Дорогі славутчани!

Рік, що минає, був непростим та переломним, багатим на події, зміни та виклики; це був рік, що додав відповідальності за наше сьогодення та майбутнє, яке ми створюємо для себе та своїх дітей. І я вірю, що він став для всіх нас не лише роком випробовувань, а й роком нового досвіду, знань і життєвої мудрості.
Сьогодні ми об'єднані спільною бідою та спільним болем. Наші сини, брати воюють в зоні АТО. Щоранку кожна мати, дружина, сестра прокидається із надією, що вночі все обійшлося, і їх рідні, виснажені фізично і морально обов’язково повернуться додому живими.
Хочу висловити слова подяки і поваги бійцям, які, не вагаючись, вирушили у найзапеклішу точку України – схід, – аби захистити суверенітет країни і гарантувати право співгромадян на мирне життя. Схиляю голову перед світлою пам’яттю славутчан, справжніх героїв, які віддали найдорожче – життя, за волю і незалежність рідної країни. Окремі слова подяки рідним бійців, волонтерам, усім, хто робить добрі справи, допомагає немічним, одиноким людям та не знаходиться осторонь проблем; діткам, які пишуть нашим військовим листи, надсилають малюнки – підтримують морально і духовно. Переконаний, доки в наших серцях є місце для допомоги, чуйності, доброти та співчуття, людство не зникне з обличчя землі.
Зі своєї сторони хочу запевнити усіх в тому, що ви можете бути спокійні і пишатися тим, що маєте досить потужний депутатський корпус.
Практично усі депутати, окрім одного, працюють згідно затверджених програм. Усі рішення приймаються в інтересах славутчан, жодним не було обмежено прав, можливостей та повноваження наших жителів. Депутати Славутської міськради залишаються патріотами свого міста, регіону та країни. Є труднощі, які сьогодні виникають, але не з нашої вини, ми максимально намагаємося збалансувати ці відношення. Все робимо аби люди відчули мінімум незручностей, які виникають. Щиро вдячний депутатам за ту роботу, яку вони роблять.
Щиро дякую і усім небайдужим, хто доклав немало зусиль задля розвитку та процвітання нашого міста та держави в цілому, хто вболіває за долю своєї країни. Миру нашій країні, кожній родині, миру кожному дому. Без цього інші побажання не матимуть сенсу.
Історія вкотре ставить нас перед величезними випробуваннями. І багатонаціональний український народ — доброзичливий і толерантний, — героїчно відстоює своє право на мир і добробут, єдність і громадянську злагоду, демократію і верховенство права, моральність і духовність.
Ми маємо поважати один одного й берегти безцінні дари — життя й мир на нашій неповторній Землі.
Зустрічаючи Новий 2015 рік, скажіть найтепліші слова своїм рідним та близьким, загадайте найзаповітніші бажання та підтримайте тих, хто цього найбільше потребує.
Нехай же святкова новорічна зірка осяє кожну оселю світлом добра та надії, укріпить вірою душі та зігріє любов’ю серця, додасть сил та натхнення! Будьмо патріотами нашої держави, бо ж ми, українці, — розумні, сильні й талановиті. Повіримо в себе, підтримаємо один одного, згуртуймося навколо спільної мети. Разом ми здатні творити дива!
Нас з вами об’єднує Україна. Як говорив колись геній Тарас Шевченко:

Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В остатню тяжкую минуту
За неї господа моліть.

Щиро вітаю усіх з Новим 2015 роком та Різдвом Христовим!

З повагою – міський голова Василь Сидор

Відкритий лист Славутського міського голови Василя Сидора до Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України та Голови Центральної виборчої комісії

Останнім часом, на території міста Славути Хмельницької області, невідомими особами масово поширюється друкований матеріал газетного типу під назвою «Хмельницькі новини» від 15.10.2014 року, в якому опубліковано завідомо неправдиві матеріали, що дискредитують органи державної влади, місцевого самоврядування, їх посадових осіб.
Звертаю увагу, що в порушення законодавчих норм, містом розповсюджується друкований засіб масової інформації, який не має державної реєстрації. А матеріали, вміщені в ньому, підписані неіснуючими особами. Окрім цього, всупереч визначеним вимогам, не вказується видавництво та інформація про «засновників» видання.
Зокрема, на 4-й сторінці поширюваного матеріалу стверджується про те, що я, як міський голова, під час попередніх парламентських виборів 2012 року, а також під час виборів до Верховної Ради України у 2014 році, будучи зареєстрованим кандидатом в народні депутати України, використовував кримінально карані технології ведення виборчого процесу, зокрема, «каруселі». Крім цього, вказується, що я та інші посадовці міста, використовуючи посадове становище, мали доступ до бази реєстру виборців. В подальшому, на думку невідомих авторів, ця можливість використовувалась, як голосування за списками «мертвих душ» під впливом «адмінресурсу».
Нав’язування думки про нібито неспроможність та небажання органів влади на місцях вирішувати проблеми жителів Славутчини, їх корумпованість, «на руку» лише тим, хто прагне спровокувати конфлікти. Адже попри усі останні суспільно – політичні події в Україні впродовж 2014-го року, у місті забезпечено спокій та громадський порядок.
Відтак, під голослівними та безпідставними звинуваченнями посадових осіб органів місцевого самоврядування Славути, прослідковується єдине бажання – дестабілізувати соціально-політичну та економічну обстановку в місті та спровокувати масові безпорядки. Як переконливо засвідчує сумний досвід, дезорієнтація населення Південно-Східних областей України до запровадження там Антитерористичної операції, розпочиналася саме з таких «інформаційних бомб».
Вважаю, що в цій провокації задіяне ціле коло невстановлених осіб, адже для виготовлення та розповсюдження так званої газети тиражем 200 тисяч(!) екземплярів потрібен значний фінансовий і людський ресурс.
Враховуючи наведене, прошу:
1. Вжити невідкладних заходів щодо розшуку осіб, які створили та розповсюдили друкований матеріал «Хмельницькі новини» та забезпечити їхнє притягнення до відповідальності, передбаченої законодавством.
2. Надати офіційне підтвердження про факт наявності або відсутності відносно мене кримінальних справ, порушених Прокуратурою Хмельницької області за статтями 159-1, 210, 354 Кримінального кодексу України.
3. Провести відкрите, неупереджене та чесне кримінальне розслідування по проведенню та організації виборчих процесів до Верховної Ради України у 2012 та 2014 роках, за результатами яких провести повторні прозорі перерахунки голосів виборців відносно усіх кандидатів, які балотувались до парламенту.
4. Крім цього, прошу провести перевірку на факт незаконного втручання в систему реєстру виборців під час проведення виборів до парламенту у 2012 та 2014 р.р., а також прошу надати висновок про можливість неправомірно втручання до роботи цієї системи сторонніми особами.

До звернення додаю копію друкованого матеріалу «Хмельницькі новини».

Міський голова В.Б. Сидор

Звернення депутатів Славутської міської ради до Кабінету Міністрів України

У вересні поточного року в ЗМІ з'явилася інформація, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило обласним енергопостачальним компаніям повідомлення про можливе тимчасове припинення електропостачання населення, як це було в 90-х роках минулого століття. Як було пояснено, причиною цього є виникнення дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України.
Станом на 1 жовтня , за публічною інформацією міністра енергетики та вугільної промисловості України, нам стало відомо, що у відключеннях електроенергії немає необхідності. Тим не менше в грудні ПАТ “Хмельницькобленерго” розпочало аварійне відключення електропостачання. Даним підприємством було надано роз’яснення, що вказані відключення здійснюються на розпорядження Державного підприємства “Національна енергокомпанія України “ПЕК Укренерго” «Про застосування графіків відключень в Україні». Такий графік затверджено також в Славутському районі електромереж ПАТ «Хмельницькобленерго». Графіки вводяться в дію протягом 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України. Тривалість та обсяги тимчасового припинення постачання електроенергії регламентуються головним диспетчером електроенергетичної системи України.
Такі відключення є недопустимими для населених пунктів, які знаходяться в 30-кілометровій зоні атомної електростанції. Зокрема, м. Славута розташоване за 12 кілометрів від Хмельницької АЕС. Це є порушенням прав жителів зони спостереження та ще й в той час, коли у 2014 році Кабінет Міністрів України так і не прийняв Постанову «Про затвердження Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на організацію заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження». Хоча дана субвенція передбачена чинним законодавством України. При тому нагадуємо, що жителі міста Славута найперші виступили на підтримку будівництва 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.
Разом з тим, у зв’язку із ситуацією, що виникла з відключеннями, відбувається постійне порушення режимів теплопостачання, роботи виробничих і промислових об'єктів та нормального функціонування спеціалізованих навчальних, медичних і соціальних закладів. По котельнях комунальної власності та закладів освіти м. Славута, спостерігається перевитрата газу в 8 тис. м3 та електричної енергії в 370 кВт*год, що становить близько 57,5 тис. грн. Маємо й випадки аварійних ситуацій, виходу з ладу обладнання. У зв’язку з цим, міська влада немає на даний час змоги виконати взяті на себе зобов’язання щодо виконання плану заходів по зменшенню споживання природного газу на 30%.
Як бачимо, прийняте Національною енергокомпанію України розпорядження не дозволяє економити, а навпаки – спричиняє величезну перевитрату енергоносіїв та викликає нагнітання соціальної напруги.
У зв’язку із вищевикладеним, наполегливо просимо припинити відключення електропостачання в населених пунктах, які входять до 30-ти кілометрової зони атомних електростанцій, та передбачити в бюджеті на 2015 рік визначену законодавством субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на організацію заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження АЕС, а також виплатити борг за 2014 рік.

Схвалено рішенням Славутської міської ради
від 22 грудня 2014 року № 17-48/2014

Відбулася селекторна нарада щодо четвертої черги мобілізації

У нараді взяли участь міський голова Василь Сидор, голова районної ради Леонід Радзивілюк, перший заступник голови райдержадміністрації Олег Кузмінчук, військовий комісар, керівники Державної міграційної служби, Славутського РВ УМВС у Хмельницькій області, ЦРЛ, КП «Славутське ЖКО», КП «Славутське УВКГ», сільські голови та ін.
Згідно рішення керівництва держави буде проведена четверта черга мобілізації, проведення якої попередньо сплановано розпочати з 13 січня 2015 року.
Укомплектування військових частин протягом перших трьох черг здійснювалось в основному за рахунок добровольців та громадян, які прибували у військовий комісаріат по виклику. На жаль, на сьогоднішній день кількість громадян даної категорії мізерна, а поставлені завдання перевищують обсяги третьої черги.
Для виконання завдань по захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої Держави було запропоновано:
– керівникам усіх рівнів, державних та недержавних установ, підприємств надати списки працюючих чоловіків віком до 60-ти років до районних (міських) військових комісаріатів, а також відомості про наявність і технічний стан транспортних засобів, які знаходиться на балансі підприємств, установ, організацій;
-залучати представників МВС до надання військовим комісаріатам допомоги у визначенні місця перебування військовозобов’язаних, їх пошуку та прибуття до військових комісаріатів. Притягувати до відповідальності громадян, які ухиляються від мобілізації;
– сприяти роботі військово-лікарських комісій. Всі обстеження та аналізи робити безкоштовно.
Начальник відділу мобілізаційної, режимно-секретної роботи
та взаємодії з правоохоронними органами, Степанов В.В.

До відома славутчан

Рік, що минає, нажаль, виявився досить складним для нашого міста. Однак, попри ряд незрозумілих ситуацій та інтриг, нарешті вдалось поставити остаточну крапку в непростому та конфліктному питанні, яке стосується ринку у Славуті.
Цілий рік не вщухали звинувачення в тому, що міська рада уклала незаконні договори оренди землі та ще й «по-приятельськи» для власників підприємств, які здійснюють торгівлю на ринках необгрутовано занизила ціну за користування земельними ділянками.
З цього приводу відбувались неодноразові зустрічі з підприємцями за участю міського голови та його заступників, які відкрито заявляли, що жодних порушень при укладенні договорів щодо землекористування ділянками під ринками не має. Оскільки ця процедура складна, а під час її проведення залучаються незалежні спеціалізовані та сертифіковані організації, які відповідають за встановлення нормативної грошової оцінки землі від якої в подальшому встановлюється ставка орендної плати для орендарів. Крім цього, проведення торгів на викуп права користування землею проводиться за участю ліцитатора, відкрито та неупереджено. Не брали до уваги підприємці і той факт, що за останні три роки діяльність міської ради скрупульозно перевірялась різноманітними фіскальними та правоохоронними органами. В тому числі перевірялась правомірність правовідносин по договорах із ринками на території міста. Проте, жодних зауважень, жодних порушень у цих питаннях не виявлено.
В жовтні року, що минає, Славутська міжрайонна прокуратура подала чотири позови до Господарського суду Хмельницької області у яких ставила під сумнів законність згаданих договірних правовідносин. Нарешті в грудні, після численних судових засідань та з’ясувань усіх обставин й фактів, суд виніс переконливі рішення якими відмовлено прокурору у розірванні (визнанні недійсними) чотирьох договорів на користування земельними ділянками під ринками.
Законність дій посадовців відтепер підтверджена ще й судовими рішеннями, от якби ще не деяке «але».
У трьох із чотирьох позовів, які заявляла прокуратура вказано, що вони вносяться в інтересах Славутської міської ради (тобто міська рада вказувалась на рівні з прокурором як позивач). До слова сказати, від органів місцевого самоврядування не направлялось до прокурора жодного звернення аби той звернувся з такими заявами до суду. Не приймалось і жодного рішення ради про припинення цих договірних відносин. Однак, відповідно до закону якщо позивач програє справу на нього покладається відшкодування витрат по сплаті судового збору. З органів прокуратури такі кошти не стягуються, а от з місцевого бюджету за подання прокурором цих позовів (які на наше переконання, були завідомо програшними та не ґрунтувались на нормах закону) доведеться сплатити суму майже чотири тисячі гривень.
Незадовго до цієї публікації виконавчий комітет міської ради звернувся до Славутського міжрайонного прокурора із листом щодо розгляду можливості законного повернення цих коштів до бюджету міста. Однак на це звернення прийшла відмова.

За інформацією виконавчих
органів міської ради

Міський голова Василь Сидор направив відкритий лист-претензію

Міський голова Василь Сидор направив відкритий лист-претензію Прем’єр-міністру України Яценюку А.П. із вимогою виконати норми закону «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» – профінансувати заходи соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької атомної електростанції. Текст листа подаємо нижче:

ПРЕТЕНЗІЯ
Статтею 12-1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» передбачено фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької атомної електростанції. Зокрема частина 1 цієї норми Закону визначає: кошти від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, спрямовуються у вигляді субвенції із спеціального фонду Державного бюджету України до спеціальних фондів бюджетів обласних, районних, міських рад монофункціональних міст – супутників ядерних установок і підприємств з видобування і переробки уранових руд, на територію яких поширюються відповідні зони спостереження платників збору, і розподіляються між цими бюджетами у визначеному співвідношенні.
Крім цього, надання субвенції також передбачено Законом України «Про державний бюджет України на 2014 рік».
Проте, на даний час, вказані кошти до бюджету м. Славути не надійшли. Згідно відповіді Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (вих.. №7/19-6588 від 03.06.2014 р.) – даним міністерством підготовлено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України який погоджено з іншими міністерствами, а також отримано позитивний правовий висновок Міністерства юстиції України. В подальшому, у травні цього року, проект постанови надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України. Однак, до цього часу цю постанову Кабінетом Міністрів України не затверджено.
Стаття 5 Закону визначає основні принципи державної політики у сфері використання ядерної енергії та радіаційного захисту, серед яких, зокрема: пріоритет захисту людини та навколишнього природного середовища від впливу іонізуючого випромінювання; створення правового і фінансового механізму щодо соціально-економічної компенсації ризику для населення, яке проживає в зонах спостереження; створення спеціальної соціальної інфраструктури в зонах спостереження; забезпечення заходів щодо соціально-економічної заінтересованості місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на території яких розташовані ядерні установки та об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами;
Стаття 3 Конституції України утверджує принцип, згідно з яким людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.
Від імені та з урахуванням інтересів територіальної громади м. Славути, в межах законних повноважень, прошу Вас невідкладно ініціювати розгляд проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження», а також вжити заходів щодо виділення коштів на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, які передбачались на 2014 рік у наступному році.
У випадку не вжиття заходів щодо забезпечення прав жителів міста на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення в місячний термін з дня отримання цієї претензії, Славутська міська рада буде вимушена звернутись до суду за захистом порушеного права територіальної громади із відповідними позовними вимогами до Кабінету Міністрів України про зобов’язання вчинити дії.
З повагою міський голова В.Б. Сидор

Європейські стандарти надання адміністративних послуг

Кожен крок, який робить влада, повинен відповідати очікуванням мільйонів українців, які були на Майдані рік тому, та тих, що підтримували їх по усій країні, у прагненні жити в цивілізованій, по справжньому європейській державі, де справедливість і гідність – не гасла, а щоденна норма життя.
Одним із основних напрямків нової політики державного управління, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, є децентралізація влади з максимальною передачею функцій на місцевий рівень. З адміністративно-територіальними перетвореннями, децентралізацією повноважень владних структур невідривно пов’язано реформування системи адміністративних послуг шляхом утворення та вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг, так званих “Прозорих офісів”.
Практично всі громадяни країни є споживачами адміністративних послуг і від якості та комфортності надання таких послуг залежать стандарти життя людей та їх ставлення до влади.
На даний час в Україні налічується близько 1500 адміністративних послуг, що у 7 разів більше, ніж у Канаді, та в 10 – ніж у Німеччині, з них на місцевому рівні – 726 послуг.
За результатами соціологічного опитування Національним інститутом стратегічних досліджень 65% громадян України частково або повністю незадоволені якістю послуг, які надають органи місцевої влади.
На думку споживачів послуг “Черги, паперова тяганина і хамство – це три кити, на яких історично тримається система адміністративних послуг в Україні”.
Наявна система державного адміністрування викачує гроші не тільки з гаманців населення, а й з економіки країни. Мова йде про мільярдні збитки, адже українці змушені витрачати на ходіння по кабінетних муках свій робочий час.
Минуло два роки як набрав чинності Закон України “Про адміністративні послуги”, яким визначено правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг. Закон несе нову ідеологію – ідеологію служіння громадянам з боку держави, а його найбільшим досягненням є норми, якими регламентовано організацію роботи центрів надання адміністративних послуг.
Саме центри надання адміністративних послуг є “серцевиною” реформи сфери адмінпослуг.
З 01 січня 2014 року центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) працюють в усіх районах області та містах обласного значення.
Режим роботи центрів зорієнтований виключно на потреби суб’єкта звернення: шість днів на тиждень, у тому числі у суботу, без обідньої перерви. Два дні на тиждень прийом громадян здійснюється до 20.00 години.
В приміщенні ЦНАПу бажаючі можуть отримати необхідну інформацію або скориставшись інформаційними стендами та терміналами, або безпосередньо від адміністраторів центрів.
Крім цього, у багатьох ЦНАПах забезпечено доступ до додаткових супутніх послуг. Наприклад, тут же в приміщенні можна скористатися послугами банківського відділення і банкомату, кіоску канцтоварів, копіювального апарату. Облаштовано місця для дітей, кімнати особистої гігієни, зокрема для людей з обмеженими фізичними можливостями.
На виконання вимог Закон “Про адміністративні послуги” у травні цього року Кабінет Міністрів України видав довгоочікуване розпорядження про порядок делегування повноважень органів державної влади у ЦНАП. Ним передбачено, що найбільш потрібні громадянам послуги (паспорти, реєстрація землі, майна, бізнесу тощо) мають поетапно, починаючи з 01 вересня 2014 року надаватися у ЦНАПах. У розпорядженні визначено, що необхідно зробити органам влади для передачі послуг у центри.
Сьогодні в ЦНАПах області вже надається від 60 до 200 видів адмінпослуг. В основному, це послуги з реєстрації місця проживання, видачі паспортних документів, державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців, видачі документів дозвільного характеру для ведення бізнесу, реєстрації декларацій у сфері будівництва тощо.
Опрацьовуються технічні нюанси зміни з 01 січня 2015 року процедури надання послуг з реєстрації речових прав, вирішення земельних питань, оформлення та видачі закордонних паспортів.
Безперечно, що за один рік перебудувати, а іноді й переломати, ще за радянських часів створену систему надання адмінпослуг, яка, не в останню чергу, полягала в приниженні людини в кабінетах чиновників, складно. Тим паче, що ця система вже обросла додатковими підприємствами, “кишеньковими” приватними структурами.
Адмінпослуги, які повинні надаватися пересічним громадянам безкоштовно, або за прийнятну плату, підвищуються у вартості без будь-яких пояснень. Хто хоча би раз оформлював закордонний паспорт обов’язково згадає скільки рахунків довелося сплатити.
Припинення існуючого поряду надання послуг владними структурами, кардинальна зміна процедур з виключною переорієнтацією на громадянина і є основними завданнями створених центрів надання адміністративних послуг.
До сервісу у банківській сфері чи супермаркетах ми вже звикли і сприйняли його позитивно. Тобто, бізнес вже давно зрозумів і реалізував ідею якісного обслуговування замовників, часом випереджаючи їх бажання чи потреби.
Ідея створити сервіс і забезпечити якісне обслуговування громадян органами влади з’явилась у світі більше чверті століття тому. За цей час багато країн Європи і Північної Америки сформували дійсно сервісні держави, які піклуються про своїх громадян – платників податків.
А чому ж не складається з реалізацією такої ідеї в наших органах влади?
Мабуть, ментально більшість чиновників ще не готові до сприйняття себе як надавачів послуг для громадян. Вони звикли керувати, а не служити громаді чи суспільству.
Останнім часом все більше у різних засобах масової інформації з’являється статей, публікацій, репортажів, тощо про необхідність децентралізації влади і розширення повноважень місцевих органів влади. Здається всі розуміють очевидну річ, що без цього неможливо говорити про оновлення системи влади і наближення її діяльності до європейських стандартів.
Важливим етапом на цьому шляху є заміна бюрократичної системи управління на таку, яка працює для громадян і суспільства в цілому. Тобто, формування органів влади, які орієнтовані на громадянина як замовника адмінпослуг. Фактично всі наші звернення до органів влади є послугою, яку їх посадові особи чи службовці повинні надати.
В планах Уряду України – забезпечити повноцінну роботу місцевих ЦНАПів до кінця першого півріччя 2015 року. Зазначене закріплено і в Коаліційній угоді, підписаної реформаторськими фракціями Верховної Ради України.
Крім того передбачено, що в контексті децентралізації влади в Україні виключно через ЦНАПи будуть надаватися і такі послуги як реєстрація актів цивільного стану, речових прав, вирішення земельних питань, реєстрація автотранспортних засобів, оформлення посвідчень водія.
Україна знаходиться на шляху інтеграції до Європейського Союзу, що передбачає досягнення не тільки соціально орієнтованої економіки, а й високих стандартів, реальної демократії, побудови громадянського суспільства, дотримання верховенства права. Європейський вибір пояснюється високим рівнем життя, прав і свобод громадян, досягнутим розвинутими країнами. І центри надання адміністративних послуг – це показник реальних дій влади для запобігання корупції та реалізації розпочатих реформ в Україні.

Переорієнтація підприємств на випуск продукції до країн ЄС як виклик сьогодення

22 квітня 2014 року опубліковано рішення №374/2014 Європейського парламенту і Ради ЄС про скорочення та ліквідацію митних зборів на товари, вироблені в Україні. Даним рішенням Євросоюз на півроку або до моменту підписання угоди про зону вільної торгівлі між ЄС і Україною встановив пільговий режим на ввезення на свою територію товарів українського виробництва.
23 жовтня 2014 року Європейський парламент підтримав проект регулювання Європейського Союзу, що припускає продовження на один рік – до 31 грудня 2015 року – дії автономних торгових заходів щодо України.
Вже 24 жовтня 2014 року Рада Європейського Союзу прийняла постанову про продовження до кінця 2015 року односторонніх торговельних преференцій, які застосовують на користь України, починаючи з квітня 2014 року. Ця постанова надає українським експортерам можливість і надалі мати преференційний доступ на ринки ЄС, не чекаючи на набуття чинності положень про торгівлю в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
У подібних умовах нагальним стає питання першочергових дій українських виробників для виходу на європейський ринок.
Говорячи про експорт Хмельницької області, то такий показник до країн Європейського Союзу у січні-вересні 2014 року складає 31,4% загального обсягу експорту (у січні-вересні минулого року – 30,4%).
Головним торговельним партнером Хмельницької області традиційно була Російська Федерація, куди направлено майже 40% експорту з регіону. Проте, варто усвідомлювати, що російський ринок є політично вмотивованим і завжди таким залишатиметься.
Вже сьогодні експорт до Російської Федерації знизився майже на 20% в порівнянні з січнем-вереснем 2013 року.
В таких умовах українським товаровиробникам варто докласти максимум зусиль у переорієнтації на нові ринки, зокрема, європейські, аби таким чином компенсувати неминучі втрати на російському ринку.
Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Німеччини (12,9%), Польщі (5,2%), Угорщини (1,9%), Румунії (1,7%), Бельгії (1,6%).
Серед основних європейських країн-партнерів експорт товарів збільшився до Угорщини в 6,4 рази, Бельгії – на 46,5%, Німеччини – на 17,9%, Румунії – на 16,2%, Польщі – на 13,0%.
Основу товарної структури експорту становили електричні машини; молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед; зернові культури; пластмаси, полімерні матеріали; меблі; текстильні матеріали та текстильні вироби; керамічні вироби; чорні метали; деревина і вироби з деревини; механічні машини.
У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем – вереснем 2013 року збільшилась частка електричних машин з 24,1% до 26,3%, молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду – з 9,8% до 11,8%, чорних металів – з 1,1% до 4,8%, деревини і виробів з деревини – з 3,9% до 4,6%, приладів та апаратів оптичних, фотографічних – з 1,7% до 2,5%, алкогольних і безалкогольних напоїв та оцту – з 0,3% до 1,8%. Натомість зменшилась частка пластмас, полімерних матеріалів з 11,5% до 6,6%, насіння і плодів олійних рослин – з 6,0% до 3,7%, жирів та олій тваринного або рослинного походження – з 1,9% до 0,6%, цукру і кондитерських виробів з цукру – з 2,2% до 0,02%.
Статистичні дані свідчать, що вже сьогодні географічна структура зовнішньої торгівлі товарами Хмельницької області зазнала змін, що підтверджує усвідомлення українськими експортерами необхідності переорієнтації з традиційних ринків збуту продукції на нові, перспективні, у відповідності з європейськими ініціативами України.

За інформацією Департаменту економічного
розвитку і торгівлі облдержадміністрації

Підсумовуючи рік 2014-й

Про те, чим жила Славута у році, що минає, та які маємо досягнення ми спілкувалися з міським головою Василем Сидором.
– Рік, що минає, змінив Україну. Він розпочинався Революцією гідності, завершується війною за незалежність держави. Славута – маленьке вкраплення в усіх цих подіях. Як вони позначились на місті і чи попри об’єктивну ситуацію, вдалось вийти на заплановані показники розвитку? Розпочнімо з бюджету.
– Рік 2014 – це рік великих сподівань і важких випробувань для українського народу. Майдан, вбивства людей, захоплення українських земель – це все спіткало нас у цьому році. Ми не стояли осторонь загальнодержавних проблем і одні з перших виступили на Майдані у Києві зі зверненням депутатів Славутської міської ради щодо негайної відставки діючого тоді уряду та дострокових виборів Президента України, Верховної Ради України. Славутчани як були активними учасниками Революції гідності, так і зараз проявляють неабияку активність у підтримці учасників АТО, записуються добровольцями, несуть гідно службу в ім’я свого рідного краю та Батьківщини.
В цей складний для України час у нашому місті продовжували безперебійно працювати комунальні, промислові підприємства, установи та організації. Ми докладали максимум зусиль, щоб підтримати усі галузі та забезпечити належне функціонування усіх важливих об’єктів. Я дякую усім славутчанам, які допомагали нам у цьому та щоденно працювали на благо свого рідного міста.
Важливою була підтримка виробничих можливостей підприємств, адже це в першу чергу робочі місця для громадян. Допомагали як могли у тих питаннях, на які маємо вплив, зокрема по землі, по платежах до бюджету. Аналізуючи фактичні показники цього року, можемо порадіти тому, що виробничі потужності підприємств не зменшуються, а подекуди і збільшуються – відкриваються нові цехи з новими робочими місцями та новітніми технологіями, як на ТОВ «Сансервіс» та ТОВ «Аква-Родос». Були і складні часи у травні-квітні по реалізації продукції та наші підприємства справилися і з цим, змінюючи ринок збуту в європейському напрямку.
Щодо виконання бюджету міста, то хочу відмітити, що із 59 млн. 659 тис. грн. доходної частини загального фонду, запланованих на 2014 рік, то ми виконуємо практично повністю. В нас залишається проблема у виконанні податкових надходжень з податку на доходи фізичних осіб, що є досить важливим фактором. Труднощі у даному питанні виникли із-за замороження на державному рівні заробітної плати бюджетної сфери. Хоча доведений нам на початку року рівень росту зарплати становить 108%, виконати його при вказаному факторі не є можливим. Дещо кращою є ситуація на підприємствах міста.
Ви знаєте, що з вересня до нас надходили відповідні доручення з вимогою зменшити фонд заробітної плати освітянам, бібліотекарям. Разом з тим, ми не пішли на такі кардинальні кроки, адже розуміємо, як би цим людям довелося виживати при мінімальній зарплаті. Врешті-решт, ми прийняли правильне рішення і за рахунок власних коштів бюджету міста й завдяки допомоги з обласного бюджету нам вдалося закрити питання із оплатою праці працівникам бюджетної сфери та по інших захищених статтях.
Є усі сподівання, що на 100% буде виконано видаткову частину, а це запорука належного функціонування усіх галузей міста.

– Чи не розхитала економічна ситуація в державі одну із головних життєвозабезпечуючих галузей міста – ЖКГ? Як комунальним підприємствам вдається справлятися хоча б з цінами на енергоносії, які неминуче впливають на тарифи?
– Сьогодні і справді дуже складна ситуація склалася із наданням комунальних послуг і причина її одна – стрімкий ріст цін на енергоносії. Якщо раніше у складові тарифу, зокрема на водопостачання та водовідведення, була закладена вартість електроенергії 93 коп., то зараз її ціна сягнула вже майже 1 грн. 50 коп. Це ставить комунальне підприємство у вкрай скрутне становище, адже на сьогоднішній день його збитки сягають вже близько 1млн. 400 тис. грн. І ці збитки аж ніяк не пов’язані із роботою самого міськводоканалу, а виключно виникають із-за росту ціни на електроенергію. При тому, варто відмітити, що ми впроваджуємо цілу низку енергозберігаючих заходів, однак здається чим більше ми економимо, тим більше росте вартість електроенергії.
Цьогоріч ми працювали над будівництвом та заміною водопровідних мереж, зокрема, на вул. І. Котляревського, Здоров’я, Соборності, Набережна, Лєрмонтова, Миру, Острозька, Б.Хмельницького, Паперника. Досить великі кошти були задіяні на ремонт каналізаційних мереж, головної насосної підстанції тощо. У зв’язку із введенням аварійних відключень електроенергії у нас дуже часто виходить з ладу обладнання, що також вимагає певних затрат, адже ми маємо докласти усіх зусиль, щоб забезпечити безперебійне надання послуг. Такі відключення електропостачання приносять не економію, а лише збитки. Тим більше така ситуація є зовсім неприйнятною для міста Славути як населеного пункту зони спостереження Хмельницької АЕС. З цього приводу нами було підготовлено ряд звернень і на обленерго й на вищі державні органи влади.
Нам вдалося також багато робіт виконати із благоустрою та поточного і капітального ремонту доріг міста. Капітальні роботи були проведені на вул. Козацькій, Церковній, Григорія Сковороди, а також роботи з реконструкції вул. М. Коцюбинського. На превеликий жаль, у зв’язку із непроходженням платежів по Держказначейству, так ми і не змогли завершити запланований обсяг робіт на м-ні «Сонячний». У 2014 році Кабінет Міністрів України так і не прийняв Постанову «Про затвердження Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на організацію заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження». А така субвенція передбачена чинним законодавством і в цьому році її обсяг для м. Славута мав би складати біля 4 млн. грн. Це також не дало змоги виконати цілу низку запланованих робіт.
На сьогодні 14 котелень забезпечують у місті теплопостачання і ми докладаємо максимум зусиль по їх належному утриманню. Однак і тут маємо перешкоди, які суттєво впливають на сферу теплопостачання міста. Ви знаєте, що ціни на теплопостачання формує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вона ж вирішує який відсоток коштів сплачених споживачами за тепло буде перераховано на НАК «Нафтогаз України», а який залишиться комунальному підприємству. Так, для прикладу, головні складові тарифу на теплопостачання по бюджетних та інших установах, це: 87,7% газ, 2,9% – електроенергія та 5,1% – заробітна плата. Таким чином, з суми, яку сплачує споживач за тепло, 87,7% переводяться до НАК «Нафтогаз України» і лише 12,3% залишається комунальному підприємству. Більше того, вже йде мова про стягнення 100% платежів за теплопостачання. Уже зараз Славутському ЖКО вкрай складно виживати за ситуації що склалася, а що вже говорити коли 100% коштів сплачених споживачами за тепло підприємство змушене буде віддати.
Незважаючи ні на що, комунальні підприємства міста продовжують надавати споживачам послуги і скарг по їх роботи ми сьогодні практично не маємо.

– Яким чином місто може впливати на соціальний захист населення, попри те, що це прерогатива держави? Чи не залишені поза увагою одинокі престарілі люди? Чи маємо змогу допомагати сім’ям переселенців та родинам бійців АТО?
– Сьогодні у місті проживає 8400 пенсіонерів, з них 1768 одиноких, одинокопроживаючих осіб, та осіб пенсійного віку, які потребують постійної опіки, соціально-побутового і медико-соціального обслуговування, інших видів адаптації та допомоги. 260 чол. знаходяться сьогодні під соціальним супроводом працівників Славутського територіального центру соціального обслуговування. Окрім того, 1508 чол. скористалися як платними, так і безоплатними соціальними послугами терцентру, це – послуги перукаря, швачки, з прання білизни, послуги медичної сестри, психолога, господарського підрозділу з розпилювання та рубання дров, їх транспортування, копання городів, косіння трави та бур’янів, прибирання снігу в секторі індивідуальної забудови.
Незважаючи на те, що в законодавство держави були внесені зміни, згідно яких громадяни, які мають дітей, не можуть отримувати безоплатний соціальний супровід, ми всеодно доклали зусиль, щоб славутчани були максимально соціально захищені. У свою чергу, звертаюсь до жителів міста з проханням допомогти виявленню одинокопроживаючих громадян, які потребують допомоги. Просимо в такому випадку одразу повідомити наших працівників за тел.: 7-33-06, 7-30-85.
За рахунок коштів бюджету міста фінансуються заходи щодо соціальної захищеності інвалідів згідно програми «Піклування». З початку року кошти на матеріальну допомогу профінансовано в сумі 46,4 тис. грн. та на поховання в сумі 121,5 тис. грн., грошова компенсація фізичним особам – 133,7 тис.грн., виплати на поховання та на лікування учасників АТО – 70,0 тис.грн.
Сьогодні в місті проживають 149 переселенців із зони АТО, це 67 сімей та 40 дітей. Даним людям ми допомагаємо в працевлаштуванні, в оперативному оформленні соціальної допомоги, а також продуктами харчуваннями та одягом. Особливо увагу приділяємо діткам, з якими постійно працюють наші педагоги. І хочу відмітити, що багато з цих учнів є досить обдарованими.

– І оскільки ми торкнулися питання родин бійців АТО, як славутська громада допомагає тим, хто захищає нашу державу на Сході? Яка тут роль волонтерського руху і позиція міської ради?
– Люди, які знаходяться в зоні АТО, заслуговують на величезні слова поваги, адже завдячуючи їм, ми маємо змогу жити в нашому краї ще в мирі та спокої. На жаль, наша славутська громада вже пережила величезну трагедію – втрату чотирьох бійців. Батькам двох загиблих славутчан, ми виділили з бюджету міста по 35 тис. грн. допомоги.
Один зовсім юний славутчанин Сергій Тимощук знаходиться у полоні, за даними які ми маємо він перебуває зараз у московському СІЗО. Нами були направлені листи з проханням допомогти у визволені нашого військового на адресу Голови Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації, яка родом з наших країв, почесним громадянам нашого міста, які проживають зараз в Росії.
Наш славутчанин Олександр Бродюк знаходиться зараз у військовому шпиталі м. Львів з серйозними пораненнями. Він потребує дороговартісної реабілітації, а тому ми докладаємо усіх зусиль, щоб допомогти йому. Величезний вклад у цю добру справу роблять освітяни міста, молодь, проводячи різного роду благодійні заходи. Також з бюджету міста ми виділи матеріальну допомогу дружині Олександра – Ларисі – в розмірі 10 тис. грн.
З тими учасниками АТО, які зараз тимчасово перебувають удома на реабілітації, у відпустці, ми постійно підтримуємо зв’язок і допомагаємо чим можемо. Передано адресну допомогу 25-ти прикордонникам. Разом з тим, хочу щиро подякувати усім славутчанам-волонтерам, які також надають величезну допомогу нашим військовим. Так, на прикладі громадської організації «Рідна Славутчина» ми побачили, що тільки пролунало оголошення про збір допомоги учасникам АТО, люди одразу відгукнулися і хто чим міг допомогли. Славутська сім’я Пігольчуків ініціювали власний проект допомоги військовим, запросивши їх на реабілітацію до власного дачного будинку за містом та запропонувавши триразове харчування.
Окрім того, як вимагає нинішнє законодавство, 1,5% кожна людина сплачує військового збору зі своєї заробітної плати, а це тільки зі Славутчини за 2014 рік майже півтора мільйона гривень. І це теж неабияка допомога громадян. Хочеться вірити, що і держава забезпечить вояків усім необхідним, адже питань залишається ще дуже багато, зокрема з озброєнням та військовою технікою.
– А тепер перейдімо до іншої теми – освіти і охорони здоров’я. Чого тут вдалось досягти чи, принаймні, зберегти позиції? Відомо: забезпечення цих галузей – повноваження і обов’язок держави, за винятком фінансування позашкільних закладів освіти. Та міська рада, знаємо, ніколи не була в ролі стороннього спостерігача. Чим вдалось підтримати освіту і медицину цього року?
– Я пишаюся працівниками галузі освіти та досягненнями і успіхами наших діток. В місті функціонує 5 загальноосвітніх навчальних закладів, 3 навчально-виховних комплекси, 2 навчально-виховних об’єднання, 8 ДНЗ та 5 позашкільних навчальних закладів. На сьогоднішній день 3850 дітей навчається та 1718 виховуються у дошкільних навчальних закладах. Ми максимально забезпечуємо і створюємо комфортні умови навчання, відпочинку, забезпечуємо дітей харчуванням. Створюємо відповідні умови для проведення навчального процесу для вчителів. На галузь освіти в цьому році було використано біля 50 млн. коштів, 5.5 млн. коштів – це бюджет розвитку міста, біля 900 тис.грн ми виділили додатково з бюджету на придбання необхідних матеріалів, енергоекономне обладнання.
Було виділено 2 млн. 990,06 тис. гривень коштів субвенції спеціального фонду обласного бюджету на проведення капітального ремонту в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназії» № 5 – утеплення та оздоблення контурів фасадів будівлі, заміну на енергозберігаючі віконних та дверних блоків навчального корпусу. На превеликий жаль, у цьому році нам не вдалося завершити роботи у ДНЗ № 3 «Росинка». І, знову ж, причина у непроходженні платежів. В стадії завершення роботи з облаштування музичної зали, а роботи з реконструкції басейну будуть виконуватися вже у наступному році.
Я хочу подякувати людям, які не залишаються осторонь проблем. Є й такі, хто дорікає нам у тому, що їх змушують збирати кошти. Тому хочу наголосити на тому, що категорично заборонено збирати кошти з батьків чи дітей. Але, якщо ми, наприклад у ЗОШ №1 виконали роботи з заміни вікон і батьки виявили бажання зробити відкоси, підбілити, то я їм за це дуже вдячний. Дітки сьогодні більшість свого часу перебувають у навчальних закладах, тому створення комфортних умов – це завдання як влади, так і батьків. Я назвав суму біля 50 млн. грн., яка використовується на утримання закладів освіти, біля 125 тис.грн допомогли батьки – матеріалами і т.д. Якщо сьогодні є батьківський комітет, і батьки вирішили купити іграшки, чи поклеїти шпалери – це їх право, але, ні в якому разі не обов’язок. Вони просто можуть визначитися з тим, що потрібно, зібрати кошти, придбати те, що потрібно, принести і встановити. Хочу звернутися до славутчан – якщо є факти збору грошей, ви маєте право звернутися в прокуратуру, або до виконавчого комітету Славутської міської ради. В такому разі прийматимуться відповідні рішення. На порушення потрібно реагувати, а де можна допомогти – будь ласка, будемо вдячні.
Коли було прийнято рішення про мобілізацію, і виникало питання по сховищах, то у СЗОШ № 9 «Успіх» звернулися до батьків з проханням по можливості виготовити стільці, чи лавочки, бо коли здали заклад у сховищі їх не було. Але це не було обов’язково, а за бажанням. Те ж саме, стосується і інших закладів. Коли ми сьогодні заходимо у школи, а особливо у садочки, ми бачимо, яких зусиль докладають вчителі, вихователі для того, аби заклади набули ошатного вигляду, скільки там творчості і креативності.
Стосовно медичної галузі. Ми зі своєї сторони намагаємося максимально сприяти покращенню матеріально-технічної бази, зробити все аби поліпшити надання послуг та частково компенсувати деякі незручності. Для діагностики туберкульозу, за кошти міського бюджету, був придбаний цифровий флюорограф, дооснащено стоматологічну поліклініку новим стоматологічним обладнанням. Крім того, у цьому році спільно з інвесторами нам вдалося встановити комп’ютерний томограф (на фото). Відтепер, не потрібно їхати на обстеження до іншого міста. За нашим клопотанням з обласного бюджету було виділено 900 тис.грн на капітальний ремонт кардіологічного відділення ЦРЛ, в цьому році ми його завершимо, і 450 тис.грн з міського бюджету на ремонт терапевтичного відділення, який буде проводитися в наступному році. На суму 100 тис. грн. був проведений поточний ремонт кабінету дерматолога поліклініки та флюорографічного кабінету (20 тис.грн). За кошти обласного бюджету закуплено сучасний фіброгастродуоденоскоп, що дозволить покращити діагностику захворювань шлунково-кишкового тракту. Проблеми і нарікання є, але міська рада не знаходиться осторонь і всіляко сприяє і надалі допомагатиме.
– Продовжимо розмову темою спорту – дитячого і дорослого. Нам є чим пишатися, однак нерідко звучить критика. Бракує фінансування, комусь – бази для занять. Чого тут більшого – об’єктивного чи суб’єктивного твердження, бо, як відомо, що голосніше кричать ті, хто нічого не робить?
– У нас, на превеликий жаль, інколи виходить так, що люди, які не мають умов займатися, або ж займаються на добровільних засадах, то мають набагато більші досягнення, аніж навпаки. Ми намагаємося максимально ефективно використовувати усі приміщення, які маємо – це і ДЮСШ, спортзали у школах, і спортивні майданчики. Потужно працює і міський центр ФЗН «Спорт для всіх». На сьогоднішній день ми маємо великі успіхи і досягнення.
Їх було багато у цьому році, але розповім про найбільші.
Дишлюк Ірина та Гуменюк Ангеліна в м.Умань посіли ІІ місце у фінальних змаганнях Всеукраїнського футбольного турніру серед дівчат 2001-2002 років народження «Кубок надії ФФУ – 2014».
На Чемпіонаті України серед дівчат WU-15 в м.Калуш Івано – Франківської області вихованка ДЮСШ м. Славута Данішевська Юлія у посіла І місце та стала чемпіонкою України.
У Чемпіонаті України в м. Біла – Церква серед дорослих і молоді з марафонського бігу Олена Білощук виборола І місце та право на участь у чемпіонаті світу, що проходитиме у Китаї.
Всеукраїнська федерація GPS Чемпіонат світу: Рубан Михайло здобув 3 золотих нагороди, Ткачук Владислав та Батожний Владислав по одній золотій нагороді в становій тязі.
10 золотих медалей у 8 Чемпіонаті України з жиму лежачи та пауерліфтингу одержали наші спортсмени.
Вікторія Мгалоблішвілі на дистанції 800 метрів здобула титул Чемпіонки області.
Наші діти отримали 3 місце у Спартакіаді серед ДЮСШ Хмельницької області з настільного тенісу.
Лук’яненко Олександр, Олійник Вероніка, Шабурова Дарія, Капуста Наталія стали чемпіонами Хмельницької області з настільного тенісу 2014 року у своїх вікових категоріях.
Команда міста Славута вперше стала Чемпіном Хмельницької області з настільного тенісу в командному заліку, обійшовши команди міста Красилів та Хмельницький, які попередні роки займали призові місця.
Шабурова Дарія посіла 3 місце у Міжнародному турнірі «Кубок Роксолани» в м. Рогатин Івано-Франківської області.
Капуста Наталія входить в п’ятірку кращих на Чемпіонаті України з настільного тенісу серед жінок.
Хочу відзначити і кращих тренерів, які працюють над тим, аби був результат, роблять вагомі внески в розвиток фізичної культури і спорту – Капусту Сергія, Кондратюк Тетяну, Келюха Валентина, Кузмінчука Анатолія, Шабурова Валерія і Степана. Дякую і спортсменам, які виборюють призові місця та прославляють наше місто і Україну.

– А, загалом, як часто звертаються до Вас славутчани зі своїми проблемами і які серед них переважають? Як активно спілкуєтесь із трудовими колективами та громадськими активістами, просто зустрічаєтесь та спілкуєтесь з людьми?
– Ви знаєте, моїм пріоритетним та незмінним завданням є взаємодія з громадою. Лише враховуючи думку людей, можна ефективно планувати подальші напрямки діяльності, тому неодмінною умовою моєї роботи є відкритість. З громадськістю міста постійно проводяться публічні громадські обговорення проектів регуляторних актів, засідання круглих столів, особисті прийоми. В місті сьогодні діє 20 ОСББ, відбувається активна співпраця з 15 квартальними комітетами та 173 будинковими комітетами – з головами проводяться навчання та надається методична допомога з метою покращення виконання ними посадових функцій. Працівниками управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою надається постійна консультативна допомога щодо створення та функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не лише представникам уже існуючих ОСББ, а й для усіх бажаючих.
Щовівторка я проводжу особистий прийом громадян. Хочу зазначити, що звернення відіграють особливу роль у забезпеченні постійного зв’язку між міською радою та громадянами, вирішенні актуальних проблем, як окремої людини так і громади міста в цілому. Найбільше славутчан турбують питання регулювання земельних відносин. У 2014 році через особистий прийом громадян до мене звернулися біля 770 славутчан. Біля 480 питань становили саме земельні питання різного напрямку. Найважчі із них ті, що стосуються спорів між людьми. Ми розглядаємо усі питання об’єктивно, даємо рекомендації, пропозиції.
Щодо громадських організацій – це і ВГО «Захист дітей війни», міська ГО «Союз Чорнобиль» та «Спілка інвалідів Чорнобиля», УТОС, благодійна організація «Міськрайонного товариства інвалідів «спинальників» – «ІНВАВІЗ», то ми виділили приміщення, компенсували витрати на теплопостачання, і вдячні за роботу, що вони проводять з людьми, які потребують їх допомоги та готові надалі співпрацювати.
Сьогодні діє новостворена громадська організація «Рідна Славутчина», яка об’єднує багато організацій. Основним напрямком роботи даної організації є волонтерський рух, допомога воїнам АТО. Дякую усім за виявлену активну позицію та за підтримку.
Щодо подальших планів, то хочу повідомити, що з січня місяця заплановано проведення звітів у кожній виборчій дільниці, будуть організовані зустрічі славутчан зі мною, а також із депутатами-мажоритарниками.
– Наскільки відкритою залишається робота міського голови і міської ради? Яким чином бажаючі можуть брати участь у тих процесах, що відбуваються в місті? Наскільки публічними є обговорення найбільш важливих проблем?
– Мені дуже приємно, коли люди можуть щось порадити, якимось чином посприяти чи допомогти, коли виступають не просто в ролі спостерігачів процесу, а є активними його учасниками. І ми маємо багато таких славутчан. Я щиро вдячний їм за розуміння і підтримку. Знаєте як приємно, коли звертаються з проханням підвезти землі, а в свою чергу пропонують висадити квіти, тоді є й бажання допомагати. Ми знаємо, що коли люди просять встановити лавочку, чи спортивний майданчик, то вони будуть за цим доглядати. Спільна праця приносить лише задоволення. Запрошую усіх славутчан брати участь у міських заходах. В 2015 році ми плануємо висадити ще 300 троянд на алеї, запрошуємо і підприємців до цієї благородної справи. Коли люди самі долучаються до справ, тоді воно й цінується.
Одним із головних принципів місцевого самоврядування є право громадян самостійно визначати долю міста. А тому для нас є такою важливою кожна ідея славутчанина щодо розвитку нашого рідного міста. У виконавчому комітеті міськради вже не один рік діє «гаряча» телефонна лінія, он-лайн форум та інтернет-приймальня на офіційному веб-сайті, що сприяє діалогу між громадою та владою. Наприкінці року, що минає, ми вкотре запрошуємо славутчан до співпраці. Нам важливо мати не лише перелік проблем, які є у місті, але і пропозиції щодо шляхів їх вирішення. Зокрема, є вкрай актуальними питання в галузі ЖКГ – будівництво та реконструкція мереж тепло-, водопостачання та водовідведення; будівництво доріг, тротуарів та благоустрій міста. Також будемо раді новим ідеям стосовно й інших галузей міста.
– Щиро вдячні Вам, Василю Богдановичу, за надані відповіді.
Прес-служба Славутського МВК

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді, яка пройшла під керівництвом міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 15-21 грудня).
Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 370 викликів, в тому числі на села – 36. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 81, до травмованих – 16, до онкохворих – 9, до хронічно хворих – 47, до дітей віком до 1 року – 5, з алкогольним отруєнням – 17. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 203 особи: дітей віком до 1 року – 5, з пневмонією – 13, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 3, травмою – 11, ГРВІ – 5. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 10 немовлят, з них: дівчаток – 3, хлопчиків – 7.
КП «Славутське УВКГ»
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
Ремонт водопроводу на свердловині №9, на вул. Волинській,4, пров.Михайлова.
Промивка каналізації на вул. Сокола, Лісній, Кузовковій, Я.Мудрого, Ізяславській.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 46 викликів електриків, 74 виклики слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт вхідних дверей на вул. Церковній,41,48;
– скління вікон на вул. Лісній,3;
-прибирання підвальних приміщень на вул. К.Сангушків, 103,105, Церковній,46А, 46Б;
– заміна ламп вуличного освітлення на вул. Перемоги;
– зрізання сухих аварійних дерев в м-ні «Військове містечко»;
-виконання робіт з реконструкції вуличного освітлення на вул. Б.Хмельницького. Зокрема, як було повідомлено, впроваджено найновіші досягнення для того аби зекономити (енергозаощадити). З міського бюджету було виділено кошти та встановлено 22 нові опори і 22 нові світильники. Дільницю вуличного освітлення переведено на світлодіодні світильники. Їх перевага в економії електроенергії. Гарантія світлодіодної лампочки мінімум 5 років. Не боїться перепадів напруги електроенергії і зміни частоти. Це термін служби, який дає можливість зменшити витрати на обслуговування, на заміну відпрацьованих лампочок.

Сторінку підготовлено
прес-службою Славутського МВК

На грудневій сесії

Хвилиною мовчання усі присутні на сесії вшанували пам’ять депутата міської ради Віктора Яковича Лівчука, життя якого передчасно обірвалося у 47 років, а також командира розвідувальної роти батальйону «Айдар» Сергія Миколайовича Оврашко, який загинув в зоні АТО під час боїв під Щастям на Луганщині.
• Розглянувши матеріали, подані постійними комісіями міської ради, були внесені відповідні зміни до бюджету міста на 2014 рік. Зокрема, депутати підтримали пропозицію щодо надання матеріальної допомоги з резервного фонду бюджету міста Ларисі Юріївні Бродюк у сумі 10 тис. грн. на реабілітацію та підготовку до протезування її чоловіка – Олександра Васильовича Бродюка, який втратив руку під час виконання завдань антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
• Звільнено від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки монастиря Святої Праведної Анни УПЦ Шепетівської єпархії, релігійної громади УПЦ Свято-Різдво-Богородичної парафії м. Славута, костелу Святої Дороти Римо-католицької общини.
• Затверджено угоду між Славутською міською радою в особі міського голови В. Б. Сидора та Хмельницькою обласною радою в особі голови обласної ради І. Я. Гончара про передачу у 2014 році зі спеціального фонду обласного бюджету до спеціального фонду бюджету міста Славути субвенції на соціально-економічний розвиток міста:
– капітальний ремонт будівлі Славутського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №5» (утеплення контуру будівлі);
– проведення реконструкції самопливного колектора по вул.Богдана Хмельницького м.Славута Хмельницької області.
• На підставі звернення депутата міської ради Я.В. Левчука припинено його повноваження як голови постійної комісії міської ради з питань планування, бюджету і фінансів та регуляторної політики. Новим головою комісії обрано депутата міськради Леоніда Адамовича Степанюка.
• Прийнято ряд рішень, якими передбачається внесення низки змін у роботу міського Центру надання адміністративних послуг. Зокрема, така потреба виникла у зв’язку із переведенням у структуру ЦНАПу відділу звернень громадян міськвиконкому, введенням до переліку адміністративних послуг виконавчого комітету міської ради нових послуг, а також впровадженням електронного документообігу в Центрі.
• Попередньо вже повідомлялося, що рішенням Славутської міської ради від 21.11.2014р. №5-47/2014 «Про внесення змін і доповнень до Комплексної програми «Піклування» по м. Славута на 2011-2015 роки (пільги учасникам АТО)» гарантується безкоштовне харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів з числа дітей військовослужбовців учасників АТО та звільнено від батьківської плати за відвідування дошкільних навчальних закладів дітей військовослужбовців учасників АТО. Також визначено, що діти військовослужбовців учасників АТО забезпечуються безкоштовним відпочинком в таборах відпочинку з денним перебуванням при закладах освіти міста та в таборі праці і відпочинку при Будинку дитячої творчості. Згідно змін, внесених на останній міської ради, для більш оперативного реагування заяви стосовно вказаних вище питань зацікавлені громадяни надають не до управління освіти, а напряму в навчальний заклад, який відвідує їх дитина.
• Внесено зміни до рішення міської ради від 29.07.2012 р. № 14-9/2011«Про затвердження енерго- та екологоефективної схеми розвитку системи теплопостачання міста Славути». Головним чином, внесені зміни полягають у продовженні терміну дії вказаної схеми до кінця 2015 року на основі уже наявних в ній розрахунків. Також доручено начальнику комунального підприємства «Славутське ЖКО» до 01.09.2015 р. забезпечити організацію робіт по розробленню (перегляду) і поданню на затвердження міської ради вже актуалізованої енерго- та екологоефективної схеми розвитку системи теплопостачання міста Славута на період до 2020 р.
• За пропозицією деяких депутатів було вирішено перенести розгляд проекту рішення «Про внесення змін до Положення Про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Славута», затвердженого рішенням сесії Славутської міської ради № 14-30/2013 від 31.05.2013 р.». Домовлено обговорити передбачувані зміни на круглому столі з підприємцями міста.
• Затверджено Договір оренди житла на вул. Лесі Українки між орендодавцем та Славутською міською радою для проживання у ньому дитячого будинку сімейного типу на базі сім’ї Рибникових, переселенців з Криму.
• У різному депутати схвалили текст звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопустимості відключення в містах зони спостереження АЕС електропостачання, а також щодо виконання норм діючого законодавства, якими передбачається захист інтересів територіальних громад 30-кілометрових зон атомних електростанцій. Зокрема, у 2014 році Кабінет Міністрів України так і не прийняв Постанову «Про затвердження Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на організацію заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження». Депутати Славутської міської ради звернулися до Кабміну з вимогою передбачити в бюджеті на 2015 рік вище вказану субвенцію, яка передбачається чинним законодавством України.
Пленарне засідання 48 сесії міської ради не було закрито у зв’язку з неприйняттям Держбюджету на 2015 рік і як тільки такий важливий державний документ буде прийнято наші депутати в оперативному порядку продовжать сесію, розглянувши бюджет м. Славута на наступний рік.
З усіма рішеннями сесії міської ради та додатками до них Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – https://www.slavuta-mvk.gov.ua.

Відзначили професійні свята

19 грудня, напередодні професійного свята Дня працівника міліції, у Славутському РВ УМВС України в Хмельницькій відбулись урочисті збори особового складу. Звернувся до присутніх міський голова Василь Сидор, відзначивши, що в непростих умовах сьогодення, завдяки співпраці міської влади і міліції, відповідальності та наполегливості співробітників маємо спокій та громадський порядок у місті. Також Василь Богданович висловив сподівання на те, що правоохоронці будуть і надалі гідно нести свою службу, захищати конституційні права громадян та стояти на сторожі інтересів держави та рідного міста.
За сумлінну працю та з нагоди Дня міліції кращих працівників було нагороджено ювілейною пам’ятною відзнакою «200 років з Дня народження Т.Г.Шевченка»:
Дмитра Ватича – голову ради ветеранів Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області, підполковника міліції;
Олександра Чорноброва – капітана міліції, старшого слідчого слідчого відділення Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області;
Сергія Турі – старшого лейтенанта міліції, дільничного інспектора СДІМ Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області;
Миколу Броніча – старшого слідчого слідчого відділення Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області.
***
22 грудня у міському Палаці культури відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня енергетика. Привітав ветеранів та працівників енергетичної галузі міський голова Василь Сидор, подякувавши усім за професійне виконання роботи та побажавши здоров’я, безперебійної роботи, невичерпної життєвої наснаги, нових трудових здобутків та витримки в нелегкий час для України в енергетичний галузі.
За сумлінну працю та з нагоди професійного свята – Дня енергетика ювілейною пам’ятною відзнакою «200 років з Дня народження Т.Г.Шевченка» було нагороджено Віктора Боркалюка – електромонтера з експлуатації електролічильників Славутського РЕМ.

Святий Миколаю пошли щастя і миру козацькому краю

Благодійний захід до Дня Святого Миколая, організований Будинком дитячої творчості та за ініціативи молодіжної дорадчої ради міста, став справжнім вибухом патріотизму, щирості та енергії! Мабуть не було такого глядача в залі, якого не розчулив би такий прояв любові молодих людей до рідного краю, Батьківщини, своїх співвітчизників. «Ми ніколи не зрічемося рідної мови, ми ніколи не зрічемося рідної землі, і борітеся, поборите будь-які змови, і борітеся, поборите все, що у злі…», – лунали з уст вихованців БДТ слова відомої та такої близької серцю пісні.
Вкрай хвилюючим моментом стало вручення коштів, виручених із продажу квитків на благодійний концерт, дружині пораненого учасника АТО, славутчанина Олександра Бордюка. Зі слізьми на очах прийняла пані Лариса зібрану допомогу та щиро подякувала освітянам та усім славутчанам за підтримку у такій нелегкій для їх сім’ї час.
Хвилиною мовчання вшанували присутні усіх українців, які полягли за єдину соборну Україну на Майдані та в зоні АТО.
Понад десяток пісень та танців подарували вихованці Будинку дитячої творчості усім славутчанам, які взяли участь у благодійному заході. Особливо запам’яталися виступи зразкового театру естрадної пісні «Водограй», зразкового хореографічного ансамблю «Альянс», гуртківців народного танцю «Дивосвіт» та спортивно-бального танцю «Грація». Вразили дзвінкі голоси Миколи Левіна та Юлії Сухан.
«Дай Бог всім воїнам повернутися живими!», – пролунав наостанок заклик від усіх учасників дійства. Нехай же ці слова стануть віщими і невдовзі ми зустрічатимемо наших воїнів живими та здоровими, а на українській землі знову пануватиме мир і спокій.

***
19 грудня, в рамках проведення заходів до Дня Святого Миколая у Будинку дитячої творчості відбулося зібрання дітей з особливими потребами, які відвідують клуб «Повір у себе» .
До дітлахів завітав Святий Миколай із безліччю забавних конкурсів та ігор.
Привітала малечу зі святом депутат Славутської міської ради Тетяна Дубіна та вручила солодкі подарунки.

Прес-служба Славутського МВК

Здійснення бажань всієї дітвори

Я не помилюсь, якщо скажу, що грудень – найулюбленіший місяць усіх дітей, якого б віку вони не були. Та й не дивно. Адже хто не любить свято, та ще й з подарунками! А Свято Миколая саме таким і є. Хоча щодо подарунків, то вони бувають різними. Солодощі, іграшки. А ще й …різочки.- вони теж вважаються подарунком. Так, так! Хто на що заслужив! Свято Миколая – це підсумок поведінки, праці малят за цілий рік.
На Святого Миколая з нетерпінням чекають. До цього свята ретельно готуються, аби якнайкраще його зустріти. І ось саме 19 грудня в залі кінотеатру ім. Т. Шевченка, який, до речі, тепер належить дитячий школі мистецтв, і відбулася ця довгоочікувана зустріч зі Святим Миколаєм. Підготували та провели свято учні та викладачі Славутської дитячої школи мистецтв. Сценарій готувала викладач Бондарук Мілана Валеріївна. І це ій вдалося.
Оформленням зали займались викладачі художнього відділу Ткач І. А., Котихова І. В., Нугуманова А. К. зі своїми вихованцями. А ось за музичні номири відповідали викладачі Скрипнюк Л.В., Чайка Н.Д., Бондарчук О.А., Одійчук Д.Ю., Ріпа А.В., Ничипорук Н.О., Маліновська Т.В.,Боргулевич О.Є., Салогуб Н.О.,Чешева Т.Є., Яковчук М.В.,Савіцька К.А., які підготував яскраві виступи своїх учнів і самі зачаровували слухачів своєю грою.
А ще на Свято прийшла непрошена гостя Ябіда, яка дуже хотіла зіпсувати всім святковий настрій. (ЇЇ роль чудового виконала учениця V класу відділу хорового співу Савчук Юлія.)
Але побачивши виступи юних музикантів, співаків і танцюристів, так захопилась ними, що, напевно, забула про свої наміри. Всі учасники концерту отримали від Святого Миколая солодощі!
Заступник директора
з навчальної роботи Ткачук Я.Ф.

Засідання шкільного турклубу «Мандри»

11 грудня відзначається Міжнародний день гір, встановлений за рішенням 57-ї Генеральної Асамблеї ООН у січні 2003 року.
Наші туристи зі Славути – любителів гір – зазвичай проводять пізнавально-розважальні заходи впродовж цілого тижня. Для нас це можливість згадати події і дні, пов’язані з горами.
Традиційно 11 грудня наші любителі гір збираються на засідання шкільного турклубу «Мандри», що з 2008 року діє в ЗОШ № 1. Кожна школа, як і кожна людина повинна мати щось особливе, що відрізняє її від інших. Розумні діти і хороші спортсмени є в багатьох школах, але таких туристів, як в Славутській ЗОШ №1, ви не побачите більше ніде. Учнями школи пройдена не одна тисяча кілометрів карпатськими стежками – зовсім небагато місць лишилось в Карпатах, де б не ступала нога славутського туриста. А вчителі школи вже двічі – у 2008 та 2010 роках – піднімались на найвищу вершину Європи – західну вершину Ельбрусу. Звичайно, таких результатів досягти непросто і школа цим пишається.
На засідання турклубу були запрошені туристи Центру туризму і краєзнавства, туристи-вчителі, директор школи А.Д.Смолійчук – турист і альпініст з великим стажем. Перегляд фотографій та фільмів з походів, туристські пісні, спогади. Мова йшла про Гори.
Ми можемо нескінченно обговорювати те чи інше туристичне спорядження, розповідати про своє сходження на чергову вершину, але дуже рідко ми говоримо про самі гори, про те, що вони значать для нас. І справа мабуть не в тому, що ми про це не замислюємося, а в тому, що про це дуже складно розповісти. Та і як розповісти про світанки, які ти зустрічав на гірському перевалі? Або про зірки, які зібралися вночі навколо твого намету?
Думаю, що кожен, хто випробував на собі дивовижну магію гір. Ми, туристи, піднімаємося вище хмар, вище наших дріб’язкових турбот і клопотів. В горах ми шукаємо справжніх людей і справжню, живу природу. Шукаємо справжнє життя і те, що зможе зробити нас самими собою. Запрошуємо всі юних славутчан стати членом нашого турклубу «Мандри» та разом з нами отримати неймовірні враження від дарів природи.
А.Слівіна, інструктор по туризму Центру туризму і краєзнавства