Дорогі славутчани!

На порозі Нового року прийнято підбивати підсумки, і, звичайно, будувати нові плани. Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2013-ий рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями.
Шановні славутчани, усі досягнення, які ми маємо на сьогодні – це все результати нашої спільної праці і великої любові до рідного міста. Згадаймо основні моменти 2013 року:
• Славута відзначила 380-річчя від дня надання місту Магдебурзького права – закладення основ міського самоврядування.
• Славута вже вдруге отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Так, минулого року наше місто перемогло, презентувавши проект із впровадження роздільного збору сміття, а цьогоріч виграшним став проект «Підвищення інвестиційної привабливості міста Славута шляхом будівництва інженерних мереж «Славутської інвестиційно-промислової зони».
• У день відзначення Дня Європи славучтани розпочали розпис найдовшої лавки України, яка знаходиться у місті на набережній р. Утка. Така акція здобула назву «Громадо, єднайся!», адже саме такі творчі заходи об’єднують громадськість навколо спільної мети – зробити рідне місто одним з кращих на теренах України.
• Місто Славута отримало друге місце за аналізом результатів діяльності виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад Хмельницької області за січень-червень 2013 року завдяки успішній діяльності в різних напрямках роботи.
• Саме у Славуті цього року відбулося святкове віншування кращих жінок нашого регіону – Ізяславщини, Острожчини, Шепетівки, Гощі, Білогір’я, Нетішина та Славути, приурочене до міжнародного свята усіх жінок – 8 березня.
• З метою залучення інвестицій у місто, Славутською міською радою затверджено Концепцію індустріального (промислового) парку «Славута».
• Славутчани цілодобово отримували послуги водопостачання, водовідведення та теплопостачання.
• У 2013 році розпочато роботи з реконструкції бассейну, музичного залу ДНЗ № 3 та об’єктів благоустрою мікрорайону «Сонячний».
• Завершено реконструкцію вуличних мереж електропостачання на вулицях Привокзальна та Ганнопільське шосе.
• Працівникам бюджетних установ вчасно виплачувалась заробітна плата.
• Збережено усю мережу освітніх закладів. Талановиті та обдаровані старшокласники, що беруть активну участь у громадському житті міста, отримують стипендію міського голови. Найкращі 29 випускників шкіл нагороджені відзнакою міського голови «Юна надія».
• Відкрито 3 додаткові дошкільні групи на 65 місць в НВО «Дошкільний заклад-початкова школа».
• У 2012-2013 навчальному році 64 учні здобули перемогу у змаганнях, конкурсах, олімпіадах різного рівня та отримали щорічну відзнаку «Коронація успіху», започатковану управлінням освіти для обдарованих дітей та молоді міста.
• Завдяки проведенню реконструкції приміщень тепломережі та гуртожитку ЖКО розпочали свою роботу два спортивні клуби міста – з настільного тенісу «Золота ракетка» та шаховий.
• За кошти бюджету міста видано дві книги кандидата історичних наук Владислава Берковського, який документально (на основі архівних документів) відобразив сторінки історії м. Славута. Це видання «Славута. Заснування та походження» і «Колективізація та Голодомор на Славутчина 1928-1933».
• Цього року вперше звітна кампанія міського голови та депутатів міської ради пройшла на виборчих округах міста.
• Славутська міськрада неодноразово висловлювала свою стійку позицію у зверненнях до вищих органів державної влади.
Сподіваюсь, що і надалі ми будемо в єдності робити все можливе, щоб наша Славута процвітала та займала гідне місце на теренах України.
На порозі Нового року кожен з нас хоче відчувати спокій і впевненість у завтрашньому дні, мати надію на краще життя. Впевнений, що ми входимо в Новий рік із конкретними справами і з надією на те, що які б не були кризові моменти в нашому суспільстві, ми їх переможемо завдяки зусиллям всієї нашої громади.
Я щиро хочу, щоб Новий рік у вашому житті став часом здійснення мрій та задумів. Нехай 2014 рік принесе нашому місту достаток, стабільність та процвітання, а кожному з нас, в першу чергу, здоров’я, любов та злагоду. Нехай тепло новорічної радості зігріває ваші серця протягом усього року. Будьте щасливі! Будьте успішні!
З повагою – міський голова Василь Сидор

Екстрена ситуація склалася цими днями у Славуті

30 грудня під головуванням очільника міста Василя Сидора відбулося засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій в зв’язку з ситуацією, яка трапилась на самопливному каналізаційному колекторі КП «Славутське УВКГ» по вул. Б. Хмельницького в м.Славута.
Заслухали інформацію начальника УВКГ Леоніда Степанюка, в якій йшлося про наступне:
– В ніч на 26 грудня 2013 року по вул. Б.Хмельницького, стався пролом самопливного колектора Ø 600 мм., який належить Славутському управлінню водопровідно — каналізаційного господарства. В ніч на 27 грудня стався новий пролом колектора. Основною причиною проломів є тривала експлуатація та вплив агресивного середовища стічних вод. Також не маловажливим фактом є порушення технології монтажу трубопроводів при побудові колектора.
Колектор по вул. Б.Хмельницького експлуатується з 1972 року, і такі проломи не вперше. В 2005 році на перехресті вулиць Б.Хмельницького та Я.Мудрого стався завал з оглядового колодязя. В 2007 році стався пролом колектора в районі магазину “Зірка”. В 2009 році стався пролом колектора в районі провулка Новомісного, також були проломи в 2010 та 2011 роках, необхідно відмітити, що даний колектор обслуговує мікрорайон “Сонячний”, мікрорайон “Лісний” , мікрорайон заводу “ЗБВ”, мікрорайон комбінату “Естафета” також мікрорайон “Військове містечко”. В колектор перекачують стоки 5 каналізаційних насосних станцій, а це майже 2/3 населення міста. Крім того колектор обслуговує промислові підприємства.
На даному етапі обслідування самопливного колектора Ø 600 мм. по вул. Б.Хмельницького, Славутське УВКГ вважає його аварійним, до такого обслідування колектора необхідно залучити фахівців інститутів даного профілю та провести його експертизу.
За результатами розглянутого питання, прийнято наступні рішення:
1.Інформацію начальника КП «Славутське УВКГ» Степанюк Л.А. про ситуацію, що трапилась на самопливному каналізаційному колекторі КП «Славутське УВКГ» по вул.Б.Хмельницького в м. Славута» взяти до відома.
2.Відповідно до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010 подію, що трапилась на каналізаційному колекторі КП «Славутське УВКГ» у м. Славута – проломи колектора діаметром 600 мм по вул. Б. Хмельницького, визнати як загрозу виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, код НС 10810.
3.З метою попередження провалів на дорозі до проведення обстеження каналізаційного колектора, обмежити рух вантажних автомобілів по вул.Б.Хмельницького.
4.КП «Славутське УВКГ» (Степанюк Л.А.):
4.1.Провести невідкладні роботи по очистці каналізаційного колектора та
забезпечити безперебійну його роботу.
4.2.Провести технічне обстеження каналізаційного колектора на предмет
можливості його подальшої експлуатації.
4.3.Підготувати пропозиції щодо придбання резервної перекачувальної станції. 4.4Підготувати матеріали у відповідності до Наказу МНС України від
23.11.2005року № 352 «Про затвердження порядку підготовки матеріалів, на
підставі яких надається експертний висновок щодо рівня надзвичайної
ситуації», для подачі звернення до Хмельницької ОДА.
5.Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову комісії з питань
ТЕБ та НС – заступника міського голови Остапчука В.В .
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, С.Ск

ЗМАГАННЯ У СЛАВУТІ

19 грудня на базі фізкультурно – оздоровчого комплексу «Здоров’я» ЗАТО «Прогрес» відбулась традиційна відкрита першість дитячо – юнацької спортивної школи м.Славута з легкої атлетики в закритих приміщеннях, присвячена Дню Святого Миколая. Участь в даних змаганнях взяли команди з міста Рівного, Здолбунова, Рівненської області, Полонного, Шепетівки, Нетішина та Славути. Програма змагань була розподілена на чотири вікові групи. В молодшій віковій групі ( 2002 – 2003 р.н.) на дистанції 30 м. І. Процюк, учень тренера – викладача Г.Лук’янчука посів І місце. В середній віковій групі (2000 – 2001 р.н.) учениця тренера – викладача Т.Черняк Катя Лещук здобула перемогу на дистанції 400 м. В старшій віковій групі одразу два вихованці Т.Черняк, стали переможцями змагань, Вікторія Мгалоблішвілі на дистанції 600 м. та Дмитро Іванчук на дистанції 800 метрів.
Успішно виступили та покращили свої досягнення і інші вихованці спортивної школи. Всього у змаганнях взяли участь 103 учасники. Переможці та призери були нагороджені грамотами та медалями, а від святого Миколая солодкими призами.
Заступник директора з навчально-тренувальної роботи Славутської ДЮСШ, І.Яремчук

Cвітле і радісне свято

Прийшла святкова зимова пора, час, коли усі зустрічають одне з найдобріших свят – День Святого Миколая. Це свято першим приходить до нас як добра зимова казка, сповіщаючи наближення Нового року й Різдва Христового. Воно дарує віру в здійснення найзаповітніших мрій, вселяє у наші душі почуття надії і любові, надихає на добрі справи і милосердя до інших.
20 грудня у Будинку дитячої творчості пройшов веселий, по – новорічному святковий захід, головними героями якого були вихованці гуртку для дітей з особливими потребами «Повір у себе» (керівник Марина Рабченюк).
Веселив дітей Святий Миколай, який завітав до малечі із безліччю забавних конкурсів, ігор та, звичайно, подарунками. Учасники клубу з захопленням ловили рибу, співали, гралися повітряними кульками, в дружній атмосфері «ліпили» з вати сніговика та прикрашали дерева. Разом з дітками раділи і батьки.
Депутат Славутської міської ради, завідувач інформаційно-методичного центру управління освіти Тетяна Дубіна привітала усіх зі святом та вручила солодкі подарунки. Напередодні Тетяна Станіславівна із членами дорадчої ради привітала діток, які знаходяться на лікуванні у лікарні.
Прес-служба
Славутського МВК

СЛАВУТА ЗА ТИЖДЕНЬ

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (з 16-22 грудня).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 431 виклик, в тому числі на села – 27. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 26, до травмованих – 22, до онкохворих – 2, до хронічно хворих –28, до дітей віком до 1 року – 2, з алкогольним отруєнням – 12, на пологи та патологічну вагітність – 6, хибних викликів – 14. Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 223 особи, з них: дітей віком до 1 року – 2, з пневмонією – 22, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 6, інфарктами -1, травмою – 6. За минулий тиждень в пологовому відділенні народилось – 14 немовлят, з них: дівчаток – 9 та хлопчиків – 5.

Славутська філія ПАТ «Хмельницькгаз»
Протягом тижня філія працювала згідно затверджених планів та графіків.
КП «Славутське УВКГ»
Прокладено водопровід (вул. Молодіжна, Східна, Шепетівська). Встановлено 2 колодязі на 5 абонентів.
Проведено роботи з чистки каналізацій на вул. Лісній, Сокола, Ізяславській, Гвардійській.
Відремонтовано водопровід на вул. Перемоги, 9.
Виконано роботи з заміни запірної арматури поблизу солодового заводу.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж 16-22 грудня було здійснено від громадян 62 виклики слюсарів-сантехніків, 45 викликів електриків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– перевірка ДВК на вул.Ізяславська, 17а, 17, 25;
– ремонт дверей на вул. Козацька, 50, Соборності,46б;
– ремонт покрівлі на вул.Кузовкова, 22,24, вул.Плотиче, 123;
– виконано ревізію електрошафи на вул. Соборності;
– заміна ламп в мережах вуличного освітлення на вулицях міста;
– встановлено та прикрашено новорічну ялинку;
– відремонтовано світлофор на вул.Соборності.
Сторінку
підготовлено прес-службою
Славутського МВК

«Святий Миколай іде, чемним дітям дарунки несе»

Зимової ночі перед 19 грудня Святий Миколай спускається на землю. Він заходить до кожної хати і кладе слухняним діткам у черевички або під подушки небесні гостинці. Дитинство не закінчується, доки ми віримо в такі чудеса.
В День Святого Миколая в міській бібліотеці для дітей проведено дитяче свято «Святий Миколай іде, чемним дітям дарунки несе» для 2-х класів ЗОШ № 5. Свято розпочала завідувачка бібліотеки Леся Рибачук розповіддю про Святого Миколая. На зустрічі діти ознайомилися з історією святкування Дня Святого Миколая, народними прикметами цього дня, за якими завбачали погоду на наступний рік. Діти виявилися не лише гарними слухачами, а й активними учасниками і співрозмовниками. З захопленням вони розповідали про своє уявлення Святого Миколая, правила поведінки, за якими Миколай може принести різочку або ж подарунок. Справжнім сюрпризом стала зустріч з казковими героями — Котом у чоботях та Веселими Гномом ( Марчук Едік та Назар — учасники театрального гуртка МПК), які разом з дітьми розгадували загадки, читали святкові телеграми та відповідали на запитання веселої вікторини. По закінченню свята всі діти отримали солодкі подарунки.
Захід був дуже змістовним та веселим. Діти дали обіцянку завжди бути чемними та слухняними.

Міська бібліотека при управлінні культури Славутського МВК

Актуальні питання на сесії Славутської міськради

В центрі уваги депутатів на грудневій сесії міської ради опинилося на думку присутніх найбільш актуальне питання року, що минає – стан казначейського обслуговування бюджетних установ міста. Інформацію з цього приводу надав перший заступник міського голови Сергій Микульський:
– Є сьогодні проблема, яка характерна для усіх органів місцевого самоврядування – протягом усього 2013 року територіальні органи Казначейства фактично блокують проведення платежів за видатками місцевих бюджетів. Склалася парадоксальна ситуація, коли органи місцевого самоврядування в умовах гострого дефіциту все таки знаходять кошти на фінансування ремонтних робіт у закладах охорони здоров’я, школах, дитячих садочках, встановлення дитячих майданчиків, проведення вуличного освітлення, ремонт вулиць та доріг комунальної власності, природоохоронні заходи, об’єкти житлово-комунального господарства та благоустрою, утримання бюджетних установ, соціальної інфраструктури, але не можуть ними скористатися, бо платіжні доручення зі всіма документами, передбаченими чинним законодавством України, залишаються в Казначействі без виконання, що призводить до соціальної напруги в територіальних громадах. В Славуті на сьогоднішній день з вини казначейської служби в цілому кредиторська заборгованість складає 2 млн. 699 тис. 800 грн., в тому числі по загальному фонду – 1 млн. 212 тис. 200 грн. Варто зазначити, що у вказані суми включені кошти субвенцій у сумі 751 тис. 600 грн., а це пільги та субсидії людям. Заборгованість по спеціальному фонду (кошти за виконані роботи по місту та отримані послуги) становить 1 млн. 487 тис. 600 грн. Заборговано державних коштів перед перевізниками 435 тис. грн., з яких 230 тис. грн. не проведені Держказначейством. Величезний подив викликає той факт, що не проводяться казначейством навіть сплачені батьками гроші за харчування дітей та навчання у гуртках освітніх закладів у сумі 285 тис. грн. Така ситуація вкрай ускладнює роботу виконавчих органів міськради, підприємств міста, призводить до затримки виконання важливих для міста робіт. Прикро, але вже є випадки, коли підприємці із-за значних затримок коштів відмовляються з нами працювати.
Прокоментувати наведену інформацію запросили начальника Славутського управління Державної казначейської служби України Хмельницької області Нелю Муравську:
– Дійсно, ситуація із наповненням бюджету та проходженням платежів звичайно складна. Проте зауважу, що казначейство не є тому причиною, адже повністю виконує свої функції, покладені на нього чинним законодавством. Ми можемо проводити платежі лише тоді, коли маємо відповідний фінансовий ресурс. Від нас тут мало що залежить, адже надходженням коштів до єдиного казначейського рахунку займаються інші державні органи, які і контролюють наповнення бюджету, сплату податків і зборів.
Свою думку з приводу почутого висловив міський голова Василь Сидор:
– Нині інститут місцевого самоврядування ледь жевріє, адже мало того, що держава практично позбавила міста головних фінансових ресурсів, так ще й не дозволяє їм вільно розпоряджатися своїми власними коштами. Нам закидають, що ми беремо позики в держказначействі. Та варто зауважити, що ці ж позики спрямовуються для забезпечення фінансовим ресурсом асигнувань на захищенні статті витрат по делегованих державою галузях. Тобто це кошти, які держава згідно Бюджетного Кодексу зобов’язана виплачувати. Це позика не для органу місцевого самоврядування, а для виконання державних функцій. Сьогодні органи місцевого самоврядування не в змозі виконати нереальні показники доходів, доведених Мінфіном, на що неодноразово вказувалося. Фактично державна влада змусила органи місцевого самоврядування, з метою виправлення прорахунків Мінфіну, отримувати казначейські позики для забезпечення бюджетної сфери фінансовими ресурсами.
Цього року ситуація із проведенням платежів казначейством неабияк загострилася, адже затримки почалися ще з початку року та значно зросли з червня і тривають по сьогоднішній день. Я повторю слова попереднього виступаючого, але для мене просто шокуючим є той факт, що сьогодні не проводять навіть батьківські гроші, які сплачені за харчування дітей та їх навчання у гуртках. Куди ці гроші діваються? Все вищенаведене вкотре доводить недосконалість казначейської форми виконання місцевих бюджетів в Україні та необхідність законодавчого впровадження інших форм управління фінансовими ресурсами.
22 листопада Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Славутського управління державної казначейської служби України. А тому ми закликаємо казначейство виконати постанову суду та здійснити оплату поданих виконавчим комітетом Славутської міської ради платіжних доручень.
В результаті розгляду даного питання виконавчому комітету міськради було доручено направити звернення до відповідних державних структур про недепустимісь подальшого зволікання з проведенням платежів.
Для схвалення депутатами було представлено чотирнадцять проектів для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2014 року. Славуті два роки поспіль вже вдавалось вибороти перемогу у даному конкурсі, отож будемо сподіватися, що і цього разу повезе. Серед запропонованих проектів: «Славутський полігон твердих побутових відходів – форпост санітарно-епідеміологічного благополуччя міста», «На шляху до Європи через пам’ять і примирення», «Затвердити внесок міської ради у співфінансування проекту (програми)», «Оздоровлення дітей засобами туризму «Здорова дитина – відроджена нація», «Застосування інноваційного алгоритму роботи насосного обладнання артезіанських свердловин для питного водопостачання», «Забезпечення екологічної безпеки шляхом будівництва очисної установки «ВІОТАL-10» по вул.Козацькій з будівництвом самопливних підвідних каналізаційних мереж», «Інклюзивна школа», «Бібліотека майбутнього», «Модернізація системи водопостачання шляхом подовшення існуючої мережі для забезпечення якісною питною водою та безперебійною її подачею мешканцям вул. Привокзальна», «Оптимізація використання енергетичних і фінансових ресурсів міста Славута шляхом впровадження електричних тепло акумуляційних обігрівачів в навчально-виховному об’єднанні № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа», як альтернативи традиційним системам опалення», «Інноваційні підходи до планування та забудови територій – запорука гармонійного розвитку та інвестиційної привабливості міста Славута. Геоінформаційні портали містобудівного кадастру на службі громади міста», «Провадження енергозберігаючих технологій у дитячому садку – успішна умова функціонування дошкільного закладу та оптимізації споживання природних ресурсів», «Центр надання муніципальних послуг, як інструмент сталого розвитку території», «Центр соціально-психологічної реабілітації та адаптації безпритульних громадян «Берег надії», «Впровадження новітніх технологій муніципального управління».
Затверджено регламент Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Славутської міської ради, який офіційно розпочне свою роботу вже з 1 січня 2014 року. Разом з тим, оновлено перелік адміністративних послуг у новій редакції.
На сесійному засіданні розглянуто і ряд інших питань, з якими ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Останнім часом славутчан цікавить питання, яке стосується будівництва дороги мікрорайону «Сонячний», отож, пояснюємо:

▪ На будівництво дороги мікрорайону «Сонячний» передбачено кошти в сумі 2 млн. 340 тис. 857 грн. На даний час із-за значної затримки (до шести місяців) у проведенні коштів Держказначейством освоєно з вказаної суми лише 819 тис. 600 грн. Будівництво дороги повністю мало бути завершене в 2013 році, проте виконання робіт доведеться відкласти на наступний рік. Зауважимо, що така ситуація характерна й у виконанні багатьох інших робіт, які були заплановані на поточний рік.
▪ На даний час на м-ні «Сонячний» уже встановлено бордюри та прокладено щебеневу основу. Клали не асфальт, як дехто пише, а чорний щебінь. Вдень, просимо відмітити, при плюсовій температурі, виконувались роботи з укладання щебеневої основи і просочування її з застосуванням бітуму (погодні умови на це не впливають).
▪Надалі роботи проводитимуться уже навесні. На сьогоднішній день виконано усі роботи, які дозволяється виконувати при даних температурних режимах.
Відділ капітального
будівництва

З нагоди професійних свят

***
Щорічно 22 грудня в Україні відзначається День енергетика – свято всіх тих, хто у різні часи був причетний до створення та обслуговування енергетичних систем. Це також свято тих, хто сьогодні залишається на відповідальному посту працівника енергетичної галузі.
Символічно, що свято збігається із найкоротшим днем і найдовшою ніччю в році, коли робота енергетиків найбільш помітна. У міському Палаці культури напередодні свята відбулися урочистості з нагоди професійного свята працівників енергетичної галузі. Привітав працівників РЕМу міський голова Василь Сидор:
– В першу чергу хочу подякувати за професійну роботу усім працівникам та особисто вашому керівнику Сергію Самчуку, який працює не тільки над тим, щоб оперативно виконувати роботу, але й докладає багато зусиль для згуртування колективу, аби у ньому панувала здорова атмосфера взаєморозуміння і поваги. Це дуже важливо. Бо коли хочеться йти на роботу, коли ти знаєш, що керівник про тебе турбується, що керівник не підставить, захистить, тоді можна спокійно працювати. (На що присутні у залі відповіли бурхливими оплесками, значить це дійсно так і є.)
Результати вашої праці ми усі бачимо, – продовжив міський голова. Хочу відмітити позитивні сторони – це відсутність технічних проблем у наданні споживачам електроенергії. Проте є одне питання, яке викликає занепокоєння серед громадськості. Ви знаєте, що ми з депутатами міськради звернулися до Кабінету Міністрів щодо недопущення приватизації ПАТ «Хмельницькобленерго» у зв’язку з тим, що воно на сьогодні працює доволі результативно, виконує усі інвестиційні проекти. Тим більше, ми бачимо, що приватизація не приносить нічого доброго людям. Сьогодні колектив спроможний професійно надавати послуги, забезпечувати безперебійне енергопостачання, експлуатацію всіх мереж, виконувати свої функції.
За сумлінну працю та з нагоди професійного свята – Дня енергетика – грамотами виконавчого комітету Славутської міської ради були нагороджені начальник дільниці підрозділу маркетингу та збуту електроенергії Славутського РЕМ Андрій Гетьман та майстер виробничої дільниці Славутського РЕМ Павло Горбатюк.
Подарунком для усіх став святковий концерт Київського гурту «Червоні маки».

***
А вже 20-го грудня працівники Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області відзначали своє професійне свято. Звернувся до співробітників та ветеранів органів внутрішніх справ міський голова Василь Сидор, який відзначив, що це свято людей, які віддають свої сили боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку у нашому місті. Було висловлене сподівання на те, що працівники міліції будуть гідно нести свою службу, захищати конституційні права громадян та стояти на сторожі інтересів держави та рідного міста.
Щиро, з хвилюванням та піднесенням того дня неодноразово звучала на сцені фраза «Служу народу України!» від тих хто отримував чергові спеціальні звання та нагороди. За бездоганну службу в органах внутрішніх справ, зразкове ставлення до виконання службових обов’язків, особистий значний внесок в зміцнення законності і правопорядку на території обслуговування та з нагоди відзначення 22-ої річниці утворення Української міліції грамотами виконавчого комітету Славутської міської ради були нагороджені Віталій Кобилянський – старший лейтенант міліції, дільничний інспектор міліції СДІМ Славутського РВ УМВС, Сергій Турі – лейтенант міліції, дільничний інспектор міліції СДІМ Славутського РВ УМВС, Іван Шевчук – лейтенант міліції, оперуповноважений сектору карного розшуку Славутського РВ УМВС, Леонід Шевчук – лейтенант міліції, дільничний інспектор міліції СДІМ Славутського РВ УМВС.
На завершення заходу дарували присутнім пісні ветеран міліції Микола Гибалюк разом із дружиною.
Прес-служба
Славутського МВК

Вдалі старти вихованців Славутської ДЮСШ

Вдалі старти вихованців
Славутської ДЮСШ

Без сумніву, відомі спортсмени в цілому починають свій шлях до спортивного успіху ще зі шкільних лав. А допомагають їм у цьому дитячо-юнацькі спортивні школи, на яких покладено завдання – багаторічне, цілеспрямоване тренування легкоатлетів та сприяння їх участі у змаганнях різного рівня. Щороку спортивне життя Славутської ДЮСШ поповнюється новими досягненнями.
Нещодавно вдалими виявилися старти вихованців тренера-викладача Тетяни Черняк в міжобласному турнірі в Нетішині. Окрім команди Славутської ДЮСШ були запрошені також вихованці Хмельницької ДЮСШ та Рівненської спеціалізованої ДЮСШ.
Програма змагань складалася з чотирьох дисциплін: 60 м, 300 м, 600 м і 1000 м. Наші учні стартували на дистанціях 600 і 1000 метрів, показавши хороші результати. Максим Тищук посів третє призове місце, поступивши спортсменам з Нетішина і Рівного.
Серед дівчат на дистанції 1000 м гідну конкуренцію легкоатлеткам Рівненської спеціалізованої школи склали Вікторія Мгалоблішвілі, яка у напруженій боротьбі перетнула фінішну стрічку першою, та Богдана Войтюк, яка посіла третє місце.
Серед юнаків Дмитрові Іванчуку на цій же дистанції у важкій боротьбі зі спортсменом спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи вдалося вибороти перше місце.
Вітаємо вихованців спортивної школи та їх наставника із вдалими стартами!
І. Яремчук, заступник
директора ДЮСШ

Бронзові призери обласної Спартакіади з баскетболу

10 грудня у Хмельницькому відбулися фінальні ігри з баскетболу серед юнаків в рамках обласної Спартакіади школярів. Право брати участь у фіналі здобули команди-переможниці зональних змагань із Славути, Хмельницького, Кам`янець-Подільського та смт. Ярмолинців.
Збірна команда з м. Славута була представлена учнями загальноосвітніх навчальних закладів у складі Д. Климчука, О. Пуца (ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1), Я. Новіцького (НВК «СШ І-ІІІ ст..ліцей «Успіх»), О. Голяченка (ЗОШ І-ІІІ ст.№ 7), Є.Нечипорчука (НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.гімназія»), А.Янісевича, О.Данильчука, А.Гонтара та Д.Ковальчука (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4), А.Романенка ( ЗОШ І-ІІІ ст. № 3).
Обласні змагання проводилися за олімпійською системою. У першій грі наші юнаки поступилися команді хмельничан, але був шанс поборотися за третє місце. І славутські спортсмени цей шанс не втратили, виборовши перемогу в команди юнаків з Кам`янець-Подільського. За ІІІ місце діти були нагороджені грамотами та медалями.
Вітаємо вихованців ДЮСШ та їх наставників із здобутими нагородами.
І. Яремчук, заступник директора Славутської ДЮСШ

Славутські козаки в Києві

Нещодавно у столиці України відбувся відкритий Кубок Києва (UPA) з жиму штанги лежачи та станової тяги. В престижних змаганнях взяли участь 114 атлетів з різних областей України та зарубіжжя. Серед учасників турніру було немало спортсменів високого класу: чемпіонів, призерів світових та європейських першостей, майстрів спорту та майстрів спорту міжнародного класу.
Команда Славутських богатирів, які представили спортивний клуб «Атлет», в кількості 6 чоловіків також взяли участь у цьому престижному турнірі. Наші хлопці змагалися у розряді аматорів. Серед учасників нашої команди були майстри спорту з жиму штанги лежачи Іван Моїсєєв та Сергій Дембіцький. Досвідчений атлет, учасник багатьох турнірів високого рівня Олександр Войтюк, який також виконував роль капітану команди. А також учасники, які вперше брали участь в подібних змаганнях Валентин Мороз та зовсім юні Євген Ситнік і Андрій Федорчук.
Наші атлети не розгубилися серед іменитих і титулованих учасників та зуміли показати гідні результати. Євген Ситнік (вагова категорія до 75 кг) з результатом у 120 кг зайняв 4 місце в юніорській віковій категорії та виконав норму кандидата у Майстри спорту. Валентин Мороз (в/к до 100кг) з результатом 147,5 кг зайняв 8 місце і також виконав норму кандидата в Майстри спорту. Сергій Дембіцький (в/к до 100 кг) показав результат у 175 кг та штурмував штангу вагою у 180 кг, що відповідало нормі Майстра спорту Міжнародного класу. Однак на цей раз штанга Сергію на скорилася і йому дісталося 6 місце. Іван Моїсєєв (в/к до 110 кг) показав результат в жимі 180 кг та 6 місце у зальному заліку. А в змаганнях зі станової тяги йому скорилася штанга вагою 260 кг. Іван зумів завоювати бронзову нагороду та звання Майстра спорту у цій вправі.
Особливу подяку висловлюємо нашому капітану Олександру Войтюку, якій зумів зібрати, налаштував учасників нашої команди, а також успішно виступив у жимі штанги (в/к до 110 кг). Незважаючи на перенесену нещодавно операцію на хребті, Олександр показав результат 142,5 кг та виконав норму кандидата у Майстри спорту.
Безсумнівний успіх випав на долю нашого юного учасника Андрія Федорчука, якій у змаганнях юніорів в категорії до 56 кг зумів показати рекордний результат у жимі. Йому скорилася штанга вагою у 97,5 кг, що відповідає нормативу Майстра спорту. Андрію дісталося звання чемпіона та золота нагорода турніру. До уваги, в його ваговій категорії у дорослих спортсменів найкращій з учасників подолав штангу лише у 95 кг. На нашого юного спортсмена звернули увагу ведучі тренера та цілком можлива його участь у складі збірної команди України у європейській першості.
В підсумку наша команда отримала у свою скарбничку одну бронзову та одну золоту нагороду. Три учасники виконали норму кандидата у Майстри спорту, двоє підтвердили, а один виконав норму Майстра спорту. Це безсумнівний успіх наших спортсменів. Славутська команда почала підготовку до VIII Чемпіанату України (ВОП) Всеукраїнської організації пауерліфтингу та жиму лежачи, що відбудеться у м. Харків 14-16 лютого 2014 року. Бажаємо вдалої підготовки та гарного виступу нашим спортсменам.
Звертаємося до підприємців, підприємств та громадських організацій, любителів спорту та до всіх небайдужих жителів нашого міста з проханням надати фінансову підтримку у підготовці славутських спортсменів до участі у змаганнях. Наші контактні телефони: 0974587672, 0974587595.
Славутський міський
Центр ФЗН «Спорт для всіх»

ЗМАГАННЯ ЮНИХ НАУКОВЦІВ МІСТА

Не існує якихось вірогідних тестів на обдарованість, крім тих, які виявляються внаслідок активної участі хоча б у найменшій дослідницькій роботі.
А.Колмагоров, академік

Основним призначенням науково-дослідницької діяльності відділення Малої академії наук при Еколого-натуралістичному центрі школярів є виявлення учнів, потенційно здатних до наукової роботи, розвиток їх дослідницького типу мислення, активізація їх особистісної позиції під час сприйняття інформації та набуття ними різноманітних практичних навичок пошукової роботи.
Серед юних інтелектуалів міста з кожним роком популярність конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт зростає, відповідно збільшується і чисельність членів МАН. В цьому навчальному році конкурс-захист зібрав навколо себе більше ста п’ятидесяти осіб, серед яких і члени – учасники, наукові керівники, члени журі, вболівальники. Конкурс проходив на базі НВК «СЗОШ І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх». До відкритого захисту юні «манівці» пройшли заочний етап оцінювання своїх наукових досліджень, контроль роботу з фахової дисципліни і лише потім представили свої праці на публічний захист. Подія відбувалася в урочистій обстановці. Юну наукову еліту міста привітали начальник управління освіти Н.Пшетоцька, члени журі та творчі художні колективи БДТ. Конкурсанти для кращого унаочнення основних результатів своїх досліджень підготували мультимедійні презентації, роздрукували схеми, буклети. І недаремно, адже одним із критеріїв оцінювання конкурсантів на цьому етапі є наявність і доцільність додаткового матеріалу, що унаочнює основні результати досліджень. При захисті журі враховувало аргументованість «манівцем» вибору теми дослідження, критичний аналіз досліджуваної проблеми, чіткість і логічність викладу матеріалу, кваліфіковане ведення дискусії, культура мовлення і володіння матеріалом.
Серед 34 представлених на конкурс-захист робіт найвищі бали отримали такі учасники: Юлія Ребрик (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» № 5, секція «мікроекономіка та макроекономіка»), Катерина Анікіна (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», секція «англійська мова»), Ангеліна Блана (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, секція «українська мова»), Вікторія Скомороха (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», секція «українська література»), Ольга Єфимович (НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» № 5, секція «українська література»), Інна Шпак (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, секція «світова література), Дмитро Войтюк (НВК «СЗОШ І-ІІІ ступенів, ліцей «Успіх», секція «математика»), Анна Романюк ((НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» № 5, секція «зоологія, ботаніка»), Анна Черниш ((НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», секція «психологія»), Вікторія Дем’янюк (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, секція «хімія».
Ці учні представлятимуть наше місто на обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Тож побажаємо їм успіхів та перемог.

Т.Харь,
методист ІМЦ

«Кенгуру» скликає учнів

Любі друзі, рідний клас,
« Кенгуру» спішить до вас
Із завданнями складними,
Непростими, визначними,
Цілий рік його чекали,
Подарунки готували.
Ну, а він за це для вас
Постарався! Просто клас!

Тож готуйте ручки,
Розум, на додачу,
І пишіть із нами
«Кенгуру»- задачки !

«Математика – наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості», – зазначав Н.Вінер
А що ще може так розвинути логіку мислення, пам’ять, гостроту і швидкість думки як не математичні науки. Саме тому щороку учні шкіл України і нашої школи зокрема, беруть участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». І кількість учасників конкурсу, слід зазначити, зростає.
Головна мета конкурсу – показати кожному учневі, що процес пошуку розв’язування математичної задачі може бути живим, захоплюючим і навіть веселим.
Участь у конкурсі дає змогу не лише перевірити базові знання з математики, а й спробувати розв’язати нестандартні логічні задачі, перевірити гнучкість і швидкість мислення, долучитися до світу математичних формул.
Одним із позитивних моментів «Кенгуру» є те, що кожен учень отримує сертифікат учасника та інформаційний вісник, незалежно від набраних балів.
Це великий стимул для подальшого вивчення математики, особливо для маленьких школярів, адже можна ще раз переглянути розв’язки конкурсних задач, проаналізувати свої помилки. Маючи тексти завдань та їх розв’язки, допитливий учень заради цікавості може спробувати розв’язати завдання інших рівнів та залучити до цього членів своєї родини. Інколи дорослим доводиться добре попрацювати, адже їм не вистачає дитячого азарту.
Популярністю даного конкурсу серед учнів нашого міста ми завдячуємо Сиропятовій З.І., методисту ІМЦ управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради.
Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» – добра підтримка для допитливих учнів.
З цією метою 6 грудня 2013 року 96 учнів 2-6 класів НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» взяли участь у Всеукраїнському етапі Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру». В організації та проведенні даного конкурсу учням допомогли класоводи 2-4 класів та вчителі математики. Учні із задоволенням та із цікавістю розв’язали нестандартні задачі «Кенгуру», та із нетерпінням очікують результатів та подарунків.
Математичний конкурс «Кенгуру» для учнів та вчителів не закінчується в день його проведення. «Кенгуру» надихає: діти складають вірші, малюють газети, присвячені конкурсу та математиці. Конкурс став невід’ємною складовою навчальної роботи нашої школи, яка щороку бере в ньому участь.
А. Шелестюк, координаторконкурсу «Кенгуру» НВК « СЗОШ, ліцей « Успіх»

Захисники тварин виступили за реєстрацію собак

11 грудня пройшли громадські слухання з обговорення Правил утримання домашніх тварин у м. Славута. Окрім загальних правил утримання тварин, даний документ визначає обов’язки, які покладаються на власників домашніх улюбленців. Зокрема, новим для славутчан стане впровадження у місті обов’язкової реєстрації собак та за бажанням котів. Як було повідомлено на зібрані, процедура реєстрації собак не є новою в нашій державі та вже давно передбачена чинним законодавством. Визначено і відповідальність за порушення правил тримання собак, зокрема, про це говориться у статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
«Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».
Впродовж місяця тривало обговорення Правил утримання домашніх тварин. Особливу активність у цьому питанні проявили представники Товариства захисту тварин «За життя», які також виявили бажання особисто на громадських засадах брати участь в процедурі реєстрації тварин. На думку представників громадськості, впровадження реєстрації є чи не єдиним методом у боротьбі з явищем безпритульних собак. Адже саме таким чином, відповідні служби змусять господарів тварин відповідати за своїх домашніх улюбленців.
На базі Комбінату комунальних послуг буде створено електронну базу тварин на основі реєстраційних даних, зібраних за допомогою представника ветеринарної служби, представника квартального чи будинкового комітету та волонтерів. Залишається відкритим питання, яким саме чином чотирилапим буде присвоєно номерний знак. На слуханнях поступило дві пропозиції – застосування електронних чипів або ж номерних кулонів чи кліпс. В будь-якому випадку процедура присвоєння собаці реєстраційного номера має бути максимально безпечною та безболісною.
Наступним етапом впровадження у місті нових правил стане їх розгляд на постійних депутатських комісіях та прийняття остаточного рішення на черговій сесії міської ради.
Прес-служба
Славутського МВК