Шановні громадяни!

Система місцевого самоврядування в Україні безумовно потребує проведення процедури реформування, однак лише від нас з вами залежить наскільки ефективно вона пройде. Реформування місцевого самоврядування повинно не обмежувати повноваження місцевих територіальних громад, а навпаки – сприяти їх зростанню. Маємо сподівання, що модель, яку пропонує Європейська хартія місцевого самоврядування, нарешті знайде втілення в Україні.
Запрошуємо громадян до обговорення цього важливого документа. Свої пропозиції та зауваження до проекту надсилайте на електронну пошту – info-mvk@ukr.net або на адресу – вул. Соборності,7 (каб. №12).
Із текстом Концепції ви можете ознайомитися тут: http://civil-rada.in.ua/?p=477

Небезпека при спалюванні сухої трави

З настанням весняної пори року пожежі, пов’язані з горінням сухої трави та сміття, стають справжнім лихом. Спалювання трави на присадибних ділянках або вздовж доріг може спричинити дорожньо-транспортні пригоди. Також виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, лісові масиви. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання даних ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів. Внаслідок таких пожеж часто гинуть люди, в тому числі, і діти. Нажаль, дуже часто самі ж дорослі спонукають дітей підпалювати суху траву.
Спалювання сухої трави та листя є вкрай небезпечним для навколишнього середовища та організму людини, оскільки при їх згорянні разом із димом у повітря потрапляють десятки найрізноманітніших хімічних сполук. А останні своєю чергою, накопичуються в організмі людини, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових – у тому числі й онкологічних – захворювань.
Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність. Згідно статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету застерігає мешканців міста, посадових осіб всіх ланок не проводити випалювання сухої трави та рослинних залишків. Пам’ятайте, що під час гасіння такого роду загорянь пожежно-рятувальні підрозділи залишають без охорони населені пункти, де може виникнути пожежа, де люди потребують допомоги! Не будьте байдужими до порад рятувальників! Бережіть себе та не наражайте на небезпеку оточуючих!

Триває місячник із благоустрою міста

Працівники установ, організацій міста, молоде покоління, жителі будинків активно долучаються до наведення чистоти в місті. Активну участь у місячнику беруть члени Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», які працюють над оновленням спортмайданчиків міста (на фото).
Звертаємося до усіх колективів підприємств, установ, організацій міста, будинкових і квартальних комітетів, кооперативних будинків і ОСББ, до кожного мешканця Славути, які не байдужі до свого рідного міста: зробіть свій внесок у спільну справу, долучайтеся до наведення чистоти у місті!
Телефон для довідок – 2-35-02, управління житлово-комунального господарства міста.

Офіційно

18 квітня відбулося планове засідання виконавчого комітету.
В першу чергу присутні проголосували за блок проектів рішень, які спрямовані захистити права неповнолітніх. Таким питанням завжди приділяється особлива увага, адже що може бути важливіше ніж інтереси дитини. Варто відмітити, що перед тим як надати на розгляд виконкому черговий проект рішення відповідна служба детально вивчає усі аспекти отриманої інформації та лише після цього пропонує певний варіант рішення.
Начальник управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та м.Славута Раїса Коваль проінформувала членів виконкому про заходи щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду України та погашення заборгованості. За словами виступаючої на сьогодні трапляються такі боржники, котрі Пенсійний фонд просто ігнорують:
– Залишається несплаченим до Пенсійного фонду борг платників на суму 1,1 млн. гривень, з якого 29 % борг економічно-активних платників. Заборгованість зі сплати єдиного внеску з початку року зросла на 452 тис.грн., та становить на перше квітня 709 тис.грн. Запровадження обов’язкової щомісячної сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, слід відмітити як позитив, тому що зросли в 5 раз надходження від цієї категорії страхувальників: з 2% до майже 10% в загальній сумі надходжень. Але на сьогодні це і найбільш проблемна категорія платників щодо дотримання платіжної дисципліни, які ніяк не можуть усвідомити що сплата внесків для них є обов’язкова. Завдяки широкій інформаційно-роз’яснювальній роботі нам вдалось домогтися, що 93,6% підприємців сплатили у визначені строки. Станом на сьогоднішню дату загальна сума боргу з вини підприємців зросла на 437,2 тис. грн., Не сплатили єдиний внесок за 2011-2012 роки 148 фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, їх борги становлять 607,3 тис. грн. або майже 55% всього боргу по внесках. Ще 331,6 тис.грн. не сплачених підприємцями страхових внесків ( за 2010 рік). З такими неплатниками працюємо перш за все особисто, також заслуховуємо на відповідних комісіях.
Було зауважено на засіданні, що більш як півсотні підприємців-спрощенців ще минулі роки намагалися оскаржити вимоги в судовому порядку. Однак такі дії лише погіршили стан підприємців, адже постанови суду були прийняті на користь Пенсійного фонду, а самі позивачі, прострочивши терміни сплати, лише накопили суму боргу. Отож тут варто розуміти, що встановленні на державному рівні законодавчі вимоги зобов’язаний виконувати кожен громадянин.
У блоці соціальних питань було вирішено надати одноразову матеріальну допомогу для 12-ти громадян та одній громадянці – допомогу на поховання чоловіка. Окрім цього, було затверджено в новій редакції Положення про комісію з розгляду питань, пов’язаних з призначенням соціальної допомоги в окремих випадках. Дана комісія відтепер працюватиме у новомі складі.
Було прийнято до відома інформацію першого заступника міського голови Сергія Микульського про виконання бюджету міста за І квартал 2013 року та вирішено передати її на розгляд чергової сесії міськради.
Окрім ряду будівельних, майнових та житлових питань, було розглянуто і ряд інших важливих для громади міста питань, з якими ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua.

Прес-служба
Славутського МВК

Крок до мрії

Кожна людина має свою мрію. А про що ж мріють наші випускники? Звичайно, про своє найближче майбутнє…Про високі бали на ЗНО, про вступ у вуз… А задля цього вони не тільки гризуть граніт науки за шкільними партами, а й стараються виборювати першість у різноманітних конкурсах. І зовсім нещодавно я зробила крок назустріч своїй мрії…
З 11 по 15 квітня на базі Сумської гімназії №1 проходив IX Всеукраїнський турнір юних журналістів серед талановитих та обдарованих школярів. На відкритті турніру всі команди( а їх було 19) мали нагоду відрекомендуватися та познайомитися із суперниками. Кожен виступ був яскравим та креативним. Вже із візитівок команд можна було зрозуміти, що зібралися завзяті гравці: гучні лозунги, презентації та навіть командний дрес-код – все продумано до дрібниць. Оцінювати юних журналістів зібралися досвідчені журналісти-практики, провідні медійники зі всієї України, викладачі вищих навчальних закладів та кращі студенти спеціальності «Журналістика».
.Всеукраїнський турнір юних журналістів проходив у три тури, де кожна команда виступала у трьох ролях: доповідач, опонент, рецензент. Кожен виступ був цікавим. Однак з кожною хвилиною боротьба за першість ставала дедалі запеклішою. Варто зазначити, що вже з першого дня змагань «AltaVista»- команда Хмельницької області продемонструвала високий рівень підготовки. Кожен із членів нашої команди зміг максимально проявити себе на турнірі та відкрити в собі нові здібності. Протягом змагань ми продемонстрували не лише свої знання, а й вміння знайти вихід з будь-якої ситуації. Отож,ТЮЖ- це нові знання, досвід,навички, інтелектуальні бої та запеклі полеміки, перемоги та поразки, безсонні ночі,незабутні враження та найбурхливіші емоції, сміх та сльози, друзі.Коротше кажучи, під час змагань ми всі пережили зовсім інше життя, після якого важко повертатися в реальність. Це зрозуміють лише ті, хто там був. А зараз дуже важко повірити в те, що все закінчилось… Але закінчилося так приємно для мене… Я здобула перемогу в особистому заліку і була нагороджена дипломом у номінації « Найкращий оратор». Команда ж Хмельницької області виборола 2 місце, поступившись господарям турніру, команді Сумської гімназії.
Переможці та призери Всеукраїнського турніру юних журналістів були нагороджені цінними подарунками. Та найціннішим дарунком , напевно, став досвід та рекомендаційний лист для вступу на гуманітарні факультети навчальних закладів – це перший крок до моєї мрії. А зробити його допомогли небайдужі мені люди: мої батьки, учителі. Також ми щиро вдячні Юр’єву Сергію Петровичу, який допоміг в організації цієї надзвичайно цікавої й важливої поїздки. Вірте – мрії збуваються!
Учениця 11-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Поліщук Анна

Перша перемога в радіоефірі

Радіозв’язок існує вже понад 100 років. Із тих давніх пір живуть серед нас такі люди-радіоаматори, – які в свій вільний час проводять експерименти з радіохвилями та приймачами, передавачами та антенами. Швидкоплине час. Стрімко розвивається техніка. Але незмінна людська тяга до непізнаного, бажання спробувати зробити щось своїми руками. Завжди навколо радіоаматорів збирається молодь, щоб повчитися і разом з дорослими, взяти участь в експериментах. Для цього необхідно: вивчення телеграфної азбуки; набуття досвіду телеграфної роботи в ефірі; придбання початкових навичок конструювання, вивчення технології; самостійне виготовлення найпростішого телеграфного передавача; отримання індивідуального позивного і початку самостійної роботи в ефірі. Після всього цього шлях у великий ефір відкритий.
На базі Славутської СЮТ перший рік почав працювати гурток «Швидкісної радіотелеграфії» та «Спортивної радіопеленгації», який очолює досвідчений у своїй справі керівник гуртка Панчук Людмила Сергіївна, на рахунку якої не одна нагорода її вихованців різних рівнів.
Відповідно до Плану роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 12 березня 2013 року на базі Радіотехнічної школи товариства сприяння обороні України відбулися обласні відкриті змагання учнівської молоді зі швидкісної радіотелеграфії. У змаганнях взяли участь 10 команд (39 учасників), з Красилівського, Шепетівського, Кам’янець-Подільського,Славутського, Хмельницького райони та міст Славути, Нетішина, Шепетівки, Старокостянтинова, Хмельницького. Славутську СЮТ представляли Кузьмін Богдан Сергійович, учень 7 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 6, Гамуза Дмитро Петрович, учень 7 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 6.В нелегкій боротьбі наша команда виборола І місце.
Відомо, щокожна дитина, народжуючись, має колосальні можливості розвитку. Та варто розуміти, що розвиток здібностей дитини залежить від спеціально організованого навчально-виховного процесу. У цьому напрямку і працюють педагоги станції юних техніків. Колектив СЮТ бачить своє завдання в створенні умов для пробудження і розвитку інтересу до техніки, формуванні технічної грамотності у дітей та підлітків.
Бережна О.В., методист СЮТа.

Вдалий виступ юних техніків – початківців

Головною метою діяльності творчих лабораторій гуртків СЮТ є виховання гармонійно розвинутої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку і самовдосконалення. Діяльність гуртків спрямована таким чином, щоб вихованці мали змогу дізнатися теоретично про щось цікаве, нове та застосувати його на практиці. Заняття сприяють розвитку творчих рис характеру, допитливості, зібраності, цілеспрямованості, формуванню естетичних смаків.
Важлива роль надається графічній підготовці, формуванню мовної культури учнів, засвоєння технічної термінології, проведення дослідів і вирішенню творчих завдань.
Як відстежити рівень сформованості технічної грамотності та творчий ріст дитини в закладах позашкільної освіти, де програми носять практично-орієнтовний характер? Обласні виставки , змагання, конкурси дитячої технічної творчості, організовані Хмельницьким обласним центром науково – технічної творчості учнівської молоді , стали оглядом творчих можливостей юних техніків, підвели підсумок роботи за рік.
Так у березні Славутська СЮТ прийняла участь у обласних змаганнях з швидкісної радіотелеграфії, початкового технічного моделювання. А у квітні планується участь у виставці – конкурсі з початкового технічного моделювання, виставці – конкурсі «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!» – це ефективний, якісний показник результативної діяльності гуртків та кожного вихованця, стимул для розвитку та самоствердження учнівської молоді у середовищі однолітків.
В рамках відзначення Року дитячої творчості 20 березня на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено обласні змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання.
В змаганнях брали участь 27 команд (54 учасники). Серед них була і команда Славутської СЮТ у складі: Степанюк Олени, учениці 4 класу НВО № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа І ст.» , Гедзюка Андрія, учня 4 класу НВО № 2 «Дошкільний заклад – початкова школа І ст.», Мартинюк Вікторії, учениці 4 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 6. Протягом року керівник гуртка Пекач Тетяна Анатоліївна підготовлювала своїх вихованців до цих змагань: гуртківці пізнавали основи креслення, конструювання та створювали по ним розгортки моделей техніки, складали з окремих геометричних фігур різноманітні об’єкти, розвиваючи при цьому логіку та просторове мислення.
Програмою змагань передбачено було виконання трьох видів завдань: перше – теоретичний залік, друге – виготовлення моделі транспортної техніки і третє завдання передбачало виконання технічної композиції власного задуму за допомогою геометричного конструктора.
Боротьба між командами була важкою, але цікавою для учасників змагань. Враховувались правильні та чіткі відповіді стосовно теоретичного заліку; вирізання, складання, склеювання та якість виконання транспортної техніки і технічної композиції.
За підсумками проведення змагань І місце ( вже другий рік поспіль) посіла команда Славутської станції юних техніків, яка знову представляла Хмельниччину на Всеукраїнських змаганнях з початкового технічного моделювання учнів молодшого шкільного віку у м.Києві.

Результативна творча весна

Кожен масовий захід, що проводиться на базі Славутської станції юних техніків має професійну спрямованість, орієнтовану на формування інтересу до техніки, технічних професій, на розвиток умінь і навичок дітей, поглибленні тих знань, які надаються у загальноосвітній школі.
Педагоги СЮТ через систему міських масових заходів проводить роботу з пошуку та підтримки обдарованої учнівської молоді.
Так у цьому році, вперше, в період весняних канікул були проведені міські змагання з конструювання повітряних зміїв серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Скільки хвилювання і радості відчули учасники змагань. Кожна модель відрізнялась своїм дизайнерським оформленням, технічними даними, оригінальністю виконання робіт. Конкурсні випробовування проводились у двох класах: Z – 1 (плоский повітряний змій), Z – 2 (об’ємний повітряний змій).
За результатами змагань було визначено наступних переможців в номінації «Плоский повітряний змій»:
Степанюка Назара , учня 6 класу НВК « ЗОШ І – ІІІ ст. гімназія» – I – місце ;
Гарбара Івана, учня 8 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 3 – ІІ – місце;
Онищука Руслана, учня 5 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 4 – ІІІ – місце.
В номінації «Об’ємний повітряний змій»:
Мартинюка Ігоря , учня 9 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 6 – І місце;
Кондратєва Андрія, учня 4 класу ЗОШ І – ІІІ ст. № 4 – ІІ місце;
Кузьмінчука Віталія, учня 4 класу НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. гімназія» № 5 – ІІІ місце.
Участь у таких змаганнях є одним із ефективних шляхів профорієнтаційної та практичної підготовки учнів. Саме в таких заняттях роблять перші кроки майбутні конструктори авіаційної та космічної техніки, провідні спеціалісти цієї галузі, яка у наш час розвивається швидкими темпами. При виготовлені моделей діти ознайомлюються з історією розвитку, технологіями конструювання, застосуванням повітряних зміїв, формують вміння і навички виготовлення моделей повітряних зміїв за кресленням, розвивають технічне мислення, конструкторські здібності, навички виготовлення моделей повітряних зміїв власної конструкції, формується стійкий інтерес до технічної творчості, виховується культура праці, розвиток творчоі ініціативи,позитивних якостей емоційно-вольової сфери особистості: працелюбства, відповідальності.
Ми надіємось що започатковані змагання з часом набудуть широкої популярності і кожна школа, згодом, зможе представити не одну команду на конкурсні випробовування.

Магдебурзьке право – одна з основ міського самоврядування

Починаючи з ХІІ сторіччя у Західній Європі розпочинається процес становлення та розвитку міського самоврядування, викликаний, з одного боку, зміцненням економічного становища міст, а з іншого – прагненням землевласників-феодалів отримати більший прибуток. Започаткували появу міського права привілеї надані протягом 973-1188 рр. місту Магдебургу. У 973 р. король Оттон ІІ передав місто Магдебург у власність місцевим архієпископам, які від свого імені дарували різні привілеї магдебурзькій громаді. Власне у 1188 році архієпископ Віхман дарував міщанам першу магдебурзьку грамоту. Згідно даного документу магдебурзька міська громада отримувала право скликати загальноміський схід для вирішення важливих для міста питань, а також, що найголовніше, створювати власний суд з обов’язковим виконанням його рішень. Щоправда в усіх інших питаннях життя та діяльність міста контролював війт (бургграф) та рада представників (шиффенів), яких призначав та звільняв з їх посад власник міста. Лише у 1294 році громада Магдебурга викупила посаду війта у власника міста. З цього моменту війт призначається та обирається міською громадою. У подальшому користуючись послабленням влади архієпископа міська громада добивається усе більших прав щодо самоврядування.
Незабаром, під впливом успіху Магдебурга, поширення на них подібних прав і привілеїв починають добиватися й інші німецькі міста. Фактично з цього моменту з’являється певний юридичний кодекс міського самоврядування, який отримав назву «магдебурзьке право». За цим кодексом міське населення отримувало: а) незалежність від адміністративно-судових установ власника; б) можливість вільно користуватися загальноміською нерухомістю; в) право приватної власності на міські земельні ділянки. Натомість місто зобов’язувалося сплачувати щорічний податок до скарбниці свого власника, а також виконувати інші, чітко зафіксовані, повинності.
Приблизно у XIV ст., разом з німецькими переселенцями, «магдебурзьке право», потрапляє до міст України. Одними з найперших міст право судитися за магдебурзькими нормами та створювати міську адміністрацію отримали Володимир Волинський (1324 р.), Львів (близько 1352 р.), Кам’янець-Подільський (1374 р.), Луцьк (1432 р.), Кременець (1438 р.). Разом з тим, прийшовши на українські землі «магдебурзьке право» зазнало впливу та модифікації зі сторони місцевих юридичних норм та традицій. Наприклад, у 1356 році в королівській грамоті на магдебургію місту Львову зазначалося, що мають відповідати «міщани перед своїм війтом, а війт – перед ними та нашим старостою». Тобто й надалі вплив на формування і діяльність міського самоврядування мав представник власника міського поселення. Таким чином ступінь міського самоврядування залежав, як від волі власника, так і від міської громади – її сили, вмінню лагодити з власником міста. Загалом же магдебурзьке право в українських містах містило не дріб’язкову регламентацію життя міщан, а лише визначало межі особистої свободи міщан, впорядкування міських повинностей, просторову перебудову міста та норми міського самоврядування. Власне, останній чинник був найбільш важливим, оскільки з заснованих ще у XVI-XVII ст. традицій міського самоврядування ми користуємося до сьогодення.
За магдебурзькою традицією міський уряд (адміністрація) складався з війта (міського голови) та міської ради. Саме ці інституції самоуправління мали представляти та захищати громадянські інтереси міщанства.
На відміну від класичного магдебурзького права, в українських містах війт, незважаючи на виборність цієї посади, безпосередньо підпорядковувався представнику власника населеного пункту. Наприклад, у 1610 р. надаючи можливість міщанам міста Бережниці судитися магдебурзьким правом князь Януш Острозький застеріг, що війта призначатиме сам. Натомість власник міста Немиричева у 1636 р. зазначав, що міщани обрати війта можуть лише за його присутності. До основних функцій війта належала адміністративна та судова діяльність. Судочинство війт здійснював за допомогою колегії лавників. Фактично це був прообраз суду присяжних, де лавники (найбільш поважні міщани) виносили вирок, а війт його оголошував. До повноважень війта та лави належав розгляд «кримінальних, поточних та торгових справ», щоправда у випадку спірних питань учасники судових розглядів могли апелювати до власника міста або його представника. Так, у Заславі князі Сангушко в 1727 р. зазначали, що «лише після вирішення уряду та війтів, апеляція від дій яких може спрямовуватися скривдженими до Замкової влади».
Наступним важливим органом міського самоврядування була міська рада, до повноважень якої належало управління містом і міським господарством. Міськими радниками могли стати лише «люди мудрі, добрі, що досягли визначеного віку, принаймні 25 років, у місті осілі, закононароджені та законослухняні, мешкаючи у власних будинках. Очолювали міську раду бургомістри. До повноважень бургомістра, наприклад у Заславі, належало розпорядження податковими коштами та земельними ділянками міста, наглядати за правопорядком, доглядати міські укріплення та збирати міські податки.
Отже, магдебурзьке право в українських містах значно відрізнялося від класичного німецького права, що було викликано місцевими традиціями, сильною владою магнатів-власників, існуванням розгалуженої системи патронально-клієнтарних взаємин. Фактично, навіть у таких великих королівських містах, як Київ, Луцьк, Кременець, Кам’янець-Подільський, Вінниця міське самоврядування було обмежено владою королівських старост, а в приватних містах – волею свого власника. Саме від цього залежала й рівень особистої свободи міщанина. Тим не менше, саме магдебурзьке право стало основою місцевого самоврядування в українських містах, сформувало унікальну правову систему.

З турботою про людей похилого віку

Щоб поліпшити час перебування в черзі до перукаря в територіальному центрі міста, з квітня місяця 2013 року запроваджено нову безоплатну соціальну послугу – пригощаємо відвідувачів лікарськими чаями (фіточаї), частуємо натуральним медом, печивом.
При потребі наші фахівці нададуть різні соціальні послуги: медсестра – поміряє артеріальний тиск, при наявності направлення лікаря – зробить масаж. Разом з медичною сестрою працює фахівець – психолог, яка в разі необхідності проведе психологічне консультування та психолого-педагогічну корекцію з урахуванням індивідуальних потреб відвідувача. Завідувач відділення соціальної адаптації Л.Александрова – надасть необхідну інформацію з питань соціального захисту.
Запрошуємо громадян міста – пенсіонерів, малозабезпечених, дітей війни, ветеранів війни та праці скористатись соціальними послугами в територіальному центрі міста по вул. Я.Мудрого,47.
Працюємо всі робочі дні, за виключенням п’ятниці та вихідних,
тел. для довідок 7-33-54; 7-33-06.

Директор терцентру М.Паламарчук

Туристичний сезон – 2013 відкрили юні славутчани

20 квітня в Славуті розпочався туристичний сезон 2013 року. Славутським міським центром туризму і краєзнавства були проведені учнівські міські змагання «Пролісок» на дистанції «Особисто-командна смуга перешкод».
У змаганнях взяли участь команди всіх шкіл міста, 52 учасника змагань.
Серед хлопців місця розподілились таким чином:1місце – Скомороха Юрій (учень 8 класу НВК «ЗОШ, гімназія»), тренер О.В.Лук’янчук, 2 місце – Тарадайнік Влад (учень 8 класу НВК «ЗОШ, гімназія»), тренер О.В.Лук’янчук, 3 місце – Марисюк Богдан (учень 10 класу ЗОШ №3), тренер О.А.Сукач.
Серед дівчат:1 місце – Данішевська Юлія (учениця 8 класу ЗОШ № 6), тренер К.Г.Вакульчук, 2 місце – Прокопчук Галина (учень 8 класу НВК «ЗОШ, гімназія»), тренер О.В.Лук’янчук
З місце розподілили між собою Семенюк Крістіна (учениця 7 класу ЗОШ №4, тренер Л.Ф.Косік) та Ковальчук Наталія (учениця 8 класу НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх», тренер Т.Р.Михальчишин).
Загальнокомандний залік визначався по сумі чотирьох кращих результатів. У загальнокомандному заліку 1 місце виборола команда НВК «ЗОШ, гімназія», 2 місце – ЗОШ № 6, 3 місце – ЗОШ №3.
Переможці міських змагань поїдуть захищати честь міста на обласні змагання зі спортивного туризму Пролісок 2013 А.О.Слівіна, інструктор
по туризму МЦТК
***
20 квітня відбулися обласні змагання зі спортивного туризму «Пролісок 2013». Змагання організовував обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за трьома віковими групами. До програми змагань входила особиста смуга перешкод окремо серед хлопців, серед дівчат. Взяли участь у змаганнях команди м. Камянець –Подільськ, Деражнянський р-н, Волочиський р-н, м. Хмельницький, ТРК Штурм, НВК№4, м.Славута.
Команда гуртківців Славутського центру туризму і краєзнавства приймала участь у всіх трьох категоріях. Мені, як тренеру було дуже приємно спостерігати за перебігом змагань і за результатами, які показувати наші гуртківці. Виснажливі тренування, впевненість у своїх силах, досвід змагань дають позитивні результати. Я з гордістю спостерігав за підведенням підсумків, адже знову перше місце дісталося Славуті. І ось протоколи змагань:
Молодша вікова група серед дівчат (2000-2001р.н) 22 учасника. І-місце Семенюк Крістіна з рекордним часом проходження дистанції 2,52хв (при заданому часі 10хв).
Молодша вікова група серед хлопців (2000-2001р.н) 24 учасника. І-місце Тарадайнік Влад, ІІ- місце Ягодинець Ярослав (вперше на змаганнях).
Середня вікова група серед дівчат (1998-1999р.н) 38 учасників. І- місце Данішевська Юлія, ІІ- місце Прокопчук Галина (різниця між першим і другим місцем 3 секунди)
Середня вікова група серед хлопців (1998-1999р.н) 19 учасників І- місце Скомороха Юрій. Всі учасники змагання пройшли дистанцію без жодного технічного штрафу.
Старша вікова група серед хлопців (1996-1997р.н)14 учасників ІІ- місце Чаюн Кирил.
Нагородження наших чемпіони проводив директор ОЦТКУМ Шинкарук С.М., який був приємно вражений підготовкою нашої команди.
Побажаємо нашим туристам нових перемог!
Тренер команди Лук’янчук О. В.

Проводяться навчання з цивільного захисту

Напередодні Дня цивільного захисту, за участі керівного складу всіх навчальних закладів міста, минулого тижня в ЗОШ №3 проведено показові заняття, які були організовані відділом з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому, навчально-методичним центром ЦЗ, РВ Держтехногенбезпеки, службою цивільного захисту в м. Славута і Славутському районі та РВ ДАІ. Основна мета навчання – відпрацювання педагогічними колективами єдиної методики проведення Днів цивільного захисту та обмін досвідом у організації проведення профілактичної роботи серед учнів. Директори шкіл та вчителі отримали детальну теоретичну консультацію від завідувача навчально-консультаційного пункту навчально-методичного центру ЦЗ та безпеки життєдіяльності в Хмельницькій області Віталія Гуцулюка. А учні на практиці відпрацювали те, що вивчали впродовж року.
– Організовані навчання мають на меті показати дітям як діяти при надзвичайних ситуаціях природного та техногенного характеру. Зокрема були відпрацьовані дії дітей при пожежі, при радіаційній небезпеці у разі виникнення комунальної аварії на атомній електростанції, – розповідає начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Сергій Скред. – Сьогодні, на прикладі ЗОШ №3, ми показали як має проходити День цивільного захисту по всіх навчальних закладах нашого міста. Загалом цей період включає цілу низку як теоретичних, так і практичних заходів. Діти відпрацьовують тематику з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності згідно плану навчального процесу, випускають листівки, організовують брейн-ринги. Естафетні змагання дозволяють практично продемонструвати отримані навики із надання першої медичної допомоги, знання правил дорожнього руху, використання індивідуальних засобів захисту органів дихання і шкіри.

Прес-служба Славутського МВК

У місті Славута відбувся перший регіональний конкурс з вокального мистецтва

Серед соціальних інститутів виховання й розвитку молоді у місті Славута особлива роль завжди належала позашкільному навчанню дітей різним жанрам художньо-естетичного виховання. Вихованці різноманітних позашкільних закладів неодноразово брали участь у міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах, де завжди займали призові місця та відзначалися почесними грамотами лауреатів, дипломантів, переможців. Сьогодні неможливо уявити культурне життя нашого міста без наших молодих творчих талантів, які усі свої сили, увесь вільний час віддають тренуванням, гурткам аби гідно представляти наше місто не лише у регіоні, а й на теренах України.
11 квітня у міському Палаці культури відбувся Обласний огляд художньої самодіяльності творчих колективів освітніх закладів м. Славута на якому молоде покоління вкотре підтвердило свій професіоналізм, свою майстерність танцю та співу, свої акторські таланти. Організатори свята цікаво представили своїх підопічних. Оскільки на святі не було звичного глядачеві ведучого, з його монотонним: «А тепер зустрічайте…» Усі, хто виступав на сцені були своєрідними ведучими. В основу були покладені сцени із музичної комедії «Весілля в Малинівці», а також глядачам була представлена вистава «В неділю рано зілля копала» (керівники С. І. Рибіцька, Т. Я. Приймак ). Такий оригінальний метод подачі огляду художньої самодіяльності не лише підвищив зацікавленість глядачів, а й вразив своєю невимушеністю та чіткою послідовністю. Акторська гра на сцені ніяк не завадила, а лише урізноманітнила прекрасні творчі номери, які підготували колективи Будинку дитячої творчості, загальноосвітніх шкіл, Славутської школи мистецтв.
Уже традиційно святковому концерту передувала виставка предметів ручної роботи представлена маленькими умільцями нашого міста. На стендах майоріли різнобарв’ям картини учнів 5-9 класів Славутського навчально-виховного комплексу Спеціалізована школа I-III ступенів, ліцей «Успіх». Дивували усіх вироби з бісеру (ЗОШ I-III ступенів №3 ), дерева (ЗОШ I-III ступенів №4), дизайн з природних матеріалів (Еколого-натуралістичний центр школярів), речі зв’язані крючком (ЗОШ I-III ступенів №1), не залишились поза увагою й картини з паперу, в’язані та м’які іграшки та багато іншого.
Святковий настрій, піднесеність та щирі почуття викликали у присутніх танці зразкового хореографічного ансамблю «Альянс» (керівник А. Терентьєва), гуртка народного танцю «Дивосвіт» (керівник Л. Дунайчук), гуртка спортивно-бального танцю «Грація»(керівник Л. Музиченко). Мелодійна українська пісня звучала у виконанні вихованців зр. ТЕП «Водограй» (керівники О. Турчак, В. Березюк), Миколи Левіна (керівник О. Турчак), хору ЗОШ I-III ст. №1 (керівник О. Бондарчук), хору ЗОШ I-III №6 (керівник В. Орловська), Діани Осіпчук, фольклорного гурту «Веретенце» ЗОШ I-III №1 (керівник М. Сайпель). Цікавою та оригінальною була «Лялькова композиція» музично-драматичного гуртка (керівник Т. Я. Приймак).
У складі журі були: Олеся Анатоліївна Вавринчук (завідувач навчально-методичного відділу художньо-естетичного виховання школярів Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді), Наталія Іванівна Василишина (методист навчально-методичного відділу художньо-естетичного виховання школярів Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді), Вікторія Вікторівна Тарасюк (методист навчально-методичного відділу художньо-естетичного виховання школярів Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді), Оксана Миколаївна Митко (методист навчально-методичного відділу художньо-естетичного виховання школярів Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді). Серед гостей – міський голова Василь Сидор та директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Григорій Макарович Гончарук. На згадку про це свято усім гостям були вручені чарівні мішечки щастя.
Для підведення підсумків на сцену був запрошений Григорій Макарович Гончарук: «Ви зуміли сьогодні вразити журі. Ми відвідали і Віньковецький, і Дережнянський, і Городоцький, і Білогірський райони, місто Староконстянтинів. Та повірте, що Славута – це місто, яке має багато талантів. Якби навіть жодного виступу ми сьогодні не побачили, а лише фінальну його частину, цього було би досить аби зрозуміти, наскільки потужно в місті розвивається галузь освіти, наскільки велика увага приділяється позашкільному навчанню дітей різним жанрам художньо-естетичного виховання. Їхній рівень – це обласна, всеукраїнська і навіть міжнародна сцени. Указом Президента України цей рік оголошений Роком дитячої творчості, і ви його успішно виконуєте».
За участь в Обласному фестивалі народного танцю «Вихиляс» грамотою Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді був нагороджений гурток народного танцю «Дивосвіт» Будинку дитячої творчості. А також, за перше місце в молодшій віковій категорії Обласного фестивалю читців присвяченого Шевченківським дням «Живи Кобзаре у пам’яті людській» нагороджено Миколу Левіна.
Вероніка Чернега,
фото автора

У місті Славута відбувся перший регіональний конкурс з вокального мистецтва

Нещодавно у Славутському міському Палаці культури відбулося справжнє свято вокального мистецтва – перший регіональний вокальний конкурс «Соняшник», який зібрав кращих учасників із різних міст Хмельниччини. А саме: Нетішина, Острога, Шепетівки, Ізяслава і звісно ж, Славути. Раніше «Соняшник» тричі проходив як міський вокальний конкурс. Засновником та організатором конкурсу є Славутський міський Палац культури за сприяння управління культури Славутського міськвиконкому. Конкурс має на меті широко пропагувати серед дітей та молоді кращі зразки української пісні, не лише народної, а й естрадної, розкривати та підтримувати таланти юних виконавців з усього нашого регіону. Подібні конкурси – це не лише власне виконання музичних творів, а й можливість отримати досвід, перейняти краще у колег та отримати рекомендації від компетентного журі, як учасникам, так і їхнім керівникам.
Слово для відкриття конкурсу було надане начальнику управління культури Славутського міськвиконкому Сергію Петровичу Сакалюку: «До цього часу в нашому місті успішно відбувався міський вокальний конкурс «Соняшник», в якому приймали участь дуже багато дітей різної вікової категорії. Цього року – він регіональний. Подібні конкурси – це своєрідна творча лабораторія, яка допомагає конкурсантам спілкуватися та обмінюватись досвідом, ставати кращими та сильнішими у вокальному мистецтві».
На знак гостинності, на знак поваги та майбутньої співпраці Славута зустрічала своїх конкурентів з інших міст з хлібом та сіллю.
За умовами конкурсу конкурсанти представляли свої таланти у двох вікових категоріях: перша група – 7-12 років, друга група – 13-18 років. Та у двох музичних жанрах – академічний та естрадний спів. Так як не були подані заявки в жанрі народний спів, цього разу ми не мали змоги почути представників цієї категорії. У кожній віковій групі оргкомітетом було передбачено три призові місця, а також одне загальне – гран-прі конкурсу. Але, відповідно до положення про конкурс, журі мало право присудити не всі призові місця у тій чи іншій віковій категорії або жанрі. Порядок виступів конкурсантів визначалося методом жеребкування.
Кажуть, що «голос – найприродніший музичний інструмент даний людині від народження, однак як і майстерності гри на будь-якому інструменті, співу, зокрема академічному вокалу, потрібно наполегливо навчатися. Адже для виконання оперних арій, номерів із оперет та мюзиклів, романсів, потрібні особливі здібності та талант». Саме з академічного співу й розпочався перший регіональний конкурс вокалістів «Соняшник».
Оцінювали виступи вокалістів: викладач хорового відділу Славутської дитячої школи мистецтв Наталія Олександрівна Салогуб, начальник управління культури Славутського міськвиконкому Сергій Петрович Сакалюк, голова журі – старший викладач відділу «Хорове диригування» Хмельницького музичного училища ім. В. Заремби, відмінник народної освіти Віктор Іванович Супрунов.
Підведення підсумків голова журі розпочав з деяких невеличких, та не менш важливих зауважень керівникам учасників конкурсу. «Сьогодні справді відбулось чудове свято пісні. Члени журі отримали масу задоволення від того, що сьогодні побачили та почули. Та все ж хотілося звернутись до керівників, щоб вони пам’ятали, що існує поняття, як охорона дитячого голосу. Тому, коли ви обираєте для ваших підопічних репертуар, зважайте на їхні вокальні дані та можливості, аби не нашкодити, не зірвати дитячий голос. Щоб не траплялось так, що дитина береться за той репертуар, який їй не під силу. Сьогодні, на жаль, були такі випадки, коли багатьом учасникам невдало обрали тональність. Ще хотілося б звернути вашу увагу на дихання під час співу. Його має бути рівно стільки, скільки потрібно для однієї стрічки – не більше, не менше. На низьких нотах його майже не потрібно, на верхніх – треба дуже багато. Сьогодні не всі наші учасники володіли цим прийомом», – зауважив Віктор Іванович.
Далі він наголосив на тому, що навіть не дивлячись на те, що це переший регіональний вокальний конкурс, на сцені міського Палацу культури виступила така велика кількість справді талановитих та обдарованих дітей. Журі приємно порадував підібраний репертуар, який «був цікавим, різноплановим, та що найголовніше – дитячим, діти співали те, що вони розуміли, та в повній мірі змогли донести до присутніх у залі». Також їх вразили костюми учасників, які, з кожним новим виходом вокаліста, вражали своєю оригінальністю, яскравістю, майстерністю виготовлення. Адже багато костюмів були ручної роботи.
За одностайним рішенням журі місця у конкурсі розподілилися таким чином.
Молодша вікова група в жанрі академічного співу: I місце – Анастасія Загородня (м. Ізяслав), II місце – Ангеліна Гуменюк (м. Славута), III місце – Анастасія Криницька (м. Острог) та Вікторія Личик (м. Ізяслав).
Старша вікова група: I місце – Юлія Гренішена (м. Шепетівка), II місце – Мар’яна Давидюк (м. Острог).
Молодша вікова група в жанрі естрадного співу: I місце – Ірина Оніщук (м. Славута), II місце – Анастасія Музика (м. Шепетівка), III місце – Діана Новицька та Дар’я Стєпанова (м. Славута).
Старша вікова група: II місце – Діана Назарова (м. Шепетівка)
За майстерність виконання почесною грамотою була нагороджена Богдана Оборжицька (м. Славута), яка виступила в першій віковій категорії, у жанрі естрадного співу.
Також за участь у конкурсі грамотами були нагороджені: Оксана Легка, Ірина Кучерук, Оксана Стратович, Ольга Губенко, Діана Єфіменко, Вікторія Дячук (м. Шепетівка), Ольга Буджерак, Денис Федулов, Ангеліна Кудрей (м. Ізяслав), Ольга Потапова, Марія Цисарчук, Вікторія Савчук, Анна Климчук, Нікіта Ішмуратов, Марія Палійчук, Анастасія Федорова, Анна Курильчук, Ольга Герман, Дар’я Буштин (м. Славута), Мар’яна Заєць, Валентина Бартощук (м. Нетішин).
Гран-прі першого регіонального конкурсу солістів-вокалістів «Соняшник» отримала славутчанка Валерія Ходанович.

Вероніка Чернега,
фото автора

Корисна справа не завжди легка

Згідно з розпорядженням міського голови у нашому місті триває місячник з озеленення, благоустрою та санітарної очистки міста. З 1 квітня по 4 травня усі колективи підприємств, установ, організацій міста, будинкових і квартальних комітетів, кооперативних будинків і ОСББ, кожен мешканець Славути запрошується долучитися до прибирання рідного міста.
Минулої п’ятниці ми мали змогу бачити, що багато хто не залишився байдужим до рідної землі. Школи, дитячі садочки, організації, підприємства та інші, кожен на своїй території, від самого ранку намагалися очистити місто Славута від сміття.
На прибережній смузі біля р. Утка прибирали працівники міськвиконкому. Начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою Юрій Павлович Дербугов зазначив: «У місті Славута заплановано провести місячник з озеленення, благоустрою та санітарної очистки вулиць та території міста, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, зняття аварійних дерев, прибирання міських кладовищ, меморіального комплексу «Поле пам’яті» та місць почесних поховань. Також будуть проведені роботи по ремонту автобусних зупинок та встановлення нових. В мікрорайоні «Сонячний» буде завершено облаштування підконтейнерних майданчиків та встановлення баків для роздільного збору твердих побутових відходів. Проведення усіх комплексів заходу дасть змогу успішно завершити місячник з озеленення, благоустрою та санітарної очистки міста, значно примножити позитивний імідж нашого міста та достойно зустріти світле свято Вознесіння Христового».
Про те, наскільки активно школярі залучаються до прибирання пришкільних територій розповів нам директор ЗОШ I-III ступенів №1 Андрій Данилович Смолійчук: «Насправді дуже приємно чути від людей, які часто відвідують або вперше у нашому місці, їхні позитивні враження: яке воно охайне, чисте, красиве, наскільки воно відрізняється від інших міст. Кожен мешканець, кожна установа намагається зробити усе можливе аби не соромно було за наше місто. Зокрема, у нашій школі добре налагоджене учнівське самоврядування. У кожному класі є люди, які відповідають за прибирання певної території, тому чистота – це вже справа честі кожного класу. Це у нас закладено в системі життєдіяльності школи. Це наші обов’язки, і ми їх виконуємо».
Чи не байдужі батьки до благоустрою дитячих садочків ми мали змогу побачити в дитячому садочку «Подоляночка». У садочку нас зустріли з віниками, відрами, лопатами, граблями, тачками, з молотками у руках. Робота кипіла на повну. Найбільше зацікавлення викликали декоративні клумби та тюльпани з пластикових ложок, які виглядали немов справжні живі квіти. Дитячі садочки завжди вирізнялися оригінальністю в оформленні території. Завідувач ДНЗ №2 «Подоляночка» Людмила Сергіївна Курільчук: «Хотілося б подякувати батькам за те, що вони є активними учасниками в житті нашого закладу. Вони підтримують усі наші творчі ідеї, вони разом з нами роблять усе цікаве та оригінальне, що постійно радує наших маленьких вихованців. Ми намагаємось бути найкращими і робимо усе можливе, щоб наші діти були щасливими».
Голова батьківського комітету Світлана Володимирівна Панова: «Усі батьки у нашому садочку, по мірі своїх можливостей, оскільки хтось довше затримується на роботі, завжди долучаються до роботи у садочку. Адже чистота у закладі, де постійно перебувають наші діти має велике значення для їхньої безпеки та здоров’я. Щоб ніде не було ні скла, ні будь-яких інших предметів, які б несли шкоду малечі».
Міський голова Василь Богданович Сидор: «Уже не перший рік ми проводимо таку акцію. У цьому році зима трішки затягнулася, і насправді залишилась мало часу аби привести в належний стан наше місто. Без допомоги жителів міста Славути нам не вдасться цього зробити. Тому ми сьогодні звертаємось до усіх, щоб мешканці активно долучилися до благоустрою території міста. Звичайно, що й комунальні підприємства максимально працюють над озелененням та санітарною очисткою міста. Дехто говорить, що от приходять діти, прибирають, тобто ми змушуємо їх до цієї праці. Хоча, самі діти жодного разу не сказали нічого поганого. По-перше, коли вони прибирають прибережні смуги чи лісові масиви, приходить розуміння того, що вони більше не будуть смітити. По-друге, вони прибирають після нас, після своїх батьків. Тому, що ніхто не приїхав та не насмітив нам у лісах чи на дорогах. Потрібно запам’ятати, що буде чисто лише там, де люди зрозуміють, що не потрібно смітити. На сьогоднішній день можна відмітити приватний сектор, адже ми бачимо як люди стараються, біля подвір’я не лише прибирають, а й висаджують квіти. Запрошую усіх не споглядати зі стороні, а активно долучатись до життя нашого міста. Тому, що це ваше місто, це ваші дерева, ваші квіти, це ваша земля».
Що ж, йдучи сьогодні по вулицям нашого міста ми справді можемо сказати, що у нас чисто. Потрібно гордитися таким містом. Радує те, що славутчани не залишаються осторонь. Можливо, якщо кожен із нас хоч раз прибере у місті, то наступного разу добре подумає, а чи варто викидати цей папірчик чи пластик на дорогу, залишати не прибраним місце після відпочинку у лісі чи біля річки. Чи все ж краще буде одразу все прибрати, щоб наше місто завжди залишалось охайним та було прикладом для інших міст не лише в області, а у всій державі.

Репортаж вела
Вероніка Чернега,
фото Павло Медведюк