Міський голова Василь Сидор привітав соціальних працівників з професійним святом

30 жовтня, з нагоди відзначення в Україні Дня працівника соціальної сфери, міський голова Славути Василь Сидор відвідав Славутський територіальний центр соціального обслуговування та Управління праці та соціального обслуговування населення виконавчого комітету Славутської міської ради.

Разом із керівниками трудових колективів Миколою Паламарчуком і Петром Козелцем, очільник міста привітав працівників з їх професійним святом та побажав подальших успіхів у нелегкій роботі з людьми.

Під час урочистостей, грамотами та цінними подарунками міського голови були нагороджені: водій вантажного автомобіля Сергій Могильницький; соціальний працівник Станіслав Бунда; соціальний працівник Галина Могильницька; спеціаліст програмного забезпечення Дмитро Потапов; спеціаліст 1-ї категорії Олена Альбрехт; завідувач сектором Олена Сорока; головний спеціаліст Валентина Єфимович; заступник начальника відділу Віра Остапчук; спеціаліст 1-ї категорії Аліна Зарічна. Грамоти Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА були вручені: заступнику завідувача відділення допомоги вдома Валентині Семенюк та головному спеціалісту Іні Костюк.

В свою чергу, соціальні працівники міста привітали Василя Богдановича з упевненою перемогою на виборах.

Cлавутчани відзначили 71-у річницю визволення України від нацистських загарбників

Щорічно, в останні дні жовтня, ми віддаємо данину шани та поваги подвигу ветеранів у найжорстокішій в історії людства війні – згадуємо тих, хто поклав життя за наше майбутнє, і вклоняємось їхнім побратимам, які нині з нами.

Війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що людство до цих пір із сумом та гіркотою згадує про ті далекі події.

28 жовтня представники місцевого самоврядування відзначили 71-у річницю визволення України від нацистських загарбників.

Учасники зібрання провели урочистий мітинг, поклали квіти до монументів полеглим славутчанам, а також хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто у боротьбі з коричневою чумою віддав найдорожче – своє життя.

Після завершення офіційної частини заходу, окремі делегації поклали квіти до Меморіального комплексу «Поле Пам’яті» та Пам’ятника жертвам фашизму.

Василь Сидор подякував славутчанам за довіру

Шановні славутчани!

Завершилася чергова виборча кампанія до органів місцевого самоврядування Славутчини.

Слід зазначити, що незважаючи на доволі низьку явку, як по Україні в цілому так і по нашому місту зокрема, вибори в Славуті відбулися без суттєвих порушень вимог чинного законодавства.

Що стосується моральної сторони процесу, то кожна політична сила провела його у відповідності до своїх життєвих цінностей. 

Шановні славутчани!
Відповідно до протоколу Славутської міської виборчої комісії, я отримав найбільшу кількість Ваших голосів, а саме: 6 тисяч 935. 
Я щиро вдячний Вам за високу довіру, яку Ви втретє виказали особисто мені та усій нашій команді.
Поважаю вибір кожного з Вас!
Готовий до конструктивної співпраці на благо громади з усіма політичними силами представленими в міській раді.
Докладу максимум зусиль, аби зробити наше місто ще більш зручним і комфортним для проживання.
Слава Україні!
З повагою, Василь Сидор

Громадське формування "Славутський курінь" допоможе міліції у профілактиці порушень виборчого законодавства України

Шановні славутчани!

З метою профілактики порушень виборчого законодавства України, громадським формуванням з охорони громадського порядку «Славутський курінь» прийнято рішення про патрулювання містом спільно з представниками органів внутрішніх справ у вечірній та нічний час: 22, 23, 24 та 25 жовтня.
Про всі випадки правопорушень виборчого законодавства, як то:

порушення порядку ведення передвиборної агітації; порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами; порушення порядку надання фінансової (матеріальної) допомоги для здійснення виборчої кампанії; замовлення чи виготовлення виборчих бюлетенів більше встановленої кількості; незаконне виготовлення, зберігання чи використання завідомо незаконно виготовлених виборчих бюлетенів, бланків відкріпних посвідчень, бюлетенів для голосування; підробка виборчих документів, чи використання завідомо підроблених виборчих документів членом виборчої комісії, кандидатом, його представником, уповноваженою особою політичної партії; незаконна передача виборцем виборчого бюлетеня іншій особі; голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз; незаконне знищення виборчої документації; групове порушення громадського порядку тощо, ПРОСИМО НЕВІДКЛАДНО ПОВІДОМЛЯТИ СЛАВУТСЬКИЙ РАЙВІДДІЛ МІЛІЦІЇ ЗА ТЕЛЕФОНОМ: 102.

Керівник громадського формування з охорони громадського порядку “Славутський курінь” Василь Сидор

В Славуті встановлять перший звуковий світлофор

На перехресті вулиць Соборності та Миру, працівники Славутського ЖКО приступили до монтажу першого в місті звукового світлофору.

Такий світлофор стане у пригоді, в першу чергу, незрячим громадянам, адже допомагатиме їм безпечно переходити дорогу.

До уваги славутчан!

У зв'язку із завершенням робіт щодо заміни газового обладнання, міська лазня відновлює свою роботу з 24-го жовтня.

В Славуті презентовано нове унікальне видання

20 жовтня в міській бібліотеці для дорослих було презентовано науково-популярне видання «Природа Малополіського Погориння. Рослинний світ».

Це перша унікальна збірка у якій досліджено багатий світ рослин, його сучасний стан, антропогенну трансформацію та заповідну справу одного з найбільш мальовничих куточків України – Малополіського Погориння.

Як виявилось, саме наш регіон займає провідне місце в Україні та Європі щодо збереження природних ландшафтів.

Під час розробки книги, основне навантаження лягло на її автора, наукового редактора, завідувача Ботанічним музеєм Національного науково-природничого музею НАН України Валерія Новосада та його колектив. Важливою була й постійна підтримка роботи науковців з боку Славутської міської ради, а також депутата Хмельницької обласної ради Івана Гладуняка.

У книзі представлено результати досліджень флори та моніторингу популяцій рідкісних рослин Малополіського Погориння за 15 років експедиційних сезонів.

Велику роль у виданні відведено екологічній освіті підростаючого покоління.

Видання є справжньою енциклопедією, яка відображає широкий спектр вивчення фіто та флоро різноманіття нашого регіону, основи його використання та збереження, методики дослідження, пропаганди правильного використання, а також багато іншого цікавого матеріалу.

Під час презентації, міський голова Славути Василь Сидор щиро подякував Валерію Новосаду – науковому керівнику проекту, Галині Фурманчук – автору ідеї створення книги, колективу та усім, хто долучився до появи її у світ, за пророблену колосальну роботу, а також зазначив, що дане видання принесене неабияку користь мешканцям Славутчини, а особливо – вчителям і науковцям.

Благоустрій міста на першому місці

1. Замінено теплову мережу (60 м) та усунено порив на вул.Я.Мудрого .
2. Тривають роботи з реконструкції м-ну «Сонячний» :
– зроблено асфальтобетонне покриття поблизу будинку на вул.Сокола 12;
– облаштовано тротуарну доріжку біля ДНЗ №2;
– продовжено виконання робіт з облаштування тротуарної доріжки біля житлових будинків, що знаходяться на вул. Лісній, 9, 11, 13.
– розпочато облаштування тротуару на вул.Сокола 8, 10;
3. Облаштовано тротуари, влаштовано бордюрний камінь та вирівнюючий шар асфальтобетонного покриття на вул.Монастирській .
4. Розпочато демонтаж бордюрного каменю на вул.Я.Мудрого з метою розширення проїжджої частини та приведення у відповідність проїздів до проекту.
Прес-служба Славутського МВК

ПАМ’ЯТКА ЩОДО ПОРЯДКУ ПРОЕКТУВАННЯ, ВИГОТОВЛЕННЯ, МОНТАЖУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ КОТЛІВ

Щодо порядку проектування, виготовлення, монтажу та експлуатації котлів теплопродуктивністю понад 0,01 МВт у відповідності до вимог Правил будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПа, водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагрітої води не вище 1150 С (далі Правил).
І. Порядок введення котельного обладнання в експлуатацію.
Наявність розробленої спеціалізованими проектними організаціями конструкторської документації на котли та котельні ( П.5.1.1. Правил)
Виготовлення, монтаж, налагоджування, реконструкція, ремонт котлів та їх елементів повинні виконуватися підприємствами чи організаціями, що мають технічні засоби, необхідні для якісного виконання робіт.
Наявність в підприємств та організацій, які проводили роботи по виготовленню, ремонту, реконструкції та монтаж котлів, дозволів від органів Держпраці (Держгірпромнагляду) на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки ( П.8.1. Правил) (в багатьох випадках підприємства, що проводять роботи по монтажу котлів в закладах освіти області таких дозволів не мають.
Виготовлення, монтаж, налагоджування, реконструкція і ремонт котлів або окремих елементів повинні виконуватись за технологією, розробленою організацією до початку робіт, відповідно до вимог цих правил і технічних умов, затверджених у встановленому порядку.
Кожен виготовлений котел повинен постачатися замовнику з паспортом встановленої форми та з інструкцією по монтажу і експлуатації.( П.10.2. Правил)
Стаціонарні котли повинні встановлюватись в будівлях та приміщеннях, що відповідають вимогам СНиП ІІ-35-76 «Котельні установки», Правил безпеки у газовому господарстві і цих правил. Встановлення котлів в підвальному приміщені ЗАБОРОНЕНО. (П.11.1. Правил).
Реєстрації в місцевих органах Держпраці до пуску в роботу підлягають котли, на які поширюються Правила (потужність понад 100 кВТ). ( П.16.1.1. Правил)
Реєстрація котла проводиться на підставі письмової заяви власника.
При реєстрації повинні бути представлені:
– паспорт котла;
– акт про справність котла, якщо він був отриманий від заводу-виготівника в зібраному вигляді;
– посвідчення про якість монтажу;
– креслення приміщення котельні (план, поздовжній і поперечний розріз із розміщенням котлів і всього встановленого устаткування); принципова теплова схема котельні;
– інструкція заводу-виготовлювача по монтажу та експлуатації котла.
Перелічені документи повинні бути підписані керівником підприємства та прошиті разом з паспортом котла.
Посвідчення про якість монтажу повинна складати організація, яка проводила монтаж, підписуватись керівником цієї організації, а також власником котла і скріплюватись печатками (п. 16.1 Правил).
Кожен наново встановлений котел може бути введений в експлуатацію після його технічного опосвідчення або технічного обстеження та одержання дозволу на роботу від органів Держпраці у встановленому порядку відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про охорону праці», п. 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107 (П.16.1.6. Правил).
Власник котла повинен забезпечити утримання котлів у справному стані, а також безпечні умови їх роботи,організувавши обслуговування, ремонт і нагляд відповідно до вимог Правил( П.15.1. Правил).
Для здійснення у відповідності з вимогами цих Правилами для проведення технічного опосвідчення, забезпечення справного стану і постійного контролю за безпечною експлуатацією котлів власником котла має бути призначена особа, відповідальна за його справний стан і безпечну експлуатацію. Така особа призначається з інженерно-технічних працівників, які мають відповідну кваліфікацію, теплотехнічну освіту і пройшли перевірку знань цих правил у встановленому порядку.
В окремих випадках відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію може бути покладена на інженерно-технічного працівника, який немає теплотехнічної освіти, але пройшов навчання в інституті підвищення кваліфікації в повному обсязі за спеціальною програмою і склав екзамен.
Призначення відповідальної особи необхідно оформляти наказом по підприємству з записом дати і номеру наказу в паспорт котла. (П.15.2. Правил).
Відповідальний за справний стан і безпечну експлуатацію котлів зобов’язаний:
– регулярно оглядати котли в робочому стані;
– щоденно в робочі дні перевіряти запис в змінному журналі і розписуватись в ньому;
– проводити роботу з персоналом по підвищенню його кваліфікації;
– проводити технічні опосвідчення котлів;
– зберігати паспорти котлів;
– проводити протиаварійні тренування з персоналом котельні;
– перевіряти правильність ведення технічної документації при експлуатації та ремонті котлів (п. 15.4 Правил).
До обслуговування котлів можуть бути допущені особи, не молодші за 18 років, які пройшли медичний огляд, та атестацію в установленому порядку відповідно до Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань із питань охорони праці.
Навчання і первинна атестація машиністів (кочегарів) і операторів котельні повинна проводитись в професійно-технічних училищах, навчально-курсових комбінатах. Індивідуальна підготовка зазначеного персоналу не допускається. (п. 15.6 Правил).
Обслуговуючий персонал зобов’язаний знати послідовність операцій при аварійній зупинці котла ( П.15.18. Правил).
Котел повинний бути негайно зупинений і відключений дією захисту чи персоналом у випадках, передбачених виробничою інструкцією, зокрема при наступних несправностях і відхилення від норм:
– при виявлені несправності запобіжного клапана;
– припинені дії всіх живильних насосів;
– виявлені тріщин, випуклостей, пропусків у зварних швах;
– згасанні факелів у топці при камерному спалювані палива;
– зникненні електричної напруги, яка подається на всі контрольно-вимірювальні прилади, прилади дистанційного й автоматичного управління;
– виникненні пожежі в котельні, яка загрожує обслуговуючому персоналу чи котлу ( П. 15.19. Правил).
Кожний елемент котла, внутрішній об’єм якого обмежений запірними органами, повинен бути захищений запобіжними клапанами, які автоматично запобігають підвищенню тиску ( П.12.2.1. Правил).
Перевірка справності дії запобіжних клапанів їх короткочасним «підривом» проводиться при кожному пускові котла в роботу, а в період роботи – не рідше одного разу на зміну оператором котельні. Робота котлів з несправними або не відрегульованими запобіжними клапанами ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ (П.15.15.Правил).
Водний режим котлів повинен забезпечувати роботу парових і водогрійних котлів без ушкодження їх елементів у наслідок відкладання накипу і шламу або в наслідок корозії металу.
Експлуатація котлів без до котлової обробки води забороняється.
В котельні повинна вестись відповідна технічна документація, а саме:
– вахтовий (змінний) журнал;
– ремонтний журнал;
– журнал обліку якості хімічно – очищеної води;
– розроблені та вивішені в котельні виробничі інструкції та інструкції з охорони праці обслуговуючого персоналу.

Головний державний інспектор
відділу нагляду в будівництві,
котлонагляді на транспорті та зв’язку
управління Держпраці у Хмельницькій області Качаровський М.Г.

Славутська "Росинка" обзавелася новою спортивно-музичною залою

20 жовтня у дошкільному навчальному закладі №3 «Росинка» відбулося відкриття нової спортивно-музичної зали.

З приводу цієї неординарної події, колектив закладу влаштував у реконструйованому приміщенні справжнє свято на яке запросив міського голову Василя Сидора, першого заступника міського голови Сергія Микульського, секретаря міської ради Світлану Медведєву, начальника управління освіти Ельміру Перепелицю та інших поважних гостей.

Нагадаємо, що роботи з реконструкції приміщень «Росинки» розпочалися ще влітку, за активної підтримки Славутської міської ради.

Наразі триває ремонт плавального басейну, якій заплановано здати в експлуатацію до кінця поточного року.

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Міністерство освіти і науки України вкрай стурбовані зростанням загибелі та травмування дітей. За статистикою в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!
За 2015 рік в Україні виникло більше 60 тисяч пожеж, під час яких загинуло 1266 осіб, з них 40 дітей.
Легковажне поводження дітей з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд. Статистика трагедій свідчить: здебільшого нещастя трапляються тоді, коли діти залишаються вдома самі, без нагляду дорослих. Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина, особливо до батьків.

Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

Оголошення

Славутське міське управління праці та соціального захисту населення доводить до відома мешканців міста, що виїзд медико – технічної бригади Хмельницького державного протезно-ортопедичного підприємства відповідно попередньо розробленого графіка відбудеться 05 листопада 2015 року з 9-00 години в приміщенні поліклініки Славутської центральної районної лікарні.
Прохання до осіб з обмеженими фізичними можливостями, яким передбачено індивідуальними програмами реабілітації інвалідів та довідками лікарсько-консультативної комісії Славутської центральної районної лікарні забезпечення протезно-ортопедичними виробами, звернутись до Славутського міського управління праці та соціального захисту населення для отримання або поновлення направлень на забезпечення необхідними засобами.
Прохання до особ, які отримали направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, з’явитись на виїзний прийом медико – технічної бригади Хмельницького державного протезно-ортопедичного підприємства для проведення замірів на виготовлення виробів.

Для отримання більш детальної інформації звертатись в міське управління праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Я.Мудрого 47, тел. 7-03-40.

Начальник управління П.М.Козелець

Міський голова Василь Сидор вручив президентські нагороди ветеранам Другої світової

16 жовтня, з нагоди Дня захисника України та 71-ї річниці визволення України від нацистських загарбників, міський голова Славути Василь Сидор провів зустріч з учасниками бойових дій під час 2-ї Світової війни.

В ході теплої розмови очільник міста вручив сивочолим ветеранам президентські нагороди та від імені усіх славутчан щиро подякував за перемогу над нацизмом.

В свою чергу, колишні воїни поділилися з присутніми давніми спогадами своєї буремної молодості та побажали українцям берегти мир на своїй землі.