Пільгові перевезення

Діюче законодавство України гарантує більш як 36 пільговим категоріям населення безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Та рівень забезпечення державою коштами на компенсаційні витрати перевізниками здійснюються в неповному обсязі. Ось і виникають питання від пільговиків: Чому ми не можемо вільно їздити безкоштовно у всіх автобусах міста? Від перевізників: Чому ми маємо возити людей за власний кошт?
У минулому номері газети «Вісті громади» розглядалось питання пільгових перевезень у Славутському районі. У цьому номері ми розглянемо проблему пільгових перевезень у місті Славута. Тим паче, що останнім часом саме це питання стало каменем спотикання у стосунках населення міста та місцевої влади.
Отже, експеримент букви «П» впроваджено ще з 2009 року. До цього часу система пільгових перевезень пасажирів повністю задовольняла населення Славути. Чому сьогодні постало це питання і як його можна вирішити допоможуть з’ясувати ті, хто безпосередньо має відношення до системи пільгових перевезень у місті Славута.
За коментарями ми звернулися до представників перевізників та офіційних осіб Славутського управління праці та соціального захисту населення.

Віктор Климович Ковальчук, підприємець-перевізник
Пасажирськими перевезеннями у місті Славута я займаюся ще з 1995 року. Відтоді у нашому місті діяли різні схеми пільгових перевезень. Наприклад, у 2004 році на один автобус виділялось лише 2 пільгових місця. Згодом було 15%, потім 30% пільгових від усієї кількості місць в автобусі. А з 2006 року ми здійснювали пільгові перевезення пасажирів в необмеженій кількості. На сьогодні, у місті Славута діє певний експеримент. Тобто, пільгові перевезення по місту, протягом дня, здійснюються окремими рейсами відповідно до графіка. Ці автобуси позначені буквою «П». Більшість людей задоволені такою схемою пільгових перевезень. Таким чином нам вдалось розвантажити ті рейси, які курсують у так звану «годину пік». Щодня населення міста обслуговують 13 автобусів. Кожного дня здійснюється близько 247 рейсів згідно з графіком руху автобусів. За 2012 рік ми перевезли 831, 706 тис осіб, які мають право на пільговий проїзд.
Неодноразово вже говорилось про те, що у нашій державі діє система відшкодувань для перевізників, які нам перераховує управління праці та соціального захисту населення. Складені відповідні договори з міською владою. Основними вимогами договору є щоденне виконання пільгових пасажирських перевезень відповідно до графіка. У даний час ми виконуємо план пільгових перевезень згідно з договором. На початок 2013 року у нас існує заборгованість від держави, згідно з плановими коштами, близько 276 тис грн. Тому, поки йде відшкодування коштів ще за минулий рік. Коли нам повернуть ці кошти ми ще не знаємо, оскільки у цьому році поступило лише 103 тис грн у рахунок боргів за минулий рік.
Я думаю, усі чудово розуміють, аби надавати будь-які послуги якісно, необхідні певні фінансові затрати. Для пільгових перевезень пасажирів життєво необхідна виважена фінансова політика. Потрібно, щоб була чітко встановлена ціна на проїзд, достатнє відшкодування коштів за пільгові перевезення. На сьогодні вартість проїзду у нашому місті становить 1,75грн. Така ціна наявна ще лише у місті Шепетівка. Хоча там вона встановлена ще з березня 2010 року. У нас же встановили таку вартість проїзду лише з 1 січня 2013 року. І це при тому, що мінімальна ціна проїзду, яка б покривала усі витрати в повному обсязі, за усіма підрахунками, має становити не менше 2,50 грн. Лише тоді, при наявності достатнього фінансування можна буде говорити про оновлення рухомого складу, про достойну заробітну плату водіям і про перевезення пасажирів, які би задовольнили усіх на 100%. Шкода, що не всі люди можуть це зрозуміти. Можливо, для пільгових категорій населення була б краща адресна допомога. Оскільки так, кожна людина, яка має пільги, могла би на власний розсуд використати надані їй кошти: чи без нагальної потреби лишній раз проїхатись в автобусі, чи витрати їх на щось інше.
Тетяна Вікторівна Базан, начальник відділу пільг Славутського управління праці та соціального захисту населення.
Скажіть, будь ласка, яка на сьогодні в місті Славута діє система відшкодувань для перевізників.
– Договори на перевезення пасажирів на міських маршрутах укладені виконавчим комітетом міської ради з 6 підприємцями-перевізниками. Відшкодування втрат перевізникам від пільгових перевезень окремих категорій громадян здійснюється за рахунок субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам міським управлінням праці та соціального захисту населення. Ситуація в місті на 1липня 2009 року стала вимагати нових рішень щодо пільгових перевезень, оскільки, перевізниками було надано послуг по перевезенню пільгових категорій населення на суму 891 тис грн, а відшкодовано було лише 320,7 тис грн, що становить 35,9% та профінансовано було 206,7 тис грн (лише 23,2%). Тому було прийнято рішення з 1 серпня ввести в дію експеримент по перевезенню пільгових категорій пасажирів, шляхом впровадження так званих пільгових рейсів. Законом України «Про автомобільний транспорт» передбачено, як право пільгових категорій населення безкоштовно користуватись послугами автотранспорту, так і право перевізників отримати повне відшкодування втрат, які пов’язані з перевезенням цих категорій. Впроваджуючи у місті Славута такий механізм пільгових перевезень виконавчий комітет мав на меті запобігти виникненню соціальної напруги, страйків перевізників, які мали намір припинити надання послуг перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, а також забезпечити рух транспорту на соціально-значущих маршрутах, рейси на яких, на той час, у зв’язку з їх збитковістю виконувалися нерегулярно.
Наскільки дієвою та оптимальною для нашого міста є така схема пільгових перевезень пасажирів?
– У першу чергу, дія даного механізму дала змогу розвантажити пасажирський транспорт. Маршрутні автобуси стали працювати більш злагоджено та стабільно. По друге, не обмежуються права осіб, які користуються пільгами. Так, як здійснюються пільгові перевезення відповідно до графіка, який складений з урахуванням усіх пропозицій та зауважень пільгових категорій населення.
Чи можлива на сьогодні альтернатива, яка би стала кращим методом вирішення проблеми пільгових перевезень у місті та повністю задовольнила і населення, і перевізників?
– Скажімо так, що заборгованість перевізникам по пільговим перевезенням на 1 січня 2013 року становить 276,9 тис грн. Відтак, план асигнувань на 2013 рік буде проведено за мінусом кредиторської заборгованості за минулий рік. На сьогодні за два місяці 2013 року нараховано за пільгові перевезення пасажирів 211 тис грн, а відшкодовано лише 103 тис грн, які пішли на погашення заборгованості 2012 року. Отже, на 1 березня 2013 року заборгованість держави перед перевізниками становить 385 тис грн. У першу чергу буде закриватись минулорічна кредиторська заборгованість перед перевізниками. Підсумовуючи, можна сказати, що перевізникам відшкодовується лише 60-70% пільгових перевезень. Також проблемою на сьогодні є те, що відшкодування за пільгові перевезення не є захищеними статтями, і відшкодовуються казначейством в останню чергу.
Держава не виконує у повному обсязі своїх зобов’язань по відшкодуванню за пільгові перевезення пасажирів. Тому ми не можемо говорити про якісь зміни, оскільки, на сьогодні, у нашому місті можлива лише така схема пільгових перевезень. На мою думку, вона є найбільш оптимальною та дієвою.
Скажіть, будь ласка, яким чином визначається сума відшкодувань перевізникам?
– Для того, щоб визначити суму відшкодувань для кожного перевізника, два дні в квартал працівниками управління праці та соціального захисту населення, представниками міськвиконкому, фінансового управління здійснюється перевірка на всіх автобусних маршрутах нашого міста. Обстеження проводяться таким чином: один день береться «базарний» і один «не базарний» та виводиться середньоденна кількість перевезених пільговиків. Кількість перевезених пільговиків за день, помножена на кількість днів та на 1,75 дасть суму відшкодування коштів на наступний квартал. І так щоквартально.
У місті Славута на пільговий проїзд мають право всі пенсіонери за віком, інваліди війни та інваліди загального захворювання всіх груп, ветерани праці, учасники бойових дій, учасники війни, «діти війни», діти-інваліди, супроводжуючі дітей-інвалідів та інвалідів І групи, діти багатодітних сімей, вдови ветеранів війни, «чорнобильці» І та ІІ категорії з числа ліквідаторів, ветерани військової служби та міліції.
– Загалом це – 8265 осіб. З них 2392 пенсіонери за віком, та 5873 особи, які мають статус пільговика.
Варто також відмітити, що наразі здійснюється чергове обстеження кількості перевезень пільгових категорій громадян у міському транспорті загального користування. У зв’зку із зацікавленністю, яка виникла серед громадськості міста останнім часом, нами було запропоновано представникам громадських організацій, політичних партій взяти активну участь у цьому обстеженні. Однак, на превеликий жаль, відгукнулися на пропозицію лише представники громадської організації ветеранів Афганістану.
Чи часто до вас поступають скарги на недосконалість пільгових перевезень?
– Насправді, часом люди звертаються. В основному це стосується повного права пільговика у будь-якому автобусі їхати безкоштовно. Ми намагаємось їм пояснити, що на сьогодні є можливою лише така система пільгових перевезень у місті. Та, зачасту, люди не чують або не бажають чути цього. Тому ми щоразу усе розказуємо в надії, що населення все-таки зрозуміє.
Тетяно Вікторівно, а що Ви можете сказати стосовно, так званої, адресної допомоги?
– Основною метою заміни системи пільг на адресну допомогу є реалізація принципів соціальної справедливості. Заміна пільг, як форми соціального захисту не ліквідує діючої підтримки малозабезпечених громадян, а навпаки, шляхом її трансформування, забезпечить реалізацію конституційного права на соціальний захист. Заміна пільг на проїзд на адресну грошову допомогу дасть можливість сільському населенню, яке не в змозі у повній мірі використовувати своє право на пільговий проїзд, реально використати це право та тим інвалідам, які роками прикуті до ліжка. Але, введення адресної допомоги також передбачає врахування середньомісячного доходу пільговика, який не повинен перевищувати, наприклад, двох прожиткових мінімумів. З початком пенсійної реформи доходи окремих пенсіонерів значно зросли і в кілька разів перевищують прожитковий мінімум. Проте вони мають право на пільговий проїзд на рівні з тими, які отримують мінімальну пенсію. Тобто, із введенням адресної допомоги будуть враховуватись і доходи громадян. І якщо людина отримує високу пенсію, то адресну допомогу вона не отримає . Перевагою цієї системи відшкодувань є те, що кожна людина, яка має право на пільги буде отримувати певну надбавку до пенсії, яку буде використовувати за власними потребами. Тобто, подумає: чи варто їй їхати лишній раз у магазин, де трішки щось дешевше, чи все ж використати кошти на більш нагальні потреби. Хоча, на мою думку, навіть адресна допомога мало що змінить. Все одно будуть люди, які вимагатимуть в автобусі безкоштовного проїзду, попри грошову допомогу.
Звичайно ми не могли оминути й думки населення нашого міста щодо якості надання послуг з пільгових перевезень.
Віра Павлівна Бендюг, 57 років: «Я живу в районі склозаводу. Туди їздить автобус 2а. Та їздить – це занадто голосно сказано. Коли зранку, о 10 годині, ще можна якось з того району добратись до центру, чи на базар, то після десятої побачити цей автобус практично неможливо. Аж до 17 години. Жителі цього району неодноразово звертались до перевізників, до міської влади, аби вирішити це питання. Та поки ми не почули змістовних відповідей. Також, я особисто запитувала у водія чому так погано їздить цей автобус, а мені у відповідь: Винаймайте таксі, та й їздіть собі. Через 5 людей ми не будемо гнати машину. Тому хотілося б якогось вирішення цієї проблеми.»
Валентина Павлівна, 74 роки: «Особисто мене пільгові перевезення у місті Славута повністю задовольняють. Ще ні разу не було такого, щоб я чекала на пільговий автобус більше 20 хвилин. Як правило, вони їздять відповідно до графіка. Та й водії ніби нормально відносяться. Зупиняються там, де просять.»
Поки я спілкувалась з людьми, повз мене за 2 години (з 16.00 до 18.00) проїхало щонайменше 6 автобусів з буквою «П». Кожен, хто стояв на зупинці максимум чекав на свій автобус 10-15 хвилин. Чи це я потрапила у такий «багатий» на маршрутки час, чи не все так погано у нас з пільговими пасажирськими перевезеннями?

Спілкувалася Вероніка Чернега,
фото автора

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Обдароване сонечко

В рамках проведення Року дитячої творчості, яким є рік 2013, в НВО « Дощкільний заклад – початкова школа І ст.» 14 березня відбувся щорічний традиційний фестиваль дитячої творчості «Обдароване сонечко»
Як запевняють самі учасники заходу:
«Обдароване сонечко» – це наше свято!
«Обдароване сонечко» – в НВО талантів багато!
«Обдароване сонечко» – це наша дитяча радість!
«Обдароване сонечко» – всі посміхаються,
«Обдароване сонечко» – і мрії збуваються!
Фестиваль юних талантів – це весела і добра казка, яка стає реальністю для дітей з неординарними здібностями та яскраво вираженою індивідуальністю.
Слухаючи хоровий спів молодших школярів всі присутні в залі стали свідками чудової гармонії і взаємодії багатьох маленьких сердець. Це натхненна праця!
А ще існує праця, в якій дитина виявляє себе справжнім творцем матеріального, тоді така праця стає духовною творчістю. Свою духовну творчість у роботі із бісером продемонстрували Вікторія Глушаниця, Христина Добринчук, Артем Лук’янчук та Світлана Смашна. Світлана презентувала композицію «Казковий світ», для створення якої використала і бісер, і дерево, і нитки, і декоративні камені.
Люди, які мають захоплення , хобі – почуваються щасливішими, успішнішими у житті. В цьому переконала всіх Альона Мальчик, яка розповіла про своє захоплення аплікацією. Богдану Ющук приваблює модульне оригамі – тому її роботи яскраві, колоритні, оригінальні. Максим Добринчук закликав усіх бажаючих стати учасниками гуртка технічного моделювання і переконливо довів, що майструвати моделі автомобілів, літаків, автобусів – це його улюблена справа.
Натхнення в поезії знаходять – і вже навчились володіти магією слова Вадим Верба, Денис Мазурик та Софія Мороль. Всі вони люблять декламувати вірші, і дуже приємно, що Софійка Мороль посіла почесне ІІІ місце у міському конкурсі читців творів Тараса Шевченка.
Є у нас в школі особливі таланти, це ті учні, які пишуть вірші. Авторські вірші «Мій дідусь», «Весна», «Котик Мурчик», «Мамине сонечко» читала Марія Косік, та «Сон», «Сопілочка» – Денис Мазурик.
Відомо, що «пісня – це душа. З усіх потреб потреба». Закохані в українську пісню Діана Новицька, Христина Новак, Поліна Толкачова, Вікторія Вознюк, Діана Новіцька, Софія Мороль заспівали свої улюблені пісні, а Валерія Кравчук від імені усіх дівчаток виконала пісню «Я – славутчанка». До речі, Валерія є переможницею міського конкурсу солістів-вокалістів, в якому посіла почесне ІІ місце!
Бойове мистецтво «Кіокушинкай» є для Матвійчука Дениса, Урбановича Данила та Трофім’юка Антона кодексом честі, сили, витримки та волі. Дійсний боєць, який сповідує морально-етичну філософію карате дотримується визначених принципів шанування і поваги до старших, утримується від насильства, прагне до зміцнення сили духу. Юні спортсмени розуміють, що перемога не дається легко, що тільки тривалі тренування, подолання самого себе, болю, втоми і страху – саме так стають чемпіонами.
Про те, що цей світ потребує перезавантаження позитивною дитячою грою, повідомила Дарина Поночовна і навчила всіх, як весело і змістовно, відчуваючи себе справжнім лідером, організувати українську народну гру «Квочка», використовуючи під час гри заспів та активний рух.
Хтось із великих сказав, що жити не маючи почуття гумору, так само безглуздо, як подорожувати в кареті без коней. Уміння посміятися над собою і над іншими – найцінніший дар. У веселу подорож з гуморескою «Ось такий я Степан», запросив Сергій Довгань – талановитий актор розмовного жанру.
Танцювальні дуети Аліна Ружицька та Олександр Лук’яненко, Аліна Красовська та Дмитро Кухарчук переконані, що танець – це поема, а в ній кожен рух – слово. Піднесений стан душі названих танцювальних пар втілився у запальні танці «Ча-ча-ча» та «Самба».
У нас в закладі надзвичайно популярним є гурток оздоровчої гімнастики «Грація». Учасниці гуртка Дячок Євгенія, Олінійчук Тетяна, Чернєвська Ольга, Олійник Яна, Кравчук Валерія підготували спортивний танець «Народження метелика», демонструючи вправне володіння тілом, виконуючи граційні рухи.
Члени драматичного гуртка «Театральні сходинки» Мальчик Ліза, Шпак Марія, Вісик Ольга, Колбасов Міша, Трофім’юк Антон, Кравчук Валерія, Поночовна Дарина захоплені справою, яка їм подобається: тренують пам’ять, увагу, уяву, фантазію, чистоту мовлення, комунікабельність. Через сценічну гру розвивають відчуття та вміння працювати в колективі, отримують радість відкриття та успіху. Гуртківці готують зараз до постанови повчальну п’єсу- казку «Небезпечний подарунок».
Фестиваль переніс нас у світ краси та захоплення, додав впевненості у власних силах, наповнив серця дітей радістю та переживаннями за себе та друзів, переконав, що підростають талановиті, сильні духом українці, які творитимуть, будуватимуть нове майбутнє.
Адміністрація закладу дякує усім батькам, сім’ям за створення стимулюючої, духовної та морально-психологічної атмосфери, за підтримку і усвідомлення того, що діти тим талановитіші та розумніші, чим більше можливостей бути талановитими й розумними ми їм надамо.

Алла Лук’янчук,
соціальний педагог НВО№1

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Відділ звернень громадян інформує

Згідно із затвердженими графіками проводяться виїзні прийоми міського голови Василя Сидора, депутатів міської ради, представників комунальних служб та правоохоронних органів.
Питання, з якими звертаються жителі нашого міста, різнопланові, стосуються усіх сфер життєдіяльності міста, про що свідчить тематика питань, порушених громадянами у своїх зверненнях, а саме: питання земельних відносин (оформленням громадянами права власності на земельні ділянки, надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою, вирішенням спірних питань, пов’язаних із самочинним будівництвом та добросусідськими відносинами), житлово-комунального та дорожнього господарства, потреби у житлі, працевлаштуванні тощо.
Деякі з проблемних питань є складними в плані їх вирішення. Зокрема, це стосується виділення коштів на лікування, соціальний захист, надання житла. Часто люди звертаються з питань спорів та конфліктних ситуацій, більшість яких стосується розподілу земельної ділянки або невдоволення із-за певної господарської діяльності в приватному секторі. Такі ситуації в більшості випадків завершуються судовими процесами.
Всі звернення громадян детально вивчаються та надаються відповідні роз’яснення.
Попередній запис на прийом проводиться за адресою: вул. Соборності, 15, каб. № 4 або за тел. 2-35-92.
На фото: головний спеціаліст відділу звернень громадян Людмила Лукавська.

Міська влада відкрита до діалогу з громадою

Минулого тижня згідно з розпорядженням міського голови Василя Сидора розпочали свою роботу робочі групи з розгляду колективного звернення громадян, оголошеного на мітингу та поданого на розгляд міського голови, депутатам та представникам засобів масової інформації під час засідання сесії Славутської міської ради 1 березня.
В робочій групі із встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення, пасажирських перевезень з власної ініціативи братимуть участь п’ять представників громадськості. Інші чотири громадянина виявили бажання працювати в робочій групі з використання споруд комунальної власності, встановлення газових лічильників, лічильників тепла та холодної води, а також питань благоустрою та утримання притулку для собак.
Варто відмітити, що представникам громадськості надається вся необхідна офіційна інформація, яка їх цікавить. Для ознайомлення членів робочих груп із необхідною документацією та матеріалами з актуальних для них питань, виділено у тимчасове використання відповідний кабінет у виконавчому комітеті міськради.
Окрім того, за дорученням міського голови усі підняті громадянами питання розглядаються відповідними профільними депутатськими комісіями, зокрема:
1 – комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, зв’язків з об’єднаннями громадян та засобами масової інформації, законності та правопорядку має підготувати свої висновки та рекомендації стосовно:
● пропозиції громадськості відкликати рішення Славутської міської ради щодо погодження будівництва 3 та 4 енергоблоків ХАЕС у зв’язку із «відсутністю соціальних гарантій відшкодування ризиків проживання з уже діючими енергоблоками»;
● виконання своїх функцій виконавчим комітетом Славутської міської ради та внесення рішення щодо його розпуску;
● правових підстав щодо перевірки газових лічильників, газового устаткування та порядку їх заміни установою «Хмельницькгаз».
2 – комісія з питань регулювання земельних відносин, екології, благоустрою та адміністративно-територіального устрою працюватиме над наступними питаннями:
● щодо належного утримання притулку для собак та запропонованої громадськістю пропозицією передачі притулку під опіку громадської організації Товариство захисту тварин «За життя» із фінансовим забезпеченням згідно прийнятого бюджету;
● стосовно виконання правил благоустрою території міста, забезпечення в ньому чистоти і порядку, внесення запропонованих громадянами змін і доповнень в дані правила та порядку контролю їх дотримання.
3 – комісія з питань планування, бюджету і фінансів, регуляторної політики надасть висновки щодо рішень виконавчого комітету №1 від 09.01.2013р та попередніх рішення щодо зміни тарифів: встановлення тарифів на водопостачання та водовідведення в сумі 9,90грн за 1м³; введення тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті по ціні 1грн.75коп.та порядку перевезень пільгових категорій громадян; встановлення підвищених тарифів на послуги Славутської міської лазні».
4 – комісія з питань промисловості, торгівлі, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та інвестицій повідомить про виконання в місті правил торгівлі на ринках та торгових майданчиках, додержання тиші у громадських місцях, а також розгляне запропоновані громадянами зміни і доповнення в дані правила та порядок контролю їх дотримання.
5 – комісія з питань з питань комунального господарства‚ управління комунальною власністю, будівництва та енергозбереження має надати свої рекомендації щодо порядку закупівлі, встановлення та застосування приладів обліку надання комунальних послуг загальних будинкових лічильників тепла та холодної води в багатоквартирних будинках міста. А також інформацію щодо цільового використання територій загального користування, приміщень та споруд комунальної власності, спортивних та розважальних споруд (незалежної форми власності) в м. Славута.
Результатом такої плідної роботи влади та громади має стати аналіз офіційно висловлених громадськістю пропозицій на засіданнях постійних депутатських комісій з подальшим їх розглядом на плановому сесійному засіданні Славутської міської ради.

План зонування території Славути затвердять уже на наступній сесії міськради

Минулого тижня в приміщенні зали засідань міської ради відбулося розширене засідання архітектурно-містобудівної ради, створеної при управлінні містобудування і архітектури виконавчого комітету Славутської міської ради. Метою зібрання стало підбиття підсумків громадського обговорення, розгляду та підготовки проекту нової містобудівної документації Плану зонування території м. Славута до затвердження сесією Славутської міської ради.
Для участі у роботі засідання були запрошені представники органів земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, державної санітарно-епідеміологічної служби, природоохоронного та інших органів, яким відповідно до закону належать повноваження щодо розгляду містобудівної документації, а також керівники підприємств, організацій та установ міста, голови квартальних та будинкових комітетів. На превеликий жаль, мало хто із славутчан виявив бажання ознайомитися із проектом такого важливого для міста документа.
Як пояснив заступник міського голови Василь Остапчук, розроблення містобудівної документації із зонування території міста Славута здійснюється на вимогу ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Варто також зазначити такий вагомий аспект, що згідно вказаної статті Закону «у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється». А тому здійснення процедури зонування міста є вкрай актуальним для територіальної громади.
Головний архітектор міста Віктор Гедзюк розповів, що процедура громадського обговорення проекту Плану зонування тривала впродовж місяця. Усі пропозиції, які надійшли від громадян, керівників підприємств, установ та організацій міста, були детально вивченні та відповідно робочою групою внесені корективи до обговорюваного документа.
Далі працівники управління містобудування і архітектури детально продемонстрували присутнім громадянам, так би мовити, усю специфіку розробленого Плану зонування. А також відповіли на питання, які найбільше цікавили присутніх.
Наступною сходинкою у розпочатій процедурі зонування міста стане його затвердження на черговій сесії міської ради.

Матеріали підготовлено
прес-службою
Славутського МВК

Чемпіонат Хмельницької області із настільного тенісу

У перші дні весни в м. Красилів відбувся чемпіонат Хмельницької області із настільного тенісу. Головне завдання змагань – відбір найсильніших тенісистів, не старших 1995 року народження, для участі в чемпіонаті України. Для цього спортсменів було розділено на декілька вікових груп: хлопчиків та дівчаток 2003-2004 р. н., юнаків та дівчат 1995-1998 р.н.
Взяли участь у чемпіонаті 12 славутчан у складі вихованців ДЮСШ та клубу «Золота ракетка» під керівництвом тренера Сергія Капусти. Серед них чотириразові чемпіони області КМС Наталія Капуста та Андрій Калетюк, зовсім юні та перспективні переможці та призери обласних і всеукраїнських турнірів Олександр Лук’яненко та Вероніка Олійник, інші. У залі для настільних ігор зібралося більше 120 чоловік із 12 міст та районів області, що за відгуками керівництва змагань стало рекордним за останні роки.
Першими вступили в бій наймолодші учасники і одразу ж великий успіх наших спортсменів. Якщо О. Лук’яненко неодноразово вигравав обласні турніри і його перемога не стала сенсацією, то перемога Дар’ї Шабурової у змаганнях між дівчатами стала приємним сюрпризом. У рівній боротьбі з тенісистками із Красилова, Хмельницького та Теофіполя – відомих осередків настільного тенісу – Дарина зуміла виграти всі свої поєдинки і вперше в своїй кар’єрі стати чемпіоном.
Справжній подвиг здійснила наша тенісистка Вероніка Олійник. Відмовившись від гарантованого успіху в своїй віковій групі, де вона була діючою чемпіонкою, Вероніка спробувала свої сили серед старших за неї на 3 роки дівчат, і серед 32 учасниць зуміла завоювати почесне 7-ме місце, отримавши величезний досвід від змагань.
Дуже впевнену та достойну боротьбу продемонструвала наша чемпіонка Наталія Капуста, яка не залишила шансів на перемогу більш як 30-м суперницям. Наталія завоювала одну із путівок на участь в чемпіонаті України. А ось Андрій Калетюк був вимушений віддати свій титул тенісисту із Хмельницького, програвши в достойній боротьбі.
Наших спортсменів підтримувала ціла група батьків та рідних, які висловили вдячність керівництву міста, Центру ФЗН «Спорт для всіх» за забезпечення умов для якісних тренувань, підготовки для участі в різних змаганнях та турнірах.
За відгуками керівників спортивних і фізкультурних організацій області, представників команд, які брали участь в змаганнях, Славута стала одним із перспективних міст за розвитком настільного тенісу в області, то ж з нашими спортсменами тепер змушені рахуватися всі. На думку керівника нашої делегації Сергія Капусти, натільний теніс сильно прогресує і розвивається в Україні, зростає і рівень спортсменів. А сьогоднішній успіх наших тенісистів повинен бути підкріплений щоденної копіткою працею і відповідною матеріальною базою.
Олександр Косюк, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Славутського МВК

Спартакіада «Здоров’я»

Уже гарною традицією у нашому місті до Дня працівників житлового-комунального господарства та побутового обслуговування населення стало проведення весняної спартакіади.
Тож 17 березня з нагоди професійного свята на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу «Здоров’я» відбулися спортивні заходи за участю працівників житлово-комунального господарства. За першість серед із 12 видів спорту боролися працівники та члени сімей структурних підрозділів КП «Славутське ЖКО», Славутського УВКГ та ВАТ «Хмельницькоблгаз». Вітали учасників та вболівали за них керівники комунальних підприємств Василь Яцюк та Леонід Степанюк, а також жителі міста.
Відкрили змагання команди із перетягування каната, де впевнену перемогу над своїми суперниками отримали комунальники ЖКО.
Незабаром розгорілися змагання з шахів, шашок, настільного тенісу та волейболу. Крім цього, вперше у цьому році до спартакіади були включені та успішно проведені змагання із доміно та дартсу.
Так, за результатами змагань серед шахістів відзначився працівник ЖЕК № 1 Олег Шостак, серед учасників гри в шашки – юний Олександр Шевчук. А в доміно впевнено виграли колеги із Комбінату комунальнихпослуг Іван Кузнєцов та Ігор Романюк. Електрик ККП Олександр Водовський святкував перемогу в грі з настільного тенісу. А кращими у волейбольному турнірі стали працівники водоканалу. Поки тривала підготовка до футбольного матчу, відбулися змагання в жимі гирі вагою 24 кг та армспорту. Серед гирістів переміг Степан Шабуров, який зумів протягом 2 хв. вижати гирю більше 30 разів. А серед борців на руках не було рівних Максиму Свінтіцькому (СПТМ).
Більше 20 учасників зібралося у баскетбольного кільця для того, щоб визначити кращого «снайпера» з кидань в кільце. Ним став представник УВКГ Юрій Савчук.
Футболісти, перш ніж вступити в бій, змірялися силами в битті пенальті. Тут кращим став Олександр Пекарський із команди ЖЕК № 1. Переможцем у футбольній грі стала команда УВКГ.
Завершилася традиційна спортивна спартакіаду церемонією нагородження. Команди та учасники змагань були нагороджені грамотами, медалями, кубками та призами, підготовленими міським ЦФЗ «Спорт для всіх». А грошові премії учасникам надали профсоюзні комітети організацій-учасників спортивних заходів.
Надіємося, що великий заряд бадьорості та здоров’я, які отримали працівники житлово-комунального господарства підчас спартакіади-2013 допоможе їм налаштуватися на нові трудові злети на благо рідного міста.
Валерій Шабуров, директор ЦФЗ «Спорт для всіх»

Славутські каратисти привезли нові здобутки

Нещодавно відбувся відкритий чемпіонат Житомирської області з Кіокушин-кан Карате серед дітей, юнаків, дівчат, юніорів, чоловіків та жінок в розділі куміте та ката. У чемпіонаті взяла участь збірна команда «Кіокушинкай карате» міста Славути – 14 спортсменів.
За почесні звання змагалися 250 спортсменів з різних куточків України – Києва, Бердичева, Новоград-Волинського, Братіслава, Корця, Ірпеня, Рівного, Вишгорода, Житомира, Ковеля, Луцька та Славути.
Славутські спортсмени гідно представили своє рідне місто, здобувши вісім призових місць. Так, у віковій категорії юнаків відзначилися Володимир Гундер – 1 місце (ЗОШ№2), Назар Степанюк – 3 місце, Володимир Лобунець – 3 місце (СЗОШ №9), Юрій Гарбарук – 3 місце (ЗОШ№1) та Антон Трофімюк – 3 місце (НВО№1). Серед дорослих відзначилися славутчани Сергій Колесник – 1 місце, Олександр Захарчук – 1 місце та Микола Швець – 3 місце.
Зупинятися на чергових здобутках спортсмени не збираються та вже готуються до Чемпіонату України, який відбудеться в м. Луцьк наприкінці березня.
Від імені міського голови Василя Сидора вітаємо переможців та бажаємо подальших перемог!
Прес-служба Славутської МВК

Подяка
Керівник спортивного клубу «Кіокушинкай карате» Сергій Колесник висловлює щирі слова вдячності за сприяння участі спортсменів у відкритому чемпіонаті Житомирської області начальнику Славутського РВ УМВСУ С. Кшевжінському та начальнику ВДАІ Славутського РВУМВСУ М. Стасюку, а також адміністрації СЗОШ №9 за надання допомоги та приміщення для занять спортом.

Рішення виконавчого комітету Славутської міської ради №84 від 14.03.2013р.

«Про проведення інвентаризації зелених насаджень у м.Славута»
На виконання п.4 та п.5 доручення Кабінету Міністрів України від 14.06.2010 № 34892/1/1-10 „До доповідної записки Управління експертизи та аналізу розвитку техногенної, екологічної, ядерної безпеки та природокористування Секретаріату Кабінету Міністрів України від 19 травня 2010 року”, керуючись ст. 40 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 28 Закону України „Про благоустрій населених пунктів”, з метою отримання достовірних даних щодо кількісних і якісних характеристик зелених насаджень на території міста, їх збереження та відновлення, виконавчий комітет Славутської міської ради вирішив:
1. Балансоутримувачам, власникам та користувачам земельних ділянок, керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності, на території яких розташовані зелені насадження провести інвентаризацію зелених насаджень у відповідності до Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.2001 № 226.
2. Призначити відповідальних за організацію робіт з проведення інвентаризації зелених насаджень балансоутримувачів об’єктів благоустрою міської комунальної власності:
2.1. Зелених насаджень загального користування (сквери та інші, при групі житлових будинків, які мають вільний доступ для відпочинку) – комунальне підприємство „Славутське ЖКО” (Яцюк В.В.).
2.2. Зелених насаджень обмеженого користування на територіях загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів – управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради (Пшетоцька Н.А.).
2.3. Зелених насаджень обмеженого користування на території закладів
охорони здоров’я – Славутська ЦРЛ (Іващук В.Д.) та комунальний заклад „Центр первинної медико-санітарної допомоги Славутської міської та районної рад” (Гаврилюк О.В.).
2.4. Зелених насаджень загального та обмеженого користування на територіях закладів культури – управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради (Сакалюк С.П.).
2.5. Зелених насаджень обмеженого користування на територіях закладів фізичної культури та спорту (Фурманчук Г.Й.).
2.6. Зелених насаджень обмеженого користування на території Державного професійно-технічного навчального закладу „Славутський професійний ліцей” (Ніжнік Н.О.).
2.7. Зелених насаджень обмеженого користування на території Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки (Саприкіна О.Я.).
3. Керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності, балансоутримувачам, власникам та користувачам земельних ділянок в термін до 01 жовтня 2013 року подати до виконавчого комітету Славутської міської ради (вул. Соборності, 7) один примірник паспорта об’єкта зеленого господарства, складеного за результатами проведеної інвентаризації, для складання зведеного реєстру зелених насаджень.
4. Управлінню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету Славутської міської ради (Чумак Л.А.) оприлюднити дане рішення в місцевих засобах масової інформації.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Остапчука В.В.
Міський голова Сидор В.Б.

Славуту відзначено на міжнародному рівні

28 лютого в Мінську пройшла V-та міжнародна конференція «Енергоефективне будівництво в Республіці Білорусь: сучасні технології енергозбереження». У 2013 році форум проходив під егідою Міністерства архітектури і будівництва та за підтримки Департаменту з енергоефективності Держкомітету по стандартизації РБ. Конференція зібрала офіційних осіб, представників проектних інститутів та архітектурних майстерень, постачальників енергоефективних технологій і виробників матеріалів, експертів і журналістів. Всього в конференції брало участь 257 фахівців з 122 організацій, свої доповіді представ 31 експерт. Конференція відкрилася програмною доповіддю Міністра архітектури та будівництва РБ Анатолія Івановича Нічкасова. У ній він відзначив успіхи реалізації Комплексної програми з розвитку енергоефективновго будівництва в РБ і розповів делегатам про нову редакцію програми, розрахованої на 2013-2015 рр. Серед спікерів конференції – експерти по енергоефективному будівництву з Росії та України. Володимир Гагарін, доктор технічних наук, розповідав про вимоги до теплозахисту і споживанню енергії на опалення і вентиляцію в російській актуалізованої редакції Сніп «Тепловий захист будівель». Олександр Горшков, кандидат технічних наук, виступав з доповіддю на тему «Розробка регіональних методичних документів щодо забезпечення енергоефективності житлових будинків і громадських будівель на території РФ». Єгор Фаренюк представив доповідь про систему нормування енергоефективності будівель та споруд в Україні. Тетяна Ернст, кандидат архітектури, детально зупинилася на архітектурних принципах проектування пасивних ЕКОДОМА. Про організаційні і технічні методи економії енергоресурсів на прикладі м. Славута (Україна) розповідав у Мінську Дмитро Сакалюк.
Усім присутнім представником міста Славути було розказано, що рушійним кроком у сфері енергозбереження в місті Славута стало розуміння міського керівництва, зокрема міського голови Сидора Василя Богдановича, важливості даного питання. Пошук шляхів зменшення споживання енергоносіїв призвів до того, що в 2008 році в структуру виконавчого комітету був включений фахівець – енергоменеджер, головним завданням в роботі якого є енергозбереження та раціональне використання енергоносіїв. Саме це рішення відкрило першу сторінку в історії енергетичного менеджменту у м. Славута. Після цього починається кропіткий процес впровадження і настройки системи енергетичного менеджменту, який на сьогодні має багаторівневу структуру і охоплює всі комунальні підприємства та бюджетний сектор. Переваги, а також досягнення даної моделі управління енергетичними ресурсами дало поштовх для початку відповідної роботи на приватних промислових підприємствах. Однак, перш ніж щось економити, потрібно знати що і в яких кількостях споживаєш!І тільки провівши аналіз споживання можна визначити першочергові заходи та заклади, в яких необхідно впровадити енергозберігаючі заходи, які при цьому дадуть максимально можливий ефект і швидке повернення капіталовкладень за рахунок економії енергоносіїв. Одним з найефективніших способів обліку енергоносіїв є їх щоденний моніторинг. Для максимально можливого ефекту від даного заходу власними силами фахівців виконавчого комітету була розроблена спеціальна комп’ютерна програма «Енергобаланс».Це система щоденного моніторингу споживання енергоносіїв, яка автоматизує процедуру подання та аналізу споживання енергоносіїв у всіх установах і на всіх об’єктах, які піддаються моніторингу, виконуючи певну кількість операцій, які мають певний порядок і покликання ввести раціональне використання енергоносіїв та розробку обґрунтованих і прозорих лімітів на ресурси бюджетним установам міста (установи освіти, медицини, культури тощо). Дана програма написана на мовах PHP і JavaScript, що використовує для зберігання даних базу даних MySQL. Програма має вигляд Інтернет сторінки, оскільки розроблена на базі web-технологій і не вимагає ніякого програмного забезпечення. Для подачі даних працівникові вистачить 3-5 хвилин роботи в день в мережі Internet, щоб внести показання лічильників. Всі інші операції проходять автоматично, що виключає людський чинник. Використання забезпечує швидкий доступ керівництва до найбільш об’єктивної інформації про стан споживання енергоресурсів у місті в різних ракурсах, а також оперативне виявлення і реагування як на об’єкті, так і на місцевому рівні втрат енергоносіїв (аварії, пошкодження, несанкціоноване використання і т. д.). Всього в програмі виконуються близько 40 (сорока) функцій: захисні, розрахункові, адміністративні та ін.
Як наслідок впровадження системи та відповідного аналізу було знайдено точки найбільш ефективних капіталовкладень.
Також було виявлено найбільш затратні закладу та проведено роботи по їх термомодернізації, а саме: реконструкція фасаду ЗОШ № 4 з проведенням його утеплення, заміною вікон і дверей; реконструкція ЗОШ № 6 із проведенням утеплення стін, даху, підлоги, заміною вікон і дверей. Перед проведенням робіт було здійснено попередній теплотехнічний розрахунок огороджувальних конструкцій згідно з ДБН В.2.6-31: 2006. Теплова ізоляція будівель. У результаті впровадження відповідних проектів було досягнута економія теплової енергії до 30%.
Робота не зупиняється, а тільки набирає все більших масштабів. Маючи базу зібраної інформації, попередньо привівши її до єдиного енергетичного показника (МВт / год / рік), було створено кадастр споживання енергоносіїв по місту за період з 2008 по 2011 рік. Проаналізувавши отримані дані, враховуючи економічні і технічні показники, було прийнято рішення за базовий рік для розрахунку кадастру викидів парникових газів прийняти 2010 рік і власне проведено розрахунок викидів СО2 в атмосферу за даний рік.
Отримавши дані про споживання і викиди, була проведена робота по збору, аналізу і коректуванню інформації про планові роботи по економії енергоносіїв і відповідно зменшення викидів парникових газів на всіх підпорядкованих установах, організаціях та підприємствах міста, які займають основну частку в споживанні енергоносіїв.
Звівши все вище перелічене в єдиний документ, провівши повторне структурування і коректування, був отриманий План Дій сталого енергетичного розвитку м. Славута Хмельницької області до 2020 року. За результатами виконання даного Плану до 2020 року заплановано зменшити загальне споживання енергії містом на 32,59%, загальні викиди парникових газів (СО2) містом на 34,88%, збільшити загальну вироблення енергії з відновлюваних джерел енергії на 23%.

Управління ЖКГ, енергозбереження та благоустрою
Славутського МВК

Шановні славутчани!

Чисте, охайне, облагороджене місто – справжня гордість кожного славутчанина. Щоденну працю та старання робітників комунальних служб наглядно видно у кожному куточку Славути: прибрані вулиці, дороги, сквери, облаштовані квітники, облагороджені двори житлового фонду та багато іншого. Разом з тим, велику увагу у місті приділяють забезпеченню комфорту його жителям, а це – встановлення нових зупинок, графіку руху маршрутних автобусів тощо. Але, на жаль, знаходяться люди, які знищують нанівець усі намагання зробити рідне місто чистішим та привабливішим. Неприємно бачити, як у місті безсоромно залишають сміття на автобусних зупинках, використовують вуличні урни не за призначенням – загромаджують їх побутовими відходами, яких потрібно позбавлятися зовсім іншим чином.
Шановна славутська громадо! Всім нам хочеться жити в чистому та охайному місті, а чистота міста починається з чистоти власної оселі, вулиці, прибудинкових територій. Тому звертаємося до кожного мешканця Славути, які не байдужі до свого рідного міста: зробіть свій внесок у спільну справу, долучайтеся до наведення чистоти у місті! Любіть рідне місто й робіть особистий внесок у покращенні його благоустрою. Виховуючи молоде покоління, прищеплюйте їм любов до рідного міста, бережіть його чистоту та природну красу

Благоустрій міста – перш за все!

З 2008 на території Славути діють Правила благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку в місті, затверджені сесією Славутської міської ради. За те, щоб у місті було завжди затишно, чисто, своєчасно прибиралося та щоденно вивозилося сміття, мають відповідати не лише місцева влада та комунальні служби, а й усі жителі міста. Конституція України (ст.13) визначає: „Власність не повинна використовуватися на шкоду людини та суспільству”, що означає: кожен мешканець, який, для прикладу, купив їжу в упаковці чи воду в ПЕТ-пляшці, стає власником тари та харчових відходів і, відповідно, має турбуватися про те, щоб відходи його життєдіяльності не завдавали шкоди навколишньому середовищу та об’єктам благоустрою міста. Затверджені правила благоустрою мають на меті розроблення та здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання території міста у належному стані, її санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів.
На звернення громадян надаємо до ознайомлення витяг з міських правил благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку в місті (з повним варіантом даних правил можна ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua – у рубриці «ЖКГ»):
Права та обов’язки власників приватних будинків:
1. Власники приватних будинків у сфері благоустрою м.Славута на території приватної забудови зобов’язані:
1.1. постійно утримувати в належному санітарному стані територію перед будинком разом із зеленими насадженнями до проїжджої частини;
1.2. укласти договори на вивіз ТПВ зі КП «Славутське ЖКО»;
1.3. утримувати у справному стані огорожі;
1.4. систематично викошувати на прилеглій до будинку території бур’яни;
1.5. на фасаді свого будинку в обов’язковому порядку встановити аншлаги з найменуванням вулиці, номеру будинка. Зовнішній вигляд напису (шрифт, розмір букв і цифр, відстань між буквами, колір) погоджувати з відділом архітектури і містобудування виконкому Славутської міської ради.
2. Власники приватних будинків у сфері благоустрою м.Славута на території мікрорайону приватної забудови мають право:
2.1. висаджувати на прилеглій до будинку території зелені насадження, в тому числі плодові та декоративні дерева;
2.2. утримувати свійську худобу на своєму подвір’ї, але не більше однієї тварини або, за погодженням із сусідами, дві та більше тварин;
2.3. утримувати собак в огороджених подвір’ях із попереджуючим написом при вході про наявність собаки. Утримувати собак без прив’язі можна лише у вольєрах.
Обмеження щодо використання території приватної забудови
1. На території приватної забудови забороняється:
1.1. складування гною, піску, глини та інше; побутових відходів та інше на прилеглій до будинку території та на території району приватної забудови в цілому;
1.2. постійне або тимчасове зберігання на прилеглій території будинку автотранспорту, причепів, інших пристроїв і механізмів. Допускається зберігання машин і механізмів на території подвір’я чи на спеціально відведених майданчиках.
Разом з тим доводимо до вашої уваги! Згідно з статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн. до 1700 грн.
Пам’ятайте! У статті 68 Конституції України зазначено: «Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності».
Управління ЖКГ,
енергозбереження та благоустрою
Славутського МВК

Свято працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення

Чистоту, порядок та комфорт щодня дарують жителям нашого міста працівники житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення, які минулого тижня відзначали свій професійний день. З цієї нагоди у міському Палаці культури був організований святковий концерт.
Свої вітальні слова на адресу винуватців свята надсилали чимало гостей. Від імені міського голови Василя Сидора із професійним святом привітали працівників комунального господарства та побутового обслуговування населення перший заступник міського голови Сергій Микульський та заступник міського голови Василь Остапчук, які вкотре відзначили високопрофесійну роботу працівників комунальних служб міста. Сьогоднішнє життя важко уявити без стабільної цілодобової роботи комунальників, які щодня докладають усі зусилля, аби забезпечити славутчан усіма необхідними послугами. Труднощі, що виникали під час цієї зими, колективи комунальних підприємств, працюючи цілодобово, з легкістю усунули. Завдяки проведеній роботі наше місто уже другий рік поспіль займає призові місця у Всеукраїнському конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», а це свідчення того, що наше місто – одне із найкраще благоустроєних міст не лише в області, але й в Україні.
Цього дня відбулася церемонія нагородження. З нагоди професійного свята, за сумлінну працю працівникам КП «Славутське ЖКО» та Славусткього УВКГ були вручені грамоти, подяки та подарунки, а саме: Руслану Рождєственскому, Анатолію Пендеруку, Анатолію Добровольському, Миколі Денисюку, Ользі Гаврилюк, Валерію Шабурову, Аллі Панчук, Василю Шуль, Юрію Левонтюку, Марії Ковальчук, Олександру Власюку, Наталії Дзюмак, Анатолію Лотюку, Миколі Федосєєву.
Привітали своїх працівників керівник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк:
– Незважаючи на усі економічні та політичні труднощі у нашій державі, працівники комунальних служб щоденно виконують свої обов’язки сумлінно та відповідально. Із гордістю хочу зауважити, що на сьогодні наше місто чи не найкраще серед інших населених пунктів області й України. Своєю нелегкою та наполегливою працею комунальні працівники забезпечують життєдіяльність міста, створюють необхідні умови для стабільної роботи підприємств галузі.
Приєднався до вітальних слів керівник Славутського УВКГ Леонід Степанюк, який додав, що дійсно, невтомну працю працівників комунальних служб можна побачити і в будні, і в свята, вдень та вночі. Вони працюють задля одно – створити комфорт та затишок славутчанам та гостям міста, за що їм низький уклін.
Із вітаннями та подарунками завітали на свято працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення начальник ВАТ «Енергопостачальна компанія «Хмельницькобленерго» Славутський РЕМ Сергій Самчук та його заступник Борис Філіпчук, головний лісничий державного підприємства «Славутське лісове господарство», депутат міської ради Леонід Грубой, адміністративний директор ПраТ «Славутський солодовий завод» Роман Бєлий, заступник директора ТОВ «Аква-Родос» Олександр Зарванський, директор ТОВ «Сан-сервіс» Максим Максимчук.
Пісенними та танцювальними подарунками вітали винуватців та гостей свята вихованці та керівники міського Палацу культури, а саме: Ірина Марчук, Жанна Горячова, Ірина Сакалюк, Олесь Сакалюк, Дарина Соболевська, Ліана Аспіна, Лілія Котик, Світлана Іванець, Валерія Агєєва, Ольга Шуленіна, хореографічний ансамбль «Асорті», учасники хореографічної студії мажореток «Тріумф», хореографічних ансамблів «Колорит» та «Фрістайл». Свої музичні вітання презентували присутнім учасники Славутського муніципального духового оркестру під керівництвом Георгія Білоуса.
О. Лиса, прес-секретар
Славутського МВК

Весняна рапсодія

Ну, ось, здається у зими закінчився запас морозу та снігу. І юна, ніжна Весна сором’язливо наближається до нас з великим бажанням за наступні три місяця оновити все навкруги. Втомились ми від одноманітного білого кольору. Так уже хочеться різноманітності, веселкових кольорів, ранішнього щебету пташок, що сповіщає про схід сонечка! Невдовзі все це прийде до нас. Залишилось ще трішечки зачекати. Та аби очікування не стомлювало, адже коли чогось бажаєш, хочеться якнайшвидше прискорити, наблизити його здійснення, в наші оселі приходить перше весняне свято – 8 Березня. Саме воно є тим посланцем довгоочікуваної весни, яке і наближає її. Кожен з нас з великим бажанням, а дехто і творчо готується до цього дня. Ось і наша дитяча школа мистецтв саме так, творчо, підготувалась до нього.
Шостого березня весь викладацький та учнівський колектив радо, з усмішками, зустрічав гостей. І, зрозуміло, що на свята прийнято готувати подарунки. Підготували подарунок і ми. Це був наш перший весняний концерт для наших дорогих матусь, бабусь, сестричок, тітоньок. Готувалось свято на творчому підйомі, з надзвичайним бажанням подарувати нашим гостям радість і насолоду, зігріти любов’ю серця наших мам.
Сценарій концерту підготувала викладач Бинкова А.А. А викладачі художнього відділу – Котихова І.В., Нугуманова А.К., Ткач І.А. надзвичайно святково і вишукано прикрасили сцену! А ще, вони влаштували виставку робіт своїх найкращих вихованців.
Складна робота викладачів – інструменталістів , керівників ансамблів та інших колективів. Адже навчити дитину грати, співати чи танцювати, та ще й донести до глядача образ твору, його характер справа дуже кропітка , вимагає вміння, фізичних і духовних затрат. Бути учасником цього святкового концерту виявили багато бажаючих. Та після ретельного прослуховування це право отримали найкращі. Всі відділи були представлені у концерті. Клас фортепіано представили учениці Катерина Масюк та Анастасія Бондар. Відділ народних інструментів – Андрій Сверидюк, Сергій Мельник, Олександр Соколець. Світилася і співала всіма фарбами бандура юного бандуриста Миколки Хільчука. Незвичайно, по-новому звучала гітара в руках Марини Царьової. Як завжди, оплесками, супроводжувався виступ маленької співачки Настусі Федорової. Проникливо звучала пісня про маму у виконанні Анни Климчук. І справжній «Клас» показав вокальний квартет у складі Діани Новіцької, Ольги Герман, Анастасії Федорової, Анни Климчук. Впевнено і яскраво лунав голос Вікторії Якимчук. А хор молодших класів захопив слухача своєю майстерністю та артистизмом. Зворушливу композицію показав клас хореографії. Повною палітрою був представлений відділ оркестрових інструментів. Звучав і ансамбль скрипалів, і дует сопілкарів у складі Олександра Шварца та Ореста Лук’янчука, і новостворений квартет духових інструментів. Схвильовано співала скрипка Катерини Гринько. Своїм оптимізмом, життєрадісністю зарядив всіх відомій уже далеко за межами нашого міста фольклорний гурт «Щедрик». Дебютував у цьому концерті фортепіанний дует молодих викладачів у складі Наталії Ковби та Олександра Моісєєва. А інструментальний ансамбль учнів, який став уже популярним у місті, завершив концертну програму.
Аби кожний номер був яскравим і запам’ятався, викладачі Литвиненко В.Ф,. Титенич Б.В., Скрипнюк Л.В., Ткачук Я.Ф.,Бондарчук О.А., Салогуб Н.О.,Чайка Н.Д., Козачок І.С., Нестерук Г.В., Маліновська Т.В., Нестеренко І.А., Цисарчук В.В. Чешева Т.Є., Боргулевич О.Є., Білоус Г.І. доклали часточку своєї душі у виступ свого учня.

Я. Ткачук,
заступник директора
з навчальної роботи

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Професія життя

Із тисячі професій на землі,
Які вже є,
Яких ще будуть вчити,
Є головна – як вищий, сущий хліб,
І назва цій професії – учитель.
Усе в житті Янісевича Віктора Миколайовича, учителя хімії Славутської загальноосвітньої школи І-ІІІст.№4, від любові. Від любові до свого предмета — переконаність у тому, що він один із найважливіших у формуванні світоглядних, морально-етичних засад учнів. Від любові до обраної справи — впевненість у необхідності постійного пошуку найрезультативніших методів і прийомів роботи з учнями. Від любові до процесу навчання учнів – ретельна підготовка до кожного уроку, бажання створювати творчу атмосферу діяльності.Любов до своїх вихованців сторицею повертається до нього самого.
Педагог, учитель, вихователь – довірена особа держави, якій вона ввіряє найдорожче і найцінніше – дітей, свою надію, своє майбутнє. Доля дітей в руках педагога, в його золотому серці, він має бути джерелом радісного пізнавального і морального зростання своїх вихованців. Жодна інша професія не ставить таких вимог до людини. Педагог забов’язаний бути яскравою, неповторною особистістю, носієм загальнодюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, високої культури.
Саме таким, на думку учнів та їх батьків,є Віктор Миколайович. Спілкування зі школярами на його уроках будується за принципами партнерства і поваги до особистості учня. На заняттях учні добре відчувають поєднання вимогливості і розуміння зі сторони вчителя, а раціональне використання різних видів заохочення сприяє позитивній мотивації навчальної діяльності.Щодо факультативних занять, які проводить Віктор Миколайович, то на них учні спілкуються в неформальній обстановці між собою та вчителем, що дає їм додаткові можливості критичної оцінки отриманої інформації, формування власних висновків та обговорення їх у мікрогрупах. Позитивним у роботі Янісевича В.М. є те, що у взаєминах з учнями в урочний і позаурочний час чітко простежується перехід від авторитарної, репродуктивної освіти до освіти гуманістичного типу. Для батьків головним є те, що діти із задоволенням готуються до кожного уроку хімії, отримують якісну і ґрунтовну освіту. А ми, учні, переконані, що знання, отримані сьогодні. – це фундамент нашого майбуття.
Тисячі професій народжуються і вмирають. Та серед вічних професій учительська посідає особливе місце: вона початок усіх професій. Змінюються умови й засоби виховання, та незмінним залишається головне призначення вчителя – навчити людину бути Людиною.

Марина Поліщук,
учениця 11 класу ЗОШ І-ІІІст. №4

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net