Роз’яснення щодо встановлення засобів обліку (лічильників) теплової енергії у житловому помешканні багатоповерхового будинку

До Мінрегіону надходять звернення громадян щодо встановлення засобів обліку (лічильників) теплової енергії у житловому помешканні багатоповерхового будинку.

Департамент систем життєзабезпечення та житлової політики надає інформацію про порядок встановлення таких лічильників.

На сьогодні без технічних перешкод можливе встановлення лічильників теплової енергії у будинках з окремим тепловим вводом до квартири.

Для встановлення лічильника теплової енергії необхідно:
•отримати технічні умови від виконавця послуг з централізованого опалення щодо встановлення зазначеного обладнання;
•виготовити необхідну технічну документацію для встановлення засобу обліку;
•звернутися до спеціалізованої організації стосовно виконання зазначених робіт;
•укласти договір щодо обліку теплової енергії та обслуговування засобу обліку теплової енергії.

Наявність проектної документації та відповідних дозволів при встановленні приладу обліку теплової енергії передбачено пунктом 1.4 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 №76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за № 927/11207, пунктами 8, 9, 17-19 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 №1198, державними будівельними нормами, зокрема ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення», іншими нормативно-правовими актами.

Разом з тим, слід зазначити, що встановлення приладів регулювання та обліку тепла окремої квартири в багатоповерховому будинку з вертикальною однотрубною системою опалення не завжди можливо виконати без суттєвого переобладнання будинкової та/або квартирної системи опалення.

Водночас пунктом 12.3.2 ДБН В.3.2-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт» визначено, що за відсутності технічної можливості облаштування системи централізованого опалення поквартирними лічильниками теплоспоживання при відповідному обґрунтуванні допускається застосовувати вертикальну систему опалення з можливістю обладнання/дообладнання зазначеної системи відповідно запірно-регулюючою арматурою згідно з вимогами СНіП 2.04.05, ДБН В2.2.15, ДБН В.2.5.39, а також можливістю влаштування приладів-розподілювачів теплової енергії на опалювальних приладах для обліку фактичного теплоспоживання квартирами.

Для вирішення даного питання споживачу необхідно звернутись до спеціалізованої проектної організації, яка на основі технічних умов розробить необхідний індивідуальний проект переобладнання внутрішньобудинкової/квартирної мережі центрального опалення для встановлення квартирного обліку теплової енергії.

Відповідно до пункту 8 Правил, для приєднання споживача до системи теплопостачання, реконструкції або розширення системи теплоспоживання споживач повинен надати заявку теплопостачальній організації про видачу технічних умов.

Згідно зі статтею 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» технічні умови надаються протягом 15 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви та 30 робочих днів у разі необхідності їх узгодження з власником інженерних мереж.

Водночас слід зазначити, що відповідно до статей 382, 383 Цивільного кодексу України власникам квартири у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. Власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, – за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Враховуючи викладене, для можливості переобладнання системи опалення, яка знаходиться в спільній сумісній власності, необхідна згода усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, що розташовані у житловому будинку.

Для того, щоб почати оплачувати послуги з централізованого опалення за показами лічильника, необхідно укласти відповідний договір з виконавцем послуг з централізованого опалення (теплопостачальною організацією).

28.11.2014

Василь Сидор призначений головою Хмельницького відділення Асоціації міст України

Новим головою Хмельницького регіонального відділення АМУ замість Сергія Мельника, який достроково склав повноваження Хмельницького міського голови у зв’язку з обранням народним депутатом України, став Славутський міський голова Василь Сидор. Його кандидатуру підтримали члени АМУ одноголосно.
Вітаємо Василя Богдановича та бажаємо, щоб у всіх починаннях супроводжувала удача, розуміння та підтримка колег і однодумців, а непроста відповідальна робота приносила задоволення і творчі перемоги.

«Карпати: призабута історія»

Присвячується Пам’яті всіх воїнів, всіх національностей
і всіх націй, які воювали в Карпатах.
Вони лише виконували свій громадянський обов’язок,
кожен для своєї країни

Наші Карпати – театр чималих військових дій і жорстоких боїв. Карпати вздовж і впоперек «марковані» окопами та іншими військовими спорудженнями, що пережили не одну війну. Десь там, високо в горах, проливали кров невідомі нам герої того часу, полягли тисячі воїнів різних армій.
Головна мета експедиції – вивчити та осмислити історичні факти та явища, які відбувались на території Українських Карпат, дослідити місця бойових дій ХХст., виявити та описати історичні об’єкти для екскурсійного відвідування.

Галицько-Мармароське пограниччя.
Край, затиснутий між слов’янами західними і східними, між мадярами і румунами, між НАТО і не-НАТО, між майже-Європою і майже-не-Європою, між вузькою і широкою залізничними коліями. Цей край досі зберігає свою загадковість…
Цей край протягом століть розділяв долю тієї чи іншої країни, до складу якої потрапляв: Київської Русі, Литви, Трансільванського князівства, Угорського королівства, Речі Посполитої, Польщі, Австро-Угорщини, Чехословаччини, Румунії, СРСР.
Ця місцевість пов’язана із кількома етапами національно-визвольної боротьби українців.
Хребет Чорногора до г.Стіг включно, околиці Кривопілля, Космача, Микуличина, Ворохти, Верховини у першій половині XVIIIст. були територією активної діяльності опришків, зокрема Олекси Довбуша і Василя Баюрака.
Глибокий вплив на долю людства справили війни та революції, якими характеризувалося XX століття. Його початок був ознаменований Першою світовою війною. В серпні 2014 року весь світ відзначив сумний 100-літній ювілей від початку Першої світової війни. Громадяни чи не всіх країн Європи брали участь у бойових діях, багато з яких велись на території України за безпосередньою участю українців. За приблизними підрахунками на цій війні воювало близько 4 мільйони українців, які на той час були під владою Австро-Угорщини, Польщі та Росії.
Під час бойових дій в Карпатах тільки взимку 1915р. (так званої «окопної війни») та влітку 1916р. втрати склали: австро-угорська армія – 2,5 мільйони вбитими, пораненими, замерзлими та зниклими безвісті, російська імператорська армія – близько 1,5 мільйона особового складу.
Не обійшов стороною наші Карпати і найбільший збройний конфлікт в історії людства – Друга світова війна. За підрахунками інституту історії України НАН України, у лавах Червоної армії під час Другої світової загинуло до 4млн українців, у радянських партизанських формуваннях – від 40 до 60 тисяч, у загонах ОУН і УПА – понад 100 тисяч українців.
Вихідці з гірських сіл брали активну участь в боротьбі Української Повстанської Армії. Здобудеш Українську Державу або згинеш у боротьбі за Неї» – під таким гаслом кращі сини й дочки України більше 10 років боролися за Українську Самостійну Соборну Державу, не зазіхали на чуже, а боронили своє, мужньо боролися проти режимів Гітлера і Сталіна. За 1944-1956 рр. під час боїв і сутичок з НКВС загинуло 155 тисяч повстанців, заарештовано – 104 тисячі.
Робота по дослідженню місць бойових дій у Карпатах спланована Славутським міським центром туризму і краєзнавства на декілька років.
З 2010 року ми почали здійснювати перші експедиції по вивченню даної теми. Наш звіт про експедицію 2013 року по Карпатах «Стежками забутої війни» посів в Києві ІІІ місце.
Уже давно немає живих свідків тих подій. Пам'ять про давні бойові баталії зберігають лише залишки військових укріплень та солдатські поховання. На наш погляд, чи не найбільше їх залишилось в Карпатах.
Кожного літа юні туристи Славутського центру туризму і краєзнавства виїжджають в Карпати, щоб вшанувати пам'ять своїх предків – українців, росіян, поляків, австрійців, угорців…
Учасники експедиції 2014 року пройшлись сучасним державним кордоном України і там, де колись збігались кордони Польщі, Чехословаччини і Румунії, де воювали опришки Олекси Довбуша і більше 10 років боролися за Українську Самостійну Соборну Державу повстанці УПА, провели роботу по дослідженню місць бойових дій часів Першої світової війни на хребті Чорногора від г.Стіг до г.Шпиці, де тривали бої під час Карпатської операції 1914-1915рр., Брусиловського наступу 1916р., Східно-Карпатської операції 1944 року, а влітку 1949р. проходив відомий рейд в Румунію підрозділу УПА «Говерля».
Юні краєзнавці на власні очі побачили австрійські окопи і бліндажі, викладені із карпатського каменю, уявили собі життєвий шлях тих молодих солдат, майже своїх ровесників, які тижнями і місяцями, в будь-яку погоду, вимушені були жити, воювати в цих умовах і вмирати за інтереси чужих імперій. Сподіваємось, що юні славутчани вже ніколи не сприйматимуть ці вражаючи кам’яні споруди на Карпатському високогір’ї як лише захист туристів від дощу і пронизливого вітру.
Війна не закінчилась, поки не похований останній солдат. Таким було гасло «червоних слідопитів», які в радянський час займалися пошуком могил червоноармійців, загиблих на останній світовій війні. Пошуки забутих солдатських поховань обох воєн ведуться дотепер.
Їх вистачає в Карпатах: забутих братських могил і безіменних хрестів серед лісу – солдатських могил, від яких не залишилося навіть горбика. Шукати місця солдатських поховань – це завдання для юних краєзнавців нашого центру туризму на майбутнє.
Сюди ніхто не принесе квітів, тут не стоять хрести…
Але гори пам'ятають, і як тільки сходить сніг, в окопах розквітають крокуси….

Інструктор по туризму Славутського міського центру туризму і краєзнавства,
керівник експедиції А.Слівіна

Гордимося нашим містом!

Завдяки спільним зусиллям міської влади та територіальної громади, відповідно до рейтингової оцінки регіонів за сферами соціально-економічного розвитку (міст обласного значення) впродовж 2013 року та за січень-вересень 2014 року м.Славута посіло перше місце серед шести міст обласного значення.

Славута за тиждень

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 399 викликів, в тому числі на села – 37. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 71, до травмованих – 17, до онкохворих – 15, до хронічно хворих – 42, до дітей віком до 1 року – 5, з алкогольним отруєнням – 17. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 153 особи: дітей віком до 1 року – 5, з пневмонією – 4, травмою – 3. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 10 немовлят, з них: дівчаток – 6, хлопчиків – 4.

КП «Славутське УВКГ»
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
Ремонт водопроводу на вул. Б.Хмельницького,74.
Ремонт запірної арматури на вул. Перемоги,35.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 27 викликів електриків, 85 викликів слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Сокола,3;
– реконструкція вулиці Я.Мудрого (фото1);
– встановлення опор для проведення вуличного освітлення по вул.Б.Хмельницького (фото2);
– заміна ламп вуличного освітлення на вул.Одухи, Я.Мудрого, Плотиче;
-грейдування дороги на вул. І.Франка, Сокола, Осіпенка, Спаській, Жукова, Ломоносова;
– обрізання крони дерев на вул.Б.Хмельницького.
Прес-служба Славутського МВК

Пам’ять

21 листопада в місті Славута відбулася велелюдна акція вшанування пам’яті українських героїв загиблих на Євромайдані та жертв Голодомору.
Сотні небайдужих славутчан, представників трудових, учнівських колективів, громадських і політичних організацій, міської та районної влади, пройшли урочистою ходою вулицею Соборності.
Біля високого Хреста встановленого небайдужими городянами на честь героїв Небесної сотні відбулося Народне віче під час якого виступили: міський голова Славути Василь Сидор, депутати міської ради Роман Бачинський та Олег Костирко, керівник апарату районної державної адміністрації Ігор Крутенчук, громадський активіст Андрій Щурик. У своєму виступі очільник міста зазначив: «21-го листопада українці всього світу відзначають День Гідності та Свободи. Відповідно до Указу Президента України ця дата встановлена з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Переконаний, що спільними зусиллями ми побудуємо нову, сильну Україну, якою будуть пишатися наші нащадки».
Після «хвилини мовчання» учасники акції поклали до пам’ятного Хреста вінки і квіти. Далі колона рушила до пам’ятника жертвам Голодомору і політичних репресій на Славутчині, де відбулася поминальна панахида.
Під час мітингу-реквієму учнями навчальних закладів Славути були запалені жалобні лампадки. В ході мітингу виступили: міський голова Славути Василь Сидор, голова районної ради Леонід Радзивилюк та громадський активіст Юрій Брославець. «У ці скорботні дні, ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями. Ще й до сьогодні спогад про страшний геноцид в Україні – це незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин. Розбудовуючи нашу державу, ми повинні пам’ятати цю страшну сторінку нашого життя і робити все можливе, аби подібне ніколи не повторилося. Мир та злагода в суспільстві будуть сприяти розбудові нашої держави на принципах демократії, толерантності та гуманізму» – підкреслив голова міста.
На завершення заходу, до підніжжя пам’ятника були покладені живі квіти та вінки.
У цей складний для нас час як ніколи знову стоїть питання єдності всього українського народу, щоб ми спільними силами могли дати належну відсіч загарбникам. Головне наше завдання – докласти усіх зусиль щоб не допустити внутрішнього протистояння в Україні – ані політичного, ні релігійного. Важкі часи мають об’єднувати, а не роз’єднувати людей. Тому давайте добрими справами підтримувати один одного і тоді перемога обов’язково буде за нами. Лише задумайтеся: «як зараз нашим воякам?» та як для них важливо знати там на фронті, що на їх малій Батьківщині зараз панує мир і спокій. Підтримаймо їх – хто справами, хто молитвою!
Єднаймося брати-українці за честь і волю України та усім ворогам на зло! Слава Україні!

Славутський МВК

Фінансово-господарська діяльність КП «Славутське ЖКО» в порівнянні 9 місяців 2014 року та 9 місяців 2013 року

Продовження. Початок в газеті «Вісті громади»
№47 від 21.11.2014 р. Продовження. Початок в газеті «Вісті громади»
№47 від 21.11.2014 р.
Структурний підрозділ ККП

Структурним підрозділом ККП за вивіз та утилізацію сміття нараховано доходів на суму – 257,5 тис.грн , які оплачені на 117,7%..Даний показник порівняно із 9 місяцями 2013 року зріс на 7,7% або 18,3 тис.грн. за рахунок збільшення обсягу надання послуг. Станом на 01.10.2014 р. кількість заключених договорів складає – 3978 договори, порівняно із відповідним періодом 2013 року кількість договорів збільшилася на 7,7% або на 285 штук.
Одночасно підрозділом для надання послуг з вивозу та утилізації сміття понесено витрат на суму – 470,8 тис.грн, даний показник порівняно із відповідним періодом 2013 року збільшилася на 30,3% або на 109,4тис.грн за рахунок збільшення ціни на паливно-мастильні матеріали, які станом на 01.10.2014 року збільшилися на 55,7%.
Виконано робіт на утримання та поточний ремонт доріг за 9 місяців 2014 року на – 195,7 тис.грн , які станом на 01.10.2014 року профінансовані на 51,1 % , що складає – 100,0 тис.грн.
Показник виконаних робіт на утримання та поточний ремонт доріг за 9 місяців 2014 року порівняно із відповідним періодом 2013 року зменшився на 146,6 тис.грн .
Витрати на обслуговування електромереж вуличного освітлення за звітний період склали – 325,6 тис.грн, які станом на 01.10.2014 профінансовано на 96,1 %, що в сумі складає – 312,9 тис.грн, порівняно із 2013 роком показник збільшилися на 39,0 % або на 91,4 тис.грн.
За 9 місяців 2014 року використання електроенергії вуличного освітлення складає – 526,7 тис.кВт.год, на суму – 174,6 тис.грн., з них фактично профінансовано 100,0 % .
Порівняно із відповідним періодом 2013 року споживання електроенергії на вуличне освітлення зменшилася на 36,9 тис.кВт.год., але дана економія не привела до зменшення витрат, які збільшилися на 9,5 тис.грн, за рахунок збільшення ціни на електроенергію на 11,6%.
Крім того на балансі рахується 8 мостів, в тому числі: автомобільних – 6шт., пішохідних – 2 шт.
Виконано робіт з вуличної санітарної очистки за 9 місяців 2014 року на суму – 1002,8 тис.грн, профінансовано на 100,0% . Даний показник в порівнянні із 2013 роком збільшився на 352,1 тис.грн.
Підприємством утримається паспортизоване сміттєзвалище загальною площею – 7,8 Га.
Утримується 4 кладовища витрати на утримання склали – 139,3 тис.грн, які профінансовано на 100,0%., що в сумі складає – 139,3 тис.грн. Порівняно із звітним періодом 2013 року витрати збільшилися на – 84,2 тис.грн.
Роботи з благоустрою міста виконано на суму – 505,6тис.грн профінансовано на 100,0%. Порівняно із відповідним періодом 2013 року даний показник збільшився на 18,2% або 77,8 тис.грн.
Роботи з озеленення виконано в тому числі і за рахунок коштів КФК 240601 «Охорона та раціональне використання природних ресурсів» на суму – 324,3 тис.грн профінансовано – 100%.
Витрати по функціонуванню та виконанню обов’язків центру «Спорт для всіх» за 9 місяців 2014 року склали – 154,1 тис.грн та профінансовані лише на 46,1%, що в сумі складає – 71,0 тис.грн.
Всього підприємством виконано робіт та здійснено витрат за 9 місяців 2014 року по функції «Поточний благоустрій», «Утримання доріг» та «Спорт для всіх», а також «Охорона та раціональне використання природних ресурсів» 2822,0тис.грн з них фактично профінансовано 2609,6 тис.грн , це 92,5% від фактично виконаних робіт.
Сума недофінансування з місцевого бюджету із-за браку коштів за 9 місяців 2014 року складає – 212,4 тис.грн, що прямо відноситься на збитки підприємства.
Дебіторська заборгованість по ЖКО станом на 01.10.2014 року складає – 23555,1тис.грн порівняно із відповідним періодом 2013 року дана заборгованість збільшилася на 26,9% або на 5226,7 тис.грн за рахунок збільшення різниці в тарифах.
Кредиторська заборгованість за станом на 01.10.2014 року склала – 16112,4тис.грн. дана заборгованість збільшилася на 19,3% або на 2610,7тис.грн
Протягом звітного періоду 2014 року КП «Славутське ЖКО» здійснило оплату податків та внесків до державно цільових фондів на суму – 4170,5 тис.грн.. У порівнянні з показником попереднього звітного періоду сплата податків і зборів збільшилася на 143,6 тис.грн або на 3,6% , в т.ч.:
– Пенсійний фонд – 2229,4 тис.грн., що на 110,3 тис.грн. або 5,2% більше попереднього року;
– Прибутковий податок – 836,8 тис.грн., що на 56,8 тис.грн. або 7,3 % більше попереднього року;
– ПДВ – 980,6 тис.грн., що на 87,8 тис.грн. або 8,2% менше попереднього року;
– Екологічний податок – 97,0 тис.грн., що на 43,2 тис.грн. або 80,3% більше попереднього року;
– Податок на воду – 1,0 тис.грн., що на 0,1 тис.грн. або 9,1% менше попереднього року;
– Податок на землю – 6,9 тис.грн., що на 2,4 тис.грн. або 53,3 % більше попереднього року;
– Військовий збір – 18,8 тис.грн.
Вцілому збитки по підприємству склали за 9 місяців 2014 року – 4466,0 тис.грн, що на 854,0 тис.грн або 23,6% більше ніж за 9 місяців 20113 року .
Як підсумок роботи балансової комісії міським головою Василем Сидором були поставлені перед керівництвом КП «Славутське ЖКО» наступні доручення:
• Щоквартально надавати інформацію щодо стану заключення договорів на вивіз сміття у приватному секторі та з жителями багатоповерхових будинків.
• ЖЕК №2 запланувати на весну облагородження квітучими рослинами об’єктів комунального господарства .
• Продовжити роботу з людьми з питання відключення від централізованого опалення окремих квартир будинку, більшість мешканців якого вже перейшли на індивідуальне опалення.
•Продовжити процедуру зняття з балансу будинків, мешканці яких не сплачують за послуги надані КП «Славутське ЖКО» з утримання будинку та прибудинкової території;
•До 15.12.2014 р. відпрацювати спільно з УВКГ питання з обслуговування внутрішньобудинкових мереж.
•Встановити світильники на вул.Привокзальній до 25.12.2014 р.
•Розглянути питання ремону ліфтів на вул.Сокола, 1 а до 22.12.2014р.;
•До 01.12.2014 подати розшифровку по отриманих внесках до статутного фонду, а до 30.12.2014 придбати основні засоби з внесків статутного фонду.
•До 22.12.2014 р. підготувати план роботи на 2015 рік.
Міське фінансове управління

Оголошення

Виконавчий комітет Славутської міської ради запрошує до співпраці в сфері теплопостачання юридичних та фізичних осіб. Особливо акцентується увага на енергозберігаючих заходах, переведенні котелень комунальної власності та освітніх закладів міста на альтернативні види палива та модернізації існуючих теплових мереж по наступних об’єктах:
– НВК «Школа-гімназія» №5, адреса: вул.Я.Мудрого, 60;
– НВК «СШ I-III ст., ліцей «Успіх», адреса: вул.Я. Мудрого, 59;
– ДНЗ №1 «Оленка», адреса: вул.Миру, 76;
– ДНЗ №6 «Золота рибка», адреса: вул.Миру, 6;
– Будинок дитячої творчості (БДТ), адреса: вул.Б.Хмельницького, 58.
По котельнях Славутського підприємства теплових мереж:
– Центральна районна лікарня;
– Садова, 4;
– Сонячна;
– Чкалова, 22В;
– Козацька, 41;
– Козацька, 81А;
– Козацька, 136А;
– К.Сангушко, 103А;
– Ярослава Мудрого, 49;
– Ярослава Мудрого, 32;
– Паперника, 16;
– Перемоги, 25;
– Острозька, 2А;
– Здоров’я, 17;
– Острозька, 2А.
Пропозиції та інвестиційні програми надавати до управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою виконавчого комітету Славутської міської ради за наступними реквізитами: 30000, м.Славута, вул.Соборності, 7. Телефон для довідок: (03842) 2-35-02.

Управління житлово -комунального господарства, енергозбереження та благоустрою.

До уваги мешканців міста!

Виконавчий комітет Славутської міської ради запрошує мешканців міста прийняти участь у громадський слуханнях по обговоренню проектів регуляторних актів:
– «Про затвердження Положення про центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Славутської міської радив новій редакції».
– «Про внесення змін до Положення Про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Славута», затвердженого рішенням сесії Славутської міської ради № 14-30/2013 від 31.05.2013 р.»
Громадські слухання відбудуться 11 грудня 2014 року о 15:00 год. в приміщенні сесійної зали Будинку рад (вул. Соборності 7, третій поверх). Виконавчий комітет Славутської міської ради запрошує мешканців міста взяти активну участь в обговоренні даних проектів рішень.

Із сесійної зали

Двадцять сім різнопланових питань було винесено на сесійне засідання міської ради, яке відбулося 21 листопада.
Розпочалася сесія з розгляду блоку бюджетних питань по якому доповів перший заступник міського голови Сергій Микульський. Зокрема, звітуючи про виконання бюджету міста за 9 місяців 2014 року доповідач надав наступну інформацію:
«До загального фонду бюджету за січень-вересень 2014 року надійшло 28162,6тис.грн. власних надходжень, планові призначення на звітний період виконано на 98,4%, (28612,6тис.грн.) недовиконання 450,0тис.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зменшились на 950,9тис.грн. або на 3,3 %.
До спеціального фонду бюджету міста надійшло 8744,0 тис.грн. доходів без трансфертів.(65,8% планових річних призначень).
За підсумками 9 місяців 2014 року видаткова частина бюджету міста по загальному фонду виконана в сумі 78467957грн. або на70,4% до уточненого плану на 2014 рік.
Виконання видатків по спеціальному фонду бюджету становить 12595607грн. або 37,9% до річного показника уточненого плану».
Сергій Володимирович також поінформував про затвердження укладеної угоди між Славутською міською та Хмельницькою обласною радами про передачу у 2014 році із загального фонду обласного бюджету до загального фонду бюджету міста Славути субвенції на соціально – економічний розвиток міста:
– реконструкцію котельні по вул.Перемоги, 25 з встановленням котла на твердому паливі в м.Славута Хмельницької області.
Розглянувши звернення настоятеля Парафії Покрови Пресвятої Богородиці Хмельницько-Кам’янець – Подільської єпархії Київського Патріархату Української православної Церкви та члена Ради старійшин Релігійної організації “Релігійна громада Свідків Єгови” м.Славута Хмельницької області” депутати проголосували за звільнення з 1 січня 2015 року до 31 грудня 2015 року даних релігійний організацій від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в частині, що зараховується до міського бюджету.
Депутати затвердили «Тимчасовий Порядок надання пільг військовослужбовцям учасникам антитерористичної операції в східних областях України та членам їх сімей — мешканцям м.Славути».До членів сім’ї військовослужбовця учасника АТО належать: дружина (чоловік) та неповнолітні діти. Основні пільги визначені Порядком:
1.Забезпечення безкоштовним харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів з числа дітей військовослужбовців учасників АТО.
2.Звільнення від батьківської плати за відвідування дошкільних навчальних закладів дітей військовослужбовців учасників АТО.
3.Забезпечення дітей військовослужбовців учасників АТО безкоштовним відпочинком в таборах відпочинку з денним перебуванням при закладах освіти міста та в таборі праці і відпочинку при будинку дитячої творчості.
Згідно цього відповідні зміни внесено до Комплексної програми «Піклування» по м. Славута на 2011-2015 роки.
А також на засіданні:
• Внесено зміни до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік та затверджено план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2015 рік ( публікуємо окремо).
•Затверджено Програму висвітлення діяльності Славутської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів у засобах масової інформації на 2015-2017 роки.
• Внесено зміни до статуту комунального підприємства «Славутський міський центр земельно-кадастрових робіт».
•Затверджено Положення про управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради в новій редакції.
•Внесено зміни до міської програми «Реформування і розвиток житлово-комунального господарства м.Славути на період 2013-2015 роки».
• Славутською міською радою було прийнято рішення вивести із складу виконавчого комітету Славутської міської ради:
Фрідмана Артура Давидовича (у зв’язку зі зміною місця проживання та роботи);
Шульгу Степана Миколайовича (задовільнено заяву про виведення із складу виконкому);
• Депутати одноголосно проголосували та затвердили заступника міського голови з питань ЖКГ Солоху Тетяну Іванівну. Відповідно Тетяну Іванівну включено до складу виконавчого комітету Славутської міської ради.
У різному голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації, законності, правопорядку Микола Климковецький поінформував присутніх про виконання депутатами міської ради зобов’язань брати участь у роботі сесій ради.
Із усіма рішеннями сесії Славутської міської ради Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.
Прес-служба
Славутського МВК

Шановні славутчани!

21-го листопада українці всього світу відзначатимуть День Гідності та Свободи. Відповідно до Указу Президента України № 872/2014 ця дата встановлена з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Революція гідності довела, що лише вільні і горді люди, справжні патріоти спроможні розбудувати соборну, незалежну і могутню державу, в якій кожен громадянин почуватиметься впевнено та захищено.
Переконаний, що спільними зусиллями ми побудуємо нову, сильну Україну, якою будуть пишатися наші нащадки.
Слава Україні!

Дорога славутська громадо!

У скорботний день 22 листопада ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями.
Апофеозом зла, який на довгі роки й десятиліття підірвав генетичні, інтелектуальні, творчі сили нації і поставив її на межу необоротного цивілізаційного зламу, ми називаємо Великий Голод 1932-1933 років. Правда про нього пробила собі дорогу крізь товщу часу, лукавого замовчування і підступних міфів, щоб відтепер і назавжди залишитися пам’ятником безвинно загубленим і нагадуванням та пересторогою для живих.
Безжальна рука голоду торкнулася практично кожної родини. Надто високу ціну заплатив наш народ за прагнення бути господарем на власній землі. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – це незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин. Десятки країн світу офіційно визнали Голодомор в Україні геноцидом та засудили його.
Шановні славутчани!
Прошу вас взяти активну участь у заходах в рамках меморіального тижня вшанування жертв Голодомору та річниці початку Євромайдану!
21 листопада о 13.00 год. у річницю початку Євромайдану та у переддень роковин Голодомору 1932-1933 років пройде урочиста хода від Будинку Рад (вул. Соборності, 7 до Пам'ятника жертвам політичних репресій і Голодомору (вул. Соборності,3), де о 13.20 год. відбудеться мітинг-реквієм пам'яті жертв Голодомору та героям Небесної сотні.
22 листопада о 16 годині розпочнеться Всеукраїнська акція «Запали свічку». Кожен небайдужий громадянин має встановити запалену свічку на підвіконні своєї домівки. Сподіваюсь, що цей святий вогник – символ нашої пам’яті про загиблих – не омине жодної славутської родини!
Розбудовуючи державу, ми маємо пам'ятати про сумні і радісні періоди нашого життя, вчитися на помилках, робити все можливе, аби не повторилося подібне. Мир та злагода в суспільстві будуть сприяти розбудові нашої держави на принципах демократії, толерантності та гуманізму.

З повагою – міський голова Василь Сидор

Фінансово-господарська діяльність КП «Славутське ЖКО» в порівнянні 9 місяців 2014 року та 9 місяців 2013 року

Минулого тижня відбулося засідання балансової комісії, яка розглянула звіт фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2014 року комунального підприємства «Славутське житлово-комунальне об’єднання». Надаємо до ознайомлення славутчан звіт, представлений начальником КП «Славутське ЖКО» Василем Яцюком.
Страктурні підрозділи ЖЕК№1 та ЖЕК№2
Структурними підрозділами Комунального підприємства «Славутське ЖКО» ЖЕК №1 та ЖЕК №2 станом на 01.10.2014 року обслуговуються будинки загальною площею – 394,4 тис.кв.м.
За 9 місяців 2014 року даними підрозділами реалізовано послуг та нараховані доходи на суму – 3758,6 тис. грн., які оплачені станом на 01.10.2014 року на 98,9%.
Для надання послуг підрозділами понесено витрат на суму – 5689,2 тис.грн. Даний показник в порівнянні із відповідним періодом 2013 року збільшився на 271,9 тис.грн за рахунок збільшення цін матеріальні ресурси на 15,5%, електроенергію – 16,9% ( ціна на електроенергію 2013 року складала – 0,36 грн /кВат, у 2014 році – 0,42 грн /кВат, витрат на оплату на – 1,18% ( мінімальна заробітна плата у 2013 році – 1147 грн, у 2014 році – 1218 грн), відрахування на соціальні внески – 2,7%.
Невідповідність затверджених тарифів розміру повної фактичної собівартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, яка станом на 01.10.2014 року складає : в будинках обладнаних ліфтами – 1,77 грн за 1 кв.м. загальної площі; в будинках без ліфтів – 1,54 грн за 1 кв.м.загальної площі та відшкодовуються затвердженим тарифом на – 63,4%. Відповідно перевищення витрат над доходами ( доходи від послуг з утримання будинків та прибудинкових територій – 3522,1тис.грн , витрати – 5542,4 тис.грн різниця – 2020,3 тис.грн) на 57,4% спричинила до виникнення збитків від різниці між затвердженим тарифом та повною фактичною собівартістю послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, що склала за 9 місяців 2014 року – 2020,3 тис.грн., яка відноситься на прямі збитки підприємства.
Проте, ЖКО спрямувало всі зусилля на зменшення збитків 2020,3тис.грн до 1930,6 тис.грн за рахунок отримання додаткових доходів шляхом виконання додаткових робіт та надання послуг, які за 9 місяців 2014 року було виконано на суму – 213,0 тис.грн без ПДВ, які фактично отримано на – 138,5% та відшкодування різниці в тарифах – 23,5 тис.грн. Отримання додаткових доходів дало змогу зменшити збитки по підрозділах на – 4,44% або на 89,7тис.грн.
Неповне відшкодування збитків від різниці між затвердженими тарифами та повною фактичною собівартістю послуг приводить до виникнення дебіторської заборгованості, яка відповідно станом на 01.10.2014 року залишається невідшкодованою у сумі – 11801,4 тис.грн.
Структурний підрозділ ПТМ .
Станом на 01.10.2014 року на балансі структурного підрозділу ЖКО ПТМ рахується 16 діючих котельнь, які опалюють 274,7 тис.кв.м. площі, в тому числі по групах споживачів: населення – 206,9 тис.кв.м та інші – 67,8 тис.кв.м. Опалювальна площа зменшилася на – 6,5 тис.кв.м за рахунок відмови споживачів від послуг з теплопостачання, які надає ЖКО, за рахунок переходу на альтернативний вид опалення, в тому числі найбільшу частку займає ЗОШ№1.
За 9 місяців 2014 року обсяг корисного відпуску теплової енергії склав – 21,9 тис.Гкал., в т.ч.: населенню – 17,9 тис.Гкал., іншій групі споживачів – 4,0тис.Гкал.. Даний показник відповідно показнику за попередній період 2013 року зменшився за рахунок того, що у 2014 році опалювальний період закінчився на 8 діб раніше ніж у минулому році.
Із впровадженням енергозберігаючих заходів за 9 місяців 2014 року порівняно із періодом за 9 місяців 2013 року підприємству вдалося зменшити споживання енергоресурсів, а саме:
– природного газу спожито у кількості – 3641,4 тис.куб.м на суму – 5270,1тис.грн без ПДВ, що на 19,58% або на 886,6 тис.куб.м менше в порівнянні із відповідним періодом попереднього року.
Зменшення споживання природного газу дало можливість отримати економію витрат та зменшення собівартості в частині витрат «Паливо» на 2281,0 тис.грн і це при умові, що ціна на природний газ в порівнянні із попереднім періодом 2013року для населення залишилася на рівні 1309,20 грн за 1000 куб.м, а для бюджетних установ та іншої групи споживачів ціна збільшилася на 33,47% або на 1560,5 грн на кожну 1000 куб.м. та складала – 6222,22 грн. за 1000 куб.м.
Електроенергію спожито – 724,1 тис. кВт.год. на суму – 764,7 тис.грн. (без ПДВ). Дане споживання зекономлено в порівняні із попереднім порівняльним періодом 2013 року на 15,40% що складає – 131,8 тис.кВт.год.
Економія у споживанні відповідного енергоресурсу дала можливість зменшити собівартість послуг в частині витрат «Електроенергія» на – 9,41% або 79,4 тис.грн. і це при умові, що ціна на електроенергію підвищилася на 20,16% або на 0,25 грн за кожен кВат. Та складає за 2014 року – 1,49 грн.за кВт.год. з ПДВ.
Також за 9 місяців 2014 вдалося досягти економію у споживанні води на 37% або на 750,0 куб.м менше ніж у відповідному періоді 2013 року. Дана економія відобразилася на зменшенні витрат на закупівлю води на – 23,67% або 4,9 тис.грн.
За послуги виробництва, транспортування та постачання теплової енергії та централізованого опалення підприємством нараховані доходи на суму – 6938,2 тис.грн без ПДВ, в тому числі населенню – 4072,5тис.грн без ПДВ та іншої групи споживачів – 2865,7 тис.грн без ПДВ. З них підприємство фактично отримало – 8456,7 тис.грн без ПДВ , що складає 121,9 % оплати від нарахованих доходів.
Одночасно ЖКО для виробництва, транспортування та постачання теплової енергії понесло витрати на суму – 8629,4 тис.грн , в тому числі для надання послуг населенню – 5982,7 тис.грн та іншій групі споживачів – 2646,7 тис.грн. Даний показник в порівняні із 9 місяцями 2013 року зменшено на – 2483,4 тис.грн або на 22,35% за рахунок вищевказаної економії споживання енергоресурсів.
Нажаль, невідповідність тарифів повній фактичні собівартості на послуги із теплопостачання для населення навіть тих, які були затверджені НКРЕ та встановлені з 01.03.2011 року, а також з 01.01.2014року для інших споживачів тарифи було знижено, спричинило до виникнення різниці між затвердженими тарифами та повною фактичною собівартістю, яка за 9 місяців 2014 року склала – 4238,3тис.грн, в тому числі – населення – 4148,9 тис.грн ; бюджетні установи – 89,4 тис.грн залишилася невідшкодованою і віднесена на збитки підприємства, які станом на 01.10.2014 року склали – 806,8 тис.грн , які порівняно із відповідним періодом 2013 року зменшено на – 65,31% або 1519,2 тис.грн, за рахунок вищевказаної економії витрат на суму – 2483,4 тис.грн, а також відшкодування різниці в тарифах на суму – 879,0 тис.грн
Собівартість теплової енергії станом на 01.10.2014 року складає – населення 334,11 грн за Гкал, бюджет – 631,08 грн за Гкал, інші – 737,17 грн за Гкал. Відшкодовання собівартості затвердженими тарифами по населенню складає – 91,57%.
Відповідно станом на 01.10.2014 року загальна сума невідшкодованих збитків від різниці між затвердженими тарифами та повною фактичною собівартістю по теплопостачанню з врахуванням минулих років складає – 6866,2 тис.грн .
Дана ситуація виникла за рахунок стрімкого збільшення ціни на енергоресурси, про що зазначено вище, також збільшився розмір мінімальної заробітної плати на 6,2 %, згідно чинного законодавства, зміну якого підприємство зобов’язане неухильно виконувати, у звітному періоді складає – 1218 грн., а в попередньому звітному періоді вона склала – 1147 грн..
Зауважимо, що значно вплинуло на збитки підприємства підвищення тарифів у 2011 році , що не відповідають економічно обґрунтованим витратам, адже тарифи затверджені НКРЕ було підвищено порівняно із 2010 роком для населення лише на 25% при цьому зменшено суму статті витрат «Природний газ» рівня 2008 року – на 50% , а інші витрати залишилися на рівні 2008 року.
А також зменшення з 01.01.2014 року діючих тарифів на теплопостачання для бюджетних установ на – 21,6% та інших споживачів на – 8,8%, які і так були збитковими.
Відповідно враховуючи вищезазначене у підприємства виникає заборгованість за спожитий природний газ, яка станом на 01.10.2014 склала – 14506,5 тис.грн..

Продовження читайте у наступному номері

Міське фінансове управління

Іноземним інвесторам розповіли про індустріальний парк у Славуті

Нещодавно у Хмельницькому відбулися двосторонні зустрічі представників ділових кіл краю з членами Міжнародного Трейд-Клубу в Україні. Вищезазначений клуб існує вже 22 роки, до його складу входять 60 країн, які мають представництва в нашій державі. Метою комунікайного проекту стало подальше залучення іноземних інвестицій в економіку області.
На сьогодні 283 підприємства регіону отримують інвестиційну підтримку 41 країни світу. Відповідно продукція з Хмельниччини експортується у майже сотню держав. Серед найпотужніших закордонних партнерів області такі країни Європи як Нідерланди, Фінляндія, Німеччина.
Цього разу для проведення зацікавленого діалогу на Поділля прибули дипломатичні представники Аргентини, Бельгії, Німеччини, Литви. Загалом для ознайомлення з із потенціалом області приїхали дипломати і бізнесмени з 14 країн світу.
Міський голова м.Славути Василь Сидор презентував індустріальний (промисловий) парк «Славута», як проект для залучення інвестицій для будівництва промислових підприємств. Даний проект викликав найбільше зацікавлення іноземних бізнесменів. Василь Богданович зазначив наступне:
«У нашому місті чимало зусиль спрямовується на розвиток соціально-економічного потенціалу. Ми маємо інвестиційно-привабливі земельні ресурси та сприятливе підприємницьке середовище. Ми ведемо відкриту до інвесторів політику, готові до розширення географії ділових зв’язків, наша співпраця буде успішною та взаємовигідною. Ми раді залучати надійних бізнесменів, надати їм всебічну допомогу на кожному етапі реалізації даного проекту та чекаємо енергійних та ділових партнерів. Практичне впровадження інвестиційного проекту індустріальний (промисловий ) парк «Славута» зміцнить територіальну громаду м.Славути, а як ми знаємо – сильна громада – це сильна держава». Також дипломатам і бізнесменам було роздано буклети, видані українською, польською та англійською мовами для більш детального ознайомлення. 

Сімейна медицина стає ближчою до людей

Минулого тижня на робочій нараді у міського голови представники медичної галузі та виконавчих органів міської ради обговорили практичні заходи щодо створення у Славуті додаткових амбулаторій сімейної медицини. Ми знаємо, що такі вже давно успішно працюють в мікрорайонах «Південний» та «Привокзальний».
– Сьогодні в державі існує політика розвитку первинної медичної допомоги, яка передбачає наближення центрів сімейної медицини до населення. Ми також проводимо таку політику, щоб наблизити структурні підрозділи до житлових масивів. Для нас важливо забезпечити першою медичною допомогою усіх мешканців, особливо у віддалених від центру районах, щоб мешканці прилеглих вулиць могли прийти і комфортно отримати первинну медичну допомогу, – прокоментував заплановане міський голова Василь Сидор.
Ініціаторами створення таких міні-центрів здоров’я спільно виступили керівники комунального закладу «Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги» (Олег Гаврилюк) та Славутської ЦРЛ (Віктор Іващук). До обговорення долучилися заступник міського голови з гуманітарних питань Галина Фурманчук, начальники управління освіти Наталія Пшетоцька та відділу приватизації житла і комунального майна Людмила Лозінська, а також директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олексій Заєць.
Усі учасники наради дійшли згоди щодо наступних місць розміщення трьох нових амбулаторій.
• Перша амбулаторія має охопити мікрорайон «Сонячний» і буде розташована в приміщенні теперішньої молочної кухні, яку буде перенесено до харчоблоку ЦРЛ. Обране місце, після проведення відповідного перепланування, має стати максимально доступним для громадян. Зручний тут і під’їзд для автомобілів, що також важливо.
• Оперативні медичні послуги зможуть отримувати й жителі мікрорайону «Мокроволя», житлових будинків в районі ЗОШ№6. Дану амбулаторію планується відкрити вже найближчим часом, а розміщено її буде в приміщенні Центру СССДМ за адресою вул. Кн. Сангушків, 1. Дане приміщення вже відповідає практично усім вимогам, які ставлять перед пунктами сімейної медицини. Залишилось вирішити лише певні організаційні питання.
• І ще одну амбулаторію планується відкрити за адресою вул. Кн. Сангушіків, 8а, опісля реконструкції господарського приміщення Станції юних техніків. В цьому випадку можливе відкриття не лише амбулаторії, а й денного стаціонару, адже розміри приміщення дозволяють це зробити.
Як було повідомлено за підсумками наради, уже на наступному засіданні виконавчого комітету міськради буде прийнято відповідне рішення щодо створення нових амбулаторій сімейної медицини з подальшим розглядом його на сесії міської ради. Про відкриття таких медичних пунктів, а також про їх точні адреси, буде окремо повідомлено громадян.