Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 17 лютого -23 лютого).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 432 виклики, в тому числі на села – 27. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 31, до травмованих – 18, до онкохворих – 3, до хронічно хворих –29, до дітей віком до 1 року – 6, з алкогольним отруєнням – 11, на пологи та патологічну вагітність – 7, хибних викликів – 14. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 227 осіб: дітей віком до 1 року – 6, з пневмонією – 10, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 7, з травмою – 5. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилося 9 немовлят, з них: дівчаток – 5, хлопчиків – 4.
Славутська філія ПАТ «Хмельницькгаз»
Протягом тижня було відремонтовано кабельну лінію від ТП29 до ТП26, а також від підстанції до будинку, який знаходиться на вул. Лісна,1. На цьому ж об’єкті було прокладено резервну кабельну лінію.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж тижня було здійснено від громадян 35 викликів електриків, 56 викликів слюсарів-сантехніків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт покрівлі на вул.Зарічна, 7/6, Садова,5;
– ремонт вхідних дверей на вул. Кузовкова,20;
– скління вікон (сходові клітки) на вул.К.Сангушків, 105, вул. Ізяславська,17а;
– прибирання підвальних приміщень на вул. Я.Мудрого,49;
– ремонт порогу на вул.Садова,17;
– заміна труб ливневої каналізації на вул.Садова,5;
– заміна ламп в мережах вуличного освітлення на вул.Лісна;
– ямковий ремонт доріг на вул.Б.Хмельницького, вул.Я.Мудрого, вул.Кузовкова;
– ліквідовано сміттєзвалища на вул.Набережна, Волинська.
Інформація по споживанню газу
котельнями міста за тиждень
Дата Обсяг споживання (м3)
17.02.2014 33700
18.02.2014 31700
19.02.2014 32100
20.02.2014 32200
21.02.2014 31400
22.02.2014 30800
23.02.2014 30400

КП «Славутське УВКГ»
Ремонт і обслуговування фільтрів очистки води.
Проведено роботи з заміни запірної арматури на ВНС2.
Виконано ремонт каналізаційної мережі на вул.Одухи,46, водопроводу на вул.Плотиче,103.
25 лютого стався пролом самопливного каналізаційного колектора Ø 600 мм. на вул.Б.Хмельницького.
З метою усунення даної проблеми працівниками Славутського УВКГ невідкладно були проведені відповідні роботи.
Прес-служба
Славутського МВК

Вдалий виступ славутських атлетів у Харкові

З 14 по 16 лютого відбувся VIII чемпіонат України з пауерліфтингу та жиму штанги лежачи Всеукраїнської Організації пауерліфтингу, який цього року проходив у м. Харків. У чемпіонаті прийняло участь більше 150 учасників з 9-ти областей України, АР Крим та Російської Федерації.
Хмельницька область на чемпіонаті була представлена командою СК «Атлет» у кількості 5-ти учасників та керівника клубу Степана Шабурова. Команда нашого міста вже неодноразово брала участь у подібних змаганнях та завойовувала призові місця, але цей виступ видався феноменальним.
У перший день змагань відбулася боротьба в жимі штанги лежачи без використання спеціальної екіпіровки. В цій програмі брали участь четверо атлетів від нашої команди, які показали високі результати. А саме: Михайло Рубан, у ваговій категорії до 90 кг. з результатом 150 кг. посів перше місце серед юніорів та виконав норматив кандидата у майстри спорту (КМС) . Другим виступав Валентин Мороз у категорії до 100 кг. Валентин зумів подолати штангу вагою 155 кг та посів І місце серед військових (дивізіон Military), ІІІ місце у відкритому дивізіоні (Open) та виконав норматив КМС. У категорії до 110 кг виступав Іван Моісєєв, який показав стабільно високий результат, вижав штангу вагою 177.5 кг (це норматив майстра спорту всеукраїнської організації пауерліфтингу) та отримав бронзову нагороду. Також у цій категорії виступав капітан Славутської команди Олександр Войтюк, який не зважаючи на перенесену серйозну операцію продовжує займатись, приймати участь у змаганнях з пауерліфтингу та активно пропагувати цей вид спорту. І на цей раз він показав досить непоганий результат — 150 кг. та отримав І місце у дивізіоні Military.
Другий день виявився ще важчим. З ранку розпочалися змагання з жиму лежачи у спеціальній екіпіровці. Тут приймав участь Валентин Мороз, який вижав штангу вагою 182.5 кг та завоював дві золоті медалі в дивізіонах Open та Military. Після обіду розпочалися змагання з пауерліфтингу ( силового триборства). Михайло Рубан в юніорському дивізіоні показав суму 485 кг та виборов І місце у ваговій категорії до 90 кг. У наступній категорії (до 100 кг.) виступав Олег Лемешов, який вперше брав участь у триборстві, показав суму у 440 кг. та отримав перше місце у своїй категорії. Найзапекліша боротьба точилася у категорії до 110 кг. Тут Іван Моїсєєв з сумою 657,5 кг виборов ІІІ місце, встановив свій власний рекорд та на 37,5 кг перевиконав норматив майстра спорту.
У підсумку змагань в арсеналі Славутської команди 10 медалей, з яких 7 золотих та 3 бронзові. Троє спортсменів виконали норматив кандидата у майстри спорту, а один – майстра спорту.
Керівництво та члени клубу “Атлет” виявили бажання і надалі приймати участь у подібних змаганнях, тому що це безцінний змагальний досвід та маса позитивних емоцій. А ще учасники чемпіонату України автоматично мають право виступати на чемпіонаті Європи, який відбудеться з 13 по 15 червня 2014 року у місті Ужгород.
Команда висловлює подяку генеральному директору ТОВ “Аква-Родос” Григорію Петровському, за те, що профінансував поїздку нашого вихованця Михайла Рубана, який виправдав сподівання та приніс у команду 2 золотих нагороди.
Наш контактний телефон 0974587672
Група вконтакті http://vk.com/public50653858

Славутський Центр ФЗН
«Спорт для всіх»

Провели детальний аналіз та визначили подальші напрямки роботи

17 лютого під керівництвом міського голови Василя Сидора за участю представників управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою, спеціалістів структурного підрозділу теплових мереж відбулася нарада на якій було проаналізовано використання електроенергії, води, газу 14 комунальними котельнями в опалювальний сезон періоду 2013-2014 р.р.
Офіційно початок опалювального періоду зазвичай припадає на 15 жовтня, проте, зважаючи на погодні умови, опалення житлових будинків, шкіл, дитячих та інших закладів побутового і соціального призначення було розпочато 3 01.10.2013р. Це, в свою чергу, вплинуло на додаткові витрати.
Як зауважили на нараді керівники ЖЕК-ів, усі скарги на недостатній температурний режим, що надходили від громадян, одразу ж аналізувалися.
Аналізуючи використання енергоносіїв на 1 кв. м. опалювальної площі за минулий опалювальний період було визначено котельні, на яких витрати є значно більшими, ніж на інших об’єктах. В більшості випадків надмірна енерговитратність котелень пов’язана із переходом в свій час поокремих будинків, квартир на індивідуальне опалення. Це і призвело до розбалансування системи теплопостачання в будинках та суттєвого збільшення затратності котелень. І сьогодні у нас є проблеми з будинками, в яких по одній, дві квартири залишилося на централізованому опаленні. До прикладу, вул.Соборності, 33 – з 12 квартир лише 2 на централізованому опаленні, вул.Кузовкова, 15, де з 12 лише одна квартира. З мешканцями таких будинків відпрацьовувалася можливість їх повного переходу на індивідуальне опалення та, на превеликий жаль, в більшості випадків люди відмовляються.
Продовжується робота над вдосконаленням котелень міста, значна увага комунальниками спрямовується на ремонт, утеплення теплових мереж міста,
Василь Богданович зазначив наступне:
– Такий детальний аналіз дає можливість виявити проблемні ділянки, спланувати роботу на найближчий час і на перспективу. Опалювальний сезон іде згідно графіку, проблем немає, люди отримують тепло. Але сьогодні ми зробили детальний аналіз того, як працюють котельні.
Для того щоб щось планувати, потрібно аналізувати, а щоб аналізувати потрібно мати щоденні показники, навіть й погодинні. Вкотре свою ефективність показала система щоденного електронного обліку витрат енергоносіїв, яка вже декілька років діє у Славуті і допомагає якнайкраще проаналізувати стан роботи котелень, звернути увагу на проблемні аспекти.
Говорячи про споживання води котельнями, можемо навести приклад котельні, яка знаходиться в мікрорайоні «Військового містечка», яка брала в день 30 м3 води, після реконструкції мереж бере 1-1,5 м3 води, яка практично 100% використовується на технологічні цілі. На сьогоднішній день немає несанкціонованого відбору води, пошкоджень мереж, в належному технічному стані знаходяться комунікації.
Інші складові витрат – газ і електроенергія. Витрати електроенергії на 1 кв.м. опалювальною площі є найбільшими на котельнях вул. Козацька, 81а (9,33 кВт*год/1 кв.м.), вул.Чкалова, 22в (8,55 кВт*год/1 кв.м.). В першому випадку енерговитратність пояснюється значною протяжністю мереж теплопостачання, в другому ж – підключенням приватних будинків на вул. Одухи. При цьому середній показник використання електроенергії котельнями становить 5,02 кВт*год/1 кв.м. Якщо ж брати витрати газу, то найбільшими вони є на котельнях вул. Паперника, 16 (41,66 куб.м./1 кв. м), вул. Острозька,2а, (38,63 куб.м./1 кв. м). При цьому середній показник споживання газу – 27,76 куб.м./1 кв. м. В свій час було зроблено досить великий обсяг робіт з заміни котлів. Але на сьогоднішній день ми бачимо на різних котельнях різні витрати. Сьогодні ми вже маємо детальний аналіз і готуємо проекти на реконструкцію.
Поряд із технічною стороною роботи, одним із пріоритетів міської влади є тісний контакт і зворотна реакція між надавачами послуг ЖКО і споживачами. На це звертається велика увага.
Щодо теплових лічильників. Це справа нова, тому у славутчан виникає багато запитань. Коли було прийнято рішення по встановленню теплових лічильників, люди ставилися до цього з пересторогою, бо не знали, як піде процес, покращиться чи погіршиться ситуація, для кого буде вигідніше. І, ось, уже перший досвід засвідчує, що споживач виграє. Якщо порахувати це співвідносно до діючих тарифів, то у жовтні й листопаді, там, де встановлено лічильники тепла, люди платили за нього менше. Логічно, коли були сильні морози, вартість зросла, але ж середня сума буде всеодно меншою. Звісно, сам тепловий лічильник нічого не вирішить, до економії тепла потрібно підходити комплексно. Потрібно перевірити свої будинкові мережі, утеплити стіни, дах, підвал і т.д. Зрозуміло, той, хто має власний котел, проводить утеплення краще. Так само і в цьому випадку. Зявилася позиція власника та взаємна відповідальність, так як люди сплачують лише за фактично спожите тепло. Облік тепла є запорукою економії і якості послуг, а також забезпечує раціональне споживання теплових ресурсів. З часом усі будуть вимушені перейти на тепловий облік тепла. І, якщо ж, в крайньому випадку буде необхідність перейти на індивідуальне опалення, тоді потрібно це робити усім разом.
Із швидким ростом цін на енергоносії питання енергозбереження стало чи не найважливішим для житлово-комунальних підприємств, яким доводиться працювати нині у вкрай складних умовах. За останні роки у Славуті в сфері енергозбереження вже впроваджена ціла низка заходів та на досягнутому зупинятися ЖКГ-підприємства не збираються.

Прес-служба
Славутського МВК

Бурхливі події настільного тенісу в Славуті

Місяць лютий видався багатим на змагання для юних тенісистів Славути. Клуб «Золота ракетка» весь час працював на повну потужність, в ході чого були організовані заняття з трьома дитячими групами. Тренування йдуть щоденно, включаючи суботу і неділю. Діти з задоволенням займаються настільним тенісом і вже почали показувати непогані результати.
В лютому 2014 року наступила череда спортивних випробувань. В клубі щотижнево проводилися міні-турніри для його вихованців, і, слід відмітити, що кожен раз переможцями були різні діти. Це свідчить про високу конкуренцію серед них. Непогані результати показали Влад Кухарчук, Яна Олійник, Дмитро Мазур, Олена Лавренюк. Вони вже на рівних борються з Олександром Лук’яненко, Веронікою Олійник, Дариною Шабуровою, які мають третій дорослий розряд.
Першим екзаменом для наших славутських спортсменів став обласний чемпіонат в Хмельницькому 15 лютого, де серед десятикласників проводився відбір на чемпіонат України. Наші маленькі дітки відмінно показали себе в поєдинках з більш дорослими тенісистами. Вероніка Олійник і Дарина Шабурова навіть пробилися в фінал і привезли додому четверте і п’яте місця.
18 лютого розпочався міжнародний турнір LIRS OPEN-2014, який щорічно проводиться в місті Жовква Львівської області. Сюди з’їхалися спортсмени з Польщі, Росії, Молдавії, Білорусі, Узбекистану, а також майже з усіх областей України. Напруження боротьби і конкуренція тут була дуже сильною. Слід відмітити, що значну перевагу над всіма 10-річними дітьми мали представники Молдавії.
Під час виходу в фінал наш Сашко Лук’яненко програв одному із молдавських тенісистів і в результаті отримав четверте місце в другому фіналі. Програли молдаванкам Дарина Шабурова і Яна Олійник. Вони також не змогли переграти дівчат з Києва, Дніпропетровська і Одеси. Тепер для них наступає період «роботи на помилками» і підготовка до наступних змагань.
Добру звістку принесла вихованка клубу Наталя Капуста. 22 лютого вона прийняла участь у турнірі в Запоріжжі, який проводиться щорічно на честь пам’яті видатних спортсменів цієї області Федора і Олега Якутовичів. Ці змагання мають високу вагу і занесені в Україні до класу «рейтингованих», що дозволяє тенісисту підвищити свій спортивний статус. Наталці вдалося завоювати срібну нагороду, і це ще раз свідчить про високий авторитет клубу «Золота ракетка».
23 лютого відбувся любительський турнір з настільного тенісу в Славуті. Їх організатором виступив Валерій Шабуров, голова місцевого осередку «Спорт для всіх». На ці змагання запрошувались дорослі тенісисти, які добре грають та показали непогані результати на минулих змаганнях. Перемогу тут одержав Сашко Лук’яненко, який єдиний з дітей був запрошений на дорослий турнір.
У березні на юних тенісистів Славути чекає турнір в Івано-Франківську «Кубок Роксолани», а також великі змагання «Юність Поділля», які відбуватимуться в місті Красилів Хмельницької області.

Андрій Лук’яненко

Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих

15 лютого біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам відбувся мітинг, присвячений 25-й річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організації, учасники бойових дій на території інших держав, учні загальноосвітніх навчальних закладів, усі, в чиїх серцях живе пам'ять про ту жорстоку і трагічну війну.
Звернувся до ветеранів війни в Афганістані та учасників бойових дій на території інших держав перший заступник міського голови Сергій Микульський:
-Усі ті, кому пощастило повернутися з війни додому, знають справжню ціну мирного неба над головою, ціну життя, дружби, єдності.
Нехай же ніколи не знають війни наші діти і онуки. Нехай усі живуть у мирі і злагоді, бо ми живемо і за тих, хто поліг у афганських ущелинах, хто залишився прикутий до інвалідного візка, хто недолюбив, недомріяв, не дожив…
Від усієї душі бажаю вам і вашим родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров'я і довгих років життя!
Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Після виступів інших учасників мітингу – реквієму, славутчани поклали до пам’ятника загиблим вінки та живі квіти, а благочинний Славутського округу, протоієрей отець Петро відправив панахиду за упокій душ загиблих і померлих воїнів-афганців Славутчини.
Прес-служба Славутського МВК

Пам’ятаємо вічно!

Як відомо, після Другої світової війни вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу, де гідно і мужньо виконували інтернаціональний обов’язок. Однак, найбільш тривалою і тяжкою стала військово-політична спецоперація в Афганістані: 160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами цієї країни, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання.
Напередодні 25-ї річниці виведення військ колишнього радянського союзу із Республіки Афганістан в міському Палаці культури управлінням освіти була організована та проведена виховна година «Незмінний в пам’яті моїй Афган».
У своєму виступі міський голова Василь Сидор зазначив, що війна в Афганістані залишилася надзвичайно трагічною сторінкою в нашій історії, в пам’яті тих, хто втратив своїх синів, братів, чоловіків:
– Це була кривава і затяжна війна, яка тривала майже 10 років. Дітей відправляли на смерть. Ми добре знаємо, що воювали прості люди. Але, попри все, хлопці воювали гідно.
На сьогоднішній день у нас в місті проживає 178 славутчан, котрі проявили свою силу, мужність та стійкість у війні в Афганістані. Сьогодні вони працюють і ведуть активний спосіб життя. Вони допомагають вдовам, батькам, тим, хто сьогодні потребує допомоги, не стоять осторонь проблем. Висловлюю усім їм щирі слова поваги і вдячності.
Ми з почуттям великої жалоби розділяємо біль і гіркоту втрати батьків, дітей та родин загиблих. Пам’ятаємо про кожного, хто не повернувся додому. Ніколи жодна війна не була виправдана. Одна справа воювати, захищаючи свій дім, свою землю, а інша справа – воювати на чужині. Ми сьогодні засуджуємо ті дії, і бажаємо щоб ніколи більше такого не повторилося. Від усього серця бажаю вам і вашим сім’ям, перш за все, здоров’я, родинного благополуччя, упевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра.
Учасник бойових дій в Афганістані Роман Бачинський поділився своїми спогадами:
– Пройшло вже 25 років, але пам'ять про афганську війну лишилася назавжди. 25 років відділяє тільки від того часу, коли наші війська були виведені із Республіки Афганістан. А до того було 10 років неоголошеної війни. Нам довгий час говорили, що там йде навчання, а насправді це була війна. Нам, молодим хлопцям, довелося брали участь у тих бойових діях. Багато було ранених та контужених, багато наших побратимів залишилося на тій землі. Але, не дивлячись ні на що, наші воїни чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишаючись вірними присязі.
Перед присутніми виступив Олександр Семенюк – учасник бойових дій в Афганістані, голова Славутської організації ветеранів Афганістану:
9 років і 2 місяці йшла жорстока війна з кров’ю і брудом, смертями і пораненнями, голодом та холодом. Але ми переносили усі тяготи військової служби. Так складається історія, що періодично виникають війни. І в той час нам випала доля стати учасниками тих подій. Всі бійці показали себе гідними патріотами своєї землі. Ми не осоромили своїх предків.
Я хочу, щоб нинішнє покоління знало, що поряд з ними живуть люди, які в свій час виявили героїзм і патріотизм. Впевнений, що наша молодь гідна своїх батьків і дідів та буде як і вони відстоювати у майбутньому інтереси свого народу та свою Батьківщину.
Підтримали виступи побратимів і інші учасники бойових дій в Республіці Афганістан.
Слова тих, хто про війну знає не з чуток, переривалися аплодисментами, сльози суму й вдячності неодноразово з’являлися на очах у багатьох присутніх.
Але найяскравішим почуттям стало почуття гордості за те, що поруч із нами живуть справжні, мужні, відважні і рішучі чоловіки.
Вихованці Будинку дитячої творчості та їх викладачі підготували чудовий святковий концерт.
Прес-служба Славутського МВК

Зимові Карпати

Карпати ваблять своєю красою та неповторністю мільйони туристів щорічно, але в зимовий період вони є особливо прекрасними.
Кожен, хто хоч раз відпочивав у Карпатах взимку, обов’язково хоче приїхати сюди знову. Прекрасні краєвиди засніжених вершин, морозне повітря у поєднанні з колоритом закарпатської культури, створюють незабутню святкову атмосферу для відпочинку. Такий відпочинок давно став одним з найкращих та найдоступніших шансів оздоровитися в зимовий період.
І тому, традиційно, в перший тиждень лютого була організована екскурсійна поїздка в Карпати групою освітян. Мало хто повірить, що від’їжджаючи з м. Славута було -24 °C, приїхавши у смт. Ворохта було +5 °C.
Маса вражень чекала на тих, хто приїхав сюди вперше, адже відпочиваючі мали змогу спробувати себе у катанні на лижах, санках, квадроциклах, бугелях, міні ліфтах. Такий активний відпочинок запам’ятається їм надовго, та самобутність зимових Карпат покличе їх знову…
Адміністрація ЦТК

Пташина їдальня

Зима для птахів – це велике випробовування. Їм стає важко здобувати поживу, і найбільше пташок гине не від холоду, а від голоду. Бо сита пташка не замерзне навіть в найлютіший мороз. Для птахів голод – одна з основних причин загибелі взимку. Зимові та весняні снігопади, обледеніння, природні вороги призводять до загибелі великої кількості птахів.
Тому птахи потребують нашої допомоги. І найкращим подарунком для них стане годівничка з кормом.
На базі Еколого – натуралістичного центру школярів стало доброю традицією допомагати пернатим протягом цілого року, а особливо в зимовий період. У ході природоохоронних заході була проведена акція «Пташина їдальня», мета якої – мобілізувати дітей та учнівську молодь на масову підгодівлю птахів не тільки на шкільному подвір’ї, а й в парках, в садах та на присадибних ділянках. Дана акція проходила в три етапи: перший- діти заготовляли корми для птахів, другий – виготовляли та розвішували годівнички, третій триває і досі – це перевірка та постійне підсипання корму у годівнички. Діти разом з керівниками гуртків,батьками власноруч виготовляли різноманітні годівнички, котрі розвісили на території навчального закладу, у місцевому парку та біля своїх домівок. Годівниці для птахів виготовляли використовуючи пластикові пляшки, дріт, коробки, ящики, дошки, мотузки, скляні банки та інше.
Найбільш активними природоохоронцями показали себе Віталій Трохимчук, Юлія Оку невська (гурток «Юні мікологи»), Андрій Захарчук, Сергій Ріпа, Максим Гельт, Софія Яцкова, Олександра Трамбовецька, Анастасія Карвіна, Сергій Оборжицький («гурток Саду мого дивосвіт»).
Вміло організована підгодівля сприяє не лише виживанню птахів, а також подальшому їх закріпленню на гніздових ділянках.
Серед найпоширеніших кормів, що можна використовувати для підгодівлі птахів узимку можна назвати:
• насіння соняшника (несмажене), дуже люблять снігурі та синиці;
• насіння коноплі – люблять усі зерноїдні птахи;
• овес – їдять вівсянки та чубаті жайворонки;
• просо, пшоно – найулюбленіша їжа вівсянок, жайворонків, синиць та горобців;
• насіння кавунів – корм для синичок та повзиків;
• насіння дині – всі птахи полюбляють;
• крихти сухого білого хліба (чорний не можна) – корм для багатьох птахів;
• сире несолоне сало, сирі чи варені кістки – улюблені ласощі синиць;
• ягоди горобини і бузини – улюблені ласощі дроздів;
• насіння ясеня – ласощі для снігурів;
• насіння бур’янів (лобода, кропива, кінський щавель) – корм для всіх зерноїдних птахів.

ПАМЯТАЙТЕ! Не можна підгодовувати птахів смаженим насінням, солоними продуктами (салом або м’ясом) та чорним хлібом.
Підгодовування – це один із головних засобів залучення птахів до певної місцевості, що дає змогу провести дослідження чисельності та видового складу птахів.
Будьмо друзями природі. Допоможемо птахам.

Володимир Захарчук,
керівник гуртків

Чемпіонат туристичного центру

9 лютого відбувся чемпіонат Славутського міського центру туризму і краєзнавства зі спортивного туризму в закритих приміщеннях. Метою чемпіонату було визначення найкращих гуртківців туристичного спрямування.
Переможцями чемпіонату ЦТК зі спортивного туризму 2014 стали :
Владислав Рижук в і Юлія Нова – гуртківці спортивного туризму (молодша вікова група).
Справжня битва розгорнулась між гуртківцями гірського туризму, де за перше місце серед дівчат змагались Юлія Данішевська і Галина Прокопчук, залишивши опонентів позаду. Перемогу здобула Юля з мінімальним відривом 18 секунд. Ще цікавішим був фінал хлопців – відрив між першим і другим місцем становив лише 4 секунди. Перемогу здобув Кирил Чаюн. Гідним суперником для нього виявився Юрій Скомороха (старша вікова група).
Переможці та призери турніру поїдуть на 5-й відкритий кубок ТРК «Штурм» м. Хмельницького, де 1-2 березня будуть захищати честь м. Славути.
Адміністрація ЦТК

Пам’яті Великого Кобзаря

Говорячи про народ, оповідають про його землю, ріки, гори, ліси. Згадують також великих людей, яких дала ця земля світові. Колись чи не у кожній сім’ї у світлиці на покуті під вишиваними рушниками висів портрет Тараса, а на полиці лежав «Кобзар».
Тарас Шевченко великий геній українського народу. Його життя таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це якась легенда, коли б усе те не було правдою…
Нас просто не існує без Шевченка. В ньому всі мрії наші, усе буття, уся історія. Відомо – Україна – це Шевченко, а Шевченко – це Україна. Люди шанували й шанують у Шевченкові не тільки геніального поета. Через нього вони усвідомлювали й усвідомлюють себе як народ. Люди, що не відчувають себе народом, не замислюються над тим, для чого живуть вони на землі, яка їхня роль в історії. Творчість Тараса Григоровича Шевченка – це документ найбільш об’єктивної і виваженої характеристики українців, це книга нашого буття і водночас візитна картка, за якими націю пізнає і сприймає світ.
«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» – музично-літературна композиція під такою назвою відбулася 6 лютого в Дитячій школі мистецтв.
Цей тематичний захід став одним із перших в низці культурних, мистецьких і освітніх заходів, які проводяться в місті з нагоди відзначення славетної дати – 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря.
Увазі глядачів була представлена чудова концертна програма, в рамках якої відбулися музичні, хореографічні та літературні виступи. Зокрема, присутні могли насолодитись такими творами, як: «Думи мої, думи мої…», «Зацвіла в долині», «Україна – дивосвіт», «Дніпра жива вода», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Ой, заграйте, музиченьки» та ін.
На завершення заходу заступник міського голови Галина Фурманчук відзначила високий рівень виконавської майстерності, а також подякувала директору, колективу закладу та батькам за виховання, професіоналізм, талант, творче натхнення та побажала подальших успіхів.
Начальник управління культури Сергій Сакалюк повідомив присутніх про те, що у місті й надалі планується проведення низки заходів до святкування урочистої дати. А 27 лютого в міському Палаці культури відбудеться творчий звіт художніх колективів м.Славута.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.
Прес-служба Славутського МВК

Показали високу хореографічну майстерність

7 лютого у міському Палаці культури відбувся огляд-конкурс хореографічних колективів міста «У ритмі танцю». Увазі глядачів було представлено 15 номерів у різних жанрах: народний танець, бальна і сучасна хореографія.
Учасники конкурсу демонстрували красу та різноманітність танців. 8 номерів було представлено від Будинку дитячої творчості. Виступи вихованців БДТ розглядалися поза конкурсом. Інші номери були представлені від загальноосвітніх закладів міста.
Оголосила результати завідувач інформаційно-методичного центру управління освіти Тетяна Дубіна: – Шановні діти, батьки й колеги. У нас сьогодні дійсно було гарне свято – свято танцю. З кожним роком вихованці хореографічних колективів показують все кращі результати, демонструють яскраві костюми та чудові постановки. В майбутньому, нам мабуть буде вже й мало цієї сцени. Відповідно до набраних балів було визначено переможців. В молодшій віковій категорії переміг «Святковий гопак» (спільний проект НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх»» з БДТ, керівник Дунайчук Л.), а в середній – «Волинська полька» (ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, постановка Бєлєнової Н., керівник – Сайпель М.). Всім зичу творчих успіхів, здоров’я, натхнення та нових перемог!
Учасники показали своє вміння танцювати, артистичність та бажання перемагати. Найкращі були нагороджені грамотами управління освіти.

Прес-служба Славутського МВК

Свято здоров’я

Лікарські рослини – давні друзі людини. Ще на зорі цивілізації первісній людині були відомі рослини, які допомагали від укусів змій, різних тварин, комах .
У наші часи атома й синтетичної хімії використанню лікарських рослин приділяється велика увага. Їх лікувальні властивості в ряді випадків переважають над хімічними.
Вивченню лікувальних властивостей лікарських рослин та їх застосуванню з метою профілактики, а також лікуванню захворювань, був присвячений виховний захід «Зелена аптека» гуртка «Юні друзі природи» екологічного центру з учнями 3-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та їх батьками.
Діти розповідали про цілющі зілля, які у великих кількостях поширені в наших лісах, садах на полях та ознайомили присутніх з лікувальними властивостями і застосуванням подорожника, деревію, чистотілу, конвалії ромашки і інших трав, демонструючи зразки цих рослин, кольорові листівки та читаючи вірші присвячені рослинам.
Катя Ломінська приготувала загадки про рослини. Бабуся знахарка (Каріна Тушевська) поділилась секретами лікувальних відварів з трав.
Бабуся медуниця (Вероніка Сафронова) запропонувала рецепти чаїв «Здоров’я», « Від застуди», «Чай профілактичний».
Діти та їх батьки взяли участь у конкурсі «Впізнай мене». Розпізнавали цілющі лікарські рослини розміщені в конвертах, розповідали про їх використання. Наприкінці свята Бабуся медуниця запросила дорослих гостей на дегустацію фіточаїв та поділилася рецептом приготування вітамінного чаю з шипшини, який так необхідний в період застудних захворювань.
Діти та батьки щиро дякували гуртківцям за цікавий захід, який зігрів та об’єднав їх родини.

Керівник гуртка «Юні друзі природи» Людмила Достовалова

Витяг з правил утримання домашніх тварин в місті Славуті (Славутської міської ради від 31.01.2014р. №16- 38/2014) Витяг з правил утримання домашніх тварин в місті Славуті (Славутської міської ради від 31.01.2014р. №16- 38/2014)

4. Особливості утримання домашніх тварин
4.1. Особа, яка утримує домашню тварину зобов’язана:
4.1.1. зареєструвати тварину;
4.1.2. дбати про домашню тварину, забезпечувати її достатньою кількістю їжі та постійний доступ до води;
4.1.3. надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними;
4.1.4. забезпечити наявність намордника, повідка, нашийника з номерним індивідуальним знаком (жетоном);
4.1.5. дотримуватися санітарно – гігієнічних норм експлуатації житлового приміщення, де утримується домашня тварина, та норм співжиття. Не допускати забруднення тваринами квартир, місць загального користування в житлових будинках, прибудинкових територій, на вулицях, парках, скверах тощо;
4.1.6. запобігати безконтрольному виходу тварини поза межі місця її утримання;
4.1.7. запобігати небезпечним проявам тварин, які утримуються, по відношенню до людей, інших тварин або майна;
4.1.8. запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин. З метою регулювання чисельності тварин, які не мають племінної цінності, проводити стерилізацію як гуманний шлях до зменшення чисельності тварин;
4.1.9. негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам, а також доставляти у ветеринарну установу тварин, що завдали шкоди здоров’ю людей чи тварин для огляду і карантинування, а покусаних тварин – для огляду і лікування;
4.1.10. своєчасно доставляти тварину до ветеринарної лікарні для огляду та імунізації проти сказу;
4.1.11. відшкодувати шкоду, заподіяну твариною особі або майну відповідно до законодавства.
4.2. Якщо особа, яка утримує домашню тварину є юридичною особою, то в обов’язковому порядку повинна бути визначена особа, яка безпосередньо несе відповідальність за тварину.
4.3. При використанні собак для охорони території повинні бути встановлені відповідні попереджувальні таблички.
4.4. Якщо відсутня можливість подальшого утримання тварини особа, яка її утримує, зобов’язана передати тварину іншій особі або здати в притулок для тварин.
4.5. Особи, які утримують тварин в багатоквартирних будинках, повинні забезпечити тишу.
4.6. Особи, що займаються дресируванням тварин, повинні мати дозвіл на таку діяльність, відповідну професійну підготовку та реєстраційне свідоцтво встановленого зразка.
5. Вимоги до вигулу домашніх тварин
5.1. Особи, які утримують домашніх тварин або особи, які супроводжують їх, мають право знаходитись з тваринами поза межами їх постійного утримання (супроводжувати її).
5.2. Дозволяється виводити собак за межі квартири, території подвір’я, організацій, підприємств тощо лише на повідку з прикріпленим до ошийника номерним індивідуальним знаком (жетоном) і в наморднику.
5.3. Особа, яка супроводжує тварину, має бути не молодше 14-ти річного віку та фізично спроможною керувати твариною.
5.4. Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана:
5.4.1. забезпечити безпеку супроводжуваної тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною твариною, забезпечити безпеку дорожнього руху при проходженні з твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом здійснення безпосереднього контролю за поведінкою тварини;
5.4.2. прибирати екскременти за своїми тваринами в під’їздах багатоквартирних будинків, на сходах, в ліфтах та інших місцях загального користування;
5.4.3. навчати собак за визнаними навчальними програмами без повідків і намордників на майданчиках для дресирування.
5.5. При вигулі домашніх тварин забороняється:
5.5.1. супроводжувати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
5.5.2. приводити тварин (за винятком собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе, крім спеціалізованих магазинів для тварин, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків тощо;
5.5.3. залишати тварин бездоглядними.
7. Заборони щодо утримання тварин
7.1. Особам, які утримують домашніх тварин забороняється:
7.1.1. утримувати собак та котів у місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо);
7.1.2. утримувати собак незареєстрованими належним чином;
7.1.3. займатися розведенням тварин з уродженими вадами, виявленими генетичними змінами, зі спадково закріпленою агресивністю тощо;
7.1.4. жорстоко поводитись з тваринами або знущатися, знищувати їх;
7.1.5. проводити собачі бої, а також селекціонувати, навчати та використовувати собак для боїв, використовувати інших тварин для дресирування собак тощо;
7.1.6. використовувати тварин для отримання з них м’яса і шкурок;
7.1.7. вигулювати тварин в невідведених для цього місцях;
7.1.8. навчати собак атакувати людину;
7.1.9. купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах;
7.1.10. залишати тварин бездоглядними;
7.1.11. вигулювати собак без повідка та намордника.
7.2. При дресируванні тварин не допускається:
7.2.1. нанесення тваринам побоїв, залякування, видалення кликів, кігтів тощо;
7.2.2. перевищувати фізіологічне навантаження;
7.2.3. примушувати тварин до дій або використовувати засоби, що травмують їх.
8. Реєстрація та ідентифікація домашніх тварин
8.1. Реєстрація домашніх тварин проводиться з метою:
8.1.1. єдиного обліку цих тварин у місті, у тому числі для організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам чи особам, які їх утримують;
8.1.2. контролю за чисельністю безпритульних тварин;
8.1.3. здійснення контролю за дотриманням ветеринарно – санітарних вимог;
8.1.4. забезпечення епізоотичного благополуччя;
8.1.5. вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх тварин в м. Славута.
8.2. Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків, передбачених цими Правилами.
8.3. З метою здійснення реєстрації тварини, особа звертається із відповідною заявою до Центру надання адміністративних послуг (вул. Соборності,15).
Обов’язкову реєстрацію здійснює Комбінат комунальних послуг або заклади ветеринарної медицини чи лікарі ветеринарної медицини, діяльність яких ліцензована відповідно до вимог чинного законодавства України (з обов’язковим повідомленням ККП про вчинену реєстрацію).
8.4. Ідентифікація домашніх тварин під час реєстрації проводиться лікарем ветеринарної медицини.
8.5. Обов’язковій реєстрації підлягають собаки, що утримуються фізичними або юридичними особам протягом 10 діб з моменту їх придбання або 60 діб з моменту народження.
8.6. Особи, які проживають (зареєстровані) поза межами м. Славута, але перебувають на території міста з собакою більше 30 діб, повинні зареєструвати тварину у встановленому порядку.
8.7. Реєстрація котів та інших тварин (крім собак) проводиться за бажанням власника або особи, що їх утримує відповідно до вимог чинного законодавства України.
8.8. У випадках втрати реєстраційного посвідчення, номерного індивідуального знаку тварини, зміни її власника або місця його проживання (реєстрації) обов’язково проводиться перереєстрація тварини.
8.9. Реєстрація та перереєстрація домашніх тварин відбувається при пред’явленні особою, яка їх утримує квитанції (платіжного доручення) про внесення плати, паспорту особи, ветеринарний документ встановленого зразка на тварину з відміткою про проведення необхідних досліджень та щеплень.
Для проведення перереєстрації власником домашньої тварини додатково надається попередньо видане реєстраційне посвідчення на домашню тварину встановленого зразка.
При перереєстрації видається лише нове посвідчення про реєстрацію, без зміни номерного індивідуального знаку (жетону), крім випадків, коли реєстрація була проведена в іншому населеному пункті.
Кошти за послуги, пов’язані з реєстрацією чи перереєстрацією домашніх тварин, сплачуються власником, іншою особою відповідно до встановленого розміру плати, що встановлюється виконавчим комітетом Славутської міської ради.
Від внесення плати за реєстрацію та перереєстрацію собак звільняються інваліди по зору, для яких собака слугує поводирем.
8.10. Присутність реєстрованої тварини при проведенні реєстрації є обов’язковою.
8.11. Процедура реєстрації передбачає заповнення відповідної форми з відомостями щодо особи, яка утримує тварину (П. І. Б., дата народження, місце проживання, телефон), виду тварини, породи, клички, дати народження або відчуження, проведення протиепізоотичних заходів (щеплень) тощо з подальшим внесенням цієї інформації до загальної електронної бази даних тварин у м. Славута.
Ця інформація є конфіденційною та надається лише у випадках, що передбачені чинним законодавством.
8.12. ККП зобов’язаний у 14-денний термін з моменту реєстрації або перереєстрації видати особі, яка утримує тварину, реєстраційне посвідчення та номерний індивідуальний знак (жетон) тварини, витяг з Правил, а також ознайомити особу з ветеринарно-санітарними вимогами щодо утримання тварини.
Факт ознайомлення з документами підтверджується підписом власника тварини у відповідному журналі.
10. Вилов та тимчасова ізоляція домашніх тварин
10.1. Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають нашийники з особистими номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях вважаються безпритульними і підлягають вилову.

Витяг з Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Славута у новій редакції» (рішення Славутської міської ради від 31.01.2014р. №15- 38/2014)

9. Відповідальність підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, у тому числі орендарів приміщень, громадян за порушення Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Славута.
9.1. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями Славутської міської ради та її виконавчого комітету. У разі невиконання або порушення суб’єктами господарської діяльності, передбачених Правилами вимог та обов’язків, органи місцевого самоврядування передають матеріали про невиконання або порушення до відповідних органів державної виконавчої влади, прокуратури, порушують питання про призупинення дії або анулювання наданої раніше дозвільної документації.
9.2. Адміністративна відповідальність посадових осіб і громадян за порушення Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м.Славута настає у випадках:
9.2.1. Виконання робіт пов’язаних з порушенням об’єкту благоустрою без письмового дозволу на проведення даних робіт, якщо отримання такого дозволу передбачено чинним законодавством.
9.2.2. Відсутності огорожі небезпечної зони та освітлення розкопаного місця чи перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій, згідно з проектом виконання робіт.
9.2.3. Неякісне відновлення благоустрою об’єкта після виконання земляних, будівельних, ремонтно-будівельних робіт.
9.2.4. Розміщення рекламних конструкцій без відповідного дозволу.
9.2.5. Засмічення території (під час будівництва, реконструкції та експлуатації об’єктів чи споруд) за межами огорож цих об’єктів і споруд грунтом, будівельним сміттям тощо, утворених при виконанні відповідних робіт.
9.2.6. Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.
9.2.7. Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом.
9.2.8. Ухилення від укладання типового договору з спеціалізованим підприємством про надання послуг вивезення та утилізації побутових відходів.
9.2.9. Вивіз та звалювання в не відведених для цього місцях відходів, трави, гілок, деревини, листя, снігу.
9.2.10. Спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.
9.2.11. Забруднення доріг й інших міських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.
9.2.12. Знищення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.
9.2.13. Захаращення зеленої зони будь-якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у не відведених для цього місцях, ламання дерев, кущів, установлення на зелених зонах торгових точок без дозволу виконкому міської ради.
9.2.14. Наїзд транспортним засобом на тротуари (крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі та паркування на них.
9.2.15. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць, тротуарах, у житлових мікрорайонах та необладнаних для цього місцях.
9.2.16. Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкцій зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня перереєстрація), місць торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.
9.2.17. Самовільне влаштування городів.
9.2.18. Розміщення дорожніх знаків без погодження із Державтоінспекцією, власником доріг.
9.2.19.Розміщення оголошень, афіш, листівок, плакатів тощо у не відведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження оголошень, афіш, листівок, плакатів тощо.
9.2.20.Проведення робіт, пов’яза-них з переобладнанням, реконструкцією основних конструктивних елементів будівель, інженерних комунікацій і мереж, у т.ч. систем інформаційних комунікацій та обладнання, без узгодження з організаціями й підприємствами, у веденні яких знаходиться житловий фонд, інженерні комунікації та мережі.
9.2.21. Розміщення зливових ям та септиків з порушенням Державних будівельних норм та за межами приватних домоволодінь.
9.2.22. Усунення від утримання території ( викошування бур’янів) поблизу прибудинкових територій та територій прилеглих до земельних ділянок приватного сектору, а також територій підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, у тому числі орендарів приміщень, та прилеглих та закріплених територій до підприємств, організацій, установ, об’єктів торгівлі та побутового обслуговування.
9.2.23. Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, у тому числі орендарів приміщень, прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.
9.2.24. Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами.
9.2.25. Витоки води, фекалій на впорядковані території.
9.2.26. Самовільне зайняття території ( частини території) об’єкта благоустрою міста.
9.2.27. Випасання худоби, вигулювання та дресирування тварин у не відведених для цього місцях.
9.2.28. Відсутність аншлагів (табличок) з назвою вулиці та номером будинку.
9.2.29. Скидати у водоймища побутові та виробничі відходи, що забруднюють воду.
9.2.30. Самовільно встановлювати господарські будівлі, вести підсобне господарство, утримування тварин та птиці на об’єктах благоустрою.
9.2.31. Неналежне утримання вулично-дорожньої мережі, зливової каналізації, дощоприймальників, ревізійних, оглядових, переливних колодязів, акумулюючи ємкостей, вигрібних ям, колодязів зв’язку та інших елементів системи інженерних мереж.
9.2.32. Неналежне утримання орендарями та наймачами приміщень, споруд і будівель, несвоєчасне виконання робіт з реставрації, ремонту й фарбуванню фасадів вказаних об’єктів або їх окремих елементів, не виконання робіт та не вжиття заходів по підтримуванню чистоти й справного стану розташованих на фасадах інформаційних табличок, пам’ятних дошок.
9.2.33. Порушення режиму використання і охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення.
9.2.34. Незаконне підвищення або зниження рівня води у водних об’єктах, що знаходяться в межах міста.
9.3. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку
припинення порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. У разі порушення Правил благоустрою особи, винні у їх порушенні, зобов’язані
вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.
9.4. Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою.

Бюджетна сесія триває

7 лютого відбулося друге пленарне засідання 38 сесії міської ради, на якій:
• Внесено зміни до бюджету міста на 2014 рік, зокрема, направлено вільний залишок коштів загального фонду бюджету міста Славути, який утворився станом на 1 січня 2014 року в обсязі 2076895,32 грн. та спеціального в обсязі 11562079,42 грн. для покриття кредиторської заборгованості, що утворилася на початок року та на вирішення соціально-економічних проблем міста.
Міський голова Василь Сидор проінформував присутніх про те, що чекає Славуту у новому бюджетному році:
– В першу чергу буде виконано той обсяг робіт, які не вдалося завершити у минулого році із-за не проведення держказначейством платежів. Це – завершення першого етапу дороги вул. Я. Мудрого, а також вулиць Коцюбинського, Монастирській та Поліській. Буде спрямовано увагу на ремонт доріг, які ведуть до багатоповерхових будинків, зокрема на вул. Церковній та мікрорайон «Військове містечко».
В освітній галузі у 2014 році будуть завершені роботи у ДНЗ№3, а також заплановано проведення тендеру на виконання робіт із ремонту фасаду ЗОШ№5 та реконструкції НВО№2. Значна увагу у цьому році буде приділена медичній сфері, зокрема планується спрямувати кошти на завершення ремонту терапевтичного відділення, закупівлю цифрового флюорографа. Готується приміщення для встановлення інвесторами томографа. А наступним кроком в оновленні центральної районної лікарні у 2015 році стане ремонт інфекційного, кардіологічного, поліклінічного та травматологічного відділень.
Служби житлово-комунального господарства спрямують свою роботу на ремонт покрівель будинків, зменшення втрат у мережах та витрат енергоносіїв, водовідведення вул. Михайлова, Лисенка та Паперника, встановлення біоустановки в районі Будфарфору. Силами Славутського ЖКО будуть встановлені три спортивні площадки на вул. Козацькій, Острозькій та в р-ні ЗБВ.
Загалом в план робіт на 2014 рік закладено 74 об’єкти.
• На сесійному засіданні затверджено угоду від 15 січня 2014 року між Славутською міською радою в особі міського голови В. Б. Сидора та Славутською районною радою в особі голови районної ради Л. А. Радзивілюка про спільне утримання Славутської центральної районної лікарні протягом 2014 бюджетного року. Згідно даної угоди Славутської міською радою передано субвенцію для Славутського районного бюджету у сумі 1150596 грн. на виконання міської програми розвитку Славутської районної лікарні на 2011-2015 роки.
• Затверджено угоду між Славутської міською радою та Славутським РВ УМВС в Хмельницькій області про передачу субвенції державному бюджету на виконання міської програми соціально-економічного розвитку.
Детальніше з рішеннями сесії Ви можете ознайомитись на фіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua
Прес-служба Славутського МВК