На старті працівники житлово-комунального господарства

Нещодавно з нагоди професійного свята Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення на базі спортивного комплексу “Здоров’я” відбулася 23-тя спартакіада працівників житлово-комунальної сфери. У змаганнях за ІІ видами спорту взяли участь підрозділи та об’єднані команди КП “Славутське ЖКО”, а також УВКГ та Славутської філії ПАТ “Хмельницькгаз”.
На урочистому відкритті, в якості почесних гостей були присутні міський голова Василь Сидор та його заступник Василь Остапчук, керівники підприємств, що брали участь – Василь Яцюк та Леонід Степанюк, начальник відділу молоді та спорту Олександр Косюк та інші. Працівників житлово-комунального господарства привітав очільник міста, подякував за чесну добросовісну працю на благо міста та вручив Почесні грамоти найкращим працівникам. З вітальним словом до присутніх звернулися керівник КП “Славутське ЖКО” Василь Володимирович та начальник КП «Славутське УВКГ» Леонід Адамович.
Одним з найвидовищніших видів програми стало перетягування канату. У фінальній сутичці до 2-х перемог зустрілися минулорічні переможці команди КП “Славутське ЖКО” та УВКГ. І лише з третьої спроби комунальники зуміли вирвати перемогу та стали переможцями.
В зоні інтелектуальних ігор змагалися шанувальники шахів, шашок та доміно. Cеред любителів шахів відзначився працівник СПТМ Володимир Кабарчук та начальник ЖЕК №1 Олександр Пекарський, а серед шахістів зовсім юний Євген Кузмінчук та покрівельник ЖЕК №1 Олег Шестак. Найбільше число учасників та уболівальників зібрав турнір шанувальників доміно. Тут також в останній вирішальній партії визначилися переможці. Ними стали працівники ЖЕК №1 Олег Шестак та Леонід Косік.
У змаганнях з настільного тенісу взяло участь багато дітей та підлітків, членів сімей працівників житлово-комунального господарства. Найкращими серед них стали Владислав Кухарчук та Даша Шабурова. А у дорослих перемогу святкували Валерій Шабуров та працівник ККП Олександр Вадовський.
Любителі силових видів спорту змагалися у поштовху штанги вагою 40 кг протягом однієї хвилини та в армспорті. У штангістів з результатом 27 разів переміг гість Михайло Рубан, а найкращим серед учасників спартакіади став Степан Шабуров з результатом 23 рази.
У змаганні з армспорту перемогу святкував Михайло Рубан та працівник УВКГ Максим Свінтіцький.
В зоні спортивних ігор відбулися турніри з волейболу та міні-футболу. Тут же пройшли конкурси “баскетбольний снайпер”, в якому переміг гість змагань Богдан Загребський та “найкращого футбольного пенальтиста”, в якому переміг газівник Сергій Яцюк. Кращою волейбольною дружиною стала команда КП “Славутське ЖКО”, яка обіграла у фінальній грі газівників. А ось у футбольному турнірі, хоча комунальники були представлені двома командами, жодній з них не вдалося пробитися у фінал. А у фінальній грі між командами газівників та працівників водоканалу основний час не виявив переможця та лише у серії післяматчевих пенальті перемогла команда УВКГ.
Всі переможці та призери змагань були нагородженні грамотами, медалями, кубками та призами міського Центру ФЗН «Спорт для всіх», а грошові винагороди учасникам змагань були підготовлені профспілковими комітетами.
Організатори спартакіади висловлюють подяку керівництву та працівникам відділу молоді та спорту, Славутському ДЮСШ, спорткомплексу “Здоров’я”, ЗОШ №4 та №9, профспілковим комітетам організацій, які взяли участь, а також усім гостям за допомогу у проведенні спартакіади та активну участь. Працівники житлово-комунального господарства довели, що вони вміють не тільки добре працювати, але і чудово відпочивати.

Славутський Центр ФЗН «Спорт для всіх»

Фінансово-господарська діяльність КП «Славутське УВКГ»

Нещодавно у кабінеті міського голови відбулося чергове засідання балансової комісії, яка розглянула звіти фінансово-господарської діяльності за 2013 рік комунального підприємства «Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства». На даному засіданні заслухано керівника підприємства та працівників, відповідальних за їх економічну службу.
За 2013 рік Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства надало послуг по водопостачанню та водовідведенню на суму 12006 тис. грн., в т. ч ПДВ 6973 тис. грн., чистий дохід 10005 тис.грн., в т.ч. населенню 6973 тис. грн. В порівнянні з 2012 роком сума послуг збільшилась на 1891 тис. грн. Грошові показники зросли за рахунок зростання цін на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для населення, бюджетних установ і інших споживачів.
За звітний період сплачено послуг на суму 11753 тис. грн., в т.ч населенням 6927 тис. грн.
Сплачені послуги:
– коштами 10740 тис. грн.
– взаєморозрахунками – 1012 тис. грн.
Сума сплачених послуг в порівнянні з 2012 роком, збільшилась на 1781 тис. грн. Собівартість наданих послуг з водопостачання та водовідведення за 2013 рік склала 9852 тис. грн. в т.ч по статтях витрат:
– матеріали -417 тис. грн.
– паливо -407 тис. грн.
– електроенергія 2915 тис. грн.
– заробітна плата з нарахуваннями – 5337 тис. грн.
– амортизація – 194тис. грн.
інші витрати – 582 тис. грн.
Значну питому вагу в витратах послуг займає електроенергія, що становить 29,6 % від усіх витрат та фонд оплати праці з нарахуваннями, що становить 54,2 % від усіх витрат. Собівартість наданих послуг в порівнянні з 2012 роком зросла на 1433 тис. грн., в т.ч
– по матеріалах на 110 тис. грн.
– по паливу на 11 тис. грн.
– по електроенергії на 221 тис. грн.
– по заробітній платі з нарахуваннями на 998 тис. грн.
– по амортизації на 16 тис. грн.
– по інших витратах на 77 тис. грн. Фактична собівартість послуг складає:
– з водопостачання – 5,60 грн. м.куб
– з водовідведення – 3,45 грн. м.куб
Населення відшкодовує лише 91,2 % фактичної собівартості послуг в т.ч
– з водопостачання – 89,8 %
– з водовідведення – 93,3 %
Від надання послуг населенню по водопостачанню та водовідведенню підприємство понесло збитків на суму 735 тис. грн.
Для покриття збитків від надання послуг населенню за 2013 рік підприємству надана дотація в сумі 395,6 тис. грн.
Від надання послуг бюджетним установам та іншим споживачам по водопостачанню та водовідведенню підприємством отримано прибуток на суму 887 тис. грн.
Доходи по міській лазні за 2013 рік склали 132 тис. грн., а витрати 319 тис. грн., збитки 187 тис. грн., інші доходи підприємства склали 884,7 тис. грн. з них:
– послуги ас. машини – 24,1 тис. грн.
– підключення до мережі – 43,4 тис. грн.
– проведення бактеріологічних досліджень – 3,4 тис. грн.
– транспортні послуги – 21,0 тис. грн.
– ремонт водопроводу – 348,7 тис. грн.
– дотація на відшкодування різниці в тарифах за надані послуги населенню -395,6 тис. грн..
– інші – 48,5 тис. грн.
– витрати по інших доходах склали – 275,8 тис. грн.
На фінансово – господарську діяльність підприємства вплинули інші операційні витрати, які не включаються до собівартості наданих послуг водопостачання та водовідведення, сума витрат за 2013 рік складає 169 тис. грн.
В цілому по підприємству за 2013 рік прибуток складає 457 тис. грн. За 2013 рік підприємством сплачено до державного бюджету ПДВ на суму 2009,4 тис. грн.:
– податків і зборів – 301,4 тис. грн. з них:
– плата за надра -142,9 тис. грн.
– спец використання прісної води – 79,7 тис. грн.
– екологічний податок – 72,8 тис. грн.
– земельний податок -6,0 тис. грн.
Станом на 01.01.20124р. кредиторська заборгованість становить 792 тис. грн. в т.ч заборгованість:
– за електроенергію 72 тис. грн.
– по бюджетних платежах 447 тис. грн. Дебіторська заборгованість складає 1230 тис. грн. в т.ч
– населення – 812 тис. грн.
– бюджетні установи і організації ~ 131тис.грн інші організації-193 тис. грн.
– пільги інвалідам ВВВ і чорнобильцям військовослужбовцям і багатодітним сім’ям -71 тис. грн.;субсидії – 23 тис. грн.
За 2013 рік нараховано:
– пільг – 797 тис.грн.
– субсидій – 180 тис.грн
За звітний період сплачено:
– пільг 778 тис.грн.
– субсидій 160 тис.грн.
Найбільше несплачених платежів по населенню. Для покращення ситуації напідприємстві необхідно забезпечити стовідсоткову поточну проплату і погасити борги минулих років за надані послуги.
Зважаючи на вищевикладене, як підсумок роботи балансової комісії міським головою Сидором В.Б. поставлені перед керівництвом Славутського УВКГ такі доручення:
1. Погасити заборгованість по бюджетних платежах в повному обсязі станом на 1.04 2014 р.
2.Надати розрахунки та пропозиції щодо перегляду тарифів для населення на водовідведення та водопостачання в сторону зменшення.
3.Пришвидшити вирішення питання по оформленню документації по землі, по очисних спорудах, що знаходяться за межами міста.
4. Продовжувати претензійну роботу з боржниками (зменшити обсяг дебіторської заборгованості).
5. Встановити в усіх відділах ліцензовані комп’ютерні програми. Підключити диспетчерську службу до комп’ютера.
6. Організувати автоматизований прийом викликів та заявок через комп’ютер до 01.04.2014р.
7. Продовжити роботу по встановленню засобів обліку споживання води в приватних секторах.
8.Підготувати та надати комплексну програму по покращенню якості води.
Прес-служба
Славутського МВК

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 17-23 березня).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 502 виклики, в тому числі на села – 67. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 63, до травмованих – 8, до онкохворих – 14, до хронічно хворих –21, до дітей віком до 1 року – 11, з алкогольним отруєнням – 4, на пологи та патологічну вагітність – 6, хибних викликів – 12. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 205 осіб: дітей віком до 1 року – 4, з пневмонією – 5, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 4, з травмою – 4. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 14 немовлят, з них: дівчаток – 5, хлопчиків – 9.

КП «Славутське УВКГ»
Замінено водопровід на вул. Ізяславська,15.
Виконано ремонт запірної арматури на вул.Здоров’я,9.
Відремонтовано пожежний гідрант на вул.Острозька,46.

КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 37 викликів електриків, 62 виклики слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Сокола,9, Лісна, 3а;
– ремонт шиферної покрівлі на вул. Соборності,39, Козацька,29, Ізяславська,18;
– ремонт дверей на вул.Козацька,93,128;
– прибирання вул.Я.Мудрого, вул.Соборності, вул.Миру, вул.Кузовкова, вул.Лісна, пл. Шевченка;
– зрізано аварійні дерева на вул.Церковна та вул.Козацька;
– висаджено квіти в клумби на вул.Я.Мудрого;
– вивезено сміття та гілля з парку ім.Михайлова – 22м3;
-відремонтовано світлофор на вул.Я.Мудрого-Соборності.

Інформація по споживанню газу котельнями міста
за тиждень

Дата Обсяг споживання (м3)
17.03.2014 30500
18.03.2014 31200
19.03.2014 28600
20.03.2014 28600
21.03.2014 27600
22.03.2014 25700
23.03.2014 25800

Прес-служба
Славутського МВК

До відома славутчан друкуємо лист, направлений виконавчим комітетом Славутської міської ради Прем’єр-міністру України Яценюку А.П., Віце-прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., в.о. Міністра оборони України Тенюху І.Й.

До відома славутчан друкуємо лист, направлений виконавчим комітетом Славутської міської ради Прем’єр-міністру України Яценюку А.П., Віце-прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., в.о. Міністра оборони України Тенюху І.Й.

В зв’язку з наявністю напруженого та загрозливого міжнародного конфлікту, нестабільною соціально-економічною та політичною ситуацією в Автономній Республіці Крим її територію покидають місцеві жителі. За наявною інформацією, значна кількість цих людей прагне знайти прихист та безпеку у західних областях України. Серед інших населених пунктів, куди прибувають переселенці з Криму, є місто Славута. На офіційному веб-сайті міської ради, у місцевих засобах масової інформації органи місцевого самоврядування спільно з громадою Славутчини висловлюють готовність прийняти у себе осіб, які мають намір переселитись з Кримського півострова.
З метою забезпечення комплексного та системного підходу до вирішення проблем переселенців, надання останнім надійних гарантій на реалізацію їх прав та інтересів, необхідна і певна державна підтримка. Для нашого міста таким кроком могла б бути передача з державної власності у власність територіальної громади міста приміщень недіючого військового шпиталю Міністерства оборони України в/ч А-1071 (військове містечко № 23).
У разі передачі зазначеного об’єкта у комунальну власність міста, органи місцевого самоврядування м. Славути гарантують у стислі терміни забезпечити переобладнання частини приміщень колишнього шпиталю у житлові приміщення для переселенців, відновити функціонування внутрішніх мереж газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення. В інших приміщеннях можливо розмістити об’єкти соціальної інфраструктури.
Або, з метою підготовки кваліфікованих кадрів для захисту України, пропонуємо організувати в м.Славута Хмельницької області навчальний заклад або інші військові формування з підготовки та перепідготовки військових кадрів на базі недіючого військового шпиталю Міністерства оборони України в/ч А-1071 (військове містечко №23) та військової частини А-3845, оскільки поряд з м.Славута знаходяться ряд важливих об`єктів державного значення, які потребують постійного військового захисту ( Хмельницька АЕС, в/ч А-1358, база зберігання паливно-мастильних матеріалів – комбінат «ЕСТАФЕТА»).

З повагоюміський голова В.Б. Сидор

Обережно – шахраї!!

Останнім часом все більшого поширення набуло таке негативне явище, як шахрайство. Так, з початку року на території обслуговування Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області зареєстровано 4 випадки шахрайства. Варто наголосити, що найбільш популярним видом шахрайств є протиправні заволодіння коштами громадян з використанням Інтернет – мережі, зокрема, під приводом купівлі-продажу різноманітних товарів та послуг шляхом отримання переоплати. Щоб завоювати довіру покупців, шахраї надають номери своїх мобільних телефонів, ведуть активну переписку з людьми, виставляють гарні фотографії запропонованого товару. Також поширеним та небезпечним є шахрайство за допомогою мобільного телефону, схема якого є простою і розрахована виключно на емоційний стан жертви. В основному розрахована на осіб похилого віку. Для прикладу:
1)Вам телефонує чоловік, який може назватись близьким родичем або другом сина(дочки), онука тощо і повідомляє, що той потрапив у серйозне ДТП, і для того аби не попасти за грати, знаходиться в райвідділку міліції тощо і йому потрібна певна сума грошей. Від отриманої інформації жертва ( тобто ви), впадає у відчай і не перевіривши достовірність даної інформації погоджується надати кошти.
Існує ще одна здавна усім відома, здавалося б, банальна розповсюджена схема шахрайств «зняття порчі», коли зловмисник(-ця) заводить розмову з перехожими, вибираючи собі за жертву більш вразливих громадян, особливо серед дівчат та починає розповідати про біди, нещастя, хвороби, які можуть звалитися на жертву. Як свідчить практика, такі шахраї добре володіють методами навіювання та гіпнозом, однак жертви під дією такого гіпнозу віддають усе, що є – гроші, прикраси, аби відвести біду, а коли приходять до тями, поряд нікого як і не було.
Тому, звертаємося до жителів м. Славута та Славутського району, будьте пильними, не довіряйте отриманій інформації, з чиїх вуст вона б не лунала. Коли є такі випадки, краще перевірити простим способом зателефонувавши за номером 102 або 7-32-02 щоб дізнатися чи дійсно трапилася така подія і чи взагалі ваш родич причетний до тієї чи іншої події. Не важливо де і на якій це території трапилось.
Ст. інспектор по роботі з населенням та ГФ Славутського РВ Анна Нікітенко

Місячник з прибирання міста розпочато!

У Славуті стартував місячник з озеленення, благоустрою та санітарної очистки міста, який триватиме до 19 квітня. Міський голова Василь Сидор закликає кожного славутчанина долучитися до весняного прибирання міста:
– Дякуючи сприятливим погодним умовам, ми в цьому році раніше розпочали заходи по благоустрою міста. В першу чергу, я хотів би подякувати усім працівникам комунальних господарств міста, тому що вони досить професійно і якісно виконували свою роботу, стовідсотково надавали та надають послуги з водопостачання та водовідведення, своєчасно прибирають місто. Звичайно, що комунальні підприємства найбільше зараз працюватимуть над озелененням та санітарною очисткою міста. Та без допомоги жителів міста Славути нам не вдасться підготувати наше місто до Великодня. Сподіваємось, що разом із славутчанами ми прибиремо вулиці міста, лісові масиви так, щоб Славута справді по-весняному розквітла. Тому я сьогодні звертаюсь до усіх громадян з проханням активно долучатися до благоустрою території міста. Тому, що це ваше місто, це ваші дерева, ваші квіти, це ваша земля.
До весняного прибирання міста одними з перших долучилися освітні заклади та підприємства міста, працівники виконавчих органів міської ради та небайдужі громадяни. Прибирали минулої п’ятниці міський Парк культури, частину лісового масиву «Військового містечка», прилеглі до закладів території. Міською рятувально-водолазною службою проводилось прибирання міського пляжу.
Як зазначає начальник управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою міськвиконкому Юрій Дербугов, під час місячника з благоустрою міста будуть проведені роботи із санітарної очистки міста, озеленення місць загального користування, ліквідації аварійних зелених насаджень, очистки від сміття берегових зон, впорядкування кладовищ, місць поховань воїнів ВВв, пам’ятних знаків та ін. До даних заходів готові активно долучатися учнівська молодь шкіл міста, а також працівники підприємств, установ, організацій міста.
Приємно, що в перший же день до прибирання міста приєдналися небайдужі громадяни. Славутчанин Сергій, який допомагав прибирати міський Парк культури, говорить:
– Я прийшов на прибирання парку, бо мені хочеться щоб наше місто було чистим. Радий допомогти працівникам ЖКО, які щодня підтримують чистоту у місті. Погодьтеся, що в чистому, благоустроєному місті жити набагато приємніше. Хотілося б, щоб і інші славутчани долучалися до прибирання міста, а не засмічували його вулиці.
Великий об’єм роботи був зроблений колективом управління праці та соціального захисту населення, який прибирав узбіччя дороги до Поля Пам’яті. Начальник відділу пільг управління праці та соціального захисту населення Тетяна Базан розповіла, що вже вкотре, прибираючи м-н «Військове містечко», помітили – найбільше сміття залишають саме на узбіччях:
– Маю наполегливе прохання до людей, які безсовісно засмічують місто – перед тим як викинути сміття подумайте, що може вашим дітям доведеться його потім прибрати. Невже вам подобається бачити навкруги себе купи сміття? Недаремно кажуть, що чисто не там де прибирають, а там, де не смітять. Задумайтесь над цим…
Особливо хоче бачити чистим і охайним своє рідне місто учнівська молодь міста. Ось, що нам розповіли учні 11-А класу ЗОШ№1 Максим Пилипчук та Павло Ковальчук:
– Щороку навесні наша школа, особисто наш клас, проводить озеленення своєї школи та міста. Також ми завжди беремо активну участь у прибиранні вулиць Славути. Нам це подобається, адже дуже хочеться підтримувати чистоту у нашому місті, аби його жителі ним пишалися.
У садочку «Подоляночка» нас зустріли з віниками, відрами, лопатами, граблями, з молотками у руках. Робота кипіла на повну. Дитячі садочки завжди вирізнялися оригінальністю в оформленні території і цей садочок не є виключенням. Завідувач ДНЗ №2 «Подоляночка» Людмила Курільчук поділилася з нами планами на майбутнє:
– На початку весни ми зібралися з батьківським комітетом, з нашими працівниками та склали план робіт, які ми маємо зробити, щоб найкраще представити наш садочок у міському проекті «Чисте місто». Плануємо поповнити подвір’я нашого закладу новими казковими героями, долучити самих дітей до чистоти довкілля, до естетичного виховання, щоб вони зайшовши у дошкільний заклад почувалися як у казці. Хочеться, щоб чистота, порядок і перебування у закладі привчало дітей до чогось гарного, цікавого та нового.
Ми дякуємо усім славутчанам, які вже долучилися до прибирання свого міста. Кожен з нас бажає жити у чистому місті, ходити охайно прибраними вулицями. А тому просимо усіх громадян прибрати свої прибудинкові ділянки та прилеглі території до них, а також долучатися до загальноміського місячника. Нехай цьогорічна весна буде теплою та красивою, а наше місто прибраним та охайним!
За додатковою інформацією щодо проведення місячника з озеленення, благоустрою та
санітарної очистки міста звертайтеся до
управління ЖКГ, енергозбереження та
благоустрою за
тел. – 2-35-02.
Власкор

Козацька юнь Славути

Минулої неділі ми мали нагоду переконатися чи є наша славутська молодь гідними нащадками славного козацького роду. Приводом до цього стали конкурс пісні і строю серед куренів джур та міські спортивно-патріотичні змагання, які відбулися на базі спорткомплексу НВК «СШ, ліцей «Успіх».
У конкурсі пісні і строю взяли участь козацькі курені з усіх шкіл міста із гучними назвами – «Славутська Січ», «Залізні вовки», «Орли», «Патріоти», «Джура», «Славутські Соколи», «Вільний лев» та «Молода Січ». Приймав рапорти куренів міський голова Славути, наказний отаман Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорозьке» Василь Сидор. У девізах куренів відчувалася любов юні до своєї Батьківщини, свого народу – «За волю, за честь України!», «Козацькому роду нема переводу!», «Захищаймо честь свого народу!»… Змагалися юні козаки та козачки в умінні пройти строєм та у виконанні патріотичних пісень. Усі виступи заслуговували на увагу та перемогли звісно найкращі. Голова журі – очільник міста – подякував молодому поколінню за участь у такому патріотичному конкурсі:
– Ви всі гарно представили сьогодні дух українського козацтва. Нині Україна переживає нелегкий час, а тому особливо приємно бачити, що славутська юнь душею зі своєю Батьківщиною, готова захищати її. Ніколи сини славних козацьких пращурів не повинні соромитися того, що вони українці – народ сильний духом та сповнений віри в Бога.
Начальник управління освіти Наталія Пшетоцька оголосила результати конкурсу: 1 місце – НВК «СШ, ліцей «Успіх» №9 , 2-ге – НВК «ЗОШ, гімназія» №5 та 3-тє – ЗОШ№6.
У спортивно-патріотичних змаганнях молодь змагалася в таких видах спорту, як: армреслінг, підтягування на перекладені, жим гирі, перетягування каната, а також свою спритність показали учні у проходженні «мінного поля» по купинах, змаганнях на скакалці, естафеті та ін. Перемогли сильніші, спритніші та відважніші. За результатами змагань перше місце посіла команда НВК «ЗОШ, гімназія» №5, ЗОШ№6, 2-ге – НВК «СШ, ліцей «Успіх» №9 та 3-тє – ЗОШ №1.
Усі учасники отримали задоволення від насиченого конкурсами і забавами дня та висловили готовність і надалі виховувати в собі козацький гарт.

Прес-служба Славутського МВК

Лічильники тепла – тема нині актуальна

Варто зазначити в першу чергу, що встановлення лічильників на тепло у будинках, це не примха міської влади, а виконання вимог діючого законодавства. Якщо встановлення лічильника відбувається на виконання державних програм з енергозбереження та обліку тепла і фінансується з відповідного бюджету, – встановлення лічильника обов’язкове. Така практика існує у всіх містах держави та багато громадян задоволені таким нововведенням. У Славуті ж не всі мешканці будинків, де встановлено тепловий лічильник, схвально відносяться до такої практики. Адже у січні-лютому в період сильних морозів сума коштів, сплачених за використане тепло значно відрізнялася від попередніх місяців.
З цього приводу уже проходили наради між комунальними службами міста, а минулого четверга така зустріч відбулася дещо у ширшому форматі, з уже отриманим аналізом використання тепла за опалювальний період 2013-2014р.р. Ось які коментарі були надані офіційними особами.
Начальник структурного підрозділу КП «Славутське ЖКО» «Тепломережа» Сергій Струков:
– Уже є детальний аналіз усіх місяців опалювального сезону і можна робити певні висновки, що ми сьогодні і робимо. У жовтні, листопаді та грудні ми всі бачили, що зима була більш-менш сприятливою по температурному режиму, а найбільше пониження температури спостерігалося на кінець січня – початок лютого. Відповідно в цей період і збільшилось споживання газу котельнями міста. Якщо в жовтні-листопаді середньодобове споживання складало 30-35 тис. куб.м., то в січні-лютому – більше 70 тис. куб.м. Це і відобразилося у ціні за використане тепло у будинках.
Начальник ЖЕК№1 Олександр Пекарський:
– Одним із факторів, який впливає в загальному на ціну за тепло – це протяжність та діаметр самих мереж та кількість квартир у будинку з індивідуальним опаленням – чим більше індивідуального опалення, тим більшою буде ціна за кв.м. для населення, яке користується послугами централізованого опалення. До таких будинків, які найбільше споживають тепла належать – Козацька,21,23,46, Церковна,48, Кузовкова,20. Яким чином зменшити споживання тепла у даних будинках? – Скажімо, якщо до будинку підходить труба діаметром 100мм, то вона розрахована на 60-тиквартирний будинок та якщо в цьому ж будинку половина квартир перейшли на індивідуальне опалення, то відповідно і діаметр труби підводу до самого будинку вже необхідно зменшити. І ще один варіант – якщо в будинках є стояки лише із однією квартирою з централізованим опаленням, то тут варто такі квартири відключати, тоді буде меншою протяжність самих мереж і плата за кв. м. буде меншою для інших мешканців будинку (звісно, якщо законодавство дозволятиме це робити).
Начальник управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою Юрій Дербугов:
– Є ще два значні фактори, які впливають на оплату за тепло. По-перше, це з якого саме матеріалу побудований будинок, яка його теплопровідність, а тому необхідно значну увагу звернути на утеплення зовнішніх фасадів будинків. Звісно, проведення таких робіт є дуже дороговартісним. По-друге – чи під’єднана мережа теплопостачання до обігрівачів, які використовуються для сушки рушників. Варіант відключення таких обігрівачів можна розглядати, але лише з врахування загальних технічних характеристик опалювальної системи будинку, щоб не спричинити її розбалансування.
Заступник міського голови з питань ЖКГ Василь Остапчук:
В Славуті 25 будинків, обладнані тепловими лічильниками і якщо проаналізувати останніх п’ять місяців можна дати характеристику кожному будинку. По одних будинках із встановленням лічильника плата за тепло значно зменшилася, по інших – є трохи більшою, проте не перевищує встановлену середню ціну за 1 м.кв. – 7 грн.58 коп – для тих будинків, де взагалі лічильник відсутній. Якщо говорити про ті будинки, в яких є лічильники, то жоден з цих будинків не переплатив більше, ніж в минулому році. Так, звісно у січні-лютому температура була значно нижчою, тому більше споживалося газу і виділялось теплової енергії та й виникла така різниця у платі за тепло, у порівняні з попередніми місяцями. Така різниця у використанні тепла по будинках однозначно спричинена розбалансуванням системи опалення. В свій час люди встановлювали індивідуальне опалення, що і призвело нині до такої проблемної ситуації. Проведений ґрунтовний аналіз по кожному будинку дасть нам можливість спланувати той об’єм робіт, який будемо виконувати у подальшому. Щодо утеплення будинків, згідно з чинним законодавством ні ЖКО, ні міська рада не може фінансувати такі роботи без залучення коштів людей, тобто лише на умовах співфінансування. Нагадую, що у літні місяці за опалення люди не платять. Запитують також люди, чи можна відмовитись від уже встановлених лічильників. Тут скажу, що не можна, адже на кожен будинок, де встановлено лічильник, Славутським ЖКО розроблено проект, який і був включений у державну програму та виділено з Держбюджету кошти на закупівлю та встановлення лічильників згідно проекту. Кожен встановлений лічильник перевіряється відповідною сертифікаційною установою і говорити, що лічильник невірно рахує не має підстав. Вони всі опломбовані і дають можливість навіть перевірити в який день скільки пройшло води. Згідно державної програми практика встановлення теплових лічильників у Славуті буде продовжена і, якщо говорити в загальному, то вона показала все-таки свою ефективність.

Cередня ціна за теплопостачання за
період з жовтня 2013р. по лютий 2014р.
№ Адреса Ціна за 1 м2
1 Чкалова, 8 2,76
2 Чкалова,10 4,30
3 Чкалова,12 3,05
4 Чкалова,14 3,04
5 Чкалова,20 5,93
6 Чкалова,20/а 3,83
7 Чкалова,22 2,96
8 Козацька,21 7,25
9 Козацька, 23 6,98
10 Козацька,25 5,31
11 Козацька,46 7,46
12 Козацька, 48 6,21
13 Козацька, 50 5,55
14 Козацька,96 5,23
15 Соборності,17 2,72
16 Церковна,34 6,44
17 Церковна,48 7,43
18 Кузовкова,16 6,96
19 Кузовкова,18 6,49
20 Кузовкова,20 7,47
21 Лісна,1 3,01
22 Лісна, 3 5,05
23 Лісна, 3а 6,87
24 Сокола,1а 3,10
25 Здоров’я,5 5,54

Прес-служба Славутського МВК

Важливо не лише слухати, а й почути

Хотів бути почутим міський голова Василь Сидор, який запросив до діалогу славутчан, які здійснюють підприємницьку діяльність на ринку. Мета такої зустрічі – дати відповіді на питання, що цікавлять підприємців та знайти їм конструктивне рішення. У зустрічі також взяли участь фахівці міськвиконкому, які координують земельні питання та сферу підприємництва.
Цікавились підприємці кому належить міський ринок, на яких умовах передавалися земельні ділянки на яких здійснюється підприємницька діяльність та чи законними є дії орендодавців ринку щодо збору коштів за торгові місця.
Інформацію щодо земельних ділянок, які перебувають в користуванні на умовах оренди (постійному користуванні) на території ринку надала заступник міського голови Людмила Калюжнюк. Зокрема, стало відомо, що земельна ділянка в місті Славуті, на якій розміщується ринок та здійснюється підприємницька діяльність перебуває у користуванні, у власності юридичних та фізичних осіб, які мають відповідні правоустановчі документи на земельні ділянки. Так, у Славутському РайСТ, відповідно до державного акта, земельна ділянка перебуває на праві постійного користування, у Пилипенка В.Г. земельна ділянка перебуває на праві власності. Між ТОВ «Торгово-сервісний центр» та ТОВ «Універсалцентр» укладено відповідні договори оренди землі. Крім того, під об’єктами нерухомого майна (приміщеннями магазинів, будівлями та спорудами) земельні ділянки належать на праві власності чи користування ФОП та юридичних осіб.
Що стосується земельних ділянок ринку, право оренди яких було виборено на конкурентних засадах, виступаюча відмітила наступне:
– Відповідно до вимог діючого чинного законодавства вільні земельні ділянки комунальної власності виборюються лише на конкурентних засадах. Про проведення аукціонів завчасно (за місяць) було повідомлено через місцеві ЗМІ, отож всі могли ознайомитися із запропонованими умовами та взяти участь в аукціоні.
Про те, яким має бути обов’язок самих власників ринку та якими мають бути договірні відносини між ними та людьми, які працюють на ринку, розповіла начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик:
– Варто відмітити, що міська рада згідно чинного законодавства не може впливати на господарську діяльність підприємців. Та разом з тим протягом місяця ми звертаємося до адміністрації ринку з проханням надати два дуже важливі документи, які ми хотіли б проаналізувати та обговорити з вами – це порядок нарахування плати за торгові місця та зразок договору, який укладався між адміністрацією ринку та підприємцями. Ці документи нам поки не надано, отож сподіватимемося тут на вашу підтримку. Якщо у вас є договір заключений з адміністрацією ринку та калькуляція, на основі якої вам встановлено плату, то прошу їх надати на вивчення до виконавчого комітету. Окрім того, ви маєте знати свої офіційні права у стосунках з орендодавцями – законодавчі акти, які стануть вам у пригоді. Це – Положення про основні вимоги до організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків, Типовий договір оренди торговельного місця, Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.
Також були озвучені питання щодо передачі коштів підприємцями керівництву ринку для будівництва павільйону, щодо некоректного відношення адміністрації ринку до підприємців та про можливість передачі земельної ділянки Славутського РайСТ для підприємців.
Міський голова Василь Сидор, підводячи підсумки діалогу, зауважив:
– Ви знаєте, мені дуже прикро, що ви звернулися до мене саме зараз, адже скільки я проводив зустрічей із славутчанами, в тому числі по кожному округу і я ні разу не почув від вас зауважень чи пропозицій. Та й наша сьогоднішня зустріч показує те, що я готовий до діалогу з вами. Стосовно ваших слів щодо незаконного збору грошей за торгове місце, незрозумілі штрафні санкції, то тут вам потрібно звертатися до правоохоронних органів, які зможуть реально перевірити чи є дії власників ринку правомірним. Зверніть увагу, що перед тим як давати будь-які гроші необхідно вивчити законодавчу базу та оформити стосунки з орендодавцем відповідним договором. Я готовий разом з вами відстоювати ваші інтереси, а тому до наступної нашої зустрічі я пропоную зробити юридичну оцінку зразку договору, який був наданий сьогодні підприємцем, а також разом з вами маємо вимагати від адміністрації ринку калькуляцію на плату за торгове місце. До того ж я запрошую вас в робочому порядку до юридичного відділу для отримання відповідної консультації. І вже на наступній зустрічі ми обговоримо наші подальші дії.
Хочеться вірити, що все-таки міська влада і підприємці, які заробляють торгівлею на ринку, знайдуть порозуміння та надалі такі діалоги будуть проходити в більш конструктивному руслі.
Власкор

Фінансово-господарська діяльність комунального підприємства „Славутське житлово-комунальне об’єднання”

Структурний підрозділ ККП
Структурним підрозділом ККП за вивіз та утилізацію сміття нараховано доходів на суму – 399,7 тис.грн, які оплачені на 98,1%. Даний показник порівняно із відповідним періодом 2012 року зріс на 11,24% або 40,4 тис.грн.
Одночасно підрозділом для надання послуг з вивозу та утилізації сміття понесено витрат на суму – 665,6 тис.грн, даний показник порівняно із відповідним періодом 2012 року збільшився на 28,27 % або на 146,7 тис.грн за рахунок збільшення цін на матеріали та паливо, а також росту розміру мінімальної заробітної плати.
Виконано робіт на утримання та поточний ремонт доріг за 2013 року на – 521,5 тис.грн , які станом на 01.01.2014 року профінансовані на 51,9 % що в сумі складає – 270,7 тис.грн.
Витрати на обслуговування електромереж вуличного освітлення за звітний період склали – 238,1 тис.грн, які станом на 01.01.2014 профінансовано на 88,2 % порівняно із 2012 роком показник зменшився на 21,6 % або на 65,8 тис.грн.
Виконано робіт з вуличної санітарної очистки на суму – 820,6 тис.грн, профінансовано на 91,9%. Даний показник в порівнянні із 2012 роком зменшився на 60,4 тис.грн. або 7,4 % за рахунок економії витрат.
Утримується 4 кладовища. Витрати на утримання склали – 75,5тис.грн, які профінансовано на 64,8 %. Порівняно із звітним періодом 2012 року, витрати зменшилися на – 33,9 % .
Роботи з благоустрою міста виконано на суму – 533,9 тис.грн, профінансовано на 84,2 %. Порівняно із відповідним періодом 2012 року даний показник збільшився на 34,3 %.
Витрати на утримання безпритульних тварин за 2013 рік склали – 65,2 тис.грн та профінансовані на 80,4%, що в сумі становить – 52,4 тис.грн. Показник виконання робіт, порівняно із відповідним періодом 2012 року зменшився на 26,4%.
Витрати по функціонуванню та виконанню обов’язків центру «Спорт для всіх» за 2013 рік склали – 179,2 тис.грн та профінансовані лише на 35,8%, що в сумі становить – 64,1 тис.грн. Показник виконання робіт порівняно із відповідним періодом 2012 року збільшився на 2,6%.
Всього підприємством виконано робіт та здійснено витрат за 2013 рік по функції «Поточний благоустрій», «Утримання доріг» та «Спорт для всіх» 3049,8тис.грн. З них фактично профінансовано 2401,6 тис.грн., а це 78,7 % від фактично виконаних робіт.
Сума недофінансування з місцевого бюджету із-за недостатнього державного фінансування та недосконалої фінансової політики за 2013 рік складає – 648,2тис.грн, що прямо відноситься на збитки підприємства. У зв’язку з цим неможливо утримувати місто Славута у відповідному санітарному та благоустроєному стані, виконувати підприємством такі роботи, як: ямковий ремонт доріг, прибирання доріг, зимове утримання доріг, нанесення дорожньої розмітки, освітлення міста, різка дерев, косіння газонів.
Крім того, неповне фінансування вищевказаних робіт приводить до заборгованості по заробітній платі.
Дебіторська заборгованість, крім різниці в тарифах по ЖКО, станом на 01.01.2014 року складає – 6322,4 тис.грн, в порівнянні станом на 01.01.2013 року дану заборгованість підприємству вдалося зменшити на 1,14% або на 72,9 тис.грн , в тому числі :
Утримання будинків та прибудинкових територій зменшено на – 4,91% або 43,8 тис.грн
Теплопостачання зменшено на 5,6% або на 201,4 тис.грн
Вивіз та утилізація сміття зменшено на 2,1% або на 1,3 тис.грн
Кредиторська заборгованість за станом на 01.01.2014 року склала – 14632,2 тис.грн. дана заборгованість збільшилася на 39,7% або на 4155,9 тис.грн
Протягом звітного періоду 2013 року КП «Славутське ЖКО» здійснило оплату податків та внесків до державно цільових фондів на суму – 5871,9 тис.грн., у порівнянні з показником попереднього звітного періоду показник збільшився на 143,7 тис.грн. або на 2,5%.
Для покриття збитковості та отримання оборотних коштів підприємство спрямовує зусилля на отримання додаткових доходів шляхом виконання додаткових робіт. Так, станом на 01.01.2014 року ЖКО власними силами виконало роботи з поточного ремонту доріг м.Славута та їх профілювання, а також інші роботи підрядним способом на суму – 730,8 тис.грн, з них фактично профінансовано 88,1 %, що в сумі складає – 643,6 тис.грн.
В цілому збитки КП «Славутське ЖКО» за 2013 рік склали 4921,0 тис.грн, порівняно із відповідним періодом 2012 року показник збільшився на 29,4 %, що в сумі складає 1118,0 тис.грн
Зважаючи на вищевикладене, як підсумок роботи балансової комісії міським головою Сидором В. поставлені перед керівництвом КП „Славутське ЖКО” такі доручення:
1. Вжити заходів щодо своєчасного проведення розрахунків за спожиті енергоносії.
3. До 1 травня п.р. посилити роботу із жителями приватного сектору щодо складання з ними договорів на вивезення сміття.
4. Зважаючи на те, що сучасні енергозберігаючі технології є доволі дороговартісними, а державне фінансування на ці заходи практично відсутнє, розпочати підготовку відповідних грантових проектів для залучення додаткових коштів.
5. Проаналізувати споживання енергоносіїв, температурний режим за січень-лютий по будинках, де встановлені лічильники тепла, а також вивчити питання та надати пропозиції щодо оплати споживачами послуги з опалення місць загального користування в тих будинках, де є квартири з індивідуальним опаленням.
6. Відпрацювати питання по встановленню теплових лічильників на будинки розміщені за адресою: вул.Сокола 9, Здоров’я, 17, та на будинки, жителі яких зверталися з проханням по встановленню лічильників тепла.
7. Підготувати лист на НКРЕ по втратам (уточнивши, що саме входить до собівартості витрат енергоносіїв).

Прес-служба
Славутського МВК

Славута за тиждень

Славута за тиждень
У понеділок на оперативній нараді під керівництвом першого заступника міського голови Сергія Микульського міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 10-16 березня).
Славутська ЦРЛ
Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 192 особи: дітей віком до 1 року – 8, з пневмонією – 5, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 1, інфаркти -1, з травмою – 4. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 15 немовлят, з них: дівчаток – 5, хлопчиків – 10.
КП «Славутське УВКГ»
Чистка каналізації на вул. Я.Мудрого.
Відремонтовано водопровід на вул. Острозька, вул.Кірова,2.
Проведено роботи з заміни люків на вул. Б.Хмельницького, вул. Грушевського.
Ремонт запірної арматури на вул.Кутузова.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 30 викликів електриків, 57 викликів слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Лісна,3, 3а, Кузовкова, 22,24;
– ремонт шиферної покрівлі на вул. Ізяславська, 11;
– вивіз гілля – 10 т.;
-прибирання вул.Козацька,93,95,128,132, вул.Одухи,58, вул.Садова, вул.Я.Мудрого, вул.Соборності, вул.Миру, вул.Кузовкова, вул.Лісна, пл. Шевченка;
– зрізано 6 аварійних дерев на вул.К. Сангушків;
Інформація по споживанню газу
котельнями міста за тиждень

Дата Обсяг споживання (м3)
10.03.2014 29400
11.03.2014 28400
12.03.2014 29100
13.03.2014 28100
14.03.2014 27400
15.03.2014 28700
16.03.2014 28900

Прес-служба
Славутського МВК

Немає на світі нічого страшнішого, аніж війна. Розруха після неї ще довго лунає у віках…

Жителі нашого міста та району долучилися до Всесвітньої мирної акції «Ланцюг Миру», який символізує єдність українського народу в боротьбі за цілісність України, за мир і спокій на українській землі. За повідомленням управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, участь в акції взяли близько півтори тисячі осіб. Педагоги, учні, представники громадських та політичних організацій стали пліч-о-пліч та виступили за єдність та неподільність рідної держави. Виступили проти анексії Криму Росією та нелегітимного референдуму, який відбувся наступного дня, 16 березня, на території Автономної Республіки Крим.
Організаторами акції виступили освітяни Хмельниччини. Вони звернулися до людей всіх націй та національностей на всіх континентах Землі, щодо створення Всесвітнього Ланцюга Миру о 10 годині ранку, 15 березня 2014 року. «Люди доброї волі, люди всіх націй і національностей на всіх континентах, братній нам російський народе, люди, які хочуть миру на всій планеті! Звертаємось до Вас і щиро протягаємо руки дружби та єдності і закликаємо о 10 годині ранку, 15 березня 2014 року в переддень проведення незаконного референдуму в Криму, результати якого вже відомі наперед, створити Всесвітній Ланцюг Миру, як символ єдності з українським народом у боротьбі за цілісність України, за мир і спокій на нашій Планеті», – йшлося у зверненні.
«Необхідність організації Всеукраїнської мирної акції будь-якого формату напередодні проведення незаконного референдуму в Криму надзвичайно важлива… Люди в Криму «кричать» про допомогу. Це розуміє Нємцов, збираючи багатотисячну акцію в Москві. Це розуміє світова громадськість і дивно, чому в нас досі не проведена жодна загальнодержавна акція, яку підтримав би весь світ. Її проведення є надзвичайно важливим етапом у боротьбі за цілісність і незалежність України. По-перше, вона надихне і згуртує українців і, особливо, кримчан у боротьбі проти політики Аксьонова та Константінова, проти політики Кремля. По-друге, буде стимулювати в прийнятті кримчанами активної участі у мирній акції та ігноруванні виборчих дільниць в день проведення референдуму. По-третє, це буде яскравий приклад всьому світу про те, що Путін аж ніяк не рахується з думкою українців, татар, росіян та людей інших національностей, які проживають в Криму і хочуть залишитись у складі української держави. І останнє, що необхідно зрозуміти всім нам: стоячи осторонь, виражаючи байдужість, ми сіємо сумніви щодо рішучих дій збоку світової спільноти і надаємо впевненості Кремлю у злочинних діях проти України», – наголосила педагогічна громадськість Хмельницького району Хмельницької області у своєму зверненні.
Учасники акції поділились своїми думками щодо ситуації в Україні та актуальності подібних заходів у нашій державі:
Лідія Гуменюк: «Сьогодні я прийшла на цю акцію, аби підтримати наш народ. Я проти війни, адже не з чуток знаю, що це таке. Голод, розруха, тисячі вбитих солдат… Нехай Путін йде з території України. Не потрібно нам «допомагати». Український народ сам здатен вирішити свою політичну та економічну кризу».
Аліна Мухарська: «Сьогодні чудова новина для того, щоб зібралась уся Україна. Україна нарешті об’єднається, а український народ – переможе. Адже Схід та Захід, Північ та Південь є невіддільними частинами нашої держави».
Анастасія Семенюк: «На мою думку, акція «Ланцюг Миру» є надзвичайно доречною та потрібною з огляду на нинішню ситуацію в нашій державі. Ми повинні об’єднатися, задля збереження цілісності України, задля миру на українській землі».
Катерина Ольшановська: «Я вважаю, що Україна є неподільною. Тому ми повинні стояти до останнього за свою свободу та єдність».
Світлана Тарасюк: «Я вважаю, що для наших дітей – це зразок того, що попри все потрібно відстоювати свої права мирним шляхом і недопускати воєнних конфліктів. Адже діти бачать усе, неодноразово запитують на уроках та на виховних годинах про те, що відбувається у нашій державі та розуміють, що це неправильно та неприпустимо. Сьогодні наші учні взялись за руки аби показати усім, що вони проти війни, хочуть миру та свободи, хочуть гарно та щасливо жити. Можливо саме нашим дітям вдасться достукатись до сердець політиків та зупинити агресію, яка останнім часом панує на території нашої держави».
Лілія Горбатюк: «Сьогоднішня акція є надзвичайно важливою для України. Оскільки ми підтримуємо мир. Також ми щиро вдячні військовим, що знаходяться на території Автономної Республіки Крим та тримаються попри тиск, попри окупацію їхніх частин чужоземними військами, залишаються вірними присязі українському народові. Ми любимо нашу країну і хочемо одного – єдності».
Марина Мельник: «Україна єдина та неподільна держава. І ми повинні зробити усе від нас можливе аби зберегти мир на нашій землі. Таким чином ми намагаємось підтримати наш народ, підтримати українських військових. Вселити у їхні душі надію, що вони не самі, що за ними український народ – єдність, сила, дух».
Людмила Поліщук: «На мою думку, це дійсно важлива акція, яка несе в собі поняття миру. Усі, хто бере в ній участь, а це не лише наше місто та район, а й уся Україна, виступають за єдність своєї держави, її неподільність та благополучне майбутнє без війни та руйнації».
Ольга Коробчук: «Ця акція є значущою для нас. Оскільки вона показує, що не лише у великих містах підтримують єдність України, але й у таких невеличких, як Славута. Хочу висловити щиру повагу нашим військовослужбовцям. Вони справді показали силу та мужність українського військового. Подібні заходи повинні підняти їхній дух та патріотизм. Ця акція є також надзвичайно важливою для нашої молоді, яка повинна розвивати нашу державу, з гідністю представляти її перед світовою спільнотою. Чесно кажучи, мене трішки здивувала така велика кількість патріотично налаштованої молоді. Та після Євромайдану, після трагічних подій, що відбулися в нашій державі, приємно стояти поряд з однодумцями за єдність України, за мир на її території».
Тетяна Мельник: «Головне, ми повинні зберегти цілісність нашої держави та не допустити бойових дій на її території. Ми усією родиною прийшли підтримати цю надзвичайно важливу акцію. Якщо ми будемо мовчати та стояти осторонь, будь-хто зможе завтра прийти та заявити про свої права на ту чи іншу область нашої держави. Україна єдина країна. Ми за мир».
Антоніна Полончук: «Дуже добре, що проводяться такі акції по всій Україні, а головне, що наше місто не лишається осторонь. На жаль, війни роблять не народи, а лише окремі постаті. Ми знаємо, що дуже легко підбурити на національну ворожнечу, але дуже важко зупинити кровопролиття. Ще чути відголоски жертв Великої Вітчизняної війни, на якій загинув мій дід. А мій батько ще дуже довго чекав свого захисника… А тому, я не хочу, щоб моя донька випроводжала свого тата воювати… Ми пишаємося тим, що він український військовослужбовець, що він наш захисник. Але разом з тим ні його батьки, ні я, ні тим більше донечка не хочемо, аби він брав зброю і воював, бо воювати – це знищувати чиєсь життя. Тільки чиє?… У чоловіка у Росії проживає сестра з сім’єю, у мене – сестра і брат з сім’ями і ще багато хороших, прекрасних людей. Тому я сьогодні тут і чітко та свідомо наголошую: «Війна українцям не потрібна! Ми хочемо миру!»
Володимир Захарчук: «Ми пишаємось нашими військовослужбовцями, які знаходяться на території Криму. Ця акція – за мир, за їхню витривалість, за те, щоб вони не зрадили своєї присяги. Усі події, що відбуваються в Автономії – не що інше, як окупація гаранта. Він мав би гарантувати недоторканість та цілісність нашої держави. Натомість – постукав у наші двері зі зброєю у руках».
Михайло Лозинський: «Акція «Ланцюг Миру» – є виразом патріотизму нашого народу, жителів нашого міста та району зокрема. Вона організована на захист нашої Вітчизни. Над нашими головами зависла реальна загроза. І як будуть далі розвиватися події залежить тільки від політичних рішень. Наша держава розвивалась так, що на сьогоднішній день оборона країни практично знищена.
Для молоді ця акція показує, як треба любити свою Батьківщину та як потрібно за неї боротися. Останні події в нашій державі показали, що наш народ уже «виріс зі штанців» меншого брата. Ми хочемо бути рівноправними, і ми будемо рівноправними у світовому співтоваристві».
Також прокоментували акцію Миру й начальник управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Наталія Пшетоцька та начальник відділу освіти Славутської райдержадміністрації Жанна Зубова.
«Подібні акції є надзвичайно важливими для нашої країни, особливо в такий складний для неї період – окупації частини території військами іншої держави. У мене три сини і я не хочу виховувати їх для війни.
Сьогодні наша молодь краще нас розуміє що їх чекає, якщо ми не переможемо. Тому вони виходять на акції, мають та відстоюють свою громадянську позицію. Тому вони сьогодні з гідністю співають Гімн та тримають у руках Державний Прапор України. Вони є справжніми громадянами України», – наголосила Наталія Анатоліївна
«Я думаю, що від того яку ми сьогодні країну побудуємо, яку ми її відстоїмо залежатиме майбутнє наших дітей та онуків. Вони – майбутня еліта нашої держави. Наша молодь чудово розуміє важливість сьогоднішньої акції і тому активно бере у ній участь. Вона хоче жити у вільній державі, без війни та будь-яких загроз», – зазначила Жанна Олександрівна
Також Наталія Анатоліївна наголосила, що усі учні та вчителі добровільно взяли участь у цій акції. Адже вони розуміють усю серйозність ситуації, яка склалася в нашій державі та просто не можуть стояти осторонь, коли чужоземні війська вільно поводяться на території України та, більше того, загрожують її суверенітету та територіальній цілісності.
Цього дня до акції долучились і дорослі і діти. Водії, що проїжджали повз «Ланцюг Миру» підтримували усіх учасників гучними сигналами. Звідусіль лунав Гімн України…
Шкода лише, що малечі довелося жити в умовах зовнішніх загроз. Шкода, що матерям у XXI столітті доводиться ночей не спати, чекаючи на повістку для сина. Шкода, що жінки повинні здригатися від кожного телефонного дзвінка та в оціпенінні чекати повідомлення про початок війни. Шкода, що хвора уява одного може призвести до непоправної катастрофи. Можливо росіяни звикли до «вантажу 200». Громадяни України ж зроблять усе можливе, аби зберегти мир на своїй землі, аби кожен солдат повернувся додому цілим та неушкодженим. Україна – Єдина Країна!
Вероніка Чернега,
фото автора

Подяка славутській громаді від екіпажу корвету "Хмельницький"

Лист-подяка

Командир корабля та екіпаж протичовнового корвету «Хмельницький» Військово-Морських Сил Збройних Сил України висловлює Вам та мешканцям міста Славута слова щирої вдячності за турботу та допомогу нам у цей важкий час, яку надали кораблю.
У цю мить без Вашої підтримки було б набагато складніше відстоювати гідно із честю свій корабель та його прапор, адже ми не просто промовляли слова присяги, ми присягали своєму народу обороняти та захищати від будь-якої агресії.
Ще раз хотіли б подякувати Вам та мешканцям міста Славута за підтримку, надіємось, що надалі вона буде ще більшою і на нашій землі настане мир, злагода та спокій.

З повагою – Командир та екіпаж протичовнового корвету «Хмельницький»
Слава Україні!

Шкільний музей – пошуково-творча лабораторія

В даний час зріс інтерес до краєзнавства, тобто комплексного вивчення рідного краю в різних аспектах: природно-географічному, культурному, історичному. Багато вчителів у своїй урочній та у позаурочній діяльності все частіше звертаються до проблеми використання краєзнавчого матеріалу з метою формування знань, умінь і ціннісних орієнтацій, розвитку творчих здібностей, виховання поваги до культури та історії рідного краю. Академік Д.С.Лихачов говорив: «Якщо людина не любить хоча б зрідка дивитися на старі фотографії своїх батьків, не цінує пам'яті про них… – значить, він не любить їх. Якщо людина не любить старі вулиці, нехай навіть і поганенькі, – значить, у нього немає любові до свого міста. Якщо людина байдужа до пам'ятників історії своєї країни, – він, як правило, байдужий до своєї країни».
Розуміння величезних можливостей освіти і «виховання історією» призвело до усвідомлення активної участі самих вчителів і їх вихованців в краєзнавчих дослідженнях. Тематика краєзнавчих досліджень обширна: історія сім'ї, сімейні традиції, історія вулиць, сіл, селищ, цвинтарів, храмів, підприємств, установ. Як зберегти цей унікальний матеріал для сучасників і нащадків, як використовувати підсумок пошукової діяльності для формування знань, умінь, ціннісних орієнтацій, як на основі його розвивати творчі здібності учнів, виховувати в них повагу до культури та історії рідного краю? Вважаємо, що гідним місцем зберігання, використання, популяризації, експонування, вивчення підсумків пошукової, краєзнавчої діяльності є шкільний музей. До ідеї створення музею приходять в процесі тривалої краєзнавчої роботи, коли накопичений матеріал потребує оформлення, систематизації, розміщення.
Шкільний музей – це організаційний центр краєзнавчої роботи, ефективний осередок навчання. Музей відкриває великі можливості для організації самостійної, творчої роботи учнів. Він є однією з форм розвитку творчої самодіяльності і громадської активності учнів у процесі збирання, дослідження, обробки, оформлення і пропаганди матеріалів з історії суспільства, виробленню практичних навичок пошуково-дослідницької роботи. Музей є базою для здійснення краєзнавчого принципу в навчанні та вихованні школярів.
Сьогодні шкільні музеї – це і культурно-освітні та науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання пам'яток природи, матеріальної та духовної культури.
Музей допомагає людям, що прагнуть поповнити свої знання, розвинути в собі спостережливі здібності; на підставі особистих, а не чужих вражень розв'язати поставлені питання. Правильно організований музей приносить користь усім категоріям відвідувачів і є могутнім знаряддям розвитку інтелектуальної діяльності й культурних інтересів суспільства.
Справжніми інститутами виховання підростаючого покоління стали музеї навчально-виховних закладів міста, яких нараховується 10.
Музей історії школи ЗОШ І – ІІІст. № 1, який функціонує з 2001 року, став осередком освіти і виховання, формує у молодого покоління національну свідомість, виховує любов до рідної землі, забезпечує духовну єдність поколінь, матеріальної і духовної культури. Музейні експозиції досліджують історію виникнення школи (1865р.), шляхи її становлення, здобутки сьогодення.
Цікаво подано матеріали літопису шкільних поколінь, формування педагогічного та учнівського колективів. З шаною зібрано великий експозиційний матеріал про династії вчителів-випускників цієї школи, про тих випускників, які є знаними в Україні і за її межами: державних діячів, науковців, керівників підприємств, тих, що трудяться в 16 країнах світу.
Музей пропагує сьогоденне покоління талановитих і здібних учнів.
Окремі експозиційні матеріали розповідають про захоплення всього учнівського і учительського колективу – туризм і краєзнавство, експонують знайдені колекції гірських порід Карпат і Кавказу.
Музей народного побуту ЗОШ І–ІІІ ст. № 4 здійснює наукове комплектування фондів, організовуючи постійне збирання матеріалів та музейних предметів побуту серед населення, вивчає та пропагує народні традиції, проводить родинні свята, різдвяні передзвони, музейні уроки, великодні забави, влаштовує виставки кращих учнівських робіт, практикує художні конкурси, залучає християнські цінності до процесу виховання школярів. На базі музею протягом 10 років проводяться телепередачі ТРК «Контакт-Славута» «З народних джерел» з незрівняною ведучою, керівником музею М.О.Караван.

Музей української народної вишивки ЗОШ І-ІІІст. № 7 пропагує українські традиції вишиванок – духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук, простежує питання еволюції художньо-виражальних засобів вишивального мистецтва, його естетично-художньої природи, одного із видів живописного мистецтва, стверджує, що в галузі вишивки найбільш багато і різностороннє розкривається колористичне обдарування народних майстрів. Кольорова вишивка славутських майстринь, що експонується в музеї, дає сміливий порівняльний виклик народному розпису і в багатьох варіантах перемагає його своєю специфікою мелодійної гармонійності кольорових зіставлень. У вишивці найглибше відображене орнаментальне багатство народного мистецтва, дає численні зразки геніальних композицій, неперевершених за рівнем художнього трактування в інших видах народного мистецтва.
Музей українознавства «Берегиня» НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» своєю метою ставить залучення учнівської молоді до національної культури, збирає, досліджує і пропагує речі українського національного побуту. Інтер’єр селянської хати, види житла, транспорту, народні вірування, символи та обереги – це історія нашої єдності.
Індивідуальність і самобутність нашого етнографічного регіону експонують стенди з елементами жіночого і чоловічого одягу. Символ достатку, чистоти, вічності, нескінченності життя символізує яскравий вінок, сплетений із колосків жита, пшениці, квітів, який стверджує, що якими б ми не були різними, специфічними – всі ми одна велика родина, нація, для якої і блакить неба, і жовтизна пшеничного лану, і зелень лісів і лугів, синь річок – одна на всіх доля.

Міська Спартакіада з волейболу серед дівчат

З метою масового залучення до систематичних занять фізичною культурою і спортом учнівської молоді, активізації спортивно-масової роботи в загальноосвітніх навчальних закладах з 18 – 28 лютого в спортивній залі ДЮСШ пройшли змагання з волейболу серед дівчат 1998 р.н. та молодшої вікової групи.
Тренерами – викладачами відділення волейболу Славутської ДЮСШ – здійснювалось суддівство та були створені всі умови для належного проведення змагань.
До ігор залучались всі команди загальноосвітніх навчальних закладів. Перші ігри давалися дівчатам нелегко. Проте від ігри до гри рівень майстерності команд зростав. Кожна команда зігравши в своїй підгрупі відповідно до результатів зустрілися в стикових іграх для визначення остаточного результату змагань. За результатами ігор найкращу підготовку показали учениці ЗОШ № 1, НВК «СЗОШ ліцей «Успіх», ЗОШ № 6 та ЗОШ № 4 та відповідно до протоколу змагань:
І місце – ЗОШ № 1 ( вчителі фізкультури Семенюк О., Романюк Р.)
ІІ місце – НВК «СЗОШ ліцей «Успіх» (вчителі фізкультури Рубін І., Калюжнюк В.)
ІІІ місце – ЗОШ № 6 (вчитель фізкультури Доктор С.)
Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради.
Міська Спартакіада школярів триває, так з 17 по 20 березня відбудуться змагання з міні-футболу серед дівчат на базі спорткомплексу «Здоров’я». Початок змагань о 14.30 год. Запрошуємо усіх бажаючих!.
Заступник директора
ДЮСШ, Ірина Яремчук