«Коронація успіху»

Минулого тижня у міському Палаці культури міським управлінням освіти була організована урочиста церемонія нагородження учнів загальноосвітніх закладів міста, вчителів, творчих наставників «Коронація успіху». Головним приводом для проведення даного заходу слугували численні здобутки славутської молоді у навчанні, громадському житті та на ниві творчості. Цього дня відзначили кращих із кращих, талановитих та перспективних молодих славутчан, які справді є золотим запасом нації, її інтелектуальною елітою, гордістю і надією України та вчителів, тренерів, керівників гуртків, які працюють з учнями і докладають багато зусиль для того, щоб вони досягли цих висот.
Слова найщирішої вдячності учням та педагогам висловив міський голова Василь Сидор:
– Сьогодні ми маємо прекрасну нагоду відзначити кращих із кращих, талановитих і перспективних молодих славутчан, подякувати батькам за належне виховання та підтримку своїх дітей, педагогам – за плідну працю, наполегливі старання, спрямовані на якісне навчання учнів. Завдячуючи вам, ми маємо багато досягнень і успіхів. Не маю сумнівів, що наші діти – майбутні депутати, мери, посадовці. Переконаний, що наші юні обдарування – це майбутнє України.
Начальник управління освіти Наталія Пшетоцька подякувала Василю Богдановичу за підтримку, яку він надає освітянам, а також висловила переконання в тому, що в тісній співпраці міської влади, батьків, вчителів і учнів здобуватимуться нові перемоги.
Далі власне й розпочалася церемонія вручення відзнак. Відзнаки управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради «Коронація успіху» ІІІ, ІІ та І ступенів отримали переможці Всеукраїнських олімпіад, обласних етапів олімпіад, конкурсів, змагань, турнірів. Відзначили педагогів, які запалили вогник знань та іскру талантів у своїх учнях.
Зі словами вдячності від імені усіх учнів виступила Христина Висоцька, яка подякувала міському голові, педагогам та батькам за підтримку, а також запевнила, що не зупинятимуться на досягнутому і впевнено крокуватимуть до нових вершин та перемог.
Тісна співпраця поєднує педагога і учня, керівника творчого колективу та його вихованців. Запросили на сцену вчителя-ветерана, композитора Володимира П’ясківського. Володимир Йосипович виступив із щирою промовою та вручив подарунки керівнику зразкового театру естрадної пісні «Водограй» Оксані Турчак та її вихованцю Миколі Левіну за гарні досягнення і співпрацю.
Відзначили і кращу спортивну команду-переможницю «Шкільної спартакіади» (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1) і вручили перехідний Кубок.
Шестеро вчителів та шестеро учнів загальноосвітніх закладів були нагороджені ювілейною пам’ятною відзнакою «200 років з Дня народження Т.Г.Шевченка».
Із отриманими відзнаками учасників церемонії вітали талановиті вихованці Будинку дитячої творчості. В залі звучали пісенні дарунки від солістів зразкового театру естрадної пісні «Водограй»; танцювальні номери підготували вихованці зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» та гуртка народного танцю «Дивосвіт». Музичні вітання гостям дарував і фольклорний гурт ЗОШ І-ІІІ ст. №1 «Веретенце».

Прес-служба Славутського МВК

Здобутки гуртківців міського центру туризму

Туристичні змагання займають важливе місце в навчально-виховній роботі ЦТК та у вихованні підростаючого покоління. Адже вони сприяють формуванню у гуртківців активної життєвої позиції ведення здорового способу життя, розвивають фізичні вміння та навички. Саме під час змагань юні туристи мають можливість проявити свої моральні якості: взаємопідтримку, взаємодопомогу, організованість та дисципліну, почуття обов’язку і відповідальності.
І уже за традицією щорічно у мальовничому куточку Хмельниччини (с. Черче Чемеровецького району), на скелястих берегах річки Смотрич відбувся 52-й Чемпіонат області з техніки пішохідного туризму серед учнівської молоді. З 14 по 19 травня команда гуртківців Славутського міського центру туризму і краєзнавства гідно представляла наше рідне місто у змаганнях обласної першості.
Програма Чемпіонату складалась із номінацій: Кубок пішохідного туризму, Кубок велосипедного туризму, Кубок зі спортивного орієнтування та змагання юних рятувальників «Школа безпеки».
Незважаючи на важкі погодні умови (щодня йшов проливний дощ), наша команда докладала всіх зусиль, щоб показати хороший результат. І ось наші здобутки:
– Кубок області зі спортивного орієнтування: І місце здобув Скомороха Юрій (старша вікова група); Тарадайник Владлен – ІІІ місце (середня вікова група) – учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» (тренер Лук’янчук О.В.);
– Змагання юних рятувальників «Школа безпеки» у номінаціях: «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища» та «Пошуково-рятувальні роботи в умовах техногенної аварії», наша команда гуртківців ЦТК у складі Скоморохи Юрія, Тарадайника Владлена, Прокопчук Галини (учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія»), Данішевської Юлії, Новзи Юлії (учні ЗОШ І-ІІІ ст. №6), Матвійчука Ярослава, Ягодинеця Андрія (учні ЗОШ І-ІІІ ст. №3) отримала загальне ІІ місце (тренер Лук’янчук О.В.) За рішенням суддівської колегії, один із учасників – Скомороха Юрій, відзначений статуеткою «Юний рятувальник» ;
– В Кубку області з велосипедного туризму брали участь учні НВК «СЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей «Успіх»: Вуйцик Владислав, Новіцький Ярослав, Прокоп’юк Юрій. На дистанції «Велотріал» Новіцький Ярослав посів ІІІ місце, а наша команда велотуристів отримала ІІ призове місце серед дванадцяти (тренер Вакульчук К.Г.).
За словами юних учасників Чемпіонату, саме під час змагань вони бачать результат своїх тренувань, та отримують стимул для подальшого навчання.
Адміністрація ЦТК

Міський голова Василь Сидор вітає наших туристів і їх керівників та бажає їм нових перемог у змаганнях і у подоланні найвищих вершин!

Фінансово-господарська діяльність КП «Славутське ЖКО» за І квартал 2014 року Продовження. Поч. у №21 «ВГ»

Структурний підрозділ ПТМ
Станом на 01.04.2014 року на балансі структурного підрозділу ЖКО ПТМ рахується 16 діючих котелень, які опалюють 273,9 тис.кв.м. площі, в тому числі по групах споживачів: населення – 206,9 тис.кв.м та інші – 67,0 тис.кв.м.
За І квартал 2014 рік обсяг корисного відпуску теплової енергії склав – 20,6 тис.Гкал., в т.ч.: населенню – 16,8 тис.Гкал., іншій групі споживачів – 3,8тис.Гкал.. Даний показник менше ніж за І квартал 2013 року на 3,6 тис.Гкал.
Із впровадженням енергозберігаючих заходів за І квартал 2014 року порівняно із І кварталом 2013 року підприємству вдалося зменшити споживання енергоресурсів, а саме:
– природного газу спожито у кількості – 3425,5 тис.куб.м на суму – 4903,4тис.грн без ПДВ, що на 14,79% або на 594,7 тис.куб.м менше в порівнянні із відповідним періодом попереднього року.
Зменшення споживання природного газу дало можливість отримати економію витрат та зменшення собівартості в частині витрат «Паливо» на 1800,9 тис.грн. Зменшення витрат на закупівлю природного газу в порівнянні із 2013 роком відбулося також за рахунок зменшення ціни на природний газ для для бюджетних установ на 30,27 % або 1208,7 грн. за 1000 куб.м та іншої групи споживачів на 13,29 % або на 530,4 грн на кожну 1000 куб.м. .
Електроенергію спожито – 593,0 тис. кВт.год. на суму – 616,3 тис.грн. (без ПДВ). Даний показник використано в порівнянні із відповідним періодом 2013 року на 44,6 тис.кВт.год менше.
Із зменшенням обсягів споживання електроенергії витрати на закупівлю енергоресурсу зменшилися на 1,15 % або на 7,2 тис.грн і це при умові збільшення ціни, яка станом на 01.04.2014 року зросла на 4,20 % та складає – 1,24 грн за 1 кВт.год .
Також за перший квартал 2014 року вдалося досягти економію у споживанні води на 44,77% або на 724,0 куб.м менше ніж у відповідному періоді 2013 року.
За послуги виробництва, транспортування та постачання теплової енергії та централізованого опалення підприємством нараховані доходи на суму – 6203,5тис.грн без ПДВ, в тому числі населенню – 3709,6тис.грн без ПДВ та іншої групи споживачів – 2493,9 тис.грн без ПДВ. З них підприємство фактично отримало – 5760,9 тис.грн без ПДВ , що складає 92,9 % оплати від нарахованих доходів.
Одночасно ЖКО для виробництва, транспортування та постачання теплової енергії понесла витрати на суму – 6717,3тис.грн , в тому числі для надання послуг населенню – 4529,7 тис.грн та іншій групі споживачів – 2187,6 тис.грн.
Нажаль, невідповідність тарифів повній фактичні собівартості на послуги із теплопостачання спричинила виникнення різниці між затвердженими тарифами та повною фактичною собівартістю, яка за І квартал 2014 року склала – 863,7тис.грн, в тому числі – населення 820,2 тис.грн ; бюджетні установи – 43,5тис.грн; залишилася невідшкодованою і віднесена на збитки підприємства.
Збитки по даному підрозділу порівняно із І кварталом 2013 року зменшилися на 56,65% або 671,4 тис.грн, за рахунок вищевказаної економії .
Відповідно станом на 01.04.2014 року дебіторська заборгованість невідшкодованих збитків від різниці між затвердженими тарифами та повною фактичною собівартістю по теплопостачанню з врахуванням минулих років складає – 6505,3 тис.грн в тому числі : населення – 4327,0 тис.грн , бюджетні установи – 2178,3 тис.грн.
Ситуація збитковості підприємства виникає за рахунок стрімкого збільшення ціни на енергоресурси, а також постійно збільшується розмір мінімальної заробітної плати так станом на кінець І кварталу 2013 року даний показник збільшився на 6,2 % та складає – 1218 грн, а в попередньому звітному періоді вона складала – 1147 грн.. Відповідну зміну підприємство, згідно чинного законодавства, зобов’язане неухильно виконувати.
Начальник КП «Славутське
ЖКО» В. Яцюк

Доручення міського голови Василя Сидора за результатами проведення балансової наради КП «Славутське ЖКО»:
1. Щоквартально надавати інформацію щодо стану заключення договорів на вивіз сміття у приватному секторі та з жителями багатоповерхових будинків.
2. Довести до людей через місцеві ЗМІ та офіційний сайт міста розрахунки тарифів з обслуговування багатоповерхових будинків та прибудинкових території на кожен будинок окремо до 10.06.14р.
3. Розробити і винести на засідання сесії Положення щодо можливості переходу квартир багатоповерхових будинків на індивідуальне опалення.
4. По кожній котельні міста провести аналіз витрат та втрат і підготувати пропозиції можливого переведення їх на альтернативний метод опалення. Свої пропозиції надати до 15.06.2014р. Звітувати з даного питання щоквартально.
5. Зробити механізм та розрахунок та надати його до 29.05.2014р. щодо витрат, які понесе КП «Славутське ЖКО» при переході споживачів на індивідуальне опалення.
6. Розробити поетапний план заходів зі зменшення споживання енергоносіїв та надати його до 1.06.2014р.
7. Розпочати процедуру реєстрації тварин до 1.06.2014р.
8. В найкоротший час встановити в місті 20 лавок, 3 дитячі і 2 спортивні площадки.

До уваги мешканців міста

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів.
Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань оприлюднюються наступні проекти рішень Славутської міської ради:
– «Про затвердження Порядку відключення від мереж централізованого опалення та підключення до мереж централізованого опалення окремих квартир в багатоповерхових житлових будинках в м.Славута». На даний час Відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. №4 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» передбачено відключення від ЦО лише будинків в цілому, даний наказ захищає мешканців багатоквартирних будинків від порушення роботи будинкових теплових мереж зокрема зміною гідравлічних опорів при від’єднанні окремих споживачів. На ряду з цим винесено пропозицію розробити правила про Порядок відключення від мереж централізованого опалення окремих квартир в багатоповерхових житлових будинках в м. Славута, які б усували будь-які порушення в роботі внутрішньо-будинкових теплових мереж та запобігали б порушенню Цивільного кодексу України внаслідок такого відключення.
– «Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів у м. Славута». Проект рішення розроблено з метою встановлення порядку правового регулювання механізму одержання дозволів на порушення об’єктів благоустрою, або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів у місті Славута. Дія даного рішення буде поширюватись на юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що здійснюють порушення об’єктів благоустрою, пов’язаних з проведенням земляних та/або ремонтних робіт.
– «Про погодження розміру плати за реєстрацію домашніх тварин у м.Славута». Проект рішення розроблено з метою виконання вимог п.8 Правил утримання домашніх тварин у м.Славута, затверджених рішенням Славутської міської ради від 31.01.2014р. №16-38/2014, яким, зокрема, передбачено, що кошти за послуги, пов’язані з реєстрацією чи перереєстрацією домашніх тварин, сплачуються власником відповідно до розміру плати, що встановлюється виконавчим комітетом Славутської міської ради. Від внесення плати за реєстрацію та перереєстрацію собак звільняються інваліди по зору, для яких собака слугує поводирем. Проектом рішення встановлюється плата за реєстрацію домашніх тварин у розмірі 20,00 грн.
Повний текст проектів рішень та аналіз їх регуляторного впливу оприлюднено в мережі Інтернет на офіційному сайті Славутської міської ради: slavuta-mvk.gov.ua (розділ «Регуляторна політика – проекти для обговорення»)
Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому вигляді від фізичних та юридичних осіб їх об’єднань в місячний термін з дня опублікування повідомлення за адресою: м. Славута, вул. Соборності, 7 каб.№9 (відділ з питань регуляторної політики та підприємства виконавчого комітету міської ради), тел. 2-19-40.

До відома!

14.05.2014 року, відповідно до розпорядження міського голови від 30.03.2011 року № 81-р, членами робочої групи з обстеження об’єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення (сфери послуг), було проведено обстеження підвального приміщення прибудованого до аптеки «Фармо № 2» по вулиці Соборності, 37.
В результаті обстеження встановлено, що всупереч вимогам Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», в зазначеному підвальному приміщенні організовано гральний заклад та розташовано 8-м діючих гральних автомати.
У зв’язку з цим міським головою Сидором В. було направлено звернення до начальника Славутського РВ УМВС Кшевжінського С. з проханням вжити невідкладних заходів реагування до організаторів протиправної діяльності на території міста Славута. Особливу увагу було звернуто на той факт, що організація грального бізнесу здійснюється під виглядом ліцензованої державної лотереї. При цьому, на момент обстеження закладу, була відсутня як ліцензія на право здійснення такого виду господарської діяльності так і агентські (субагентські) договори.
На вказане звернення надійшла наступна відповідь (текст відповіді збережено дослівно):
«Славутський РВ УМВС України в Хмельницькій області повідомляє, що отримані матеріали зареєстровані в ЖЄО за № 2386 від 15.05.2014 року щодо діяльності грального бізнесу на території м.Славута – розглянутий.
Проведеною перевіркою, що за адресою м.Славута, по вул. Соборності,37, у підвальному приміщенні розміщено 8 програмно-апаратних комплексів (лотерейні термінали), які забезпечують автоматизацію продажу лотерейних білетів, прийняття ставок, проведення розіграшу лотереї за їх допомогою, збору та обробки і передачі інформації про розіграш Оператору державних лотерей та виплати ним виграшів (призів). В приміщеннях залів де розповсюджуються миттєві державні лотереї, відсутні гральні автомати, що за своїм зовнішнім виглядом та змістом нагадують сумнозвісних «одноруких бандитів».
Також згідно висновку експерта за результатами проведення експертизи комп’ютерної техніки та програмних продуктів № 327/1/13-35 від 23.04.2014 року стало відомо, що програмно-апаратні комплекси (термінали лотерейні) не відповідають поняттям «грального автомату» або «комп’ютерного стимулятора азартних ігор» та їх можна використовувати виключно для проведення розповсюдження лотерейних білетів державної грошової миттєвої електронної лотереї «Фурор». У даному висновку вказано, що програмно-апаратні комплекси (термінали лотерейні) не можуть в автоматичному режимі чи будь-якому іншому режимі використовуватись для проведення гри, яка не пов’язана з розповсюдженням та розіграшем лотерейних білетів.
Приватне акціонерне товариство «Патріот» провадить свою діяльність на підставі ліцензії Серії АВ № 446757 видана 02.09.2013 p., та строк дії якої закінчився 26.03.2014 року, але згідно абзацу другого частини другої статі 15 Закону України «Про державні лотереї в Україні», у разі відсутності нормативно правових актів, необхідних для отримання нових ліцензій, оператори лотерей, що провадили діяльність з випуску та проведення державних лотерей до моменту набрання чинності цим Законом на підставі виданих ліцензій, продовжують свою діяльність до отримання нових ліцензій, але не більше як три місяці з моменту набрання чинності зазначеними нормативно-правовими актами.
Таким чином виходить, що зокрема оператор державних лотерей ПАТ «Патріот» на сьогодні має право здійснювати господарську діяльність з
випуску та проведення лотерей на підставі частини другої статті 15 Закону України «Про Державні лотереї в Україні».
Дану інформацію отримано із офіційної відповіді Міністерства фінансів України, №31-13040-03-2/9585 від 26. 03.2013 року, яка була офіційно надана для операторів розповсюджувача лотерей.
Матеріали перевірки знаходяться в Славутському РВ УМВС України в Хмельницькій області.

Начальник Славутського РВ УМВСУкраїни в Хмельницькій області підполковник міліції С. М. Кшевжінський»

Завдяки спільній співпраці на Славутчині вибори пройшли спокійно

26 травня міський голова Василь Сидор та новопризначений голова Славутської районної державної адміністрації Василь Остапчук зустрілися з керівниками ланок громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Славутський курінь», щоб підвести підсумки спільної роботи під час проведення позачергових президентських виборів на Славутчині.
Із виступу очільника міста В. Сидора:
– Ми мали нагоду в п’ятницю, суботу та неділю допомогти працівникам міліції забезпечити охорону громадського порядку в місті і на територіях 18-х виборчих дільницях в Славуті і 14-х в районі. Члени ГФ на високому рівні провели чергування. У нас на жодній дільниці не були зафіксовані правопорушення. Ця підтримка була досить суттєвою для членів комісії, для виборців, а також для тих, хто брав участь у виборах. Протягом 3 діб було задіяно 205 членів громадського формування «Славутський курінь». Хочу відзначити керівників підприємств, установ, організацій та ланок, які взяли активну участь в охороні громадського порядку – Славутський РЕМ (кер. Тетяна Котельникова), ТОВ «Аква-Родос» (кер. Олександр Зарванський), філія «Хмельницькгаз» (кер. Анатолій Лисенко), ДП «Славутський лісгосп» (кер. Микола Караван), КП «Славутське ЖКО» (кер. Віталій Гончаренко), КП «Славутське УВКГ» (кер. В’ячеслав Гурік), ТОВ «Технобазальт-Інвест» (кер. Микола Костюк), управління освіти (кер. Олексій Литвиненко), КУ «Славутський ТЦСО» (кер. Микола Паламарчук), КП «Славутський міський центр земельно-кадастрових робіт» (кер. Сергій Дацюк), ДО «Комбінат «Естафета» (кер. Олександр Бабійчук), КУ «Славутська міська рятувально-водолазна служба»» (кер. Віталій Гулеватий), «Спорт для всіх» (кер. Валерій Шабуров), Славутська міська громадська організація ветеранів Афганістану (кер. Олександр Семенюк) та членів ГО МГО «Козацтво запорозьке».
Відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» прошу керівників за активну участь у забезпеченні охорони громадського порядку і державного кордону заохотити грошовою винагородою або ж додатковою оплачуваною відпусткою членів громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Славутський курінь». Дійсно, сьогодні ми можемо говорити про те, що у нас є люди, які спроможні добровільно зробити дуже корисну справу для України та для нашого міста. Щиро вам дякую.
Подякував за проведену роботу і голова Славутської РДА В. Остапчук:
– Якби подібні чергування були організовані в усій Україні так, як у нас на Славутчині, то не було б ніякого сепаратизму та провокацій. Сьогодні люди свідомо йдуть і захищають інтереси територіальної громади – це уже є громадянське суспільство. Це те до чого прагнуть всі демократичні держави. Зараз ми уже почали займатися створенням громадського формування і в районі. Те, що було розпочато потрібно підтримувати і продовжувати. Ми і надалі проситимемо вас долучатися до проведення заходів, які відбуватимуться в місті та районі. Дякую всім за злагоджену роботу та тісну співпрацю.
Завершилося засідання обговоренням організаційних питань.
Прес-служба
Славутського МВК

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді, яка пройшла під керівництвом міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 19-25 травня).
Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 402 виклики, в тому числі на села – 53. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 74, до травмованих – 16, до хронічно хворих – 61, до дітей віком до 1 року – 7, хибних викликів – 23, з алкогольним отруєнням – 19. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 178 осіб: дітей віком до 1 року – 4, з пневмонією – 6, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 3, з травмою – 6. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 12 немовлят, з них: дівчаток – 5, хлопчиків – 7.
КП «Славутське УВКГ»
Реконструкція водопроводу на вул.Котляревського.
Ремонт водопроводу біля тубдиспансеру
Чистка каналізації в місті.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 40 викликів електриків, 56 викликів слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Церковна 46а;
– ремонт лавок біля під’їздів на вул. Кузовкова,14,16, Сокола,1а;
– ремонт шиферної покрівлі на вул. Перемоги, 29;
– ремонт покрівлі балконів на вул.Ізяславська, 12, Садова,17;
– заміна ламп вуличного освітлення на вул.Чкалова, Козацька;
– впорядкування сміттєзвалища на вул.Монастирській, Сагайдачного;
– грейдування вул.Грушевського, Здоровя, Козацька;
– висаджено розсаду квітів на вул.Я.Мудрого, Соборності.

Прес-служба
Славутського МВК

Про підготовку кадрів та направлення на навчання до Національної академії державного управління при Президентові України

Національна академія державного управління при Президентові України (далі – Національна академія) розпочинає черговий набір на навчання слухачів на денну та заочну форми за новими практико орієнтованими спеціальностями 8.15010009 “Місцеве самоврядування”, та 8.15010010 Регіональне управління напряму підготовки 1501 “Державне управління”. Магістерську підготовку слухачів за цими спеціальностями забезпечує найпотужніша в Україні кафедра регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії (ліцензія Міністерства освіти і науки України АЕ № 270563  від 05 червня. 2013 року).
Магістерська програма 8.15010009 Місцеве самоврядування”,  націлена на підготовку посадових осіб – міських, селищних і сільських голів, депутатів та працівників органів місцевого самоврядування, представників громадських організацій, асоціацій місцевих влад, здатних впроваджувати реформи, застосовуючи європейські принципи належного врядування, вирішувати питання розвитку територіальних громад на засадах раціонального використання власних ресурсів та ефективного залучення зовнішніх, лідерства та стратегічного планування.
Магістерська програма 8.15010010 “Регіональне управління” спрямована на підготовку керівників та кваліфікованих фахівців  центральних та місцевих виконавчих органів влади, керівників господарюючих суб’єктів, спроможних розробляти і реалізовувати державну політику на регіональному і місцевому рівнях, надавати якісні адміністративні послуги, управляти людськими, земельними, фінансовими ресурсами, мати навики стратегічного управління, контролю та  управління змінами, впровадження інновацій та публічно-приватного партнерства  і маркетингових підходів у публічній сфері.
Організація навчання здійснюється за державним замовленням та договорами між Національною академією та замовниками (юридичними та фізичними особами). На навчання за державним замовленням приймаються особи, які направляються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими органами, установами, на які поширюється дія Законів України “Про державну службу” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”.
Посадові особи місцевого самоврядування, які перебувають на виборних посадах, направляються на навчання за рішенням відповідних рад.
На навчання за денною формою за державним замовлення за договорами-направлениями органів, установ приймаються особи, які перебувають на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, мають стаж державної служби, служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік та не досягли 45 років на момент подання документів до приймальної комісії.
Па навчання за заочною формою за державним замовленням за рекомендацією органів, установ приймаються особи, які перебувають на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, працюють на посадах І – IV категорії або зараховані до кадрового резерву на такі посади, мають стаж державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менш як один рік та не досягли 50 років на момент подання документів до приймальної комісії.
Проте ці вимоги не розповсюджуються па кандидатів, які мають повну вищу освіту та бажання навчатися на умовах договору.
Термін навчання за денною формою – 18 місяців, за заочною – 30 місяців. Прийом на навчання здійснюється відповідно до Закону України “Про вищу освіту” та за умовами, визначеними Положенням про прийом слухачів до Національної академії державного управління при Президентові України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 01 квітня 2013 року № 255 (www.academy.gov.ua)
Зважаючи на необхідність кадрового забезпечення проведення реформ, врахування зростаючих тенденцій децентралізації рекомендуємо направити Ваших кандидатів на навчання за спеціальностями 8.15010009 “Місцеве самоврядування” та 8.15010010 “Регіональне управління”.

Детальну інформацію Ви можете отримати на кафедрі регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом. Завідувач кафедри Вакуленко Володимир Миколайович, контактний телефон: +38(044)456-82-77.

Приймальна комісія Національної академії знаходиться за адресою:         м. Київ. вул. Ежена Потьє, 20, кім. 127.
Консультації проводяться за адресою: м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20 кім. 318.
Контактні телефони: (044) 456-82-77; (044) 455-68-01.

 

Додатки:
1. Перелік документів, що подаються до заяви вступника.
2. Перелік навчальних дисциплін спеціальності 8.15010009 “Місцеве самоврядування”
3. Перелік навчальних дисциплін спеціальності 8.15010010 “Регіональне управління”.

 


Додаток №1

Документи, що подаються до заяви вступника:

 1. Особова картка (для державних службовців чи посадових осіб місцевого самоврядування).
 2. Особовий листок з обліку кадрів (для осіб, які не перебувають на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування).
 3. Автобіографія.
 4. Копія диплома(ів) з додатком про повну вищу освіту, засвідчена у встановленому порядку (для осіб, які здобули повну вищу освіту в іноземних державах, обов'язковою є процедура нострифікації диплома).
 5. Копія договору-направлення до Національної академії, засвідчена в установленому порядку (для вступників на денну форму навчання).
 6. Рекомендація (для вступників па вечірню, заочну та заочно-дистанційну форми навчання).
 7. Медична довідка за формою 086-у.
 8. П'ять фотокарток розміром 3×4 см.
 9. Ксерокопія трудової книжки, засвідчена кадровим підрозділом.
 10. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
 11. Копія паспорта.
 12. Паспорт та військовий квиток подаються особисто.
 13. Два поштових  конверти з марками по Україні (із заповненою зворотною адресою).


Додаток №2
ПЕРЕЛІК
тем навчальних дисциплін спеціальності
“Місцеве самоврядування”

Дисципліни нормативного спрямування

 1. Історія українського державотворення
 2. Публічне управління
 3. Основи права в управлінні
 4. Політика і управління
 5. Економіка і фінанси
 6. Державна політика в соціогуманітарній сфері
 7. Комунікації в публічному управлінні
 8. Загальні засади місцевого самоврядування в Україні
 9. Виборча система на місцевому рівні
 10. Основи муніципального менеджменту
 11. Ресурсний потенціал територіальної громади
 12. Кадрова політика в системі місцевого самоврядування
 13. Місцеве самоврядування в зарубіжних країнах

Варіативна частина (дисципліни, які обираються слухачем самостійно)

Спеціалізація Організація місцевого самоврядування

 1. Діловодство в органах місцевого самоврядування
 2. Планування розвитку територіальної громади
 3. Організація надання послуг населенню
 4. Контролінг в системі місцевого самоврядування
 5. Моделювання управлінських рішень в конкретних ситуаціях

 

Спеціалізація Місцеве господарювання

 1. Концептуальне проектування розвитку територіальної громади
 2. Місцевий економічний розвиток
 3. Управління комунальною власністю
 4. Управління місцевими фінансами та бюджетування
 5. Управління місцевими програмами та проектами

 

 


Додаток №3
ПЕРЕЛІК
тем навчальних дисциплін спеціальності
“Регіональне управління”

Дисципліни нормативного спрямування

 1. Історія українського державотворення
 2. Публічне управління
 3. Основи права в управлінні
 4. Політика і управління
 5. Економіка і фінанси
 6. Державна політика в соціогуманітарній сфері
 7. Комунікації в публічному управлінні
 8. Основи регіонального управління
 9. Державна регіональна політика
 10. Інституційне забезпечення регіонального управління
 11. Планування регіонального розвитку
 12. Стимулювання економічного розвитку регіону
 13. Природні ресурси регіону як об’єкт управління
 14. Розвиток людського потенціалу
 15. Управління регіональною інфраструктурою
 16. Місцеві фінанси

Варіативна частина (дисципліни, які обираються слухачем самостійно)

Спеціалізація Організація регіонального управління

 1. Інновації в регіональному управлінні
 2. Управління якістю надання послуг
 3. Управління змінами і контролінг в управлінській діяльності
 4. Антикризовий менеджмент у регіональному управлінні

 

Спеціалізація Регіональний розвиток

 1. Маркетинг території
 2. Проектний розвиток регіону
 3. Публічно-приватне партнерство у наданні послуг
 4. Управління логістичними системами

 

Славута прямує до Європи

Весняного вечора 17 травня наше місто стало центром європейської культури, коли в Палаці культури зібралися творчі колективи міста, щоб відсвяткувати День Європи.
Прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський рівень нашої країни. І дуже приємно, що творча еліта міста, молодь підтримує європейський вектор розвитку держави. Цього дня вони продемонстрували глядачам музичні, танцювальні європейські шедеври, показали як гармонійно поєднується українська культура із культурою європейською. Музику від класичної до сучасної, колоритні хореографічні номери дарували вихованці Палацу культури, Будинку дитячої творчості, Дитячої школи мистецтв та колективи міста. Розпочався ж концерт гімном Євросоюзу у виконанні муніципального духового оркестру.
Дует «Мальви» у складі Жанни Горячової та Ірини Сакалюк виконали пісню «Україна – це ми». «Україна – це наша мова Кобзаря палаюче слово. Це Дніпро стрімкий і черемош. Це смереки такі чарівні, але в першу чергу-це люди..» – пролунали на весь зал слова пісні. Близьку серцю пісню – «Я – українка» – заспівала солістка Палацу культури (МПК) Ліана Аспіна. З піснями, які звучали на багатьох європейських сценах виступив на святі зразковий фольклорний гурт «Щедрик». «Європейський колаж» пісень виконали учасники зразкового фольклорного гурту «Перлинка», які продемонстрували присутнім кращі зразки етнічної музики Туреччини, Білорусії та Німеччини. Шквал оплесків зірвав зовсім юний учасник заходу Мирослав Сайпель, виконавши попурі пісень Фреді Меркурі. Яскравим був виступ дуету у складі Ірини Марчук та Олеся Сакалюка. Попурі на вальси австрійського композитора Штрауса виконав муніципальний духовий оркестр.
Різноманітними були і хореографічні номери, зокрема, «Українська сюїта» у виконанні ансамблю танцю «Фрістайл» МПК, ірландський танець хореографічної студії мажореток «Тріумф» МПК, хореографічні колективи МПК з танцем «Диско», іспанський танець зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» Будинку дитячої школи (БДТ). Польські таночки презентували учасники ансамблю народного танцю «Дивосвіт», а на «Віденський вальс» запросили учасники хореографічного ансамблю «Грація» (БДТ).
Інструментальною музикою порадували дует піаністів Дитячої школи мистецтв – Наталія Ковба та Олександр Моісеєв (італійська польська «Тарантела») та Віктор Мархайчук (соло на кларнеті – Сідней Білет «Сум на кларнеті»). Завершилася концертна програма вокально-хореографічною композицією Палацу культури «Українська весна».
Заповіт нашого Кобзаря любити і берегти Україну сьогодні, як ніколи, лунає злободенно, адже ми живемо в дуже складний і відповідальний час. Сьогодні ми хочемо бачити Україну центральною європейською державою, і не тільки географічно. Ми майбутнє України, а тому, подумаймо, яку сторінку ми впишемо у велику історію рідної держави. Давайте своїми знаннями, працею, здобутками піднесемо її культуру, своїми досягненнями прославимо її і впевнено будемо крокувати до Європи.
Прес-служба Славутського МВК

День Матері

У всі віки, у всіх народів є одна найсвятіша людина – МАМА, тому в один із днів року прийнято вшановувати матерів, вихваляти її як Берегиню цілого народу, сім’ї і роду. Це День Матері. Свято міжнародне, але відзначається в усіх країнах в різні дні, в Україні це – друга неділя травня.
У цього свята є красива легенда, згідно, якої зародилося воно у Німеччині. При служінні в одному з католицьких храмів увійшла жінка з величезним букетом квітів, одні стверджують, що це були троянди, другі, що гвоздики. Коли богослужіння закінчилося, жінка вийшла до кафедри і звернулася до всіх, хто сидів, вона пояснила, що кілька років тому саме в цей день померла її мама і тепер вона хоче вшанувати її пам’ять. Для цього прихожанка роздала всім сидячим у залі матерям по одній квітці. Відтоді День матері і став відзначатися саме у другу неділю травня, напевно тому його головним символом зараз і являється квітка.
13 травня святковий зал був прикрашений квітами, які дарували своїм матусям працівники та вихованці Будинку дитячої творчості. Цей концерт став вже традиційним у нашому місті, але кожного року він відрізняється від попереднього. Цього разу славутських матусь приїхав привітати відомий рівненський композитор та виконавець Сашко Невже. Його приємні слова, про Славуту, зігріли душу всіх присутніх у залі. Він дарував пісні, які змушували плакати і сміятись, а також задуматись про своє життя та відношення один до одного. У рамках концерту проходила благодійна акція, гроші з якої Сашко вручив бабусі маленької славутчанки Даринки Ковальчук (яка у даний час лікується у Білорусії). Крім того, посприяв коштами для встановлення меморіальної дошки на алеї троянд в пам’ять Небесної сотні.
Але не важливо в який день звучать вітання з Днем матері. Офіційний він чи ні. Присвячений він найдорожчій людині, ім’я якій – МАМА. Хто любить нас ще до народження. Її любов безмежна – вона завжди все зрозуміє і пробачить, вона зігріє і буде віддано підтримувати у будь-якій ситуації. Не забувайте своїх матусь, не сердьтесь на них, не вимовляйте слів, які можуть поранити її любляче серце. Адже прийде день – і її не стане. І даремним буде ваше запізніле каяття.
У тебе тільки одна мама!
Задворна Л.О. – заступник директора БДТ

Знайти шляхи економії витрат на енергоносії

14 травня відбулась нарада під керівництвом міського голови Василя Сидора із керівниками навчальних закладів міста. Василь Богданович провів пооб’єктний аналіз споживання електроенергії, води, природного газу та теплової енергії в опалювальний сезон 2013-2014 року в розрізі.
І ось якими виявилися результати. Збільшення споживання електроенергії відбулось:
– ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Причина – збільшення кількості гуртків та спортивних секцій, що працють в другій половині дня (З 1 вересня 2013 р. в закладі працює 11 гуртків за інтересами, 3 спортивних секції ДЮСШ та 2 гуртки ЕНЦ);
– ДНЗ № 1. Причина – на вимогу СЕС у 2013 році додатково було встановлено 8 світильників, опалювальний період у 2013 році розпочався на два тижні раніше, ніж у 2012 році. (Різниця у 150 кВт. вбачається у використанні електроенергії у жовтні 2012 року в порівняні із жовтнем 2013 року)
– ДНЗ № 4 та ДНЗ № 9. Причина – відключення централізованого опалення з 10.04.14 р. та низька зовнішня температура. Для підтримання належного температурного режиму у закладах доводилось використовувати електрообігрівачі.
Збільшення споживання води відбулось у наступних закладах:
-ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Причина – збільшення кількості гуртків та спортивних секцій, що працють в другій половині дня;
-ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Причина – в опалювальний період 2013/2014 р.р. 6 разів відбувались прориви в трубах системи опалення, що призводило до необхідності зливання води із системи опалення та повного її наповнення.
– НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» №5. Причина – з 1 вересня 2013р. заклад почав працювати у режимі повного дня.
– ДНЗ №7. Причина – на харчоблоці було встановлено додатково дві секції миючих ванн. В березні поточного року відбулося пошкодження водопровідної труби.
Стосовно використання теплової енергії, то під час опалювального періоду цього року, її споживання збільшилося в ДНЗ №2.
Економія споживання енергоносіїв спостерігається в ЗОШ І-ІІІ ст. №4, ДНЗ №2, ДЮСШ (електроенергія); НВО, ДНЗ №6, БДТ (водопостачання); ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та ЗОШ І-ІІІ ст. №7 (теплова енергія). В порівнянні з минулим роком закладами освіти значно зменшилося споживання газу.
Очільником міста були дані наступні доручення:
-встановити лічильники тепла в усіх закладах до 15 жовтня п.р.;
-встановити тепловідбивачі;
– до опалювального сезону 2014-2015 р. оглянути теплові мережі та утеплити їх;
-замінити застарілі світильники та лампи розжарювання на енергозберігаючі;
-проаналізувати використання електрообладнання (м’ясорубки, витяжки і т.д.), модернізувати застарілі та зношені пристрої;
-не допускати перевитрат води через несправність сантехнічного обладнання;
-підготувати пропозиції впровадження заходів з енергозбереження.
Важливим питанням є підготовка навчальних закладів до наступного опалювального періоду. Кращих керівників навчальних закладів, які працюватимуть в напрямку економії енергоресурсів заохочуватимуть. Заходи повинні бути спрямовані на забезпечення реальної економії енергоресурсів, результатом яких повинно бути відносне скорочення обсягів споживання в натуральних показниках теплової енергії, води, газу та електроенергії, але при цьому повинні бути забезпечені нормальні санітарно-технічні умови.

Сторінку підготовлено прес-службою Славутського МВК

Забезпечення охорони громадського порядку під час проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року – питання номер один

14 травня відбулося засідання виконавчого органу громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Славутський курінь».
Основним і єдиним на порядку денному було питання підготовки до проведення президентських виборів на території міста Славути. Керівник даного формування Василь Остапчук повідомив наступне:
– У зв’язку з тим, що у районі фактично формувань немає, нам доведеться перекрити і кілька сіл району, серед яких – Варварівка, Ташки, Голики, Цвітоха, Кам’янка, Крупець, Колом’є, Полянь, Стригани, Комарівка, Кривин, Улашанівка, Перемишель та Губельці. На дільницях чергуватимуть 2 членів ГФ разом з міліціонером. Чергування відбуватиметься в 3 зміни: І – 24 травня з 20.00 до 08.00, ІІ – 25 травня з 08.00 – 16.00, ІІІ з 16.00 – 24.00 (до закінчення виборів). На випадок виникнення надзвичайних ситуацій, цілодобове чергування здійснюватимуть дві мобільних групи на автотранспорті.
Василь Васильович подякував усім членам громадського формування за те, що чітко і злагоджено спрацювали під час відзначення заходів у День Перемоги, завдяки чому усе пройшло спокійно, без жодних порушень громадського порядку.
Заступник начальника міліції Микола Борщук розповів про основні завдання та про те, як потрібно діяти у різних ситуаціях:
– Наше завдання забезпечити охорону громадського порядку. У нас є 85 дільниць (66 дільниць у районі, 18 дільниць в місті і окружна виборча комісія), а особового складу по штату – 95 чоловік. Додатково нам нададуть 29 міліціонерів. Звісно, такої кількості правоохоронців буде недостатньо. Тому дякую вам за розуміння і допомогу. Переконаний, що спільними зусиллями ми не допустимо порушення громадського порядку і вибори пройдуть належним чином.
Микола Васильович ознайомив присутніх з типовими діями і алгоритмом дій працівників міліції, а також наголосив на тому, що перед тим як заступити на службу обов’язково потрібно буде записатися в патрульну книгу. Після чого кожному буде видана пов’язка з написом «охорона порядку».
Василь Сидор зробив акцент на тому, що сьогодні коли немає страху, адмінвпливу, великого підкупу ми дійсно маємо унікальний шанс визначитися і за особистим переконанням обрати президента. Василь Богданович зазначив:
– Ми бачимо, що сьогодні робиться в країні – Росія на території нашої держави веде відкриту війну. Їх завдання буде зробити все, щоб вибори не відбулися. На мою думку, після тих подій, які відбулися у нашій країні, після усього пережитого, після таких великих втрат, той кого оберуть не поступить, так, як поступили попередні керівники держави, які, на превеликий жаль, керували нами. Зі своєї сторони ми співпрацюватимемо з міліцією. Наше головне завдання – не допустити під час підготовки та проведення позачергових виборів будь-яких проявів адміністративного тиску, диверсій і зупинки виборчого процесу, незаконного втручання у виборчий процес та в роботу виборчих комісій.
Під час засідання були обговорені усі організаційні питання, а також складені списки закріплених за виборчими дільницями.
Загальна кількість добровольців, задіяних до охоронних заходів під час виборів Президента України на Славутчині складатиме 192 особи.
Усім, хто має бажання та можливість взяти особисту участь в охороні громадського порядку у ці надважливі для країни дні, просимо звертатися за телефонами: 2-18-84, або 2-19-40.

«Встане Україна – світ правди засвітить…»

Пророчі слова Великого Кобзаря не одне десятиліття супроводжували український народ до незалежної України. Українська нація – вбивана й не вбита, винищувана й незнищенна. В українців забирали землю, мову, культуру, історію, волю, саме життя. Винищували під корінь українську інтеліґенцію, українську еліту. Ув’язнювали й розстрілювали. Винищували цвіт української нації – українських хліборобів. Висилали в Сибір. Убивали голодом. Чинили геноцид. Та незважаючи на усі ці жахіття наша Батьківщина титанічними зусиллями все-таки здобула незалежність.
Сталінський терор знищив сотні тисяч синів і доньок українського народу. Невід’ємною частиною тоталітарної системи влади був репресивний апарат, який повинен був тримати суспільні процеси під жорстким контролем, знищуючи будь-яку опозицію сталінському режиму, будь-які прояви інакомислення. Трьома хвилями прокотилися по Україні масові репресії: перша – 1929–1931 рр.- примусова колективізація і розкуркулення; друга – 1932–1934 рр. – штучний голод, постишевський терор (проти інтелігенції та партпрацівників); третя – 1936–1938 рр.: так званий «великий терор», в центрі якого були репресії проти військових.
Почали відзначати цей день з 2007 року, відповідно до Указу Президента України. Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події. В рамках міських заходів 14 травня у міській бібліотеці пройшов круглий стіл за участі представників громадських організацій міста, освітян, представників міської ради та її виконавчих органів.
Вчителі історії ЗОШ№6 Аліна Ковальчук та ЗОШ№3 Олена Томків ще раз нагадали присутнім про ті страшні часи репресій, яких зазнав український народ. Особливо цікаво було почути спогади нашої славутчанки Софії Степанівни Семенюк, сім’я якої на собі відчула більшовицькі репресії. До сліз вразив присутніх текст пісні славутчанки Параскеви Косько – спецпереселенки магаданських таборів, спогади якої записали учні ЗОШ№3 під керівництвом О. Томків.
Про наявну у міській бібліотеці літературу розповіла завідуюча бібліотекою для дорослих Надія Горопаха. Зберігач фондів Славутського історичного музею Тетяна Жоган розповіла про експозицію музею, приурочену часам репресій та Голодомору, а також згадала важливі факти з історії Славутчини.
Модератор круглого столу – заступник міського голови Галина Фурманчук – зауважила, що на сьогоднішній день в місті Славуті за офіційними даними проживає лише шестеро жертв політичних репресій: Воробець Йосип Федорович, Бунтовська Людмила Іванівна, Мельник Галина Кирилівна, Петрушина Ольга Андріївна, Басько Федір Феодосійович, а також Альохіна Іванна Андріївна, відео-звернення якої переглянули цього дня учасники заходу. «Любіть Україну!» – закликала поважна жінка.
Також було повідомлено, що в Україні створено Національний банк даних жертв політичних репресій радянської доби в Україні. З яким можна ознайомитись на сайті Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» – http://www.reabit.org.ua.
Історію своєї сім’ї, яка зазнала репресій, розповіла голова громадської організації «Захист дітей війни» Валентина Ковальчук. Голова осередку Славутської міської ГО «З’єднання борців за справедливість» Віктор Золотарук відзначив, що комуністична ідеологія нав’язала страх українському народу і цей страх довгий час жив у підсвідомості українців і саме Майдан став тією першою сходинкою у подоланні цього страху.
Голова районного осередку ВО «Батьківщина» Микола Мазур подякував освітянам міста за те, що виховують підростаюче покоління в патріотичному дусі, прививають любов до рідної землі. Також виступаючий висловив побажання, щоб кожен славутчанин став на захист своєї Батьківщини і сказав агресору «Ні!»: «Ні захопленню території України!», «Ні розколу України!», «Ні новим репресіям!». Громадський активіст Юрій Брославець озвучив свого авторського вірша про жахливі роки репресій на Україні та жорстокість радянської влади. Також приєдналися до виступів громадські активісти – Ігор Піголь, Степан Шульга та Анатолій Казіміров.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять відомої славутчанки, активного громадського діяча, патріота свого міста та держави – Ларису Євгенівну Чорнокрилюк, яка передчасно пішла з життя 8 травня ц.р.
Підвів підсумки круглого столу міський голова Василь Сидор:
– Зброєю комуністичної диктатури була брехня. Страшні безчинства, сексоцтво, нищення українського народу – усе це ретельно приховувалося. Ще й досі усі архівні документи тих часів не відкрито, на що маємо звернути зараз особливу увагу. Згадувати криваві сторінки історії України вкрай важливо, адже таким чином ми озвучуємо правду. Сьогодні ж ми повинні зробити все можливе, щоб історія не повторилася. Ми всі бачимо як аналогічна більшовицькій владі – політика Путіна – відкрито виявляє агресію проти України та українського народу, загрожує територіальній цілісності нашої держави. При цьому нам всім варто замислитися – російські сепаратисти ходять на нашій землі зі зброєю, а українці мовчать. Ми не повинні відмовлятися від свого роду, від Батьківщини, а навпаки – спрямувати усі зусилля на їх захист. Ніхто не має права привласнювати землю, на якій віки жив український народ.
За пропозицією учасників круглого столу було вирішено направити звернення до Міністерства юстиції України, вищих органів влади щодо заборони діяльності на території України Комуністичної партії, щодо необхідності оприлюднення усіх архівних документів радянського часу та щодо необхідності заповнення Декларації чесності усіма народними депутатами України і вищими органами державної влади.

Прес-служба Славутського МВК

Відкрите звернення представників інститутів громадянського суспільства за результатами круглого столу
14 травня 2014 року м. Славута Хмельницької області

в.о. Президенту України
Голові Верховної Ради України,
Турчинову О. В.

Міністру юстиції України
Петренко П.П.

Ми, представники громадських організацій міста, змушені констатувати, що діяльність Комуністичної Партії України та її представників у владі усіх рівнів, зокрема, найвищому представницькому органі держави – Верховній Раді України – загрожує державному суверенітету і цілісності держави, веде до масових грубих порушень прав та свобод громадян. Останні події в Україні свідчать про те, що представники Комуністичної партії України у Верховній Раді в розпал суспільно-політичної кризи не спромоглися на жодні дії, спрямовані на налагодження ситуації. Натомість діяльність Комуністичної партії України, політична позиція, яка реалізується її керівництвом, організаціями на місцях та місцевими осередками, мають відверто антиконституційний характер. Дії політичної партії назавжди заплямували себе нелюдським ставленням до власного народу та не мають права на існування, а тому визнаємо діяльність Комуністичної партії України на території держави такою, що суперечить засадам державності, Конституції України, веде до порушення базових людських прав і свобод та звертаємось з проханням спрямувати до Верховного Суду України представлення про заборону діяльності Комуністичної партії в Україні.
• Також закликаємо до 70-річчя Великої Перемоги оприлюднити у суспільстві усі без виключення архівні документи, зокрема, ті які є явним свідченням терору тоталітарного комуністичного режиму. Український народ після десятиліть брехні заслуговує почути правду.
• З метою покращення та контролю процесу люстрації в Україні також пропонуємо усім без виключення депутатам Верховної Ради України, вищим органам державної влади заповнити Декларацію чесності, підтримавши відкриту ініціативу громадських активістів та сил Майдану.

Отримали дозвіл на встановлення індивідуального опалення

Відомо, що відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання окремих квартир в багатоквартирних житлових будинках, у відповідності до чинної нормативно-правової бази, заборонено. Натомість можливе відключення тільки усього будинку, за згоди всіх власників квартир у будинку перейти на індивідуальне опалення.
Відповідно до частини 1 і 2 ст. 368 Цивільного кодексу України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Оскільки системи опалення та гарячого водопостачання будинку є спільною сумісною власністю всіх власників приміщень у багатоквартирному будинку, то власник окремого приміщення не має права самовільно змінювати ці системи та здійснювати відключення від будинкових мереж опалення і гарячого водопостачання. Відповідно до частини 2 ст. 369 Цивільного кодексу України розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.
У відповідності до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, 16 травня відбулося засідання постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення (ЦО) і гарячого водоп остачання (ГВП) виконавчого комітету Славутської міської ради.
Під час засідання було розглянуто 5 заяв мешканців багатоповерхових будинків, які залишалися на централізованому опаленні, про отримання дозволу на відключення від мереж ЦО та ГВП та влаштування індивідуальної системи теплопостачання. В результаті чого дозвіл на відключення від мереж ЦО і ГВП та влаштування індивідуальної системи теплопостачання у зв’язку з прийнятим рішенням загальних зборів мешканців будинків про відключення всього будинку отримали жителі квартир багатоповерхових житлових будинків, які знаходяться за адресами: вул. Соборності,35 та вул. Я. Мудрого,56.

Сторінку підготовлено
прес-службою Славутського МВК

На травневому виконкомі

15 травня відбулося планове засідання виконавчого комітету Славутської міської ради. Ми зупинимося на основних питаннях порядку денного.
• Про підсумки роботи житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період 2013-14р.р. звітували начальники КП «Славутське ЖКО», КП «Славутське УВКГ» та управління освіти.
– Скажу, що опалювальний період в місті пройшов доволі вдало. Якщо навіть і надходили скарги від громадян на незадовільне теплопостачання (а їх було зовсім небагато), то наші працівники оперативно реагували та усували пошкодження, – зауважив начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк. – Основні скарги надійшли від деяких мешканців будинку вул. Сокола,9 та Плотиче, 123. По даних будинках температурний режим відповідає нормі, тобто 18 °С, але все рівно маємо невдоволення людей. Будемо далі вести діалог із даними славутчанами, щоб дійти консенсусу. Якщо говорити про використання енергоносіїв, то цього року нам вдалося зекономити. Так, якщо у 2012-13 опалювальний період нами було використано 7 млн. 333 тис. 690 куб.м. газу, електроенергії – 1 млн. 228 тис. кВт та води – 4 тис. 69 куб.м., то за період 2013-14р.р. – газу – 6 млн. 414 тис. куб.м., електроенергії – 1 млн. 213 тис. кВт та води – 2 тис. 703 куб.м.
Щодо планів Славутського ЖКО на наступний осінньо-зимовий період, то було відмічено, що структурними підрозділами підприємства головним чином будуть виконуватися роботи по тих будинках, де мешканці будинків скаржитимуться на незадовільне опалення. Окрім того, буде звернено увагу на ремонт котелень міста, зокрема, промивку котлів, хімводочистку, ревізію насосного парку і звісно ж на заміну теплових мереж. Міський голова Василь Сидор доручив керівнику підприємства додатково встановити по місту 20 лавок, 3 дитячі і 2 спортивні площадки.
Начальник КП «Славутське УВКГ» Леонід Степанюк відмітив, що за звітний осінньо-зимовий період практично не було збоїв у водопостачанні. По водовідведенню залишається головним завданням – санація самопливного колектора на вул. Б. Хмельницького. По даному об’єкту вже є експертна оцінка, залишається відкритим фінансове питання, адже виконання таких робіт дуже дороговартісне. Щодо інших планів робіт, які мають бути виконані у цьому році, то це – заміна водопроводу на вул. Котляревській (роботи вже розпочато) та проведення ремонтних робіт на водопроводі вул. Привокзальна. Міським головою надано доручення до кінця року стовідсотково закрити питання із встановлення засобів обліку води у приватному секторі.
Як було повідомлено начальником управління освіти Наталією Пшетоцькою, в освітніх закладах міста до кожного осінньо-зимового періоду регулярно впроваджуються відповідні заходи, це – заміна віконних блоків, ремонт покрівлі, застосування нових методів опалення приміщень. Міський голова відмітив, що в освіті є системний підхід до питання енергозбереження, а тому маємо хороші результати. В майбутньому на альтернативні методи опалення заплановано перевести ЗОШ№3,5,9 та НВО.
• Громадській організації «Славутське міськрайонне об’єднання «Майдан» надано дозвіл на встановлення об’єкта благоустрою «Пам’ятний знак Героям Майдану» поряд з мостом через р. Утка на вул. Соборності.
• Прийнято рішення про організацію оздоровлення та відпочинку дітей в закладах освіти міста влітку 2014 р. Робота таборів відпочинку з денним перебуванням буде організовано на базі ЗОШ№1, №3, №4, НВК №5, ЗОШ№6, №7, НВК «Успіх», НВО та НВО№2, а також табір праці та відпочинку на базі Будинку дитячої творчості.
Із усіма рішенням виконкому Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – https://www.slavuta-mvk.gov.ua/