Шановні школярі, вчителі, вихователі й випускники!

Від щирого серця вітаю вас зі Святом останнього дзвоника, яке знаменує завершення навчального року, подолання чергової сходинки в освоєнні знань.
Сьогодні перегортаємо ще одну сторінку славного освітянського літопису. Упродовж цього року учні міста долучалися до джерел культури й духовності, старанно засвоювали закони природи, скарби рідної мови та гуманістичні цінності.
Хвилюючі почуття переповнюють сьогодні наймолодших: взято першу сходинку на шляху пізнання.
Випускники ж сприймають останній шкільний дзвоник як початок дороги у нове, доросле та самостійне життя. Попереду – нові вершини та нові досягнення. А головне – непросте доросле життя, в якому щодня доведеться робити важливий вибір, відстоювати власні думки та відповідати за прийняті рішення.
Сьогодні маємо нагоду низько вклонитися вчителям, які не тільки озброюють учнів знаннями, а й формують їх духовно й фізично, прищеплюють життєві принципи, допомагають виробити характер. Ви є тими, хто творить майбутнє України, бо від вихованості й обізнаності сьогоднішніх учнів залежить те, якою буде наша держава у майбутньому.
По-особливому урочистий цей день і для ваших батьків, дідусів і бабусь. Разом із вами вони пройшли роки вашого шкільного життя. Вони раділи вашим успіхам, переймалися невдачами. Цінуйте їхню любов і підтримку.
Бажаю вам віри і впевненості у завтрашньому дні. Зичу вам добра й благополуччя, доброго здоров’я і миру у вашому домі.

З повагою,
міський голова Василь Сидор

Стартував перший Міжнародний форум для сталого розвитку міст GREEN CITY

26 травня в місті Маріуполь Донецької області стартував перший Міжнародний форум для сталого розвитку міст GREEN CITY. Ініціаторами його проведення виступили всеукраїнська громадська організація «Жива планета» та громадська спілка «Зелений центр Метінвест». 

У роботі GREEN CITY – 2015 беруть участь понад 200 представників центральних та місцевих органів влади, провідних експертів з розробки та реалізації стратегій розвитку міст, фахівців у галузі сталого розвитку, розвитку інститутів громадянського суспільства і муніципального управління, будівництва, енергоефективності, озеленення і благоустрою, мери міст України. Серед запрошених – міський голова Славути Василь Сидор. 
Того ж дня Василь Богданович зустрівся з маріупольським міським головою Юрієм Хотлубеєм. 
Відкриваючи зустріч, голови обмінялися пам'ятними подарунками, що символізують їхні міста.
Далі Юрій Хотлубей розповів своєму колезі з західної України про основні напрями діяльності міської влади, про проблемні моменти, а також поінформував про ситуацію в Маріуполі в цілому.

Так, за його словами, місто, що знаходиться в непростому становищі, відчуває певні складнощі, зокрема, досі не відновлено залізничне сполучення з іншими містами країни. Крім того, міський голова зазначив, що через бюрократичну тяганину виникли проблемні питання із здійсненням виплат матеріальної допомоги, яка була виділена по лінії Уряду України. Однак, при цьому, Юрій Хотлубей звернув увагу на те, що в даний час робота казначейства відновлена в повному обсязі, проходять всі платежі і держава повною мірою виконує свої зобов'язання по субвенціях. Такі якісні зміни, вперше за кілька років, привели до перевиконання бюджету по дохідній частині на 50 млн. гривень. 

Говорячи про ситуацію в цілому по місту, Юрій Хотлубей підкреслив, що в Маріуполі йде нормальне життя, працюють комунальні і промислові підприємства, спостерігається висока відвідуваність у дитячих садках і школах. При цьому, міський голова акцентував особливу увагу на проблемі, пов'язаної з відсутністю зростання заробітної плати, як у Маріуполі, так і по всій Україні, в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Він висловив думку, про необхідність проведення роботи на рівні Уряду з підприємцями, спрямованої на встановлення нормальних розрахункових відносин між роботодавцем і працівником. 
 На завершення зустрічі, Василь Сидор озвучив пропозицію встановити між Маріуполем і Славутою партнерські відносини. Юрій Хотлубей підтримав дану ініціативу і дав доручення підготувати типову угоду про співпрацю між містами.

Віддай, якщо можеш. Візьми, якщо хочеш.

Шановні жителі міста Славута!
Нині і в нашій міській бібліотеці для дорослих Ви зможете долучитись до міжнародного руху Буккросінг.

Цей рух є надзвичайно популярним у світі, тому міська бібліотека для дорослих просто не змогла залишитись осторонь. Перш за все, наша основна мета: розвиток читання та читацьких інтересів у громадськості. І як показує час, він набирає потужних обертів, оскільки несе в собі щось нове, цікаве та корисне .
Буккросінг – це своєрідний «обмін» літературою між незнайомими людьми (книга, що «біжить» від одного до іншого). У Європі такий «обмін» дуже популярний. Проте, прочитані книги там залишають на лавах у парках та скверах. У нас же буккросінг знайшов собі прихисток біля приміщення міської бібліотеки для дорослих.
Тепер всі, хто бажає, може прийти до бібліотеки і зі спеціального книжного стелажа взяти будь-яку книгу, яка там буде. Також кожен славутчанин на цей стелаж може й покласти свою власну книгу, щоб її зміг прочитати ще хтось.
Тож, якщо ви маєте книги, які вже читали – можете їх подарувати. А якщо хочете прочитати щось нове – стелаж з книгами чекає на вас.
Приєднуйтесь до всесвітнього ідейного руху буккросінг! Не дайте Вашим книгам пилитись на полицях!

Герої не вмирають!

24 травня сотні небайдужих славутчан провели в останню дорогу захисника України – Гончарука Миколу Павловича. 

 Відспівали героя на рідному батьківському подвір’ї нашого міста, а поховали в селі Голики Славутського району, поряд із могилами пращурів. 
Нагадаємо, що боєць 17-го окремого мотопіхотного батальйону Микола Гончарук загинув 21 травня в результаті мінометного обстрілу російських бойовиків. Без чоловіка, батька, сина і брата залишилися дружина, діти, батьки, сестри та брати покійного. 
 Вічна слава тобі, Миколо! Пам'ять про твій героїчний чин житиме вічно в серцях мешканців Славутчини. 
Міський голова, виконавчий комітет, депутати Славутської міської ради розділяють велике горе сім'ї Гончаруків та висловлюють щирі співчуття рідним і близьким українського героя…

День вишиванки у Славуті

21 травня в рамках всеукраїнського свята «День вишиванки», в місті Славута відбулася загальноміська акція.

Рівно о 14:00 на площі біля Будинку рад вишикувались вбрані у вишиті сорочки та сукні діти, учні, їх батьки та вчителі, представники органів місцевого самоврядування, державної влади, громадських і політичних організацій краю.

Привітавши славутчан зі святом, міський голова Василь Сидор наголосив на тому, що першочерговою метою акції є – збереження та популяризація українських національних цінностей серед дітей та молоді.

Після співу державного Гімну України, близько трьох тисяч учасників заходу зробили колективне фото на згадку.

До уваги славутчан та гостей міста!

Найближчим часом, за сприяння управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради, в міському Палаці культури відбудуться наступні концертні програми:

21 травня – концерт Івана ПОПОВИЧА з новою програмою присвяченою патріотам України та захисникам Вітчизни: «Примиріться, сини, Україна благає…» Початок: о 19:00. Ціна квитка: від 60 до 120 гривень;

24 травня – благодійна концертна програма з нагоди завершення творчого сезону дитячих гуртків МПК на підтримку славутчан – учасників АТО. Початок: о 15:00. Вхід вільний;

28 травня – благодійний тур Олександра КРИВОШАПКО в підтримку Всеукраїнської Благодійної Програми «Шлях до мрії». Початок: о 19:00. Ціна квитка: від 30 до 60 гривень.

Телефон для довідок: 2-65-65.

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді, яка пройшла під керівництвом міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 18 – 24 травня).
Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 406 викликів, в тому числі на села – 40. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 67, до травмованих – 16, до онкохворих – 7, до хронічно хворих – 49, до дітей віком до 1 року – 3, з алкогольним отруєнням – 15. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 173 особи: дітей віком до 1 року – 2, з пневмонією – 5, травмою – 6. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 7 немовлят, з них: дівчаток – 1, хлопчиків – 6.
КП «Славутське УВКГ»
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
Переключення абонента на вул.Лисенка,37.
Ремонт водопроводу на вул.Лисенка,30.
Заміна 18 м. водопроводу на вул.Соборності,15.
Перенесення каналізаційної мережі на вул.Соборності, 15
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 38 викликів електриків, 48 викликів слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Церковній (90 м2);
-ремонт пісочниць на вул. Мудрого,55;
-ремонт лавок на вул. Садовій,15,17, вул. Ізяславській,23;
-відлов безпритульних собак з подальшим розміщенням у притулок (10 собак);
-прибирання вулиць Соборності, Миру, Лісної, Б.Хмельницького, Кузовкової;
-заміна ламп вуличного освітлення по вул. Лісній
– тривають ремонтні роботи по відновленню вуличного освітлення по вул. Привокзальної.
Структурний підрозділ СПТМ:
-ремонт фільтрів ХВО – 2 шт.
-ремонт мережевих насосів – 2 шт.
-ремонт солерозчинників – 2 шт.
Під час проведення звітної кампанії міського голови Василя Сидора та депутатів Славутської міськради були оглянуті виборчі округи міста та вивчені проблемні питання кожного мікрорайону, які поступово вирішуються. Наразі комунальними підприємствами міста виконані наступні роботи:
– заміна старих труб теплопостачання діаметром 159 мм на вул. Чкалова (від будинку № 12 до будинку №20 ) на попередньо ізольовані. Це забезпечуватиме надійну теплоізоляцію, так як труба захищена теплоізоляційним шаром від зволоження та механічних пошкоджень. Також, застосування попередньо ізольованих труб сприятиме безвідмовній експлуатації тепломереж протягом кількох десятків років, надійній і якісній подачі теплоносію, економії природного газу. На даний час уже замінено 120 погонних метрів труби. Загалом заплановано замінити 200м. До кінця тижня роботи будуть виконані.
– відновлення вуличного освітлення на вул.Михайлова. Зокрема, як було повідомлено, впроваджено найновіші досягнення для того аби зекономити (енергозаощадити) (фото №). Дільницю вуличного освітлення переведено на світлодіодні світильники. Їх перевага в економії електроенергії. Гарантія світлодіодної лампочки мінімум 5 років. Не боїться перепадів напруги електроенергії і зміни частоти. Це термін служби, який дає можливість зменшити витрати на обслуговування, на заміну відпрацьованих лампочок.
– капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Я.Мудрого. Відповідно до діючих норм ДСТУ мінімальне перевищення бортового каменю над поверхнею дорожнього покриття повинне бути не менше 150 мм, тому проектом капітального ремонту попередньо було передбачено та виконано підняття бортового каменю. Демонтовані бортові камені, після їх демонтажу були передані балансоутримувачу даної дороги КП «Славутське ЖКО». На сьогодні уже виконано роботи з підняття каналізаційних колодязів (фото №) та влаштування чорнового асфальтобетонного покриття товщиною 50 мм на частині вул. Ярослава Мудрого.
Прес-служба Славутського МВК

Низький уклін матерям-героїням

Указом Президента України присвоєно почесне звання «Мати – героїня» двом славутчанкам – Ларисі Миронюк – матері десяти дітей та Аллі Нагорнюк – матері восьми дітей. Привітав матерів міський голова Василь Сидор та висловив слова поваги і вдячності берегиням сімейного вогнища за безцінний внесок у виховання дітей. Василь Богданович побажав усім здоров’я і добра, довгих років життя, аби діти, внуки та правнуки завжди тішили увагою, добрим та щирим словом, віддаючи їм ту любов, з якою їх зростили та виховали.

Керівники територіальних громад Хмельниччини обговорили хід адміністративно-територіальної реформи

14 травня в Старокостянтинові відбулася зустріч представників Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України на чолі з головою Хмельницького РВ АМУ Василем Сидором. Перед початком зустрічі делегація ознайомилася з інфраструктурою міста, відвідала установи та підприємства.
Головною темою засідання стало виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на території Хмельницької області.
Так, у своєму виступі міський голова Микола Мельничук зазначив, що процес реформування місцевого самоврядування за стандартами держав Євросоюзу, зокрема Польщі, розпочався, є незворотнім і сприятиме встановленню європейських стандартів життя в Україні та на Хмельниччині, зокрема.
Про здобутки, а також проблеми і труднощі, які виникли на шляху втілення у життя цього закону на Хмельниччині доповів перший заступник голови Хмельницької обласної ради Віктор Адамський. Зокрема, він повідомив про попередні наміри створення нових територіальних громад в 20-и районах Хмельницької області. Наголосив на тому, що нові укрупнені громади стануть економічно потужнішими та самодостатніми у забезпеченні своєї життєдіяльності.
Про досвід роботи територіальних громад селища Дунаївці з питань об’єднання громад розповів селищний голова Анатолій Кухаренко.
Іншим важливим питанням, яке розглядалось на засіданні регіональної дорадчої ради, стало питання діяльності органів місцевого самоврядування щодо енергозбереження в містах, селищах та селах Хмельницької області. Своїм досвідом з цього питання, зокрема, щодо поширення використання у комунальному господарстві твердопаливних котлів, поділився міський голова м. Славути Василь Сидор.
На засіданні Хмельницької регіональної дорадчої ради Асоціації міст України було розглянуто також надзвичайно актуальне питання соціального захисту вимушених переселенців з АРК Крим, Донецької та Луганської областей. За результатами засідання було прийнято відповідні рішення.

За матеріалами офіційного веб-сайту
Старокостянтинівської міської ради

Майя Сайпель- стипендіат голови облдержадміністрації

12 квітня у приміщенні обласної державної адміністрації керівнику зразкового фольклорного гурту « Перлинка» МПК Майї Іванівні Сайпель було вручено персональну річну стипендію для провідних митців області. Цю стипендію присудили 10 особам, творчість яких здобула широке визнання і служить збагаченню духовності народу, примноженню цінностей культури і мистецтва Хмельниччини.
Передувало тому засідання комісії, до складу якої увійшли представники обласної влади, фахівці у галузі культури і мистецтва, які обирали переможця методом таємного голосування. Мета цієї акції – матеріальна підтримка і заохочення до творчої діяльності талановитих митців області. Вітаємо нашу землячку з почесною нагородою!

Вшанували жертв політичних репресій

День вшанування пам’яті жертв політичних репресій не лише данина пам’яті минулому, але пересторога майбутньому.
Це одна з найбільш трагічних і скорботних дат в історії нашої країни. Моральний борг та громадянський обов’язок кожного свідомого громадянина України – не забувати про трагічні сторінки нашої історії та утверджувати в українському суспільстві нетерпимість до будь-яких проявів насильства.
15 травня представники органів місцевого самоврядування, громадськості поклали вінки та квіти до пам’ятника жертвам політичних репресій та голодомору, що загинули в добу тоталітарного режиму.
Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання .
Прес-служба Славутського МВК

Призвали хлопця у солдати…

18 травня Славутським військовим комісаріатом проведено чергову відправку призовників.

Цього разу до Хмельницького «пересильного пункту» відправлено 24 мешканця Славутчини включно з містом Нетішин. Після відповідної підготовки хлопці проходитимуть строкову військову службу в підрозділах Збройних Сил України за призначенням.

Проводжаючи захисників України, міський голова Славути Василь Сидор побажав їм міцного здоров’я та успіхів у бойовому навчанні.

За традицією, друзі майбутніх воїнів «прокачали» автобус.

Читачі просили надати порівняння

Ціни на централізоване водопостачання та водовідведення в окремих містах Хмельницької області: місто Славута – 15, 08 грн. за 1 куб. м; місто Шепетівка – 17,48 грн. за 1 куб. м; місто Ізяслав – 12,93 грн. за 1 куб. м; місто Старокостянтинів – 16 грн. за 1 куб. м.

Вважається неможливою…

Славутська міська рада отримала відповідь на лист щодо можливості передачі фондів військового містечка №26 (Артбаза) в комунальну власність територіальної громади міста Славута.

У відповіді Головного квартино-експлуатаційного управління ЗС України, зокрема, зазначено, що відповідно до ЗУ «Про чисельність Збройних Сил України», ця чисельність буде збільшена до 250000 осіб, що у свою чергу потребуватиме додаткових фондів для розміщення органів управління, військових частин та підрозділів зі штатними технікою та озброєнням.

З огляду на викладене, передача фондів (у тому числі тих, що тимчасово не використовуються) із сфери управління Міністерства оборони України вважається неможливою.

До відома

Народному депутату України Р.М. Мацолі

Шановний Романе Миколайовичу!

Славутська міська рада запрошує Вас на пленарне засідання 53 сесії Славутської міської ради шостого скликання, яке відбудеться 29 травня 2015 року, о 10-00 , в приміщенні Будинку рад.

Орієнтовний порядок денний сесії надіслано на Вашу електронну адресу:
matsola.roman@rada.gov.ua

З повагою, міський голова В.Б. Сидор