славутчанину Тимощуку Володимиру. Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Володимиру Дмитровичу було вручено за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, зміцненні обороноздатності та безпеки України, бездоганне виконання військового та службового обов'язку, виявлену при цьому доблесть і честь.

Військовий комісар нагадав місцевим депутатам положення статті 8 ЗУ «Про статус місцевих рад» про принципи честі та гідності та закликав їх пройти обов’язковий медичний огляд, що запроваджений в процесі реорганізації військкоматів для створення обліку призовних ресурсів.

Далі депутати перейшли до розгляду двадцяти трьох різнопланових питань, винесених на сесійне засідання міської ради. На початку засідання заслухали звіт першого заступника міського голови Сергія Микульського про виконання бюджету міста Славути за 2015 рік, в тому числі про використання коштів резервного фонду бюджету м. Славути за 2015 рік. Підсумовуючи бюджетний рік, Сергій Володимирович поінформував, що дохідна частина загального фонду міського бюджету склала 52 млн 645 тис 499 грн 66 коп власних надходжень. Планові показники виконані на 105,23 %. Надходження до міського бюджету збільшились на 33,6 %, що пояснюється внесенням змін до Податкового та Бюджетного кодексів.

Неабиякими зусиллями вдалося реалізувати наприкінці року кошти державної субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, які надійшли тільки 26 грудня. Згідно з діючим законодавством, нереалізовані до 30 грудня кошти, мали б бути повернуті державі. Але міській владі вдалось їх реалізувати та виконати ряд робіт. Міський голова подякував підприємцям, які взяли на себе ризик виконати роботи наперед, завдяки чому тільки невелика частина коштів була повернута державі.

Після затвердження звіту, депутати внесли зміни до бюджету міста Славута на 2016 рік, а саме зменшили розпис доходів і видатків загального фонду бюджету на суму 1735920,70 грн. у зв’язку з тим, що ЗУ «Про Державний бюджет на 2016 рік» не передбачено для місцевих бюджетів субвенцію з держбюджету на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. «І, хоча Асоціація міст України рекомендує не фінансувати ці витрати, ми змушені на І-му етапі виділити кошти, щоб не зробити заручниками ситуації пенсіонерів та дітей, а далі – звертатись до урядовців з вимогою вирішити ці питання» -зазначив міський голова Василь Сидор та зачитав текст звернення до прем’єр-міністра України, що був схвалений. Також, Василь Богданович звернувся з проханням до депутатів підготувати звернення до керівників партійних фракцій у Верховній Раді аби лобіювати вирішення цього питання на законодавчому рівні.

У зверненні до уряду включено вимогу внести зміни до законодавства та забезпечити сплату всіх без винятку платежів великими платниками податку за місцем здійснення їх основної діяльності. На території нашого міста є великі підприємства від діяльності яких міська казна мала б поповнюватись, але склалась абсурдна фінансова ситуація: ці підприємства зареєстровані у великих містах, де і сплачують податки.

Далі місцеві обранці внесли зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2015 рік щодо капітального ремонту захисних споруд цивільного захисту в місті, до рішень Славутської міської ради від 27 січня 2015 року №10-49/2015 “Про встановлення місцевих податків та зборів у місті Славута”, № 5-35/2013 від 22.11.2013 р. «Про цільову програму захисту населення і території м. Славути від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки»; встановили ставки податку на майно, в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у місті; затвердили порядок і нормативи відрахування частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що у 2016 році вилучаються до бюджету міста, порядок проведення конкурсу з відбору виконавця послуг охорони об’єктів комунальної власності, робочий проект «Будівництво зовнішніх мереж для електропостачання 120-ти житлових будинків по вул. О.Максимчука та М.Остапчука, укладені угоди щодо утримання об'єкту спільного користування Славутської ЦРЛ; надали дозвіл на створення органу самоорганізації населення Будинкового комітету «Вулиця Лісна, 13».

Також, депутати розглянули блок земельних питань, серед яких прийняли рішення про надання земельних ділянок під індивідуальне будівництво учасникам АТО та прийняли ряд важливих інших рішень.

В.о. начальника управління Славутського міськрайонного управління юстиції Майструк Тетяна повідомила про реформування органів юстиції: до липня місяця цього року натомість управлінь будуть створені установи на кшталт бюро первинних допомог.

Інформація першого заступника керівника Шепетівського місцевої прокуроратури Олександра Базана «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Шепетівської місцевої прокуратури на території міста Славути у 2015 році» взята депутатами до уваги.

Про стан дотримання законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території міста Славути за 2015 рік доповів начальник місцевої поліції Віктор Шуляренко. За його словами, у минулому році у місті зріс рівень злочинності. Почастішали злочини у сфері шахрайства, пов’язані з банківськими карточками, де довірливі громадяни повідомляють свої коди. Наразі працівники поліції проходять атестацію у м. Хмельницькому. Віктор Петрович наголосив: «Якщо громадянам міста відома інформація про зловживання чи неправомірні дії того чи іншого поліцейського, її можна викласти на сайті Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, яка буде врахована атестаційною комісією». Також, у цьому році відбудуться кардинальні зміни в роботі дільничних інспекторів, а саме буде створено 3 групи швидкого реагування, які будуть підпорядковуватись дільничним.

У різному депутати заслухали заступника начальника Славутського РЕМу Бориса Філіпчука з питання відключення світла, розпорядження про що видав начальник Славутського РЕМу за погодженням з Хмельницькобленерго. Депутати так і не почули від представника РЕМу відповідь, чому саме потерпіло населення. Адже, непроведення платежів до РЕМу сталося не з вини місцевих комунальних підприємств, а через те, що держава не виконала свої зобов’язання по фінасуванню субсидій – не погасила різницю в тарифах, а «крайніми» в цьому ланцюгу виявилось місцеве населення. Тому, в подальшому, очільник міста попросив з розумінням відноситись до цієї проблеми, не робити людей заручниками фінансової неспроможності держави.

Також, депутати заслухали головного лікаря Центральної районної лікарні Віктора Іващука, який ознайомив з проблемами, що склалися в лікарні, причинами яких головний лікар вважає відсутність ліків, неукомплектованість кадрів, відсутність молодих спеціалістів, які бажають працювати у нашому місті, та невідповідність матеріально-технічної бази вимогам сучасності. Але славутчани, як і всі українці, втомились чекати обіцяних реформ в медицині, тому депутати поставили головному лікарю чимало запитань в т. ч. і незручних. Звичайно, про яке покращення обслуговування населення може йти мова, коли сьогодні в Україні немає елементарного – антирабічних засобів (вакцини проти сказу) та коли з медицини знімаються найнеобхідніші державні фінансування.

Міський голова зазначив, що з місцевого бюджету вкладені чималі кошти в медицину, місто всіляко намагається її підтримувати, розуміючи, що не може залишити лікарню сам-на-сам зі своїми проблемами, хоча питання медицини є питаннями держави.

З усіма рішеннями сесії Славутської міської ради Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Прес-служба Славутського МВК.

До уваги суб`єктів господарської діяльності!

Запрошуємо проектні та будівельні організації для проектування об’єктів житлово-комунального господарства, благоустрою міста, виконання робіт з капітального ремонту та будівництва з відповідними ліцензіями. 

Контактні телефони: 2-13-37, 2-30-20. 
Славутський МВК

Спортивне сузір‘я

В рамках Всеукраїнської акції «Спортивне сузір‘я», наприкінці 2015 року, в фізкультурно-оздоровчих клубах за місцем проживання пройшли підсумкові фінальні змагання з різних видів спорту з метою визначення найсильніших спортсменів 2015 року. Протягом місяця тривали фінальні змагання «Золота ракетка».

Змагання відбувалися в декілька етапів. Спочатку змагалися юні тенісисти, які представляли всі навчальні заклади міста. Найкращі з них отримували путівку до Вищої дитячої ліги. За захоплюючою боротьбою юних учасників спостерігали не лише представники команд, але й велика кількість батьків.

Заповітні путівки до Вищої ліги зуміли отримати: Бородавченко Олександр, Загоруйко Микита та Галій Антон.

У Вищій дитячій лізі брали участь накращі тенісисти ДЮСШ м. Славути, вихованці Капусти С.П., чемпіони, призери обласних, Всеукраїнських та міжнародних змагань: Лук’яненко Олександр, Шабурова Дар’я, Олійник Вероніка, Кухарчук Владислав, Мазур Дмитро, Васимчук Вікторія та інші. Всі претенденти на нагороди добре знали один одного, тому відразу на майданчику розпочалася вперта та безкомпромісна боротьба. В підсумку перше місце здобула Олійник Вероніка, друге – Лук’яненко Олександр, третє – Мазур Дмитро.

Через тиждень відбулися змагання в Першій лізі, де брали участь спортсмени незалежно від віку та статі, які вибороли право виступати в них на попередніх етапах. І тут юні спортсмени зуміли виступити дуже достойно. Лише Вадовському Олександру вдалося отримати путівку від дорослих тенісистів в Вищу лігу, а дві інші вибороли Шабурова Дар’я і Кухарчук Владислав.

За декілька днів до Нового року відбулися фінальні міські змагання у Вищій лізі. До ліги було допущено 12 учасників, які розігрували звання чемпіона міста. Вже традиційно такі змагання проходять в напруженій боротьбі. За бронзову медаль ветерани Капуста Сергій та Ніколюк Олександр поступилися юній чемпіонці Вищої дитячої ліги Олійник Вероніці, яка вперше в своїй карєрі стала призером в подібних змаганнях. А у фіналі зійшлись минулорічні фіналісти: Капуста Наталія, яка в цьому році стала студенткою Камянець-Подільського національного університету та Лук’яненко Олександр, який зумів відновитися після прикрої поразки в дитячій лізі. Лише в п’ятій партії Наталія зуміла вирвати перемогу і стати переможцем другий рік поспіль. Вона отримала Кубок міста та звання «Найкращий тенісист міста 2015 року», а срібна нагорода та звання «Кращий юний тенісист 2015 року» дісталися Лук’яненку Олександру.

В спортивному клубі «Атлет» відбувся останній етап змаганнь «Міць Славути 2015». Змагання стартували в лютому 2015 року. На кожному етапі відбувалися змагання з пауерліфтингу, жиму штанги, гирьового спорту, армспорту. Останній етап – це змагання з двоборства: жим штанги на максимальний результат та підтягування на перекладині з вагою. Такі змагання з успіхом проводяться у всьому світі, розроблені кваліфіковані норми спортивних розрядів та звань. В них можуть брати участь спортсмени незалежно від ваги, так як система коефіцієнтів дозволяє виявити найсильнішого відносно своєї ваги. За відсутності найсильніших атлетів клубу Рубана Михайла, Моісєєва Івана, Войтюка Олександра та інших, які готувалися до виступу на міжнародному турнірі в місті Новград-Волиський Житомирської області, молоді атлети отримали можливість покозати, на що вони здатні. Перемогу святкував Бражук Петро, який зумів осилити штангу вагою 125 кг та підтягнутися з вагою 24 кг. Потрібно зауважитти, що штанга вагою понад 100 кг. підкорилася 15 атлетам. Шабуров Степан підтягнувся з вагою 45 кг.

В змаганнях атлетів успішно виступали і представниці прекрасної статі. Дуже вдало виступила майстер спорту України, ветеран спорту Косік Людмила, якій підкорилася штанга вагою 80 кг, а Іноземцева Оксана зуміла підняти вагу 50кг.

Звання «Найсильніший атлет 2015 року» дісталося Рубану Михайлу, який протягом року успішно виступав на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях та здобув звання МС з пауерліфтингу за версією федерації GPF. Серед жінок звання «Найсильніший атлет 2015 року» дісталось Іноземцевій Оксані, яка протягом року захищала честь міста та клубу на турнірах і виконала спортивний розряд КМС за версією федерації IPPF.

В клубі настільних ігор «Дозвілля» відбувся фінальний традиційний турнір з шахів «Шахові зірки 2015 року» В турнірі взяли участь всі найсильніші шахісти міста. Регламент змагань передбачав контроль часу на партію 15 хв. Учасники змагалися більш, ніж 5 годин. Багато учасників не витримували напруги і допускали «дитячі» помилки в грі, найсильніші шахісти гідно пройшли весь турнір.

В боротьбі за бронзу включилися аж три учасники, які набрали однакову кількість очок. Лише за кращим співвідношенням в зіграних партіях ветеран спорту Матвійчук Микола Іванович здобув бронзу. Срібло виборов Гіжицький Сергій, який протягом всього року успішно виступав на всіх турнірах. Головну нагороду виборов найсильніший на сьогоднішні день шахіст міста Хижавський Олександр, який вже багато років поспіль є чемпіоном міста, а в цьому році одноголосно отримав титул « Найкращий шахіст 2015 року».

Начальник відділу молоді та спорту Косюк О.П.
Директор ЦФЗН «Спорт для всіх» Шабуров В І.

Підсумки виступів славутських легкоатлетів у 2015 році

Відомо у всьому світі, що королем спорту називають футбол, а королевою спорту за її граціозність – легку атлетику.

На шкільних уроках фізкультури учні лише знайомляться з основами легкої атлетики, роблять перші кроки. А для досягнення високих спортивних результатів необхідна довготривала підготовка з раннього віку, тому найкращих спортсменів тренери ДЮСШ міста відбирають на міських змаганнях, а також, допомагають у відборі і вчителі загальноосвітніх шкіл міста. Саме в дитячо-юнацькій школі діти підвищують свою майстерність, виборюють призові місця на обласних, Всеукраїнських змаганнях, різних турнірах, прославляючи рідне місто. Всі ці змагання внесені до календарного плану міських обласних та всеукраїнських змагань.

У спортивній школі стало традицією проводити відкриту Першість з легкоатлетичного кросу до Дня міста та відкриту першість з легкої атлетики у закритому приміщенні до Дня Святого Миколая. Окрім того, учні беруть участь у турнірах міст Нетішин, Шепетівка, Рівне, Костопіль, Хмельницький, на яких показують дуже гарні результати. Власне на таких турнірах вихованці можуть перевірити свою підготовку, а тренери відібрати найкращих для участі в чемпіонатах області та України.

Чемпіонат області з легкої атлетики в закритих приміщеннях, що проходив у м. Хмельницькому завершив навчально-тренувальний 2015 рік вдалими виступами вихованців ДЮСШ м. Славути. На біговій доріжці спортивного манежу Хмельницького національного університету спортивного успіху досягли сестри Ірина та Марина Мамонтови. Дівчата стали переможцями з бігу на дистанціях 1500 м та 3000 м. Високі спортивні результати дівчата показували протягом року на всіх обласних змаганнях.

Від змагань до змагань покращувала свої результати Діана Мартинчук, вона неодноразово перемогала на дистанції 400 м та в естафеті 4х400 м в складі подруг по команді (Анастасія Ніколайчук – І етап, Діана Мартинчук – ІІ етап, Ірина Мамонтова- ІІІ етап, Марина Мамонтова- ІV етап). У змаганнях з естафетного бігу нашим спортсменкам нема рівних – вони є триразовими переможцями чемпіонатів області.

Вдало склався цей рік для Дмитра Іванчука у його спортивній кар’єрі. Він неодноразово був чемпіоном області з бігу на 1500 м та на 3000 м. На чемпіонаті області у Хмельницькому Дмитро показав свої найкращі результати.

Д. Іванчук, Д. Мартинчук, І. Мамонтова виступали на чемпіонаті області з легкоатлетичного кросу в м. Хмельницькому, де стали призерами та переможцями цих змагань. У складі збірної команди Хмельницької області вони взяли участь у Чемпіонаті України з з легкоатлетичного кросу, де посіли ІІІ загальнокомандне місце.

Хочеться відмітити спортивні успіхи учнів молодшої вікової групи: Івана Процюка, Антона Мігеля, Вадима Данильчука. Хлопці неодноразово перемогали та ставали призерами на змаганнях різного рівня серед своєї вікової групи.

Робота тренера спортивної школи полягає у постійному пошуку здібних та обдарованих дітей. І їм це вдається.

Успішно заявили про себе новачки: у змаганнях з легкої атлетики до Дня «Святого Миколая» Діма Демчук посів І місце на дистанції 30 м., Катя Самолюк – ІІІ місце на дистанції 800 м, а Ярослав Швайдецький та Саша Устенко покращили свої результати; у змаганнях у м. Старокостянтинові: Муза Максим – ІІ місце на дистанції 60 м, Ковальчук Іван – І місце на дистанції 800 м; у м. Камянець-Подільському на обласній Спартакіаді школярів 2015 року Хіміч Максим здобув бронзову нагороду на дистанції 100 м; Віка Грига посіла ІІІ місце на дистанції 1000 м у відкритій першості Шепетівської ДЮСШ.

Хочеться подякувати старшому тренеру-викладачу з легкої атлетики Черняк Тетяні Олександрівні, яка зуміла підготувати таку плеяду гарних вихованців, які з року в рік ростуть в майстерності, згуртувала тренерів до співпраці. Також, хочеться відмітити тренера-викладача Лук’янчука Григорія Володимровича, який вже багато років поспіль організовує та проводить два з найкращих турнірів України з легкої атлетики та легкоатлетичного кросу: до Дня Святого Миколая та до Дня міста Славута.

Ми сподіваємося, що у 2016 році в нашому місті з’являться чемпіони України.

Співпраця зі Славутською міською радою, міським головою Василем Сидором, батьками вихованців, спонсорами допомагає вихованцям ДЮСШ брати участь у змаганнях різного рівня, досягати високих спортивних результатів та прославляти нашу Славутчину.

Начальник відділу молоді та спорту Косюк О.П.
Директор ДЮСШ м. Славута Яремчук І.С.

Відсторонення працівника від роботи: роз’яснює Управління Держпраці у Хмельницькій області

Відсторонення працівника від роботи передбачено у статті 46 КЗпП України. За загальним правилом, що міститься в зазначеній статті, роботодавець має відсторонити працівника від роботи у наступних випадках: появи на роботі у нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.

В законодавстві відсутнє чітке визначення поняття «відсторонення від роботи», що на практиці призводить до помилок в застосуванні даного положення законодавства. Під відсторонення працівника від роботи слід розуміти, однин із випадків передбачених законодавством призупинення трудових правовідносин, яке полягає в тимчасовому увільненні працівника від обов'язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором і тимчасове увільнення роботодавця від обов'язку забезпечувати працівника роботою або створювати умови для її виконання. Тимчасове увільнення працівника від виконання його трудових обов’язків в порядку відсторонення від роботи, на умовах та підставах встановлених законодавством за суттю не є дисциплінарним стягненням, а є особливим запобіжним заходом, який застосовується у виняткових випадках, і має за мету відвернення та/або попередження негативних наслідків. Призупинення трудових відносин в такому випадку не тягне за собою обов’язкове їх припинення. При цьому на період усунення від роботи за працівником зберігається його робоче місце.

Відсторонення працівника від роботи законодавство не завжди пов’язує призупинення виплати заробітної плати за час відсторонення. Законодавством передбачено випадки збереження виплати заробітної плати відстороненому працівнику повністю або частково. Зокрема, відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про Державну службу» відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою відбувається із збереженням заробітної плати. Водночас, відповідно до вимог статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом. Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України, може бути відсторонена від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом без збереження заробітної плати. У разі закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, у зв’язку з відсутністю події або складу адміністративного правопорушення відстороненій від виконання службових повноважень особі відшкодовується середній заробіток за час вимушеного прогулу, пов’язаного з таким відстороненням. Відсторонення від посади без збереження заробітної плати може здійснюватись, щодо підозрюваного або обвинуваченого у кримінальному провадженні, щодо злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину. У такому випадку в разі відсторонення не передбачено збереження заробітної плати, але передбачено відшкодування шкоди, яка завдана громадянинові внаслідок незаконного відсторонення від роботи (посади). Право на відшкодування шкоди за рахунок держави виникає в разі встановлення у вироку суду факту незаконного відсторонення; постановлення виправдувального вироку суду, закриття кримінального провадження.

В питанні відсторонення працівника від роботи слід відмежовувати відсторонення у випадках передбачених законодавством для правовідносин, які не регулюються законодавством про працю. Згідно рішення Конституційного суду України від 12 січня 2010 року N 1-рп/2010 усунення члена виконавчого органу товариства від виконання своїх обов'язків, яке передбачене частиною третьою статті 99 ЦК України, не є відстороненням працівника від роботи в розумінні статті 46 КЗпП України.

Відсторонення від роботи працівника здійснюється роботодавцем з підстав передбачених законодавством з власної ініціативи та/або на вимогу третіх сторін (суду, органів державного нагляду та контролю, та інших уповноважених органів). Здійснюючи відсторонення від роботи працівника роботодавець зобов’язаний діяти на підставі, у межах наданих повноважень та у спосіб, що передбачені законом, неупереджено, дотримуватись принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення: правову підставу для відсторонення від посади; наслідки відсторонення від посади для інших осіб; законодавче встановленні гарантії відстороненого працівника на оплату праці, строки відсторонення, які мають відповідати часу, потрібному для усунення причин відсторонення, якщо тільки уповноваженим органом не визначено інший строк відсторонення. Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця, з викладенням підстав та строків відсторонення, з яким працівник має ознайомитись негайно під розпис, адже таке рішення має істотне значення у реалізації права працівника на працю. Якщо працівника, відстороненого від роботи, не звільнено з роботи відповідно до закону, він має право бути допущеним до роботи після усунення підстав, або закінчення визначеного строку відсторонення, з якими пов’язувалося відсторонення працівника від роботи. Якщо в наказі (розпорядженні) про відсторонення працівника від роботи не визначено строк відсторонення про допуск його до роботи видається наказ (розпорядження).

У випадку відсторонення працівника від роботи з припиненням виплати заробітної плати, допомога по тимчасовій непрацездатності не надається, оскільки статтею 22 Закону України „ Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі, як повна або часткова компенсація заробітної плати, котру вона втрачає внаслідок захворювання, або інших страхових випадків. Водночас, відповідно до вимог статті 23 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» у випадку не можливості переведення на іншу роботи особи, яка є бактерієносієм, і робота якої пов'язана з обслуговуванням населення, що може призвести до поширення інфекційних хвороб, така особа відсторонюються від роботи в порядку, встановленому законом, з виплатою допомоги у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Відповідно до умов статті 82 КЗпП України, статті 9 Закону України «Про відпустки» період відсторонення працівника від роботи не враховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку. За період відсторонення від роботи без збереження заробітної плати сплата страхового внеску на соціальне страхування не здійснюється, і такий період до страхового стажу не зараховується.

Працівники мають право на звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством (стаття 2 КЗпП України). Згідно з роз’ясненнями Пленуму Верховного суду України , викладеними у пункту 10 Постанови від 24 грудня 1999р № 13 «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», якщо буде встановлено, що на порушення статті 46 КЗпП роботодавець із власної ініціативи без законних підстав відсторонив працівника від роботи із зупиненням виплати заробітної плати, суд має задовольнити позов останнього про стягнення у зв'язку з цим середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу (стаття 235 КЗпП). За порушення законодавства про працю винні особи притягаються до відповідальності згідно з законодавством.

Головний державний інспектор
Управління Держпраці у Хмельницькій області
Надія Данчевська

Оголошення про проведення конкурсу з відбору виконавця послуг щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та їх утримання у притулку

Оголошення про проведення конкурсу з відбору виконавця послуг щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та їх утримання у притулку

Виконавчий комітет Славутської міської ради повідомляє про проведення конкурсного з відбору виконавця послуг щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та їх утримання у притулку.

Конкурс відбудеться: 11.02.2016 року о 11 год. 00 хв. за адресою: 30000, м. Славута, Хмельницької області, вул. Соборності, 7, І-пов., каб. № 10, тел. (03842)70535, тел./факс (03842)7-12-33.

Конкурсний відбір проводиться з метою встановлення прозорого механізму відбору виконавця послуг щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та їх утримання у притулку на засадах відкритості та добросовісної конкуренції. Об'єктом конкурсу є забезпечення надання послуг щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та їх утримання у притулку.
Кінцевий термін подання документів – 10.02.2016 року.

Вимоги до оформлення конкурсної документації: у письмовому вигляді, українською мовою, прошита, пронумерована, із посвідченими копіями долучених документів з описом підтвердних документів, що містяться в конверті, в запечатаному конверті із відміткою «НЕ ВІДКРИВАТИ ДО 11.02.2016 р.».

Конкурсна документація, що подається учасником для конкурсної комісії:
– заява про участь у конкурсі з відбору суб'єктів оціночної діяльності за встановленою міською радою формою;
– Інвестиційна Програма розвитку претендента;
– копія установчого документа учасника (юридичні особи та громадські організації та ін.);
– належно завірені копії паспорту (фізичні особи).

Документи подаються за адресою: 30000 Хмельницька обл. м. Славута, вул. Соборності, 7 каб. №11 з 8:00 до 17:15 (крім суботи, неділі та святкових днів).

Конкурсна комісія
з відбору виконавця послуг щодо регулювання чисельності безпритульних
тварин гуманними методами та їх
утримання у притулку.

До виконавчого комітету Славутської міської ради

ЗАЯВА
про участь у конкурсі по відбору виконавця послуг щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та їх утримання у притулку.

Заявник _________________________________________________________
(найменування юридичної особи або прізвище, ім'я,
по батькові фізичної особи – підприємця)

Керівник ________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові; посада)

Ідентифікаційний код заявника за ЄДРПОУ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті) _____________________________________________________________
_________________________________________________________________

Місцезнаходження (місце проживання) _______________________________
_________________________________________________________________

—————————– —————————— ——————————
—————————– —————————— ——————————
Телефон Телефакс Телекс

Просимо дозволити взяти участь у конкурсі по відбору виконавця послуг щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та їх утримання у притулку.______________________________________________
_________________________________________________________________

“___” ____________ 20___ року ______________
(дата заповнення заяви) (підпис)
М.П.

Оголошення

1.Будівля казарми по вул. Я.Мудрого,89 в м.Славуті.
Початкова ціна продажу 235753 грн. без ПДВ та 282904 грн. з ПДВ.
2. Будівля казарми по вул. Я.Мудрого,93 в м.Славуті. Початкова ціна продажу 175403 грн. без ПДВ та 210484 грн. з ПДВ.
3. Будівля їдальні обліковим №27 з овочесховищами обліковими №№50,56 по вул. Я.Мудрого,91 в м.Славуті. Початкова ціна продажу 346 543 грн. без ПДВ та 160252 грн. з ПДВ.
4. Будівля їдальні обліковим №29 з овочесховищем обліковим №285 по вул. Я.Мудрого,79 в м.Славуті. Початкова ціна продажу 125092 грн. без ПДВ та 150110 грн. з ПДВ.

Умови продажу зазначених об’єктів: вартість послуг суб’єкта оціночної діяльності, рецензента, ліцитатора, КП «Славутське БТІ», нотаріуса сплачує переможець аукціону.

Реєстраційний внесок в розмірі 17 грн. (без ПДВ) та застава у розмірі 10% від початкової ціни об’єкта з ПДВ, грошові кошти при розрахунку за придбаний об’єкт приватизації вносяться на р/р № 37112003002570 в ГУДКСУ в Хмельницькій області, МФО 815013, код за ЄДРПОУ 23563639, одержувач міськвиконком.

Умови розрахунку для юридичних та фізичних осіб – грошові кошти Аукціон відбудеться 04.02.2016 року о 10.00 за адресою: м. Славута, вул. Соборності,7 . Заяви на участь в аукціоні приймає відділ приватизації житла та комунального майна Славутської міської ради за адресою: м. Славута, вул. Церковна, 46 А, кімн. 7.

Кінцевий термін прийняття заяв – три дні до початку аукціону. Додаткова інформація про продаж об’єкта за тел.: 7-34-21 Ознайомитися з об’єктом можна в робочі дні за місцем його розташування.

Зміни в пенсійному забезпеченні педагогічних, медичних та соціальних працівників

Із першого січня оновлено окремі норми Закону України «Про пенсійне забезпечення» щодо порядку призначення пенсії за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Зокрема, зазначеними змінами встановлено пенсійний вік для зазначеної категорії громадян, що надає їм право на пенсію за вислугу років. Раніше відповідні працівники набували право на пенсію за вислугу років незалежно від віку у разі дотримання всіх норм пенсійного законодавства. Пенсійний вік для набуття права на пенсію за вислугу років як для чоловіків так і для жінок є однаковим – 55 років. Проте, він поступово збільшуватиметься з 50 до 55 років залежно від дати народження:

які народилися з

50 років

з 1 січня 1966 року по 30 червня 1966 року

50 років 6 місяців

з 1 липня 1966 року по 31 грудня 1966 року

51 рік

з 1 січня 1967 року по 30 червня 1967 року

51 рік 6 місяців

з 1 липня 1967 року по 31 грудня 1967 року

52 роки

з 1 січня 1968 року по 30 червня 1968 року

52 роки 6 місяців

з 1 липня 1968 року по 31 грудня 1968 року

53 роки

з 1 січня 1969 року по 30 червня 1969 року

53 роки 6 місяців

з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1969 року

54 роки

з 1 січня 1970 року по 30 червня 1970 року

54 роки 6 місяців

з 1 липня 1969 року по 31 грудня 1970 року

55 років

з 1 січня 1971 року

Право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за переліком, що затверджується у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку. Пенсії за вислугу років призначаються при звільненні з роботи, яка дає право на цю пенсію, розмір зазначеної пенсії визначається відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Звертаючись за призначенням пенсії за вислугу років, працівники освіти, здоров’я, соціального забезпечення повинні мати спеціальний стаж роботи тривалість якого поступово збільшується з 25 до 30 років:

станом на 1 квітня 2015 року

не менше 25 років

з 01.04.2015 по 31.03.2016

25 років 6 місяців

з 01.04.2016 по 31.03.2017

26 років

з 01.04.2017 по 31.03.2018

26 років 6 місяців

з 01.04.2018 по 31.03.2019

27 років

з 01.04.2019 по 31.03.2020

27 років 6 місяців

з 01.04.2020 по 31.03.2021

28 років

з 01.04.2021 по 31.03.2022

28 років 6 місяців

з 01.04.2022 по 31.03.2023

29 років

з 01.04.2023 по 31.03.2024

29 років 6 місяців

з 01.04.2024 і надалі

30 років

Спеціальний стаж обчислюється за даними трудової книжки. У разі, якщо за записами трудової книжки не можна зробити достовірного висновку про страховий стаж, додатково подають уточнюючу довідку закладу (установи) або інші підтвердні документи.

До досягнення віку 55 років право на пенсію за вислугу років мають працівники, які: в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше 25 років – до 1 квітня 2015 року та 25 років 6 місяців – станом на 31 грудня 2015 року.

Призначають пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення з дня звернення за пенсією.

Матеріали надані Славутським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України