Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (18-24 листопада).
Славутська філія ПАТ «Хмельницькгаз»
Протягом тижня філія працювала згідно затверджених планів та графіків.
Славутський район електричних мереж
З метою надійного, безперебійного та якісного електропостачання продовжується виконання робіт з заміни існуючих мереж на вул. Злагоди та на вул. Затишна.
КП «Славутське УВКГ»
Надійшло за минулий тиждень 25 викликів від громадян.
Виконано ремонт запірної арматури на вул. Лісна.
Ліквідовано аварію водоводу на вул. Лісна, 7, Кірова, 2.
Замінено свердловинний насос на свердловині №7 та насос на КНС на вул. Церковна.
Проведено планово-попереджувальний ремонт електродвигунів на КНС №6 на вул. Перемоги.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж 18-24 листопада було здійснено від громадян 56 викликів слюсарів-сантехніків, 35 викликів електриків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул.Сокола, 3, Козацька, 41; шиферної на вул. Кузовкова, 20.
– ремонт оголовків по пров. Шевченка, 7;
– ремонт козирків на вул. Ізяславська, 13, 21;
– почищено ливневу канаву на вул. Набережна, Суворова, Шевченка;
– ямковий ремонт дорожнього покриття на вул. Монастирська.
Прес-служба Славутського МВК

До відома

Виконавчий комітет Славутської міської ради звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до Славутського управління державної казначейської служби України Хмельницької області, в якому просив визнати протиправною бездіяльність Славутського управління державної казначейської служби України Хмельницької області та зобов’язати його виконати умови договору в частині здійснення оплати поданих ним платіжних доручень.
Хмельницький окружний адміністративний суд постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Славутського управління державної казначейської служби України Хмельницької області та зобов’язати його виконати умови договору в частині здійснення оплати поданих виконавчим комітетом Славутської міської ради платіжних доручень № 769, 824, 826, 827, 885, 888, 889, 925, 945, 965, 981, 989, 990, 1012, 1017, 1023, 1024, 1025, 1027, 1028, 1029, 1031, 1032, 1033, 1035, 1036, 1037, 1052, 1056, 1058, 1059, 1061, 1064, 1069, 1071, 1098, 1118, щодо платіжного доручення № 988 – здійснити оплату на суму 17067 (сімнадцять тисяч шістдесят сім) грн. 33 коп.
Присудити з Державного бюджету України на користь виконавчого комітету Славутської міської ради судові витрати в розмірі 68 (шістдесят вісім) грн. 82 коп. шляхом безспірного списання з розрахункового рахунку Славутського управління державної казначейської служби України Хмельницької області.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законн

Невже у територіальної громади Славути заберуть водойми?

Лист шокуючого змісту надійшов до Славутської міської ради від заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Володимира Галищука. Як кажуть коментарі тут зайві, читайте самі:
«Головам РДА та МВК Законом України «Про аквакультуру», який набрав чинності з 01.07.2013, змінено існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди. Зокрема, розпорядження водними об’єктами та земельними ділянками водного фонду (поза межами населених пунктів та в межах міст обласного значення) віднесено до компетенції обласної державної адміністрації.
У зв’язку з цим, Вам необхідно довести до відома орендарів земельних ділянок водного фонду на території району ( в межах міст обласного значення) у яких закінчується або закінчився строк договору оренди, що районні державні адміністрації (міські ради міст обласного значення) не уповноважені вносити зміни в існуючі договори оренди земельних ділянок водного фонду та поновлювати (продовжувати) термін їх дії.
Відповідно до вимог ст.33 Закону України «Про оренду землі», вам необхідно не пізніше одного місяця після закінчення строку договору оренди надіслати таким орендарям лист-повідомлення про заперечення у поновленні договору оренди землі та припинення договірних відносин.
З питань укладення договорів оренди водних об’єктів необхідно звертатися до Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації.
Про вжиті заходи стосовно кожного орендаря інформувати Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації.
Заступник голови В. Галищук».
Коли у 2012 році Хмельницька обласна рада встановила ставки збору за спеціальне використання лісових ресурсів, тобто плату за збір у лісах грибів, ягід, горіхів, то Славутська міська рада, захищаючи інтереси своєї громади, на противагу області дозволила на території м. Славута вільний доступ до водних об’єктів та лісових масивів, в тому числі вільний, безкоштовний доступ для купання, любительського та спортивного лову риби, вільного відвідування лісу, збирання ягід, грибів. Що ж виходить, вказаний вище лист є такою відповіддю на рішення депутатів нашого міста? І невже власність територіальної громади так легко забрати? – Дане питання вивчається юридичним відділом міськвиконкому, відповідні запити будуть направлені і на обласне управління. Залишається лише сподіватися, що держава не відбере у територіальної громади міста ще й право розпоряджатися своїми же водним фондом.

Із сесійної зали

22 листопада відбулося пленарне засідання 35 сесії Славутської міської ради, яке розпочалося внесенням змін до бюджету міста Славути на 2013 рік.
Заступник міського голови Сергій Микульський повідомив, що з метою забезпечення виконання делегованих державних повноважень, перерозподілено кошти загального фонду бюджету міста без зміни його річного планового обсягу асигнувань. Також перерозподілено кошти бюджету розвитку спеціального фонду бюджету міста без зміни його річного планового обсягу асигнувань з метою оптимізації видатків та задоволення нагальних потреб, які виникли в ході виконання бюджету міста.
Сергій Володимирович поінформував і про внесення змін до рішення Славутської міської ради від 27.05.2011 року №10-7/2011 «Про затвердження нового складу комітету з конкурсних торгів виконавчого комітету Славутської міської ради».
Депутати затвердили міську цільову Програму захисту населення і території міста Славути від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 та цільову соціальну програму забезпечення пожежної безпеки на 2014-2015 роки в місті Славута.
Про затвердження Положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в новій редакції доповів директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олексій Заєць.
Із блоком земельних питань ознайомила присутніх заступник міського голови Людмила Калюжнюк .
Міський голова зачитав лист, який надійшов з Хмельницької облдержадміністрації, в якому йдеться про те, що згідно з Законом України «Про аквакультуру», який набрав чинності з 01.07.2013, змінено існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди. Зокрема, розпорядження водними об’єктами та земельними ділянками водного фонду (поза межами населених пунктів та в межах міст обласного значення) віднесено до компетенції обласної державної адміністрації:
– З цього випливає, що водний об’єкт, який є у нас, який ми чистимо, зариблюємо, охороняємо, дозволяємо людям безкоштовно ловити рибу сьогодні уже не наш. Ми не маємо права сьогодні втрачати цей об’єкт і не дозволимо комусь ним розпоряджатися, бо знаємо, які будуть наслідки. Наші люди мають право сьогодні використовувати його за призначенням.
Також Василь Богданович повідомив про те, що уже готується закон про іпотеку, і невідомо, які наслідки нас чекають . Секретар міської ради Борис Семенюк зачитав послання від славутчан співвітчизникам, які вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору українського народу 1932 – 1933 років у 100-ті роковини трагедії. Депутати підтримали текст послання, який надаємо нижче.
Тетяна Дубіна – депутат міськради, ознайомила колег із листом-зверненям Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату, в якому висловлено прохання в жодному випадку не підтримувати законопроект № 3403 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання соціального сирітства в сім’ях громадян, які працюють за кордоном), який вноситься народними депутатами України О. Б. Фельдманом та І. Г. Бережною з гендерного міжфракційного об’єднання «Рівноправ’я». Згідно цього законопроекту українські заробітчани будуть змушені віддавати своїх дітей системі ювенальної юстиції на час роботи за кордоном.
Із усіма рішеннями ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.
Прес-служба
Славутського МВК

Послання від славутчан співвітчизникам, які вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору українського народу 1932 – 1933 років у 100-ті роковини трагедії

Цього року вся українська та світова громадськість вшановує пам’ять жертв голоду-геноциду тисяча дев’ятсот тридцять другого – тридцять третього років. Ця подія стала українською національною катастрофою, наслідки якої відчуваються впродовж багатьох десятиліть.
Голодомор приніс не лише величезні втрати, а й суттєво підірвав життєвий потенціал народу, деформував свідомість тих, хто вижив. Нівелювалися людська і національна гідність, патріотизм. Натомість культивувалися рабські прикмети – покірність, пристосування, страх перед владою.
Планомірне й тотальне винищення українців штучним голодом – це акт свідомого геноциду, який здійснювала комуністична система за підтримки колабораціоністів з метою зруйнувати соціальні основи української нації, підірвати духовну культуру та етнічну самобутність українців.
Цілком очевидно, що ця страшна гуманітарна катастрофа відбулася в умовах втрати власної держави, панування окупаційної влади.
Ми з вами маємо знати правду про те, що пережили люди, які жили на нашій землі. У 80-ті роковини Голодомору славутська громада зробила найцінніший вклад у збереження реальної історичної картини Славутчини. Сьогодні нашим посланням до нащадків стало видання, підготовлене за сприяння Славутської міської ради та впорядковане кандидатом історичних наук Владиславом Берковським «Колективізація та Голодомор на Славутчині 1928-1933». Саме у цій книзі вперше якнайповніше опубліковані архівні документи про перебіг колективізації, яка привела до штучного Голоду 1932-1933 років на теренах Славутського району Хмельницької області. Завдяки проробленій роботі наші майбутні покоління зможуть самі зробити висновки про роки цілеспрямованого нищення українського народу.
Сьогодні, маючи на руках реальні докази геноциду українського народу, не тільки безглуздо, а й аморально говорити, що Голоду в Україні не було. А ті особи, які намагаються спростувати очевидне є зрадниками свого народу, своєї Батьківщини.
Вся українська спільнота повинна повсякчас шанувати пам’ять про жертв тоталітарного режиму та докласти усі зусиль, аби ніколи більше не допустити такого знущання над людьми.
Нині ми схиляємо голови перед пам’яттю двадцяти мільйонів українців, котрі загинули мученицькою смертю за те, що були українцями, безмежно любили свою землю, прагнули волі і гідного життя.
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ЗАМОРДОВАНИМ УКРАЇНЦЯМ!
Схвалено на пленарному засіданні 35 сесії Славутської міської ради
22 листопада 2013 року та на зібранні громадян міста під час мітингу реквієму, присвяченого 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні 23 листопада 2013р.

Сильні духом та тілом

Спортивний клуб «Атлет» Славутського Центру ФЗН «Спорт для всіх» вже понад 22 роки з успіхом сприяє фізичному розвитку славутчан різного віку. Це одне з улюблених місць молоді та дорослих. Вихованці клубу неодноразово радували своїх земляків спортивними досягненнями на всеукраїнській та міжнародній арені з пауерліфтингу, армспорту та бодібілдингу. Клуб дав путівку у великий спорт багаторазовому чемпіону світу та володареві 12 світових рекордів з пауерліфтингу Олександру Кутчеру, чемпіону Європи, світу та володареві титулу «Містер Всесвіт» Адаму Козирі, майстрам спорту з пауерліфтингу та жиму лежачи Сергію Дембіцькому, Івану Моїсєєву та іншим спортсменам. Молода гвардія впевнено освоює ази великого спорту. Усім відомі успіхи у армспорті братів Леоніда та Владислава Батожних, які впевнено виступають та перемагають на престижних турнірах українського та європейського рівня, Михайла Рубана – у «Козацьких розвагах», Романа Іванюка, який у свої 16 років став учасником Чемпіонату України з бодібілдингу у м. Харків, змагаючись у віковій категорії до 23-х років.
І ось, зовсім нещодавно клуб виблиснув ще однією своєю гранню. У м. Шепетівка відбувся розіграш кубку з пауерліфтингу серед людей з особливими потребами ім. Миколи Островського. У змаганнях прийняли участь 15 спортсменів у різних вагових категоріях. Наше місто на цих змаганнях представляв вихованець клубу «Атлет», працівник комбінату «Будфарфор» Олег Лемешов, який зумів випередити усіх своїх суперників та завоював почесний кубок. Ми усі вітаємо Олега з цією перемогою.
Головною ціллю організаторів турніру були не спортивні досягнення, а можливість людей з особливими потребами повірити у себе, в свої сили та відчувати себе повноцінними членами суспільства. І це їм вдалося на славу! Багато з учасників змагань почали по-новому дивитися на себе, на свої можливості та отримали величезний запас оптимізму. Адже зайняття фізкультурою та спортом допомогли не одній людині забути про недугу, а хтось навіть знайшов себе у великому спорті. Допомога таким людям є одним з напрямків не тільки спортивного клубу «Атлет», але й всіх клубів за місцем проживання, створених міським Центром ФЗН «Спорт для всіх».

Степан Шабуров, спеціаліст Славутського міського центру ФЗН «Спорт для всіх»

Наша безпека у наших руках

Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе – означає безтурботне, цікаве, радісне, але найголовніше – безпечне. А найважливішою умовою безпеки маляти є прищеплення йому з самого раннього віку необхідних знань про безпечну поведінку.
Протягом навчального року у всіх загальноосвітніх навчальних закладах проводяться Тижні безпеки дитини, і наш заклад в цьому не виняток. З 18 по 22 листопада в дошкільному закладі № 9 «Теремок» проведено Тиждень безпеки дитини, який проходив під гаслом: «Правила руху треба знати та вивчати». Метою проведення є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
Педагоги нашого закладу провели низку тренінгів та занять, рухливих та дидактичних ігор бесід під час яких діти ознайомились із правилами дорожнього руху, вивчили найважливіші правила безпеки в побуті, навіть замалювали те, що запам’яталося.
З молодшого дошкільного віку починається робота по підготовці малечі до участі у дорожньому русі. Саме у цьому віці закладається фундамент життєвих орієнтирів у навколишньому середовищі, і все, що дитина засвоїть у дошкільному закладі, залишиться назавжди в її пам’яті. Вихователь ІІ молодшої групи Л.Окуневська провела заняття «Чарівний світлофор».
Вихователь середньої групи А.Савіцька організувала моделювання ситуацій «Прогулянки містом», під час яких закріпила з дітьми знання про дію світлофора, визначила поняття дорожнього руху, основні обов’язки пасажирів і пішоходів та їх права, правила дорожнього руху, правила перевезення людей, правила дорожнього руху в житлових зонах, а також правила дорожнього руху на велосипеді.
Вихователем І.Самощук виготовлено посібник для батьків «Забороняється давати дітям».
Робота безпеки учасників дорожнього руху у нашому дитячому садку передбачає навчання дітей дошкільного віку привалам поведінки на вулицях, ознайомлення з різними видами транспорту, з регулюванням руху на вулицях населених пунктів.
Уявлення, отримані на цільових прогулянках, закріплюються на заняттях: діти виконують тематичні аплікації, малюють, ліплять транспорт, розглядають картини, читають твори, складають спеціальні пазли, будують дороги і автомістечка.
На заняттях з фізичного виховання дошкільнят навчаємо рухатись у певному напрямку, знаходити своє місце. Проводимо рухливі ігри «Трамвай», «Рухаємось – не рухаємось», «Горобці і автомобіль», «Найди свій колір», «Абетка дорожнього руху», «Магазин транспорту», «Про що розповідають знаки», «Де знаходиться знак?», «Перехрестя», «Наша вулиця», у яких закріплюють навички просторової орієнтації, вміння розрізняти кольори. Дуже важливо, щоб робота будувалася на взаємодії з родинами вихованців. Розуміючи, що батьки – найкращі помічники з питань формування безпечної поведінки дошкільників на дорозі, проводилися консультації: «Вулиця і діти», «Пам’ятайте! Батьки – приклад для дітей», «Щоб дорога була безпечною», оформили пам’ятки і буклети: «Діти і вулиця», «Сам вдома» які розташували в куточках для батьків.
Музичний керівник І.Ніколаєнко залучила до проведення лялькових вистав та музичних розваг вихователів груп. Потрібно зазначити, що подібні заходи проводяться постійно. Діти спостерігали за розвитком сюжету музичної розваги «Школа світлофора Моргайка» та визначили причини небезпечних ситуацій – це дитячі пустощі. Педагоги нашого закладу сподіваються, що вся проведена робота сприятиме профілактиці травматизму серед дітей.
Шановні дорослі – батьки, педагоги! Тільки спільними зусиллями ми зможемо відвернути біду від наших дітей. Ми відповідаємо за наше майбутнє!

Вихователь ДНЗ №9,
Н.Полівода

Діалог з громадою

Триває звітна кампанія міського голови Василя Сидора та депутатів міської ради по виборчим округам міста. Як повідомлялося вже раніше, такий підхід проведення звіту перед громадськістю був обраний з метою більш детального вивчення проблемних питань міста. Усі пропозиції та зауваження, висловлені громадянами, ляжуть в основу річних планів роботи міськради на наступні роки.
Минулого тижня спільно з міським головою звітували сім депутатів з виборчих округів №7-14. Кожен мікрорайон живе своїм життя, має як позитивні напрацювання, так і негативні сторони, які необхідно обов’язково враховувати.
Виборчі округи №7-8 охоплюють: вул. Богдана Хмельницького (1-23,2-38),Злагоди, Воля, Данила Галицького, Шолом Алейхема, Козацька (1-31, 2-44), Поліни Осипенко, Затишна, пров. Новомісний, Злагоди, Робітничий, Затишний, вул. Церковна, Середня гребля, площа Тараса Шевченка, пров. Партизанський. Депутати, які представляють дані округи відповідно Наталія Пшетоцька та Сергій Сакалюк.
Основні виконані роботи впродовж останніх років:
2010 рік:
• Поточний ремонт підїзних шляхів по вул. Церковній на суму 24,436 тис. грн.
• Капітальний ремонт КНС по вул. Церковна – 230,000 тис. грн.
2011 рік:
• Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Церковна (на ділянці від вул. Волинської до вул. Б.Хмельницького) – 49,32874 тис. грн.
• Капітальний ремонт вулиці Волинської (на ділянці від вул. Воля до вул. Д. Галицького) – 274,36617 тис. грн.
• Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Д. Галицького – 99,95249 тис. грн.
2012 рік:
• Капітальний ремонт вул. Грушевського (між вул. Ярослава Мудрого та пл. Шевченко) – 216,53899 тис. грн.
• Капітальний ремонт дорожнього покриття пров. Новомісного – 293,120 тис. грн.
2013р.:
• Реконструкція водопровідної мережі на вул. Поліни Осіпенко 153,396 тис. грн.
• Поточний ремонт вулиці Козацька 60,000 тис. грн.
Що нині турбує громадян даного мікрорайону? – На питання славутчан відповідав міський голова.
• Коли буде зроблене вуличне освітлення на вул. Злагоди? – На даний час спільно з Славутським РЕМ уже проводяться відповідні роботи, які планується завершити до кінця року.
• Ми дякуємо міській владі за дорогу провулку Новомісного. Ще були б дуже вдячні, якби поліпшили стан невеликої ділянки дороги від провулку Новомісного до вул. Злагоди. – Дані роботи будуть включені до плану робіт на наступні роки. Цілком ймовірно, що в цьому випадку буде використано технологію білощебеневого покриття, яка вже показала свою ефективність на інших вулицях.
• Коли буде встановлено спортивну площадку на вулиці Церковній? – До нас надійшло звернення від депутата міськради С. Сакалюка щодо встановлення спортплощадки на Церковній. Кошти на ці заходи були виділені, проте видане платіжне доручення досі знаходиться в Держказначействі. Коли кошти будуть пропущені, то роботи будуть виконані.
• По розчистці ливневих каналів багато що зроблено та варто доопрацювати ще питання дренажних каналів на проміжку вулиць 8 березня-Воїнів-інтернаціоналістів-Д.Галицького. – Дано відповідне доручення КП «Славутське ЖКО».
Виборчі округи №9-10 охоплюють: вул. Валерія Чкалова (1-13, 15,17-67), вул. Козацька (33-79, 46-70), Соборності (5-29,29а,29б,10-32,32а). Депутати від даних округів відповідно Олена Бобер та Лариса Малахова.
Основні виконані роботи впродовж останніх років:
2010 рік:
• Поточний ремонт житлового фонду міста (під’їздів) будинку №8 по вул. Чкалова – 72,000 тис. грн.
• Поточний ремонт житлового фонду міста (під’їздів) будинку №10 по вул. Чкалова – 70,000 тис. грн.
• Поточний ремонт тротуару по вул. Козацькій – 16,000 тис. грн.
• Поточний ремонт тротуару по вул. Соборності – 24,784 тис. грн.
2012 рік:
• Капітальний ремонт м’якої покрівлі житлового будинку № 12 по вул. Чкалова на суму 130,694 тис. грн.
• Будівництво тротуару по вул. Козвцькій (біля житлових будинків № 48, 50, 52) – 73,51642 тис. грн.
• Поточний ремонт вул. Соборності – 28,187 тис. грн.
• Поточний ремонт вул. Козацька – 59,898 тис. грн.
Питання громадян – відповіді міської влади:
• Мешканці будинку вул. Соборності,5 глибоко стурбовані роботою магазину «Влад», що знаходиться у їх будинку. Славутчани розповідають, що біля магазину деякі громадяни часто розпивають спиртні напої та засмічують прибудинкову територію. – Це один з тих випадків, коли люди ставлять бізнес вище людських цінностей. Якщо декілька років тому власників цього магазину вдалося лише у судовому порядку змусити працювати не пізніше 22.00 год., то сьогодні аналогічно лише правоохоронні органи можуть повпливати на цю ситуацію. А тому, якщо ви бачите, що хтось розпиває спиртні напої біля магазину чи веде себе не порядно, негайно повідомте про це міліцію за тел.:102.
• Голова квартального комітету №5 Марія Василевич поцікавилася, коли буде зроблено дорогу на проміжку вулиць Одухи-Козацька-Чкалова та вставлено лампи вуличного освітлення на вулиці Козацькій поблизу Комбінату «Будфарфор». – Заміна ламп вуличного освітлення – це питання оперативного реагування зі сторони Славутського ЖКО. В таких випадках громадяни мають обов’язково звертатися за тел. 7-33-00. Щодо ремонту дорожнього покриття згаданих вулиць, то справа в тому, що на цій ділянці якраз проходить теплотраса, яка потребує ремонту. Коли будуть виконані роботи з ремонту теплотраси, тоді приступимо до капремонту доріг.
Виборчі округи №11-14 охоплюють: вул. Ізяславська, 5-16,17А,17-21, вул. Гвардійська, Садова. Депутати від даних округів відповідно Сергій Смернін, Роман Бачинський, Інна Зайонц та Петро Дзюнь.
Основні виконані роботи впродовж останніх років:
2012 рік:
• Поточний ремонт протирадіаційного укриття по вул. Я.Мудрого, 32 – 2 тис. грн.
• Ремонт під’їздів на вул.Я.Мудрого, 45, 43, 39, 25 (всього 16 під’їздів) – 35,2 тис.грн.
2013рік:
• Поточний ремонт вул.. Я. Мудрого 2011р. – 93,99624, 2013р. – 74,000 тис. грн., Чкалова – 21036,00 грн.
• Завершення І етапу реконструкції вулиці Ярослава Мудрого на суму 1592600,00 грн. (об’їзна дорога міста).
• Затверджено умови продажу оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення, розташованої по вул.Ярослава Мудрого площею 30000 кв.м. для розміщення ринку, в тому числі для продажу сільськогосподарської продукції. На даний час вживаються заходи щодо проведення земельного аукціону з продажу права оренди на вказану земельну ділянку.
• Виконано заміну труби на попередньо ізольовану в будинку вул. Ізяславська, d -76 – 108 м/п на суму 13224,60 грн.
Питання громадян – відповіді міської влади:
• На звернення громадян міський голова дав термінове доручення ЖЕК№2 щодо усунення причини підмиву фундаменту будинку вул. Я. Мудрого,31 та незадовільного теплопостачання будинків вул. Ізяславська,4.
• Цікавляться громадяни коли будуть виконані роботи з благоустрою м-ну «Військове містечко», зокрема ремонт доріг, прилеглих до будинків, та ремонт на деяких ділянках вуличного освітлення. – На даний час тривають відповідні роботи на м-ні «Сонячний», а в 2014 році розпочнеться виготовлення проектно-кошторисної документації на благоустрій м-ну «Військове містечко».
• Славутчани висловили свою стурбованість щодо будівництва на прибудинкових територіях самовільних забудов (сараїв та гаражів). – Міський голова радить славутчанами, які проживають в багатоповерхівках самоорганізовуватись в будинкові комітети чи ще краще ОСББ. Варто громадянам розуміти, що вони не лише є власниками своїх квартир, але й усієї прибудинкової території. Мешканці того чи іншого будинку мають між собою вирішити, яким має бути їхнє подвір’я – де має бути ігровий майданчик, де квітник чи будь-яка інша забудова. Таким чином, і питання самовільних забудов буде знято.
• На прохання жителів даного мікрорайону, було вирішено встановити дитячу ігрову площадку поблизу будинків вул. Ізяславська, 8-12; спільно з відділом ДАІ розглянути можливість встановлення знаку «Обмеження максимальної швидкості» поблизу СЗОШ№9 та пішохідні переходи поблизу автобусної зупинки даного м-ну.
• Скаржаться люди на роботу магазину «Артеміда» (в народі «Крокодил»), де власники продають пиво на розлив та дозволяють поблизу магазину розпивати спиртні напої. – В цьому випадку громадянам необхідно звернутися з офіційним зверненням до райвідділу міліції, після чого буде здійснено перевірку даного закладу торгівлі.
• Чи використовується за призначенням спорткомплекс «Здоров’я» (ЗАТО «Прогрес»)? – З 8.00 до 20.00 год. спорткомплекс орендує Славутська ДЮСШ безкоштовно, таким чином діти мають змогу займатися в секціях з міні-футболу, легкої атлетики. З 20.00 до 22.00 год. щоденно доросле населення міста має змогу займатися в секціях з міні-футболу, волейболу та фітнесу.
Ми зазначили лише частину питань, які прозвучали від громадян на звітних зустрічах міського голови та депутатів. Проте усі виловлені пропозиції та зауваження славутчан будуть враховані при подальшій роботі міськради.
Прес-служба
Славутського МВК

Не згасне пам’яті вогонь

Пройшло багато років від тих жахливих подій, але й сьогодні нам страшно уявити як така щедро позолочена колоссям і благословенна на врожаї земля могла хоронити своїх трударів, як мусила здригнутися від розпачу і стогону матерів за померлими голодною смертю дітьми, як випивши стільки сліз і горя, не озлобилась, а витерпіла і воскресла.
Голодомор як велика трагедія нашого народу назавжди залишиться розкритою могилою на тлі української історії. Біль пам’яті про неї ніколи не втихне.
23 листопада славутчани вшанували пам’ять українців, яких було приречено на голодну смерть у 1932 – 1933 роках лише за те, що вони були українцями.
Скорботною ходою представники влади та громадськість пройшли від Будинку Рад до Пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодомору, де відбувся мітинг-реквієм пам’яті жертв голодомору.
Присутні запалили свічки і вшанували жертв голодомору хвилиною мовчання, представники духовенства відслужили панихиду.
Розпочавши мітинг радник-консультант міського голови Роман Бачинський, зазначив, що в День пам’яті жертв голодомору 1932-1933 р. Україна скорботно згадує всіх невинно убієнних голодом, геноцидом, уклінно припадає до їх могил, ставить свічку перед образом Божим.
До присутніх звернувся міський голова Василь Сидор:
– Шановні славутчани! Ми сьогодні душею з тими, хто пережив ту страшну трагедію, і у скорботі з усією Україною вшановуємо їхню пам’ять. За даними внаслідок голодомору Україна втратила більше 4 млн. померлими та більше 6 млн. ненародженими. Що може бути страшнішим, цинічнішим і протиприроднішим, ніж приречення на голодну смерть мільйонів ні в чому не винних осіб. Не обійшло це горе стороною і нашу Славутчину. Головне, щоб більше ніколи не повторилися жахи тих далеких днів, а запорукою цьому має стати наша пам’ять. Міський голова закликав усіх долучитися до вшанування невинно убієнних хвилиною мовчання.
Приєдналася до сказаного депутат міськради Тамара Іванюк:
– Сьогодні уся прогресивна громадськість України і світу не має сумніву, що голодомор 1932-1933 років був штучним, спрямованим проти українства, а отже – геноцидом. Хоча знаходяться сьогодні й ті, хто попри документальні факти заперечує те, що голодомор був. Верхом цинізму сьогодні говорити, що голодомору не було. Сьогодні о 16.00 годині ми всі запалимо свічку пам’яті – вогник надії і переконання, що в нашій історії такого більше не повториться.
Також під час мітингу-реквієму було зачитано послання від славутчан співвітчизникам, які вшановуватимуть пам’ять жертв Голодомору українського народу 1932 – 1933 років у 100-ті роковини трагедії.
Учасники скорботного заходу поклали квіти, колоски та лампадки до Пам’ятника жертв Голодомору 1932-1933 років.
В. Федорчук, прес-служба
Славутського МВК,
фото П. Медведюка

Від творчості керівника до творчості дітей…

В Єкологічному центрі школярів існує гурток “Флористика”. Його керівником є педагог, талановита, творча особистіть – Гузенко Тетяна Миколаївна.
Заняття гуртка завжди спонукали і спонукають дітей до творчого пошуку, до світу прекрасного через творчу діяльність. І це не просто слова…
У Тетяни Миколаївни є чому повчитися. Вона справжній майстер цікавих виробів з природніх матеріалів. ЇЇ авторські роботи настільки досконалі, що іноді здається, вони зроблені рукою якогось відомого майстра-флориста. В них віддзеркалюються всі емоційні сторони нашого життя: любов, смуток, краса душі та краса природи, чарівні дитячі мрії та сподівання, казковий світ та багато іншого.
В особистій скарбничці керівника є багато робіт та ідей для дітей.
Всі свої вміння, весь свій творчий потенціал керівник намагається передати на заняттях гуртка вихованцям. Діти вчаться флористичному мистецтву . Вчаться мислити, міркувати, фантазувати і свої думки відображати в своїх власних виробах. Це дуже нелегка справа, яка не всім буває під силу . Але наші гуртківці не лякаються труднощів, вони сміливо крокують до намічених цілей, постійно самовдосконалюються. І результати не примушують довго чекати!
Діти із задоволенням працюють на вільну тематику , а також, беручи участь у різних конкурсах, на задану тематику. І в них це досить гарно виходить, а головне – рузультативно!

Дорога славутсько громадо!

У скорботний день 23 листопада ми згадуємо мільйони наших земляків, яких було приречено на голодну смерть лише за те, що вони були українцями.
Апофеозом зла, який на довгі роки й десятиліття підірвав генетичні, інтелектуальні, творчі сили нації і поставив її на межу необоротного цивілізаційного зламу, ми називаємо Великий Голод 1932-1933 років. Правда про нього пробила собі дорогу крізь товщу часу, лукавого замовчування і підступних міфів, щоб відтепер і назавжди залишитися пам’ятником безвинно загубленим і нагадуванням та пересторогою для живих.
Експертизою встановлено, що внаслідок Голодомору Україна втратила майже 4 млн. померлими та більше 6 млн. ненародженими. Безжальна рука голоду торкнулася практично кожної родини. Надто високу ціну заплатив наш народ за прагнення бути господарем на власній землі. Ще й до сьогодні спогад про страшний голод в Україні – це незагоєна рана, невичерпаний біль, непрощений злочин. Десятки країн світу офіційно визнали Голодомор в Україні геноцидом та засудили його.
Шановні славутчани!
Прошу вас взяти активну участь у заходах в рамках меморіального тижня вшанування жертв Голодомору!
23 листопада о 10.30 год. у зв’язку із 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні відбудеться скорботна хода від Будинку Рад (вул. Соборності, 7 до Пам'ятника жертвам політичних репресій і Голодомору (вул. Соборності,3), де об 11.00 год. відбудеться мітинг-реквієм пам'яті жертв Голодомору.
о 16 годині розпочнеться Всеукраїнська акція «Запали свічку». Кожний громадянин, небайдужий до цієї скорботної дати, має встановити запалену свічку на підвіконня своєї домівки. Сподіваюсь, що цей святий вогник – символ нашої пам’яті – не омине жодної славутської домівки!
Розбудовуючи державу, ми маємо пам'ятати про сумні і радісні періоди нашого життя, вчитися на помилках, робити все можливе, аби не повторилося подібне. Мир та злагода в суспільстві будуть сприяти розбудові нашої держави на принципах демократії, толерантності та гуманізму.

З повагою – міський голова Славути Василь Сидор

У Славуті буде введено реєстрацію домашніх тварин!

Після громадських слухань щодо проблеми безпритульних собак у місті, депутати ініціювали позачергове зібрання постійної депутатської комісії з питань комунального господарства, управління комунальною власністю, будівництва та енергозбереження, яке відбулося 14 листопада. В робочій нараді також взяли участь представники комунального підприємства «Славутське ЖКО», виконавчих органів міськради, Славутської ветеринарної лікарні та Товариства захисту тварин «За життя».
В результаті доволі конструктивного обговорення було вирішено впровадити ряд важливих заходів, які на думку учасників зібрання стануть ефективним засобом у боротьбі з безпритульними тваринами. Зокрема, планується:
– розширити міський собачий притулок до 100 місць (на даний час притулок може вмістити максиму 35 тварин);
– впровадити реєстрацію домашніх тварин – котів та собак.
Процедура реєстрації собак та котів не є новою в нашій державі та вже давно передбачена чинним законодавством.
• Ще з 1980 року на теренах України діють офіційні Правила тримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах, затверджені трьома міністерствами УРСР: житлово-комунального господарства, сільського господарства та охорони здоров’я. Зокрема, у пункті 6 цих правил зазначається, що власники собак, котів і хижих тварин зобов’язані щороку реєструвати (перереєстровувати) собак, котів і хижих тварин віком від двох місяців і старше. При первинній реєстрації собак, котів і хижих тварин їх власникам видаються реєстраційні посвідчення і правила їх тримання, а на собак, крім того, і номерні знаки. Номерний знак собаки прикріплюється до її ошийника. Новопридбані собаки, коти і хижі тварини повинні бути зареєстровані в 5-денний строк.
• Про реєстрацію тварин говориться і в статті 24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»: «Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов’язково утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред’явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.»
• Стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає відповідальність за порушення правил тримання собак і котів:
«Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»
Отож, реєстрація домашніх тварин (собак та котів) у Славуті буде проводитись на вимогу чинного законодавства. Такі впровадження будуть відображені у міських Правилах утримання домашніх тварин, які попередньо пройдуть обговорення серед громадськості міста впродовж місяця. Із текстом даних правил ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою
Славутського МВК

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (11-17 листопада).

Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 438 виклики, в тому числі на села – 33. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 34, до травмованих – 21, до онкохворих – 3, до хронічно хворих –31, до дітей віком до 1 року – 15, з алкогольним отруєнням – 14, на пологи та патологічну вагітність – 8, хибних викликів – 12.
Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 188 осіб, з них: дітей віком до 1 року – 5, з пневмонією – 10, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 1, травмою – 5.
За минулий тиждень в пологовому відділенні народилось – 12 немовлят, з них: дівчаток – 7 та хлопчиків – 5.

Славутська філія
ПАТ «Хмельницькгаз»
Протягом тижня філія працювала згідно затверджених планів та графіків.

Славутський район
електричних мереж
З метою надійного, безперебійного та якісного електропостачання споживачів з початку ІV квартала Славутський РЕМ виконав наступні роботи.
Для передачі якісної електроенергії в будинки мешканців було проведено заміну існуючих мереж на вул. Злагоди (замінено 20 опор та 1,7 км проводу), Затишна (замінено 36 опор та 2,1 км проводу), Осіпенка (замінено 5 опор та 0,54 км проводу), Привокзальній (замінено 14 опор та 0,48 км проводу на провід СІП), на частині вул. Кн. Сангушків (замінено 0,1 км проводу на провід СІП) з встановленням розвантажувальної підстанції.

КП «Славутське УВКГ»
Надійшло за минулий тиждень 26 викликів від громадян.
Виконано роботи з герметизації 3-ох каналізаційних колодязів.
Усунено порив на вул. Лісна, 7.
Виконувались роботи з підключення споживачів.
Замінено водопровід біля будинку на вул. Сокола, 5.

КП «Славутське ЖКО»
Впродовж 11-17 листопада було здійснено від громадян 49 викликів слюсарів-сантехніків, 31 виклик електриків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул.Зарічна, 3, К.Сангушків, 103, Козацька, 41, Сокола, 3; шиферної на вул. Ізяславська, 8,3 .
– ремонт порогів на вул. Ізяславська, 3;
– ремонт козирків на вул. Ізяславська, 20, 14;
– скління вікон на вул. Перемоги, 25.
– почищено ливневу канаву на вул. Чкалова, К.Сангушків;
– ремонт міжпанельних швів будинку на вул. Ізяславська, 20.
– ямковий ремонт дорожнього покриття на вул. Лісна, Соборності, Я.Мудрого, Церковна.
Прес-служба
славутського МВК

Діалог з громадою

Розпочалася звітна кампанія міського голови Василя Сидора та депутатів міськради. 11 та 12 листопада пройшли перші зустрічі з громадськістю на виборчих округах №1 та №2. Спільно із очільником міста звітували депутати Володимир Скомаровський та Петро Душкевич. Взяли участь у зборах представники житлово-комунальних підприємств міста та виконавчих органів ради.
Розпочинаючи діалог, міський голова поінформував славутчан про досягнення 2013 року в галузевому розрізі. Головні позиції доводимо до відома усіх жителів нашого міста.
Коротко про головне 2013 року
• За звітний період підприємствами м. Славута реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 596,2 млн.грн, або 93% до відповідного періоду минулого року. Найбільші темпи росту обсягів виробленої (реалізованої) продукції відслідковується в наступних підприємствах: ТОВ «Ювента» – 110,8%, ТДВ «Славутський РМЗ» – 108,0%.
• З метою залучення інвестицій у місто рішенням Славутської міської ради від 01.03.2013 року №6-27/2013 затверджено Концепцію індустріального (промислового) парку «Славута». Створення індустріального (промислового) парку «Славута» включає детальну забудову відведеної 50 га земельної ділянки під будівництво сучасного високотехнологічного промислового підприємства.
• В місті створено конкурентне середовище щодо впровадження практики надання суб’єктами підприємницької діяльності житлово-комунальних послуг. Протягом 2013 року в місцевих ЗМІ постійно оприлюднювались оголошення про проведення конкурсів на житлово-комунальні послуги, право на здійснення яких, виборюються на конкурентних засадах.
• За рахунок коштів бюджету міста фінансуються заходи щодо соціальної захищеності інвалідів згідно програми «Піклування». З початку року надана матеріальна допомога на суму 26,9 тис. грн., допомога на поховання в сумі 8,6 тис.грн. та грошова компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 133,2 тис. грн.
• Відділенням соціальної допомоги комунальної установи «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» за 9 місяців 2013р. вдома обслуговувалось 260 одинокопроживаючих громадян. Надано послуг для 1468 осіб, які звертались в територіальний центр за платними так і за безоплатними соціальними послугами.
• Усі заклади освіти забезпечені сучасною комп’ютерною технікою, мультимедійним обладнанням та прикладним програмним забезпеченням. У 2013 році розпочато роботи з реконструкції басейну та музичного залу ДНЗ № 3 кошторисною вартістю 2 млн. 26,7 тис. грн.
• У 2013 році в ДНЗ міста виховується 1661 дошкільників, що на 20 більше, ніж минулого року. Цьому сприяє поступове виведення початкових класів та відкриття 3 додаткових дошкільних груп на 65 місць в НВО «Дошкільний заклад-початкова школа», збільшення мережі груп короткотривалого перебування дітей, дієвий соціальний патронат. Розширюється мережа послуг Центру раннього розвитку дитини «Дивосвіт», як альтернативи суспільному дошкільному вихованню.
• Талановиті та обдаровані старшокласники, що беруть активну участь у громадському житті міста, отримують стипендію міського голови, на що у 2013 році використано 12 тис 387 грн. бюджетних коштів. Найкращі 29 випускників шкіл нагороджені відзнакою міського голови «Юна надія».
У 2012-2013 навчальному році 64 учні здобули перемогу у змаганнях, конкурсах, олімпіадах різного рівня та отримали щорічну відзнаку «Коронація успіху», започатковану управлінням освіти для обдарованих дітей та молоді міста.
• В місті діє Комплексна цільова програма розвитку фізичної культури і спорту в м. Славута на період 2012-2015 роки. Завершено реконструкцію роздягалень ДЮСШ, на що було виділено 80,0 тис. грн., встановлено освітлення в спортивному залі – 20,0 тис.грн. В приміщеннях тепломережі та гуртожитку ЖКО для клубу настільного тенісу «Золота ракетка» та шахового клубу надано кімнати, в яких здійснено реконструкцію, .
• Управлінням культури за звітний період 2013 року проведено 207 заходів, з них дитячих – 48. При міському Палаці культури працює 16 гуртків художньої самодіяльності, в яких приймає бере 255 учасників, з них 11 гуртків для дітей та молоді, в яких навчаються 170 учнів загальноосвітніх закладів міста, працює 3 любительських об’єднання, зокрема: «Ветеран», «Світ твоїх захоплень», «Світлиця», в яких займаються 165 славутчан, з них 17 дітей.
• За кошти бюджету міста видано дві книги кандидата історичних наук Владислава Берковського, який документально (на основі архівних документів) відобразив сторінки історії м. Славута. Це видання «Славута. Заснування та походження» і «Колективізація та Голодомор на Славутчина 1928-1933».
• У квітні 2013 року Славутською міською радою була затверджена програма «Впровадження сучасних технологій муніципального управління у виконавчому комітеті Славутської міської ради на 2013-2017 роки», мета якої – надання якісних послуг територіальній громаді міста.
• За 9 місяців 2013 року за участю громадських формувань з охорони громадського порядку виявлено 16 злочинів, задокументовано 44 адміністративних правопорушень.

Чим живуть мікрорайони міста?
Виборчий округ №1: вул. Будівельна, Ганнопільське шосе, Залізнична, Зелена, Михайла Ломоносова, Маршала Жукова, Молодіжна, Східна, Нова, Привокзальна, Князів Сангушків (109-175, 66-120), пров. Будівельний, Михайла Ломоносова, Маршала Жукова, Привокзальний.
Про співпрацю зі своїми виборцями розповів депутат від даного виборчого округу Володимир Скомаровський:
– Головним пріоритетом для мене у депутатській діяльності є постійний контакт з виборцями. Я ще жодного разу не відмовив громадянам у зустрічі, якщо вони того потребували. Ще на початку своєї роботи депутатом міської ради, я спільно з громадою свого округу сформував перелік найбільш проблемних питань, які необхідно вирішити. У цьому напрямку домовилися і працювати. Звісно, без підтримки виконавчих органів ради, комунальних служб нам не вдалося б досягти нинішніх результатів.
Спільними зусиллями влади та громади вдалося по даному округу виконати ряд важливих робіт:
• Ще у 2011 році виконано роботи: з реконструкції мереж вуличного освітлення мікрорайону «Маршала Жукова» на суму 192,114 тис. грн. (113 світильників 0,65 км. лінії), поточного ремонту вул. Ломоносова на суму 99,769 тис. грн. (профілювання вулиці з додаванням нового матеріалу).
• Минулого року було розпочато роботи з реконструкції мереж електропостачання на вул. Привокзальна та вул. Ганнопільське шосе (виконано робіт у 2012 році на суму 224 тис. грн..). У 2013 році на продовження цих робіт з виділено з бюджету міста кошти у сумі 317 тис. 270 грн. Також для завершення даних робіт залучено кошти субвенції, передбаченої громадам зони спостереження АЕС, у сумі 207 тис. 979 грн.
• 2012 р. – прокладено водопровід до багатоквартирного будинку на вул.Привокзальна,24, щоб люди мали змогу підвести воду до власних квартир.
• За компенсаційні кошти зони спостереження планувалося у поточному році виконати роботи з вуличного освітлення на вул. Ломоносова (на суму 89 тис. 823 грн.) та у зв’язку із затримкою платежів Держказначейством дані роботи доки не розпочато.
• 2013 рік – виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення робіт з будівництва водопровідних мереж на вул. Привокзальна. Загальна вартість цих робіт складатиме 541 тис грн. Якщо мешканці багатоквартирних будинків будуть готові підключити воду окремо до своїх помешкань, тоді розпочнеться будівництво даного водопроводу. Адже виконувати роботи на суму більш як півмільйона гривень можливо лише тоді, коли людям це буде дійсно потрібно. А тому мешканцям будинків вулиці Привокзальна необхідно звернутися із відповідними заявами до Славутського УВКГ, лише тоді розпочнуться роботи із будівництва водопроводу.
• На прохання жителів мікрорайону встановлено три зупинки загальною вартістю біля 13 тис. 500 грн.
• Введено додатковий міський пасажирський рейс до ТОВ «Ювента».
• Упродовж 2012 року вивезено 120 тонн безгосподарських хімічно-небезпечних відходів, залишених колишнім хімзаводом «Лотос» (на суму біля 2,3 млн. грн.). При державній підтримці дані роботи будуть продовжені.
Головні питання, які були підняті на зустрічі громадянами та які будуть враховані при подальшій роботі:
• Позитивним є те, що на зустрічі громадяни висловили готовність співпрацювати з комунальними службами в напрямку відновлення дренажної системи даного мікрорайону. Адже на час проведення робіт працівниками Комбінату комунальних послуг з розчищення ливневих каналів на вулицях цього округу славутчани зовсім недолучалися до вирішення цього питання. А справа, то спільна! Мало того, що канали настільки захаращені побутовим сміттям, так ще й ситуація ускладнюється й тим, що більшість каналів самовільно забудовані деякими громадянами. Разом з тим, очищення ливневих канав є чи не найголовнішим засобом у протидії підтопленням.
• Громадян турбують недобросовісні дії деяких славутчан, які викидають сміття в ливневі канали та на узбіччя. В таких випадках запропоновано:
-людям, які стали свідками таких зловмисних дій, негайно повідомляти працівників міліції;
-посилити роботу з укладання договорів на вивіз сміття у приватному секторі. Нагадуємо, що згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні порушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн.
• Жителями мікрорайону запропоновано на перехресті вулиць Кн. Сангушків та Приміська (біля Руберойдового заводу) встановити світлофор. Дане питання було враховано та включено в план виконання робіт на наступний рік.
• За пропозицією громадян буде встановлено контейнери для роздільного збору побутового сміття (під ПЕТ-пляшки) на вулиці Привокзальній.
• Важливим питанням, яке, за словами міського голови, є першочерговим у виконанні робіт по даному округу – це будівництво мережі водовідведення. У наступному році будуть вивчатися технології та можливі шляхи вирішення цього питання.
• Житель вулиці Зелена поскаржився, що КП «Славутське ЖКО» не проводить заміни ламп вуличного освітлення, проте жодного разу він не звертався з цього приводу у саме комунальне підприємство. У таких випадках радимо славутчанам – якщо на вашій вулиці перегоріла лампа вуличного освітлення, повідомте про це ЖКО за телефоном: 7-33-00.
• На зустрічі славутчани цікавилися, які роботи заплановані стосовно покращення доріг вулиць та провулків округу. На дорогах з асфальтним покриттям щороку проходить сезонний ямковий ремонт. Стосовно ж ремонту тієї частини доріг, які знаходяться на балансі Хмельницького облдору, то ще з весни міськвиконкомом направлялися неодноразові звернення, в тому числі і на Генпрокуратуру. В результаті ями були залатані. Щодо ґрунтових доріг, то працівники Комбінату комунальних послуг час від часу проводять ґрейдерування вулиць, проте, це дає лише тимчасовий ефект. Говорити про асфальтування цих вулиць при практично відсутньому держфінансуванні на ці цілі не доводиться. Це питання не знімається і після будівництва мережі водовідведення буде переглянуто.
• Славутчани закликають приватних підприємців відкрити у даному віддаленому мікрорайоні міста аптеку чи хоча б аптечний пункт. Будемо сподіватися, що хтось з підприємців все-таки відгукнеться на запит громадян, які гарантують, що попит на аптечну продукцію буде. На сьогодні жителі цього мікрорайону можуть отримувати медичні послуги у фельдшерському пункті Шепетівської вузлової лікарні Південно-Західної залізниці, який функціонує на вулиці Привокзальній. Щоденно на прийом до ФАПу приходить близько 15 людей, із них як працівники залізничного транспорту, так і пересічні жителі Славути.
Виборчий округ №2: вул. Олеся Гончара, Федора Михайлова, Григорія Варавіна, Приміська, Спаська, Миру (15-99, 42-154), Михайла Коцюбинського, пров.Федора Михайлова, Миколи Кузнєцова, Шкільний.
Депутат від даного округу Петро Душкевич розповів громадянам про переваги та недоліки у депутатській діяльності:
– Всі питання на сесіях міської ради вирішуються злагоджено, незалежно від політичного спрямування депутатів. Як член постійної депутатської комісії, яка займається бюджетними питаннями, скажу, що кожна копійка бюджету міста має своє конкретне призначення. Передує цьому детальне планування річних заходів, спрямованих на підтримку та розвиток галузей міста. Інше питання – обсяг державного фінансування міста, яке є вкрай обмеженим. Ускладнюється ситуація також значною затримкою платежів Держказначейством. Погоджуюсь, що потрібно планувати роботи на перспективу, але при цьому необхідно зважати на те, чи бюджет міста спроможний взяти на себе ті чи ніші зобов’язання. Це мають враховувати і громадяни, які при висловлені своїх зауважень та пропозицій повинні визначати їх актуальність для міста. Скажімо деякі позиції можуть зачекати до кращих часів. Стосовно ж нашого округу, то можна впевнено говорити, що найбільш проблемні питання тут уже вирішені – освітлення, водопостачання та водовідведення. Про інше скажуть самі люди.
Серед головних робіт, виконаних міською владою по даному виборчому окрузі впродовж останніх років…
• Поточний ремонт заїзних карманів по вул. Миру (8,917 тис. грн.).
• Капітальний ремонт фасадів загальноосвітньої школи №4 (112,197 тис. грн..).
• Капітальний ремонт вуличного освітлення на вул. Приміській(на суму 135,263 тис. грн.), вул. Миру (94,95902 тис. грн.).
• Капітальний ремонт дорожнього покриття провулку, що з’єднує ДНЗ №6 з вул. Миру (94,95902 тис. грн.).
• Реконструкцію дороги вул. М. Коцюбинського (77107,00 грн.).
• Поточний ремонт вул. Спаська, Миру, провул. Ф. Михайлова.
• Капітальний ремонт фасадів будівлі почасткової загальноосвітньої школи № 4 на вул. Миру, 69 (181,443тис. грн.).
Громадяни округу цікавляться…
• Коли будуть виконані роботи з каналізаційного відведення на вул. Ф. Михайлова? – Як повідомив, міський голова Василь Сидор у наступному році планується приступити до виконання даних робіт, звісно якщо громадяни візьмуть участь у даному питанні.
• Чи можливо поставити зупинку чи хоча б дорожній знак «Зупинка на вимогу» біля ЗОШ№4 в сторону залізничного вокзалу? – За пропозицією громадян, буде вивчено можливість перенесення автобусної зупинки від колишньої зубної поліклініки ближче до ЗОШ№4.
• На прохання славутчан міський голова дав доручення КП «Славутське ЖКО» оновити лежачий поліцейський біля ЗОШ№4.
• На мості біля Комбінату «Будфарфор» є необхідність реконструкції тротуару – Було повідомлено, що виконання цих робіт буде включено у план на наступний рік.
• Як можна зрізати дерево на приватній садибі? – Присутній на зустрічі начальник КП «Славутське ЖКО» В. Яцюк повідомив, що підприємство надає такі платні послуги громадянам. Для цього їм потрібно подати заявку та за визначену плату працівники ЖКО зріжуть потрібне дерево.
• Славутчани висловили глибоке занепокоєння з приводу безпритульних собак у місті із-за яких діти стали боятись ходити до школи. – Дане питання наразі відпрацьовується депутатами міськради спільно із Комбінатом комунальним послуг. Уже заплановано впровадження у місті реєстрації домашніх тварин, яке і зобов’яже власників відповідати за своїх собак. Таким чином, планується в кілька разів зменшити кількість безпритульних собак на вулицях міста.
Усі питання, які надходять від громадян на звітних зустрічах міського голови та депутатів міськради, будуть враховані при подальшій роботі.
Прес-служба
Славутського МВК

Експедиція учнівської молоді «Мій рідний край»

В 2014 році весь світ відзначатиме сумний 100-літній ювілей від початку Першої світової війни. Громадяни чи не всіх країн Європи брали участь у бойових діях, багато з яких велись на території Західної України і в Карпатах.
Перша світова війна почалась 1 серпня 1914р. як протистояння двох військово-політичних блоків європейських держав — Антанти (Англія, Франція і Росія) та Австро-німецького блоку. У війні взяли участь 38 з 59 держав світу (3/4 населення земної кулі), було мобілізовано 65 млн. солдатів, з яких 10 млн. загинуло і понад 20 млн. поранено.
За приблизними підрахунками на цій війні воювало близько 4 мільйонів українців, які на той час були під владою Австро-Угорщини, Польщі та Росії. На початку ХХ століття вони не мали своєї держави, були громадянами різних Імперій, служили в різних військах, тому були змушені захищати чужі інтереси і вести братовбивчу війну. В Росії сірі солдатські шинелі одягли 3,5 мільйони українців, а в Австро-Угорщині — 250 тисяч галичан. Було ще 2,5 тисячі Українських Січових стрільців, які хоч і воювали в австрійській армії, однак чітко декларували, що є українським підрозділом, який воює не за Імперію, а за Українську Державу. Партії Західної України активно підтримували уряд Австро-Угорщини у війні з Росією, сподіваючись, що у разі поразки Росії держави-переможці допоможуть українцям створити самостійну державу.
Експедиційна робота «Слідами забутої війни» – частина довгострокової експедиції, започаткованої Славутським центром туризму і краєзнавства в 2010 році, головною метою якої є вивчення та осмислення історичних фактів і явищ Першої світової війни, дослідження місць бойових дій цього світового конфлікту на території Карпат, виявлення та описання історичних об’єктів часів війни для екскурсійного відвідування.
Щоліта юні туристи-краєзнавці Славутського центру туризму виїжджають в різні куточки Карпат, щоб пройтись слідами Першої світової.
Учасники експедиції 2013 року провели роботу по дослідженню місць бойових дій на хребті Чорногора від г.Стіг до г.Кукул, де тривали бої під час Карпатської операції 1914-1915рр. і Брусиловського наступу 1916р., зібрали інформацію про історичні об’єкти часів війни, відвідали та прибрали військові цвинтарі під г.Велика Козмеска і г.Кукул.
Активні бойові дії в районі Чорногірського хребта і г.Говерла тривали з грудня 1914 по березень 1915 під час так званої Карпатської операції та в липні-серпні 1916р., коли російські війська під командуванням генерала О.Брусилова здійснили потужний прорив фронту в напрямку Луцька та Ковеля, за короткий час зайняли Буковину і вийшли на гірські перевали Карпат.
Австрія тоді обкопалася по всьому головному карпатському хребту, контролюючи, аби протилежна сторона, користуючись гірськими стежками, не захопила перевали з флангів. Для Австрії втрата перевалів означала вторгнення Російських військ в Угорську долину. На кілька місяців Карпати перетворилися на одну з найгарячіших точок планети. Одні і ті ж окопи займалися ворожими арміями десятки разів…
Минуло вже століття. Уже немає живих свідків тих подій. Пам’ять про давні бойові баталії зберігають лише залишки військових укріплень тих часів та солдатські поховання. Карпати вздовж і поперек «марковані» окопами та іншими військовими спорудженнями часів війни. Десь там, високо в горах, проливали кров невідомі нам герої того часу, полягли тисячі воїнів різних армій, на місцях запеклих боїв дотепер знаходять уцілілі гранати та міни, а в непозначених братських могилах – останки та солдатські жетони…
За декілька днів проведених в горах, юні краєзнавці на власні очі побачили австрійські окопи і бліндажі, викладені із карпатського каменю, уявили собі життєвий шлях тих молодих солдат, майже їх ровесників, які тижнями і місяцями, за будь-якої погоди (а зима 1915 року виявилася унікально холодною, морози доходили до 35 градусів), вимушені були жити, воювати в цих умовах і вмирати за інтереси чужих імперій. Сподіваємось, що юні славутчани більше не сприйматимуть ці вражаючі кам’яні споруди на Карпатському високогір’ї лише як захист туристів від дощу і пронизливого вітру.
На австрійському цвинтарі під г.Велика Козмеска діти, затамувавши подих, читали на кам’яних стелах австрійські, угорські, польські, українські прізвища. Всього тут поховано 60 жертв Першої світової війни. Народилися вони в різні роки, в основному були молодими, а загинули одночасно 30-31 серпня 1916 року, обороняючи виділений їм відрізок карпатського фронту від російської армії генерала Брусилова. Мовчки наші сучасні «комп’ютеризовані» діти прибирали сміття навколо могил, а потім хвилиною мовчання вшанували пам’ять своїх предків.
Дізнавшись історію цвинтаря, доторкнувшись до кам’яних стін окопів, діти краще зрозуміли, що пережили солдати, у яких умовах вони воювали і який подвиг здійснили навіть не у відношенні до держави і ініціаторів війни, а до своїх співвітчизників і бойових побратимів, яких захищали на війні, були справжніми патріотами і вірили присязі, краще усвідомили ціну і важливість миру.
Під час бойових дій у Карпатах взимку 1915р. та влітку 1916р. втрати склали: австро-угорська армія – близько 2,5 мільйона вбитими, пораненими і зниклими безвісти, Російська імператорська армія – близько 1,5 мільйона особового складу.
«Війна не закінчилася, поки не похований останній солдат», – таким було гасло «червоних слідопитів», які в радянський час займалися пошуком могил червоноармійців, загиблих на останній світовій війні. Пошуки забутих солдатських поховань обох воєн ведуться дотепер, як на офіційному рівні пошуковими організаціями, так і підпільно – сучасними «чорними археологами».
Їх вистачає і в Карпатах – забутих братських могил і безіменних хрестів серед лісу – солдатських могил, від яких не залишилося навіть горбика. Шукати місця солдатських поховань – це завдання для юних краєзнавців нашого центру туризму на майбутнє.
Історія Першої світової війни та її уроки ще раз засвідчують, що наше сьогодення є історично вмотивованим продовженням розвитку людського суспільства з його не лише здобутками, а й з конфліктами та втратами. Не осмисливши минулого, людство залишилось би сліпим і безпомічним перед сьогоденням.
Інструктор по туризму ЦТК,
керівник експедиції А.Слівіна

Славутчани вибороли «золото» на міжнародному турнірі з настільного тенісу

З 15 по 17 листопада в Луцьку проходив міжнародний турнір з настільного тенісу, в якому взяли участь і юні спортсмени нашого міста. Такі змагання на Волині проводяться щорічно та є досить популярними.
Цього разу славутчанам довелося боротися з потужною білоруською командою, кількістю майже 20 чоловік, а також з представниками шкіл настільного тенісу з м. Луцьк, м. Рівне та м. Житомир. Прибули сюди і двоє наших земляків із Нетішина. Проте, основним суперником для всіх були білоруси.
Можна сказати, що для славутських спортсменів ця поїздка закінчилася дуже успішно. У віковій категорії «2003 рік і молодше» золоту нагороду завоював Олександр Лук’яненко, який у фінальній зустрічі переміг білоруса Максима Семаковича. Славутчанка Даша Шабурова зайняла четверте місце, програвши вирішальну битву за третє місце Карині Подражанець із Білорусії.
Добре виступили й наші сусіди-нетішинці. Учень місцевої школи Юрій Шминдра, який виступав у віковій категорії «1999-2000», виборов також золоту медаль. У підсумку Хмельницька область отримала у свій актив дві нагороди вищої проби.
Це вже друга поїздка наших тенісистів за останній місяць. Не так давно представники славутського клубу «Золота ракетка» їздили у популярний центр з настільного тенісу, що розташований у Жовкві Львівської області. Сюди вже давно «пробили» доріжку представники Молдови, де останнім часом настільний теніс розвивається надзвичайно швидкими темпами.
Конкуренція в Жовкві була просто неймовірна. Нам довелося стати свідками того, наскільки серйозно до організації тренувань дітей-спортсменів відносяться в Молдові, а також в Києві, Дніпропетровську, Львові, Івано-Франківську, Миколаєві та Одесі. Але й в Жовкві славутчани виступили непогано, на одному рівні змагаючись з сильними спортсменами. Наприклад, щоб визначити, хто вийшов в фінал, суддям довелося рахувати не тільки кількість виграшних партій нашого Сашка Лук’яненка, але й різницю забитих і пропущених їм м’ячів, яка виявилась, на жаль, трохи меншою, ніж у суперників.
В цілому, слід відмітити, що вихованці славутського тренера з настільного тенісу Сергія Капусти вже зарекомендували себе в Західному регіоні, і їм слід рухатися далі, тобто виходити на рівень України. У поточному році таку спробу здійснила славутчанка Вероніка Олійник, яка виступала на дитячій першості України «Прудкий м’яч», і Наталія Капуста, яка разом з дівчатами із Хмельницького університету пройшла в вищу лігу українського клубного чемпіонату.
Славутський центр
ФЗН «Спорт для всіх»