Герої не вмирають!

Шановні мешканці Славутчини!

1 вересня 2015 року о 9-й годині на території Славутського обласного спеціалізований ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки (м. Славута, вул. Князів Сангушків, 8), відбудеться відкриття Пам’ятної дошки українському Герою Володимиру ОЗНАМЦЮ.

Запрошуються усі небайдужі!

Міський голова Славути Василь Сидор взяв участь в обговоренні реформи з децентралізації української влади

29 серпня президент України Петро Порошенко на зустрічі з
представниками територіальних громад обговорив конституційні зміни щодо децентралізації
української влади. До участі в обговоренні цього надважливого для країни
питання був запрошений й голова нашого міста Василь Сидор.

Метою зустрічі був обмін думками та аргументами.

За словами Президента, всі 24 роки незалежності саме відсутність реальних
повноважень у місцевої влади була причиною неефективності державного
управління. «Не може дядько в Києві знати, що робити на селі. І навіщо йому це?
Навіщо концентрація грошей і прав, якщо ти не можеш дійти до людини, спитати
її, чого вона хоче, і визначити це пріоритетом своїх дій?», – задав риторичне
питання Глава держави.

Глава держави підкреслив, що конституційними змінами повноваження Президента
щодо призначення влади передаються народу, територіальним громадам. Так,
громада обирає депутатів, які призначають виконкоми, а префект, як представник
Президента, слідкує за дотриманням законодавства, особливо в частині можливих
сепаратистських закликів та зазіхання на суверенітет та територіальну
цілісність України.

У зустрічі взяли участь 35 селищних або міських голів, а
також Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр
України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального
господарства Геннадій Зубко, Перший заступник Глави Адміністрації Президента
України Віталій Ковальчук, Заступник Глави АПУ Ростислав Павленко.

Славутчани відзначили День незалежності України

24 серпня Славута разом із усією Україною відзначала День незалежності України. 

Все для більшої кількості славутчан це свято з державного перетворюється на цілком особисте та родинне. Свідченням тому є велика кількість людей, що усією родиною завітали на площу біля Будинку рад, аби долучитись до святкування Дня народження України. 
Святкові заходи, за традицією, розпочались з покладання квітів до пам’ятних знаків загиблим за волю країни у роки другої світової війни та під час Революції Гідності і вшанування пам’яті тих, хто боронив рідну землю, хвилиною мовчання. 
Привітав присутніх із святом міський голова Славути Василь Сидор, який у своїй промові, зокрема, зазначив: «Завжди український народ прагнув до незалежності. Найкращі його представники, інтелектуальна еліта нації готові були покласти голову на вівтар свободи, адже щиро вірили, що Україна врешті-решт стане самостійною. Багато з них були замордовані в застінках НКВС, КДБ, кинуті за грати, ізольовані від суспільства, приговорені до смертної кари. В 1991 році мрія мільйонів українців нарешті здійснилася. Але далеко не всім це до вподоби. Так званий «старший брат» усіма методами намагався нам зашкодити, не захотів відпускати з міцних «обіймів». Врешті-решт пішов на нас війною. Українцям знову доводиться проливати кров, захищаючи рідну землю, її волю. Та найстрашніший ворог – внутрішній, який на догоду імперським амбіціям Росії чинить спроби зруйнувати її зсередини. Але ми, український народ, об’єднавшись, не дамо цього зробити!» 
Подякував Василь Богданович всім, хто плідно працює на благо Вітчизни та рідного міста, робить його кращим і цивілізованішим. 
Відтак, за сумлінне ставлення до своїх обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди24-ї річниці Незалежності України грамотою міського голови були нагороджені депутати міської ради Борис Семенюк, Микола Козел, Тамара Скред, начальник Славутського районного сектору ГУ ДСНС Андрій Сампір, слюсар-ремонтник УВКГ Андрій Власюк, прибиральники прибудинкових територій ЖКО №2 Наталія Матвійчук та ЖКО №1 Ярослав Федорчук, а грамотами обласної ради – методист ДНЗ №9 Валентини Бурак, головний спеціаліст управління внутрішньої політики та інформаційного забезпечення Славутської міської ради Ігор Піголь, завідуюча ДНЗ №2 «Подоляночка» Людмила Курильчук. Облдержадміністрація, у свою чергу, відзначила Олександра Шашка – головного інженера ТОВ «Сансервіс», Сергія Смірніна – керівника структурного підрозділу ЖКО, депутата Славутської міської ради. 
Привітав присутніх зі святом військовий комісар підполковник Михайло Євтушок, який вручив нагрудні знаки славутчанам, що приймали участь у бойових діях на Донбасі. 
Долучились до привітань голова славутського осередку політичної партії «Батьківщина» Тамара Іванюк, член ради громадської організації «Рідна Славутчина» Марія Караван та батьки загиблих під час проведення АТО славутчан – Андрія Повстюка та Олексія Сковородіна. 
Варто зазначити, що делегацію зі Славути було запрошено на урочисті заходи з нагоди святкування Дня Незалежності у м. Хмельницький. 
Ну і, звісно,не обійшлось без музичних дарунків, якими порадували славутчан та гостей міста творчі колективи Славути.

23 серпня з нагоди Дня Державного Прапора України в місті Славута відбувся велелюдний патріотичний захід

На площі біля Будинку рад з вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Василь Сидор.
Під живий спів національного Славня право підняти Державний Прапор України було надано міському голові Славути Василю Сидору, батькові українського Героя Олексія Сковородіна Володимиру Сковородіну та кращому учню ЗОШ №4 Олександру Сокольцю.
Згодом колона славутчан рушила до історичного місця першого підняття Державного Прапора України в Славуті.
Біля відповідного пам’ятного знаку, Державний Прапор України також підняли міський голова Славути Василь Сидор, батько українського Героя Олексія Сковородіна Володимир Сковородін, батько українського Героя Андрія Повстюка Олексій Повстюк та учень ЗОШ №4 Олександр Соколець.
Приємно, що в такий непростий час українці об’єднуються навколо своїх символів, шанують свої національні свята.

Прес-служба Славутського МВК.

Очільник міста відвідав терапевтичне відділення

25 серпня міський голова Василь Сидор оглянув терапевтичне відділення Славутської ЦРЛ, де уже виконано ремонт половини відділення. Ремонтні роботи проводилися за кошти міського бюджету. Було виділено та освоєно 400 тисяч грн.

Реформа системи надання житлових субсидій населенню

ШАНОВНИЙ ДОБРОДІЮ!

В країні дуже складна економічна ситуація, Уряд України цього ніколи не приховував, і як в цьому листі, так і надалі ми хочемо продовжити говорити громадянам виключно правду, якою б гіркою вона інколи не здавалася. Тільки так, на нашу думку, можливо здобути довіру людей,' а в питанні надання Вам субсидії на сплату житлово-комунальних послуг, про що йтиме мова в цьому листі, взаємна довіра між державними органами і громадянином – одна з головних складових успіху.

Ви знаєте, що проблеми в економіці, з якими ми стикнулися як держава, спричинені багатьма факторами, насамперед втечею попередньої владної верхівки і російською військовою, економічною та інформаційною агресією. Але, незважаючи на складнощі, Уряд України невідступно продовжує втілювати в країні реформи, які не робилися 23 роки. Вони обов'язково дадуть результат, виведуть нашу державу з кризи, в найближчій перспективі дозволять стабілізувати ситуацію і вийти на економічне зростання. Такі самі складні реформи були проведені в усіх успішних країнах нашого регіону, де люди також важко сприймали перехідний період, але невдовзі відчули значні позитивні зміни у власному житті. Так стало¬ся в Польщі, Латвії, Грузії, і так станеться в Україні.

Одна з реформ, які відбуваються в Україні, – це перехід від застарілої радянської до сучасної енергоефективної системи надання комунальних послуг, що включає в себе в тому числі встановлення ринкової ціни на газ.

Це питання не тільки порятунку економіки, але і справедливості. Всі попередні Уряди України брали гроші з держбюджету, які Ви сплачували у вигляді податків, і дотували за них оплату газу для олігархів та заможних громадян. Ви більше не будете платити за багатих-тепер вони і всі, хто здатен платити реальну ціну за газ, сплачуватимуть самі за себе.

А держава допомагатиме тим людям, рівень доходів яких не дає їм змоги самотужки заплатити за комунальні послуги. Наше завдання – залучити до користування системою субсидій якомога більше громадян, яким дійсно важко заплатити за ринковою ціною. Щоб досягти цієї мети, ми максимально спростили порядок оформлення субсидій.

Критерій для отримання субсидій лише один – дохід людини. Зверніться до місцевого управління соціального захисту вже зараз, і ми зробимо все, щоб полегшити для Вас сплату за комунальні послуги. Для багатьох родин розмір субсидії становитиме більше половини рахунку! Вам необхідно буде лише заповнити Заяву і Декларацію, які Ви зараз тримаєте в , руках, та відправити їх поштою у Ваше відділення соціального захисту. Решту ми зробимо самі.

Але отримання субсидії – не єдиний шлях зменшити рівень платні за комунальні послуги. Ми повинні навчитися використовувати ресурси ефективно: економити газ, світло, воду. Це заощадить кошти кожної родини і держави в цілому. Для допомоги в цьому запроваджена програма державної підтримки населення, ОСББ та житлово-будівельних кооперативів щодо впровадження енергоефективних заходів: утеплення осель, встановлення лічильників, заміни котлів, заміщення газу альтернативними видами палива.

Пам'ятайте, що реформи робляться не заради реформ, а тільки заради громадян і їх добробуту. Складний період мине, наша країна і українці обов'язково стануть успішними, як ми всі того заслуговуємо!

З повагою, Уряд України

Відбувся показовий практичний інструктаж особового складу славутської міліції

21 серпня славутчани мали нагоду спостерігати за проведенням у нашому місті показового практичного інструктажу особового складу Славутського районного відділу міліції.

Захід відбувся за участю начальника УМВС України в Хмельницькій області Миколи Семенишина та міського голови Славути Василя Сидора.

До інструктажу був залучений особовий склад Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області на чолі з Віктором Шуляренко, працівники ДАІ, а також члени громадського формування «Славутський курінь».

Інтригу відкритому заходу додала наявність у славутських міліціонерів новеньких скутерів і велосипедів. Зазначена техніка була придбана для потреб райвідділу зусиллями міської ради та громадською організацією «Ліга керівників та роботодавців» (керівник: Дубіна М.І.).

В ході проведення інструктажу, за зразкове виконання покладених завдань, окремим працівникам міліції, а також членам громадського формування, були вручені почесні грамоти.

Користуючись нагодою, Микола Олександрович та Василь Богданович привітали присутніх із Днем незалежності України.

Пам'ять працівників органів внутрішніх справ України, які віддали своє життя під час проведення АТО, вшанували хвилиною мовчання.

З Днем Державного Прапора та Днем незалежності України!

Шановні славутчани! 

Через тисячоліття пролягав шлях становлення та утвердження нашої держави: на перехрестях української історії сплелися пошуки й випробування, злети й падіння, перемоги й поразки. Вони завжди нагадуватимуть про звитяжні сторінки нашого національного формування.
Державний прапор України втілює в собі давню і величну історію державотворення, прагнення українського народу жити вільно в мирі та добробуті. 
Тернистим був шлях боротьби за право створити самостійну країну. І головна заслуга у цьому належить українському народові – всім і кожному. 
Українці віками прагнули до самостійності й державності, мужньо відстоювали людську гідність і право на вільний вибір, долали розбрат і свято вірили у великі можливості своєї землі, аби тільки у власному домі запанували «своя правда, і сила, і воля». 
Те, що сьогодні відбувається в України, — це війна за незалежність. Ми живемо в епоху народження нової країни. На нашій землі палає вогонь, щодня ламаються долі, страждають люди… 
Ми повинні пам'ятати про те, що українці воюють не тільки за визволення територій. Насамперед люди беруть сьогодні зброю заради відновлення миру. Заради того, щоб будувати своє майбутнє на власній землі. Майбутнє нової країни. 
У світі народжується нова, амбіційна, сильна, впевнена у власних силах країна. У нас немає права на помилку. Знаю, ми впораємося з цим історичним викликом — у нас вистачить духу, знань і віри.
Слава Україні!
З повагою, міський голова Василь Сидор

Державна підтримка енергозбереження

Увага! У Держенергоефективності створено Call-центр.

 

Одним з пріоритетів держави є досягнення енергетичної незалежності. Влада зробила вимушений крок і підвищила тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня. Разом з тим, розроблена низка програм, які допоможуть українцям стати енергоефективними та платити менше за житлово-комунальні послуги.

Для співвласників багатоповерхових будинків розроблена спеціальна програма кредитування на придбання енергоефективного обладнання та утеплення будинку. Детальніше в розділі «Фокус на житлові будівлі».

Громадянам Уряд пропонує здешевити послуги житлово-комунального господарства низкою кроків, наприклад, встановити негазовий котел або придбати енергозберігаюче обладнання чи матеріали. Вже понад 18 000 українців, які проживають у приватних будинках, скористалися кредитом на «негазові» котли та придбання енергозберігаючого обладнання (матеріалів). Детальніше про те, як отримати кредит, читайте у розділі «Пільгове кредитування для населення». Дізнатися про те, хто і як вже отримав такі кредити, можна у розділах  «Динаміка виданих кредитів» та «Карта теплих кредитів».

 

Державна підтримка термомодернізації житлових будівель в Україні: умови та перспективи впровадження енергоефективних заходів.

Перелік енергоефективного обладнання та/або матеріалів, на придбання якого буде здійснюватися відшкодування частини суми кредиту (орієнтовний)

Енергоефективний калькулятор для ОСББ

Калькулятор для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла

Інструкція щодо користування калькулятором (для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла)

Створюйте ОСББ та долучайтеся до державної програми з енергоефективності!

Метаріал взятий із сайту:
Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
.

До початку навчального року – готові!

На виконання рішення виконавчого комітету Славутської міської ради, 17 та 18 серпня відбувся огляд готовності закладів освіти міста Славута до нового 2015 – 2016 навчального року.

В ході зазначеного огляду, відповідна комісія дійшла висновку про те, що школи, а також навчально-виховні об’єднання міста, до початку навчального року – готові.