Данина часу

Багато часу минуло з тих пір, як завершилась найстрашніша та найжорстокіша війна за визволення нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників. Але б скільки років не пройшло, наш святий обов’язок знати і пам’ятати сторінки нашої минувшини, пам’ятати якою величезною ціною дісталася українському народу перемога над ворогом.
22 вересня, в День партизанської слави представники влади, ветерани, громадськість поклали квіти до монументів та провели урочистий мітинг в місті.
Прес-служба Славутського МВК

МОЛОДЬ НА СТАРТІ

В рамках заходів святкування Дня міста 56 юнаків та дівчат загальноосвітніх закладів і 10 педагогів взяли участь у велопробігу по маршруту, який пролягав через історичні та пам’ятні міста: пам’ятник жертвам політичних репресій, пам’ятник афганцям, пам’ятний знак «Небесна сотня», меморіал славутчанам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни, Пантеон слави, Поле пам’яті. Громадяни міста із зацікавленням спостерігали за цією подією. На кожній зупинці учасників підтримували радісними оплесками та гаслами: «Слава Україні!», «Слава нашому місту!».
Настрій у всіх був надзвичайно піднесений, бадьорий. На завершення велопробігу всі його учасники урочисто виконали гімн України.

Славутчани відзначили День міста

В неділю, 21-го вересня, мешканців міста об’єднав спільний захід, який відбувся в міському Палаці культури. Зважаючи на вкрай важку ситуацію в державі, на закривавлене сьогодення українського сходу, усі наші свята проводяться скромно і стримано, але, водночас залишаються яскраво пам’ятними своїм патріотичним духом.
Святкова програма розпочалася з привітань міського голови Василя Сидора:
«Шановні славутчани! Сьогодні ми відзначаємо престольне свято Славути – Різдво Пресвятої Богородиці та День народження нашого міста. Навіює сум цього дня те, що багато українців нині перебувають на передовій, борючись за перемогу в цій неоголошеній і несправедливій війні та захищаючи нас. На превеликий жаль, ми маємо уже троє загиблих славутчан. Світла пам`ять про наших земляків, справжніх героїв, які віддали найдорожче – життя, за волю і незалежність рідної країни назавжди залишиться у наших серцях. Так сталося, такий випав нам час. Ми ніколи не були завойовниками, а лише захищали рідну землю. Коли почалася війна, першими звернули увагу і спрямували усі свої сили люди, які забезпечували військових зброєю, амуніцією, харчами, підтримували і до сьогодні підтримують, не керівництво держави, не генерали, а прості люди. І сьогодні я висловлюю щирі слова подяки їм за це. Дякуючи вам, ми ніколи не програємо, дякуючи вам ми залишаємося найсильнішою нацією в світі, завдяки вам ми матимемо нагоду на своїй землі почувати себе господарями і наші діти та внуки будуть тут жити.
Сьогодні я б хотів сказати також величезні слова поваги тим людям, які пережили часи лихоліття і виховували дітей, які працювали і відроджували наше місто, тим хто сьогодні працює на його благо. Як би важко не було, які б проблеми у нас сьогодні не виникали, але я хочу сказати, що Славута є одним із промислових міст. Ми уже не перший рік посідаємо перше місце в Україні з соціально-економічного розвитку, з благоустрою. Завдяки щоденній роботі членів нашої славутської громади у нашому місті панує мир і спокій, усі галузі поступово розвиваються, будуються нові об’єкти, працюють підприємства, заклади освіти, культури і медицини і ми живемо в нашому місті, як у єдиній великій сім’ї. Я пишаюся нашими жителями.
В житті все повторюється, напевно на кожне покоління випадали такі часи. Наш старший брат замість того, щоб освоювати свої землі, простори Магадану і тайги, вирішив прийти на українську землю. Але все рано чи пізно закінчується. Наша перемога в єднанні, ми зобов’язані знищити ворога в середині держави, і якщо ми це зробимо, ніякий зовнішній ворог не буде нам ніколи загрожувати. Наша сила і втому, що нас об’єднує віра і любов. Я вірю в те, що з Божою ласкою, допомогою, добрими справами ми разом пройдемо цей складний етап. Пам’ятайте лиш одне, що ми один без одного нічого не варті на цій землі. Нехай процвітає наше неповторне місто під ясною блакиттю мирного українського неба!
Слава Богу, слава Україні!
Від імені славутської районної ради, жителів славутського району привітав славутчан зі святом голова райдержадміністрації Василь Остапчук:
«Місто Славута давно закарбувалося на сторінках історії України. Ми маємо величезні історичні надбання. І одним із прикладів того є надання у 1633 магдебурзького права – права вільно здійснювати місцеве управління. Так була закладена у місті основа нинішнього місцевого самоврядування. Це є ознака того, що нас уже давно всі визнали. Нашим жителям є чим пишатися. Ми маємо систему освіти, як загальнообов’язкової, так і позашкільної, завдяки якій наші діти мають можливість творчо розвивати свої вміння і таланти. Як результат маємо хороші здобутки – багато дітей навчається у кращих вищих навчальних закладах, стають успішними менеджерами, керівниками, переможцями найрізноманітніших конкурсів та змагань. Ми маємо розвинені підприємства, які випускають широкий асортимент товарів та здатні конкурувати у всьому світі. Ми уже на шляху до Європи. У Славуті розбудовується інфраструктура, щороку здаються нові об’єкти, ремонтуються і будуються дороги. Це також визнання того, що ми йдемо в правильному напрямку до покращення добробуту наших людей. Отож, шановні славутчани, у нас є усе, для того аби ми були щасливими.
Сьогодні наші чоловіки воюють на сході, захищають кордони України. Насамперед вони беруть зброю заради відновлення миру. Заради того, щоб будувати своє майбутнє на власній землі. Майбутнє нової країни. Хочу виразити за це щиру подяку. Бажаю усім мирного неба над головою, міцної віри у нашу країну, у власні сили нашого народу і в те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим!».
Опісля привітань розпочалася церемонія нагороджень. Міський голова нагородив кращих представників громади ювілейною пам’ятною відзнакою «200 років з Дня народження Т.Г.Шевченка»: Бачинського Р.В. – депутата міської ради, Дерев’янко К.І. – медсестру товариства Червоного хреста, Душнюк Л.П. – громадського активіста, члена ГО»ІНВАВІЗ»; Коберника В.П. – члена виконавчого комітету Славутської міської ради, Ковальчук В.А. – члена виконавчого комітету Славутської міської ради, голову Славутської міської організації «Захист дітей війни», Напіткіна В.М. – громадського діяча, Піголя І.Д.– головного спеціаліста відділу споживчого ринку та сфери послуг управління економічного розвитку виконавчого комітету Славутської міської ради, Петровського Г.І. – директора ТОВ «Аква-Родос», П’ясковського В.Й – пенсіонера, колишнього вчителя музики ЗОШ №1.
Грамоти виконавчого комітету Славутської міської ради отримали: Караван М.І. – керівник ланки громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Славутський курінь», Коткудак І.П. – член громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Славутський курінь», Опанасюк О.Д. – член громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Славутський курінь», Яцюк В.В.- член громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Славутський курінь», Медведюк П.П. – заступник начальника управління інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету Славутської міської ради.
Переможцям конкурсу у номінації «Краща прилегла територія та благоустрій» були вручені дипломи: мешканцям багатоквартирного будинку №41 по вул Козацька, трудовому колективу дошкільного навчального закладу «Росинка», трудовому колективу товариства з обмеженою відповідальністю «Аква-Родос», власниці приватного будинку по вул. Тараса Шевченка № 95 Максимчук В. І., власниці приватного будинку по вул. Князів Сангушків № 50/1 Юрчук В.В.
Обдарованим та талановитим учням загальноосвітніх навчальних закладів міста призначено щомісячні стипендії міського голови на період з 01 вересня 2014 року до закінчення 2014-2015 навчального року: Мосіюку Б.Р. – учню 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Блазі А.А., учениці 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Баранову В.В., учню 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Долішній П.Я., учениці 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1,Шпак І.В., учениці 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Демчук І. О., учениці 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Янісевичу А.В, учню 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Романюк А.О., учениці 11 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» №5, Катериненко О.А., учениці 11 класу НВК «СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей «Успіх»
Привітав Василь Богданович і молоду пару – Ганну Ставську та Юрія Терентюка, які цього дня зареєстрували свій шлюб.
Для славутчан та гостей була організована концертна програма за участі вихованців та викладачів Палацу культури, Будинку дитячої творчості, яка проходила в патріотичнму дусі.
В.Федорчук, прес-служба Славутського МВК

«Славутчина та Правобережна Україна в історії України»

Неординарна подія трапилася у Славуті 18 вересня, адже саме цього дня у міському Палаці культури на Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Славутчина та Правобережна Україна в історії України» зібралися науковці з різних областей України. Ініціатором проведення заходу виступив виконавчий комітет Славутської міської ради.
Найцікавіші історичні факти про наш край, напружені дискусії та навіть нові відкриття – усе це мали нагоду почути і побачити гості конференції. Урочиста церемонія відкриття традиційно розпочалася із Гімну України у виконанні талановитого вихованця міського Будинку дитячої творчості Миколи Лєвіна.
Цього дня вітали учасників конференції господар міста Славути В. Сидор та поважні гості.
Міський голова Славути Василь Сидор:
«Для нас уже є традиційним проведення напередодні Дня народження нашого міста науково-практичних конференцій, які щоразу вносять неоціненний вклад в історію нашого міста. Фахівці, які беруть участь у конференції, оперуються виключно фактами, витягами архівних документів, а це значить, що нові отримані відомості носять об’єктивний, а не суб’єктивний характер. Особливо хочу відмітити нашу співпрацю із кандидатом історичних наук, славутчанином Владиславом Берковським, завдяки чому були видані вкрай важливі для Славути дослідження – «Славута. Заснування та походження», «Колективізація і Голодомор на Славутчині» та вже готове до виходу в світ видання «Життя в окупації. Славута і Славутчина 1941-43р.р.». Це цінне надбання для славутчан, особливо для молодого покоління, яке тільки пізнає своє рідне місто.
Усім учасникам сьогоднішньої конференції я щиро вдячний за участь у такому важливому для нас усіх заході. Ми пишаємося своєю багатою історією і готові докладати усіх зусиль, щоб зберегти та примножити знання про свій рідний край».
Директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки, голова ради директорів ЦДА України, канд.іст.наук Владислав Берковський:
«Дорогі мої колеги, щиро Вам вдячний за те, що завітали на славутську землю. Дякую за Ваші грунтовні наукові статті. Міській владі дякую за те, що ви підтримуєте наші дослідження, цікавитеся історією. Це дуже важливо, адже, переконаний, що в основі страшних подій, які нині кояться в Україні є саме незнання історії, своєї національної пам’яті. В Славуті зовсім все інакше – історія та традиції українського народу на першому місці. Свідченням того є й дана конференція».
Директор Державного архіву Хмельницької області, канд. іст. наук Володимир Байдич:
«Велична історія Славутчини і великі люди живуть тут. Це гордість нашого Подільського краю. З того скільки книг випущено та випускається про історію Славутчини, можна зробити висновок, що не згасає інтерес істориків до минулого цієї землі. Впевнений, що ще багато архівних документів не досліджено, а отже роботи вистачає. Нехай же у істориків не згасає запал до цієї благородної роботи. В складний для України час історичну пам’ять як ніколи потрібно оберігати.
Останній раз я був у Славуті вісім років назад і сьогодні, по приїзді, я був глибоко здивований наскільки змінилися ваше місто. Нині це красиве, охайне, розвинуте містечко. Видно, що у міста є господар. Недаремно поет Олександр Пахунов говорив: «Україно моя, Україно – на таких от славутах стоїш!».
Директор Державного архіву Хмельницької області вручив подяки за організацію конференції та вагомий вклад у дослідження історії, збереження традицій рідного краю міському голові Василю Сидору, методисту інформаційно-методичного центру Любові Івановій, науковому співробітнику Нетішинського міського краєзнавчого музею Василю Вихованцю та директору Славутського краєзнавчого музею Станіславу Ковальчуку».
Голова Славутської районної ради Леонід Радзивілюк:
«Славутчина – цікавий край в історичному відношенні. Я ніколи не поділяю місто і район, тому що між ними існує нерозривна історія. На сьогоднішній день в місті проживає 70 відсотків вихідців з Славутського району. А такі, скажімо, історичні місця як місто Хлапотин, сьогоднішнє село Красностав, яке перше в районі отримало Магдебурзьке право, колишні міста Киликиїв, Берездів, Ганнопіль на ряду зі Славутою відіграли в свій час важливу роль в розбудові,в розвитку нашого краю. Цікавою є історія міста Славути і його походження, його засновники, меценати, які розбудували інфраструктуру, починаючи з будівництва заводів, фабрик, культурної спадщини.
Такі конференції є надзвичайно корисними, адже кожен може взяти для себе з виступів науковців щось цікаве та нове. Вітаю усіх з проведенням заходу, з наступаючим святом Днем м.Славути та престольним святом – Різдвом Пресвятої Богородиці!»
Голова Славутської райдержадміністрації Василь Остапчук:
«Дуже приємно, що бачити на такому важливому заході справжніх професіоналів, знавців своєї справи, які поділяться з нами актуальними для нашого регіону дослідженнями. Сьогодні питання історії ми розглядаємо не односторонньо, як це було колись, а залучаємо до обговорення людей і намагаємося розповісти правду.
Я впевнений, що після виходу збірки матеріалів конференції, ми зможемо оперувати цікавими та дослідженнями і доносити правдиву інформацію до славутчан. Дякую вам усім і бажаю натхнення у роботі, творчості, здоров’я і віри у краще майбутнє».
Після закінчення пленарного засідання розпочався наступний етап – виступи по секціям, присвячених темам «Археологічні дослідження Славутчини та Правобережної України», «Історія міста Славути та Славутського району», «Персоналії в історії Славутчини та Правобережної України», «Історія Правобережної України: нові знахідки та дослідження». Найцікавіші доповіді конференції увійдуть до науково-популярного збірника, який, переконані, буде цікавим широкому колу читачів.
Увесь день науково-практичної конференції був насичений актуальними доповідями та науковими дискусіями. Було підготовлено 40 доповідей, виступали доктори історичних наук, кандидати історичних наук, кандидати мистецтвознавства та педагогічних наук. Різноманітною була і географія учасників – м. Київ, м. Хмельницький, м.Тернопіль, м. Вінниця, м. Харків, м. Остріг, м. Нетішин, м. Шепетівка, м. Меджибіж, Славутський район.
За результатами доповідей були підготовлені наступні рекомендації та пропозиції:
– встановити меморіальні дошки на Славутському пивзаводі та костелі, свого часу заснованих Романом Сангушком;
– видати підручник з історії Славути, який сприятимие благородній справі -національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління.
– ширше залучати до науково-краєзнавчої діяльності педагогів.
На завершення заходу учасників конференції привітав зразковий фольклорний гурт «Перлинка», підтвердивши те, що Славутський край має не лише багату історію, а й високі мистецькі здобутки.
Наступного дня на учасників конференції чекала екскурсія містом на Міжнародний меморіальний комплекс «Поле Пам’яті», в Славутський історичний музей та костьол Святої Дороти..
Прес-служба
Славутського МВК

Славута за тиждень

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді, яка пройшла під керівництвом першого заступника міського голови Сергія Микульського міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 15-21 вересня).
Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 398 виклики, в тому числі на села – 39. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 63, до травмованих – 22, до онкохворих – 6, до хронічно хворих – 57, до дітей віком до 1 року – 3, з алкогольним отруєнням – 20. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 166 осіб: дітей віком до 1 року – 2, з пневмонією – 3, травмою –9. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 12 немовлят, з них: дівчаток – 9, хлопчиків – 3.
КП «Славутське УВКГ»
Ремонт водопроводу на вул.Набережній,63, Волі,2, Котляревського,57.
Ремонт запірної арматури на вул.Б.Хмельницького.
Заміна частини водопроводу на вул.Миньковецькій.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 28 викликів електриків, 53 виклики слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Козацькій,41;
– щоденний догляд за клумбами міста;
– ремонт козирків на вул.Чкалова,12, Кузовкова,15, Сокола,7;
– ремонт шиферної покрівлі на вул. Паперника,62,
– заміна ламп вуличного освітлення на вул.Сокола, Лісній, Соборності;
– ямковий ремонт на вул.Острозькій, Я.Мудрого, Соборності;
– полив клумб на вул.Я.Мудрого, Соборності, Лісній;
– вирівнювання дорожнього покриття доріг на вул.Гвардійській, Здоров’я, Миру.

Прес-служба
Славутського МВК

Зміни з 01.10.2014року у призначенні субсидій

Стосовно соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами для надання пільг і субсидій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (далі – Постанова) затверджено соціальні норми житла (для оплати користування житлом, централізованого та індивідуального опалення) та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами (централізоване постачання холодної і гарячої води, централізоване водовідведення, електропостачання, газопостачання, вивезення побутових відходів) для надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
Соціальна норма житла для надання пільг залишилася на рівні нині діючих норм площі житла: 21 кв. м площі на одну особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю, а для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб (статті 12, 13, 14 і 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), для опалення житла у разі використання газу для опалення – 42 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. м на сім’ю.
Соціальну норму житла для надання субсидій встановлено у розмірі 13,65 кв.м площі на одну особу та додатково 35,22 кв.м на домогосподарство, тобто 48,87 кв.м на одну особу.
Звертаємо увагу, що Постановою передбачено застосування регіональних коригуючих коефіцієнтів до соціальних нормативів користування послугами газопостачання та електропостачання для індивідуального опалення. Коригуючий коефіцієнт по Хмельницькій області становить для індивідуальних житлових будинків – 1,097, багатоквартирні житлові будинки – 0,526.
Постановою встановлені єдині для всієї України соціальні нормативи споживання холодної і гарячої води, водовідведення, вивезення побутових відходів. Нині норми споживання цих послуг для надання пільг і субсидій встановлюються органами місцевого самоврядування.
Слід зазначити, що соціальний норматив споживання теплової енергії на опалення житла Постановою не передбачено. Для нарахування пільг і субсидій на оплату послуги з централізованого опалення застосовуються норми споживання, встановлені органами місцевого самоврядування.
Оскільки нарахування плати за централізоване постачання холодної і гарячої води у разі відсутності лічильників буде здійснюватися за нормами, затвердженими органами місцевого самоврядування, а пільги і субсидії надаватимуться на соціальний норматив, Постановою передбачено, що нарахування плати за користування відповідними послугами для інвалідів війни у разі відсутності лічильників буде здійснюватися згідно з соціальними нормативами, встановленими Постановою.
Постановою запроваджено норми користування послугами з електропостачання за відсутності централізованого постачання гарячої води для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами (за відсутності газових водонагрівальних приладів), та будинків, обладнаних стаціонарними електроплитами.
Стосовно змін до порядку надання житлових субсидій
Постановою внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 року № 1050) , згідно з якими:
– комісії позбавляються права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла;
– передбачається враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менше прожиткового мінімуму;
– субсидія надаватиметься одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (нині субсидія на загальних підставах призначається лише власнику житлового приміщення);
– для осіб, які перебувають у шлюбі, зареєстровані і проживають окремо субсидія призначається на соціальну норму житла (нині субсидія призначається без урахування додаткових 10,5 кв. м. на сім’ю);
– сума субсидії, яку органами соціального захисту населення переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступний розрахунковий період;
– субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється;
– якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого теплопостачання та населення для обігріву приміщень використовує побутові електроприлади, то для розрахунку субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення. Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та акта обстеження стану зовнішніх і внутрішньобудинкових електромереж на їх відповідність вимогам нормативно-правових актів.
Стосовно визначення розміру обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ
Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії”.
Відповідно до зазначених змін:
– змінюється розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу;
– виключаються положення щодо можливості зменшення обов’язкового платежу громадян внаслідок економного споживання послуг;
– перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється.
Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для отримувачів субсидії визначатиметься у наступному порядку:
1) обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців;
2) середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства, і таким чином визначається середньомісячний дохід на одну особу;
3) дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (у 2014 році 1176 грн), тобто визначається співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
4) отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (за базовий варіант взято обов’язкову плату за житлово-комунальні послуги у розмірі 15% доходу родини при доході на одного члена сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів), і таким чином визначається відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.
Приклад 1
У житловому приміщенні зареєстрована одна особа – пенсіонер. Розмір плати за житлово-комунальні послуги виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами становить 300 гривень. Пенсіонер не працює, пенсія за 6 місяців складає 12 000 гривень. Середньомісячний сукупний дохід становить 2 000 гривень (12 000 грн :6=2 000 грн).
Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 2 000:1176:2*15%=12,76%
Тобто пенсіонер повинен сплачувати за житлово-комунальні послуги 255,2 грн (2 000*12,76%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (300 грн – 255,2 грн=44,8 грн).
Приклад 2
У житловому приміщенні зареєстрована сім’я, що складається з двох пенсіонерів. Розмір плати за житлово-комунальні послуги виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами становить 400 гривень. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї складає 2 500 гривень. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу складає 1 250 гривень (2 500:2=1 250 гривень).
Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%): 1 250:1176:2*15%=7,97%
Тобто сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 199,3 грн (2 500*7,97%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн – 199,3 грн=200,7 грн).
Приклад 3
У житловому приміщенні зареєстрована сім’я, що складається з чоловіка, дружини та двох дітей. Розмір плати за житлово-комунальні послуги виходячи із соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами становить 400 гривень. Чоловік та дружина працюють, дохід за 6 місяців складає 24 000 гривень. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї складає 4 000 гривень (24 000 грн:6=4 000 грн). Середньомісячний сукупний дохід на одну особу складає 1 000 гривень (4 000:4=1 000 гривень).
Визначається обов’язкова частка плати за послуги (%):
1 000:1176:2*15%=6,38%
Тобто сім’я повинна сплачувати за житлово-комунальні послуги 255,2 грн (4 000*6,38%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн – 255,2 грн=144,8 грн).
Начальник
управління Козелець П.М.

21 вересня – День міста Славути та престольне свято – Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня – День міста Славути та престольне свято – Різдво Пресвятої Богородиці.
Сьогодні Україна переживає складний період у своїй історії. Ще ніколи за свою незалежність нам не доводилося долати такі виклики. Перед українським народом стоїть неймовірно складне завдання: відновити мир і спокій у країні.
Багато славутчан бореться за перемогу в цій неоголошеній і несправедливій війні. Громадяни численними пожертвами, різними акціями, підтримують військовослужбовців, їх патріотичний дух.
Завдяки щоденній роботі членів нашої славутської громади у нашому місті панує мир і спокій, усі галузі поступово розвиваються, будуються нові об’єкти. Нам вдалося виконати роботи з підготовки освітніх закладів до нового навчального року, а житлового-комунальних підприємств – до осінньо-зимового періоду.
Дорогі славутчани! Дякую кожному з вас за все те добре, що ви зробили і робите для свого рідного міста і держави! Напередодні Дня міста та нашого престольного свята – Різдва Пресвятої Богородиці – від усієї душі бажаю всім нам миру, здоров’я, справжнього людського щастя, достатку і Божого благословення! Нехай процвітає наше неповторне місто під ясною блакиттю мирного українського неба!
Пам’ятаймо, що в єдності ми ладні подолати будь-які негаразди. Україна, за яку бореться весь її народ, – непереможна!
Слава Україні! Слава Богу!
Ваш міський голова – Василь Сидор

Про життя міста Славути і не тільки…

Про життя
міста Славути і не тільки…

 Напередодні Дня міста Славути ми спілкувалися з
міським головою Василем Сидором.

 – За
традицією і форматом наших діалогів хотілося говорити лише про насущні проблеми
міста, але мусимо розпочати із того, що тепер найбільше турбує кожного українця
– війна на Сході, участь в якій беруть і десятки славутчан. На жаль, маємо уже
троє загиблих героїв. Сьогодні всі допомагають армії чим можуть. Якою, на Вашу
думку, має бути допомога нашим землякам, які зараз захищають Україну та їх
сім’ям, які тимчасово залишились без годувальників?

– На
сьогоднішній день через військкомат призвано 179 військовослужбовців і більше
сотні – це ті, хто проходить службу добровольцями в Національній гвардії,
прикордонній  службі і в інших підрозділах.
Зі своєї сторони ми максимально намагаємося підтримувати військовослужбовців,
неодноразово вже надавали пряму гуманітарну допомогу, яку збирали усім людом з
району і міста. На сьогоднішній день наші підприємці і ГО «Майдан» проводять
збір коштів та теж надають адресну допомогу. Крім того, надаємо
матеріально-технічну допомогу, допомогу з перевезення, паливно-мастильні
матеріали
.
На превеликий
жаль, ми маємо уже троє загиблих славутчан – це Повстюк Андрій, Суский Вадим,
які похоронені в Славуті, та Олексій Сковородін, який похований в м.Вишневе Київської
області. 35 тисяч гривень ми виділили батькам загиблого А. Повстюка і на
черговій сесії також надамо допомогу батькам інших двох загиблих воїнів. Є і державна
допомога, яка буде надаватися уже сім’ям загиблих. Ми допомогли наскільки це
можливо, організували похорони, але ми розуміємо наскільки важко пережити
душевний біль втрати рідної людини. Виражаємо глибоке співчуття рідним і
близьким і намагатимемося підтримати ці сім’ї.

Сьогодні в
нашій державі відсутнє єдине командування, єдиний генеральний штаб та єдина
Ставка Верховного Командування. Це є недопустимо і призводить до того, що люди
попадають в полон, між військами немає зв’язку, немає своєчасної допомоги,
підтримки. Особливо ти це розумієш коли перебуваєш там, спілкуєшся з людьми. Ми
відчули це, коли наші люди попали в засідку, де їх обстрілювали. Коли ми намагалися
зі своєї сторони зв’язуватися з службами, міністерствами ми побачили
незлагодженість, відсутність розуміння того, що ми всі працюємо на одне
завдання. В першу чергу, на сьогоднішній день, повинно бути організоване єдине
командування – це наше переконання, яке ми озвучили ще 5 місяців тому. Друга
важлива проблема – це забезпечення військових усім необхідним. Ми вертаємося до
питання відсутності бронежилетів, техніки і т.д. З однієї сторони Міністерство
оборони продає техніку, з другої сторони люди сьогодні збирають кошти, щоб
закупити і відправити цю техніку. Я думаю, що Президент проаналізував і розуміє
проблеми та вжиє заходів, щоб це не повторювалося. Людям потрібна допомога, ми
будемо допомагати, підтримувати сім’ї, дітей, ми будемо допомагати продуктами,
усім необхідним, але в першу чергу воїни повинні відчути захист держави в особі
міністерства, в особі спільної діяльності усіх військ. І тоді я впевнений, що перемога
буде однозначно за Україною.

 Великою
проблемою залишається питання переселенців, людей, які вимушено покинули
тимчасово окуповані території. Є вони і в нашому місті. Чим можемо і як їм
допомагаємо? Чи охоплені їх діти навчанням? Чи є перспектива переселенцям
отримати роботу і як бути з житлом?

– Дійсно маємо
трагічну сторінку в новітній історії нашої України, коли люди, які тут
народилися, виховували дітей, працювали вимушені покидати свої квартири,
будинки, шукати прихистиок в інших містах. На сьогоднішній день у нас перебуває
47 сімей, а це 130 чоловік. Більшість з них приїхали сюди, бо мають тут
коріння. Частина людей приїхала на запрошення знайомих. На сьогоднішній день ми
усіх розмістили, в тому числі співпрацюємо і з райдержадміністрацією та
районною радою. Пропонували людям будинки і в селах, але більшість вирішили
залишитися у місті. Є у нас сім’я з Криму, яка створила будинок сімейного типу,
і з якою край необхідно вирішити питання з постійним житлом.

У нас є зареєстровані
23 пенсіонери, 57 діток, 38 з яких влаштовані у садочки і школи. Намагаємося
максимально забезпечити людей усім необхідним – 
кошти збирали і працівники виконкому, і інші структури, благодійний фонд
«Любов». Допомагають жителі міста і району. Ті, хто повинен отримувати допомогу
на дітей, інші соціальні виплати, всі її отримують як того вимагає
законодавство. Ми єдина держава, єдина нація і зобов’язані один одному
допомагати. Сподіваємося, що усе нормалізується і люди повернуться назад у свої
домівки.

 Міста
Донецької та Луганської областей через руйнування сепаратистами комунальної
інфраструктури знаходяться на межі гуманітарної катастрофи. Для всіх решта
міст, в тому числі і для нашого, гостро стоїть питання опалення взимку. Як
Славута підготувалась до зими і чи через припинення Росією поставок газу варто
готуватися до найгіршого сценарію?

    –Хочу інформувати населення про те, що усі 14
котелень у нас підготовлені до зимового періоду, уже проведено усі
налагоджувальні роботи та роботи з капітального ремонту приміщень. Так само
підготовлені і 10 котелень в закладах освіти та культури. Ми готові до
опалювального періоду і на сьогоднішній день у нас немає ніяких труднощів.

            Щодо газу. Дійсно, це заполітизована
тема. На сьогоднішній день Україна видобуває 20 млрд кубів газу. Цього достатньо,
щоб забезпечити населення і бюджетну сферу. А щодо підприємств, які споживають
близько 24 млрд кубів газу, то сьогодні наша держава і держава-агресор перевели
цю проблему в площину політики. Є компанії, які спроможні закупити і
забезпечити потужні підприємства газом, а самі підприємства мають мати право
вибирати звідки отримувати краще газ. Якщо забезпечення населення – це питання
держави, наше питання, то забезпечення підприємств – це має бути виключно
бізнесове питання. І не потрібно сьогодні людей робити заручниками цієї
ситуації.

Враховуючи
вартість і дороговизну газу, а сьогодні це 6440 грн за 1000 м3 для бюджетної сфери,
це досить велика ціна. Ми залучаємо свої кошти, інвесторів для можливості встановлення
альтернативних видів опалення. В минулому році виконали роботи з встановлення
альтернативної котельні в ЗОШ №1 і бачимо позитив. Сьогодні ж виконуються
роботи в ЗОШ №3, сподіваюся до опалювального сезону будуть виконані. Працюємо
зараз по СЮТ, ЗОШ №5, ЗОШ №6, ДЮСШ, також розробляємо проектну документацію на
лікарню. Крім того, на даний час проектувальниками виконуються роботи зі
встановлення альтернативного опалення в м-ні «Військове містечко» та «Сонячний».
Ми готуємо запасні варіанти на випадок, якщо ситуація не зміниться. Можливо в
якийсь період часу ми будемо вимушені жити в екстремальних умовах, але ми
шукатимемо спосіб аби максимально забезпечити подачу енергоносіїв, щоб люди не
відчули незручностей.

 Через
об’єктивні умови призупинені або ведуться повільно роботи на деяких об’єктах,
що заплановані до виконання цього року. Чи можна сподіватись на покращення
ситуації із фінансуванням, адже вже вступили в осінь і чи довго протримається
сприятлива погода передбачити важко?

 – Мали ми
надзвичайну ситуацію, коли у нас цілий рік не проводились платежі та дуже важко
було залучити виконавців. На сьогоднішній день ситуація покращилася,
кредиторська заборгованість за 2013 рік уже проведена, вже виконані роботи і
частково проплачені платежі за 2014 рік. З 73 запланованих об
єктів,  на
50 об
єктах ми роботи
виконаємо. По стратегічним роботам, це по вул.Коцюбинського та м-ну «Сонячний»,
на сьогоднішній день значна частина робіт виконана. В планах роботи по вул. Я.Мудрого,
Церковній та Шевченка. Наразі завершуються роботи по покрівлях будинків, які
знаходяться на вул.Козацькій,41, Сокола,9,12, Лісній,3, максимально в короткий
термін хочемо зробити ігровий зал  в ДНЗ
№3 та приступити до  виконання робіт по
басейну. У нас залишається досить великий обсяг робіт з санації колектора по
вул. Б. Хмельницького.

На
сьогоднішній день в Славутський ЦРЛ проводяться ремонтні роботи в
кардіологічному, терапевтичному відділеннях, закуплено цифровий флюорограф, стоматологічну
установку та обладнання для біолабораторії.

 – За непростої ситуації в державі розпочався цього
року навчальний рік в освітніх закладах. Як він стартував в нашому місці і чи
вдалось якісно підготувати школи, дитячі садочки, позашкільні заклади до 1
вересня?

– З великим
задоволенням хочу сказати, що в нас навчальний процес розпочався вчасно. Діти
мають нагоду навчатися, а вчителі працювати, у комфортних умовах. На превеликий
жаль, в багатьох населених пунктах в інших регіонах нашої держави, зокрема
східних,  діти не змогли 1 вересня піти
до школи.

До початку освітнього
процесу ми максимально виконали той об’єм робіт, який планували. Хочу
подякувати за це головним учасникам цієї копіткої роботи – освітянам та
батькам. В нас бюджет закладів освіти складає біля 50 млн. грн. В тому числі
додатково було виділено 5 млн. з обласного та міського бюджетів. Близько 1
95 тисяч гривень благодійної допомоги на
заклади освіти надійшли від батьків.

Значну увагу
ми приділяємо економії енергоносіїв, адже розуміємо, що це вимога часу. Ви знаєте,
що в інших містах освітні заклади переводять на шестиденну роботу. В нас поки
мова про це не ведеться і такі рішення будуть прийматися лише при крайній
необхідності.

 – Славута наближається до свого чергового Дня
народження. Зрозуміло, що гучні святкування не на часі та все ж яким планується
проведення Дня міста?

– Так,
враховуючи ситуацію, що склалася нині в державі, та особисту трагедію
славутської громади, яка вже втратила трьох воїнів, ми будемо проводити заходи
виключно в офіційному форматі. День міста є ще й престольним святом –
Різдва Пресвятої
Богородиці
,
а тому є особливим для кожного славутчанина.

Запрошую усіх славутчан та гостей міста взяти участь в урочистих заходах до
Дня міста!

 – І не можемо оминути теми виборів до парламенту.
Чи є шанс, на Вашу думку, отримати якісно новий склад Верховної Ради, якщо
вибори проводяться за старим законодавством?

– Переконаний,
що це питання турбує зараз кожного українця, який сподівається на мирне,
процвітаюче майбутнє своєї Батьківщини. Непростий час, який зараз переживає
Україна, це і є результатом тих виборів, коли обманом і підкупом до влади
прийшли політики-зрадники своєї держави. І лише патріотизм українців, Майдан
змогли їм протистояти. Якби на той час  в
нас була Верховна Рада та легітимний Президент, то нам би не довелося понести
стільки втрат. Це цілковитий абсурд, коли президент держави, втікає від свого
народу, а потім ще й воює проти нього. Це ж стосується і депутатів Верховної
Ради, які замість того, щоб працювати на своїх виборчих округах, втікають від
існуючих проблем.

Переконаний,
якби люди голосували по совісті, а не за підкуп, якби не було виборчих
фальсифікацій, то в Україні зараз не було б війни. Депутати були б легітимними,
а значить відчували б свою відповідальність перед своїми виборцями. На останніх
президентських виборах ми показали, що здатні провести їх чесно, виключно у
правовому полі, і сподіваюсь це саме ми побачимо і на виборах до Верховної Ради
України. Від того якими будуть ці вибори залежатиме, чи буде відновлено мир і
спокій в Україні, чи буде вона розвиватися як європейська держава.

– Дякуємо Василю Богдановичу за змістовну розмову.

Славутський МВК


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пам’ять про жертв фашизму не згасне…

День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.
У 2014 році у Києві на офіційних заходах з нагоди річниці Перемоги над нацистською Німеччиною вперше було вжито європейську символіку пам’яті полеглих у війні – Червоний мак.
Ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України.
Графічне втілення-алюзія (з одного боку – червоного маку, з іншого – кривавого сліду від кулі) передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих.
Червоний мак – водночас є символом європейським та українським. Історично червоний мак є символом пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.
В українській традиції, зокрема у народних піснях та переказах, маки є символом пам’яті за полеглими у бою і зацвітають там, де пролилася козацька кров.
Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти – складають понад 8 мільйонів осіб.
Війна прийшла на українські землі 1 вересня 1939 року – разом із першими німецькими бомбами, що впали на Львів та інші міста, а залишила їх 28 жовтня 1944 року.
Незважаючи на те, що Україна належала до східноєвропейського театру війни, українці воювали по всьому світу. Український слід залишився на полях головних битв на інших фронтах Другої світової війни: Вестерплятте, Дюнкерк, Монте-Кассіно, Нормандія, Маньчжурія. Українці були мобілізовані або долучилися добровільно до більшості головних світових армій, що протистояли фашизму.
Не менш як 100 тисяч українців в складі Війська Польського стали на боротьбу із нацизмом у вересні 1939 року і не менше 8 тисяч з них загинуло. Найбільше українських солдат (до 6 мільйонів) нараховувала Червона армія, близько 130 тисяч перебували в арміях Великої Британії, Франції, Канади та США.
Отже, у роки Другої світової війни з гітлерівською Німеччиною та її союзниками воювали близько 7 мільйонів українців, їх внесок у перемогу над фашизмом був одним із визначальних.

За матеріалами Українського інституту
національної пам’яті

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді, яка пройшла під керівництвом міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 1-7 вересня).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 404 виклики, в тому числі на села – 45. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 60, до травмованих – 20, до онкохворих – 7, до хронічно хворих – 54, до дітей віком до 1 року – 2, з алкогольним отруєнням – 22. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 149 осіб: дітей віком до 1 року – 2, з пневмонією – 3, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 1, з травмою –5. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 13 немовлят, з них: дівчаток – 7, хлопчиків – 6.
КП «Славутське УВКГ»
Ремонт водопроводу на вул.Амосова, Миру, 19-21.
Чистка каналізації в місті.
Тривають роботи з реконструкції самопливного колектора на вул.Михайлова.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 32 виклики електриків, 54 викликів слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– косіння трави на прибудинковій території вул.Я.Мудрого;
– ремонт шиферної покрівлі на вул. Гвардійській,10, Ізяславській,3;
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Ізяславській,23;
– щоденний догляд за клумбами міста;
– заміна ламп вуличного освітлення на вул.Я.Мудрого;
– ямковий ремонт на вул.Приміській, м-н «Сонячний».

Допомога переселенцям

20 серпня 2014 року в приміщенні Славутського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участі заступника міського голови Фурманчук Г. Й., радника-консультанта міського голови Бачинського Р. В., начальника служби у справах дітей Шаргородської Н. І. та спеціалістів центру організована та проведена зустріч із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах і які змушені були переїхати в наше місто із зони антитерористичної операції.
Під час зустрічі переселенцям вкотре надавалась значна гуманітарна допомога продуктами харчування, одягом та взуттям, що були в користуванні.
В рамках проведення акції «Готуємо дітей до школи» 9 сімей переселенців отримали для дітей шкільну форму та шкільні ранці.
Служба у справах дітей надала дітям- школярам канцтовари.
ЦСССДМ і надалі звертається до всіх небайдужих громадян міста Славути продовжити долучатися до проведення акції «Допоможи ближньому» по наданню гуманітарної допомоги співвітчизникам, які прибули із східних областей України. Людям терміново потрібне тимчасове житло, теплий одяг!
Звертатись за адресою: м. Славута, вул..Кн. Сангушків, 1 ЦСССДМ
т: 7-32-50, 7-31-93,

До відома

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло лист виконавчого комітету Славутської міської ради Хмельницької області від 12.05.2014 № 898/04-29 стосовно розподілу у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (далі – Субвенція), та повідомляє.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» Мінрегіону, як головному розпоряднику, передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.
З метою розподілу коштів, передбачених державним бюджетом, між спеціальними фондами місцевих бюджетів Міністерство підготувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження».
Розрахунки щодо розподілу субвенції між спеціальними фондами місцевих бюджетів здійснено на основі показників, наданих Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і відповідними обласними державними адміністраціями.
Зазначений проект акта погоджено без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством оборони України, а також отримано висновок Міністерства юстиції України за результатами правової експертизи без зауважень та листом від 26.05.2014 № 12/20-19-1087 надісланий на розгляд Кабінету Міністрів України.
Після ухвалення постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» Мінрегіон доведе відповідний розподіл коштів регіонам, що дасть змогу провести фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.
***
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 29.07.2014 № 10011/0/2-14 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло лист голови Добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування «Асоціація територіальних громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС» В. Сидора від 15.07.2014 № 161 щодо прискорення внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (далі – Субвенція), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 91 та повідомляє.
Міністерством було розроблено та надіслано до Кабінету Міністрів України проект постанови «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження». На засіданні Урядового комітету соціально-економічного розвитку та з питань міжнародного співробітництва від 06 червня 2014 року проект Постанови було розглянуто та доручено Мінрегіону разом з Міністерством фінансів України, Міністерством соціальної політики Міністерством охорони здоров’я, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та ДП «НАЕК» «Енергоатом» проаналізувати використання Субвенції та переглянути напрями і порядок надання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.
Мінрегіоном 27 червня 2014 року, разом з зазначеними органами виконавчої влади, проведено нараду з питань перегляду напрямів та порядку надання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, під час якої було проаналізовано стан використання Субвенції. У ході проведення наради було вирішено, що перегляд напрямів та порядку Субвенції є недоцільним.
Міністерство 03 липня 2014 року подало на розгляд Кабінету Міністрів України проект Постанови.
Водночас, відповідно до плану роботи Колегії Рахункової палати на 2014 рік, з 25.06.2014 по 11.07.2014 в Мінрегіоні тривав аудит ефективності використання Субвенції, обгрунтованості планування, дотримання Порядку і умов їх надання у 2012-2013 роках та І півріччі 2014 року. Рахунковою палатою України надано пропозиції, та висловлено зауваження до вказаного Порядку, у зв’язку з чим проект постанови був відкликаний.
Таким чином, в робочому порядку після узгодження окремих позицій з Рахунковою палатою України, проект постанови буде надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України. Перший заступник Міністра В. А. Негода.

Славутський МВК

Біографія славутського спорткомплексу

На звернення громадян надаємо інформацію щодо спорткомплексу ПрАТ (в минулому ЗАТ) «Об’єднання «Прогрес».
Хроніка. 29.06.1989р. державною приймальною комісією було прийнято в експлуатацію спорткомплекс, який знаходиться в м. Славута. Згідно із п.1. вказаного акту замовником будівництва спорткомплексу виступив колгосп ім. Чапаєва (с. Улашанівка Славутського району), а генеральним підрядником відповідно до п.3 акту – Славутський райагробуд Хмельницького облагробуду. Про це йдеться у матеріалах справи Господарського суду Хмельницької області.
03.07.1989р. між колгоспом ім. Чапаєва і Славутським райагробудом був укладений договір, за умовами якого колгосп ім. Чапаєва продав, а Славутський райагробуд купив будівлю вказаного спорткомплексу.
08.08.1989р. головою ради Славутського райагробуду було винесено наказ №120 «Про створення Славутської проектно-промислово-будівельної фірми «Прогрес».
11.03.1994р. зборами трудового колективу Славутської проектно-промислово-будівельної фірми «Прогрес» було прийнято рішення про створення закритого акціонерного товариства «Об’єднання «Прогрес» та передачу усього майна фірми «Прогрес» для формування статутного фонду закритого акціонерного товариства «Об’єднання «Прогрес». Відповідно до п.1. установчого договору від 22.03.1994р. до закритого акціонерного товариства «Об’єднання «Прогрес», створене на базі власності трудового колективу фірми «Прогрес», як правонаступника, перейшли всі майнові права та обов’язки Славутської проектно-промислово-будівельної фірми «Прогрес».
Розглянувши усі надані матеріали Господарський суд Хмельницької області рішенням від 10.12.2008р. №4/5307 визнав за ЗАТ «Об’єднання «Прогрес» право власності на приміщення спортивного комплексу, яке знаходиться за адресою вул. Кузовкова,19.
Як бачимо, спорткомплекс ніколи не знаходився у комунальній власності територіальної громади м. Славута, а його власником є ЗАТ «Об’єднання «Прогрес». Відповідно й міська рада не могла здавати в оренду майно, яке є власністю іншої юридичної особи.

Як сьогодні експлуатується спорткомплекс? – Між головою правління ЗАТ «Об’єднання Прогрес» Скомаровським В.В та директором ДЮСШ м.Славута Келюхом В.В. підписано договір оренди частини нежитлового приміщення за №274 від 01.09.2013 року, згідно якого ДЮСШ надано в оренду частину приміщення спортивного комплексу загальною площею 2234.00 м2 до 31.07.2016 року та розмір орендної плати в рік складає 5 грн.00 коп.
З міського бюджету виділяються кошти на оплату витрат на освітлення та опалення залу. В спортивному комплексі займаються 132 дитини, з них у відділенні футболу 97 дітей, легкої атлетики – 35. Регулярно у спорткомплексі проходять змагання з різних видів спорту. Так, лише протягом 2013-2014 навчального року проведено відкриті Першості ДЮСШ з футзалу серед юнаків 2000-2001, 2002-2003 та 2003-2004 р.н., відкриту Першість з міні-футболу серед дівчат 1999-2000 р.н., змагання з легкої атлетики до Дня св. Миколая та міські Спартакіади школярів з футзалу серед юнаків та дівчат. А ось детальніше…
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ СЛАВУТСЬКОЇ ДЮСШ
на базі фізкультурно – оздоровчого комплексу «Здоров’я»,
на 2013-2014 н.р.
П.І.Б. тренера Назва групи Дні тижня
Понеділок Вівторок Середа Четвер П’ятниця Субота Неділя
О. Черниш (футбол юнаки) № 1 17.30-19.45 17.30-19.45 17.30-19.45 12.00-14.15
А. Кузмінчук (футбол юнаки) № 1 15.00-17.15 15.00-17.15 15.00-17.15 15.00-17.15
№ 2 16.45-19.00 16.45-19.00 17.30-19.45 11.40-13.55
№ 3 15.00-16.30 15.00-16.30 10.00-11.30
В.Келюх (футбол дівчата) № 1 10.00-11.30
Т. Черняк (легка атлетика юнаки та дівчата) № 1 15.00-16.30 15.00-16.30 13.00-14.30
№ 2 15.00-17.15 15.00-17.15 15.00-17.15 15.00-17.15
№ 3 17.30-19.45 17.30-19.45 17.30-19.45 17.30-19.45 17.30-19.45 17.30-19.45

Займаються у спорткомплексі і дорослі, якими опікується міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (Шабуров В. І.). Доводимо до відома графік занять дорослих спортсменів:
П.І.Б. тренера Дні тижня
Понеділок Вівторок Середа Четвер П’ятниця Субота Неділя
Т. Чешева (аеробіка) 9.30-10.30 9.30-10.30 19.00-20.00 9.30-10.30 19.00-20.30
М. Голуб (футбол) 19.00-20.30 19.00-20.30 19.00-20.30 13.00-15.00
С. Шульга (футбол) 20.30-22.30 20.30-22.30
В. Світлик (футбол) 20.30-22.30 20.30-22.00 15.00-17.00
О. Хромінков (футбол ТОВ «Аква-Родос») 20.30-22.30 18.00-20.30
С. Снігур (футбол) 16.00-18.00
Ю. Савчук (волейбол) 18.00-20.00

Таким чином, кожен бажаючий – і юний славутчанин і дорослий – може займатися у спорткомплексі.
На питання чи є у місті інші місця, крім ДЮСШ і спорткомплексу, де можна займатися спортом відповідаємо:
– Спортивний клуб «Атлет» (чоловічий) та «Грація» (жіночий) – вул. Лісна,3а.
– Організація «Кіокушинкай-карате» – СЗОШ №9 «Успіх».
– Настільний теніс – вул. Чкалова,16.
– Філіал «Золота ракетка» – вул. Я. Мудрого, 32.
– Клуб «Дозвілля» (настільні ігри: шахи, шашки, доміно і т.д.) – вул. Здоров’я, 11.
А також у місті є три комплексні тренажерні майданчики, 5 комплексних спортивних майданчиків та близько 70-ти звичайних спортмайданчиків. Крім стадіону ДЮСШ є ще два – на мікрорайоні «Військове містечко» та м-н «Південний» («ЗЗБВ»).

Звернення міської ради.
• Міський голова В. Сидор, депутати міської ради неодноразово зверталися до Генерального директора ПрАТ «Об’єднання «Прогрес» та Хмельницької облради (останній раз 10.06.14р.) з проханням розглянути можливість щодо передачі приміщення спорткомплексу у комунальну власність міста чи спільну власність сіл, селищ, міст області, управління якою здійснюватиме Хмельницька обласна рада. У відповідь було повідомлено, що дане питання буде розглянуто при формуванні бюджету на 2015 рік і про результати буде повідомлено. Залишається сподіватися на скоріше позитивне вирішення піднятого питання.
• Десятки листів було направлено на різні державні контролюючі та правоохоронні органи по молодіжно-розважальному диско-клубу «Партизан», який знаходиться в приміщенні спортивного комплексу, з проханням вжити заходів щодо недопущення продажу спиртних напоїв у даному закладі. Рішенням виконавчого комітету Славутської міської ради відмовлено СПД К. (власнику дискоклубу) у наданні дозволу на розміщення бару у молодіжно-розважальному дискоклубі в приміщені спорткомплексу на вул. Кузовкова,19. Незважаючи на рішення виконавчого комітету Славутської міської ради та чисельні скарги мешканців міста, в приміщенні дискоклубу реалізовувались алкогольні напої та тютюнові вироби, з приводу чого міськвиконком неодноразово звертався до правоохоронних і контролюючих органів. Спільними зусиллями відповідних органів, представників міського виконавчого комітету та громадських активістів вдалося припинити протиправну діяльність клубу «Партизан». Однак, станом на 01.05.2014р., за цією самою адресою, робота зазначеного закладу була поновлена під назвою молодіжно-розважальний клуб «Статус». Відновився там й продаж алкогольних та тютюнових виробів. При цьому режим роботи з виконавчим комітетом Славутської міської ради погоджений не був. У зв’язку із вказаним, були направлені відповідні звернення на Головне управління Міндоходів у Хмельницькій області та Прокуратуру Хмельницької області. Надійшла відповідь, що дане питання перебуває на розгляді Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області та УМВС України в області. Цілком очевидно, що така ситуація буде продовжуватися доти, поки органам місцевого самоврядування не повернуть право надавати дозвіл на торгівлю підакцизними товарами.
А підприємці? – Зі сторінок газети «Пульс» нам відомо, що ПрАТ «Об’єднання «Прогрес» уже майже як півроку пропонує за символічну ціну в довгострокову оренду басейни в спорткомплексі «Здоров’я». Це виключно бізнесовий проект, на який варто звернути увагу місцевим підприємцям.
Славутський МВК

ДІЇ в разі отримання повідомлення про загрозу вчинення терористичного акту з використанням вибухівки. Рекомендації громадянам в разі виникнення надзвичайної ситуації.

Загроза терористичних атак не є актуальною для України, але така загроза існує. Найбільш вірогідними цілями терористичних атак є місця  масового перебування людей та об’єкти підвищеної небезпеки, які внаслідок підриву призводить до значної кількості людських жертв і можуть створити додаткову загрозу населенню та територіям, внаслідок викиду у навколишнє середовище небезпечних речовин (хімічних, біологічних, радіоактивних).
           Типовою зброєю терористів є використання замаскованих вибухових пристроїв. Залежно від мети терористичного акту такі пристрої, споряджені годинниковим механізмом, можуть залишатись   терористами у громадських місцях,  житлових будинках, навчальних закладах, установах і організаціях, підприємствах, громадському транспорті тощо.
             Завдяки пильності громадян можна запобігти численним жертвам від спрацювання вибухового пристрою.
1. ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТУ,  ЩО МОЖЕ БУТИ ВИБУХОВИМ    ПРИСТРОЄМ            
Як поводитися при їх виявленні? З чого почати?
Характерні ознаки, які вказують на можливу наявність вибухових пристроїв у підозрілому предметі.
1. Підозрілі обставини появи предметів – сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час.

  1. Підозрілі обставини появи щойно поштукатурених або свіжопофарбованих місць на стінах, свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;

     3. Наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;
4. Наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої  в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо);
5.  Прослуховування роботи годинникового механізму з підозрілого предмета;
6.Наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;
7. Наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;
8.Наявність диму, який виходить із предмета;
9. Збільшена маса предмета (наприклад – коробка із під цукерок, банка із під кави, книга, записник тощо);
10.        Наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або скотчем.
Якщо виявлений предмет, на Вашу думку, не повинен перебувати в цьому місці і видався Вам підозрілим, не залишайте його без уваги.
Батьки! Ви відповідаєте за життя й здоров'я ваших дітей. Поясніть дітям, що будь-який предмет знайдений на вулиці або у під'їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров'я.
Завжди контролюйте ситуацію навколо себе, особливо коли перебуваєте на об'єктах транспорту, культурно-дозвільних, спортивних і торгових центрах.
У разі виявлення Вами залишених без нагляду речей у громадському транспорті, опитайте людей, які перебувають поруч. Встановіть, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, негайно повідомте про знахідку водієві (машиністові) та працівнику міліції. Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмету.
Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, стільникових телефонах тощо). На вулиці не бийте ногами предмети,   що лежать на землі.
Якщо Ви виявили невідомий предмет, який викликає Вашу підозру, в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрації та охороні.
При виявленні невідомого підозрілого предмету у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь із них. Якщо власника не встановлено – негайно повідомте про знахідку у підрозділ МВС України за телефоном 102.
У всіх зазначених випадках: не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте  виявлений предмет;  
зафіксуйте час виявлення предмету;
намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;
обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи підрозділу МВС України (ви є важливим свідком).
Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями – це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань.
Якщо раптом почалася активізація сил безпеки й правоохоронних органів, не проявляйте цікавості, ідіть у інший бік, але не бігцем, щоб Вас не прийняли за супротивника.
У разі вибуху або стрілянини негайно падайте на землю, краще під прикриття (бордюр, торговельний намет, машину тощо). Для більшої безпеки накрийте голову руками.
Випадково довідавшись про теракт, що готується, негайно повідомте про це в правоохоронні органи.
Якщо Вам стало відомо про підготовку чи вчинення злочину, негайно повідомте про це в органи Служби безпеки чи МВС України.

  1.  ПРИ  ОТРИМАННІ  ІНФОРМАЦІЇ  ПРО  ЕВАКУАЦІЮ

Повідомлення щодо евакуації може надійти не тільки у випадку виявлення вибухового пристрою й ліквідації наслідків терористичного акту, але й при пожежі, стихійному лихі тощо.
Отримавши повідомлення від представників влади або правоохоронних органів про початок евакуації, дотримуйтесь спокою й чітко виконуйте їхні команди.
Якщо ви перебуваєте у квартирі, виконайте наступні дії:
візьміть особисті документи, гроші, цінності;
відключіть електроенергію, воду й газ;
надайте допомогу в евакуації літнім і важко хворим людям;
обов'язково закрийте вхідні двері на замок – це захистить квартиру від можливого проникнення мародерів.
Не панікуйте, уникайте істерики й поспіху. Приміщення залишайте організовано.
Повертайтесь до покинутого приміщення лише після дозволу відповідальних осіб.
Запам'ятайте, що від злагодженості й чіткості ваших дій буде залежати життя й здоров'я багатьох людей.
3. ПРАВИЛА   ПОВЕДІНКИ    ПРИ КОРИСТУВАННІ              ТРАНСПОРТОМ
По можливості намагайтеся придбати квитки на місця у хвості літака біля ілюмінатору.
У транспорті намагайтеся розміщуватись ближче до основних та екстрених виходів.
Вивчіть сусідніх пасажирів, зверніть увагу на їх поведінку.
Обговоріть з членами родини спільні дії при можливому захопленні літака, або іншого виду транспорту, яким ви подорожуєте.
Намагайтеся не відвідувати торговельні пункти чи пункти харчування, що перебувають поза зоною безпеки аеропорту.
Негайно повідомляйте екіпаж літака (поїзда, автобуса) або персонал зони безпеки про кинутий багаж або підозрілі дії осіб.
У випадку нападу на аеропорт (залізничний або автобусний вокзал): використовуйте будь-яке доступне укриття, падайте навіть у бруд, не біжіть, закрийте голову й відверніться від сторони атаки.

                                           4. ПОВЕДІНКА У НАТОВПІ
Намагайтеся уникати великих скупчень людей.
Не приєднуйтесь до натовпу, якою б не була зацікавленість подією, що
відбувається.                                                                         
Під час масових заворушень намагайтесь обійти натовп. Ви можете  потрапити під дії співробітників спецпідрозділів.
Якщо Ви потрапили в натовп, дозвольте йому нести Вас у напрямку від центру до краю натовпу, намагаючись поступово вибратися з нього.
Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена.
Намагайтесь знаходитись подалі від високих та товстих людей, чи тих, які мають громіздкі предмети чи великі сумки.
Намагайтесь втримати рівновагу щоб не впасти.
Не тримайте руки в кишенях.
Рухаючись, піднімайте ноги якнайвище, ставте ногу на повну стопу, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки.
Якщо тиснява прийняла загрозливий характер, негайно, не роздумуючи, звільніться від будь-якої ноші, насамперед від сумки на довгому ремені чи шарфа.
Якщо у вас щось випало, у жодному разі не нахиляйтеся, щоб підняти.
У разі падіння, намагайтесь якнайшвидше піднятися на ноги. При цьому не опирайтесь на руки (їх віддавлять або зламають). Намагайтесь хоч на мить встати на підошви чи на носки. Знайшовши опору, "виринайте", різко відштовхнувшись від землі ногами.
Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю.
Потрапивши у переповнене людьми приміщення, заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері й перегородки в концертних залах тощо), зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них.
Легше всього сховатись від юрби у кутках залу або поблизу стін, але складніше звідти добиратися до виходу.
При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію.

5. ПОРЯДОК  ПРИЙОМУ  ПОВІДОМЛЕНЬ  ПО ТЕЛЕФОНУ,  ЯКІ  МІСТЯТЬ   ПОГРОЗИ  ТЕРОРИСТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ
При отриманні анонімного повідомлення по телефону, які містять погрози терорис­тичного характеру необхідно:
Зафіксувати дату, час і тривалість анонімного дзвінка;
При наявності автоматичного визначника номеру, відразу записати номер телефону, який визначився, що дозволить уникнути його випадкової втрати. При наявності звукозаписної апаратури відразу ж витягніть касету (міні диск) із записом розмови й прийміть міри до її збереження. Обов'язково поставте на її місце іншу касету. Можливий другий дзвінок зло­вмисника;
По можливості визначити характер дзвінка – міський або міжміський;
При одержанні анонімного дзвінка необхідно звернутись до аноніма з проханням докладно викласти свої вимоги, загрози, претензії, які (по можливості) зафіксувати на папері;
Обов'язково зверніть увагу на звуковий фон при розмові з анонімом (шум автомашин або залізничного, авіаційного транспорту, звук теле – або радіоапаратури, голоси тощо);
Під час розмови спробуйте відзначити стать і вік особи, яка дзвонила, особливості її (його) мовлення:
голос (голосний, тихий, низький, високий, спокійний, істеричний, знайомий, змінений, дитячий);
темп мовлення (швидкий, нормальний, повільний);
вимова (виразна, перекручена, із заїканням, шепелява, з акцентом чи діалектом, у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння);
манера мовлення (розв'язна, із глузуванням, із нецензурними виразами, правильна літера­турна);
загроза відтворена з магнітофонної плівки;
загроза прочитана з паперу (заздалегідь приготовлений текст);
зміст загрози – імпровізація того, хто дзвонив.
Якщо можливо, ще в процесі розмови, через колег спробувати повідомити про анонімний дзвінок, який триває правоохоронним органам;
Необхідно, якщо це можливо, під час розмови одержати відповіді на наступні питання:
куди, кому, за яким номером телефону дзвонить ця людина?
які конкретні вимоги він (вона) висуває?
висуває вимоги він (вона) особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб, організацію?
на яких умовах він (вона) або вони згодні відмовитися від задуманого?
як і коли з ним (з нею) можна зв'язатися?
кого Ви можете або повинні сповістити про цей дзвінок?
По закінченню розмови з анонімом негайно повідомити правоохоронні органи;
Щоб уникнути поширення слухів і паніки, обговорювати отриману від аноніма інформа­цію з іншими колегами не рекомендується;
У випадку отримання повідомлень терористичного змісту через  Інтернет:
Негайно повідомити про те, що трапилося правоохоронні органи;
Не виконувати ніяких робіт на комп'ютері, куди надійшло повідомлення з загрозами. Не вилучати повідомлення і не змінювати конфігурацію програм.

                                           

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ГРИБИ.

Настійно радимо всім! Не збирайте та не їжте гриби зовсім. Без грибів можна прожити.
Останніми роками реєструється значна кількість нещасних випадків, пов`язаних із вживанням грибів.
Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.
Основні причини отруєнь:

  • вживання отруйних грибів;
  • неправильне приготування умовно їстівних грибів;
  • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
  • вживання грибів, що мають двійники або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювання, біль у животі, посилене потовиділення, знижується артеріальний тиск, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиваються симптоми серцево-судинної недостатності.
УВАГА! Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим тлумаченням:
“Усі їстівні гриби мають приємний смак”.
“Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні – приємний”.
“Усі гриби в молодому віці їстівні”.
“Личинки комах, хробаки й равлики не чіпають отруйних грибів”.
“Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби”.
“Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні”.
“Отрута з грибів видаляється після кип`ятіння протягом кількох годин”.
“Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах”.
Перша допомога при отруєнні грибами.

  • Викличте швидку медичну допомогу.
  • Одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5 – 6 склянок кип`яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4 – 5 пігулок), коли промивні води стануть чистими.
  • Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно – сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.
  • З`ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Забороняється:
Вживати будь-які ліки та їжу, а надто алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Займатися будь-якими іншими видами самолікування.
Запам`ятайте:
Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Врятування життя потерпілого залежить від своєчасного надання йому допомоги. Краще недорахувати кількох грибів у кошику, ніж поставити під загрозу здоров`я, а інколи й життя своєї родини та своє власне життя.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій, НКП міста