1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей

День захисту дітей, який припадає на перший день літа, – одне з найстаріших міжнародних свят, його відзначають у всьому світі з 1950 року. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.Міжнародний день захисту дітей – це, перш за все, нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.
У 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини, до якої увійшли статті, що закликають батьків, державні органи, місцеву владу та уряди, неурядові організації визнати викладені в них права і свободи дітей та прагнути до їх дотримання. Декларація мала лише рекомендаційний характер і не мала обов'язкової чинності.
Першим і основним міжнародно-правовим документом, в якому права дитини розглядались на рівні міжнародного права, стала Конвенція про права дитини, прийнята ООН 20 листопада 1989 року і ратифікована рекордною кількістю країн. На середину вересня 1997 року Конвенцію про права дитини ратифікувала 191 держава.
В нашій дежаві Конвенція була ратифікована Верховною Радою Української РСР 27 лютого 1991 року. Цей найбільш широко ратифікований документ встановлює в якості міжнародного закону чотирьох основних вимог, які повинні забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист дітей і забезпечення активної участі в житті суспільства.
За роки незалежності в Україні вдалося розробити і прийняти законодавство з охорони дитинства, яке відповідає європейським стандартам та Конвенціїї ООН про права дитини. Серед них Закон України «Про охорону дитинства», який визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток, встановлює основні засади державної політики у цій сфері.

«ДИТИНІ ПРО ПРАВО НА ПРАЦЮ »

За загальним правилом, якщо тобі немає ще 16 років, то ти не можеш бути прийнятий на роботу. Але з усіх правил є свої винятки.
«Чи маю я право працювати, якщо мені ще не випонилося 18 років?»
Згідно із Законом України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 року, Кодексу Законів про працю ти маєш право працювати у наступних випадках:
1) якщо тобі виповнилося вже 16 років,
2) якщо тобі вже виповнилося 15 років, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, як виняток,
3) тобі виповнилося 14 років , за згодою одного з батьків або особи, що його замінює для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час, але не більше 4 годин на день.
Крім того, дітей не можна залучати до робіт, які можуть бути шкідливими для їх здоров’я.
Неповнолітні не можуть залучатися до підземних робіт, підіймання чи переміщення важких речей:
для дітей 14 років вага речей, які підіймаються від підлоги не може перевищувати
трьох з половиною кілограмів – для дівчат, та десяти кілограмів для юнаків;
15 років- 6 кг. для дівчаток, 24 кг.- для юнаків.
Забороняється залучення дітей до найгірших форм дитячої праці. До найгірших форм дитячої праці належать:
усі форми рабства або практика, подібна до рабства, зокрема, продаж дітей та торгівля ними, боргова залежність, а також примусова чи обов'язкова праця, включаючи примусове чи обов'язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах;
використання, вербування або пропонування дитини для зайняття проституцією, виробництва порнографічної продукції чи порнографічних вистав;
використання, вербування або пропонування дитини для незаконної діяльності;
робота, яка за своїм характером чи умовами, в яких вона виконується, може завдати шкоди фізичному або психічному здоров'ю дитини.
Щоб прийняти тебе на роботу твій майбутній роботодавець має укласти трудовий договір у письмовій формі – тобто підписати письмовий документ, в якому ви із вашим майбутнім начальником зазначите про режим твоєї роботи, заробітну плату, умови та строк надання відпустки, тощо.
Але такий документ ти маєш право підписати лише якщо твої батьки дадуть свою згоду на твоє працевлаштування. Така згода має бути викладена письмово у формі заяви. Якщо ти працюєш без згоди батьків така праця є незаконною і твої права не захищатимуться.
Крім того, перед працевлаштуванням необхідно обов’язково пройти медичний огляд, і подальшому до досягнення 21 року необхідно проходити щорічного медичні огляди.
Ти не можеш працювати у вихідні дні та свята, з 10 години вечора до 6 години ранку.
Час протягом якого ти будеш працювати прямо залежить від твого віку:
Для працівників від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, а для осіб віком від 15 до 16 років (учнів від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.
Якщо ти працюєш протягом навчального року тривалість твоєї роботи додатково зменшується вдвічі.

«Чи маю я право, як молодий працівник на відпустку?

Діти, які працюють, мають право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час. У перший рік роботи відпустка може бути надана до настання 6 місяців безперервної роботи на підприємстві, в організації у зручний для неповнолітнього працівника час. Це право зовсім не означає, що ти можете зажадати від працедавця надання відпустки у будь-який час. При складанні графіків відпусток враховуються твої побажання.
Крім того, ти, як учень, маєш право на додаткову відпустку для складання іспитів. Учням профтехучилищ корисно буде знати, що в період роботи, поєднаної з навчанням, учень зобов'язаний займатися лише працею, пов'язаних з майбутньою професією.
Тебе не можуть без твоєї згоди якщо ти навчаєшся відправляти у відрядження.

«Чи буде мені виплачуватися заробітна плата на рівні із дорослими?»

Ти працюватимеш за скороченим робочим часом, але заробітна плата, тобі буде виплачена як дорослому працівнику, який працює повний робочий день.
Виняток становить оплата праці учнів шкіл та профтехучилищ, які працюють у вільний від навчання час – їх заробітна плата виплачується пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

«Мене можуть звільнити на тих же умовах, що і повнолітніх працівників ?»

Звільнення працівників, молодших 18 років, з ініціативи адміністрації допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою служби у справах дітей.
Крім того, у випадку припинення існування підприємства, коли дитина – працівник за станом здоров’я чи в силу відсутності необхідних знань чи навиків не може виконувати відповідну роботу, або якщо із відпустки по догляду за дитиною виходить працівник, замість якого на роботу прийняли неповнолітнього – роботодавець може звільнити дитину-працівник лише працевлаштувавши її на інше робоче місце.

«Чи можуть батьки заборонити мені працювати?»

Якщо через свою роботу ти не встигаєш у школі, хворієш, твої батьки (опікуни) та спеціальні органи мають право розірвати трудовий договір із твоїм начальником.

«Чи можуть мене змусити працювати, якщо я цього не хочу?»

Ти миєш посуд, прибираєш, підмітаєш підлогу. Ти робиш ці домашні справи неважко, ти виконуєш те, що тобі по силах, не шкодить твоєму здоров’ю, тобто посильну роботу. Ти працюєш по дому тому, що любиш своїх батьків, цінуєш їхній час та їхню працю, намагаєшся звільнити їх, щоб цю вільну хвилинку побути разом, поспілкуватись.
Але в деяких країнах діти змушені працювати, починаючи з малого віку, інколи з 6-ти років. Не з власної волі, а тому, що їхня родина голодує, не має коштів на необхідні речі. Звичайно, нічого поганого немає в тому, що дитина (якщо схоче) у вільний час розноситиме газети чи буде допомагати батькові у майстерні. Та деякі дорослі не цінують дитячий відпочинок, здоров’я. Нехтують правом дітей ходити до школи, читати, спілкуватися. Вони вважають, що дитина може виконувати будь-яку роботу.
Той, хто примушує дітей працювати, порушує їх право на відпочинок, освіту, розвиток здібностей. Якщо діти будуть працювати довгий час, вони не зможуть займатися спортом, ходити до школи, вільно спілкуватися.
Таке використання праці дітей дорослими для власного збагачення називається «експлуатацією».
Згідно статті 150 Кримінального кодексу України експлуатація дітей, які не досягли віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування ( 16 років), шляхом використання їх праці – карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
. Ті самі дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров'я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві, – карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відмінність прав дитини від прав дорослих

Щойно народившись, людина набуває за законом здатність мати права і нести обов’язки– конституційні, сімейні, громадянські, трудові тощо. Однак їх реальне здійснення можливе лише по мірі дорослішання дитини. З кожним роком об’єм дієздатності дитини збільшується (здатності своїми діями реалізовувати свої права та виконувати свої обов’язки). Отже, на що дитина має право та які вона має обов’язки, якщо їй виповнилося…
З народження – народившись, дитина набуває право на громадянство, володіє правоздатністю по громадянському праву, має право на ім’я, по батькові і прізвище; має право жити та виховуватися в сім’ї, знати своїх батьків, отримувати від них захист своїх прав і законних інтересів. На ім’я дитини може бути відкрито рахунок у банку.
1,5 року – дитина має право відвідувати ясла.
3 роки – дитина має право відвідувати дитячий садок.
6 років – дитина має право:
• відвідувати школу;
• самостійно здійснювати дрібні побутові угоди.
10 років – дитина має право:
• давати згоду на зміну свого імені і (або) прізвища;
• давати згоду на своє усиновлення або передачу у прийомну сім’ю, або відновлення батьківських прав своїх батьків;
• висловлювати свою думку про те, з ким з її батьків, які розривають шлюб в
суді, вона бажає мешкати після розлучення;
• бути заслуханою в ході будь-якого судового або адміністративного розгляду;
• може вступати в дитячі громадські об’єднання.
14 років – дитина має право:
• обирати собі місце проживання (за згодою батьків);
• здійснювати будь-які угоди (за згодою батьків);
• самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією, іншими доходами;
• здійснювати права автора, що охороняють законом результат своєї інтелектуальної діяльності;
• на легку працю (не більш 4 годин на день) за згодою одного з батьків, опікунів;
• вимагати відміни усиновлення у випадках, вказаних у законі;
• навчатися водінню мотоцикла;
• управляти велосипедом при русі по дорогах;
• вступати в молодіжні громадські об’єднання.
У 14 років дитина:
• підлягає карній відповідальності за деякі злочини (вбивство, розбій, крадіжка та інші);
• підлягає майновій відповідальності за здійсненими угодами, а також за заподіяння майнової шкоди;
• несе карну відповідальність за особливо важкі злочини.

15 років – дитина має право:
• поступити на роботу за згодою профспілки підприємства (скорочений робочий тиждень – 24 години, інші трудові пільги).

16 років – дитина отримує паспорт та має право:
• бути членом кооперативу, акціонерного товариства;
• управляти мопедом при їзді по дорозі;
• самостійно укладати трудові угоди (контракти, в яких зберігається ряд пільг
по трудовому праву: скорочений робочий тиждень – 36 годин).
В 16 років дитина:
• підлягає адміністративній відповідальності за правопорушення у загальному порядку;
• несе карну відповідальність за злочини.
17 років – дитина має право:
• на вступ у шлюб з дозволу органів місцевого самоврядування при наявності
поважних причин.
В 17 років дитина:
• підлягає постановці на військовий облік, видається приписне свідоцтво.
18 років
• Вісімнадцятирічний громадянин/громадянка стає повністю дієздатним (повнолітнім) і має всі права та обов»язки дорослої лидини.

Актуально

«Міністерство фінансів України розглянуло лист Комітету Верховної Ради України з питань бюджету від 22.03.13 №04-14/11591 стосовно звернення Славутської міської ради від 11.03.13 №578/0429 щодо внесення змін до механізму надання пільг окремим категоріям громадян на пільговий проїзд шляхом впровадження адресної грошової допомоги і повідомляє.
В даний час розрахунки за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюються шляхом відшкодування транспортним підприємствам втрат частини доходів, пов’язаних з безоплатним перевезенням окремих категорій громадян, які мають таке право. Надання адресної грошової допомоги замість пільгового проїзду у громадському транспорті законодавством не передбачено.
Тому, для переходу від системи надання пільгових послуг до виплати адресної грошової допомоги (монетизація пільг), в т.ч. на проїзд у громадському транспорті, повинна передувати робота з визначення державної політики реформування системи надання пільг та внесення змін до чинного законодавства України щодо надання пільг окремим категоріям громадян виходячи з єдиних принципів та критеріїв за визначеними законодавством нормами споживання пільгових послуг.
Одним із завдань реформи системи соціальної підтримки, передбачених Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство. конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» визначено запровадження стимулів до економічно відповідальної поведінки одержувачів соціальної підтримки, яке досягатиметься, зокрема, шляхом запровадження системи економічно й соціально обґрунтованих нормативів споживання житлово-комунальних, транспортних та інших послуг з подальшим використанням їх при визначенні розмірів соціальної підтримки.
Таким чином, порушене питання слід розглядати в рамках виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки та подальшого реформування системи надання пільг і посилення її адресності.
Щодо асигнувань поточного року слід зазначити, що в розрахунках до закону про Державний бюджет України видатки на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян враховуються щорічно виходячи з фінансових можливостей держави і розподіляються між місцевими бюджетами за єдиною для всіх регіонів методикою. Обсяг зазначеної субвенції на 2013 рік визначено на рівні минулого року в загальній сумі 2.039,6 млн.грн., в тому числі обласному бюджету Хмельницької області – 53,2 млн.гривень.
Станом на 01.04.13 вказана субвенція перерахована обласному бюджету Хмельницької області в загальній сумі 9,4 млн.грн., з яких згідно з механізмом, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №20 (зі змінами), 3,3 млн.грн. та грошовими коштами – 6,1 млн.гривень.
Розподіл коштів отриманої субвенції між містами та районами здійснюється на рівні області пропорційно фактичним зобов’язанням відповідних місцевих бюджетів з наданих пільг та компенсацій. Повноваження щодо розподілу субвенції за напрямками витрат та визначення першочергового спрямування отриманих коштів належить до компетенції місцевих органів виконавчої влади.
Також слід зазначити, що відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 №256, погашення кредиторської заборгованості за державними програмами соціального захисту населення, яка утворилася станом на початок року, провадиться першочергово.
Отже, Міністерство фінансів України здійснює всі можливі заходи для недопущення зростання кредиторської заборгованості із компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Директор Департаменту місцевих бюджетів, взаємодії з ЦОВВ та
регіонами Є. Ю. Кузькін»

«ЗМАГАЮТЬСЯ ВЕТЕРАНИ»

Напередодні святкування Дня Перемоги у м. Хмельницький відбувся третій обласний турнір з волейболу серед дітей Великої Вітчизняної війни. Нашу команду на протязі цих років очолює ветеран праці та спорту Анатолій Степанович Мороз, який минулого року відсвяткував свій 75-ти річний ювілей. Однак не дивлячись на поважний вік досі активно займається фізкультурою та спортом та є яскравим прикладом здорового способу життя для молоді. В турнірі виступали збірні команди ветеранів з різних міст та районів області. За традицією наша команда була укомплектована ветеранами нашого міста. Наша команда є чемпіоном минулорічного турніру і на неї налаштовувалися усі суперники. Учасники команди Анатолій Сорока, Микола Носачук, Микола Свидерок, Олександр Бабченко показали достойну гру, волю до перемоги, мужність та стійкість, поступившись лише команді Ярмолинецького району, яка стала черговим чемпіоном області. Однак у подібних змаганнях, спортивні досягнення відходять на другий план. Головне для цих людей те що не дивлячись на свій поважний вік, хвороби вони досі у строю та є гідним прикладом для наслідування. Це відмітили організатори турніру: обласний Центр ФЗН «Спорт для всіх», обласне відділення Національного Олімпійського Комітету та численні вболівальники серед яких було багато молоді.
Спонсори турніру підготували для всіх учасників команд подарунки та святковий стіл. Ветерани зі сльозами на очах пригадували складні роки дитинства, рідних, близьких, товаришів яких вже немає серед живих, співали пісні та читали вірші. Головним побажанням для усіх було зустрітися на наступний рік у повному складі.
Спортивна делегація ветеранів «діти війни» від щирого серця дякує керівництву міста, начальнику КП «Славутське ЖКО» В. Яцюку, начальнику управління освіти Н.Пшетоцькій за надану можливість участі в турнірі та чуйність до ветеранів міста.

Перевізники та пільговики опинилися заручниками держполітики

Минулого тижня в приміщенні Будинку Рад відбулася зустріч представників міськвиконкому, перевізників та інститутів громадянського суспільства міста. Присутні ще раз обговорили механізм пільгових пасажирських перевезень міста та необхідність внесення змін до графіку руху автобусів. Закликав громадськість до діалогу з цих питань міський голова Василь Сидор.
Модератор круглого столу – перший заступник міського голови Сергій Микульський – запропонував присутнім вкотре послухати офіційну інформацію щодо проблемної ситуації, яка склалася в місті з пільговими перевезеннями. Начальник відділу пільг Славутського управління праці та соціального захисту населення Тетяна Базан повідомила, що за сучасних умов перевізники міста перебувають у вкрай скрутному становищі. Скажімо станом на 1 січня 2013 року держава заборгувала перевізникам 276 тис. грн. На час проведення зібрання було проінформовано, що ще 48 тис. грн. боргу перевізникам за минулий рік так і не виплачено так, як ці кошти не пропускає Держказначейство. Окрім того, ситуація ще більш ускладнюється тим, що уже цього року щомісяця борг держави перед перевізниками все більш зростає і на разі складає 410 тис. грн.
Як зауважив головний спеціаліст управління економіки Ігор Піголь термін експлуатації пасажирського автотранспорту уже закінчується і він нагально потребує ремонту. У зв’язку із ситуацією, що склалася, перевізники не мають фінансової змоги покращити стан автобусів, не кажучи вже про закупівлю нових. За таких умов коли і перевізники, і пільговики стали заручниками сучасної держполітики, важливо на місцях спільно усією громадою шукати шляхи вирішення цієї проблеми. За словами виступаючого відповідними службами міськвиконкому постійно проводиться аналіз пасажирських перевезень міста, приймаються пропозиції громадян. Так, за ініціативою славутчан на разі буде затверджено новий графік руху пасажирських перевезень. Метою таких змін є збільшення пільгових рейсів вдень в години пік та розвантаження ранкових рейсів для працюючої категорії населення. Окрім того, особливу увагу було звернуто на зупинку «Ринок», яка мала особливе навантаження. За проханням славутчан тут збільшено кількість пільгових перевезень із 37-ми до 43-ох з 11.00 до 14.00 год.
Присутні громадяни підтримали впровадження нових змін у графік пасажирських перевезень та надали власні пропозиції щодо загалом поліпшення стану перевезень міста. Зокрема було акцентовано увагу на неналежній поведінці юних славутчан в автобусах, які не поступаються місцем старшим людям. Запропоновано з цього приводу провести в освітніх закладах міста виховні години з молоддю. Усі інші пропозиції, що надійшли від громадян на круглому столі будуть опрацьовані відповідними службами міськвиконкому.
Присутні перевізники також прокоментували ситуацію, в якій вони опинилися. Все пізнається в порівнянні, а тому учасникам зібрання навели ось такий факт: якщо за радянських часів у Славуті було близько тридцяти рейсів і громадяни змушені були чекати автобус 40-45 хв., то сьогодні в місті працює лише пільгових 76 рейсів. В середньому час очікування пільгового автобуса становить 20-25 хвилин, а не пільгового – 10-15 хв. Щодня перевізники витрачають чималі кошти, щоб відправити автобус в рейс, а на разі для них нагально постає питання, де брати кошти хоча б на сезонний ремонт транспорту. Зважаючи на ту суму коштів, яку заборгувала держава перевізникам, влучно було зауважено одним з них:
– Ми як будь-які підприємці працюємо в ринкових умовах, де вижити вкрай складно. Тим не менше назвіть хоча б одного підприємця Славути, який вклав у місто 500 тис. грн.?!
Після детального обговорення питання перевезень міста і перевізники, і присутні громадяни дійшли спільної згоди. Учасниками круглого столу було рекомендовано направити від імені депутатів міської ради звернення на державні органи влади щодо пришвидшення процедури переходу на адресну допомогу та терміново вирішити питання щодо погашення заборгованості перед перевізниками.
Прес-служба Славутського МВК

У Славуті вшанували жертв політичних репресій

17 травня біля пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодомору відбувся мітинг-реквієм До дня пам’яті жертв політичних репресій. Представники влади, члени громадських організацій, учнівська молодь та жителі міста зібралися для того, щоб покласти квіти та вінки до пам’ятника жертвам політичних репресій і Голодомору, вшанувати їх пам’ять та віддати честь усім тим, хто постраждав у тих страхітливих подіях минулого століття.
Поминальну молебень за жертвами політичних репресій відслужили отець Петро ( УПЦ МП), отець Микола (УПЦ КП) та настоятель Костьолу Святої Дороти ксьондз Ян Шанца.
Цього дня міський голова Василь Сидор запропонував усім присутнім вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Історія українського народу – це літопис великомученика. Минуле століття позначене голодними роками, епідеміями, політичними репресіями, – було відмічено очільником міста. – Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) «Про антирадянські елементи», що поклало початок масових репресій. Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори. Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му – 159537, в 1938-му – 106096, в 1939-му – 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му. У Славуті 362 людини зазнали політичних репресій та депортацій, 147 чоловік було розстріляно. Такі страшні речі траплялися, коли при владі знаходилися диктатори. Тому тим політикам, які сьогодні та в майбутньому знаходитимуться при владі необхідно пам’ятати цей страшний досвід українського народу та в ніякому разі не допустити повторення тих подій.

Відбулося засідання виконавчого комітету міськради

Ряд важливих для громади міста питань було розглянуто за засіданні членів міськвиконкому.
Перший заступник начальника Славутської ОДПІ Лариса Бондарчук проінформувала присутніх про виконання показників бюджету міста:
– Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом формування доходної частини місцевого бюджету. В бюджет міста поступило 7374,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, виконання складає 96,6 відсотка. Основною причиною невиконання бюджетних призначень до бюджету м. Славута по податку фізичних осіб є недосягнення запланованого темпу росту (117,8%) основними бюджетоутворюючими платниками, по яких фактичний темп росту склав 289,7 тис. грн. податку на доходи. Така ситуація пояснюється незначним ростом, а не деяких підприємствах і зменшенням, фонду оплату праці через складний фінансовий стан підприємств.
Працівниками Славутської ОДПІ постійно проводиться робота по залученню до сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету міста Славути підприємств, які здійснюють діяльність на території міста, а зареєстровані в інших регіонах. Такими найбільшими підприємства міста є Хмельницька філія ПАТ «Укртелеком», ВП «Козятинська дирекція залізничних перевезень», ТОВ «Зелений парк», Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги, прокуратура та ін.
Для усунення порушень податкового законодавства та законодавства про працю працівниками ОДПІ буде активізована робота по виявленню фактів виплати працедавцями не облікованої заробітної плати неоформленим найманим працівникам та фактів виплати заробітної плати працедавцям в розмірі меншому законодавчо встановленого мінімуму.
Цього дня представники комунальних підприємств міста, освітньої галузі прозвітували про проведену роботу в осінньо-зимовий період 2012-2013 р.р. та заплановані заходи на 2013-2014 р.р. Щодо зими 2013, то загалом було відмічено, що, незважаючи на погодні умови, опалювальну компанію вдалося успішно виконати. Начальник Славутського ЖКО Василь Яцюк проінформував присутніх про перелік робіт, запланованих у поточному році. Головним чином увага комунальників буде зосереджена на ремонті покрівлі багатоквартирних будинків, адже близько 4 тис. кв.м. м’якої покрівлі потребує нагального ремонту. Окрім того, буде продовжено ряд робіт у напрямку покращення благоустрою міста – вивіз сміття, озеленення, саночистка, ямковий ремонт та подальше впровадження механізму роздільного збору сміття. У весняний період значну увагу спрямовано на ямковий ремонт доріг, зокрема, уже такі роботи виконані на вулицях Миру, Я. Мудрого, Б. Хмельницького, Плотиче, Лісна, Монастирська, пр. Здоров’я та ін. Дані роботи планують продовжувати. Великих затрат потребує нагальна необхідність заміни насосного обладнання на котельні вул. Козацька,41. Також, як відмітив Василь Володимирович, на превеликий жаль, зі всіх встановлених нових автозупинок міста, із-за зловмисних дій деяких громадян, вдалося вціліти лише одній. А тому на разі необхідно затратити чимало коштів і сил, щоб привести зупинки у належний стан.
Подекуди робота працівників Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства є непомітною, проте, насправді колектив підприємства працює цілодобово, виконує величезний обсяг робіт, щоб славутчани могли безперебійно отримувати воду. Впродовж зимового періоду у нічний час їм вдалося усунути ряд серйозних аварій на вулицях Невського, Горького та Соборності, завдяки чому водопостачання в оперативному порядку було відновлено. Головний інженер підприємства Володимир Ковба розповів про основні цьогорічні плани покращення системи водопостачання та водовідведення міста. Це – проведення значного об’єму робіт на артезіанських свердловинах, ремонт водопровідних мереж вулиць Першотравнева, Осіпенка та Привокзальна, установка Біоталу (системи очищення стічних вод) на вул. Козацькій, ремонт другої нитки КНС до очисних споруд. Уже виготовлено проектно-кошторисну документацію реконструкції станції знезалізнення. За наявності коштів дані роботи будуть виконані. Головним завданням Славутського УВКГ залишається зменшення втрат при водопостачанні та подальше впровадження енергозберігаючих заходів. Так, цього року планується впровадити локальну установку збору даних, завдяки чому працівники зможуть оперативно отримувати інформацію про втрати, які виникають на тій чи іншій частині мереж.
Про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період освітніх закладів доповіла начальник управління освіти Наталія Пшетоцька. Головну увагу у цьому напрямку буде спрямовано на вирішення проблеми опалення в ЗОШ№6 та Дитячо-юнацькій спортивній школі. Має бути впроваджено ряд енергозберігаючих заходів, відремонтовано покрівлі закладів, а також проведено роботи із благоустрою їх території.
Цього ж дня члени виконкому заслухали інформацію заступника начальника міського фінансового управління Наталії Дацюк щодо результатів ревізії фінансово-господарської діяльності Славутського УВКГ та виконавчого комітету Славутської міської ради за 2010-2011 та завершений звітний період 2012 року. Як було зауважено, по більшості позицій претензії КРУ були в судовому порядку спростовані, щодо інших зауважень були вчинені відповідні коригувальні дії.
Офіційно погоджено оздоровчу кампанію молоді влітку 2013 року. Так, цього року на базі кожного загальноосвітнього навчального закладу міста буде організовано пришкільні табори з денним перебуванням, окрім того традиційно розпочне свою роботу табір праці і відпочинку на базі Будинку дитячої творчості. Загалом планується оздоровити близько тисячі дітей.
Після детального обговорення за пропозицією громадськості були внесені зміни до графіку руху на автобусних маршрутах загального користування, з якими ви можете ознайомитися у цьому ж номері газети.
Зі всіма іншими рішеннями виконавчого комітету ви зможете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua
Сторінку підготовлено прес-службою Славутського МВК

«СПОРТ ДЛЯ ВСІХ – СПІЛЬНА ТУРБОТА»

Під такою назвою з перших весняних днів проходить традиційний Всеукраїнський місячник з облаштування, упорядкування, а також будівництва нових об’єктів. Найактивнішу участь у даному заході приймають підрозділи комунального об’єднання КП «Славутське ЖКО». Усі роботи проводяться планово та не обмежуються лише одним місяцем. Не дивлячись на пізню весну за поточний період приведені у належний стан практично всі спортивні майданчики за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення міста. Сьогодні на балансі ЖКО знаходяться 57 спортмайданчиків, а це 275 одиниць обладнання. Своєчасно проведені ремонт та заміна металевого та дерев’яного обладнання, їх фарбування, благоустрій територій спортмайданчиків. Активну допомогу працівникам комунальних служб оказували жителі будинків, волонтери з числа вихованців спортивних клубів за місцем проживання. Особливу вдячність виражаємо жителям будинків по вул. Садова 5, 15, Ізяславська 10, 13, Я. Мудрого 55, Лісна 19, Сокола 9, Кузовкова 14, 16 та ін.. за зразкове утримання спортмайданчиків та активну допомогу в їх благоустрої. За традицією кількість спортмайданчиків щорічно зростає. Не став виключенням і цей рік. Проводяться підготовчі роботи з облаштування декількох спортмайданчиків.
Повним ходом проводяться роботи по підготовці дитячих ігрових майданчиків. А це 60 об’єктів та 156 одиниць обладнання. Усі роботи планується завершити до закінчення навчального року та до Дня захисту дітей.
В цьому питанні активну підтримку надає міська влада. Нещодавно депутати міста прийняли рішення додатково виділити 50 тис. гривень на розвиток матеріальної спортивної бази та фізкультурно-оздоровчу роботу за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення.
Закликаємо населення міста дбайливо відноситись до спортивних та дитячих ігрових майданчиків та обладнанню. Не миритися з проявами вандалізму та безкультур’я на їх території. Просимо вносити свої пропозиції щодо їх реконструкції, оказувати посильну допомогу в їх благоустрої та ремонті. Головне – чим менше піде коштів на ремонт існуючих майданчиків, тим більше залишиться на будівництво нових об’єктів. Тільки усі разом ми зможемо перетворити наше улюблене місто у найкрасивіший та зручний для життя куток України.

Cторінку підготовлено спеціалістом Славутського міського ЦФЗН «Спорт для всіх» С. Шабуровим

ТАТО, МАМО, Я – СПОРТИВНА СІМ’Я

Під такою назвою у весняні дні проходить традиційний Всеукраїнський фестиваль найкращих спортивних сімей. Змагання проходять у декілька етапів, спочатку в містах та районах, потім обласний та всеукраїнські фінали.
Цього року честь нашого міста на обласному фіналі у м. Хмельницький захищала усім відома спортивна сім’я Верцехів. Мама Оксана – робітник РДА, тато Мар’ян – робітник держлісгоспу, дочка Богдана – учениця ЗОШ №3. Унікальність цієї сім’ї в тому, що ні мама, ні тато не будучи спортивними працівниками ось вже впродовж 4 років одні з найсильніших у нас в місті та області. Найбільш успішно сім’я виступила в команді з сином Любомиром. Спочатку була срібна нагорода а вже наступного року, отримавши впевнену перемогу в обласному фіналі, наша команда захищала честь Хмельницької області на Всеукраїнському фіналі, де з 26-ти команд змогла завоювати почесне 4-те місце, трохи поступившись сім’ї відомих українських спортсменів. Минулого та цього року естафету у старшого брата прийняла сестра Богдана. І знову срібна нагорода. А цього року на обласному фіналі наша дружна сім’я до останніх двох турів йшла на другому місті. Однак зрив на останніх конкурсах не дозволив їм піднятися на щабель п’єдесталу. В підсумку 4-те – 5-те місце. Враховуючи що в цьому році у змаганнях прийняла участь рекордна кількість команд – 16, та дуже сильні склади деяких команд, досягнення нашої сім’ї дуже значне. На церемонії нагородження організатори змагань одностайно відмітили цей факт та подякували нашим учасникам за високі результати та спортивне довголіття та за той значний вклад, який внесла сім’я Верцехів у загальну справу оздоровлення нації та розвитку фізичної культури та спорту.
Успіхи наших спортивних сімей не випадкові. В нашому місті склалася ціла система відбору та підготовки кращих з кращих. Не випадково у 2011 році на обласному фіналі весь п’єдестал був Славутським. Активну підтримку оказують учбові заклади міста, особливо ЗОШ №3 та ЗОШ №9.
Славутський міський Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» запрошує до співпраці спортивні сім’ї міста. Головною умовою є загальна любов до фізкультури та спорту, взаємовиручка у команді. Вік дитини не повинен перевищувати 10 років.

«Ми – українці, ми – європейці»

Ми, українці, є невід’ємною складовою населення світу. Наш народ мирний і трудолюбивий, завжди підтримує дружні стосунки з іншими народами. А особливо з тими, які живуть поруч.
Щоб рухатися вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще – вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства.
Саме країнам Європи був присвячений євроквест «Ми – українці, ми – європейці», який і відбувся 15 травня 2013р. в ЗОШ І-ІІІст. №3 м. Славути.
Місцеві шкільні євроклуби змогли вперше взяти участь у спільному проєвропейському заході. Євроквест зібрав 64 учасники з 8 команд, а саме: «Глобус» ЗОШ І-ІІІст. №1, «Вікно в Європу» – НВК, школа гімназія, «Сузір’я майбутнього» – ЗОШ І-ІІІст. № 3, «Єднання»- ЗОШ І-ІІІст. №4, «Співдружність» – НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» №5, «Меридіан» – ЗОШ І-ІІІст. №6, «Європа плюс» -ЗОШ І-ІІІст. №7, «Європейський вимір України» – НВК «СЗОШ І-ІІІст., ліцей «Успіх».
Це була маленька розминка шкільних євроклубів, які подорожували по 8 країнах Європейського Союзу: Угорщині, Румунії, Болгарії, Іспанії, Польщі, Данії, Греції, Австрії.
Євроклубівці зупинялися на таких станціях: «Прапори», «Країни на політичній карті», «Архітектурна візитка», «Національні костюми», «Музика. Сучасні виконавці», «Національні страви», де мали змогу краще пізнати життя людей цих країн, їхню культуру, звичаї, традиції, а також підвищити свій інтелектуальний рівень, відкрити для себе європейське «бачення світу».
Ми сподіваємося, що високі стандарти європейського духу, реалізовуючись в конкретних справах, піднімуть вагу і значення України в світі. Бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце.

Омельченко Тетяна , член гуртка
«Цікаві зустрічі» ЗОШ І-ІІІ ст. № 3

Славута стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Клич друзів – граймо разом!»

Цього року в проекті «Клич друзів – граймо разом», організатором якого виступив Фонд Братів Кличків та Фундація «Кока-Кола», взяли участь 603 школи зі всієї України. 15 учасників проекту зі всієї України вибороли сучасні дитячі спортивні майданчики. Радо повідомляємо, що у Хмельницькій області такий майданчик з’явиться саме у Славуті на базі ЗОШ№4.
– Ми прекрасно розуміємо, що пріоритетом сьогодення є громадсько активна, всебічно розвинена, а головне – здорова особистість, – розповідає нам директор школи Ірина Янісевич. – Здоров’я – це найцінніший скарб, добре розуміють наші діти. Хочу зазначити, що учні школи є активними учасниками шкільних та міських спортивних змагань, туристичних походів. У школі сформовані команди з різних видів спорту, які виступають у міських спартакіадах. Одним словом, нам є що показати, а тому ми й вирішили взяти участь у спортивному проекті «Клич друзів – граймо разом».
Не дивно, що саме ЗОШ№4 здобула перемогу, адже діти закладу не тільки займаються спортом, але й активно пропагують здоровий спосіб життя. Колектив школи приєднався до Всеукраїнської мережі проекту «Школа сприяння здоров’ю», став переможцем обласного етапу та учасником Всеукраїнського, бере активну участь у виступі агітбригад «Ми обираємо здоровий спосіб життя».
Минулого тижня представники Фонду Братів Кличків та Фундації «Кока-Кола» навідалися до Славути, щоб урочисто відкрити спортмайданчик.
– Переконані, що завдяки проекту «Клич друзів – граймо разом!» діти з усіх куточків України отримають можливість займатися спортом та розвиватися фізично на подвір‘ях своїх шкіл, – зауважив на відкритті менеджер проекту Віктор Колесник.
Привітав усіх учасників заходу міський голова Василь Сидор:
– В першу чергу за організацію такого проекту висловлюю вдячність братам Кличків, на яких наша молодь рівняється. Приємно, що ними звертається увага на розвиток фізичного виховання та спорту не лише у великих містах України, а й таких містечках як наша Славута. Наші діти гідні такого подарунку, адже не раз проявляли себе з найкращого боку на спортивних змаганнях різного рівня і, переконаний, ще не раз привезуть до рідного міста нові перемоги.
Цього радісного дня на учнів школи чекали різноманітні конкурси та розваги, оригінальні подарунки, підготовлені самими організаторами проекту.

Прес-служба Славутського МВК

На День Європи у Славуті стартувала акція «Громадо, єднайся!»

18 травня у день відзначення Дня Європи славучтани розпочали розпис найдовшої лавки України, яка знаходиться у місті на набережній р. Утка. Така акція, започаткована міським головою Василем Сидором, здобула назву «Громадо, єднайся!», адже саме такі творчі заходи об’єднують громадськість навколо спільної мети – зробити рідне місто одним з кращих на теренах України.
Привітала учасників акції з Днем Європи заступник міського голови Галина Фурманчук:
– Невеликою крапкою на мапі України позначено місто Славута. Але, не дивлячись на це, Славута – місто прогресивне, демократичне і виступає за європейський вектор розвитку. Адже ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи. Такі акції як «Вишиваймо прапор міста!» та «Громадо, єднайся!» сприяють об’єднанню громади, а визнання їх на всеукраїнському рівні – дозволяє жителям міста відчути свою значимість на теренах України.
Як було повідомлено ведучою святкового дійства Іриною Сакалюк, на День Європи акція «Громадо, єднайся!» лише розпочалася, а продовження її ми спостерігатимемо на наступних загальноміських заходах. Цього дня розписувати найдовшу лавку України взялися колективи освітніх та культурних закладів міста.
Ділилися з нами враженнями учасники заходу та самі славутчани.
Випускниця ЗОШ№4 Яна Вільчинська:
– Життя Славути насичене різноманітними цікавими заходами, у яких нам, молоді, дуже цікаво брати участь. Приємно, що незважаючи на свій юний вік, ми почуваємо себе повноправними жителями рідного міста, адже відчуваємо особливу увагу зі сторони міської влади. Ми маємо змогу реалізовувати себе у різних концертних програмах, балах та ось таких творчих заходах як «Громадо, єднайся!».
Директор ДНЗ№3 Наталія Путнік:
– Ми із задоволенням взяли участь у даній акції, адже розуміємо, що все це робиться для рідного міста. Переконані, що наш декоративний розпис радуватиме око славутчан та стане окрасою лавки, яка занесена до Книги рекордів України.
Ірина Ямкова, славутчанка:
– Без сумніву такі акції лише збагачують наше місто, роблять його красивішим. Нещодавно я здивувалась, почувши, що Славута аж двічі увійшла до Книги рекордів України – за найдовшу лавку та вишитий прапор. А ось сьогодні радує око як ошатно виглядає наша найдовша лавка України.
Олександр Панасюк, житель м. Славута:
– У Славуті відчувається вміла рука господаря, адже усі славутчани бачать наскільки змінилося наше місто за міського голови Василя Сидора. Ще одним свідченням того є ідея з розписом головної лавки міста. Ось тільки хочеться вірити, що такий її вигляд збережеться, адже, на превеликий жаль, є у місті такі зловмисники, які то зупинку розіб’ють, то лавку нецензурними словами розпишуть.
Святкова програма цього дня була ще й насичена творчими виступами вихованців міського Палацу культури – хореографічної групи «Мажоретки», Лілії Котик, Ірини Житнюк, Варвари Веселенкової, та Ліани Аспіної. Особливого настрою додавав виступ духового оркестру міста.
У святкових заходах також взяв участь колектив Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та волонтери міста, які провели акцію за здоровий спосіб життя. Завдяки міському Центру ФЗН «Спорт для всіх» жителі міста мали змогу зіграти у шахи на найбільшій шаховій дошці міста.

Людмила Чумак, прес-служба
Славутського МВК
фото Павла Медведюка

Людина творить людину, творчість породжує творчість

Кожна дитина – це особистість, яка по своєму неповторна, яка приходить до нашого закладу, щоб творити своє життя, знайти себе.
Відомо, що здібності дитини проявляються лише в діяльності. Тому в ЗОШ І-ІІІст.№3 працює 14 гуртків за інтересами, до участі в яких залучено 240 учнів.
Під час занять в гуртках, школярі мають можливість розвивати свій естетичний смак, через мистецтво вчаться робити вибір, осягають значимість людини у всесвіті, відповідальність людини перед людством. Все це дає стимул для подальшої роботи в гуртках, де відбувається вдалий старт невимушеного, піднесеного, цікавого, і головне, веселого життя в школі.
Традиційним для нашого закладу є творчий звіт гуртків, який зазвичай ми щороку проводимо в квітні, де вихованці проявляють та реалізовують свої творчі здібності, презентують себе з найкращої сторони.
Цього року звіт проходив у формі подорожі до країни творчості, в яку присутніх у залі вихованців, керівників гуртків і гостей повели члени учнівського шкільного уряду Тетяна Пілюта, Вікторія Додиченко, Тетяна Сотолюк, Анна Конченко. Ми мали змогу мандрувати творчими стежками, на яких зустрічали талановитих вокалістів, майстрів по бісероплетінню, вишивці, паперопластики, ізонитки, квілінгу і т. д. Члени гуртка «Юний турист – краєзнавець» розповіли про свої перемоги в туристичних змаганнях. Гуртківці «Сузір’я майбутнього» ознайомили з країною Нідерланди. Цікаві сценарії, статті, інтерв’ю продемонстрували гуртківці «Цікаві зустрічі». Члени драматичного гуртка «Монолог» презентували свою майстерність, показавши сценку із уривку Квітки Основ’яненка «Сватання на Гончарівці». Учні 3-х класів порадували всіх присутніх чарівним співом.
Наполегливість і креативність найактивніших у різного рівня конкурсах і виставках були винагороджені не лише оплесками залу, але й грамотами та подяками.
Творчість дітей – це глибоко своєрідна сфера їхнього духовного життя, самовираження, самоутвердження, в якому яскраво розкривається індивідуальна самобутність кожної дитини.
Отже, у вихованні почуттів і творчого розвитку особистості гурток відіграє незамінну роль. Вона може принести дитині першу творчу радість, а радість творчості – одна з найбільших радостей на землі.

Л.Слободенюк, заступник
директора звиховної
роботи ЗОШ №3

Фестиваль «Сузір’я талановитих дошкільнят»

Відбувся міський етап фестивалю «Сузір’я талановитих дошкільнят».
Організаційно – методичне забезпечення роботи фестивалю здійснював інформаційно-методичний центр управління освіти та дошкільні навчальні заклади №2,9.
Для участі в конкурсі було подано 25 заявок (з кожного ДНЗ). Всі заявлені учасники прийняли участь у фестивалі. Номінація «Музичне мистецтво»- 12 учасників, «Літературне мистецтво» – 5, «Гра на музичних інструментах» – 4, «Зображувальне мистецтво» – 4. Найбільш успішною була участь ДНЗ №4,2,7, 6,НВО№1 ( керівники Л.Курельчук, В.Захожа, М.Остапчук, О.Ящура, Н. Журавель, С.Владімірова)
Журі фестивалю визначило переможців:
Номінація «Літературне мистецтво» – Назар Бігун (НВО№1), Дарина Ковальчук (НВО №2), літературний гурток «Дивослово» (ДНЗ №4)
Номінація «Музичне мистецтво» – гурт «Веселі черевички» (ДНЗ №4), Анна Чайка (ДНЗ №7), гурт «Карамелька» (ДНЗ №2), Вікторія Мирончук (ДНЗ №6)
Номінація «Гра на музичних інструментах» – оркестр «Маленькі музиканти» (ДНЗ №4), «Веселі музиченьки» (НВО №1)
Номінація «Образотворче мистецтво» – Устина Стеценко (ДНЗ №2), Анна Мінько (ДНЗ №1), гурток «Паперова пластика» (НВО №2), Вікторія Коломієць (НВО №1).
В. Бурак, методист ІМЦ управління освіти