У День визволення України від фашистських загарбників вшанували пам’ять загиблих

Багато часу минуло з тих пір, як завершилась найстрашніша та найжорстокіша війна за визволення нашої Батьківщини від німецько-фашистських загарбників. Але б скільки років не пройшло, наш святий обов’язок знати і пам’ятати сторінки нашої минувшини, пам’ятати якою величезною ціною дісталася українському народу перемога над ворогом.
28 жовтня представники влади, ветерани, громадськість відзначили 69-у річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників з радістю – за відвойоване право жити в незалежній державі, яка впевнено рухається до Європи, та з болем – за мільйонами загиблих на полях битв.
Учасники зібрання провели урочистий мітинг, поклали квіти до монументів і хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто за священну справу боротьби за мир та щастя на землі віддав найдорожче – своє життя.
Прес-служба
Славутського МВК

Із сесійної зали

25 жовтня відбулося пленарне засідання 34 сесії Славутської міської ради. Розпочалося засідання з розгляду блоку бюджетних питань, по якому доповів перший заступник міського голови Сергій Микульський.
До загального фонду бюджету за 9 місяців надійшло 29113577 грн. власних надходжень, планові призначення з початку року виконані на 93,8 %, порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 2697201 грн. або на 11,02 %.
Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом формування доходної частини місцевого бюджету. В бюджет міста поступило 22726673 грн. податку на доходи фізичних осіб, виконання складає 88,4 відсотка.
До спеціального фонду бюджету міста надійшло 4929124 грн. доходів без трансфертів.
За підсумками 9 місяців 2013 року видаткова частина бюджету міста по загальному фонду виконана в сумі 73576471 грн. або на 71,4% до уточненого плану на 2013 рік. Виконання видатків по спеціальному фонду бюджету становить 7583294грн. або 40,2% до річного показника уточненого плану.
Міський голова акцентував увагу на одній із актуальних проблем сьогодення:
– Ще з липня по казначейству зареєстрована кредиторська заборгованість 1 млн. 900 тис.грн. Така ситуація не лише у нас, а по всій Україні. І вона, на превеликий жаль, не міняється. Вже йде до завершення рік. З виконання робіт на деяких об’єктах у нас виникає затримка коштів: по мікрорайону «Сонячний», по вул. Коцюбинського. На реконструкцію мікрорайону «Сонячний» із 700 тис. грн. авансу пройшло лише 250 тис. грн. Для того, щоб закупити матеріали потрібно 1 млн. грн. Ось такі маємо проблеми. Є пропозиція рекомендувати розпорядникам бюджетних коштів відповідно вжити заходів по своєчасному розрахунку. В разі не вирішення цього питання потрібно готувати позови до суду.
Стосовно пам’ятника Т.Шевченку (це питання вже піднімалося громадянами в пресі). Ми провели уже 7 тендерів по його закупці і виготовленню, проте виконавця робіт так і не знайшлося, – додатково зауважив міський голова. – Шукаючи виконавців, особисто я був неодноразово у Києві на заводі «Ленінська кузня», а також у Львові. Зараз відпрацьовуємо це питання ще з одним творчо-виробничим комбінатом. Ескіз пам’ятника уже виготовлений та знаходиться в майстерні народного художника України Б.Мазура. Виготовляти пам’ятник з тих матеріалів, з яких було зроблено монумент у Хмельницькому не хочеться, враховуючи зауваження, які виникли по утриманню та експлуатації. Вони себе не оправдовують, так як потребують значних коштів на утримання. Дуже сподіваюсь, що нам все-таки вдасться довести це питання до логічного кінця.
На сесії заслухали інформацію начальника управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради Сергія Сакалюка про новозатверджувану Програму розвитку культури та мистецтва в м. Славута на 2014-2016 роки. Реалізація цієї програми дасть змогу якісно поліпшити культурно-мистецьке обслуговування населення міста, створить умови для задоволення зростаючих духовних потреб, розвитку і підтримки талановитої молоді, широкого залучення дітей та підлітків до культурних надбань.
З метою більш ефективного використання приміщень закладів культури, депутати прийняли рішення передати частину приміщень кінотеатру ім. Т.Шевченка міській Дитячій школі мистецтв.
Про використання прапора Європейського Союзу в місті Славута поінформував присутніх радник-консультант міського голови Роман Бачинський. З метою забезпечення підтримки населенням України євроінтеграційного курсу як одного з пріоритетів внутрішньої і зовнішньої політики України, депутати міськради вирішили запровадити практику використання прапору Європейського Союзу під час державних свят та проведення урочистих заходів на території міста Славута.
В ході сесійного засідання було розглянуто ряд інших питань, а саме: про вступ до Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів»; про затвердження Статуту дитячо – юнацької спортивної школи м.Славута у новій редакції; про створення міської протиепізоотичної комісії; про звернення депутатів щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС та ін. Із усіма рішеннями ви можете ознайомитись на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Прес-служба
Славутського МВК

Турнір з техніки пішохідного туризму в пам’ять Володимира Ущаповського

22 жовтня Славутським міським центром туризму і краєзнавства для школярів міста був про¬ведений Турнір з техніки пішохідного туризму в пам’ять Володимира Володимировича Ущаповського. Учасниками турніру також було вшановано пам’ять усіх людей, які займалися і розвивали туризм в місті.
Володимир Володимирович Ущаповський – знана в місті людина. Він працював вчителем географії та малювання в НВК «ЗОШ, гімназія» № 5 та ЗОШ №1, керівником гуртка «Юний турист» Центру туризму і краєзнавства. Захоплювався художньою фотографією, а ще – туризмом. Декілька разів на рік зі своїми дітьми або з учнями шкіл, де працював, ходив у пішохідні, лижні, велосипедні походи по Карпатах, Криму, Малому Поліссю. Неодноразово брав участь в обласних туристичних змаганнях серед працівників освіти в складі збірної команди вчителів нашого міста.
Ініціаторами проведення щорічного Турніру в пам’ять В. Ущаповського виступили рідні та друзі Володимира Володимировича, центр туризму та краєзнавства, де він працював.
У змаганнях взяли участь команди всіх загальноосвітніх шкіл міста. До складу команди обов’язково входив один вчитель, який долав всю дистанцію разом з учнями.
До програми змагань входили наступні етапи:
1- «Командна смуга перешкод» (дистанція ІІ-го класу складності, яка включала етапи: крутопохила переправа в гору, навісна переправа довжиною 17 метрів над трьохметровою прірвою, спуск по вертикальних перилах, вертикальний траверс який необхідно було самому натягнути, десантна переправа),
2- «Конкурсна програма»: в’язання вузлів серед дівчат та одягання страхувальної системи.
Високий рівень підготовки на дистанції «Командна смуга перешкод» показали НВК «ЗОШ, гімназія» (тренер О.Лук’янчук) – І місце, ЗОШ № 6 (тренер К.Вакульчук) – ІІ місце та НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» (тренер Т.Михальчишин) – ІІІ місце. Переможці турніру отримали іменний перехідний кубок призери нагородженні іменними медалями та грамотами.
В конкурсі «В’язання вузлів» кращими були учні ЗОШ №6, НВК «ЗОШ, гімназія» та ЗОШ № 1.
У конкурсі «Одягання страхувальної системи» призові місця отримали юні туристи НВК «ЗОШ, гімназія», ЗОШ №6 та НВК «ЗОШ, гімназія» № 5.
Привітав юних спортсменів міський голова Василь Сидор, який побажав нашим туристам подальших успіхів та радості перемог!

Головний суддя змагань Кирил Чаюн, суддя І юнацької категорії,
Славутський центр туризму та краєзнавства

Великий футбол серед юних спортсменів

24 жовтня завершився відкритий Чемпіонат міста з футболу серед юнаків 1997-1999 років народження. Стартували змагання 10 жовтня. Два тижні на футбольному полі Славутської ДЮСШ точилася справжня чоловіча боротьба серед 9 футбольних команд.
Чемпіонат проходив за коловою системою в групах. Коли на початку змагань фахівці спробували зробити прогноз,- дві команди були названі фаворитами: ЗОШ №6, НВК «СШ, ліцей «Успіх». В підсумку прогноз був вірним. Але це не означає, що інші команди пасли задніх. Аутсайдери відбирали очки у лідерів, дуже часто показуючи видовищну гру. Вже після чотирьох ігор глядачі зрозуміли, хто на що здатен,- вболіваючи палко за команди.
В підсумку до півфіналу з групи А вийшли ЗОШ №1 та ЗОШ №7, з групи В – ЗОШ №6, НВК «СШ, ліцей «Успіх». В першому півфіналі перемогу здобула команда НВК «СШ, ліцей «Успіх», в іншому – ЗОШ №6, які вийшли до фіналу Чемпіонату. Хоча на груповій стадії перемогу святкувала команда ЗОШ №6, в фіналі стало зрозуміло «Успіх» так просто перемогу не віддасть. Ініціатива переходила то до однієї, то до іншої команди, а в підсумку бойова нічия. В серії післяматчевих пенальті фортуна була на боці НВК «СШ, ліцей «Успіх». В боротьбі за 3-4 місця перемогу здобула команда ЗОШ №1.
В суперфіналі Обласний ліцей повністю переграв НВК «СШ, ліцей «Успіх», не лишивши шансів на перемогу. Фінальний свисток зафіксував перемогу команди Обласного ліцею з рахунком 3:0. Міський голова Василь Сидор нагородив переможців Чемпіонату міста з футболу серед юнаків 1997-1999 років народження м’ячами, а кращих гравців-пам’ятними статуетками. Кращим гравцем визнано Назара Кравчука НВК «СШ, ліцей «Успіх», голкіпером – Владислава Годованюка НВК «СШ, ліцей «Успіх», захисником – Дмитра Кравчука ЗОШ №6 .
Олександр Косюк, начальник відділу молоді та спорту

Важливо знати

Забезпечення надання регулярних послуг пасажирських автоперевезень на міських автобусних маршрутах загального користування здійснюється в повному обсязі, згідно вимог чинного законодавства України.
Комісією в складі спеціалістів виконавчого комітету Славутської міської ради проведено 4-ри перевірки щодо дотримання автоперевізниками графіку руху автобусів на міських маршрутах загального користування, а також визначення обсягу втрат від перевезень пільгових категорій громадян.
Згідно відповідних актів, станом на 1 жовтня 2013 року міським автотранспортом загального користування перевезено 623 тис. 231 пільгових та 1 млн. 569 тис. 750 платних категорій громадян. Прийнято до відшкодування згідно плану бюджетних асигнувань за перевезення пільгових категорій громадян – 777 тис. 344 грн. Профінансовано – 481 тис. 427 грн. Сума державної заборгованості перед перевізниками складає – 295 тис. 917 грн.
Протягом 2013-го року на вулицях міста відремонтовано 7-м та встановлено 2-і автобусні зупинки. Додатково встановлено 3-и дорожні знаки «Автобусна зупинка на вимогу».
Головний спеціаліст
відділу споживчого ринку
та сфери послуг І. Піголь

Славута за тиждень

У понеділок на оперативній нараді у міського голови Василя Сидора міські служби інформували про головні події, виконання робіт впродовж минулого тижня (21-27 жовтня).
Славутська ЦРЛ
У відділенні швидкої допомоги Славутської ЦРЛ зареєстровано 442 виклики. З них: до хворих з серцево-судинними захворюваннями – 31, до травмованих – 12, до онкохворих – 2, до хронічно хворих – 28, до дітей віком до 1 року – 8, з алкогольним отруєнням – 9, на пологи та патологічну вагітність – 9, хибних викликів – 11.
Приймальним відділенням Славутської ЦРЛ госпіталізовано 201 осіб, з них: дітей віком до 1 року – 8, з пневмонією – 20, з гострим порушенням мозкового кровообігу – 4, травмою – 4.
За минулий тиждень в пологовому відділенні народилось – 13 немовлят, з них: дівчаток – 6 та хлопчиків – 7.
Славутська філія ПАТ «Хмельницькгаз»
Працівники підприємства виконують поставлені завдання із забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання споживачів м. Славута та Славутського району.
Центр електрозв’язку №12 працював стабільно, виконуючи планові роботи.
Славутський район електричних мереж
Тривали роботи із заміни існуючих електромереж та встановлення додаткової розвантажувальної підстанції на вул. Привокзальній.
Проводилися ремонтні роботи в електромережах Славутського РЕМ на вул. Злагоди, вул. Затишна, вул. 8-Березня.
КП «Славутське УВКГ»
Надійшло за минулий тиждень 31 виклик від громадян.
Виконувались роботи з підключення існуючих абонентів до нового водопроводу на вул. Першотравневій.
Проведено ремонт водопровідної мережі на вул. Кузовкова, 15 Б.
Промито каналізаційний колектор на вул. Я.Мудрого.
КП «Славутське ЖКО»
Впродовж 21-27 жовтня було здійснено від громадян 63 виклики слюсарів-сантехніків, 47 викликів електриків.
Серед основних робіт, виконаних підприємством:
– ремонт м’якої покрівлі на вул. Соборності, 5, 17, Плотиче , 125, Я.Мудрого, 41,35; шиферної – на вул. Козацька, 31,29, Ізяславська,2.
– скління вікон на вул. Чкалова, 8;
– чистка ДВК на вул. Острозька, 86;
– перевірено ДВК на вул. Лісна,7,13,19,29;
– ремонт порогів на вул. Ізяславська,1, вул.Гвардійська,19;
– заміна стояка холодного водопостачання на вул. Ізяславська, 41;
– очищено ливневу канаву на вул. Д.Галицького, вул. Кн. Сангушко;
– прогрейдеровано вулиці М.Жукова, Будівельна, Луначарського, Франка;
– замінено лампи в мережах вуличного освітлення на вул. Миньковецька та вул.Соборності;
– відремонтовано світлофор;
– здійснено демонтаж лінії на вул. Привокзальна.
Прес-служба
Славутського МВК

ДОРУЧЕННЯ

 

ДОРУЧЕННЯ

міського голови
за підсумками зустрічі із громадськими організаціями міста

08.10.2013 року

 

 

№№

Зміст
доручення

Термін
виконання

Відповідальні
за виконання

1

Посилити
роботу, спрямовану на сприяння громадянам 
в оформленні житлової субсидії.

Опалювальний
період 2013-2014р.р.

Козелець
П. М.

2

До
робочої групи по здійсненню  заходів
щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім,
а також щодо виявлення фактів прихованих трудових відносин без належної
реєстрації працівників у закладах торгівлі, ресторанного господарства та
розважальних закладах на території міста Славути включити голову Громадської
ради при виконавчому комітеті Славутської міської ради Ільїна А.А.

До
25.10.2013р.

Колбасова
Н. В.

3

Налагодити
співпрацю із громадськими організаціями міста щодо виявлення громадян
похилого віку, пенсіонерів, інвалідів, людей з обмеженими фізичними
можливостями, які потребують соціального обслуговування.

Постійно

Козелець
П. М.

Паламарчук
М. Ф.

Заєць
О. Г.

4

Вивчити
питання щодо можливості надання ГО «Славутське міське відділення Спілки
поляків України» та Славутській міськрайонній ГО «Твереза Славутчина»
приміщення для реалізації ними своїх цілей та завдань.

До
1.12.2013р.

Фурманчук
Г. Й.

Пшетоцька
Н.А

Лозінська
Л. В.

5

Завчасно
інформувати громадськість про проведення міських заходів, при цьому
звернутися до славутчан з пропозицією надавати власні ідеї щодо проведення
заходів.

Постійно

Чумак
Л.А.

6

Видати
відповідне розпорядження та розробити соціальні біг-борди, які інформували,
що палити та вживати алкоголь «не модно».

До
1.12.2013р.

Заєць
О. Г.

Чумак
Л. А.

7

Розглянути
можливість проведення уроків польської мови в загальноосвітніх закладах міста
представниками ГО «Славутське міське відділення Спілки поляків України», які
самі виявили таке бажання.

До
1.12.2013р.

Фурманчук
Г. Й.

Пшетоцька
Н. А.

8

Спільно
із громадськими організаціями міста налагодити роботу в плані підготовки
грантових проектів, які б сприяли розвитку міста.

Впродовж
2013-2014р.р.

Бондар
О. М.

9

Провести
громадські слухання з обговорення гуманних методів утримання безпритульних
собак.

До
1.12.2013р.

Остапчук
В. В.

10

Не
допускати під час проведення міських заходів продаж, використання товарів
дитячого асортименту, що імітують тютюнові та алкогольні вироби.

Постійно

Фурманчук
Г. Й.

Колбасова
Н. В.

 

 

                                                              Міський голова                                                             Сидор В.Б.

Звернення депутатів Славутської міської ради

Звернення
депутатів Славутської міської ради щодо підписання Угоди про асоціацію, прийняття євроінтеграційних законів, впровадження реформ та звільнення з ув'язнення Тимошенко Ю.В.

Президенту України В.Ф. Януковичу

Прем'єр-міністру України М.Я. Азарову

Голові Верховної Ради України В.М. Рибаку

2013 рік без перебільшення може стати історичним та вирішальним для
євроінтеграційних прагнень українського суспільства. Україна ще ніколи не була настільки близькою від принципових здобутків на своєму шляху до європейської інтеграції.
Ми, депутати Славутської міської ради, глибоко переконані, що місце України серед розвинених країн Європи. Виходячи з цього ми не можемо залишатись байдужими до долі нашої держави у той час, коли до підписання історичного документу, Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, залишається близько місяця, а ми і далі є свідками шаленої антиєвропейської активізації всіх антиукраїнських сил як всередині країни, так і ззовні.
28 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт «Східного партнерства», під час якого очікується підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським союзом, заснованої на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції включно з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.
Ми переконані, що в українському суспільстві зростає потреба на зміни та європейський вибір, а тому підписання Угоди про асоціацію повністю відповідає інтересам українського народу і за своїм змістом не є чимось новим, а лише нагадуванням про ключові зобов'язання, які були давно і публічно взяті на себе українською владою.
Перспектива підписання Угоди щодо Асоціації залежить від того чи зможе українська влада продемонструвати рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах: реформа виборчого законодавства, розв'язання питання вибіркового судочинства та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна – ЄС.
Славутська міська рада, схвалює прагнення до політичного компромісу та консолідованих дій у стінах Верховної Ради України щодо прийняття законодавчих актів передбачених Порядком денним асоціації.
Виконуючи волю наших виборців, звертаємося до Верховної Ради не
зупинятись у прийнятті та вдосконаленні законів, які відкривають шлях до
підписання Угоди про асоціацію та якнайшвидше ухвалити відповідні закони, які передбачатимуть: реформування виборчого законодавства та прийняття
Виборчого Кодексу; подолання корупції у всіх сферах і в першу чергу в
управлінні державними фінансами.
Закликаємо Президента України Віктора Януковича негайно вжити заходів, які будуть спрямовані на реалізацію євроінтеграційних починань, зокрема: уникнення вибіркового правосуддя – негайно звільнити з ув'язнення Тимошенко Юлію Володимирівну; гарантувати повне виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини; вжити рішучих дій для покращення бізнесового та інвестиційного клімату; сприяти розвитку місцевого самоврядування та формуванню його належної фінансової бази; обмежити можливості органів Державного казначейства в ручному управлінні фінансами територіальних громад.
Закликаємо Кабінет Міністрів чітко визначити коло відповідальних осіб за належне інституційне забезпечення та координацію європейської політики України, які будуть наділені повноваженнями та відкриті до співпраці з громадськістю.
Переконані, що у випадку непідписання Угоди у листопаді цього року, історичний шанс буде втрачено. Це буде свідчити про зміну вектору зовнішньої політики української держави, переорієнтацію на нав'язані цінності та стандарти, зраду інтересам власного народу та істинного його прагнення. Все це не відповідатиме справжнім намірам українського суспільства та заведе його у глухий кут, наслідком якого буде зовнішня ізоляцію та регрес. Ми переконані, що цього нам і вам не пробачить український народ та його наступні покоління.
У зв'язку з цим, закликаємо українську владу та опозицію виявити політичну волю та здійснити конкретні дії, які би засвідчили бажання України дотримуватись Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи повагу до принципів демократії, прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права. Сподіваємось, що заради здійснення європейського покликання України, підтримуваного більшістю її громадян, українська влада виконає усі кроки Порядку денного асоціації Україна – ЄС.

Схвалено на пленарному засіданні
34 сесії Славутської міської ради
25 жовтня 2013 року

Перемоги славутських туристів

З 27 вересня по 17 жовтня на базі Міжнародного дитячого центру «Артек» проводився Всеукраїнський зліт юних рятувальників. Хмельниччину представляли гуртківці Славутського міського центру туризму і краєзнавства – переможці обласних та учасники Міжнародних змагань «Школа безпеки», які проходили в липні в Харківській області (тренер О.Лук’янчук).
Крім захоплюючих екскурсій, спілкування та розваг, програмою передбачалось проведення змагань з багатоборства юних рятувальників та польових навчань з проведення пошуково-рятувальних робіт в умовах надзвичайних ситуацій.
У ході змагань наші рятувальники демонстрували здатність до рятувальних дій із застосуванням альпіністського та спеціального рятувального спорядження; уміння проводити пошуково-рятувальні роботи у гірській місцевості та на воді; виконували спеціальні завдання з пошуку постраждалих, надання їм першої невідкладної медичної допомоги та транспортування постраждалих; відпрацьовували спеціальні вправи з радіаційно-хімічного захисту; пожежно-рятувальних та інженерних робіт в умовах задимлення, високих температур і висоти з використанням засобів індивідуального захисту та пожежних аварійно-рятувальних пристроїв.
Приємно відзначити, що юні славутчани в черговий раз підтвердили рівень своїх знань з питань практичної підготовки до дій в надзвичайних ситуаціях. Так, Юлія Данішевська, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІст. № 6, виборола ІІ місце серед дівчат в змаганнях «Аварійно-рятувальні роботи в зоні техногенної аварії» на дистанції «Аварійно-рятувальні роботи в зоні пожежі».
А.Слівіна, інструктор по туризму Центру туризму і краєзнавства

Спартакіада школярів з легкої атлетики

Третій етап Спартакіади школярів Хмельницької області у новому навчальному році розпочався із змагань з легкої атлетики в м. Камянець-Подільський, в яких взяли участь19 команд області.
Збірна команда міста Славута була представлена учнями ЗОШ № 1, НВК «ЗОШ, гімназія» № 5, НВК «СШ, ліцей «Успіх» та обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі освіти.
Легкоатлети Славути на рівні Всеукраїнських та обласних змагань завжди досягають вагомих здобутків. Не виключенням стали змагання з легкої атлетики в новому сезоні.
В.Мгалоблішвілі відзначилася на дистанції 800 метрів, посівши І місце, А. Жидкова була другою. Дівчата в складі: В.Мгалоблішвілі (НВК «ЗОШ, гімназія» № 5), А. Жидкової, К.Лещук, Б.Войтюк (ЗОШ № 1) другий рік поспіль стають чемпіонками області з естафетного бігу 400 метрів серед дівчат. Серед юнаків відзначився Б.Новак (обласний ліцей-інтернат), ставши бронзовим призером на дистанції 200 метрів. Від старта до старта покращують свої результати Д.Іванчук, Я.Калюжний, Я.Новіцький, Д.Поліщук. За підсумками змагань команда м. Славута серед міст області посіла – ІІІ місце.
Славутчина пишається своїми спортсменами, котрі прославляють своє місто, роблять значний внесок у розвиток фізичної культури та спорту не лише області, а й України.
Ірина Яремчук, заступник директора ДЮСШ

На тенісних перехрестях

В м.Красилів відбувся відбірковий турнір для участі у чемпіонаті України серед юнаків та дівчат від 2000 р. та старше. Наші юні тенісисти, члени міського клубу «Золота ракетка», вихованці тренера Славутської ДЮСШ Сергія Капусти випробували свої сили у боротьбі з більш старшими суперниками. Вероніка Олійник та Дар’я Шабурова зуміли стати срібними призерами, а Олександр Лук’яненко ледь не дотягнув до бронзової нагороди. Наталія Капуста підтвердила свій високий клас, обігравши усіх своїх суперниць. З інших наших учасників усі спеціалісти одноголосно відзначили нашу висхідну «зірочку» Яну Олійник, якій нині не виповнилося й 8-ми років, але вона зуміла подолати своїх більш старших суперниць.
В цьому році у торговому комплексі «Європа», що знаходиться у м. Хмельницький, відкрився клуб настільного тенісу «TOP SPIN». Величезне приміщення клубу оснащене 16-ма професійними столами. Влітку наша делегація з успіхом брала участь у турнірі, присвяченому відкриттю клубу, завоювавши переважну кількість призових місць. І ось тепер клуб виступив з ініціативою у проведенні першого у нашій області турніру з настільного тенісу серед спортивних сімей «Тато, мама, я – спортивна сім’я». За умовами змагань у них брали участь діти у двох вікових категоріях – молодшій (до 2000 р.н.) та старшій (до 1996 р.н.), а також члени їх родини – батько, мама, дідусь та бабуся. У змаганнях взяло участь 15 команд. Наше місто представила сім’я Шабурових – чемпіонка області серед молодших дівчат Дар’я та її дідусь, директор Центру ФЗН «Спорт для всіх» Валерій Іванович. Змагання проходили у жорсткому режимі за круговою системою до 3-х перемог одного з учасників. У разі нічийного результату проводилася парна зустріч. Змагання продовжувалися більш, ніж 5 годин та вимагали від учасників великої витривалості. Сім’я Шабурових виступила гідно, вигравши майже усіх суперників з «сухим» рахунком та лише у боротьбі з сім’єю Макарових з м. Хмельницький знадобилася парна зустріч, яку наші земляки виграли з рахунком 3:1 та завоювали головні нагороди турніру.
А у цей час інша група наших спортсменів брала участь у великому турнірі у м. Теофіполь, присвяченому Дню працівників харчової промисловості та 10-річчю місцевого цукрового заводу. В турнірі взяли участь більш, ніж 10 команд міст та районів області. І тут наші тенісисти підтвердили свій високий клас. Вероніка Олійник та Олександр Лук’яненко стали чемпіонами турніру, а Олена Лавренюк, Яна Олійник та Владислав Кухарчук посіли місця недалекі від п’єдесталу пошани.
Учасники змагань, їх батьки висловлюють слова вдячності керівництву міста, а також КП «Славутське ЖКО» за надану можливість участі у змаганнях, моральну та матеріальну підтримку юних спортсменів.
Відзначаючи високі результати наших тенісистів, хочеться звернути увагу на той факт, що настільний теніс технічно складний вид спорту, який потребує особливу увагу до екіпіровки, інвентарю та обладнання, а також участі спортсмена у різноманітних змаганнях. Без цього неможливий прогрес та на одному ентузіазмі далеко не заїдеш. Так, наприклад, тенісисти з міст Красилова та Хмельницького після поразок від наших спортсменів у чемпіонаті області перейшли на дорогі шиповані накладки на ракетках та зуміли обіграти наших на чергових турнірах. Участь нашої ведучої тенісистки Наталії Капусти у чемпіонаті України у вищій лізі під питанням, за відсутністю коштів у команді Хмельницького університету, за команду якого вона виступає у якості капітану. Приміщення клубу «Золота ракетка» вже не відповідає технічним умовам підготовки висококласних спортсменів та не в змозі вмістити усіх бажаючих займатися настільним тенісом. Участь наших ведучих спортсменів у Всеукраїнських та міжнародних турнірах можлива лише за рахунок батьків юних спортсменів.
Не дивлячись на активну підтримку зі сторони керівництва міста, клубу, вкрай необхідна підтримка меценатів, любителів спорту. Тільки у цьому разі наші юні дарування зможуть вийти на дорогу професійного спорту та порадувати своїх земляків новими успіхами на спортивній арені. Ми чекаємо пропозицій та допомоги. Наш сайт http://tabletennis.org.ua
Центр ФЗН «Спорт для всіх»

Ми роду козацького діти, землі української цвіт!

Нещодавно в дошкільному навчальному закладі №2 «Подоляночка» відбулося чудове святкове дійство «Посвята в козачата». Вихователями та маленькими вихованцями садочку були підготовлена цікава програма, насичена творчими виступами, спортивними змаганнями та конкурсами.
Діти залюбки співали патріотичні пісні про славні подвиги козаків та виконували козацький танок. Команди маленьких козачат змагалися у спритності, кмітливості і витривалості – переносили дрова до хати, зерно в мішках та збирали овочі з городу на борщ. Маленьких славутчан підтримували оплесками батьки та гості заходу. Як результат – перемогла дружба, адже усі із завданнями впоралися на «відмінно».
Досить серйозно поставилися діти до прийняття присяги. Причин може бути декілька: святковий одяг та декорації в залі, присутність батьків та гостей. Юні козачата давали «дорослі» обіцянки, серед яких – робити все, що в їх силах, щоб бути вірними Богові й Україні; виховувати себе шляхетними, мужніми, готовими до будь-яких випробувань; бути сміливими, сумлінними, доброзичливими, порядними; ввічливо, з повагою ставитися до старших себе та бути вірними нащадками світозорих предків.
Міський голова Василь Сидор подякував батькам, працівникам дошкільного закладу за належне виховання, а маленьким козачатам побажав любити свій рідний край, поважати українські звичаї та традиції. Василь Богданович вручив хлоп’ятам посвідчення українського козака, нагрудні значки та усім солодкі подарунки.
Дошкільний вік – яскрава, неповторна сторінка в житті кожної людини. Саме в цей період починається процес соціалізації, встановлюється зв’язок дитини зі світом людей, природи, предметним світом, відбувається залучення до культури, до загальнолюдських цінностей, закладаються основи здоров’я. Впевнені, що завдяки традиції проведення таких патріотичних заходів діти стають духовно та емоційно збагаченими, а отже, головна мета проведення свята – розвиток національно-патріотичного духу була досягнута. Позитивним емоціям дошкільнят не було меж!
Прес-служба Славутського МВК

Свято творчості, таланту та натхнення

9-11 жовтня у м. Сімферополь відкрились двері Центру дитячої та юнацької творчості для учасників Всеукраїнського конкурсу із декоративно-ужиткового мистецтва «Фарби осені» за напрямом «фітодизайн».
Серед журі конкурсу були професіонали у справі флористики: майстри-флористи, аранжувальники міроприємств, керівники флористичних студій.
Хмельницьку область представляла команда з м.Славути Будинку дитячої творчості у складі керівника гуртка Олени Онопрійчук та двох її вихованок – Валентини Козел та Анастасії Кравчук.
Конкурс тривав три дні, протягом яких учасники пройшли чотири тури:
1-й – виготовлення фіранки з рослинних матеріалів. Роботу діти виконували самостійно з привезених із собою матеріалів.
2-й – виготовлення інтер’єрної композиції у вільному стилі на тему «Кримський ноктюрн».
3-ій – конкурс-сюрприз: плетення вінка з матеріалів організатора.
4-й – презентація власної роботи.
Тим часом, коли конкурсанти виконували завдання, керівники команд, яких налічувалося 13, брали участь у майстер-класах по роботі з природними матеріалами: виготовлення комерційного букету, осінньої гірлянди з листя, композицій різного декору з підручних матеріалів.
Щоб дати змогу дітям відпочити та познайомити з Кримом, було проведено екскурсії по вечірньому Сімферополі та Ялті. Команди спробували себе в різних видах декоративно-прикладного мистецтва в Ялтинському Центрі дитячої та юнацької творчості. На вибір вихованці відвідали майстер-класи з ткання, батику та малюнку акриловими фарбами.
Гідно виглядала робота команди із Славути поряд з іншими роботами вихованців. Діти справились з усіма завданнями, хоча судді віднеслись до оцінювання з усією відповідальністю, вимоги до робіт були високі. Робота славутської команди відзначена номінацією «За витонченість та вишуканість композиції».
Після вручення дипломів та нагород, діти з піднесеним настроєм повертались додому тому, що відчули високий рівень конкурсу, познайомились з новими друзями, набули нових вмінь та знань на майстер-класах.

Олена Онопрійчук,
керівник гуртка БДТ

ФОТОЗВИНУВАЧЕННЯ!

Яка б не була влада, скільки грошей з бюджету на прибирання сміття не викладали б, бажаного результату не буде, доки люди не перестануть смітити. Завалені сміттям узбіччя доріг, купи сміття в лісах, поблизу водойм, біля самих же будинків – це робота людей, які свідомо засмічують свій же дім – рідне місто.
Як відомо, у доброї господині помешкання завжди перебуває в ідеальній чистоті. Наша Славута – це теж своєрідний дім для всіх її жителів. І ми маємо дбати про те, щоб у нас було затишно й чисто.
Мабуть нереально знайти того, хто б не захоплювався красою нашої природи, адже нам, славутчанам, в цьому плані дуже пощастило. Але ж скільки є таких, хто залишає після себе гори сміття. Варто лише зупинитися на будь-якій дорозі і зробити крок узбіччям, а тим більше придорожньою лісосмугою – земля спотворена купами пластика всіх видів, скла, бляшанок, автомобільних шин, будівельного сміття, розтрощених холодильників і телевізорів, старих меблів. Найближчі до житлових масивів гектари лісу – місця масових пікніків, буквально всипані сміттям. Але й заглибившись в ліс на кілька кілометрів важко знайти незасмічене місце. Навіть на такій відстані від доріг знаходяться гори побутового та будівельного сміття, доставлені сюди автотранспортом. Чому люди вважають, що після них мають прибирати? Невже так важко забрати сміття з собою у пакет і викинути вдома? Ось таких питань дуже багато, а відповіді немає, бо ті, хто смітить не лише на узбіччі, а й на природі, робить це так, щоб ніхто не бачив. А результат їхньої «праці» – стихійні сміттєзвалища. Саме такі купи сміття, які ви бачите на знімку, ми побачили в мікрорайоні «Військове містечко» (фото 1,2), відійшовши недалеко від житлового масиву, та на вул. Привокзальна (фото 3). Як не гірко це усвідомлювати, але такі сміттєзвалища стали нормою.
Згадаємо одну народну мудрість: «Земля багата – народ багатий». Разом ми можемо багато чого зробити і почати треба хоча б iз захисту дерева бiля рiдного будинку, птахiв у скрутний для них час. Здавалося б, це зовсiм просто: не забруднювати озера, річки, не засмiчувати землю, по якій ходиш. Але це «просто», є своєрiдним тестом на людянiсть.

Прес-служба
Славутського МВК

Цікаво знати

Згідно рішення виконавчого комітету Славутської міської ради від 18.10.2013р. №360 «Про встановлення системи відеоспостереження на автобусах загального користування в місті Славута» приватним автоперевізникам міста рекомендовано до 01.01.2014 року встановити на кожному автобусі по 1-2 (в залежності від моделі) відеореєстратора.
Необхідність прийняття даного рішення викликана потребою більш оперативного реагування як міської влади, так і власників автотранспортних засобів на скарги пасажирів щодо випадків недотримання окремими водіями графіку та правил дорожнього руху, відмови у пільговому проїзді тощо.
В цілому ж, дане рішення дасть можливість всім зацікавленим особам підвищити якість надання послуг пасажирських автоперевезень та безпеку дорожнього руху в місті.
Обов’язковою умовою в такому разі повинно бути розміщення в автобусі таблички-сповіщення про те, що в цьому транспортному засобі ведеться відео й аудіофіксація. Така система контролю дисциплінуватиме як водіїв так і пасажирів, а також стане певною перепоною для виникнення між ними конфліктів.
Якщо ж конфлікту не уникнути, запис із відеореєстратора буде доказом чи спростуванням інформації про неправильні дії тої чи іншої сторони сутички.
Головний спеціаліст відділу
споживчого ринку та сфери послуг І. Піголь