Маємо гідне підростаюче покоління

25 травня в масиві «Дубова роща» з метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття учнями знань, умінь та навичок, необхідних майбутнім захисникам Вітчизни, пропаганди здорового способу життя, розвитку фізичних якостей школярів, відбулися загальноміські змагання «Юні козаки Поділля».
Команди змагалися у таких конкурсах: орієнтування на місцевості, біатлон, метання м’ячів дівчатами, смуга перешкод (підйом військовослужбовця, одягання ОЗК, пересування м’яча, подолання смуги перешкод на руках, перенос пораненого, пересування із зв’язаними ногами ), скакалка для дівчат та перетягування каната.
Між командами точилася надзвичайно цікава та напружена боротьба. Переможців визначали в кожному конкурсі. Всі учасники гідно представили свої рідні школи, продемонструвавши командну роботу, спортивні вміння та навички.
За підсумками змагань «Юні козаки Поділля», які відбулися в рамках навчально-польових зборів, перше місце виборола команда ЗОШ №1, друге – НВК №5, НВК №9, третє – ЗОШ№7 та НВК.
Персональні досягнення
Підтягування – Воробей Максим (НВК «СШ І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх», 26 підтягувань).
Біг на 100 метрів – Пекарський Олександр (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», 11,4 секунди).
Метання гранати на дальність – Марчук Євген (ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, 52 метри).
Комплексна силова вправа – Гарбарук Юрій (ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, 82 рази).
Згинанання та розгинання рук в упорі на брусах – Іванюк Роман ( НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», 37 раз).
Комплексна силова вправа на спритність – Воробей Максим(НВК «СШ І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх», 8,5 секунд).
Стрільба з автомату АК-74 – Левунець Богдани(ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, 28 очок з трьох пострілів).
Члени Славутської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» та вчителі забезпечили присутніх харчуванням.
Привітали учасників змагань та вручили грамоти міський голова Василь Сидор і начальник управління освіти Наталія Пшетоцька.
Прес-служба Славутського МВК

СТОВІДСОТКОВИЙ УСПІХ ЮНИХ ТЕНІСИСТІВ

У місті Хмельницький відбувся відбірковий чемпіонат області серед юних тенісистів для участі у чемпіонаті України у червні 2014 року. За умовами змагань відбір пройшов за двома віковими групами. Юнаки та дівчата 1998 – 2001 р.н. та 2002 – 2003 р.н. Честь міста та клубу «Золота ракетка» захищали вихованці Славутської ДЮСШ та тренери школи Капусти Сергія Павловича. Це КМС з настільного тенісу, учасниця чемпіонату України Капуста Наташа та інші юні «зірочки» Лук’яненко Олександр та Шабурова Даша. Якщо для Наташі це були одні з останніх юнацьких змагань, то для наших юних тенісистів все тільки починається. Конкуренція була дуже сильною з боку відомих тенісних центрів з м. Хмельницький, Красилів, Кам’янець-Подільський та ін.. Більшість учасників пройшли горнило всеукраїнських та міжнародних турнірів, мали великий досвід у змаганнях та технічну оснащеність. Делегацію наших спортсменів очолив громадський керівник клубу «Золота ракетка» Лук’яненко Андрій Анатолійович, великий ентузіаст настільного тенісу. Він дуже багато зробив для популяризації цієї гри серед різних верств населення нашого міста. У клубі тренуються не тільки юні вихованці спортивної школи, але й грають ветерани, молодь та гості нашого міста. На сторінках інтернету відкритий спеціальний сайт клубу «Золота ракетка». Дуже сильно працює батьківський комітет юних спортсменів. Завдяки допомозі батьків пошита єдина форма, фінансується участь у всіх всеукраїнських та міжнародних турнірах, купуються ракетки, кульки та інше оснащення. На сторінках преси ми писали, що провідні тенісні центри області врахували свої помилки, коли наші юні спортсмени почали вигравати обласні турніри. Більшість тенісистів перейшли на дорогі шиповані накладки на ракетках, стали частіше приймати участь у різних тенісних турнірах. Все це створило додаткові труднощі для нашої команди. Однак завдяки наполегливій, цілеспрямованій роботі проведеної тренером і його громадськими помічниками в зимовий період, участь у багатьох міжнародних турнірах, дозволило нашим тенісистам показати зрілу, технічну гру і шокувати своїх суперників та їх тренерів. Спочатку Наташа Капуста у своєму чемпіонському стилі розгромила всіх своїх суперниць. Ну а далі Шабурова Даша без поразок пройшла турнір і залишила позаду двох недавніх своїх кривдників-тенісисток з міста Красилів. Найважче довелося юному Лук’яненко Олександру. Йому протистояли 17 найсильніших тенісистів області. Саша увійшов у фінал, де йому протистояв діючий чемпіон області з міста Хмельницький Макаров, який був на рік старше нашого тенісиста. Програвши першу партію Саша зумів пристосуватися до гри суперника і виграв другу партію. А в третій вирішальній партії просто розгромив суперника. В підсумку 3 золоті медалі з 4, які були розіграні, дісталися нашим спортсменам. Попереду підготовка до чемпіонату України у складі збірної команди Хмельницької області.
Враховуючи успіхи наших тенісистів, а також непідробний інтерес тренерів провідних тенісистів центрів України до наших юних спортсменів, ми шукаємо шляхи додаткової фінансової підтримки нашим молодим талантам з усіх боків. Адже для них честь нашого улюбленого міста, клубу, навчального закладу понад усе.
ЦЕНТР ФЗН
«СПОРТ ДЛЯ ВСІХ»

До уваги славутчан!

9 травня о 10.00 год. у день 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років біля Пам’ятника славутчанам, загиблих на фронтах в роки ВВВ (навпроти Будинку Рад, вул. Соборності,7), буде оголошено про початок мітингу та пройде покладання квітів. Далі учасники заходу пройдуть урочистою ходою до Пантеону Слави, де пройде мітинг та подальше покладання квітів. Окремі делегації покладуть квіти на Міжнародному меморіальному комплексі «Поле Пам’яті» та до Пам’ятника жертвам фашизму. Після проведення вказаних заходів у міському Палаці культури відбудеться концертна програма. Орієнтовний час проведення – 11.30 год.
***
Звертаємося з проханням до представників політичних партій не використовувати політичну символіку під час проведення заходів з нагоди Дня Перемоги. Це не є політична акція, а шана народу, який здобув перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. До того ж, у зв’язку із напруженою суспільно-політичною ситуацією в державі, використання політичної символіки може призвести до провокацій.
Оргкомітет

Ніколи не зітреться священна пам’ять про всенародний подвиг

26 квітня біля Обеліску на честь ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм з нагоди 28 річниці Чорнобильської трагедії. Даний захід проходив у скорботі та сумній атмосфері, адже події Чорнобиля ще довго будуть болісно відгукуватися в серцях людей, які пройшли через це лихо, вдів та сиріт, чиї чоловіки та батьки, мужньо борючись за наше безпечне майбутнє, згоріли від радіаційного вогню.
На мітингу були присутні ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС, матері, дружини, діти загиблих у результаті трагедії, представники влади та громадськості, учнів загальноосвітніх шкіл міста, які зібралися, щоб віддати шану борцям-героям та пом’янути їх пам’ять хвилиною мовчання.
Звернувся до присутніх на заході секретар міської ради Борис Семенюк:
– 28 років тому відбулася жахлива катастрофа, до якої призвела безвідповідальність і проектувальників, і тих, хто працював там. А розплатилися за це сотні тисяч людей. Пам’ятаючи про темні сторінки історії, ми ніколи не повинні забувати героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їхній подвиг назавжди записаний у літопис людської мужності й навічно залишиться в пам’яті українського народу.
Також виступили голова Славутської міської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля» Віктор Калашніков та очевидець трагедії евакуйований з зони відчуження Чорнобильської АЕС.
Поминальну панахиду до річниці аварії на ЧАЕС відправив отець Микола (УПЦ КП).
Наприкінці мітингу до Обеліску були покладені квіти та вінки як знак вшанування пам’яті та героїчного подвигу загиблих від Чорнобильської трагедії.

Прес-служба Славутського МВК

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді, яка пройшла під керівництвом першого заступника міського голови Сергія Микульського міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 22-27 квітня).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 381 виклик, в тому числі на села – 47. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 82, до травмованих – 20, до хронічно хворих – 54, до дітей віком до 1 року – 5, хибних викликів – 25, з алкогольним отруєнням – 21. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 154 особи: дітей віком до 1 року – 5, з пневмонією – 10, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 15, з травмою – 10. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 15 немовлят, з них: дівчаток – 9, хлопчиків – 6.

КП «Славутське УВКГ»
Відремонтовано пожежний гідрант на вул.Церковній, вул. Я.Мудрого, а також на території ЗОШ №3.
Усунено порив на вул.Ізяславській,8.
Відремонтовано запірну арматуру на вул.Пушкіна,44.

КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 47 викликів електриків, 58 викликів слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Сокола,9 (фото №1);
– ямковий ремонт на вул.Козацькій, К.Сангушків, Соборності, Церковній (фото №2);
– прибирання вул.Козацької, вул.Я.Мудрого, вул.Миру, вул.Кузовкова, вул.Лісної, пл. Шевченка, вул.Соборності (фото №3);
– впорядкували нещодавно створені працівниками даного підприємства креативні клумби (фото №4);
– ремонт вікон на вул. Ізяславській,7,9;
– ремонт шиферної покрівлі на вул. Ізяславській,7,1,5,8;
– заміна ламп вуличного освітлення на вул.І.Франка;
– висіяно квіти на клумбі (вул.Лісна);
– прибрано кладовище на вул. Монастирській, Я.Мудрого;
Прес-служба Славутського МВК

На квітневій сесії…

• Депутати заслухали та схвалили звіт про виконання бюджету міста Славути за І квартал цього року та інформацію про внесення змін до бюджету міста на 2014р. Доповів з даних питань перший заступник міського голови Сергій Микульський (Детальніше див. нижче).
• Днем створення індустріального (промислового) парку «Славута»
визначено момент реєстрації уповноваженим Державним органом – 07.02.2014р.
• Внесено зміни до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік, зокрема, його текст доповнено проектом рішення «Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1(одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у м.Славута».
• Затверджено Положення про опікунську раду при виконавчому комітеті Славутської міської ради з питань захисту прав повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати та захищати свої права і виконувати свої обов’язки.
• З метою покращення систематизації та впорядкування процесів пов’язаних з веденням договірної роботи, посилення контролю та визначення осіб відповідальних за належне виконання договорів цього дня затверджено Положення про порядок ведення договірної роботи у виконавчому комітеті Славутської міської ради.
• Затверджено зведений інвентаризаційний опис матеріальних та нематеріальних цінностей комунального майна територіальної громади міста Славути.
З цими та іншими рішеннями сесії Славутської міської ради Ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – https://www.slavuta-mvk.gov.ua
У різному …
• Міський голова Василь Сидор проінформував присутніх про результати розгляду звернень депутатів Славутської міської ради до вищих органів влади щодо можливості розміщення на території Славути військових частин Збройних Сил України та/або створення навчального центру з перепідготовки військових службовців або підготовки службовців Національної гвардії. Надіслали відповіді на дане звернення з Міністерства внутрішніх справ України, Комітету з питань національної безпеки і оборони та Міністерства оборони України, в яких одностайно заявлено, що з тих чи інших причин на даний час у Державному бюджеті немає кошів на розміщення у місті вищевказаних об’єктів. Проте у подальшому не виключено можливість позитивного вирішення даного питання.
• Було проінформовано також про розгляд Славутським РВ УМВС України звернення міської ради щодо роботи на території Славути бару «ЄС». Як стало відомо за інформацією райвідділу міліції, з 1 січня по 23 квітня до міліції надійшло 23 скарги щодо роботи бару «ЄС». В ході проведення перевірки встановлено, що в даному закладі дійсно працює барна стойка на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, терміном дії до 18.05.2014р. Більярд в даному закладі не працює. Висловлено побажання, що райвідділ міліції надалі буде вживати заходи, спрямовані на забезпечення дотримання громадського порядку та графіку роботи в закладі «ЄС».
• Доручено відповідній профільній комісії Славутської міської ради розглянути звернення батьківського комітету НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія №5» щодо роботи фірмового магазину ПрАТ «Славутський пивзавод» «Пиво-води» поряд з школою.
• Повідомлено про початок роботи окружної виборчої комісії, якій доводиться працювати у вкрай оперативному режимі. На даний час вирішується питання забезпечення виборчої комісії усіма необхідними технічними засобами.
Прес-служба
Славутського МВК

ТАТО, МАМА, Я – СПОРТИВНА СІМ’Я

Під такою назвою у м. Хмельницький відбувся традиційний фестиваль найкращих спортивних сімей області. Організатор фестивалю – Хмельницький обласний Центр ФЗН «Спорт для всіх» проводив подібні змагання вже у 10-те. Спортивні сім’ї нашого міста регулярно та успішно виступають у даних змаганнях. Всі пам’ятають успіх сім’ї Верцеха, які не тільки перемогли в обласних змаганнях, але й виступили гідно на всеукраїнському фіналі, зумівши з 26-ти команд зайняти почесне IV місце.
За умовами фестивалю окрім батьків, тата та мами повинна брати участь дитина не старша 10-ти років. У цьому році честь нашого міста відстоювала вчительська сім’я Рубіних. Тато – Ігор, мама – Ірина вчителі ЗОШ №9, а дочка Настя учениця тієї ж школи.
Умови змагань були доволі складними. Кожній з команд необхідно було подолати 7 естафет та відповісти на питання спортивної вікторини. Під час естафет потрібно швидко бігати, стрибати, володіти навичками спортивних ігор, туризму та навіть мітко влучати у ціль. Але найголовніше це взаємовиручка, дружба та узгодженість у команді. Усе це продемонстрували наші учасники. На протязі перших трьох конкурсів сім’я Рубіних лідирувала. Однак травма мами не дозволила нашій команді розвинути успіх. У підсумку IV місце. Однак організатори фестивалю відзначили мужність нашої команди спеціальним призом. Також сім’я Рубіних була нагороджена медаллю, кубком та призами міського Центру ФЗН «Спорт для всіх», як переможець міського фестивалю спортивних сімей.
Сім’я Рубіних сповнена оптимізму. Вони готові у повному складі поборотися за призові місця у наступному році.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ МІСТА СЛАВУТИ ЗА І КВАРТАЛ 2014 РОКУ

І. Доходи
До загального фонду бюджету міста за січень-березень 2014 року надійшло усіх доходів в обсязі 25 637,0 тис.грн., що становить 22,2% до річного плану та 92,1% до плану на І квартал.
Із обсягу усіх фактичних надходжень до загального фонду бюджету міста власні надходження становлять 8739,7 тис.грн. Річні планові призначення з початку року виконані на 20,5%, а план на звітний період – на 92,5%.
Доходів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів надійшло у сумі 7049,9 тис.грн., розрахункові показники МФУ на 2014 рік виконано на 20,2%, а на І квартал цього року – на 91,6%.
Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом формування доходної частини місцевого бюджету. В бюджет міста поступило 7034,3 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, невиконання плану на І квартал складає 650,9 тис.грн. або 8,5 відсотка. Порівняно до фактично отриманих надходжень за І квартал минулого року, обсяг цього податку зменшився на 339,7тис.грн., що становить 4,6%.
Причиною невиконання плану є скороченням обсягів робіт, ринків збуту та відповідно чисельності працюючих на окремих підприємствах міста.
Доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів за І квартал надійшло у сумі 1689,8тис.грн., план на 2014 рік виконано на 21,8%, а на звітний квартал – на 96,6 %.
Основним джерелом доходів у другому кошику є плата за землю, надходження по якій з початку року склали 1406,3 тис.грн. Річні планові призначення виконані на 20,7%, а квартальні – на 92,5%. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зменшились на 178,9 тис.грн. або на 11,3 відсотка.
Недоїмка по даному платежу станом на 01 квітня 2014 року складає 852,7 тис.грн. (без врахування банкрутів).
До спеціального фонду бюджету міста за січень-березень 2014 року надійшло доходів у сумі 3112,7 тис.грн., що становить 19,9% до річного плану.
Із цих надходжень доходи без врахування міжбюджетних трансфертів становлять 2876,8тис.грн. або 31,6% до плану на поточний рік.
За підсумками І кварталу 2014 року основними джерелами доходів спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, єдиний податок та надходження коштів від продажу землі, виконання яких характеризується наступними показниками:
– планові надходження по єдиному податку за січень – березень виконано на 124,5 %, тобто до бюджету поступило 1708,0 тис.грн. таких надходжень. На спрощеній системі оподаткування в І кварталі 2014 року працювали 1094 фізичних осіб та 87 юридичних осіб.
– з початку року в бюджет міста поступило власних надходжень бюджетних установ в сумі 753,0тис.грн., що становить 30,8% до плану на рік;
– надходження коштів від продажу землі склали 361,4 тис.грн. (14,3% до плану на рік).
ІІ. Видатки
За підсумками січня-березня 2014 року видаткова частина загального фонду бюджету міста виконана на 22,7% до уточненого плану на 2014 рік, що в абсолютному значенні складає 26 877,2 тис.грн. та 88,6 % до плану на І квартал цього року.
Найвищий відсоток виконання склався по фінансуванню таких галузей як „Запобігання та ліквідація надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха” – 24,1%, „Освіта” – 24,1%, „Соціальний захист та соціальне забезпечення” – 23,1%.
Протягом січня-березня 2014 року забезпечено всі галузі бюджетної сфери міста коштами на виплату заробітної плати і нарахувань на неї, на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії, на придбання медикаментів і продуктів харчування.
Касові видатки по спеціальному фонду бюджету становлять 718,6 тис.грн. або 2,6% до річного показника уточненого плану. Такий низький рівень виконання пояснюється відсутністю ліміту казни та сезонністю виконання ремонтних робіт.
Станом на 1 квітня 2014 року кредиторська заборгованість по загальному фонду бюджету міста Славута складає 1561,8 тис.грн., в тому числі видатки на оплату субсидій та поточних трансфертів – 838,0 тис.грн., видатки по загальному фонду місцевого бюджету без врахування трансфертів – 723,8 тис.грн.
Дана заборгованість утворилась внаслідок того, що органами Державного казначейства не проведені платіжні доручення, подані бюджетними установами міста в вересні – грудні 2013 року та в січні – березні 2014 року.
Кредиторська заборгованість по спецільному фонду бюджету міста Славути на звітну дату становить 1594,3 тис.грн., в тому числі прострочена внаслідок непроведення платежів управлінням Державного казначейства у Славутському районі – 1587,9 тис.грн.
Дебіторська заборгованість відсутня.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО БЮДЖЕТУ МІСТА СЛАВУТИ, ПРОВЕДЕНИХ ЗГІДНО РІШЕННЯ 41 СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВІД 23.04.2014 РОКУ
Верховною радою України 27 березня 2014 року внесено зміни до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік”, у тому числі і до показників місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин на 2014 рік. Такі зміни враховують реалії економічної ситуації та динаміку її розвитку. Міністерством фінансів України доведено нам уточнені показники доходів та видатків, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, і дотації вирівнювання.
Нереалістичний прогноз зростання реального ВВП на 2014 рік був розрахований на основі невиправдано оптимістичної оцінки економічного зростання на 3% та завищеної бази 2013 року, що підтверджується також і звітними статистичними даними за два місяці поточного року, які демонструють продовження негативних тенденцій. Станом на 01.04.2014 р. невиконання показника планових обсягів доходів, які враховуються при визначенні обсягу між бюджетних трансфертів по місту складає 651,0тис.грн. (8,4%).
Невиконання доходної частини бюджету, напруженість із проведенням платіжних доручень та інші фактори унеможливили здійснення у повному обсязі видатків загального фонду бюджету міста.
Тому керуючись ст.78 Бюджетного кодексу України, Законом України від 27.03.2014 р. №1165-VII „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік”, враховуючи прогноз отримання до кінця поточного року вищезазначених доходів та здійснення касових видатків, проведено секвестр (скорочення) доходної та видаткової частин загального фонду бюджету міста та водночас збільшено їх на додатковий обсяг дотації вирівнювання та цільової субвенції з державного бюджету України.
Крім того відповідно до рішення 29 сесії Славутської районної ради від 26.02.2014 р. №3-29/2014 „Про внесення змін до Славутського районного бюджету” для нашого міста виділено субвенцію у обсязі 25,0 тис.грн. на утримання об’єкту спільного користування – КУ „Славутська РВС”, що становить 14,3% від загального обсягу бюджетних асигнувань, передбачених на утримання даної установи (150тис.грн. або 85,7%-кошти бюджету м.Славути).
В загальному усі вище перераховані зміни виглядають наступним чином:
1. Внесено зміни до загального фонду доходної частини бюджету міста:
1.1. Проведено секвестр (скорочення) доходів, які враховуються при визначенні обсягу між бюджетних трансфертів на суму 2848,7 тис.грн.
1.2. Збільшено обсяг дотації вирівнювання з державного бюджету на суму 540,9тис.грн.
1.3. Збільшено доходи на обсяг субвенції з іншого місцевого бюджету для утримання об’єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об`єктів спільного користування на суму 25,0 тис.грн.
2. Внесено зміни до спеціального фонду доходної частини бюджету міста:
2.1. Збільшено обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на суму 298,5 тис.грн.

3. Внесено зміни до видаткової частини загального фонду бюджету міста:
3.1. Проведено секвестр (скорочення) на суму 2307,8 тис.грн.
3.2. Збільшено асигнування виконавчого комітету міської ради на утримання Рятувально-водолазної служби (за рахунок субвенції зі Славутського районного бюджету) на суму 25,0 тис.грн.
3.3. Проведено переміщення між різними галузями бюджетної сфери без зміни загального річного розпису бюджету міста. Зменшено на 54,7 тис.грн. бюджетні асигнування, передбачені на: видавництво книжки, культурно-масові заходи, утримання ТЦСО та інші видатки. Дані фінанси направлені на часткове покриття дефіциту в коштах на оплату праці фахівців із соціальнох роботи ЦССДМ та працівників ЗОШ.
4. Внесено зміни до видаткової частини спеціального фонду бюджету міста:
4.1. Збільшено розпис бюджету на обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на суму 298,5 тис.грн.
4.2. Проведено переміщення між різними об’єктами капіталовкладень бюджету розвитку без зміни його загального річного розпису.
4.3. Направлено вільний залишок коштів спеціального фонду бюджету міста Славути, який утворився станом на 1 січня 2014 року в обсязі 220,0 тис.грн., для проведення озеленення міста.
На означену суму збільшився дефіцит спеціального фонду бюджету міста, джерелом покриття якого визначено вільний залишок коштів Цільового фонду охорони навколишнього природного середовища м. Славути за станом на 1 січня 2014 року у сумі 220,0 тис.грн.

Начальник фінуправління
Ю. М. Долішна

Яскраві моменти з життя юннатів

Весняним сонечком порадував нас суботній ранок. І ми одразу вирушили в природоохоронну експедицію Голубого та Зеленого патруля. Шлях нашої подорожі був чималим. Пунктом відправлення був Екологічний центр, кінцевою точкою – Голубі озера. За день юні природоохоронці подолали майже вісім кілометрів. Експедиція розпочалась на другому порозі річки Горинь, далі діти пройшли вздовж річки і вийшли на міст поблизу монастиря Св. Анни та через пару метрів ми вже були у славетних Славутських лісах . Подорож була веселою, керівники розповідали цікаві факти з життя лісових мешканців. Порадували наше око весняні первоцвіти.
Та не тільки прекрасне побачили ми. Були і «яскраві» наслідки відпочинку людей, і несанкціоноване розкрадання торфу на першому озері і зрубані дерева. Юннати закликають гостей та жителів міста берегти природу та залишати ліс після себе чистим та цілим.
Міський екологічний центр

Дарунки Матінки Природи

Нещодавно у нашому закладі відбулась трудова акція. На ділянці лікарських рослин, Екологічного центру зібралось багато однодумців, які вважають, що джерело здоров’я це – Матінка Природа. Тут вони мали змогу і попрацювати, і розповісти, чим цікавим займалися у цьому році.
Протягом року на заняттях гуртка «Фітотерапія», діти вивчали будову, місце проростання, корисні властивості лікарських рослин. Взимку діти готували лікувальні збори, які продавали на ярмарках та частували ними юннатів ті гостей Екологічного центру. А на весні, щойно блиснуло сонечко, юні фітотерапевти пішли лісами та луками поповнювати запаси цілющих трав.
Але повернемося до ділянки. На ній у нас вже майоріє мати-й-мачуха, примула. Порадившись, наші траволюби вирішили закласти ще одну ділянку лікарських рослин, але вона має певну особливість. Це ділянка рослин радіопротекторної дії.
Знайшлися і небайдужі! Косік Наталія Миколаївна люб’язно надала нам насіння цих рослин. За що колектив висловлює їй щиру вдячність. Отож ми тепер стали іще багатшими на здоров’я! Завітайте до нас і ми навчимо вас жити у злагоді з Матінкою природою.

Міський екологічний центр

Музичні барви Славути

Нещодавно в Міському палаці культури відбувся IV міський фестиваль-конкурс «Музичні барви Славути», який проводився в рамках святкування 200-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
У фестивалі взяли участь 284 учасники віком від 5 до 80 років, які представили свої таланти у жанрах академічного, народного та естрадного співу, народної та сучасної хореографії, художнього читання та інструментального жанру.
Відкрив фестиваль-конкурс начальник управління культури С.П.Сакалюк, побажавши всім учасникам творчих досягнень, подальшого розвитку виконавської майстерності та перемог на різного рівня конкурсах.
Всім учасникам були вручені Грамоти за участь у фестивалі-конкурсі. А переможцями у дитячій віковій групі стали:
– учасниця фольклорного гурту «Перлинка» Анна Пермінова;
– ансамбль народного танцю «Дивосвіт» БДТ;
– хор старших класів ДШМ;
– хореографічний ансамбль «Грація» БДТ;
– учениця ДШМ Вікторія Доктор;
– учасниця драматичного гуртка «Арлекіно» МПК Валентина Свідзінська;
– солістка естрадної студії «Феєрверк» МПК Божена Поліщук.
Ще більша мистецька конкуренція відбувалася в дорослій віковій групі, де перемогу здобули:
– фольклорний гурт «Щедрик» ДШМ;
– ансамбль сучасного танцю «Фрістайл» МПК;
– хореографічна студія мажореток «Тріумф» МПК;
– учасниця клубу «Оберіг» Марія Караван;
– вокальне тріо Славутського обласного ліцею-інтернату у складі І.Перчеклій, А.Шлапак та І.Ніколаєвої.
Серед такого великого різнобарв’я талантів журі було досить складно обирати кращих із кращих, тому на цьогорічному фестивалі було вирішено відзначити особливими дипломами самих яскравих та оригінальних учасників, а саме:
– ансамбль стилізованого народного танцю «Гердан» МПК;
– учениць ДШМ Анну Чайку та Дар’ю Орєхову;
– хореографічний гурт «Волошки» ДШМ;
– солістку естрадної студії «Феєрверк» МПК Ліану Аспіну;
– ученицю Славутського обласного ліцею-інтернату Анастасію Ковальчук;
– учня ЗОШ №1 Мирослава Сайпеля.
Відчувши магічну ауру пісні, слова, музики розумієш – мистецтво вічне, і ми, українці, у цьому єдині бо ми – «Єдина країна. Единая страна».

Міський Палац культури
Управління культури

Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС!

Події 28-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Аварія на Чорнобильській АЕС є болем для всієї України. Щороку квітневий день 26 числа є скорботним нагадуванням всьому людству про нелегкі випробування – важку перемогу над радіаційним вогнем, яких охопив реактор атомної станції. Чорнобиль ніколи не стане минулим, а всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці, здійснили величний подвиг.
Слова щирої вдячності та шани нашим співвітчизникам за ту безмежну мужність, героїзм і самовіддачу, якими вони виборювали безпеку людей, захищаючи їх від атомного лиха.
Від усього серця зичу героям-ліквідаторам та усім тим, кого не оминули події чорнобильського лиха міцного здоров’я, добробуту близьким та рідним, щастя та всіляких гараздів!

А Ви за чисте місто?

Дуже прикро і неприємно, що замість того, щоб садити трояндові алеї, деякі славутчани активно створюють алеї сміття. Нещодавно комунальні служби міста, освітяни, працівники виконавчих органів міської ради, організацій та підприємств міста прибирали вулиці, лісові масиви і т.д. Приємно було глянути – зелена трава, чудові сосни, пташки співають. Не пройшло і кілька днів і знову вималювалася жахлива картина – розкидані папірці, поліетиленові пакети, порожні бляшанки, мішки зі сміттям тощо. І тут постійно гуляють батьки з дітьми, приходять на відпочинок жителі з прилеглих будинків.
Поки ми не усвідомимо, що чисте навколишнє середовище – це майбутнє наших дітей, а купи сміття продовжуватимуть рости – доти ми будемо країною без майбутнього. А більшість же хоче жити в Європі.
У Європі за таке поводження з природою виписують штрафи на великі суми. Європейці взагалі ніколи не кинуть під ноги папірця. Очевидним є те, що доки нас не почнуть дуже боляче бити по кишені за безчинства, що їх ми творимо, доти ми не навчимося бути дбайливими господарями на своїй землі.
Будьте людьми! Не залишайте сміття у лісі та не несіть непотріб до лісу, краще долучайтесь до акцій садіння дерев та прибирання території.
Дорогі славучтани, робота комунальних служб міста буде дійсно ефективною лише за вашої підтримки та безпосередньої участі у вирішенні цього актуального для нашої громади питання.

Власкор

Україна – понад усе!

Цього тижня шістнадцять членів громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Славутський курінь» на чолі з міським головою м. Славута Василем Сидором повернулися до Славути з Волинської області, де вони 14 днів захищали кордон України.
Члени громадського формування розповіли нам про те, як саме проходила їх служба на державному кордоні.
Міський голова Василь Сидор – голова громадського формування «Славутськицй курінь»:
«Ми звернулися до адміністрації Державної прикордонної служби з проханням залучити нас до охорони державного кордону і вже через три дні отримали пропозицію виїхати на кордон Луцького прикордонного загону. Така пропозиція одразу була прийнята і ми вирушили на місце призначення, де нас зустрів начальник Луцького прикордонного загону, полковник Олександр Білюк. На визначеному місці ми розмістили намети. Це ділянка біля сіл Ветли та Невір на кордоні України з Білорусією. Наш загін включав в себе 16 членів громадського формування. Це люди зі Славути та Нетішина, в тому числі, чотири депутати Славутської міської ради: Микола Козел, Петро Максимчук, Роман Бачинський та Сергій Сакалюк, а також заступник міського голови Василь Остапчук. Деякі ділянки кордону ми охороняли самостійно, інші – спільно з прикордонниками. Нам було доручено ділянка №6 (50 км), де ми проводили патрулювання в основному на конях, бо там досить складна місцевість. До того ж скажу, що такого кордону, як ми всі уявляли, між Білорусією і Україною немає. Думали, що там величезні огорожі, рови та всього цього там немає.
Перші дні наше патрулювання тривало біля 18 годин, в інші – по 16 годин. Інший пост був стаціонарний, де були два прикордонники і два наших членів формування. Таке патрулювання проводилось 12 годин. Здійснювалося піше патрулювання, кінне, а також катером на водоймі, через яку проходить державний кордон.
Варто відмітити, що ми повністю себе утримували. Ми мали 11 коней, на яких і на сьогоднішній день продовжують нести службу члени громадського формування. Їжа, речі побуту, кінська збруя – усе це ми привезли з собою. Тому ми не були тягарем для прикордонників, а навпаки – суттєвою допомогою. І скажу, що ця допомога була вкрай потрібна так, як там прикордонників залишилося дуже мало. Тільки біля 80-ти прикордонників з цієї ділянки було відправлено охороняти східні кордони України, а ті що залишилися працюють в посиленому режимі по 48 діб.
Посилена була охорона зі сторони Білорусії, в якій, як ми бачили, брали участь і білоруси, і росіяни. Приємно, що нас морально підтримало місцеве населення, відчували ми повагу і зі сторони прикордонників. Нашим завданням було зробити все можливе, щоб не допустити переходу з-закордону жодної людини, адже розуміємо, що сьогодні в Україні безпечних кордонів не буває. Як приклад, на час нашого перебування прикордонниками був виявлений факт проходження льотчиком – капітаном із Старокостянтинова кордону, який ніс з собою таємні військові документи.
Хочу подякувати усім небайдужим людям, які нам допомогли: жителям Славутського району, які допомогли продуктами харчування, місцевим підприємцям – Івану Панчуку, Григорію Петровському, Петру Максимчуку, Дмитру Черняку. Це люди, які завжди йдуть нам на зустріч і мені приємно, що Славута багата такими особистостями.
З нами несли службу також Григорій Петровський, Микола Паламарчук, Олександр Зарванський, Віталій Гулеватий, Сергій Грачов, Степан Шмат та інші добровольці з Нетішина та Гощі. З нами були і наші сини, які приїжджали на вихідні – Антон Остапчук, Олександр Сидор та Богдан Шмат – хлопці, яким виповнилося по 17 років. Ми їх зареєстрували, вони пройшли навчання і разом з нами не одну добу проводили чергування в бойовому режимі. Я пишаюся тим, що вони можуть уже сьогодні застосувати свої навики і спроможні захищати нашу державу.
Незважаючи на наше повернення до Славути, служба на кордоні членів нашого громадського формування продовжується під керівництвом Миколи Сидора. З нами спільно несуть службу добровольці з Волині та Рівного. На сьогоднішній день зі Славути там знаходяться члени нашого громадського формування – Петро Козелець, Віталій Гончаренко, Олександр Рибіцький, Валерій Степанов, Олексій Заєць, Дмитро Панасенко та Сергій Грачов. Це добровольці, які тимчасово змінили нас.
Щодо терміну нашої служби, то це залежатиме від керівництва прикордонної служби та ситуації в державі. Враховуючи те, що ми записалися в добровольці на несення військової служби, то наші дії також залежатимуть від Славутського райвійськкомату.
На українській землі жили сотні поколінь, які воювали, проливали кров і піт за свою Батьківщину. Ця земля належить лише тим, хто на ній жив, живе та буде жити і працювати, а не грабувати. Пам’ятаймо: на своїй землі – ми вільні люди, на чужій – раби. Тому Україна для нас – понад усе!
Якщо кожен громадянин виявить бажання спільно із громадськими формуваннями, добровольцями взяти на себе охорону кордону, то, переконані, що жоден окупант не пройде через український кордон. На прикладі Криму, ми вже знаємо, що якщо окупант проходить на територію держави, то вже пізно говорити про любов до Батьківщини та патріотизм.
Заступник міського голови, начальник штабу громадського формування «Славутський курінь» Василь Остапчук:
– Громадське формування «Славутський курінь» було створене у 2008 році шляхом реорганізації громадських формувань, які були раніше створені на базі трудових колективів підприємств, установ та організацій міста. Ми раніше працювали в основному з працівниками міліції по охороні громадського порядку. Під час подій на Майдані нас стало ще більше. Коли виникла загроза цілісності нашої держави, ми внесли зміни до статуту формування, додавши функцію з охорони державного кордону. Це дало нам змогу офіційно приступити до виконання обов’язку на кордоні України.
Одразу по приїзду на кордон, ми визначилися з обов’язками кожного члена формування та склали спільно з прикордонниками графік чергувань. Також нам були видані відповідні інструкції та карти.
Якщо говорити про Батьківщину, то слід спочатку для себе визначитися з тим, хто такі син, дочка, дружина, батьки. Мати каже «Не їдь, у тебе діти», син питає «Тато, ти чого не там, а тут? Ти ж воїн, козак». Що таке Батьківщина – син чи мати? Та скажу, що Батьківщина то є усе разом взяте. Друзі, рідня, наші пращури, наше майбутнє – це і є Батьківщина. Потрібно вміти вчасно приймати рішення і бути патріотом в той момент, коли це потрібно для держави.
Депутат Славутської міської ради Микола Козел:
– Я маю досвід строкової служби, а тому мені було не важко нести службу на кордоні у такий складний для України час. Дуже часто ми зустрічалися на кордоні з такими ситуаціями, які вимагали посиленої уваги та при необхідності термінових дій. Мені запам’яталося як із колегою вперше заступили на чергування на добу і вночі запримітили як зі сторони Білорусії вилітає ракета зеленого кольору. Такий сигнал означав «Увага» та для нас це означало кілька годин посиленого патрулювання без права на відпочинок.
Депутат Славутської міської ради Сергій Сакалюк:
– Наш приїзд на кордон набув широкого розголосу. Всіх дивувало як так, сучасні козаки приїхали охороняти кордон. Нести службу зовсім нелегко і ми це зрозуміли одразу по приїзду на кордон. Начальник штабу розписував пости, вставали вночі, на конях потрібно було пройти по 15, 25 кілометрів в одну сторону і назад. Може до цього хтось скептично відноситься, кажучи «хлопці поїхали відпочити», то скажу таким людям – поїдьте і самі спробуйте «так відпочити». Захист державного кордону – це вкрай відповідальна справа.
Хочу сказати, що ми займалися не лише охороною громадського порядку, а й популяризували наш край. Зокрема, ми були запрошені в село Великі Колки Маневицького району, де нас зустріли директор школи, вчителі та учні, для яких ми розповіли про побут нашого формування та місто, з якого ми прибули.
Зосереджую увагу громадян на гаслі «Слава нації – смерть ворогам!». Потрібно брати зброю в руки і захищати нашу незалежну державу – Україну тому, що за нами наша Батьківщина, наші діти, батьки і наша рідна Славута. Слава Україні!
Депутат Славутської міської ради Роман Бачинський:
– Приїхавши на кордон з Білорусією, ми зрозуміли, що нам потрібно докласти багато зусиль, щоб оберігати наш кордон. Ми багато спілкувалися із людьми в цих селах і побачили, що вони з розумінням і повагою відносяться до нас. Зустрічали Великдень на чужині на кордоні і нам було дуже приємно побачити як місцеві люди, підтримуючи нас, несли нам паски та крашанки. Закликаю всіх українців долучатися до охорони державного кордону, адже сьогодні Україна потребує цього як ніколи.
Згадаймо такі прості слова Василя Симоненка: «Країн багато, а рідний край один». Ми повинні пам’ятати, що рідний край – це наша Україна. Ми хочемо жити в новій, квітучій, цивілізованій країні. В країні, де ніхто нікому не заважає розмовляти будь-якою мовою, ніхто не забороняє ходити до церкви, до якої хоче, вступати до вузу, якого хоче. У нас є багато перспектив, бо ми живемо в демократичній країні, яка розвивається. А Росія – наш страшний брат, ніяк не може з цим змиритися. І сьогодні Росія стала для нас агресором, цього уже ніхто не приховує. З цим потрібно боротися і давати відсіч сепаратистам і цим ганебним діям.
Усіх, хто бажає стати добровольцем та захистити кордон своєї Батьківщини, просимо звертатись за телефонами: 2-18-84, 2-19-40.
Славутський МВК

Славута створює індустріальний парк

15 квітня заступник міського голови Сергій Микульський взяв участь у нараді Держінвестпроекту у м. Київ. Приємною подією стало вручення місту Славуті витягу з реєстрів індустріальних парків за номером два в Україні.
За 22 роки незалежності в Україні не було створено гідної інвестиційної інфраструктури для ведення бізнесу – індустріальних парків. Сьогодні перші п’ять таких парків вже внесені до реєстру. Земельна ділянка з необхідним інженерно-технічним оснащенням значно скоротить інвестору «час до ринку» – з 2–3 років до 6–9 місяців. Тобто, індустріальні парки створять привабливий інвестиційний клімат для інвесторів, а підтримка з боку держави відіграє роль додаткового заохочувального стимулу для інвестицій.
Як було зазначено на зустрічі, сьогодні країни та уряди конкурують за інвестиції. Ставки – дуже високі, Україна повинна включатись у глобальні перегони. Для інвестора важливо якнайшвидше реалізувати свій інвестиційний проект, тому в першу чергу він обере той регіон, де є індустріальний парк. Наявність інженерно-технічної інфраструктури, транспортна доступність та необхідна кількість потенційних працівників – це ключові критерії для інвесторів.
У рамках заходу також відбувся круглий стіл за участі представників компаній «Великої четвірки» (PwC), бізнес асоціацій (EBA, ACC, делегат німецької економіки) та членів міжнародних фінансових інституцій, які обговорили перспективи створення індустріальних парків, а також позитивний досвід інших країн у цій сфері.
Перший заступник міського голови С. Микульський зауважив:
– Надана містам можливість створити індустріальні парки дає надію на перспективний розвиток як міст, так і України. Хочу запевнити, що потенційні інвестори індустріального парку «Славута» можуть бути впевнені в підтримці міської ради та її органів. Ми готові розглянути усі умови інвесторів та широко сприяти їх реалізації.
На сьогоднішній день Славутська міськрада проводить процедуру щодо визначення керуючої компанії.
Прес-служба Славутського МВК