Обговорення ескізного проекту по переносу меморіальних плит

Обговорення ескізного проекту по переносу меморіальних плит з іменами славутчан, що полегли в роки Великої Вітчизняної війни, що знаходяться в районі міської, бібліотеки до «Пантеону Слави» по вул. Соборності (район міської лікарні). Обговорення на форумі.

Ми козацького роду, славних предків діти

20 березня у НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., гімназія» №5 відбулася урочиста посвята в козачата учнів 3-4 класів. На свято завітали міський голова, наказний отаман Хмельницького округу Василь Сидор, осавул Славутської паланки Роман Бачинський.
Це, дійсно, велике свято для молодших школярів, адже тепер вони стали юними захисниками нашої країни та її майбутньою гордістю і величчю.
Перед посвятою юні козачата продемонстрували свої знання з історії козацького руху, розповіли про життя козаків та їх звичаї.
Після цього давали «дорослі» обіцянки, серед яких – робити все, що в їх силах, щоб бути вірними Богові й Україні; виховувати себе шляхетними, мужніми, готовими до будь-яких випробувань; бути сміливими, сумлінними, доброзичливими, порядними; ввічливо, з повагою ставитися до старших себе та бути вірними нащадками світозорих предків. Наказний отаман Хмельницького округу Василь Богданович та осавул Славутської паланки Роман Володимирович провели посвяту і вручили юним козачатам посвідчення.
Привітала учнів директор НВК Галина Болкун, яка наголосила на тому, що дуже важливо у наш час бути мужніми, сміливими, віддано любити свою країну і бути гідними землі, на якій народився.
Педагог-організатор Єфімова М.Л.

Правильний вибір професії – запорука успішного майбутнього

«Ціль людського життя — самовираження.
Проявити свою сутність у всій повноті —
ось для чого ми живемо.»
Оскар Уайльд
Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Усвідомлений вибір професії впливає на подальше життя, визначає успішність самореалізації, соціалізації, кар’єрного і професійного зростання.
Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності. А улюблена, омріяна професія — це запорука успішного й щасливого життя будь-якої без винятку людини.
Для того, аби визначитися з планами на майбутнє, дізнатися про найбільш затребувані на сьогоднішній день професії, учасники дорадчої ради при міському голові ініціювали проведення заходу – «Правильний вибір професії», який відбувся минулого тижня у Будинку дитячої творчості .
Розпочався захід з невеличкої вистави «Ким ти хочеш стати у житті», яку підготували учасники молодіжної дорадчої ради.
Вже за доброю традицією з присутніми попрацювала психолог Алла Шевченко, провела розминку та підготувала цікаві завдання, з якими усі справилися на відмінно.
Спільний музичний дарунок для усіх присутніх підготували театр естрадної пісні «Водограй» разом із учасниками дорадчої ради.
На виховний захід завітали й почесні гості, які працюють на позитивний імідж нашої Славути і створюють авторитет у міжнародному співтоваристві. Вони разом із освітянами та іншими учасниками заходу поспілкувалися з дітьми, поділилися досвідом та дали корисні поради й настанови.
Директор Славутського міськрайонного центру зайнятості Маргарита Кравчук:
«За статистикою сьогодні лише 20% випускників вищих навчальних закладів мають можливість працевлаштуватись за фахом. І нам з вами потрібно зробити все для того, щоб ви потрапили саме в це число. Ті знання, які ви сьогодні здобуваєте у школі, і ті, які ви отримаєте у вищих навчальних закладах нашої країни обов’язково стануть вам в нагоді. Окрім цього сьогодні є дуже багато професій і спеціальностей, знання для яких потрібно здобувати на курсах, або в приватних закладах, окрім тієї освіти, яку можна отримати безпосередньо в навчальних установах. Усім вам бажаю успіхів!»
Керівник фірми ТОВ «Аква – Родос» Григорій Петровський:
«Наше підприємство було створене в 2002 році. Від першого дня я є його керівником. На сьогоднішній день на підприємстві працює близько 700 чоловік, середня заробітна плата становить приблизно 4500 грн, середній вік працюючих – 27 років. Займаємося виробництвом меблів для ванних кімнат. Останні два роки почали виробляти дитячі меблі, кухні та вітальні. Сьогодні у нас є проблема з нестачею технічних працівників. Основна наша спеціальність на підприємстві – це техніки, оператори станків з числовим програмним забезпеченням. Таких спеціальностей в нашій країні жодні навчальні заклади не готують. Тому, ми брали людей, які мають технічну освіту, знання комп’ютера і на базі свого підприємства навчали».
Старший інспектор з кадрів ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» Олена Холодна:
«Славутський комбінат «Будфарфор» – це потужне підприємство з повним циклом виробництва фарфорової санітарної кераміки, один з найбільших виробників кераміки для ванних кімнат у країнах Східної Європи та СНД. На сьогодні у нас працює 1150 чоловік. Це офіційно влаштовані люди, які мають гідну заробітну плату, соціальний пакет. З моменту відкриття цеху №6 комбінат «Будфарфор» став лідером серед аналогічних підприємств країн СНД і Європи. Тут виготовляються вироби, дизайн яких розроблено фахівцями ведучих європейських компаній, зокрема, Швеції, Англії, Італії, Фінляндії, Польщі. На сьогоднішній день, в основному, ми потребуємо працівників з інженерно-технічною освітою та галузі IT- технологій».
Начальник управління освіти Ельміра Перепилиця:
«У нас у місті функціонують прекрасні школи, кожна з яких має свою родзинку. Навчальний процес забезпечує 911 працівників, з яких 348 – вчителі. Педагогічні працівники міста є висококваліфікованими і забезпечують навчальний процес на якісному рівні, адже 50 % з них – це вчителі вищої категорії. Ви не повинні боятися мріяти, коли людина мріє, вона програмує себе, і ця життєва програма обов’язково збувається. Я хочу, щоб ваші мрії співпадали з вашими можливостями. Мрійте сміливо, будьте успішними і я вірю, що з часом наше місто буде пишатися вами».
Методист інформаційно-методичного центру управління освіти Жанна Перуцька:
«Я бажаю вам усім знайти свою стежину, адже кожен з вас у чомусь уже визначився. Вже в 11 класі ви повинні знати, які предмети вам потрібно вибрати на ЗНО, на що спрямуватись і на що більше звернути увагу. Нехай у житті вам усе вдається, ви усі дуже творчі люди і вам ваші здібності обов’язково знадобляться, ким би ви не були за професією. Удачі вам! »
Директор Будинку дитячої творчості Ірина Руденко:
«Усі, хто має бажання йти творчою стежиною – запрошуємо до нас. В Будинок дитячої творчості потрібні спеціалісти циркового мистецтва, хореографи, вокалісти, балетмейстери. Варто пам’ятати про те, що можна обирати будь-яку професію, але завжди перш за все треба залишатися людиною. Можна бути ким завгодно: вчителем, лікарем, співаком, актором чи інженером. Необхідно лише пам’ятати про моральні цінності… Успіхів вам! ».
Життя продовжується, але кожен з нас пам’ятає, які події відбуваються на Сході нашої країни. Тому учасники дорадчої ради разом з вихованцями БДТ відзняли кліп на пісню «Діти Славути, за Мир», яку самі ж і написали та присвятили усім загиблим за єдність, за незалежність, за волю України.
Міський голова Василь Сидор:
«Я хочу подякувати гостям, які сьогодні до нас завітали, поділилися з нами інформацією про підприємства, досвідом та враженнями. Також величезні слова подяки дітям та їх керівнику за вражаючий ролик, який ви підготували. Ми не можемо сказати, що нас чекає завтра, післязавтра, але якщо ви ставите перед собою мету, ви її обов’язково досягнете, якою б вона не була. У своєму житті я навчався 21 рік. І хочу сказати, що недостатньо закінчити школу і інститут, вчитися потрібно завжди, вдосконалюватися, пізнавати щось нове і ніколи не зупинятися на досягнутому. Колись я працював електрозварювальником, ізолювальником і т.д. Я веду до того, що не важливо ким ти працюєш, але в те, що ти робиш, потрібно вкладати душу. Лише тоді робота приноситиме задоволення і отримаєш результат. Ви гідні громадяни нашої країни, ви – наше майбутнє. Бажаю вам добра, родинної злагоди, здоров’я, щастя й нових звершень у благородній справі служіння Україні та її народові».
Далі між дітьми та почесними гостями відбувся конструктивний діалог, кожен учень отримав відповідь на питання, які цікавили.
Завершилася зустріч спільним виконанням гімну дорадчої ради «Змінимо світ».
Прес-служба Славутського МВК

До відома пасажирів, користувачів міськими автомобільними перевезеннями

До виконавчого комітету Славутської міської ради надійшла заява від приватного перевізника Ковальчука Віктора Климовича щодо припинення дії договору №2 на перевезення пасажирів автомобільним транспортом від 07.08.2010 року, а також надані розрахунки на послуги з перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування №2, який здійснюється у звичайному режимі.
Міський автобусний маршрут загального користування рейс №2 проходив по маршруту Залізничний вокзал – Нове кладовище (вул. Б.Хмельницького) і здійснював п’ять рейсів з 6.50 години до 12.25.
Собівартість послуг які надавалися даним перевізником становить 27244,19 грн., а виручка від перевезень всіх категорій пасажирів складає 13700,0 грн., збитки від перевезень пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування №2 становлять 13544,19 грн, собівартість перевезень покривається лише на 47%.
З метою удосконалення мережі автобусних маршрутів регулярних перевезень та збалансування прав і зобов’язань виконавчого комітету Славутської міської ради, приватних перевізників та пасажирів, виконавчим комітетом прийнято рішення від 19.03.2015 року №88 «Про припинення дії договору №2 на перевезення пасажирів автомобільним транспортом» відповідно до якого припинено дію договору №2 на перевезення автомобільним транспортом від 07.08.2010 року між «Замовником» – виконавчим комітетом Славутської міської ради та «Перевізником» в особі Ковальчука Віктора Климовича по маршруту Залізничний вокзал – Нове кладовище (вул. Б.Хмельницького) за згодою сторін.
В свою чергу, зняті рейси автобусного маршруту загального користування №2 по маршруту Залізничний вокзал – Нове кладовище (вул. Б.Хмельницького) перекриваються за рахунок додатково доданих рейсів по автобусному маршруту загального користування №2а і внесені зміни до графіку руху автобусів (дивитись опублікований розклад руху), що також надасть можливість налагодити більш стабільну роботу маршруту загального користування №2а.
Разом з тим, від зупинки ДОК в 6,05, 6,40 та в 13,00 відправлятиметься маршрут загального користування №4, який буде рухатись через зупинку ЗЗБВ і далі курсуватиме за звичним графіком (дивитись опублікований розклад руху).
Зміни руху на маршруті загального користування №2а та №4 є тимчасовими, до проведення конкурсу на маршрутах загального користування (який відбудеться у червні-липні 2015 року), в тому числі і на маршруті 2а. Пасажири, які користуються маршрутом загального користування №2а, що здійснюється рух від Залізничного вокзалу до Нового кладовища (вул. Б.Хмельницького) можуть надавати свої пропозиції до управління економічного розвитку виконавчого комітету у письмовій формі кабінет №8, телефон 7-17-25.
Рішенням виконавчого комітету Славутської міської ради від 19.03.2015 року №89 «Про внесення змін до графіку руху на автобусних маршрутах загального користування в місті Славута», внесено зміни до тимчасового механізму по перевезенню пільгових категорій пасажирів шляхом скорочення пільгових рейсів.
Такі зміни є вимушеними, оскільки в умовах фінансово-економічної кризи значно зросла вартість пального, зокрема газу метану з 8,70 грн. до 14,60-15,60 грн. за куб.м., зросла вартість запчастин та комплектуючих (акумулятор: з 1683,0 до 2600,0 гривень; шини (з 1697,0 до 3800,0 гривень).
Значно погіршилася ситуація із покриттям втрат від пільгових перевезень. За інформацією управління праці та соціального захисту населення перевізниками надано пільг за січень, лютий 2015 року на суму 312,8 тис. грн., взято зобов’язання до відшкодування втрат за пільгові перевезення на суму 162,0 тис. грн., профінансовано 41,0 тис. грн., або 25,3% від суми зобов’язань до відшкодування.
Оскільки дане питання є соціальним, приватні перевізники міста з розумінням відносяться до можливостей пасажирів які не можуть відмовитися від послуги і не можуть витрачати на таку послугу значні кошті і відповідно не ставлять питання про підвищення вартості проїзду, а лише дещо регулюють свою діяльність.
До відома: у місті Старокостянтинів вартість проїзду становить 4,00 грн., для пільгової категорії осіб плата становить 2,00 грн, в місті Нетішин – 3,50 грн., переглядаються тарифи на проїзд і у інших містах Хмельницької області.
Враховуючи складну фінансово-економічну ситуацію в державі та інтереси усіх зацікавлених осіб, виконавчий комітет Славутської міської ради звертається до пасажирів які мають право на пільговий проїзд у транспорті загального користування з розумінням віднестись до змін які відбулися в перевезеннях пасажирів загального користування щодо руху пільгових рейсів.
Управління економічного розвитку виконавчого комітету Славутської міської ради.

Енергозбереження – це стиль життя

В умовах сьогодення, з огляду на зростаючі ціни на традиційні енергоносії, питання енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії є надзвичайно актуальними.
19 березня відбулося перше засідання міської ради громадськості з питань енергозбереження. До її складу входить 9 чоловік, очолює міський голова. Рада покликана виробити стратегію із надважливого на сьогодні питання – енергозбереження.
Рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом. Її засідання проходитимуть щомісячно. Персональний склад ради формувався із числа підприємців, осіб, які мають відповідні фахові знання або працюють у галузі енергозбереження. Відтак, до складу ради увійшли відповідні фахівці із трьох промислових підприємств («Будфарфор», ТОВ «Аква-Родос», ТОВ «Сансервіс»), двох комунальних (УВКГ, ЖКО), управління освіти та один приватний підприємець. Рада має напрацювати заходи у сфері ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів при одночасному зниженні техногенного впливу на навколишнє середовище. Пропозиції щодо впровадження енергоефективних технологій та систем в місті, визначення пріоритетних джерел та напрямків фінансування енергозбереження, проведення енергетичних аудитів та обстежень, визначення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів якраз і мають лягти в основу стратегічного плану розвитку міста в галузі енергозбереження. Всі ці завдання прописані в Положенні про міську раду громадськості з питань енергозбереження, текст якого отримав кожен член ради.
Міський голова Василь Сидор зазначив наступне:
«Сьогодні для нашого міста, як і для усієї країни дуже важливо не тільки відпрацювати стратегію, але й спільно із представниками бізнесу, з керівниками підприємств послідовно впроваджувати нові технології з енергозбереження та енергозаощадження, а також цьому навчати інших. На сьогодні ми маємо підприємства, які активно впроваджують нові технології – це «Будфарфор», ТОВ «Аква-Родос», ТОВ «Сансервіс», використовуючи виробничі ресурси. Це дає економічний, екологічний ефект і незалежність. Для нас важливо продовжувати впроваджувати енергозберігаючі технології в закладах комунального господарства та бюджетних установах. Наразі необхідно відпрацювати стратегію з енергозбереження у місті».
Міський голова Василь Сидор мотивуючи усіх до роботи, нагадав, що у місті ефективно функціонує серйозна система обліку використання електроенергії, газу, води закладами освіти, є позитивні напрацювання у використанні альтернативних джерел теплопостачання, ведеться заміна вуличних світильників, утеплення будинків, приміщень, чимало заходів із енергозбереження впроваджено на підприємствах. Розпочата робота, підсумував міський голова, потребує продовження і розширення, тому рада громадськості має напрацювати конкретні пропозиції.
Продовженням засідання стала зустріч міського очільника із головами ОСББ.
Існує проблема, яка полягає в тому, що люди мають власні квартири, але не відчувають себе власниками. Сьогодні величезна увага має бути приділена енергозбереженню для населення, адже саме пересічні мешканці першими відчують наслідки енергетичної кризи в державі. Практика свідчить, що організовані в об’єднання люди набагато легше вирішують свої проблеми. Під час зустрічі були обговорені проблемні питання.
Начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив, інвестицій та міжнародних зв’язків Іванна Холод розповіла присутнім про можливості, які керівники можуть використати в напрямку енергозаощадження, а саме про Конкурс малих грантів 2015 (сума гранту становить 50000 грн) та Міжрегіональний грантовий конкурс для громадських організацій від ПРООН (розмір гранту від 20-50 тис. доларів). Детальніша інформація розміщена на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua
Виступив також і приватний підприємець Сергій Павленко – член Славутської міської ради громадськості з питань енергозбереження та ознайомив голів ОСББ з перспективами переведення звичайних ламп розжарювання на світлодіодні лампи (LED) та використання їх в місцях загального користування з ціллю економії. Сергій Олександрович поділився з планами на майбутнє, а також запросив до подальшої співпраці.
Прес-служба Славутського МВК

У Славуті триває місячник з озеленення, благоустрою та санітарної очистки міста

Благоустрій в усі часи був візиткою будь-якого міста, створював затишок і комфорт для самих мешканців, забезпечуючи сприятливі умови для їхньої життєдіяльності. Тому тема благоустрою щовесни стає актуальною для кожного жителя Славути. Звісно, основні обов’язки покладаються на комунальні служби. Проте, без співпраці влади і громади навести лад досить важко. Усім нам хочеться бачити місто чистим та впорядкованим, тож і вирішувати це питання потрібно спільними зусиллями та діями всієї громади. В ході заходів упорядковуються прибудинкові та прилеглі території, дитячі та спортивні майданчики, територія парку, лісосмуг вздовж доріг, ліквідовуються стихійні сміттєзвалища і т.д. Як і минулого тижня до цієї доброї справи активно долучилися колективи підприємств та організацій міста, працівники виконавчих органів міської ради та освітяни міста. Спільними зусиллями було прибрано закріплені за навчальними закладами території, берегова зона р.Утка, закріплені та прилеглі території до підприємств, організовано вивезення сміття.
Власникам садиб і будинків час наводити порядок у своїх обійстях. Насамперед, необхідно вивезти сміття, яке накопичилось впродовж зими, обрізати дерева, кущі, аби і ваше подвір’я і усе місто мало гарний, упорядкований вигляд. Обсяг робіт досить великий, тому до прибирання мають долучитися якомога більше славутчан. Про чистоту і порядок повинні подбати й об’єднання співвласників багатоповерхових будинків, щоб залучити мешканців до санітарного прибирання та благоустрою внутрішньобудинкових територій.
У повсякденному житті не варто забувати про елементарні правила культури співіснування. Адже, чисто не там, де прибирають, а там – де не смітять. Порядок у нашому спільному домі починається з кожного з нас!
За додатковою інформацією щодо проведення місячника з озеленення, благоустрою та санітарної очистки міста звертайтеся до управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою за тел. – 2-35-02.
Прес-служба Славутського МВК

До відома

Міським головою Василем Сидором нещодавно був направлений лист до
Кабінету Міністрів України та Хмельницької ОДА стосовно безоплатної передачі із державної власності у власність територіальної громади міста Славута Хмельницької області нерухомого майна – комплексу будівель та земельної ділянки, яке належить недіючій військовій частині №А 3845 (артбаза):
«Кабінет Міністрів України
01008, м . Київ,
вул. Грушевського,12/2

27 лютого цього року Славутською міською радою прийнято рішення про ініціювання безоплатної передачі у власність територіальної громади м. Славута Хмельницької області об’єкту нерухомого майна – недіючої військової частини №А 3845 (артбаза), яка належить до державної власності.
Крім цього, прошу враховувати, що подану міською радою ініціативу підтримує Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, копія листа якого додається.
В порядку передбаченому Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» прошу розглянути ініціативу міської ради та провести передачу майна відповідно до встановленої процедури.
Додаток: копія рішення Славутської міської ради від 27.02.2015 р. №23-50/2015; копія листа ГУ ДСНС України вХмельницькій області від 20.03.2015 р.
Міський голова В.Б. Сидор »

ОГОЛОШЕННЯ

25 березня 2015 р. з 10:30 по 12:00 год. буде здійснюватись прийом громадян начальником Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області Кшевжінським С.М. з питань, пов’язаних з можливою діяльністю ігрових закладів на території міста Славута.

Славутський РВ УМВС України в Хмельницькі й області повідомляє:

За минулий тиждень було здійснено 156 викликів, з них по місту – 96. Усі відомості внесено до єдиного обліку, 24 з яких – внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, а саме: 15 крадіжок , 3 шахрайства, по одному випадку отримання тілесних ушкоджень , дорожньо – транспортної пригоди, факту збуту наркотичних речовин, перекурсорів чи їх аналогів та раптові смерті.
Протягом тижня було складено 67 адміністративних протоколів за різноманітні правопорушення, з яких 23 адмінпротоколів за ст.. 178 КУпАП(Розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді),
16 адмінпротоколів за ст.. 159 КУпАП (Порушення правил торгівлі на ринках), 3 – за вчинення дрібного хуліганства (ст.. 173 КУпАП), 6- за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях (ст.. 175-1 КУпАП), 5- за ст.173.п.2КУпАП( вчинення насильства в сім’ї ), 5 – за ст.187 КУпАП (порушення правил адміністративного нагляду),2 – за придбання самогону (ст. 177 КУпАП) , 2 – за ст.. 156 КУпАП ( порушення правил торгівлі пивом, алкогольними , слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами),1 – за торгівлю з рук у невстановлених місцях ( ст.. 160 КУпАП), 1- за розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв на виробництві та 1 за порушення вимог законодавчих та інших н.п.а. щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях(ст.. 182 КУпАП), 1 за ст.. 176 КУпАП ( виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення), зброї1 за ст.. 192КУпАП ( порушення строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік) та 1 адмінпротокол за ст.. 185 КУпАП(злісна непокора законному .розпорядженню або вимозі працівника міліції , члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону)

Миколу Семенишина призначено начальником Хмельницького обласного управління МВС

Довідка: Народився 25 листопада 1969 року на Хмельниччині. Закінчив Національну академію внутрішніх справ України та Подільський державний аграрно-технічний університет. Кандидат юридичних наук.

Службу в органах внутрішніх справ розпочав у 1990 році міліціонером взводу патрульно-постової служби в Кам’янці-Подільському. Згодом працював у підрозділах карного розшуку.

З 2000 року очолював Дунаєвецький, а потім Кам’янець-Подільський МВ УМВС України в Хмельницькій області. В 2007 році призначений начальником курсу факультету підготовки слідчих навчально-наукового інституту підготовки слідчих і криміналістів Київського Національного університету внутрішніх справ України.

У 2010 році – начальник Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області.

У 2011 році підполковник міліції Семенишин Микола Олександрович звільнений з органів внутрішніх справ в запас Збройних сил.

З 2009 по 2011 роки здійснював викладацьку діяльність у вузах України.

В 2011 році – заступник голови правління ПАТ „Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт”, м.Київ, а в 2012 р. – директор цього ж підприємства.

З липня 2014 року до березня 2015 року – начальник управління УМВС України в Івано-Франківській області.

Голові Хмельницької обласної державної адміністрації Загородному М.В.

Шановний Михайле Васильовичу!
Житлово-комунальне господарство України є, поза сумнівом, однією з найбільш проблемних галузей господарства. Зволікання із проведенням реформ у цій сфері, численні ситуативні та непослідовні зміни законодавства, високі темпи зростання цін на енергоносії, суттєво поглибили проблему та наблизили її до критичної межі.
Однією з головних підстав, яка погіршує становище цієї галузі та перешкоджає стабілізації ситуації, є дія Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу” від 18.06.2014 р. № 217 із наступними змінами та доповненнями (далі – Постанова КМУ).
На виконання вимог цього нормативно-правового акту, комунальні теплопостачальні підприємства проводять розрахунки за спожитий природний газ коштами, що надходять на поточні рахунки від споживачів за отримані послуги з централізованого опалення. Таким чином, ці самостійні суб’єкти господарювання повністю позбавлені можливості отримувати кошти, які необхідні для їхнього функціонування, утримання в справному стані обладнання та інфраструктури що забезпечує безперебійне надання послуг.
Також необхідно зважати на той факт, що підприємства не отримують в повній мірі субвенцію з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії.
Враховуючи вищенаведене, невжиття невідкладних заходів неминуче призведе до банкрутства стратегічно важливих підприємств.
З метою продовження стабільної роботи підприємств які надають послугу централізованого опалення та/або здійснюють продаж теплової енергії, в межах законних повноважень, прошу Вас підтримати та сприяти у реалізації наступних пропозицій та напрацювань:
1. Внести зміни до Постанови КМУ, на підставі якої у підприємств стовідсотково вилучають кошти на оплату за природний газ гарантованому постачальнику, в той час як у тарифі закладено вартість газу на рівні близько 50-90 % (в залежності від категорії споживача). Вказаний нормативний акт порушує принцип господарської самостійності функціонування підприємства та позбавляє реальної можливості розрахуватись за електроенергію. Пропонується внести зміни до Постанови КМУ, відповідно до яких, у підприємств можливе вилучення коштів в розмірі, який не перевищує закладену вартість газу та електроенергії у тарифах;
2. Досвід переконливо доводить, що збільшення тарифів на енергоносії для збіднілого населення з низькою платоспроможністю неминуче призводить до загального зменшення рівня оплати за спожиті послуги. За таких умов, негативні наслідки для галузі лише посиляться. Тобто, є необхідність послабити тарифний прес та спрямувати зусилля на розвиток економічного стимулювання в інших напрямках;
3. Спостерігаючи за ситуацією на місцях, є підстави стверджувати, що сьогодні чи не кожна пересічна українська родина, особливо в невеликих містах, не спроможна оплатити збільшені в кілька разів тарифи. Через ряд формальних вимог та перепон, переважна більшість таких сімей не має права на отримання субсидій. Крім цього, реалії засвідчують, що держава не рідко має затримки із виплатами субсидій, а їх розмір не є значним. Проведення такої політики має не комплексне, а точкове вирішення проблемних питань, яке не принесе очікуваного результату.
На нашу думку, можливо досягти кращого економічного ефекту, якщо кошти, які передбачені у державному бюджеті на виплату субсидій для населення залучити на розвиток джерел альтернативної та дешевої енергії;
4. Останніми позитивними напрацюваннями вищих органів державної виконавчої влади є прийняття нормативно-правових актів, які покликані розвивати структуру організацій, що надають альтернативну енергію. Враховуючи, що для Хмельниччини основною сировиною для альтернативи є деревина, пропонується розглянути можливість – встановити на неї фіксовану ціну на наступні 3 роки.
Такий крок значно розширить коло зацікавлених суб’єктів господарювання, оскільки дасть можливість розробити реальні та стабільні бізнес-плани діяльності, сприятиме впровадженню привабливих інвестиційних проектів.
На сьогоднішній день, першочергового переведення на альтернативу потребують комунальні підприємства, державні установи, заклади медицини, освіти і культури, оскільки саме вони споживають левову частку природного газу та електроенергії.
Враховуючи вищенаведене, переконані, що подані пропозиції нададуть можливість сформувати основу для відповідної нормативно-правової бази, яка поліпшить становище в сфері житлово-комунальних послуг та, при цьому, не погіршуватиме становище споживачів, а також щиро сподіваємось, що ці пропозиції будуть Вами підтримані та в подальшому втілені у життя.
З повагою, міський голова м. Славута, голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України В.Б. Сидор

Заступнику голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Мельнику С.І.

Шановний Сергію Івановичу!
Статтею 12-1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (Закон) передбачено фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької атомної електростанції. Зокрема, частина 1 цієї норми Закону визначає: кошти від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, спрямовуються у вигляді субвенції із спеціального фонду Державного бюджету України до спеціальних фондів бюджетів обласних, районних, міських рад монофункціональних міст – супутників ядерних установок і підприємств з видобування і переробки уранових руд, на територію яких поширюються відповідні зони спостереження платників збору, і розподіляються між цими бюджетами у визначеному співвідношенні. Крім цього, надання субвенції також передбачалось Законом України «Про державний бюджет України на 2014 рік».
Проте, на даний час, вказані кошти до бюджетів населених пунктів, які розташовані в зоні ризику Хмельницької атомної електростанції не надійшли.
Згідно відповіді Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (вих. №7/19-6588 від 03.06.2014 р.) – даним міністерством підготовлено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України, який погоджено з іншими міністерствами, а також отримано позитивний правовий висновок Міністерства юстиції України. В подальшому, у травні минулого року, проект постанови надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України. Однак, цю постанову Кабінетом Міністрів України не затверджено.
Стаття 5 Закону визначає основні принципи державної політики у сфері використання ядерної енергії та радіаційного захисту, серед яких, зокрема:
– пріоритет захисту людини та навколишнього природного середовища від впливу іонізуючого випромінювання;
– створення правового і фінансового механізму щодо соціально-економічної компенсації ризику для населення, яке проживає в зонах спостереження;
– створення спеціальної соціальної інфраструктури в зонах спостереження;
– забезпечення заходів щодо соціально-економічної заінтересованості місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на території яких розташовані ядерні установки та об'єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами.
Стаття 3 Конституції України утверджує принцип, згідно з яким людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Від імені та з урахуванням інтересів територіальних громад, в межах законних повноважень, прошу Вас сприяти у виділенні в 2015 році коштів на заходи соціально-економічної компенсації ризику населення, які передбачались на 2014 рік, а також забезпечити повне фінансування заходів за рахунок коштів, які закладені у держбюджеті на цей рік.
З повагою, міський голова м. Славута, голова ДООМС «Асоціація територіальних громад 30-км зони ХАЕС» В.Б. Сидор

Увага! Декларування доходів!

Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07 квітня 2011 року № 3206-VI, особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
До осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та прирівняних до них для цілей згаданого Закону віднесено, зокрема, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, керівників та керівників структурних підрозділів, а також їх заступників, головних бухгалтерів, інших посадових осіб бюджетних установ, державних, комунальних підприємств, тощо.
До вказаних суб’єктів віднесено посадових осіб всіх без винятку юридичних осіб публічного права, незалежно від джерел оплати їх праці.
Відповідно до частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»: «На депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»
Депутатати місцевих рад подають декларації за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів. Самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
У 2015 році останнім днем, протягом якого можна подати декларацію буде 31 березня 2015 року.
Бланки декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру виготовляються особами, які відповідно до Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” заповнюють і подають декларації, шляхом роздрукування або копіювання їх на папері формату А4 за формою, наведеною в додатку до зазначеного Закону (включаючи примітку). Бланк складається з 10 сторінок (5 аркушів).
Звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», тягне за собою накладення штрафу від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення депутата до відповідальності за корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» є підставою для дострокового припинення депутатських повноважень.Конкурс малих грантів 2015

Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Києві запрошує взяти участь у сьомому Конкурсі малих грантів 2015
Запрошуємо до участі громадські (неприбуткові) організації та ініціативні групи з України, які вмотивовані за допомогою практичних і невеликих за обсягом активних дій (проектів) зробити внесок у розвитку громадянського суспільства в Україні та долучитися до активної участі в демократичних процесах у своєму оточенні як на локальному, так і на державному рівнях.
Проекти, які будуть підтримані в 2015 році, мають бути в рамках наступних тематичних пріоритетів:
Громадська активність у розвитку міста
• Партисипативна урбаністика (participatory urbanism): сприяння участі громадян в управлінні містом та прийнятті рішень на місцевому рівні;
• Розвиток та консолідація місцевих спільнот (community building): різноманітні культурні та соціальні проекти, які підсилюють місцеву ідентичність, зв'язок із спільнотою, та спонукають до спільних дій;
• Інноваційні практики в сфері менеджменту міста;
• Гендерні підходи до вивчення міста.
Історія
• Орієнтовані на широку аудиторію проекти у напрямках: публічна, усна історія, історія повсякдення;
• Репрезентація історії в медіа: дослідження і практика в Україні;
• Історія феміністичних/протестних/лгбт рухів та спільнот.
Гендер, фемінізм та ЛГБТ
• Популяризація гендерної тематики (включно з темами фемінізму, ЛГБТ) у мас-культурі та популярному дискурсі;
• Формування позитивної видимості ЛГБТ-питань у суспільному дискурсі;
• Феміністичні ініціативи, які відкрито артикулюють феміністичні цінності в різних сферах суспільного життя;
Боротьба зі зміною клімату
Просвітницькі проекти та організація спільної роботи представників місцевої влади і НГО, спрямовані на практичне запобігання зміні клімату у сфері:
• зеленої енергетики,
• зменшення викидів СО2,
• переходу на кліматично дружню транспортну інфраструктуру.
• підготовка до міжнародного переговорного процесу щодо підписання Пост-Кіотської угоди.
Енергоефективність та енергозбереження
Участь громадянського суспільства у роботі з владою та просвітницькі заходи у питаннях:
• енергоефективності і енергозбереження в житлових та суспільних будівлях,
• прозорого та ефективного використанн зеленого тарифу,
• доступної відновлювальної енергетики,
Посилення взаємодії та підвищення професійного рівня організацій, що працюють над питаннями зеленої енергетики, створення проектів з поширення найкращих практик.
Особливо вітаються проекти, які поєднують в собі декілька пріоритетів.
Перевага буде надана проектам, які в рамках вищезгаданих тематичних пріоритетів відповідатимуть таким вимогам:
• проекти від організацій/ ініціативних груп, які ще не мали досвіду співпраці із Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні;
• проект передбачає конкретні результати, які змінюють суспільні практики в Україні у відповідності до європейських цінностей;
• проект має інноваційний характер (як за формою, так і за змістом);
• проект поширює та спирається на ліво-ліберальні ідеї та цінності (такі як соціальна справедливість, солідарність, інтернаціоналізм, толерантність, гуманізм тощо);
• проект буде реалізований організацією-заявницею/ ініціативною групою навіть у тому разі, якщо не отримає фінансової підтримки з боку Фонду.
Не будуть підтримані Фондом наступні проекти:
• благодійні проекти та акції;
• проекти, що передбачають заходи, які дублюють функції державних установ чи органів місцевого самоврядування;
• написання дисертаційних (докторських) досліджень і видання авторських монографій та публікацій;
• медичні проекти, зокрема проекти, що спрямовані на лікування та профілактику захворювань (у тому числі ВІЛ/СНІДу);
• комерційні проекти або проекти з комерційним підґрунтям;
• проекти з розробки чи створення технічних ноу-хау та приладів;
• проекти, більше ніж 30% бюджету яких складають гонорари та/або придбання обладнання.
Типи проектів:
Фінансуються суспільно значущі проекти, спрямовані на широку цільову аудиторію, як наприклад:
• дослідницькі проекти з публічною презентацією результатів;
• просвітницькі заходи (семінари, конференції, круглі столи, воркшопи, форуми тощо);
• мистецькі проекти (фестивалі, культурні події);
• публічні дискусійні заходи (подіумні дискусії, дебати тощо);
• будь-які інші креативні типи проектів.
Обсяг гранту:
Максимальна сума фінансової допомоги в реалізації проекту становить 50 000 гривень. У 2015 році планується надання до восьми малих грантів.
Термін реалізації проекту:
• всі проекти повинні бути реалізовані в термін з 1 червня 2015 року до 30 жовтня 2015 року;
• заключні фінансовий та змістовний звіти, виконано згідно з вимогами Фонду, потрібно надіслати до 15 листопада 2015 року до офісу Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля у Києві.
Умови підтримки проектів:
• заявки на фінансування приймаються від громадських (неприбуткових) організацій, які є юридичними особами в Україні;
• заявки на фінансування можуть подавати також незареєстровані ініціативні групи в співпраці з громадськими організаціями. Ініціативними групами вважаються активні громадянки/-ни (не менше двох осіб), які не є членами/-кинями даної організації, але які себе вважають групою з певною спільною ідеєю проекту, і які готові за тісної підтримки локальної громадської організації самостійно реалізувати проект.
• підтримані проекти мають реалізовуватися виключно на території України;
• участь у конкурсі можуть брати декілька організацій, які працюють у різних тематичних сферах і хочуть разом реалізувати певний проект. При цьому заявку на фінансування подає лише одна з цих організацій;
• кожна організація може подавати тільки одну заявку в рамках Конкурсу малих грантів 2015;
• власна частка у фінансуванні проекту та спільне фінансування третіми особами є не обов'язковими, але бажаними;
• залучення учасниць/-ків проекту має відбуватися на конкурсній основі, конкурс має бути публічним. Рішення щодо відбору учасниць/-ків має приймати журі з залученням зовнішніх експерток/-ів. Процедура відбору учасників/-ць має бути детально прописана в заявці;
• кошти Фонду не можуть бути використані для придбання технічного обладнання й іншого устаткування, за виключенням обладнання, яке абсолютно необхідне для реалізації проекту. Заплановані придбання мають бути детально обґрунтовані в заявці й погоджені з Фондом;
• кошти Фонду не можуть бути використані для оплати поточних адміністративних витрат організації (оренда офісу, комунікаційні витрати та ін.);
• Фондом не фінансуються гонорари для осіб, які є співробітницями/-ками, або особами, пов’язаними з організацією-заявницею;
• організації, які сьогодні отримують фінансову підтримку від Фонду ім. Гайнріха Бьолля, не можуть брати участь у конкурсі.
Термін та процедура подачі заявок:
• формуляри проектної заявки та кошторису проекту можна знайти за адресою: http://info.boell.org.ua/SG2015/
• проектна заявка на участь у конкурсі подається українською або російською мовами;
• Документи потрібно надіслати в електронній формі на адресу small.grants@ua.boell.org. Розглядаються виключно ті проектні заявки, які в електронному вигляді в повному обсязі надійшли до 30 березня 2015 року до Представництва Фонду в Києві на вказану електронну адресу.
Процедура відбору:
• Відбір здійснює журі.
• Рішення журі є кінцевим і не підлягає оскарженню.
• Результати відбору будуть повідомлені до 30 квітня 2015 року.
• Журі обирає до 12 проектів, координаторки/-ри яких будуть запрошені для участі в другому етапі відбору, який проходитиме у формі очних презентацій проектів та фінансового тренінгу, що відбудуться у Києві. Після цього заходу будуть визначені до восьми організацій, проекти яких отримають підтримку Фонду.
Особливості надання грантів:
• Умовою надання гранту є участь координаторки/-ра проекту та бухгалтерки/-ра організації у презентації проектів та фінансовому тренінгу (середина травня 2015 року в Києві), який організовується та фінансується Фондом ім. Гайнріха Бьолля, а також укладання договору про співпрацю між організацією (або ініціативною групою разом з організацією) та Представництвом Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Києві.
• За результатами другого етапу будуть відібрані до 8 проектів, координатори/ки яких будуть повідомлені про це протягом тижня.
• Перший транш фінансування проекту (75% асигнованої суми) буде перерахований після підписання договору про співпрацю.
• Другий транш фінансування проекту (25% асигнованої суми) буде перерахований після реалізації проекту в повному обсязі та підтвердження наданого організацією/ініціативною групою фінансового та змістовного звіту.
Додатки, які обов’язково потрібно надати разом із проектною заявкою:
1. Заявка подається у будь-якому текстовому або PDF форматі (див. формуляр для цього)
2. Бюджет (фінансовий план) проекту (див. формуляр для цього) у форматі Excel або аналогічному.
3. Свідоцтво про реєстрацію організації-заявниці (скан-копія).
4. Перелік проектів, які було реалізовано організацією за минулі три роки, із зазначенням бюджетів проектів.
5. Інформація про кількість жінок та чоловіків в організації та в її керівних органах.
Контакти:
Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні
тел. (044) 279 9858
Електронна пошта: small.grants@ua.boell.org
Контактна особа: Ірина Танцюра

Міжрегіональний грантовий конкурс для громадських організацій від ПРООН ( активно до 30 березня 2015)

Фонд міжнародного розвитку Організації країн експортерів нафти (OFID) та Програма розвитку ООН запрошують громадські організації з Європи, Центральної Азії та Близького Сходу подати свої проектні ідеї на Міжрегіональний грантовий конкурс від ОФІД-ПРООН та спільно розвивати, перевіряти, або розділяти сучасні рішення проблемам розвитку, що характерні регіонові.

Кінцевий термін: 30 березня 2015
Відкритий для громадських організацій зі Східної Європи (в т.ч. з України) та Близького Сходу.
Розмір гранту: 20-55 тисяч доларів

Тематичними пріоритетами даного конкурсу є:
пріоритет 1: доступні рішення енергетичного та водного забезпечення: технологічні рішення, що вирішать проблему нестачі доступу до енергії та води;
пріоритет 2: економічне управління та зайнятість: вирішення необхідності більш інклюзивного (відкритого) ринку праці з одночасним збільшенням можливостей доступу до ринку праці.

Право на участь
На цю програму свої заявки можуть подавати громадські організації з України, а також Албанії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Болгарії, Грузії, Казахстану, Косово, Киргизстану, Молдови, Чорногорії, Румунії, Сербії, Таджикистану, Македонії, Туреччини, Туркменістану, Узбекистану, а також з Джибуті, Єгипту, Йорданії, Лівану, Марокко, Сомалі, Палестини, Судану, Сирії, Тунісу та Ємену.

Грант
Гранти, мінімальна сума — 20,000, максимальна — 50,000, підтримуватимуть проекти протягом 12 місяців.

Подача заявки
Міжрегіональний грантовий конкурс складається з двох етапів.
1 — Заявка про інтерес
Потенційні заявники коротко пояснюють проектні ідеї та надають інформацію про діяльність та статус організації. Організації повинні заповнити форму та надіслати її, разом з перекладеними на англійську мову документами про реєстрацію організації як неурядової, на crgrants.irh@undp.org
Кінцевий термін подачі заявки про інтерес — 30 березня 2015.
2 — Повна заявка
Після позитивного відбору заявок про інтерес, кожен заявник налагоджує/посилює співпрацю з однією з інших організацій з іншого регіону, в якій діє програма (розділ “Право на участь”). Організації разом розробляють детальну проектну пропозицію . Додатково, одна з організацій партнерів також має заповнити лист-зобов’язання та надіслати його разом з перекладеною на англійську мову реєстрацією організації на адресу crgrants.irh@undp.org
Кінцевий термін подачі повної заявки — 31 травня 2015 року.
Аплікаційні форми та додаткові запитаннями за посиланням crgrants.irh@undp.org

http://www.grantua.com.ua/?p=3760