Щеплення: бути чи не бути

Робити чи не робити щеплення дитині? – Дане питання дедалі частіше постає перед молодими батьками. Зіткнулася з цим і славутчанка Ірина Ткачук (прізвище та ім’я з етичних міркувань змінено). Ще в 2011 році Ірина зверталась до суду з питання влаштування дитини в навчально-виховне об’єднання «Дошкільний заклад-початкова школа» №2 . Рішення суді було на користь закладу, тому що дитині не зроблені профілактичні щеплення згідно календаря щеплень через категоричну відмову батьків. Однак, Ірина не розпочала робити щеплення, тому на даний час не можна прийняти дитину в дошкільний заклад, адже це суперечить чинному в Україні законодавству.
Оформлення в дошкільний навчальний заклад здійснюється згідно з Примірним положенням про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженим наказом МОЗ України від 29 листопада 2002 року № 434 “Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні”, де визначено обсяг обстежень та обов’язковість профілактичного огляду дитини відповідними спеціалістами. Зокрема, в положенні зазначено, що “питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією”.
Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я при вирішенні питання про відвідування дитиною дошкільного навчального закладу керується такими нормативно-правовими актами:
– основні законодавчі документи, які регламентують проведення щеплень в Україні, а саме: закони України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” та “Про захист населення від інфекційних хвороб”. Згідно з ними профілактичні щеплення для запобігання захворюванню на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець, кір в Україні є обов’язковими і включаються до календаря щеплень;
– наказ МОЗ України від 16.09.2011 № 595 “Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів”, яким затверджено календар профілактичних щеплень, Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень та туберкулінодіагностики і Перелік медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень.
У статті 12 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” зазначено: “Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження – засвідчити це актом у присутності свідків”.
Однією з необхідних умов прийняття дитини до навчально-виховних закладів згідно зі статтею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (далі – закон) є повнота проведення профілактичних щеплень за віком. У цій статті вказано, що “дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації, за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийнятті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його”.
У багатьох країнах світу підходи до проведення щеплень такі ж, як і в нашій країні: дитина без щеплень до відвідування організованого колективу не допускається.
Закладів, де могли б навчатись виключно нещеплені діти, в Україні нема. Але право на дошкільне виховання дітей, які не мають профілактичних щеплень без поважних причин, а лише через небажання батьків, може бути реалізоване шляхом його отримання в індивідуальній формі.
Офіційна позиція Міністерства охорони здоров’я України щодо проведення щеплень з метою профілактики інфекційних захворювань базується на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, які використовуються в національних календарях щеплень усіх цивілізованих країн. Забезпечення достатньо високого рівня охоплення щепленнями у більшості розвинутих держав належить до основних пріоритетів національної безпеки.
Таким чином, славутчанці Ірині Ткачук запропоновано переглянути свою позицію щодо щеплень або ж обрати варіативну форму здобуття дошкільної освіти – соціально-педагогічний патронат або відвідування міського клубу «Малюк».

Управління освіти
Славутського МВК

Юні козачата та берегині Славути

21 січня в Дитячо-юнацькій спортивній школі відбувся районний відбірковий етап міської фізкультурно-оздоровчої естафети «Козацький Гарт», присвячений Дню Соборності України. Такі змагання поєднують у собі дві мети – розвиток фізичної культури та спорту серед молоді та їх залучення до відродження національних традицій та культурної спадщини українського народу.
У змаганнях взяли участь 8 команд (96 учнів) загальноосвітніх шкіл міста. Молодь охоче бере участь в цій естафеті, адже це чудова нагода підвищити свою спортивну майстерність та за перемоги представити рідне місто на рівні області і навіть держави.
Цього дня команди змагалися за звання найспритніших та найсильніших козачат: стрибали через скакалку, перетягували канат, змагалися у «човниковому» бігу та виконували стрибки у довжину з місця. Кожна команда буда представлена 12-ма гравцями. Це дружній колектив, який завзято виборював для своєї школи право бути кращою на спортивній арені міста.
Переможцем стала команда школи №1, ІІ місце посіла команда школи №6, ІІІ місце розділили між собою гімназії № 9 та №5. Учні ЗОШ№1 невдовзі представлять рідне місто в обласному етапі змагань «Козацький гарт». Дякуємо усім юним козачатам та берегиням Славути за участь у змаганнях та закликаємо і надалі займатися спортом, приносити для свого міста нові перемоги.
Прес-служба
Славутського МВК

Дивосвіт кімнатних рослин

“Щоб жити, потрібні сонце, свобода і маленька квітка”, – говорив великий казкар Ганс Крістіан Андерсен. І дійсно, майже у кожній оселі можна зустріти хоча б одну кімнатну рослину, яка дарує своїм господарям свою красу і ніжність. В еколого-натуралістичному центрі вже понад два роки вражає розмаїттям кімнатних квітів музей Природи.
21 січня вихованцями гуртка «Юні квітникарі – аранжувальники» було проведено свято «Дивосвіт кімнатних рослин». Юні квітникарі ближче познайомили всіх з зеленими друзями, їх прикметами, розказали про властивості кімнатних рослин, показали, яка багата наша природа на кімнатні квіти, яка у них неповторна краса, які вони вразливі та тендітні. Присутні почули цікаві факти про такі знайомі нам хлорофітуми, кактуси, аспарагуси, бегонії тощо. Дмитро Пермінов підготував цікаві загадки про кімнатні квіти, а Вікторія Галах, Владислав Стрихарчук, Валентина Оборжицька порадували своїми віршами. На найактивніших учасників очікувала вікторина та ігри «Шифрувальник», «Впізнай рослину».
Наприкінці свята любителі рослин Марія Кирилюк, Тетяна Рудик, Юлія Онищук закликали цінувати і берегти все, що нас оточує в рідному краї, дотримуватися правил поведінки в природі, висаджувати квіти та дбайливо їх доглядати. Сподіваємося, що усі присутні отримали часточку добра, душевного тепла і знання. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати музей Природи і поринути у справжній дивосвіт кімнатних рослин за адресою: пров.Партизанський,8.
Огородник І., керівник гуртка « Юні квітникарі – аранжувальники Еколого-натуралістичного центру

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 20-26 cічня).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 442 виклики, в тому числі на села – 31. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 33, до травмованих – 22, до онкохворих – 4, до хронічно хворих –26, до дітей віком до 1 року – 2, з алкогольним отруєнням – 13, на пологи та патологічну вагітність – 9, хибних викликів – 11. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 197 осіб, з них: дітей віком до 1 року – 6, з пневмонією – 10, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 1, травмою – 4. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилось – 14 немовлят, з них: дівчаток – 10 та хлопчиків – 4.

КП «Славутське УВКГ»
Надійшло за минулий тиждень 20 викликів від громадян.
Відремонтовано обладнання та виконано роботи з очистки прийомної камери на вул. Перемоги (КНС ).
Проведено роботи з чистки каналізації на вул.Кузовкова,16, 22, Здоров’я,7,15, Сокола,7,5, Ізяславська,2,17,17а, Чкалова,16, Лісна,29, Соборності,40.

КП «Славутське ЖКО»
Впродовж 20-26 cічня було здійснено від громадян 61 виклик слюсарів-сантехніків, 40 викликів електриків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– скління підвальних вікон на вул.Лісна,13,7, Сокола,12;
– ремонт дверей на вул. Сокола,2а, вул.Здоров’я,7а;
– посипання дороги протиожеледною сумішшю;
– заміна ламп в мережах вуличного освітлення на вул.Я.Мудрого, Садова, Лісна;
– знято аварійні дерева в р-ні ДОКу;
– замінено рубильник в електрошафі на вул.Миру.

Прес-служба
Славутського МВК

На думку славутчан

Наприкінці року у Славуті проводилося загальноміське соціологічне дослідження, метою якого було вивчення думки громади щодо напрямків роботи Славутської міської ради та її виконавчого комітету. Отримані результати анкетування будуть взяті до уваги при визначенні пріоритетів подальшого розвитку міста Славути.
Згідно сформованої вибірки проводилося опитування серед працівників найбільших підприємств міста, освітян, пенсіонерів, медичних працівників, приватних підприємців, громадських об’єднань. Загалом опитано біля тисячі респондентів.
За отриманими результатами серед позитивних тенденцій, які славутчани вбачають у місті, першим 337 респондентів відмітили благоустрій міста, другим – культурне життя (284 чол.), третім – пасажирські перевезення (224 чол.). Актуальними залишаються питання щодо надання медичних послуг (448 респондентів відмітили даний варіант), стану доріг (353 чол.) та вуличного освітлення (237 чол.). У порівнянні із дослідженнями минулих років зросло невдоволення громадян наданням медичних послуг. Тому актуальним на сьогодні залишається необхідність продовження розпочатої роботи щодо покращення якості надання медичних послуг громадянам та формування позитивного іміджу медичної галузі міста. Разом з тим, кількість славутчан, які негативно відносилися до роботи служб житлово-комунального господарства значно зменшилася. Приємним є факт, що уже не вперше за результатами проведення дослідження благоустрій міста так високо оцінюється славутчанами.
Серед респондентів 405 громадян черпають інформацію про діяльність міської ради та її виконавчих органів з міської газети, 370 – з міського телебачення та 233 – з Інтернет сторінки міської ради. Значна частина опитаних – 204 чол. – віддають перевагу в отриманні інформації своїм знайомим та колегам.
Особливо цінним виявилося відкрите питання, в якому громадяни мали змогу надати власні пропозиції по розвитку міста. З кожним роком проведення у місті соцдослідження від громадян надходить все більше пропозицій. Усі вони проаналізовані та будуть враховані у подальшій роботі міської ради.
Від імені міського голови Василя Сидору висловлюємо щирі слова вдячності усім славутчанами, які взяли активну участь у проведенні загальноміського соціологічного дослідження. Висловлена думка громади стане рушійною силою у плануванні та реалізації завдань, які сприятимуть подальшій розбудові нашої Славути.

Прес-служба
Славутського МВК

Нові розміри допомог у 2014році

Славутське міське управління праці та соціального захисту населення повідомляє , що у зв’язку з прийнятям Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1176 гривні, з 1 липня – 1207 гривень, з 1 жовтня – 1256 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1032 гривень, з 1 липня – 1059 гривень, з 1 жовтня – 1102гривні;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1286 гривень, з 1 липня- 1320 гривень, з 1 жовтня -1373гривні;
працездатних осіб: з 1 січня – 1218 гривень, з 1 липня – 1250 гривень, з 1 жовтня – 1301 гривня;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 949гривень, з 1 липня -974 гривні,з 1 жовтня – 1014 гривень.
Установлено, що у 2014 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становиьть: для працездатних осіб – 21 відсоток, для дітей- 85 відсотків, для осіб , які втратили працездатність, та інвалідів – 100відсотків відповідного прожиткового мінімуму.
Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сімї.
Враховуючи зазначене, у 2014 році розміри державної допомоги з січня 2014 року становитимуть:
• допомога в зв’язку з вагітністю і пологами з 1 січня – 304,50 гривень.
• допомога при народженні дитини: на першу дитину – 30960грн., щомісячна виплата 860 грн.; на другу дитину – 61920грн., щомісячна виплата 1075 грн.; на третю і кожну наступну дитину – 123840 грн. щомісячна виплата 1576,67 грн.; одноразова виплата – 10320грн.
• допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: мінімальний – 130,00грн., максимальний. – 1218грн.
• допомога одиноким матерям на дітей: віком до 6 років– мін. 309,60грн., макс 516,00грн.;м від 6 до 18 років– мін.385,8грн., макс.643,00грн.
• допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування: на дітей віком до 6 років – 2064грн.; від 6 до 18 років – 2572грн. з урахуванням пенсії в разі втрати годувальника, стипендії, допомоги, аліментів.
• тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів: до 6 років – 309,60 грн.; від 6 до 18 років – 385,80 грн.
• інваліди з дитинства: 1 група підгрупа А надбавкою на догляд -1660,75грн. 1 група підгрупа Б надбавкою на догляд – 1423,50грн.; 2 група одиноким та інваліди з дитинства, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд-949грн. 3 група одиноким та інваліди з дитинства, які за висновком медико- соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд-949грн
Діти –інваліди-949 грн.
Діти –інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд -1180,30 грн.
Діти –інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд підгрупа А-1696,30грн.
Діти –інвалідів від 6 років до 18 років з надбавкою на догляд -1307,30 грн.
Діти –інвалідів від 6 років до 18 років з надбавкою на догляд підгрупа А -1950,30 грн.
Щомісячна грошова допомога особі, що проживає разом з інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу – 1218,00 грн.
За більш детальною інформацією звертатись за тел. 7-02-50, або за адресою вул. Я.Мудрого 47 .

Начальник управління
П. Козелець

Естафета пам’яті пройшла на Славутчині

18 січня у Славуті відбулися заходи з нагоди відкриття Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України!», присвяченої 70-річчю визволення України та Славутчини від німецько-фашистських загарбників.
Представники міської та районної влади, ветерани, жителі міста та району, молодь поклали квіти та вінки до пам’ятників воїнам, полеглих у боях за визволення рідної землі.
Урочистою ходою під марш духового оркестру пройшли центральною вулицею міста ветерани, прапороносці, солдати та учасники мітингу до міського Палацу культури, де й відбувся святковий концерт.
У фойє приміщення на глядачів чекала пересувна виставка фотоплакатів «Хмельниччина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.». Опісля, розпочалося урочисте засідання.
Привітав славутчан міський голова Василь Сидор:
– Шановні жителі та гості міста, поважні ветерани. Маємо нагоду вклонитися та сказати добрі слова тим, хто дожив до сьогодні, виявляв мужність та героїзм у найбільшій і найжахливішій в історії людства війні та тим, хто віддав власне життя виборюючи мирне небо та щасливе майбутнє усім нам.
22 червня 1941 розпочалася війна і уже на другий день, 23 червня, план мобілізації військовозобов’язаних 1905-1918 років народження Славутським райвійськкоматом був повністю виконаний. Скільки горя пережили наші люди. Немає такої сім’ї, яку б обійшла стороною біда. Особливі слова поваги висловлюємо жінкам та матерям солдатів, які відправляли своїх чоловіків на фронт, свято вірили в їх перемогу і до останнього чекали, молились і не здавались.
Ви знаєте, що нашому місті розміщувався Табір «Грослазарет», де було закатовано 150 тисяч радянських воїнів. За ініціативи Славутської міської ради Славута у 2007 році змогла отримати списки із 18360 іменами загиблих в «Грослазареті Славута – цвай. Табір 301». Ці списки таємно складалися самими полоненими концтабору та довгий час приховувалися радянською владою.
Чому військовополонені знаходилися поза законом, чому вони перебували у таких жорстоких умовах? – Це тому, що Радянський Союз відмовився підписувати Женевську конвенцію 1929 року, яка регулювала поводження з військовополоненими у Другій світовій війні. Відмову від приєднання до Конвенції “Про поводження з військовополоненими” радянська сторона мотивувала незгодою з нормами Конвенції, які забороняють застосування у відношенні до військовополонених репресивних заходів і дають привілейований статус захопленим в полон офіцерам. Саме відмовою СРСР приєднатися до Женевської конвенції мотивував Гітлер свої заклики не застосовувати щодо радянських військовополонених норми міжнародного права.
925 діб тривала окупація Славути, внаслідок якої було завдано значних матеріальних збитків. В той час загинуло біля 2500 славутчан.
Шановні воїни-визволителі, ветерани війни! Це була одна із найсвятіших перемог українського народу. Святою і незгасимою залишається для нас пам’ять про подвиги бійців, які протягом січня незабутнього 1944 року визволили наш край. Земний уклін усім, хто бився на фронтах Великої Вітчизняної, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край.
Виступив ветеран війни, учасник бойових дій Борис Іванюк, який поділився спогадами воєнних років, про страшні часи:
-Я був випускником 7-го класу. Це був сонячний недільний день. Кожен був зайнятий своїми справами, ніщо не віщувало біди, все було як зазвичай. І десь о 10.30 на небі з’явився німецький літак, зробив два кола та полетів в сторону військового містечка. Одразу ж після цього у людей почалася паніка. Установи почали готуватися до евакуації. Я одного не міг збагнути. Нас в школі навчали того, що ми найсильніші, найбагатші, найрозумніші, наша Червона Армія береже кордони, і ніби нічого було боятись. А тут таке…Війна застала нас зненацька. Далі почалася окупація. Щоб не потрапити до Німеччини я влаштувався в артіль. Нас водили в «Грослазарет», ми стригли військовополонених. Якби ви тільки бачили, що робили з людьми, як вони страждали. Зразу після визволення нас мобілізували 4 лютого на фронт. Я потрапив прямо в центр пекла – бій під Тернополем – і дивом мені вдалося вижити. Дай Бог вам усім, щоб ви ніколи не знали, що таке війна. Бажаю усім здоров’я, миру, добра та злагоди.
Голова Житомирської організації ветеранів державної прикордонної служби В’ячеслав Пузовіков привітав усіх з 70-ю річницею визволення міста і району від німецько-фашистських загарбників та повідомив про те, що символічно, поруч з цією естафетою продовжує рух ще дві естафети – «Вірність кордону» та «Пам’ять і примирення». Започатковані у 2010-му році обласною телерадіокомпанією та Житомирським обласним осередком «Товариства українських офіцерів» й ветеранською організацією воїнів-прикордонників, естафети мають на меті донести сьогоднішньому й прийдешньому поколінням українців думку про те, що часи Великої Вітчизняної війни не повинні стертися з народної пам’яті.
Звернувся до учасників заходу і голова Хмельницької обласної ради організації ветеранів України Володимир Купратий:
– Ми являємося сьогодні свідками того, як Славутчина відзначає дні свого звільнення від фашистських поневолювачів. Мені б хотілося підкреслити, що ви є другим районним центром у нашій області, який був звільнений вже у січні 1944 року. Першим таким центром, як ви уже зрозуміли було м.Полонне, яке звільнили 9 січня. Ви даєте початок внутрішньообласній естафеті. Підсумки ми проводитимемо 4 квітня цього року, в день коли було звільнено всю нашу область від фашистської нечисті. Естафета має на меті забезпечити зв’язок поколінь, щоб молодь дивилась на Велику Вітчизняну війну, так як це знають її учасники.
Звернулися також до славутчан і голови міської та районної ради ветеранів Ольга Чернецька та Володимир Пономарьов.
Від молодого покоління зі щирими словами вдячності до ветеранів за їхній ратний подвиг виступила учениця 10 класу Берездівського НВК Ганна Охота.
Після офіційної частини міський голова Василь Сидор, голова Славутської районної державної адміністрації Олег Несен та ветеран війни, учасник бойових дій Борис Іванюк провели церемонію закладання капсули із землею з місць бойових дій, яка в лютому місяці буде передана Білогірському району.
Вихованці та викладачі міського Палацу культури, Будинку дитячої творчості, Дитячої школи мистецтв, районного будинку культури та народний аматорський хор ветеранів війни та праці м.Славута підготували чудовий святковий концерт, під час якого звучали душевні та патріотичні пісні воєнних років, а танцювальні колективи вражали своєю майстерністю.
Наше покоління у довічному боргу перед ветеранами війни, які пройшли полум’я битв. Все менше їх лишається в життєвому строю. Тож треба завжди пам’ятати про них, поважати та цінувати їхню пам’ять, вчитися у них вірити в краще і своєю працею втілювати мрії в реальність.

Вікторія Федорчук, прес-служба Славутського МВК,
фото Павла Медведюка

Розвиток фізичної культури та спорту у Славуті

Робота у сфері фізичної культури і спорту у Славуті спрямована на проведення загальноміських спортивно-масових заходів, на створення умов для фізичного виховання і масового спорту в усіх типах навчальних закладів, за місцем роботи, у місцях проживання та масового відпочинку населення, на участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях та на підготовку спортивних споруд до роботи впродовж року. Рішенням 13 сесії VI скликання від 25 листопада 2011 року прийнято Комплексну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту в м. Славута на період 2012-2015 роки. Сьогодні можна впевнено говорити про ефективність даної програми.
Нині спортивна база міста налічує 130 споруд. Велика увага приділялася розвитку та модернізації матеріально-технічної спортивної бази за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення. Наявні спортивні споруди ремонтуються, модернізуються та щорічно встановлюються нові спортивні майданчики. За останні роки відремонтовано всі майданчики на території міста та збудовано п’ять нових: на вул. Перемоги,21, вул. Ярослава Мудрого,39 – майданчики для настільного тенісу, вул. Сокола,6/12, вул. Гвардійська,25 – гімнастичні майданчики, міський пляж – майданчик для армспорту.
Керівництво міста прикладає максимум зусиль, щоб стадіон Славутської ДЮСШ відповідав сучасним стандартам. На даний час на міському стадіоні проводяться всі офіційні ігри як міські, так і обласного значення. В приміщені ДЮСШ реконструйовано роздягальні та встановлено сучасне освітлення в спортивному залі.
Міським бюджетом у 2013 році на функціонування Міського ЦФЗН «Спорт для всіх» було виділено 174,0 тисяч гривень. Славутське ЖКО виділило 44,0 тисяч гривень на ремонт та благоустрій спортивних майданчиків і спортивних клубів за місцем проживання. В даний час Центр має в своєму розпорядженні власну матеріально-спортивну базу. Так, протягом року на даній базі 3 чоловіка виконали спортивне звання «Майстер спорту України» у жимі штанги лежачи, 4 чоловіка спортивний розряд кандидата у майстри спорту та 24 різних спортивних розряди. Спортсмени спортивних клубів успішно виступали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Вся спортивно-масова робота проводиться у відповідності до календарного плану оздоровчих та спортивно-масових заходів. Найбільшою популярністю у населення користуються спортивні свята, дні активного відпочинку, фестивалі спортклубів, літні та зимові спартакіади. Планом передбачено проведення різних змагань з урахуванням віку, статі населення міста. Постійно шукаються нові форми залучення до змагань більшого числа учасників. Активно впроваджуються нетрадиційні види спорту, такі як: воркаут, фрізбі, стрічбол, скейт, різні види аеробіки, жим штанги лежачи, вуличні шахи та інше.
Налагоджено роботу кінноспортивної школи. Працюють різноманітні фізкультурно-оздоровчі клуби за інтересами. При спорткомплексі ЗАТО «Прогрес» діє клуб «Спорт для всіх», в якому у вечірній час доросле населення міста може пограти у міні -футбол, настільний теніс та шахи.
Спортивний резерв у місті Славута готується на базі Славутської ДЮСШ. Для проведення занять відділень футболу та легкої атлетики орендується спортивний зал фізкультурно-оздоровчого комплексу «Здоров’я», який належить ЗАТО «Прогрес». Також за угодами співпраці учні спортивної школи мають можливість займатись на базах ЗОШ №1 та ЗОШ №4, НВК-гімназії №5, НВК-ліцей «Успіх» та у клубі «Золота ракетка» з настільного тенісу Славутського ЖКО. Тренери спортивної школи співпрацюють з спеціалізованими навчальними закладами спортивного профілю.
Без належної уваги щодо оновлення спортивного інвентаря та обладнання неможливо проведення на сучасному рівні навчально-тренувального процесу, тому було закуплено 16 комплектів футбольної форми, маніжки, баскетбольні, футбольні та волейбольні м’ячі. За сприянням міського голови закуплено та передано стіл для настільного тенісу, на якому мають можливість тренуватись наші вихованці. Закуплено та встановлено на території закладу гімнастичний майданчик для занять силовими видами спорту учнів та жителів міста.
В 2013 році проведено 136 різних спортивно-масових заходів, в яких взяли участь 12370 людей. У рамках Спартакіади серед освітніх закладів було проведено 13 змагань з видів спорту, в яких взяли участь 1436 учнів. Суддівство змагань здійснювали тренери спортивної школи. Велику популярність набули турніри, які проходять на базі ДЮСШ та ФОК «Здоров’я». Протягом року проведено 14 відкритих Першостей з видів спорту, які культивуються в ДЮСШ. Взяли участь 704 учасники з Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Волинської областей. Традиційними стали змагання до державних свят, Дня фізичної культури та спорту та Дня міста.
За зверненням громадян при наявності умов та кваліфікованого тренера в місті постійно відкриваються нові секції з різних видів спорту. Введено в практику проведення різноманітних фізкультурно-оздоровчих заходів в певному районі міста. Протягом року проведено Спартакіаду міста серед виробничих колективів з настільного тенісу, міні-футболу, волейболу, шахів, шашок та армспорту.

Начальник відділу
молоді та спорту Олександр Косюк

Зимове зібрання молодіжної ради міста

Нещодавно дорадча молодіжна рада спільно із міським головою Василем Сидором влаштувала новорічний вогник, який став ще одним чудовим подарунком до зимових свят.
Святкова атмосфера розгорнулась на лісовій галявині. Усі гуртом одразу взялися за діло, ніхто не стояв на місці. Усе було прибрано, скрізь було чисто і сумісна праця принесла усім масу задоволення. Далі прикрасили ялинку, біля якої потім водили хороводи, танцювали та співали новорічних пісень.
Юнаки й дівчата довго чекали цієї події. На свято до них завітали гості: козаки славутської Паланки на чолі із своїм отаманом. Як завжди на молодих славутчан чекала весела програма, сповнена колядками, щедрівками, рухливими іграми, танцями та приємними несподіванками. Усі розважались, кружляли у хороводі із Дідом Морозом і Снігуронькою, які подарували солодкі подарунки.
Ось уже другий рік поспіль основною традицією цього свята стало частування козацьким кулішем. Згодом усі дружно зібрались навколо вогнища, ділились враженнями і емоціями, стрибали через багаття та пекли картоплю. Яскраве полум’я піднімалось угору і зігрівало усіх своїм теплом. Ввечері кожен мав можливість покататися під місячним сяйвом верхи на конях.
Добиралися усі додому на підводах, у супроводі веселої коляди, сповіщаючи про народження Христа!
Опісля, учасники заходу поділилися своїми враженнями.
Олександр Клімчук:
– Вечір був просто прекрасний. Ми хочемо подякувати Василю Богдановичу за чудово проведений час у компанії гарних друзів. Ми отримали неймовірні враження, скуштували смачного, запашного козацького кулішу та відчули справжній живий дух свята.
Марина Сломінська:
– Отримала масу позитивних вражень від цієї зустрічі. Такі заходи зближають та дають можливість знайти нових друзів. Впевнена, що усі чудово провели цей день.
Ольга Єфимович:
– Ми усі потрапили у справжню казку! Козаки, польова кухня, гарячий чай, карети, прекрасна ялинка… Це лише маленький список того, що справді змусило мене повернутись у дитинство і повірити в існування Діда Мороза, в те, що свято досі вільно дихає в Україні і ми справжні українці живемо на своїй землі!
Молодіжна рада при
міському голові м. Славута

Хай святиться ім’я твоє, мамо

Ще в колисці немовля
Слово МАМА вимовля.
Найдорожче в світі слово
Так звучить у рідній мові:
Мати, матінка, матуся,
Мама, мамонька, мамуся!
Називаю тебе я,
Рідна ненечко моя!
В. Гринько

Українські жінки вміють поєднувати одночасно материнство з трудовою діяльністю, будувати успішну кар’єру та ростити дітей, досягати неабияких результатів у праці, займатися активною громадською діяльністю, залишаючись дбайливими берегинями домашнього вогнища. Проте, справжній героїзм жінки-матері полягає у самовідданості, у тому, що все краще вона віддає дітям – усі сили, надії та думки, аби вони були щасливими та виросли гідними громадянами.
16 січня міський голова Василь Сидор привітав багатодітних матерів міста, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня» та вручив квіти, нагрудні знаки і посвідчення про присвоєння цього високого звання.
Знайомимо і вас з героїнями свята.
Лариса Селіванова (нар. 16 серпня 1975 року) – зразкова мати п’ятьох дітей: Світлани, Віталія, Андрія, Юрія та Сергія. Світлана та Віталій уже студенти. Дівчина навчається в м. Люблін у Вищій школі економіки та інновацій. Віталій здобуває професію автослюсаря у м. Старокостянтинові. Андрій, Юрій та Сергій є учнями ЗОШ №1. Сама ж Лариса Петрівна працює шліфувальницею на ТОВ «Ювента».
Валентина Лаута (нар.3 червня 1960 року). Народила та виховала 5 дітей: Олену, Олександра, Юрія, Сергія та Христину. Всі вони мають середню освіту та працюють приватними підприємцями у нашому місті. Діти трудолюбиві та доброзичливі, мають добру славу. Створивши власні сім’ї, зберігають в них добрі традиції та затишок батьківської оселі.
Наталія Закревська (нар. 14 жовтня 1926 року). З 1944 року працювала в колгоспі ім. Свердлова. Наталія Остапівна пережила неймовірно складні часи, проте вистояла, не зламалась і зуміла народити та виховати п’ятеро дітей, які навчилися цінувати працю, порядність та щирість. Доньки Ольга та Валентина закінчили медичне училище. Ганна має вищу освіту і наразі працює в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі. Василь на даний час пенсіонер. Важке горе пережила мати втративши сина Петра.
Міський голова побажав усім здоров’я і добра, довгих років життя, аби діти, внуки та правнуки завжди тішили увагою, добрим та щирим словом, віддаючи їм ту любов, з якою їх зростили та виховали. Також Василь Богданович з радістю відзначив, що сьогодні ми можемо разом побачити кілька поколінь, які об’єднуються у велику щиру українську родину. А також наголосив на тому, що сім’я була і завжди буде тією цеглинкою, з якої складається наша держава, і чим більше таких цеглинок закладатиметься, тим міцнішою вона буде.
Також матерів-героїнь привітала депутат міської ради Тамара Іванюк:
– Дуже приємно і радісно, що у нас є такі свідомі і мужні жінки, які народжують стільки дітей, незважаючи на життєві складнощі. Вони не просто народжують, а виховують гідних громадян нашої держави. Ростять їх, вчать наших традицій, мови та добра. І чим більше у нас буде таких сімей, чим більше у нас народжуватиметься діток, тим краще майбутнє буде у нашої держави. А ми повинні цінувати працю матерів, любити та поважати їх, не забувати говорити добрі слова, тому що ми завдячуємо їм своїм життям. Ми вами пишаємося і по-доброму заздримо, що ви маєте стільки дітей і бажаємо вам та вашим родинам продовження сімейного щастя і вагомих успіхів.
Талановита вихованка міського Палацу культури Божена Поліщук привітала присутніх матерів піснею «Мамо моя».

Вікторія Федорчук, прес-служба Славутського МВК

Новини ЖКГ

Із швидким ростом цін на енергоносії питання енергозбереження стало чи не найважливішим для житлово-комунальних підприємств, яким доводиться працювати нині у вкрай складних умовах. У Славуті за останні роки в сфері енергозбереження вже впроваджена ціла низка заходів та на досягнутому зупинятися ЖКГ-підприємства не збираються.
Нещодавно ми побували на котельні
вул. Козацька,41, де розпочався перший етап робіт із заміни застарілого обладнання на нове енергозберігаюче. Про виконаний об’єм робіт розповів засобам масової інформації міський голова Василь Сидор:
– Ще два роки тому був розроблений проект на заміну обладнання котельні Козацька,41, який пройшов відповідну експертизу. Під відповідну програму ми очікували держфінансування цих заходів, проте, на жаль, кошти так і не були виділені. Для бюджету міста це дуже велика сума коштів, а тому ми вирішили виконувати роботи поетапно. З міського бюджету були виділені кошти близько 350 тис. грн. на закупівлю чотирьох насосів фірми «ВІЛЛО», які є менш енергозатратними з потужністю 50 кВт (старі насоси – 90 кВт). Це дало змогу системі котельні працювати більш ефективно та стабільно. Адже старі насоси доводилось дуже часто ремонтувати. Позитивним фактом є й те, що економія електроенергії із заміною нових котлів склала біля 14,5 тис. грн. на місяць. При виконанні наступних етапів робіт по даній котельні планується замінити котли та мережі.
Також міський очільник повідомив, що є в місті і інші котельні, які потребують оновлення. Зокрема котельня Славутської ЦРЛ, по якій вже розроблена проектно-кошторисна документація. Не виключається впровадження на даній котельні й альтернативних засобів опалення, а тому вже неодноразово через конкурси запрошували інвесторів до цієї справи. Відповідного оновлення чекають також котельні Садова, 4 та ЗБВ. А тому було висловлено сподівання на те, що державні програми з енергозбереження будуть все-таки фінансуватися і заплановані роботи будуть виконані.

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 13-19 cічня).
Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 463 виклики, в тому числі на села – 28. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 29, до травмованих – 16, до онкохворих – 4, до хронічно хворих –24, до дітей віком до 1 року – 6, з алкогольним отруєнням – 11, на пологи та патологічну вагітність – 8, хибних викликів – 13. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 192 особи, з них: дітей віком до 1 року – 6, з пневмонією – 13, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 6, травмою – 8. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилось – 9 немовлят, з них: дівчаток – 8 та хлопчиків – 4.
Славутська філія ПАТ «Хмельницькгаз»
Протягом тижня філія працювала згідно затверджених планів та графіків.
КП «Славутське УВКГ»
Відремонтовано водопровід на території ЖЕК 1.
Виконано ремонт напірного колектора на вул. Здоров’я (КНС 3), запірної арматури на вул.Соборності, 29 та пожежного гідранта на вул. Князів Сангушків, 64.
Проведено роботи з чистки каналізації на вул.Ізяславська, Плотиче, Церковна, Сокола.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж 13-19 cічня було здійснено від громадян 61 виклик слюсарів-сантехніків, 40 викликів електриків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– скління підвальних вікон на вул.Чкалова,10,8,14;
– ремонт дверей на вул. Сокола,10, вул.Церковна,46а, 46б, Я.Мудрого,41;
– прибирання підвального приміщення на вул. Церковна,34, Козацька,23,21,25,31,29;
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Кузовкова,22,24, вул.Чкалова,20;
– ремонт вікон сходових клітин на вул.Ізяславська,16,18;
– знято аварійні дерева в кількості – 9 шт.;
– посипання дороги протиожеледною сумішшю;
– заміна ламп в мережах вуличного освітлення на вулицях міста.
Прес-служба Славутського МВК

Дивосвіт кімнатних рослин

“Щоб жити, потрібні сонце, свобода і маленька квітка”, – говорив великий казкар Ганс Кристиан Андерсен. І дійсно, майже у кожній оселі можна зустріти хоча б одну кімнатну рослину, яка дарує своїм господарям свою красу і ніжність. В еколого- натуралістичному центрі вже понад два роки вражає розмаїттям кімнатних квітів музей Природи.
21 січня вихованцями гуртка « Юні квітникарі – аранжувальники» було проведено свято «Дивосвіт кімнатних рослин».Юні квітникарі ближче познайомили всіх з зеленими друзями, їх прикметами, розказали про властивості кімнатних рослин, показали, яка багата наша природа на кімнатні квіти, яка у них неповторна краса, які вони уразливі та тендітні. Усі присутні почули цікаві факти про такі знайомі нам хлорофітуми, кактуси, аспарагуси, бегонії тощо. Пермінов Дмитро підготував цікаві загадки про кімнатні квіти, а Галах Віка , Стрихарчук Владислав ,Оборжицька Валя порадували своїми віршами. На найактивніших учасників очікувала вікторина та ігри « Шифрувальник», « Впізнай рослину».
Наприкінці свята любителі рослин Кирилюк Маша, Рудик Таня, Онищук Юля закликали цінувати і берегти все, що нас оточує в рідному краї, дотримуватися правил поведінки в природі, висаджувати квіти, дбайливо їх доглядати. Сподіваємося, що усі присутні отримали часточку добра, душевного тепла і знання. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати музей Природи і поринути у справжній дивосвіт кімнатних рослин.

керівник гуртка « Юні квітникарі – аранжувальники Огородник І.Ф.

Шановні воїни-визволителі, ветерани війни, громадяни міста Славута!

Щороку ми віддаємо данину шани живим та запалюємо свічі пам’яті нашим визволителям – загиблим солдатам і офіцерам, прізвища яких навічно вкарбовані в гранітних обелісках, пам’ятниках, назвах вулиць. Вклоняємося усім доблесним захисникам Батьківщини, фронтовикам-землякам за найдорожче, що дісталось нам у спадок, – чисте небо і мирну працю на святій рідній землі, за дитячий сміх, за спокій матерів, за хліб на нашому столі. Особливі слова поваги висловлюємо жінкам та матерям солдатів, які відправляли своїх чоловіків на фронт, свято вірили в їх перемогу і до останнього чекали, молились і не здавались.
Земний уклін усім, хто бився на фронтах Великої Вітчизняної, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край. Подвиг ваш – безсмертний, пам'ять про вас, живих і мертвих, – нетлінна, вдячність народу – безмежна.
Дорогі ветерани війни! Шановна громадо! Прийміть щирі вітання з нагоди цієї знаменної дати. Бажаю вам довгих років активного життя, затишку в родинах, наснаги та оптимізму, щирого прагнення і сил будувати завтрашній день у мирі, процвітанні й добробуті, досягати нових трудових успіхів в ім’я розвитку нашого міста та держави.

З повагою – міський голова Василь Сидор

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 6-12 cічня).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 467 викликів, в тому числі на села – 36. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 37, до травмованих – 19, до онкохворих – 3, до хронічно хворих –27, до дітей віком до 1 року – 7, з алкогольним отруєнням – 11, на пологи та патологічну вагітність – 6, хибних викликів – 14. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 157 осіб, з них: дітей віком до 1 року – 7, з пневмонією – 11, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 4, травмою – 5. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилось – 9 немовлят, з них: дівчаток – 4 та хлопчиків – 5.

Славутська філія ПАТ
«Хмельницькгаз»
Протягом тижня філія працювала згідно затверджених планів та графіків.

КП «Славутське УВКГ»
Проведено роботи з чистки каналізацій.
Ремонт водопроводу на вул.Сокола,1а, Привокзальній,29.
Виконувались роботи з промивання колектора на вул. Я.Мудрого, Ізяславській, Сокола та ін.

КП «Славутське ЖКО»
Впродовж 6-12 cічня було здійснено від громадян 61 виклик слюсарів-сантехніків, 40 викликів електриків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– скління підвальних вікон на вул.Чкалова,10,8,14;
– ремонт дверей на вул. Сокола,10, вул.Церковна,46а, 46б;
– прибирання підвального приміщення на вул. Церковна,48, 46б;
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Кузовкова,22, вул.Чкалова,20, Здоров’я,3;
– виготовлення та встановлення тамбурних дверей на вул.Ізяславська,8;
– ремонт системи центрального опалення на вул.Я.Мудрого,37;
– ремонт паркану біля ЗОШ №1, ЗОШ №4;
– знято аварійні дерева в кількості – 7 шт.;
– проведено грейдування вулиць по місту.

Прес-служба
Славутського МВК